О внесении изменений в приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июля 2010 года № 08-1-1-1/249 "Об утверждении размеров ставок консульских сборов, взимаемых за совершение консульских действий, а также ставок консульского сбора за срочность"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 11-1-2/582. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12710. Утратил силу приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 20 мая 2019 года № 11-1-4/227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра иностранных дел РК от 20.05.2019 № 11-1-4/227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 552 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Государственного секретаря - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июля 2010 года № 08-1-1-1/249 "Об утверждении размеров ставок консульских сборов, взимаемых за совершение консульских действий, а также ставок консульского сбора за срочность" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6372, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 6 ноября 2010 года № 295-296 (26356-26357); от 9 ноября 2010 года за № 297-299 (26358-26360)), следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении ставок консульского сбора за совершение консульских действий на территории иностранного государства";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить ставки консульского сбора за совершение консульских действий на территории иностранного государства, согласно приложениям 155 к настоящему приказу.";
приложения 1 – 55 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 155 к настоящему приказу.
2. Департаменту консульской службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет–ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан.

"Консулдық іс-әрекеттерді жасау үшін алынатын консулдық алымдар ставкаларының, сонымен қатар жеделдік үшін консулдық алым ставкаларының мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2010 жылғы 14 шілдедегі № 08-1-1-1/249 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 11-1-2/582 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12710 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2019 жылғы 20 мамырдағы № 11-1-4/227 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Сыртқы істер министрінің 20.05.2019 № 11-1-4/227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 552-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Консулдық іс-әрекеттерді жасау үшін алынатын консулдық алымдар ставкаларының, сонымен қатар жеделдік үшін консулдық алым ставкаларының мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы - Сыртқы істер министрінің 2010 жылғы 14 шілдедегі № 08-1-1-1/249 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6372 тіркелді; "Казахстанская правда" газетінің 2010 жылғы 6 қарашадағы № 295-296 (26356-26357) санында; 2010 жылғы 9 қарашадағы № 297-299 (26358-26360) санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Шет мемлекеттің аумағында консулдық әрекеттер жасағаны үшін консулдық алым мөлшерлемелерін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы бұйрықтың 1 – 55 қосымшаларына сәйкес шет мемлекеттің аумағында консулдық әрекеттер жасағаны үшін консулдық алым мөлшерлемелері бекітілсін.";
көрсетілген бұйрыққа 155 қосымшалар осы бұйрыққа 155қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті:
1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя министра иностранных дел Республики Казахстан Жошыбаева Р.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Е.Идрисов
Приложение 1
к приказу Министра иностранных
дел Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 11-1-2/582
Приложение 1
к приказу Государственного
секретаря - Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 14 июля 2010 года № 08-1-1-1/249
Ставки консульского сбора, взимаемых в Соединенных Штатах
Америки за совершение консульских действий
№ п/п
Наименование консульских действий
Ставки (в долларах США)
1
2
3
1. Оформление паспорта гражданина Республики Казахстан, за исключением оформления дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан
1.
Оформление паспорта гражданина Республики Казахстан, за исключением оформления дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан
50 долларов США
2.
Внесение в паспорт гражданина Республики Казахстан записи о детях в возрасте до шестнадцати лет в случаях выезда совместно с родителями за границу с вклеиванием их фотографий
15 долларов США
2. Выдача виз Республики Казахстан
3.
Составление и печатание ноты в иностранное дипломатическое представительство или консульское учреждение о выдаче визы
15 долларов США
4.
Инвесторская виза:
однократная виза и ее продление
бесплатно
двукратная виза и ее продление
бесплатно
трехкратная виза и ее продление
бесплатно
многократная виза и ее продление
бесплатно
5.
Деловая виза:
однократная виза и ее продление
140 долларов США
двукратная виза и ее продление
140 долларов США
трехкратная виза и ее продление
140 долларов США
многократная виза и ее продление
140 долларов США
6.
Частная виза:
однократная виза
140 долларов США
двукратная виза
140 долларов США
трехкратная виза
140 долларов США
7.
Миссионерская виза:
однократная виза
150 долларов США
двукратная виза
150 долларов США
трехкратная виза
150 долларов США
многократная виза
150 долларов США
8.
Виза на учебу:
однократная виза
140 долларов США
двукратная виза
140 долларов США
трехкратная виза
140 долларов США
многократная виза
140 долларов США
9.
Виза на лечение:
однократная виза
140 долларов США
двукратная виза
140 долларов США
10.
Виза на работу:
однократная виза
150 долларов США
двукратная виза
150 долларов США
трехкратная виза
150 долларов США
многократная виза
150 долларов США
11.
Виза на постоянное жительство:
однократная виза
140 долларов США
двукратная виза
140 долларов США
12.
Туристская виза:
однократная
140 долларов США
двукратная
140 долларов США
трехкратная
140 долларов США
13.
Транзитная виза:
однократная
140 долларов США
двукратная
140 долларов США
трехкратная
140 долларов США
14.
Оформление ходатайства иностранцев и лиц без гражданства о въезде в Республику Казахстан на постоянное жительство и воссоединение семьи
150 долларов США

