Об утверждении Типового положения о службе безопасности и охраны труда в организации
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12747.
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2016 г.
В соответствии с подпунктом 28) статьи 16 и пунктом 2 статьи 202 Трудового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.08.2022 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемое Типовое положение о службе безопасности и охраны труда в организации.
2. Департаменту труда и социального партнерства Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Утверждены
приказом Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1020
Типовое положение
о службе безопасности и охраны труда в организации
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.08.2020 № 345 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12747 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 16-бабының 28) тармақшасына және 202-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 12.08.2022 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі туралы үлгілік ереже бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрi Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсiн.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтiк
даму министрiнiң
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1020 бұйрығымен
бекітілген
Ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі туралы үлгілік ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28.08.2020 № 345 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Типовое положение о службе безопасности и охраны труда в организации (далее - Типовое положение) разработано в соответствии с подпунктом 28) статьи 16 и пунктом 2 статьи 202 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее - Кодекс) и регламентирует деятельность службы безопасности и охраны труда (далее - Служба) в организациях, осуществляющих производственную деятельность, с численностью более пятидесяти работников (далее - Организация).
2. Служба в своей работе взаимодействует с органами государственной инспекции труда, с другими государственными органами надзора и контроля, со структурными подразделениями и специалистами Организации и с представителями работников, а также общественными инспекторами по охране труда Организации.
Глава 2. Основные задачи Службы
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.08.2020 № 345 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Основными задачами Службы являются:
1) проведение организационно-технические мероприятий по безопасности и охране труда;
2) организация и координация работы по безопасности и охране труда в структурных подразделениях Организации и осуществление внутреннего контроля по безопасности и охране труда, за соблюдением работниками требований нормативных правовых актов по безопасности и охране труда.
Глава 3. Права и обязанности Службы
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.08.2020 № 345 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В соответствии с пунктом 4 статьи 202 Кодекса Служба:
1) беспрепятственно посещает и осматривает производственные, бытовые и другие помещения;
2) осуществляет контроль за разработкой и выполнением профилактических мероприятий по созданию безопасных и здоровых условий труда, предупреждению производственного травматизма и профессиональных заболеваний в структурных подразделениях Организации;
3) выдает работникам структурных подразделений Организации обязательные для выполнения указания о принятии мер по устранению выявленных нарушений по безопасности и охране труда по форме согласно приложению к настоящему Типовому положению.
5. В соответствии с пунктом 5 статьи 202 Кодекса Служба:
1) ежемесячно проводит анализ состояния и причин производственного травматизма и профессиональных заболеваний в Организации и разрабатывает мероприятия по их предупреждению;

1. Ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі туралы үлгілік ереже (бұдан әрі – Үлгілік ереже) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 16-бабының 28) тармақшасына және 202-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және өндірістік қызметті жүзеге асыратын, қызметкерлерінің саны елуден асатын ұйымдардағы (бұдан әрі – Ұйым) еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметінің (бұдан әрі – Қызмет) жұмысын регламенттейді.
2. Қызмет өз жұмысында мемлекеттік еңбек инспекциясы органдарымен, басқа да мемлекеттік қадағалау және бақылау органдарымен, Ұйымның құрылымдық бөлімшелерімен және мамандарымен, жұмыскерлердің өкілдерімен өзара іс-қимыл жасайды.
2-тарау. Қызметтің негізгі міндеттері
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28.08.2020 № 345 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қызметтің негізгі міндеттері:
1) еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау бойынша ұйымдастырушылық-техникалық іс-шаралар жүргізу;
2) Ұйымның құрылымдық бөлімшелерінде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру және еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау бойынша, жұмыскерлердің еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің талаптарын орындауын ішкі бақылауды жүзеге асыру болып табылады.
3-тарау. Қызметтің құқықтары мен міндеттері
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28.08.2020 № 345 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Кодекстің 202-бабы 4-тармағына сәйкес Қызмет:
1) өндірістік, тұрмыстық және басқа да үй-жайларға кедергісіз кіреді және тексеріп қарайды;
2) Ұйымның құрылымдық бөлімшелерінде қауіпсіз және саламатты еңбек жағдайларын жасау, өндірістік жарақаттану және кәсіптік аурулардың алдын алу жөніндегі профилактикалық іс-шаралардың әзірленуін және орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
3) осы Үлгілік ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ұйымның құрылымдық бөлімшелерінің жұмыскерлеріне анықталған еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау талаптарының бұзушылықтарын жою жөнінде шаралар қабылдау туралы орындалуы міндетті нұсқаулар береді.
5. Кодекстің 202-бабы 5-тармағына сәйкес Қызмет:
1) ай сайын Ұйымда өндірістік жарақаттану мен кәсіптік аурулардың жай-күйі мен себептеріне талдау жүргізеді және олардың алдын алу жөнінде іс-шараларды әзірлейді;

