Об утверждении Правил конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, оперативно-следственными подразделениями органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 689. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12756.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 10.03.2023 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, оперативно-следственными подразделениями органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 19.02.2019 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 10.03.2023 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
государственный советник
юстиции 1 класса
______________ А. Даулбаев
"__" ________ 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
______________ К. Касымов

Қаржы мониторингі органдары жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 689 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12756 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 10.03.2023 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 каңтардағы Заңының 15-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қаржы мониторингі органдары жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 10.03.2023 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті(Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің интернет-ресурсына және мемлекеттік органдардың интранет-порталына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б.Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
1-сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі
______________А. Дауылбаев
2015 жылғы " " ________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі
______________Қ. Қасымов

28 декабря 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
______________ А. Исекешев
"__" __________ 2015 год
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2015 года № 689
Правила конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, оперативно-следственными подразделениями органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)
Сноска. Правила – в редакции приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 10.03.2023 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, оперативно-следственными подразделениями органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее – Закон) и определяют порядок конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, подозреваемых в совершении уголовных правонарушений, задержанных на основании и в порядке статей 128, 131 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК), а также обвиняемых в совершении преступлений, в отношении которых судом санкционирован арест на основании статьи 147 УПК РК (далее – задержанные и лица, заключенные под стражу).
2. Конвойные группы для выполнения задач по конвоированию задержанных и лиц, заключенных под стражу, в службе экономических расследований Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство) создаются приказом Председателя Агентства (лицом, его замещающим), а в территориальных органах Агентства (далее – ДЭР) приказом его руководителя (лицом, его замещающим) из числа сотрудников оперативных подразделений.
3. В задачу конвоя входит конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу (далее – подозреваемые и обвиняемые):
1) в изоляторы временного содержания (далее – ИВС) и следственные изоляторы (далее – СИ);
2) для проведения следственных действий, производство которых невозможно в ИВС, СИ, обеспечение охраны во время производства следственных действий;
3) в медицинские учреждения, обеспечение охраны при стационарном лечении;
4) конвоирование из одного СИ в другой СИ для проведения следственных действий в порядке, предусмотренных частью второй статьи 150 УПК РК;
5) конвоирование из ИВС, СИ, в суды на санкционирование, изменение меры пресечения и обеспечение охраны при проведении указанных мероприятий.
Местами содержания под стражей подозреваемых, обвиняемых являются ИВС, СИ органов внутренних дел.

2015 жылғы 28 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
_______________Ә. Исекешев
2015 жылғы " " ________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 689 бұйрығымен
бекітілген
Қаржы мониторингі органдары жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 10.03.2023 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қаржы мониторингі органдары жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 15-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 128, 131-баптары негізінде және тәртібінде ұсталған, қылмыстың жасалуына сезікті, сондай-ақ ҚР ҚПК 147-бабының негізінде сот қамауға алуға санкция берген, қылмыстың жасалуына айыпты ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды (бұдан әрі – ұсталғандар және күзетпен қамауға алынған адамдар) айдауылмен алып жүру тәртібін айқындайды.
2. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру бойынша міндеттерді орындау үшін экономикалық тергеп-тексеру қызметінде Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) төрағасының (оны алмастыратын тұлғаның) бұйрығымен, ал Агенттіктің аумақтық органдарында (бұдан әрі – ЭТД) басшының (оны алмастыратын тұлғаның) бұйрығымен жедел бөлімшелер қызметкерлерінен айдауылмен алып жүру топтары құрылады.
3. Айдауылшының міндетіне ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдарды (бұдан әрi - күдіктілер мен айыпталушылар):
1) уақытша ұстау изоляторларына (бұдан әрі – УҰИ) және тергеу изоляторларына (бұдан әрі – ТИ) айдауылмен алып жүру;
2) оларды УҰИ-да, ТИ-де жүргізу мүмкін емес тергеу әрекеттерін жүргізу үшін тергеу әрекеттерін жасау кезінде күзетуді қамтамасыз ету;
3) медициналық мекемелерге, стационарлық емдеу кезінде күзетуді қамтамасыз ету;
4) ҚР ҚПК 150-бабының екінші бөлігінде көзделген тәртіппен тергеу әрекеттерін жүргізу үшін бір ТИ-дан екінші ТИ-ға айдауылмен алып жүру;
5) санкциялауға, бұлтартпау шарасын өзгертуге УҰИ-дан, ТИ-дан, соттарға айдауылмен алып жүру және көрсетілген шараларды жүргізу кезінде күзетуді қамтамасыз ету жатады.
Ішкі істер органдарының УҰИ мен ТИ күдіктілер мен айыпталушыларды ұстау орындары болып табылады.

4. Конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу, осуществляется по определенным маршрутам (основным, запасным), которые утверждаются уполномоченным лицом, определенным приказом Председателя Агентства (далее – уполномоченное лицо) (лицом, его замещающим), а в ДЭР его руководителем (лицом его замещающим).
5. Конвоирование подозреваемых, обвиняемых осуществляется автомобильным, воздушным и железнодорожным транспортом в порядке, предусмотренным настоящими Правилами.
Конвоировать подозреваемых, обвиняемых в пригородных поездах, междугородних и городских автобусах, троллейбусах и трамваях не допускается.
6. Конвоирование подозреваемых, обвиняемых пешим порядком производится только:
1) от специальных автомобилей – к камерам для содержания в зданиях судов и правоохранительных органов, в режимную зону ИВС, СИ, к месту производства следственных действий, лечебные учреждения;
2) от места задержания совершивших побег – до ближайшего отделения органов внутренних дел, если не представляется возможным использовать транспортные средства.
7. Конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу, в пределах населенного пункта осуществляется на специальном транспортном средстве.
В исключительных случаях, при отсутствии специального транспортного средства, конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу, осуществляется на легковом служебном транспортном средстве с письменного разрешения (рапорта) уполномоченного лица (лицом, его замещающим), руководителя ДЭР (лица его замещающего), согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. При конвоировании задержанных и лиц, заключенных под стражу, женского пола в состав конвоя включаются сотрудники женского пола.
9. В целях обеспечения безопасности движения и надежной охраны задержанных и лиц, заключенных под стражу, специальные транспортные средства оборудуются проблесковыми маячками, радиостанциями с выводом сигнала на пульт дежурной части Агентства, территориального органа, переговорными устройствами между кабиной и кузовом.
10. Контроль за передвижением конвоя осуществляется непрерывно дежурной частью Агентства, ДЭР по установленным каналам радио и телефонной связи.
Глава 2. Назначение, вооружение, обеспечение конвоя
11. Для конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, назначается конвой в составе старшего конвоя и конвоиров.
12. Не допускается возлагать на конвой обязанности, не связанные с конвоированием и охраной подозреваемых, обвиняемых.
13. Состав, вид, численность и вооружение конвоя определяется уполномоченным лицом (лицом, его замещающим), руководителем ДЭР (лицом его замещающим):
Уровни безопасности конвоирования:

4. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру белгілі бір бағыттар бойынша (негізгі, қосалқы) жүзеге асырылады, оларды Агенттік төрағасының (бұдан әрі – уәкілетті тұлға) (оны алмастыратын тұлға), ал ЭТД-де оның басшысының (оны алмастыратын тұлға) бұйрығымен бекітеді.
5. Күдіктілерді, айыпталушыларды алып жүру осы Қағидаларда көзделген тәртіппен автомобиль, әуе және теміржол көлігімен жүзеге асырылады.
Күдіктілерді, айыпталушыларды қала маңы пойыздарында, қалааралық және қалалық автобустарда, троллейбустар мен трамвайларда алып жүруге жол берілмейді.
6. Күдіктілерді, айыпталушыларды жаяу айдауылмен алып жүру тек:
1) арнайы көлік құралдарынан – соттардың және құқық қорғау органдарының ғимараттарындағы ұстауға арналған камераларға, УҰИ-дің, ТИ-дің режимдік аймағына, тергеу әрекеттерін жүргізу орындарына, емдеу мекемелеріне дейін;
2) қашқындарды ұсталған жерден бастап, егер көлік құралдарын пайдалану мүмкін болмаса, ішкі істер органдарының жақын маңдағы бөлімшесіне дейін жүргізіледі.
7. Ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдарды елдi мекен шегiнде айдауылмен алып жүру арнайы көлiк құралымен жүзеге асырылады.
Ерекше жағдайларда, арнайы көлік болмаған жағдайда, ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдарды алып жүру уәкілетті тұлғаның (оны алмастыратын тұлғаның), ЭТД басшысының (оны алмастыратын тұлғаның) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жазбаша рұқсатымен (баянат) жеңіл қызметтік көліктерде жүзеге асырылады.
8. Ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған әйелдерді айдауылмен алып жүру кезінде айдауылдың құрамына әйел қызметкерлер енгізіледі.
9. Жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету және ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдарды сенімді қорғау мақсатында арнайы көліктер жарқылдағыш маяктармен, Агенттіктің, аумақтық органның кезекші бөлімінің пультіне белгі беретін радиостанциялармен, кабина мен шанақ арасындағы сөйлесу құрылғыларымен жабдықталады.
10. Айдауыл қозғалысын бақылауды Агенттіктің, ЭТД-ның кезекші бөлімі орнатылған радио және телефон байланысының арналары бойынша жүзеге асырады.
2-тарау. Айдауылды тағайындау, қаруландыру, қамтамасыз ету
11. Ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру үшін құрамында аға айдауылшысы және айдауылшылар бар айдауыл тағайындалады.
12. Айдауылға күдіктілері, айыпталушыларды айдауылмен алып жүруге және оларды күзетуге байланысты емес міндеттемелерді жүктеуге жол берілмейді.
13. Айдауылдың құрамын, түрін, санын және қарулануын уәкілетті тұлға (оны алмастыратын тұлға), ЭТҚ бастығы (оны алмастыратын тұлға) айқындайды:
Айдауылдың қауіпсіздік деңгейлері:

1) обыкновенный конвой назначается из расчета: на одного – двух задержанных и лиц, заключенных под стражу – два конвоира, на три – шесть – три конвоира, на семь – десять – семь конвоиров. Если в составе конвоя пять и более конвоиров, назначается помощник старшего конвоя;
2) усиленный конвой назначается при наличии информации о намерении кого-либо из задержанных и лиц, заключенных под стражу совершить побег, нападение на конвой, причинения вреда себе или окружающим, и при конвоировании из одного населҰнного пункта в другой, а также при конвоировании воздушным и железнодорожным транспортом.
Усиленный конвой назначается из расчета: на одного задержанного и лица, заключенного под стражу – три конвоира, на два – четыре – шесть конвоиров, на пять и более – восемь конвоиров;
3) особый конвой назначается при конвоировании задержанных и лиц, заключенных под стражу:
совершивших тяжкие, особо тяжкие преступления, склонных к побегу, нападению на конвоиров и персонал мест содержания под стражей;
привлекаемых к уголовной ответственности за преступления, вызвавшие большой общественный резонанс.
Старшим особого конвоя назначается сотрудник Агентства, ДЭР из числа старшего офицерского состава.
Состав всех видов конвоя экипируется в бронежилеты, вооружается огнестрельным оружием, имеет при себе специальные средства – наручники, палка резиновая (ПР), металлоискатель, а также средства связи (радиостанции).
При выполнении возложенных на конвой обязанностей, конвоиры имеют право применять оружие, физическую силу и специальные средства, в соответствии с Законом.
Уполномоченное лицо (лицо, его замещающие), руководитель ДЭР (лицо его замещающие) при назначении конвоя в предписании старшему конвоя на право приема (сдачу) задержанных и лиц, заключенных под стражу (далее – предписание) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, определяет:
1) состав и назначает старшего конвоя;
2) задачи, способы и сроки их выполнения;
3) порядок связи, вооружения, особые обязанности конвоиров.
При этом определяется маршрутное расписание, отдаются руководителям Административного департамента (управления) (далее –АД(АУ)) и дежурной части распоряжения о подготовке для конвоя специального транспортного средства, горюче – смазочных материалов, средств связи, сигнализации, вооружения, организуется контроль за несением их службы и выполнением поставленных задач.

1) қарапайым айдауыл мынадай есеппен тағайындалады: бірден-екіге дейінгі ұсталғандарға және күзетпен қамауға алынған адамдарға - екі айдауылшы; үштен-алтыға дейін - үш айдауылшы; жетіден-онға дейін - жеті айдауылшы. Егер айдауыл құрамында бес және одан көп айдауылшы бар болса, аға айдауылшысының көмекшісі тағайындалады;
2) күшейтілген айдауыл ұсталғандардың және күзетпен қамауға алынған адамдардың қандай да біреуінің қашуға әрекет жасайтыны, күзетке шабуыл жасауы, өзіне және айналасындағыларға зиян тигізу ниеті бар екендігі туралы мәліметтер бар болғанда, айдауылмен алып жүру бағытының ұзақ болуына байланысты, әуе немесе теміржол көлігімен айдауылмен алып жүру үшін тағайындалады.
Күшейтілген айдауыл мынадай есеппен тағайындалады: ұсталған және күзетпен қамауға алынған бір адамға - үш айдауылшы, екі-төрт адамға – алты айдауылшы, бес немесе одан көп адамға – сегіз айдауылшы;
3) ерекше айдауыл:
ауыр, аса ауыр қылмыстар жасаған, қашуға, айдауылшылар мен қамауда ұстау орындарының персоналына шабуыл жасауға бейім;
үлкен қоғамдық резонанс тудырған қылмыстар үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру кезінде тағайындалады.
Ерекше аға айдауылшысы болып аға офицер құрамы қатарынан Агенттіктің, ЭТҚ-ның қызметкері тағайындалады.
Айдауылдың барлық түрлерінің құрамы қорғаныш кеудешемен жабдықталады, атыс қаруымен қаруланады, өзімен бірге арнайы құралдар – қол-кісендер, резеңке таяқтар (РТ), металліздегіш, сондай-ақ байланыс құралдары (радиостанциялар) болуға тиіс.
Айдауылға жүктелген міндеттемелерді орындау кезінде айдауылшылардың Заңға сәйкес қару-жарақты, күш қолдану және арнайы құралдарды қолдануға құқығы бар.
Уәкілетті тұлға (оны алмастыратын тұлға), ЭТҚ бастығы (оны алмастыратын тұлға) айдауылды тағайындау кезінде аға айдауылшысына осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды қабылдау (тапсыру) құқығына берілетін ұйғарымда (бұдан әрі - ұйғарым):
1) құрамын белгілейді және аға айдауылшысын тағайындайды;
2) тапсырмалар, тәсілдер және олардың орындалу мерзімдерін айқындайды;
3) байланыс, қаруландыру тәртібін, айдауылшылардың ерекше міндеттемелерін белгілейді.
Бұл ретте бағыттық кесте белгіленеді, Әкімшілік департаменттің (басқарманың) (бұдан әрі – ӘД (ӘБ)) және кезекші бөлімнің басшыларына айдауыл үшін арнайы көлік құралын, жанар-жағар май материалдарын, байланыс, дабыл беру құралдарын, қаруландыруды әзірлеуге өкім береді, олардың қызмет өткеру және қойылған міндеттерді орындауын бақылау ұйымдастырылады.

14. Весь личный состав конвоя вооружается табельным оружием.
Вид вооружения конвоя определяет уполномоченное лицо (лицо, его замещающие), руководитель ДЭР (лицо его замещающее), в зависимости от условий, порядка и вида выполнения поставленной задачи.
При осмотре камер специального транспортного средства и других помещений, где содержатся задержанные и лица, заключенные под стражу, оружие сдается старшему конвоя.
15. У каждого конвоира при себе имеется свисток полицейского типа, индивидуальный перевязочный пакет, а у старшего конвоя, кроме того, – сумка для документов, наручники по количеству задержанных и лиц, заключенных под стражу.
16. Конвой обеспечивается командировочными документами и денежным авансом по оплате за проживание, расходы на питание, найм жилого помещения, суточными на проезд к месту назначения, в том числе на задержанных и лиц, заключенных под стражу, при конвоировании из другого населенного пункта.
17. Оперативный дежурный Агентства, ДЭР обеспечивает оперативное руководство конвоем и:
1) организует несение службы конвоя, обеспечивает своевременную подготовку, инструктаж, правильное использование и бесперебойную работу транспорта, связи и других технических средств;
2) контролирует выезд специальных транспортных средств и их возвращение;
3) обеспечивает сохранность оружия, боеприпасов и другого имущества, следит за своевременной и полной сдачей нарядами, по окончании несения службы оружия, боеприпасов и других выдаваемых им специальных и технических средств.
18. Старший конвоя обеспечивает точное и своевременное выполнение поставленной задачи по конвоированию задержанных и лиц, заключенных под стражу, и соблюдение законности подчиненными, сохранность служебных документов на задержанных и лиц, заключенных под стражу, вооружения, специальных, технических и других материальных средств, находящихся в пользовании конвоя.
Старший конвоя:
1) изучает маршрут конвоирования и его особенности, основные сведения о задержанных и лицах, заключенных под стражу;
2) получает необходимые служебные документы, указанные в перечне служебных документов, выдаваемых старшему конвоя, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, вооружение, специальные технические средства и другие материальные средства, выдаваемые конвою, организовывает их правильное использование;
3) ведет путевой журнал конвоя (далее – Путевой журнал) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