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасары Р.С. Жошыбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Е.Ыдырысов
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 11-1-2/582 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік хатшысы –
Сыртқы істер министрінің
2010 жылғы 14 шілдедегі
№ 08-1-1-1/249 бұйрығына
1-қосымша
Америка Құрама Штаттарында консулдық әрекеттер
жасағаны үшін консулдық алым мөлшерлемелері
Р/с
Консулдық әрекеттердiң атауы
Мөлшерлемелер
(АҚШ долларымен)
1
2
3
1. Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік
паспорттарын ресімдеуді қоспағанда, Қазақстан Республикасы
азаматының паспортын ресімдеу
1.
Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеуді қоспағанда, Қазақстан Республикасы азаматының паспортын ресімдеу
50 АҚШ доллары
2.
Қазақстан Республикасы азаматының паспортына ата-аналарымен бірге шетелге шыққан жағдайларда он алты жасқа дейінгі балалар туралы фотосуреттері жапсырылған жазбаны енгізу
15 АҚШ доллары
2. Қазақстан Республикасының визаларын беру
3.
Шетелдiк дипломатиялық өкiлдiкке немесе консулдық мекемеге виза беру туралы нотаны әзірлеу және басып шығару
15 АҚШ доллары
4.
Инвесторлық виза:
бір мәртелік виза және оның мерзiмін ұзарту
тегін
екі мәртелік виза және оның мерзiмін ұзарту
тегін
үш мәртелік виза және оның мерзiмін ұзарту
тегін
көп мәртелiк виза және оның мерзімін ұзарту
тегін
5.
Іскерлік виза:
бір мәртелік виза және оның мерзiмін ұзарту
140 АҚШ доллары
екі мәртелік виза және оның мерзiмін ұзарту
140 АҚШ доллары
үш мәртелік виза және оның мерзiмін ұзарту
140 АҚШ доллары
көп мәртелiк виза және оның мерзімін ұзарту
140 АҚШ доллары
6.
Жеке виза:
бір мәртелік виза
140 АҚШ доллары
екі мәртелік виза
140 АҚШ доллары
үш мәртелік виза
140 АҚШ доллары
7.
Миссионерлік виза:
бір мәртелік виза
150 АҚШ доллары
екі мәртелік виза
150 АҚШ доллары
үш мәртелік виза
150 АҚШ доллары
көп мәртелік виза
150 АҚШ доллары
8.
Оқу визасы:
бір мәртелік виза
140 АҚШ доллары
екі мәртелік виза
140 АҚШ доллары
үш мәртелік виза
140 АҚШ доллары
көп мәртелік виза
140 АҚШ доллары
9.
Емдеу визасы:
бір мәртелік виза
140 АҚШ доллары
екі мәртелік виза
140 АҚШ доллары
10.
Жұмыс визасы:
бір мәртелік виза
150 АҚШ доллары
екі мәртелік виза
150 АҚШ доллары
үш мәртелік виза
150 АҚШ доллары
көп мәртелік виза
150 АҚШ доллары
11.
Тұрақты тұруға виза:
бір мәртелік виза
140 АҚШ доллары
екі мәртелік виза
140 АҚШ доллары
12.
туристік виза:
бір мәрте
140 АҚШ доллары
екі мәрте
140 АҚШ доллары
үш мәрте
140 АҚШ доллары
13.
Транзиттік виза:
бір мәрте
140 АҚШ доллары
екі мәрте
140 АҚШ доллары
үш мәрте
140 АҚШ доллары
14.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келу және отбасымен бірігу туралы қолдаухатын ресiмдеу
150 АҚШ доллары