2) организует обучение, инструктирование и проверку знаний по вопросам безопасности и охраны труда работников, руководителей и лиц, ответственных за обеспечение безопасности и охраны труда;
3) обеспечивает соблюдение порядка расследования несчастных случаев на производстве в Организации.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.08.2020 № 345 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Организация работы Службы
Сноска. Заголовок главы 4 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.08.2020 № 345 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В соответствии со статьей 202 Кодекса Служба подчиняется непосредственно первому руководителю Организации или лицу, им уполномоченному.
Службу возглавляет его руководитель, назначаемый первым руководителем Организации.
7. На основе настоящего Типового положения с учетом специфики производства, численности работников, условий труда, вредности производства и других факторов работодатель разрабатывает и утверждает Положение о службе безопасности и охраны труда, определяет ее структуру, численность, основные задачи, функции в соответствии с Кодексом.
Глава 5. Функции Службы
Сноска. Заголовок главы 5 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.08.2020 № 345 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Руководитель Службы является членом комиссии по расследованию несчастных случаев на производстве и совместно с другими подразделениями Организации заполняет и подписывает акт о несчастном случае.
9. В соответствии с основными задачами Служба выполняет следующие функции:
1) запрашивает и получает от структурных подразделений Организации информацию и материалы по вопросам, относящимся к компетенции Службы;
2) наблюдает за состоянием условий безопасности труда, обеспечивает разработку, внедрение и эффективное функционирование системы управления охраной труда в Организации;
3) разрабатывает и вносит руководству Организации предложения по улучшению организации работы по созданию здоровых и безопасных условий труда;
4) согласовывает программы обучения и участия в обучении работников по безопасности и охране труда;
5) участвует в переговорах по заключению коллективного договора при обсуждении вопросов безопасности и охраны труда;

2) жұмыскерлерді, басшылар мен еңбек қауіпсіздігін және еңбекті қорғауды қамтамасыз етуге жауапты адамдарды еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері бойынша оқытуды, нұсқау беруді және білімін тексеруді ұйымдастырады;
3) Ұйымда өндірістегі жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру тәртібінің сақталуын қамтамасыз етеді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28.08.2020 № 345 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Қызмет жұмысын ұйымдастыру
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28.08.2020 № 345 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Кодекстің 202-бабына сәйкес Қызмет Ұйымның бірінші басшысына немесе ол уәкілеттік берген адамға тікелей бағынады.
Қызметті Ұйымның бірінші басшысы тағайындайтын оның басшысы басқарады.
7. Өндірістің ерекшелігін, жұмыскерлер санын, еңбек жағдайларын, өндіріс зияндылығын және басқа да факторларды ескере отырып, осы Үлгілік ереже негізінде жұмыс беруші Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі туралы ережені әзірлейді және бекітеді, Кодекске сәйкес оның құрылымын, мамандарының санын, негізгі міндеттерін, функцияларын және құқықтарын айқындайды.
5-тарау. Қызметтің функциялары
Ескерту. 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28.08.2020 № 345 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Қызметтің басшысы өндірістегі жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру жөніндегі комиссияның мүшесі болып табылады және Ұйымның басқа да бөлімшелерімен бірге өндірістегі жазатайым оқиға туралы актіні толтырады және оған қол қояды.
9. Негізгі міндеттеріне сәйкес Қызмет мынадай функцияларды орындайды:
1) Ұйымның құрылымдық бөлімшелерінен Қызметтің құзыретіне қатысты мәселелер жөніндегі ақпаратты және материалдарды белгіленген тәртіппен сұратады және алады;
2) Ұйымда еңбек қауіпсіздігі жағдайының жай-күйін қадағалайды, еңбекті қорғауды басқару жүйесін әзірлеуді, енгізуді және оның тиімді жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
3) Ұйым басшылығына саламатты және қауіпсіз еңбек жағдайларын жасау бойынша жұмыстың ұйымдастырылуын жақсарту жөнінде ұсыныстар әзірлейді және енгізеді;
4) оқыту бағдарламаларын келіседі және жұмыскерлерді еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау мәселелерi бойынша оқытуға қатысады;
5) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау мәселелерін талқылау кезінде ұжымдық шарт жасасу жөніндегі келіссөздерге қатысады;