14. Айдауылдың барлық жеке құрамы табельді қарумен қаруланған болуға тиіс.
Айдауылды қаруландыру түрін уәкілетті тұлға (оны алмастыратын тұлға), ЭТҚ бастығы (оны алмастыратын тұлға) алға қойылған міндеттерді орындау тәртібі мен түріне, жағдайға қарай белгілейді.
Арнайы көлік құралдарының камераларын және ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды ұстайтын басқа да үй-жайларды тексеріп қарау кезінде қару аға айдауылшысына өткізіледі.
15. Әрбір айдауылшыда өзімен бірге полицейлік типтегі ысқырық, жеке таңу пакеті, ал аға айдауылшысына осылармен қоса құжаттарға арналған сөмке, ұсталғандардың және күзетпен қамауға алынған адамдардың санына қарай қол кісендері болуға тиіс.
16. Басқа елді мекеннен айдауылмен алып жүру жүргізген кезде айдауыл, ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдарға да іссапар құжаттарымен және ақшалай аванспен, тамақтануына, тұрғын үйді жалдауына, белгіленген жерге жетуіне тәуліктік жолақымен қамтамасыз етіледі.
17. Агенттіктің, ЭТД жедел кезекшісі айдауылға жедел басшылықты қамтамасыз етеді және:
1) айдауылдың қызметті өткеруін ұйымдастырады, уақтылы дайындықты, нұсқаманы, көлікті, байланысты және басқа да техникалық құралдарды дұрыс пайдалануды және олардың үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
2) арнайы көлік құралдарының шығуы мен қайта келуін бақылайды;
3) қарулардың, оқ-дәрілердің және де басқа мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді, қызмет өткеру аяқталған соң нарядтардың қаруларды, оқ-дәрілерді және басқа да оларға берілген арнаулы және техникалық құралдарды уақтылы және толық тапсыруын қадағалайды.
18. Аға айдауылшы ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру бойынша берілген тапсырмалардың дәл және уақытылы орындалуын және қарамағындағылардың заңдылықты сақтауын, қызметтік құжаттардың, айдауылданушылардың қару-жарақтардың, арнаулы, техникалық және басқа да айдауылдың пайдалануындағы материалдық құралдардың сақталуын қамтамасыз етеді.
Аға айдауылшысы:
1) айдауылмен алып жүрудің бағытын және оның ерекшеліктерін, ұсталғандар және күзетпен қамауға алынған адамдар туралы негізгі мәліметтерді зерделейді;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес аға айдауылшысына берілетін қызметтік құжаттардың тізбесінде көрсетілген қажетті қызметтік құжаттарды, қару-жарақтарды, айдауылға берілетін арнаулы техникалық құралдарды және басқа да материалдық заттарды алады, олардың дұрыс пайдаланылуын ұйымдастырады;
3) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айдауылдың жол журналын (бұдан әрі – Жол журналы) жүргізеді;

4) управляет действиями конвоя по своевременной доставке задержанных и лиц, заключенных под стражу, к месту назначения, обеспечивает охрану во время производства следственных действий;
5) определяет способы действий конвоя на случай происшествий, при осложнении обстановки на основном маршруте конвоирования, перехода на запасной маршрут, при побеге организует немедленное преследование и задержание бежавших.
19. Старшему конвоя не допускается:
1) изменять порядок конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу;
2) оставлять на время конвой, если того не требует обстановка.
20. Конвоир подчиняется старшему конвоя.
Конвоир:
1) точно выполняет свои обязанности;
2) находится в определяемом старшим конвоя месте и не отлучается без его разрешения;
3) имеет исправное и в постоянной готовности к действию оружие;
4) требователен и вежлив в обращении с задержанными и лицами, заключенными под стражу, и ведет за ними постоянное наблюдение;
5) производит по указанию старшего конвоя обыск задержанных и лиц, заключенных под стражу, изымает у них и передает старшему конвоя запрещенные к хранению предметы и вещи.
21. Конвоиру не допускается:
1) отвлекаться от несения службы;
2) вступать с задержанными и лицами, заключенными под стражу, в разговоры, кроме случаев, когда необходимо дать указания о порядке движения и соблюдении требований поведения при конвоировании;
3) принимать от них или передавать им от посторонних какие-либо предметы, записки, продукты питания;
4) разглашать маршрут движения конвоя и конечный его пункт.
22. Водитель специального транспортного средства входит в состав конвоя, подчиняется старшему конвоя.
Водитель специального транспортного средства:
1) изучает маршрут конвоирования и его особенности;
2) обеспечивает постоянную готовность специального транспортного средства к эксплуатации, строго соблюдает Правила дорожного движения Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 1196 (далее – ПДД);
3) точно выполняет указания старшего конвоя о скорости движения на маршруте, немедленно останавливает специальное транспортное средство по его команде или при получении такого сигнала от конвоиров в кузове;
4) не оставляет специальное транспортное средство без присмотра, при выходе из кабины выключает зажигание, ключ от замка зажигания хранит у себя;
5) имеет при себе документы в соответствии с ПДД.

4) ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды белгіленген жерге уақтылы жеткізуі бойынша айдауылдың іс-әрекетін басқарады, тергеу әрекеттерін жүргізу кезінде күзетуді қамтамасыз етеді;
5) оқиға болған жағдайда айдауылдың әрекет ету тәсілдерін айқындайды, айдауылмен алып жүрудің негізгі бағытындағы жағдай асқынғанда, қосалқы бағытқа ауысқанда, қашқан кезде қашып кеткен адамдарды дереу қудалау және ұстауды ұйымдастырады.
19. Аға айдауылшысына:
1) ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру тәртібін өзгертуге;
2) талап етілмейтін жағдайда айдауылды уақытша қалдыруға жол берілмейді.
20. Айдауылшы аға айдауылшысына бағынады.
Айдауылшы:
1) өз міндеттемелерін дәл орындайды;
2) аға айдауылшысы белгілеген жерде болады және оның рұқсатынсыз кетіп қалмайды;
3) қаруын ақаусыз және іс-әрекетке үнемі дайын етіп ұстайды;
4) ұсталғандармен және күзетпен қамауға алынған адамдармен сөйлесу барысында талапты және сыпайы болады және оларды ұдайы қадағалайды;
5) аға айдауылшысының нұсқауы бойынша ұсталғандарға және күзетпен қамауға алынған адамдарға тінту жүргізеді, олардан сақтауға тыйым салынған нәрселер мен заттарды алып қояды және аға айдауылшысына береді.
21. Айдауылшыға:
1) қызметін атқару кезінде басқа жағдайларға алаңдауға;
2) айдауылмен алып жүру кезінде мінез-құлық талаптарын сақтау және қозғалыс тәртібі туралы нұсқау беру қажет болған жағдайларды қоспағанда, ұсталғандармен және күзетпен қамауға алынған адамдармен сөйлесуге;
3) олардан немесе оларға бөтен адамдардан қандай да бір заттарды, хаттарды, тамақ өнімдерін қабылдауға және беруге;
4) айдауыл қозғалысының бағытын және оның соңғы пунктін жариялауға жол берілмейді.
22. Арнайы көлік құралының жүргізушісі айдауыл құрамына кіреді және аға айдауылшысына бағынады.
Арнайы автомобиль жүргізушісі:
1) айдауылмен алып жүру бағытын және оның ерекшеліктерін зерделейді;
2) арнайы көлік құралының пайдалануға дайындығын ұдайы қамтамасыз етеді, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 1196 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының жол қозғалысы ережелерін (бұдан әрі – ЖҚЕ) қатаң сақтайды;
3) бағыт бойындағы қозғалыс жылдамдығы туралы аға айдауылшысының нұсқауларын дәл орындайды, оның командасы бойынша немесе мұндай белгіні шанақтағы айдауылшылардан алған кезде дереу арнайы көлік құралын тоқтатады;
4) арнайы көлік құралын қараусыз қалдырмайды, кабинадан түскен кезде оталдыруды өшіреді, оталдыру құлпының кілтін өзінде сақтайды;
5) өзімен бірге Қазақстан Республикасының ЖЖЕ-не сәйкес құжаттары болуы тиіс.