3. Выдача свидетельства на возвращение в Республику Казахстан
15.
Выдача свидетельства на возвращение в Республику
Казахстан
15 долларов США
4. Оформление ходатайств граждан Республики Казахстан по вопросам пребывания за границей
16.
Оформление ходатайств граждан Республики Казахстан, выехавших за границу по частным делам, об оставлении на постоянное жительство за границей
300 долларов США
5. Оформление документов по вопросам гражданства Республики Казахстан
17.
Оформление ходатайства о приеме в гражданство Республики Казахстан и восстановлении в гражданстве Республики Казахстан
150 долларов США
18.
Оформление ходатайства о выходе из гражданства Республики Казахстан
300 долларов США

3. Қазақстан Республикасына қайта оралу куәлігін беру
15.
Қазақстан Республикасына қайта оралу куәлігін беру
15 АҚШ доллары
4. Шетелде болу мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарының өтiнiштерiн ресiмдеу
16.
Шетелге жеке iстері бойынша барған Қазақстан Республикасы азаматтарының шетелде тұрақты тұруға қалу туралы қолдаухаттарын ресiмдеу
300 АҚШ доллары
5. Қазақстан Республикасының азаматтығы мәселелері жөніндегі құжаттарды ресімдеу
17.
Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау және азаматтығын қалпына келтiру туралы қолдаухатты ресiмдеу
150 АҚШ доллары
18.
Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы қолдаухатты ресiмдеу
300 АҚШ доллары

6. Регистрация актов гражданского состояния
19.
Регистрация рождения, установления отцовства, усыновления (удочерения) и выдача соответствующих свидетельств
20 долларов США
20.
Регистрация заключения брака и выдача свидетельства о браке
30 долларов США
21.
Регистрация расторжения брака и выдача свидетельства о расторжении брака
60 долларов США
22.
Регистрация расторжения брака с лицами, признанными в установленном законодательными актами Республики Казахстан порядке безвестно отсутствующими, или недееспособными, либо с лицами, осужденными за совершение уголовного правонарушения к лишению свободы на срок не менее трех лет
30 долларов США
23.
Оформление материалов о перемене фамилии, имени, отчества (при его наличии), кроме случаев, связанных с вступлением в брак (супружество) и изменением национальности
50 долларов США
24.
Оформление документов в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записей актов гражданского состояния
20 долларов США
7. Истребование документов
25.
Истребование документов (за каждый документ)
30 долларов США
8. Легализация документов, а также прием и препровождение документов для апостилирования
26.
Легализация документов (за каждый документ)
50 долларов США
27.
Прием и препровождение документов для апостилирования (за каждый документ)
50 долларов США
9. Совершение нотариальных действий
28.
Удостоверение сделки, кроме договоров об отчуждении недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан
100 долларов США
29.
Выдача свидетельства о праве на наследство
100 долларов США
30.
Выдача свидетельства о праве собственности на долю в общем имуществе супругов и иных лиц, имеющих имущество на праве общей совместной собственности
50 долларов США
31.
Свидетельствование верности копий документов и выписок из них
50 долларов США
32.
Свидетельствование подлинности подписи на документах (за каждый документ)
50 долларов США
33.
Свидетельствование верности перевода документов с одного языка на другой
50 долларов США
34.
Удостоверение факта нахождения гражданина в живых
40 долларов США
35.
Удостоверение факта нахождения гражданина в определенном месте
40 долларов США
36.
Удостоверение времени предъявления документов
30 долларов США
37.
Передача заявления физических и юридических лиц другим физическим и юридическим лицам
40 долларов США
38.
Обеспечивание доказательства
40 долларов США