6) принимает участие в приемке в эксплуатацию построенного объекта производственного назначения;
7) принимает меры по обеспечению нормативными техническими документами по безопасности и охране труда, укомплектованию кабинетов безопасности и охраны труда необходимыми учебными пособиями, макетами, справочной литературой, плакатами, техническими средствами;
8) по поручению руководителя предприятия рассматривает письма, заявления и жалобы работников по вопросам, относящимся к компетенции службы;
9) участвует в разработке мероприятий по предупреждению профессиональных заболеваний и несчастных случаев на производстве, а также в разработке реабилитационных мероприятий для лиц с инвалидностью;
10) оказывает методическую помощь подразделениям в работе по безопасности и охране труда;
11) осуществляет внутренний контроль за:
выполнением решений органов государственной инспекции труда и иных государственных органов надзора и контроля в части безопасности и охраны труда;
внедрением правил, норм, стандартов по безопасности и охране труда;
выполнением приказов и распоряжений руководителя Организации по вопросам безопасности и охраны труда;
организацией работы кабинетов безопасности и охраны труда и внедрением передового опыта работы;
организацией приобретения, хранения, стирки, химической чистки, сушки, обеспыливания, обезвреживания и ремонта специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты и обеспечением работников средствами коллективной защиты;
своевременным проведением соответствующими службами необходимых испытаний и технических освидетельствований состояния оборудования, машин и механизмов, соблюдение графиков замеров параметров опасных и вредных производственных факторов;
соблюдением действующих норм, правил и инструкций по безопасности и охране труда в процессе производства, а также в проектах новых реконструируемых производственных объектов;
12) по согласованию с работодателем (либо по его разрешению) предъявляет в государственную инспекцию труда информацию, сведения, установленные отчеты или иные документы на бумажных и электронных носителях либо копии в соответствии с ее задачами;
13) оказывает методическую помощь подразделениям Организации в составлении поименного списка лиц, подлежащих периодическим медицинским осмотрам и обследованиям работников, занятых на работах с вредными и тяжелыми условиями труда;
14) организовывает совместно с другими службами проведение аттестации производственных объектов по условиям труда в соответствии со статьей 183 Кодекса.