23. Водителю специального транспортного средства не допускается:
1) оставлять закрепленное за ним специальное транспортное средство без присмотра;
2) передавать управление специальным транспортным средством другому лицу.
24. На случай побега задержанных и лиц, заключенных под стражу, конвойное подразделение принимает первоочередные немедленные меры по их преследованию и задержанию, проверки вероятных направлений движения и возможные места их укрытия. Старший конвоя незамедлительно сообщает о побеге на пульт дежурной части Агентства и ДЭР, назначает из числа конвоя специальную группу и инструктирует их по поиску и задержанию бежавших.
Глава 3. Основания для конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу
25. Конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу, осуществляется на основании:
1) постановление суда о конвоировании;
2) постановление прокурора, следователя о производстве следственных действий.
26. Конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу для производства следственных действий осуществляется на основании представленной лицом, осуществляющим функции уголовного преследования, письменной заявки на конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу (далее – заявка) по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, в 2-х экземплярах (1-й экземпляр – в ИВС или СИ, 2-й экземпляр – для конвоя).
27. Заявка подписывается уполномоченным лицом (лицом, его замещающим), руководителем ДЭР (лицом, его замещающим) и скрепляется гербовой печатью.
28. Первый экземпляр заявки на конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу направляется по месту их содержания (в ИВС, СИ) за сутки до начала производства следственных действий, второй в конвойную группу.
Глава 4. Порядок приема задержанных и лиц, заключенных под стражу для конвоирования
29. Конвой, получив задание на конвоирование, следует в пункт приема задержанных и лиц, заключенных под стражу, где старший конвоя:
1) предъявляет дежурному ИВС, СИ заявку и предписание;
2) получает подготовленные документы и проверяет правильность их оформления, определяет порядок размещения задержанных и лиц, заключенных под стражу, по камерам специального транспортного средства, информирует конвоиров о лицах, подозреваемых и обвиняемых, за которыми требуется усиленный надзор;
3) производит расчет и расстановку состава конвоя для личного обыска и охраны задержанных и лиц, заключенных под стражу, на время приема их для конвоирования, принимает на временное хранение оружие конвоиров, выделенных для производства обыска и размещения задержанных и лиц, заключенных под стражу, по камерам специального транспортного средства;

23. Арнайы көлік құралының жүргізушісіне:
1) өзінің атына бекітілген арнайы көлік құралын қараусыз қалдыруға;
2) арнайы көлік құралын басқа адамға басқаруға беруге жол берілмейді.
24. Ұсталғандар және күзетпен қамауға алынған адамдар қашқан жағдайда айдауылдау бөлімшесі оларды қудалау және ұстау, қозғалыстардың ықтимал бағыттары мен олардың жасырынуы ықтимал жерлерді тексеру бойынша тез арада бірінші кезектегі шараларды қабылдайды. Аға айдауылшысы тез арада Агенттіктің және ЭТД-нің кезекші бөлімінің пультіне ұсталғандардың және күзетпен қамауға алынған адамдардың қашқаны туралы хабарлайды және айдауыл арасынан арнайы топ тағайындайды және ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды ұстау жөнінде нұсқама береді.
3-тарау. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүруге арналған негіздер
25. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру:
1) айдауылмен алып жүру туралы сот қаулысының;
2) прокурордың, тергеушінің тергеу әрекеттерін жүргізу туралы қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
26. Тергеу әрекеттерін жүргізу үшін ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қылмыстық қудалау функцияларын жүзеге асыратын тұлға 2 данада (1-дана - ҰҰИ немесе ТИ, 2-данасы - айдауыл үшін) ұсынатын ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүруге берілетін жазбаша өтінімнің (бұдан әрі – өтінім) негізінде жүзеге асырылады.
27. Өтінімге уәкілетті тұлға (оны алмастыратын тұлға), ЭТД басшысы (оны алмастыратын тұлға) қол қояды және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.
28. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды алып жүру туралы өтінімнің бірінші данасы тергеу әрекеттері басталғанға дейін бір күн бұрын оларды ұстау орнына (УҰИ, ТИ-де), екіншісі - алып жүру тобына жіберіледі.
4-тарау. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды алып жүруге қабылдау тәртібі
29. Айдауылдауға тапсырма алған айдауыл ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынғандарды қабылдайтын пунктке барады, онда аға айдауылшысы:
1) УҰИ, ТИ кезекшісіне өтінімді және ұйғарымды көрсетеді;
2) дайындалған құжаттарды алады және олардың дұрыс ресімделуін тексереді, ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды арнайы көлік құралының камераларына орналастыру тәртібін айқындайды, күшейтілген қадағалауды талап ететін күдіктілер мен айыпталушылар туралы айдауылшыларға хабарлайды;
3) ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды оларды айдауылмен алып жүру үшін қабылдау кезінде жеке тінту мен күзету үшін айдауыл құрамының есебін белгілейді, орналастыруға тінтуді жүргізуге және ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды арнайы көлік құралының камераларына орналастыру үшін бөлінген айдауылшылардың қаруын уақытша сақтауға қабылдайды;

4) осматривает помещение, где будет производиться прием задержанных и лиц, заключенных под стражу, а также производство следственных действий, убирает предметы, которые возможны к использованию для побега или нападения.
Документы на задержанных и лиц, заключенных под стражу, передаются старшему конвоя.
В случаях, если подлежащий конвоированию задержанный или лицо, заключенное под стражу склонен к совершению побега или нападению на конвой, Дежурным по ИВС, СИ в документах производится надпись "склонен к побегу".
30. В помещении, где производится прием задержанных и лиц, заключенных под стражу, находятся только лица, сдающие и принимающие их для конвоирования.
При сомнении в личности задержанного и лица, заключенного под стражу, старший конвоя обращается за соответствующими разъяснениями к дежурному ИВС, СИ и в дальнейшем действует согласно полученным разъяснениям.
Подлежащие конвоированию задержанные и лица, заключенные под стражу, заявившие о болезни, осматриваются врачом (фельдшером), который производит запись в справке о состоянии здоровья, по форме согласно приложению 2 к Правилам оказания медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 июня 2022 года № ҚР ДСМ-61 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28669).
Во всех случаях конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, больных туберкулезом, конвоирам и задержанным и лицам, заключенным под стражу, выдаются марлевые повязки на лицо.
31. Принимаемые для конвоирования задержанные и лица, заключенные под стражу, регистрируются согласно имеющимся по ним документам в путевом журнале.
32. Приему для конвоирования не подлежат:
1) задержанные и лица, заключенные под стражу, с неправильно оформленными на них документами и без документов;
2) больные, не подлежащие, по заключению врача (фельдшера), конвоированию.
33. Конвой обеспечивается медицинской аптечкой.
При необходимости, в случае внезапного заболевания, ранения или несчастного случая, с разрешения оперативного дежурного Агентства, ДЭР, конвоируемый задержанный или лицо, заключенное под стражу, доставляется конвоем в медицинское учреждение для оказания медицинской помощи.
34. В случае смерти конвоируемого задержанного или лица, заключенного под стражу в пути следования, старший конвоя сообщает о данном факте оперативному дежурному Агентства, ДЭР, который вызывает оперативную группу ближайшего органа внутренних дел для проведения необходимых следственных действий.
После проведения следственных действий, конвой доставляет тело умершего в ближайший морг для проведения судебно-медицинской экспертизы по постановлению следователя.

4) ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынғандарды қабылдау, сондай-ақ тергеу әрекеттері жүргізілетін үй-жайды қарайды, қашуға немесе шабуыл жасауға пайдаланылуы мүмкін құралдарды алып тастайды.
Ұсталғандардың және күзетпен қамауға алынған адамдардың құжаттары аға айдауылшысына тапсырылады.
Егер айдауылмен алып жүрілуге тиіс ұсталған және күзетпен қамауға алынған адам қашуға немесе айдауылға шабуыл жасауға бейім болса, УҰИ, ТИ кезекшісі құжаттарға "қашуға бейім" деген жазба жасайды.
30. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды қабылдау жүргізілетін үй-жайларда оларды айдауылмен алып жүру үшін тапсырушы және қабылдап алушы тұлғалар ғана болады.
Ұсталғандардың және күзетпен қамауға алынған адамдардың жеке басына қатысты күмән туған жағдайларда аға айдауылшысы тиісті түсініктемелер алу үшін УҰИ, ТИ кезекшісіне жүгінеді және одан әрі алынған түсініктемелерге сәйкес әрекет етеді.
Науқасы туралы шағым айтқан айдауылмен жүруге тиіс ұсталушыны және күзетпен қамауға алынған адамды дәрігер (фельдшер) қарайды, ол Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 30 маусымдағы №ҚР ДСМ-61 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28669 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсету қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық жағдайы туралы анықтамаға жазба жасайды.
Туберкулез ауруымен ауыратын ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүрудің барлық жағдайларында ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдарға беттеріне тағатын дәке таңғыштар беріледі.
31. Айдауылмен алып жүруге қабылданатын ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдар олардың қолда бар құжаттарына сәйкес жол журналына тіркеледі.
32. Айдауылмен алып жүруге қабылдауға жатпайтындар:
1) құжаттары дұрыс ресімделмеген және құжаттары жоқ ұсталғандар мен қамауға алынған адамдар;
2) дәрігердің (фельдшердің) қорытындысы бойынша алып жүруге жатпайтын науқастар.
33. Айдауыл медициналық қобдишамен қамтамасыз етіледі.
Қажет болған кезде кенеттен науқастанғанда, жарақаттанғанда немесе бақытсыз жағдай болғанда Агенттіктің, ЭТД-ның жедел кезекшісінің рұқсатымен айдауылмен алып жүрілетін ұсталғанды және күзетпен қамауға алынған адамды айдауыл медициналық көмек көрсету үшін медициналық мекемеге жеткізеді.
34. Ұсталған әне күзетпен қамауға алынған адам жол үстінде қайтыс болған жағдайда, аға айдауылшысы аталған факті туралы Агенттіктің, ЭТД-нің жедел кезекшісіне хабарлайды, ол арнайы тергеу амалдарын жүргізу үшін жақын маңдағы ішкі істер органының жедел тобын шақырады.
Тергеу әрекеттері аяқталғаннан кейін айдауыл қайтыс болған адамның мәйітін тергеушінің қаулысымен сот-медициналық сараптама жүргізу үшін жақын арадағы мәйітханаға жеткізеді.