6. Азаматтық хал актілерін тiркеу
19.
Тууды, әке болуды анықтауды, бала асырап алуды тiркеу және тиiстi куәлiктер беру
20 АҚШ доллары
20.
Неке қиюды тіркеу және неке туралы куәлiк беру
30 АҚШ доллары
21.
Неке бұзуды тіркеу тiркеу және неке бұзу туралы куәлік беру
60 АҚШ доллары
22.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен хабар-ошарсыз кетті деп немесе әрекетке қабiлетсiз деп танылған адамдармен не қылмыстық құқықбұзушылық жасағаны үшін кемінде үш жыл мерзімге бас бостандығынан айыруға сотталған адамдармен неке бұзуды тіркеу
30 АҚШ доллары
23.
Некеге отыру (ерлі-зайыпты болу) және ұлтын өзгертумен байланысты жағдайлардан басқа, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда) және тегін өзгерту туралы құжаттарды ресiмдеу
50 АҚШ доллары
24.
Азаматтық хал актілері жазбаларының өзгеруі, толықтырылуы, түзетілуі және қалпына келтірілуімен байланысты құжаттарды ресімдеу
20 АҚШ доллары
7. Құжаттарды талап ету
25.
Құжаттарды талап ету (әрбiр құжат үшiн)
30 АҚШ доллары
8. Құжаттарды заңдастыру, сондай-ақ апостиль қою үшiн құжаттарды қабылдау және одан әрi жолдау
26.
Құжаттарды заңдастыру (әрбiр құжат үшiн)
50 АҚШ доллары
27.
Апостиль қою үшiн құжаттарды қабылдау және одан әрi жолдау(әрбiр құжат үшiн)
50 АҚШ доллары
9. Нотариаттық іс-әрекеттер жасау
28.
Қазақстан Республикасының аумағындағы жылжымайтын мүлiктi иелiктен алу туралы шарттардан басқа мәмiлелердi куәландыру
100 АҚШ доллары
29.
Мұраға құқық туралы куәлiктер беру
100 АҚШ доллары
30.
Ерлi-зайыптылар мен ортақ бiрлескен меншiк құқығындағы мүлкi бар өзге де адамдардың ортақ мүлiктегi үлеске меншiк құқығы туралы куәлiктер беру
50 АҚШ доллары
31.
Құжаттардың көшiрмелерi мен олардан алынған үзiндiлердiң дұрыстығын куәландыру
50 АҚШ доллары
32.
Құжаттарға қойылған қолдың түпнұсқалығын куәландырады (әрбiр құжат үшiн)
50 АҚШ доллары
33.
Құжаттардың бiр тiлден екiншi тiлге аудармасының дұрыстығын куәландыру
45 АҚШ доллары
34.
Азаматтың тірі екендігі фактісін куәландыру
40 АҚШ доллары
35.
Азаматтың белгiлi бiр жерде болу фактiсiн куәландыру
40 АҚШ доллары
36.
Құжаттар берiлген уақытты куәландыру
30 АҚШ доллары
37.
Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн басқа жеке және заңды тұлғаларға беру
40 АҚШ доллары
38.
Дәлелдемелерді қамтамасыз ету
40 АҚШ доллары

10. Хранение завещания, пакета с документами (кроме завещания), денег, ценных бумаг и других ценностей (за исключением наследственных) в консульском учреждении
39.
Хранение завещания в консульском учреждении
100 долларов США
40.
Хранение в консульском учреждении пакета с документами, кроме завещания (в месяц)
20 долларов США
41.
Хранение денег, ценных бумаг и других ценностей, кроме наследственных (ежемесячно)
0,2 % от общей суммы

