Об утверждении Правил проведения мониторинга реализации государственного социального заказа
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2015 года № 406. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12695. Утратил силу приказом Министра общественного развития Республики Казахстан от 20 декабря 2018 года № 01/01-103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра общественного развития РК от 20.12.2018 № 01/01-103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2005 года "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения мониторинга реализации государственного социального заказа.
2. Комитету по развитию языков и общественно-политической работы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью, для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, удостоверенных электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Утверждены
приказом Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 22 декабря 2015 года № 406
Правила
проведения мониторинга реализации государственного
социального заказа

Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 406 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12695 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрінің 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 01/01-103 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қоғамдық даму министрінің 20.12.2018 № 01/01-103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы"
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 12 сәуірдегі Заңының 4-1-бабының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу мониторингін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Тілдерді дамыту және қоғамдық-саяси жұмыс комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін электрондық тасымалдағышта елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып, Қазақстан Республикасы нормативті құқықтық актілерінің эталонды бақылау банкіне енгізу үшін елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық түрдегі осы бұйрықтың көшірмелерін жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 406 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу
мониторингін жүргізу қағидалары

1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения мониторинга реализации государственного социального заказа (далее - Правила) определяют порядок проведения уполномоченным органом в сфере взаимодействия с неправительственными организациями (далее - уполномоченный орган) мониторинга деятельности государственных органов по реализации государственного социального заказа.
2. Мониторинг реализации государственного социального заказа проводится с целью принятия своевременных, качественных мер по обеспечению эффективной реализации социальных программ, социальных проектов.
2. Порядок проведения мониторинга реализации государственного
социального заказа
3. Мониторинг реализации государственного социального заказа проводится уполномоченным органом и включает сбор, обработку и анализ информации, предоставляемой государственными органами.
4. Государственные органы ежегодно к 25 июля и 25 декабря представляют в уполномоченный орган следующую информацию:
1) о соответствии социальных программ, социальных проектов, реализованных по государственному социальному заказу, стратегическим целям и задачам государственной политики, определенных Стратегией "Казахстан-2050": новый политический курс состоявшегося государства", ежегодными Посланиями Президента Республики Казахстан народу Казахстана, другими стратегическими документами;
2) о соответствии социальных программ, социальных проектов, реализованных по государственному социальному заказу, целевым индикаторам стратегических планов государственных органов, программ развития территорий;
3) об охвате адресных групп населения в рамках социальных программ, социальных проектов, реализованных по государственному социальному заказу;
4) об объеме бюджетных средств, запланированных и израсходованных на реализацию социальных программ, социальных проектов в рамках государственного социального заказа;
5) о неправительственных организациях, привлеченных к реализации социальных программ, социальных проектов в рамках государственного социального заказа (опыт работы в сфере оказания услуг, наличие специалистов по сфере деятельности, наличие материальных ресурсов);
6) о влиянии социальных программ, социальных проектов на достижение целей в социально значимых сферах (конкретные результаты решения социальных задач).
5. Уполномоченный орган проводит сбор информации, указанной в пункте 4 настоящих Правил, и осуществляет дальнейшую ее обработку посредством свода информации, предоставленной государственными органами, реализующими государственный социальный заказ.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу мониторингін жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру жөніндегі мемлекеттік органдардың қызметіне мониторингті жүргізу тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу мониторингі әлеуметтік бағдарламаларды, әлеуметтік жобаларды тиімді жүзеге асыруды қамтамасыз ету бойынша уақытылы және сапалы іс-шаралар қабылдау мақсатында жүргізіледі.
2. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу
мониторингін жүргізу тәртібі
3. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылу мониторингін уәкілетті орган жүргізеді және мемлекеттік органдар ұсынатын ақпаратты жинақтауды, өңдеуді және талдауды қамтиды.
4. Мемлекеттік органдар уәкілетті органға жылсайын 25 шілде және 25 желтоқсан мерзіміне келесі ақпаратты ұсынады:
1) әлеуметтік тапсырыс бойынша жүзеге асырылатын әлеуметтік бағдарламалар мен әлеуметтік жобалардың Қазақстан Республикасы Президенті – Ұлт Көшбасшысы Н.Ә.Назарбаевтың 2012 жылғы 14 желтоқсанда жариялаған "Қазақстан-2050 стратегиясы": қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" атты Қазақстан халқына Жолдауында, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жылсайынғы Жолдауларында, басқа да стратегиялық құжаттарда айқындалған мемлекеттік саясаттың стратегиялық мақсаттары мен міндеттеріне сәйкестігі туралы;
2) әлеуметтік тапсырыс бойынша жүзеге асырылатын әлеуметтік бағдарламалар мен әлеуметтік жобалардың мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспар мақсатының индикаторлары, аймақтық даму жоспарларына сәйкестігі туралы;
3) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс бойынша жүзеге асырылатын әлеуметтік бағдарламалар, әлеуметтік жобалар шеңберінде тұрғындардың адрестік топтарының қамтылуы туралы;
4) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әлеуметтік бағдарламалар, әлеуметтік жобаларды іске асыруға жоспарланған және жұмсалған бюджет қаражатының көлемі туралы;
5) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әлеуметтік бағдарламалар мен әлеуметтік жобаларды іске асыруға қатыстырылған үкіметтік емес ұйымдар (қызмет көрсету саласындағы жұмыс тәжірибесі, қызмет саласы бойынша мамандардың болуы, материалдық ресурстарының болуы) туралы;
6) әлеуметтік бағдарламалар мен әлеуметтік жобалардың маңызды әлеуметтік салаларда мақсатына қол жетуіне (әлеуметтік міндеттерді шешуде нақты нәтижелер) ықпалы туралы.
5. Уәкілетті орган осы Қағиданың 4-тармағында көрсетілгендей ақпаратты жинауды жүргізеді және мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыратын мемлекеттік органдар тапсырған жиынтық ақпарат арқылы әрменқарай оларды өңдеуді іске асырады.

6. По итогам обработки информации уполномоченным органом проводится анализ сводной информации путем выделения общих тенденций, проблемных вопросов реализации государственного социального заказа и разрабатываются рекомендации по обеспечению эффективной реализации социальных программ, социальных проектов в рамках государственного социального заказа на республиканском и региональном уровнях.
7. Уполномоченный орган по итогам мониторинга готовит итоговую информацию о реализации государственного социального заказа и вносит ее в Правительство Республики Казахстан к 25 августа и 25 января.
8. Государственные органы руководствуются рекомендациями уполномоченного органа при планировании и реализации государственного социального заказа.

6. Уәкілетті органның өңдеу қорытындысы бойынша уәкілетті орган мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстарды жүзеге асырудың жалпы үрдістерін, проблемалық мәселелерді бөліп алу жолымен жиынтық ақпарат талдауды жүргізеді және республикалық және аймақтық деңгейдегі мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстар шеңберінде әлеуметтік бағдарламалардың, әлеуметтік жобалардың тиімді жүзеге асырылуын қамтамасыз ету жөніндегі ұсыныстарды жасайды.
7. Уәкілетті орган мониторинг қорытындысы бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыру жөніндегі қорытынды ақпаратты әзірлеп, Қазақстан Республикасы Үкіметіне 25 тамыз және 25 қаңтар мерзіміне дейін енгізеді.
8. Мемлекеттік органдар мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жоспарлау және жүзеге асыру кезінде уәкілетті органның ұсынымдарын басшылыққа алады.