Глава 5. Конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу, специальным автомобильным транспортным средством
35. Перед выездом для производства конвоирования старший конвоя проверяет состояние кузова специального транспортного средства, исправность освещения, переговорного устройства, средств связи, средства пожаротушения, вентиляции, дверей и замков камер, прочность крепления скамеек и оборудования, принимает меры к устранению выявленных недостатков.
Конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу, мужчин и женщин без изоляции друг от друга не допускается. Отдельно от других и изолированно между собой, конвоируются больные открытой формой туберкулеза, другими инфекционными заболеваниями.
36. На период конвоирования лица, содержащиеся под стражей, размещаются по категориям:
женщины – отдельно от мужчин;
задержанные и лица, заключенные под стражу, проходящие, по групповому делу, при наличии указаний судебных и следственных органов – отдельно друг от друга;
несовершеннолетние – отдельно от взрослых;
иностранные граждане и лица без гражданства – отдельно от всех других категорий;
больные активной формой туберкулеза с бацилловыделением вместе;
страдающие психическими расстройствами – отдельно от всех других категорий;
бывшие сотрудники правоохранительных и специальных органов, а также судьи – отдельно от всех других категорий.
37. Конвоир у камер специального транспортного средства ведет постоянное наблюдение за поведением задержанных и лиц, заключенных под стражу. В специальном транспортном средстве не допускается заслонять изнутри смотровые решетки, шуметь, курить, портить оборудование кузова, а также переговариваться или перестукиваться с лицами, содержащими в других камерах. При несоблюдении этих требований конвоир со старшим конвоя подает в кабину сигнал об остановке и принимает меры к пресечению нарушений, к открыванию дверей камер допускается только старший конвоя.
38. При высадке задержанных и лиц, заключенных под стражу в конечном пункте назначения, водитель специального транспортного средства, по указанию старшего конвоя, останавливает специальное транспортное средство в заранее определенном месте, по возможности, исключающем доступ посторонних лиц.
Конвоируемые задержанные и лица, заключенные под стражу, выстраиваются в колонну по одному и по команде старшего конвоя следуют в помещение.
39. На легковом служебном транспортном средстве перевозится только один задержанный или лицо, заключенное под стражу, который помещается на заднем сиденье между двумя конвоирами.
В пути следования на него надеваются наручники в положении спереди или за руку одного (двух) конвоиров по схеме конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу (далее – схема), согласно приложению 6 к настоящим Правилам. Двери легкового служебного транспортного средства фиксируются в закрытом положении, окна не открываются.

5-тарау. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды арнайы автомобиль көлік құралымен айдауылдау
35. Аға айдауылшысы айдауылға шығу алдында арнайы көлік құралы шанағының жай-күйін, жарықтың дұрыстығын, сөйлесу құрылғыларын, байланыс құралдарын, желдеткішті, камера мен есіктердің құлыптарын, орындықтар мен басқа да жабдықтар бекіткіштерінің беріктігін тексереді, анықталған кемшіліктерді жою шараларын қабылдайды.
Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды, ер адамдар мен әйел адамдарды бір-бірінен оқшауламай айдауылмен алып жүруге жол берілмейді. Туберкулездің ашық түрімен, басқа да жұқпалы аурулармен ауыратындар өзара оқшауланып, басқа ұсталғандардан және күзетпен қамауға алынған адамдардан бөлек айдауылданады.
36. Айдауылмен алып жүру кезінде күзетпен қамауға алынған адамдар санаттары бойынша орналастырылады:
әйел адамдар – ер адамдардан бөлек;
топтық іс бойынша өтетін ұсталғандар және қамауға алынған адамдар сот және тергеу органдарының нұсқаулары бар болған жағдайда – бір-бірінен бөлек;
кәмелетке толмағандар – ересектерден бөлек;
шетелдің азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалар – барлық басқа санаттардан бөлек;
бацилла бөлетін туберкулездің белсенді түрімен ауыратындар бірге;
психикалық бұзушылықтардан зардап шегетіндер – барлық басқа санаттардан бөлек;
құқық қорғау және арнаулы органдардың бұрынғы қызметкерлері, сондай-ақ судьялар – басқа санаттағылардың барлығынан бөлек.
37. Арнайы көлік құралының камераларындағы айдауылшы ұсталғандардың және күзетпен қамауға алынған адамдардың тәртібіне үнемі қадағалау жүргізеді. Арнайы көлік құралдарында бақылау торларын іштен көлегейлеуге, шулауға, темекі шегуге, шанақтың жабдықтарын бүлдіруге, сондай-ақ басқа камераларда отырғандармен сөйлесуге немесе тықылмен белгі білдіруге жол берілмейді. Бұл талаптарды орындамаған жағдайда, айдауылшы аға айдауылшысымен бірге тоқтау туралы дабыл береді және тәртіп бұзушылықтың жолын кесу шараларын қабылдайды, камералар есіктерін ашуға тек аға айдауылшысына рұқсат етіледі.
38. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды белгіленген түпкілікті орынға түсіру кезінде арнайы көлік құралының жүргізушісі аға айдауылшысының нұсқауы бойынша арнайы көлік құралын алдын ала белгіленген орынға, мүмкіндігінше, бөтен адамдар жіберілмейтін орынға тоқтатады.
Айдауылмен алып жүрілетін ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдар бір-бірден қатарға тұрғызылады және аға айдауылшысының бұйрығы бойынша үй-жайға қарай жүреді.
39. Жеңіл қызметтік көлік құралында артқы орындыққа екі айдауылшының ортасына отырғызылатын тек бір ұсталған және күзетпен қамауға алынған адам тасымалданады.
Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру схемасы (бұдан әрі - схема) бойынша жолда оның қолдарын алдына қаратып немесе айдауылшының (екі) қолдарына біріктіріліп кісен салынады. Жеңіл қызметтік көлік құралының есіктері жабық күйінде бекітіледі, терезелері ашылмайды.

40. Перевозка задержанных и лиц, заключенных под стражу в необорудованных или груженых транспортных средствах, а также в транспортных средствах с опрокидывающим кузовом и на мотоциклах не допускается.
41. Старший конвоя поддерживает связь с оперативным дежурным Агентства, ДЭР в пути следования до пункта назначения.
Глава 6. Конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу, воздушным транспортом
42. Перевозка задержанных и лиц, заключенных под стражу на воздушных судах допускается в случаях протяженности маршрута конвоирования более 500 км, либо, когда воздушный транспорт является единственным средством сообщения.
Перевозка на борту воздушного судна задержанного или лица, заключенного под стражу, осуществляется усиленным или особым конвоем.
43. Авиакомпания о предполагаемой дате перевозки задержанных и лиц, заключенных под стражу, номере рейса, на котором планируется перевозка, не менее чем за сутки уведомляется за подписью уполномоченного лица (лица, его замещающего), руководителя ДЭР (лица, его замещающего).
44. Конвоиры извещаются представителем авиакомпании о потенциальной опасности для полета воздушных судов, в случае принятия ими без указания командира воздушного судна (либо согласования) каких-либо действий.
45. Конвоиры обеспечивают, чтобы у задержанных и лиц, заключенных под стражу не было с собой веществ и предметов, запрещенных для перевозки на воздушных судах, указанных в Перечне опасных веществ и предметов.
46. Конвоиры располагают средствами (наручники) ограничения свободы действий, задержанных и лиц, заключенных под стражу.
47. Конвоирам не допускается проносить на борт воздушного судна контейнеры со слезоточивым газом или аналогичные, выводящие из строя газогенерирующие устройства.
48. Конвоиры представляют служебные и другие необходимые документы персоналу службы авиационной безопасности, представителям органов внутренних дел на транспорте и бортпроводникам.
49. О перевозке задержанных и лиц, заключенных под стражу, и конвоиров уведомляются другие пассажиры, имеющие право на провоз на борту воздушного судна огнестрельного оружия.
50. Посадка задержанных и лиц, заключенных под стражу на борт производится в первую очередь, а их высадка, после того как все пассажиры покинут воздушное судно.
51. Места, которые занимают конвоируемые задержанные и лица, заключенные под стражу, располагаются в хвостовой части пассажирского салона.
52. Задержанные и лица, заключенные под стражу, размещаются только в ряду с двумя или более креслами, один конвоир находится между задержанным или лицом, заключенным под стражу и любым проходом.

40. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды жабдықталмаған немесе жүк тиелген көлік құралдарында, сондай-ақ төңкерілетін шанақтары бар көлік құралдары мен мотоциклдерде тасымалдауға жол берілмейді.
41. Аға айдауылшысы межелі жерге барар жолда Агенттіктің, ЭТД-ның жедел кезекшісімен байланыста болады.
6-тарау. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды әуе жол көлігімен айдауылмен алып жүру
42. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды әуе кемелерінде тасымалдау айдауылмен алып жүру бағытының қашықтығы 500 км артық болған жағдайда не әуе көлігі жалғыз қатынас құралы болып табылатын кезде рұқсат етіледі.
Ұсталған адамды немесе күзетпен қамауға алынған адамды әуе кемесінің бортында тасымалдау күшейтілген немесе ерекше айдауыл түрімен жүзеге асырылады.
43. Әуе компаниясына ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдарды тасымалдаудың болжамды күні, тасымалдау жоспарланған рейстің нөмірі туралы уәкілетті тұлғаның (оны алмастыратын тұлғаның), ЭТД басшының (оны алмастыратын тұлғаның) қолымен, кемінде бір тәулік бұрын хабардар етіледі.
44. Әуе компаниясының өкілі әуе кемесі командирінің нұсқауынсыз (не келіспей) қандай да бір әрекеттер қабылдаған жағдайда, олар айдауылшыларға әуе кемелерінің ұшуы үшін ықтимал қатерлер туралы хабарлайды.
45. Айдауылшылар ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдарда өздерімен бірге Қауіпті заттар мен бұйымдардың тізбесінде көрсетілген әуе кемелерінде тасымалдауға тыйым салынған заттар мен бұйымдардың болмауын қамтамасыз етеді.
46. Айдауылшыларда ұсталғандардың және күзетпен қамауға алынған адамдардың іс-әрекеттеріне шектеу қоятын құралдар (қолкісендер) болады.
47. Айдауылшыларға әуе кемесінің бортына жас ағызғыш газ контейнерлерін немесе ол тектес қатардан шығаратын газ түрлендіретін құрылғыларды алып кіруге болмайды.
48. Айдауылшылар авиациялық қауіпсіздік қызметінің персоналына, көліктегі ішкі істер органдарының өкілдеріне және борт жолсеріктеріне қызметтік немесе басқа да қажетті құжаттарды ұсынады.
49. Әуе кемесінің бортында атыс қаруын алып жүруге құқылы басқа да жолаушыларға айдауылдар мен ұсталғандардың немесе күзетпен қамауға алынғандардың тасымалдануы туралы хабарлайды.
50. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды әуе кемесінің бортына отырғызу, бірінші кезекте, ал түсіру барлық жолаушылар түсіп болғаннан кейін жүргізіледі.
51. Ұсталғандар және күзетпен қамауға алынған адамдар отырғызылатын орындар жолаушылар салонының артқы жағындағы орындарға орналастырылады.
52. Ұсталғандар және күзетпен қамауға алынған адамдар тек екі немесе одан да көп орындықтары бар қатарда орналастырылады, бір айдауылшы ұсталушының және күзетпен қамауға алынған адамның ортасында және кез келген өту орнында болады.

53. Задержанные и лица, заключенные под стражу, постоянно сопровождаются конвоиром и находятся под их наблюдением, в том числе и во время посещения туалета.
54. Конвоирам и задержанным и лицам, заключенным под стражу, находящимся на борту воздушного судна, не подаются алкогольные напитки.
55. По усмотрению конвоиров, задержанным и лицам, заключенным под стражу, подается еда, без металлических принадлежностей и ножа.
56. При перевозке задержанного и лица, заключенного под стражу, склонного к совершению побега или нападению на конвой, допускается перевозка не более одного конвоируемого задержанного или лица, заключенного под стражу.
57. Во всех случаях перевозка задержанных и лиц, заключенных под стражу, на воздушных судах осуществляется в наручниках (кроме женщин и несовершеннолетних). При этом их руки в наручниках находятся в положении, согласно схеме.
58. Конвоир в салоне воздушного судна ведет наблюдение за задержанным и лицом, заключенным под стражу, не разрешает ему подниматься со своего места, разговаривать с пассажирами, принимать или передавать какие-либо предметы.
Старший конвоя находится в задней части салона (за местами, выделенными для задержанных и лиц, заключенных под стражу) откуда обеспечивается постоянное наблюдение за поведением задержанных и лиц, заключенных под стражу, и выполнением обязанностей конвоирами на борту воздушного судна.
59. При длительной (на 1,5 часа и более) задержке вылета воздушного судна задержанные и лица, заключенные под стражу, переводятся конвоем с борта воздушного судна в выделенное администрацией аэропорта помещение, изолированное от пассажиров. При задержке воздушного судна на ночь, в промежуточном аэропорту, задержанные и лица, заключенные под стражу, сдаются под охрану в ИВС.
Глава 7. Конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу железнодорожным транспортом
60. Конвоирование железнодорожным транспортом осуществляется в купейных вагонах пассажирских поездов.
Конвоирование осуществляется только усиленным или особым конвоем.
Конвой и задержанные и лица, заключенные под стражу, размещаются отдельно в последнем купе вагона.
Маршрут конвоирования согласовывается с линейными отделами полиции на транспорте.
Перевозка задержанных и лиц, заключенных под стражу в плацкартных вагонах не допускается.
Перевозка осуществляется только в наручниках в положении "спереди", согласно схеме, при этом окно в купе фиксируется в закрытом положении.
Вывод задержанных и лиц, заключенных под стражу, в туалет производится по одному старшим конвоя и конвоиром, следующими впереди и позади задержанного и лица, заключенного под стражу.
Дверь туалета, при нахождении в нем задержанного или лица, заключенного под стражу, остается приоткрытой, наручники снимаются, окно фиксируется в закрытом положении.

53. Айдауылшылар ұсталғандарға және күзетпен қамауға алынған адамдарға үнемі ілесіп жүреді, оның ішінде дәретханаға барған уақытта да олардың бақылауында болады.
54. Әуе кемесінің бортындағы айдауылшылар мен ұсталғандарға және күзетпен қамауға алынған адамдарға алгоколь сусындары берілмейді.
55. Айдауылшылардың қалауы бойынша ұсталғандарға және күзетпен қамауға алынған адамдарға тамақ металл емес бұйымдарсыз және пышақсыз беріледі.
56. Қашуға немесе айдауылға шабуыл жасауға бейім ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды тасымалдау кезінде әрбір ұсталған адамға және күзетпен қамауға алынған адамға бір айдауылшы бөлінеді.
57. Барлық жағдайда ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды әуе кемесінде тасымалдау қолкісенде (әйелдер мен кәмелетке толмағандардан басқа) жүзеге асырылады. Бұл ретте олардың қолкісен салынған қолдары схемада көрсетілген жағдайда болуы тиіс.
58. Айдауылшы әуе кемесінің бортында ұсталушыға және күзетпен қамауға алынған адамға тиісті бақылау жасайды, оған орынынан тұруға, жолаушылармен сөйлесуге, қандай да бір заттарды қабылдауға немесе беруге рұқсат бермейді.
Аға айдауылшысы салонның артқы бөлігінде (ұсталғандарға және күзетпен қамауға алынған адамдарға бөлінген орындардың артында) орналасады, сол жерден ұсталғандардың және күзетпен қамауға алынған адамдардың тәртібін және айдауылдардың әуе кемесінің бортында өз міндеттемелерін орындауларына тұрақты түрде бақылауды қамтамасыз етеді.
59. Әуе кемесінің ұшу кідірісі ұзаққа созылған жағдайда (1,5 сағатқа және одан көп уақытқа) ұсталғандар және күзетпен қамауға алынған адамдар әуежай әкімшілігі бөлетін жолаушылардан оқшауланған үй-жайға ауыстырылады. Әуе кемесі аралық әуежайда түнгі уақытта кідірген жағдайда, ұсталғандар және күзетпен қамауға алынған адамдар УҰИ күзетіне тапсырылады.
7-тарау. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды темір жол көлігімен айдауылмен алып жүру
60. Теміржол көлігімен айдауылмен алып жүру жолаушылар пойыздарының купелік вагондарында жүзеге асырылады.
Айдауылмен алып жүру тек күшейтілген немесе ерекше айдауыл түрімен жүзеге асырылады.
Айдауыл және ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдар вагонның соңғы купесіне бөлек орналастырылады.
Айдауылмен алып жүру бағыты көліктегі полицияның желілік бөлімдерімен келісіледі.
Ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдарды плацкарт вагондарда тасымалдауға жол берілмейді.
Тасымалдау "алдыңғы жағынан" қолдарына кісендер тағу жағдайында ғана жүзеге асырылады, бұл ретте купедегі терезе берік жабылған жағдайда болады.
Ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдарды әжетханаға шығаруды ұсталған адам мен күзетпен қамауға алынған адамның алдында және артынан жүріп отыратын аға айдауылшысы мен айдауылшы бір-бірден жүргізеді.
Ұсталған адам мен күзетпен қамауға алынған адам ішінде болған кезде әжетхана есігі сәл ашық қалады, қолкісендері шешіледі, терезе берік жабылған жағдайда болады.