10. Консулдық мекемеде өсиет қағазын, құжаттар салынған пакетті (өсиеттен басқа), ақшаны, бағалы қағаздарды және басқа да құндылықтарды (мұрагерліктен басқа) сақтау
39.
Өсиетхатты консулдық мекемелерде сақтау
100 АҚШ доллары
40.
Консулдық мекемеде өсиетхаттан басқа құжаттар пакетiн сақтау (айына)
20 АҚШ доллары
41.
Мұраға қалдырылғандарды қоспағанда, ақшаны, бағалы қағаздарды сақтау (ай сайын)
жалпы соманың 0,2%-ы

11. Продажа товаров или иного имущества с публичного торга
42.
Продажа товаров или иного имущества с публичного торга
1 % от вырученной суммы, но не менее 60 долларов США
12. Принятие в депозит на срок до шести месяцев имущества или денежных сумм для передачи по принадлежности
43.
Принятие в депозит на срок до шести месяцев имущества или денежных сумм для передачи по принадлежности (ежемесячно)
0,2 % от общей суммы
13. Направление документов дипломатической почтой в адрес юридических лиц
44.
Направление документов дипломатической почтой в адрес юридических лиц
100 долларов США
14. Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей
45.
Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей
60 долларов США
15. Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан в отношении судов Республики Казахстан
46.
Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан в отношении судов Республики Казахстан
60 долларов США
16. Составление акта о морском протесте в случае гибели или повреждении судна или груза (кораблекрушении судов) Республики Казахстан, находящихся за границей
47.
Составление акта о морском протесте в случае гибели или повреждении судна или груза (кораблекрушении судов) Республики Казахстан, находящихся за границей
60 долларов США
17. Выдача иных документов (справок), имеющих юридическое значение
48.
Выдача иных документов (справок), имеющих юридическое значение
30 долларов США
Расшифровка аббревиатуры:
США - Соединенные Штаты Америки.
Приложение 2
к приказу Министра иностранных
дел Республики Казахстан
от 15 декабря 2015 года № 11-1-2/582
Приложение 2
к приказу Государственного
секретаря - Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 14 июля 2010 года № 08-1-1-1/249
Ставки консульского сбора, взимаемых в
Республике Армения за совершение консульских действий
№ п/п
Наименование консульских действий
Ставки (в долларах США)
1
2
3
1. Оформление паспорта гражданина Республики Казахстан, за исключением оформления дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан
1.
Оформление паспорта гражданина Республики Казахстан, за исключением оформления дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан
50 долларов США
2.
Внесение в паспорт гражданина Республики Казахстан записи о детях в возрасте до шестнадцати лет в случаях выезда совместно с родителями за границу с вклеиванием их фотографий
15 долларов США

11. Көпшілік сауда-саттықта тауарлар немесе өзге де мүлік сату
42.
Көпшілік сауда-саттықта тауарлар немесе өзге де мүлік сату
түскен соманың 1%-ы,
бiрақ 60 АҚШ долларынан кем емес
12. Алты айға дейінгі мерзімге мүлікті немесе ақша сомаларын тиесілігі бойынша беру үшін депозитке қабылдау
43.
Алты айға дейінгі мерзімге мүлікті немесе ақша сомаларын тиесілігі бойынша беру үшін депозитке қабылдау (ай сайын)
жалпы соманың 0,2%-ы
13. Заңды тұлғалардың мекен-жайына дипломатиялық пошта арқылы құжаттар жіберу
44.
Заңды тұлғалардың мекен-жайына дипломатиялық пошта арқылы құжаттар жіберу
100 АҚШ доллары
14. Кеме шетелден сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туы астында жүзу құқығына уақытша куәлік беру
45.
Кеме шетелден сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туы астында жүзу құқығына уақытша куәлік беру
60 АҚШ доллары
15. Қазақстан Республикасының кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа да құжатты жасау немесе куәландыру
46.
Қазақстан Республикасының кемелеріне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа да құжатты жасау немесе куәландыру
60 АҚШ доллары
16. Шетелдегі Қазақстан Республикасы кемесінің немесе жүгінің опат болуы немесе зақымдануы (кемелердің кеме апатына ұшырауы) жағдайында теңіз наразылығы туралы акт жасау
47.
Шетелдегі Қазақстан Республикасы кемесінің немесе жүгінің опат болуы немесе зақымдануы (кемелердің кеме апатына ұшырауы) жағдайында теңіз наразылығы туралы акт жасау
60 АҚШ доллары
17. Заңдық мәні бар басқа да құжаттар (анықтамалар) беру
48.
Заңдық мәні бар өзге де құжаттар (анықтамалар) беру
30 АҚШ доллары
Аббревиатураның толық жазылуы:
АҚШ - Америка Құрама Штаттары.
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрінің
2015 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 11-1-2/582 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік хатшысы –
Сыртқы істер министрінің
2010 жылғы 14 шілдедегі
№ 08-1-1-1/249 бұйрығына
2-қосымша
Армения Республикасында консулдық әрекеттер
жасағаны үшін консулдық алым мөлшерлемелері
Р/с
Консулдық әрекеттердiң атауы
Мөлшерлемелер
(АҚШ долларымен)
1
2
3
1. Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеуді қоспағанда, Қазақстан Республикасы азаматының паспортын ресімдеу
1.
Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеуді қоспағанда, Қазақстан Республикасы азаматының паспортын ресімдеу
50 АҚШ доллары
2.
Қазақстан Республикасы азаматының паспортына ата-аналарымен бірге шетелге шыққан жағдайларда он алты жасқа дейінгі балалар туралы фотосуреттері жапсырылған жазбаны енгізу
15 АҚШ доллары