6) салынған өндірістік мақсаттағы объектіні пайдалануға қабылдап алуға қатысады;
7) еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі нормативтік-техникалық құжаттармен қамтамасыз ету, еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау кабинеттерін қажетті оқу құралдарымен, макеттермен, анықтамалық әдебиетпен, плакаттармен, техникалық құралдармен жабдықтау жөнінде шаралар қабылдайды;
8) кәсіпорын басшысының тапсырмасына сәйкес Қызметтің құзіретіне қатысты мәселелер бойынша жұмыскерлердің хаттарын, өтініштерін және шағымдарын қарайды;
9) кәсіптік аурулар мен өндірістегі жазатайым оқиғалардың алдын алу жөніндегі іс-шараларды әзірлеуге, сондай-ақ мүгедек адамдар үшін оңалту іс-шараларын әзірлеуге қатысады;
10) бөлімшелерге еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау бойынша жұмыста әдістемелік көмек көрсетеді;
11) мыналарды:
мемлекеттік еңбек инспекциясының және өзге де мемлекеттік қадағалау және бақылау органдарының еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бөлігіндегі шешімдерінің орындалуын;
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі қағидалардың, нормалардың, стандарттардың енгізілуін;
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау мәселелері жөніндегі Ұйымның бірінші басшысының бұйрықтары мен өкімдерінің орындалуын;
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау кабинеттері жұмысының ұйымдастырылуын және жұмыстың озық тәжірибесінің енгізілуін;
арнайы киім, арнайы аяқкиім және басқа да жеке қорғаныш құралдарын сатып алудың, сақтаудың, жуудың, химиялық тазалаудың, кептірудің, шаңнан арылтудың, зарарсыздандыру мен жөндеудің ұйымдастырылуын және жұмыскерлердің ұжымдық қорғаныш құралдарымен қамтамасыз етілуін;
тиісті қызметтердің жабдықты, машиналар мен механизмдерді қажетті сынақтардан және техникалық куәландырулардан уақтылы өткізуін, зиянды өндірістік факторлардың өлшемдерін өлшеу кестелерінің сақталуын;
еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау жөніндегі қолданыстағы нормалардың, қағидалар мен нұсқаулықтардың өндіріс процесінде, сондай-ақ жаңа реконструкцияланатын өндірістік объектілердің жобаларында сақталуын ішкі бақылауды жүзеге асырады;
12) жұмыс берушінің келісімі бойынша (не оның рұқсаты бойынша) мемлекеттік еңбек инспекциясына ақпаратты, мәліметтерді, бекітілген есептерді немесе өзге де құжаттарды не көшірмелерін қағаз және электрондық жеткізгіштерде оның міндеттеріне сәйкес ұсынады;
13) Ұйымның бөлімшелеріне еңбек жағдайлары зиянды және қауіпті жұмыстарда істейтін кезекті медициналық тексеріп-қарауға және тексеруге жататын адамдардың аты-жөні бойынша тізімін құрастыруда әдістемелік көмек көрсетеді;
14) Кодекстің 183-бабына сәйкес басқа қызметтермен бірлесіп, өндірістік объектілерді еңбек жағдайлары бойынша аттестаттауды өткізуді ұйымдастырады.

Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра труда и социальной защиты населения РК от 12.08.2022 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Типовому положению о службе
безопасности и охраны труда
в организации
Форма
____________________________________
(наименование подразделения)
УКАЗАНИЯ
о принятии мер по устранению выявленных нарушений
по безопасности и охране труда
от "___" __________ 20___ года № ____
Кому__________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
В соответствии с подпунктом 3) пункта 4 статьи 202 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года требую устранить следующие нарушения требований безопасности и охраны труда:
№ п/п
Выявленные нарушения и требования по их устранению
Сроки исполнения
Примечания
1
2
3
4
О выполнении Указания по истечении указанных в нем сроков
представить письменное сообщение в Службу безопасности и охраны
труда.
Руководитель (инженер) Службы
безопасности и охраны труда
_________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Указание получил:
_________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)

Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 12.08.2022 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі
және еңбекті қорғау қызметі
туралы үлгілік ережеге
қосымша
Нысан
__________________________
(бөлімшенің атауы)
Еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау бойынша анықталған
бұзушылықтарды жою жөнінде шаралар қабылдау туралы
НҰСҚАУЛАР
20 ____ жылғы "___" ________ № _____
Кімге _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы)
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек
кодексінің 202-бабы 4-тармағының 3) тармақшасына сәйкес еңбек
қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау талаптарының мынадай бұзушылықтарын
жоюды талап етемін:
Р/с
Анықталған бұзушылықтар мен оларды жою жөніндегі талаптар
Орындау мерзімі
Ескертпелер
1
2
3
4
Нұсқауларды орындау туралы жазбаша хабарды онда көрсетілген
мерзімдер өткеннен кейін Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау
қызметіне ұсынсын.
Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау
қызметінің басшысы (инженері): ____________ _________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Нұсқауды алдым: ____________ _________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)