61. Перед посадкой задержанных и лиц, заключенных под стражу, в купейный вагон пассажирского поезда, старший конвоя производит осмотр вагона и последнего купе, где они будут размещены.
62. Посадка задержанных и лиц, заключенных под стражу, в купейный вагон производится до общей посадки пассажиров, а высадка - только после всех пассажиров.
63. При доставлении задержанных и лиц, заключенных под стражу, к поезду, специальное транспортное средство подается к тамбуру вагона, а при окончании посадки, отводится на стоянку, где находится до отправки поезда. Место стоянки специального транспортного средства, заранее оговаривается с администрацией железнодорожной станции.
Глава 8. Действия конвоя при происшествиях
64. При происшествиях (нападение, побег, неповиновение конвоируемых задержанных и лиц, заключенных под стражу, захват ими заложников, пожар, стихийное бедствие, крушение, авария и другое) старший конвоя немедленно докладывает уполномоченному лицу (лицу, его замещающего), руководителю ДЭР (лицу, его замещающему) и действует согласно боевому расчету конвоя при происшествиях.
65. При нападении на конвой, старший конвоя организует отражение нападения силами конвоя, при вооруженном нападении применяют табельное оружие в соответствии с Законом.
66. Конвоир при явном нападении на него, состав конвоя или задержанных и лиц, заключенных под стражу подает сигнал "Нападение" и принимает меры к отражению нападения.
При необходимости вступает в рукопашную схватку для защиты себя, конвоя или других лиц.
При вооруженном нападении применяет табельное оружие в соответствии с Законом для защиты себя, других лиц или конвоя, отражения нападения.
67. При побеге конвоируемых задержанных и лиц, заключенных под стражу:
из специального транспортного средства – останавливается специальное транспортное средство, производится перевод задержанных и лиц, заключенных под стражу, из поврежденной камеры в исправные или в другое специальное транспортное средство, а при отсутствии таких возможностей из подразделения вызывается исправное специальное транспортное средство;
из судебного учреждения – конвоир немедленно переходит на преследование бежавших, старший конвоя оповещает уполномоченное лицо (лицо, его замещающие), руководителя ДЭР (лицо его замещающее), если бежавшие не вышли из здания судебного учреждения, силами конвоя организуется тщательный поиск бежавших внутри здания.
68. При возникновении чрезвычайных ситуациях природного характера, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О гражданской защите", старший конвоя организует, при необходимости, оказание помощи пострадавшим, спасение оружия и имущества перемещает в более безопасные места конвоируемых задержанных и лиц, заключенных под стражу, находящихся под охраной. По указанию уполномоченного лица (лица, его замещающим), руководителя ДЭР (лица его замещающего) осуществляет их эвакуацию, принимает меры к охране имущества и поддержанию установленного режима.

61. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды купелік жолаушылар вагонына отырғызудың алдында аға айдауылшысы олар отырғызылатын вагонға және соңғы купеге тексеріс жүргізеді.
62. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды купелік вагондарға отырғызу жолаушыларды жалпы отырғызуға дейін, ал түсіру - барлық жолаушылардан кейін жүргізіледі.
63. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды пойызға жеткізу кезінде арнайы көлік құралы вагонның тамбурына тақалып қойылады, ал отырғызу аяқталғаннан кейін поезд жүріп кеткенге дейін тұраққа қойылады. Арнайы көлік құралын қою орны алдын ала теміржол станциясының әкімшілігімен келісіледі.
8-тарау. Айдауылдың оқиғалар кезіндегі іс-әрекеттері
64. Оқиғалар болған кезде (шабуыл жасау, қашу, ұсталғандардың және күзетпен қамауға алынған адамдардың бағынбауы, кепілге адам алу, өрт, табиғи апаттар, авариялар) аға айдауылшысы дереу уәкілетті тұлғаға (орнын ауыстыратын адамға), ЭТД басшысына (оны алмастыратын тұлғаға) баяндайды және оқиғалар кезінде айдауылдың әскери іс-қимылына сәйкес әрекет етеді.
65. Айдауылға шабуыл жасалған жағдайда аға айдауылшысы айдауыл күшімен тойтаруды ұйымдастырады, қарулы шабуыл жасағанда Заңға сәйкес табельді қаруды қолданады.
66. Айдауылға, айдауыл құрамына немесе ұсталғандарға және күзетпен қамауға алынған адамдарға анық шабуыл жасалғанда, айдауыл "Шабуыл" деген белгі беріп, шабуылды тойтару үшін шаралар қабылдайды.
Қажет болған жағдайда өзін, айдауылды немесе басқа адамдарды қорғау үшін қоян-қолтық айқасқа шығады.
Қарулы шабуыл жасағанда өзін, басқа адамдарды немесе айдауылды қорғау, шабуылға тойтарыс беру үшін Заңға сәйкес қызметтік қаруды қолданады.
67. Айдауылмен жүретін ұсталғандар және күзетпен қамауға алынған адамдар:
арнайы көлік құралынан қашқан кезде – арнайы көлік құралы тоқтатылып, ұсталғандар және күзетпен қамауға алынған адамдар бұзылған камерадан дұрыс камераға немесе басқа арнайы көлікке ауыстырылады, ондай мүмкіндіктер болмаған жағдайда бөлімшеден дұрыс арнайы көлік құралы шақыртылады.
сот мекемесінен қашқан жағдайда – айдауылшы тез арада қашушылардың ізіне түседі, аға айдауылшысы уәкілетті тұлғаны (оны алмастыратын тұлғаны), ЭТД басшысын (оны алмастыратын тұлғаны) хабардар етеді, егер қашушылар сот мекемесінің ғимаратынан шықпаса, айдауылдардың күшімен ғимарат ішінде мұқият іздеу ұйымдастырылады.
68. Табиғи сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған кезде "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аға айдауылшысы қажет болған кезде зардап шеккендерге көмек көрсетуді, қарулар мен мүліктерді сақтауды ұйымдастырады, күзеттегі ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды барынша қауіпсіз жерге орналастырады. Уәкілетті тұлғаның (оны алмастыратын тұлғаның), ЭТД басшысының (оны алмастыратын тұлғаның) нұсқауы бойынша оларды эвакуациялауды жүзеге асырады, мүліктерді күзетуге және белгіленген режимді сақтауға шаралар қабылдайды.