2. Выдача виз Республики Казахстан
3.
Составление и печатание ноты в иностранное дипломатическое представительство или консульское учреждение о выдаче визы
15 долларов США
4.
Однократная виза и ее продление (кроме туристской и транзитной виз)
60 долларов США
5.
Двукратная виза и ее продление (кроме туристской и транзитной виз)
90 долларов США
6.
Трехкратная виза и ее продление (кроме туристской и транзитной виз)
105 долларов США
7.
Многократная виза и ее продление:
до одного года
200 долларов США
до двух лет
400 долларов США
8.
Туристская виза:
однократная до 30 календарных дней
60 долларов США
двукратная до 60 календарных дней
70 долларов США
трехкратная до 90 календарных дней
80 долларов США
9.
Транзитная виза:
однократная
30 долларов США
двукратная
40 долларов США
трехкратная
50 долларов США
10.
Оформление ходатайства иностранцев и лиц без гражданства о въезде в Республику Казахстан на постоянное жительство и воссоединение семьи
100 долларов США
3. Выдача свидетельства на возвращение в Республику Казахстан
11.
Выдача свидетельства на возвращение в Республику
Казахстан
15 долларов США

2. Қазақстан Республикасының визаларын беру
3.
Шетелдiк дипломатиялық өкiлдiкке немесе консулдық мекемеге виза беру туралы нотаны әзірлеу және басып шығару
15 АҚШ доллары
4.
Бiр мәртелік виза және оның мерзімін ұзарту (туристік және транзиттік визалардан басқа)
60 АҚШ доллары
5.
Екi мәртелік виза және оның мерзімін ұзарту (туристік және транзиттік визалардан басқа)
90 АҚШ доллары
6.
Yш мәртелік виза және оның мерзімін ұзарту (туристік және транзиттік визалардан басқа)
105 АҚШ доллары
7.
Көп мәртелiк виза және оның мерзімін ұзарту:
бір жылға дейін
200 АҚШ доллары
екі жылға дейін
400 АҚШ доллары
8.
Туристік виза:
бір мәрте 30 күнтізбелік күнге дейін
60 АҚШ доллары
екі мәрте 60 күнтізбелік күнге дейін
70 АҚШ доллары
үш мәрте 90 күнтізбелік күнге дейін
80 АҚШ доллары
9.
Транзиттік виза:
бір мәрте
30 АҚШ доллары
екі мәрте
40 АҚШ доллары
үш мәрте
50 АҚШ доллары
10.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келу және отбасымен бірігу туралы қолдаухатын ресiмдеу
100 АҚШ доллары
3. Қазақстан Республикасына қайта оралу куәлігін беру
11.
Қазақстан Республикасына қайта оралу куәлігін беру
15 АҚШ доллары