69. При аварии специального транспортного средства, если он не может следовать своим ходом, старший конвоя выставляет знаки аварийной остановки, вызывает из подразделения другое специальное транспортное средство, организует пересадку в него задержанных и лиц, заключенных под стражу, и дальнейшее конвоирование к месту назначения.
В случае невозможности пересадки задержанных и лиц, заключенных под стражу (активное движение транспорта, скопление граждан и другое) старший конвоя организует буксировку неисправного специального транспортного средства до ближайшего СИ, ИВС ближайшего органа внутренних дел. Если авария произошла вне населенного пункта и специальное транспортное средство имеет большие повреждения, старший конвоя выводит задержанных и лиц, заключенных под стражу, из него в удобное для организации охраны место до прибытия исправного специального транспортного средства.
Глава 9. Охрана задержанных и лиц, заключенных под стражу, во время санкционирования меры пресечения, производства следственных действий, проведения экспертиз, медицинского обслуживания
70. После помещения, задержанного или лица, заключенного под стражу, в комнату временного содержания (далее – КВС) в зданиях суда, Агентства, ДЭР, конвоир ведет постоянное наблюдение за ним, не разрешает ему разговаривать с другими лицами, принимать или передавать какие-либо предметы.
71. При санкционировании меры пресечения судом, конвой обеспечивает охрану задержанного или лица, заключенного под стражу.
72. При доставлении в административное здание Агентства, ДЭР, старший конвоя производит в дежурной части регистрацию доставленных конвоируемых задержанных и лиц, заключенных под стражу, при убытии отметку о выходе.
До начала следственных действий (в перерывах) помещают их в КВС, в котором содержание осуществляется в условиях, исключающих угрозу их жизни и здоровью.
КВС располагаются на первом этаже здания (расположение в цокольных, подвальных этажах не допускается), в отдельном кабинете (помещении), ограждаются перегородками до потолка, дверью из ударопрочного прозрачного материала, оборудуются скрепленным с полом скамейкой, вентиляцией, замками на дверях, системами безопасности (металлические решетки на окнах, видеонаблюдение с выводом на мониторы дежурной части, тревожной кнопкой вызова наряда), рабочим местом конвоя.
Для проведения следственных действий конвой выдает следователю, направившему заявку, с регистрацией в журнале приема – сдачи задержанных и лиц, заключенных под стражу, по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, с препровождением в специальные помещения – кабинеты для производства следственных действий.
Кабинеты для проведения следственных действий располагаются на первых этажах зданий (расположение в цокольных, подвальных этажах категорически не допускается), оборудуются системами безопасности аналогично КВС, а также рабочими местами следователя, защитника (общественного представителя), отдельным местом для подозреваемого, обвиняемого (возможно огражденного ударопрочными прозрачными перегородками до потолка, оборудованным скрепленным с полом скамейкой, вентиляцией, замками на дверях), других участников следственного действия, конвоя, тревожной кнопкой вызова наряда.
Старший конвоя производит осмотр кабинета для производства следственных действий, принимает меры к устранению выявленных недостатков.
По требованию следователя обеспечивает личное присутствие конвоя, при этом конвоиры располагаются у окон, старший конвоя – у дверей.
Во время производства следственных действий на местности, старший конвоя осматривает местность (помещение), где намечено проведение следственного действия, и определяет по согласованию с лицом его производящим, охрану задержанных и лиц, заключенных под стражу, конвоиры неотлучно находятся рядом с ними, применяют наручники, сопровождают при всех их перемещениях, обусловленных характером следственного действия, производит личный обыск перед посадкой в специальное транспортное средство.
Об окончании следственного действия или необходимости его продолжения в последующие дни, следователь (лицо, производящее дознание) производит отметку в заявке на конвоирование и скрепляет ее своей подписью.

69. Арнайы көлік құралы апатқа ұшыраған жағдайда, егер ол өздігінен жүре алмаса, аға айдауылшысы авариялық тоқтау белгілерін қояды, бөлімшеден басқа арнайы көлік құралын шақыртады, оған ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды отырғызуды және одан әрі белгіленген орынға айдауылмен алып жүруді ұйымдастырады.
Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды ауыстырып отырғызу мүмкін болмаған жағдайда (көліктің қатты қозғалысы, азаматтардың жиналып қалуы және басқасы), аға айдауылшысы сынған көлікті жақын тұрған ішкі істер органының ТИ-ға, УҰИ-ға сүйретіп апаруды ұйымдастырады. Егер апат елді мекеннің сыртында болса және арнайы көлік құралының ақауы елеулі болса, аға айдауылшысы ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды басқа ақаусыз арнайы көлік құралы келгенге дейін күзетуді ұйымдастыру үшін неғұрлым қауіпсіз орынға шығарады.
9-тарау. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды бұлтартпау шарасын санкциялау, тергеу әрекеттерін жүргізу, сараптамалар жасау, медициналық қызмет көрсету кезінде күзету
70. Ұсталған адамды және күзетпен қамауға алынған адамды соттың, Агенттіктің, ЭТД-ның ғимараттарында уақытша ұстау бөлмесіне (бұдан әрі – УҰБ) орналастырғаннан кейін айдауылшы оларды үнемі қағалайды, оған басқа тұлғалармен сөйлесуге, қандай да бір заттарды қабылдауға немесе беруге рұқсат етпейді.
71. Сот бұлтартпау шараларын санкциялау кезінде айдауыл ұсталған адамды және күзетпен қамауға алынған адамды күзетуді қамтамасыз етеді.
72. Агенттіктің, ЭТД-ның әкімшілік ғимаратына тұлғаны алып келген кезде аға айдауылшысы алып келген айдауылмен жүрген ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды кезекші бөлімде тіркейді, кететін кезінде шыққаны туралы белгі қояды.
Тергеу әрекеттері басталғанға дейін (үзілістерде) оларды УҰБ-ға орналастырады, онда олардың өмірі мен денсаулығына қауіп тудырмайтын жағдайларда ұстау жүзеге асырылады.
УҰБ ғимараттың бірінші қабатында (шатырасты, жертөле қабаттарында орналасуына үзілді-кесілді жол берілмейді) жеке бөлмеде орналастырылады, төбеге дейін қалқандармен қоршалады, есігі соққыға төзімді шыны материалдан, еденге бекітілген орындықпен, желдеткішпен, есіктері құлыптармен, қауіпсіздік жүйелерімен (терезелерінде металл торлары, кезекші бөлімнің мониторына шығарылған бейнебақылау, нарядты шақыратын дабыл тетігі), айдауылдың жұмыс орнымен жабдықталған болуға тиіс.
Тергеу әрекеттерін жүргізу үшін айдауыл осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қабылдау-тапсыру журналына тіркей отырып, тек ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды, арнайы үй-жайлар – тергеу әрекеттерін жүргізуге арналған кабинеттерге жеткізе отырып, өтінім жолдаған тергеушіге береді.
Тергеу әрекеттерін жүргізуге арналған бөлмелер ғимараттың бірінші қабатында (шатырасты, жертөле қабаттарында орналасуына үзілді-кесілді жол берілмейді) орналастырылады, УҰБ ұқсас қауіпсіздік жүйелерімен, сондай-ақ тергеушінің, қорғаушының (қоғам өкілінің) жұмыс орнымен, күдікті, айыпталушы (төбеге дейін соққыға төзімді шыны қалқандармен қоршалған, еденге бекітілген орындықпен, желдеткішпен, есіктері құлыптармен жабдықталған), тергеу әрекетінің басқа да қатысушылары, айдауылшы үшін жеке орындарымен, нарядты шақыратын дабыл тетігімен жабдықталған болуға тиіс.
Аға айдауылшысы тергеу әрекеттерін жүргізуге арналған бөлмені тексереді, анықталған кемшіліктерді жоюға шаралар қабылдайды.
Тергеушінің талабы бойынша айдауылшы өзінің қатысуын қамтамасыз етеді, бұл ретте айдауылшылар терезелердің, аға айдауылшысы есіктің жанында тұрады.
Жергілікті жерде тергеу әрекеттерін жүргізу кезінде аға айдауылшысы тергеу әрекеттерін жүргізу белгіленген жергілікті жерді (үй-жайды) қарап шығады және оны жүргізетін адамның келісуі бойынша ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды қорғау тәртібін белгілейді, айдауылшылар ешқайда кетпестен айдауылмен жүрушілердің қасында болады, қолкісендерді қолданады, әрбір ұсталған адамды және күзетпен қамауға алынған адамды тергеу әрекеттеріне байланысты олардың барлық орын ауыстыруларында еріп жүреді, арнайы көлік құралына отырғызу алдында жеке қарауды жүргізеді.
Тергеу әрекеттерінің аяқталғаны немесе келесі күндері оларды жалғастыру қажеттілігі туралы тергеуші (анықтау жүргізетін тұлға) айдауылмен алып жүруге арналған талаптарға белгі қояды және оған өзі қол қоя отырып бекітеді.

73. После окончания следственных действий в здании Агентства, ДЭР старший конвоя принимает задержанного или лицо, заключенное под стражу от следователя и помещает в КВС до конвоирования к месту содержания.
74. Помещение задержанных и лиц, заключенных под стражу, в КВС до конвоирования в СИ, ИВС допускается на срок не более 3-х часов.
75. Вывод задержанных и лиц, заключенных под стражу, в туалет производится по одному старшим конвоя и конвоиром, следующими впереди и позади задержанных и лиц, заключенных под стражу.
Дверь туалета, при нахождении в нем задержанного или лица, заключенного под стражу, остается приоткрытой, наручники снимаются, окно фиксируется в закрытом положении.
76. При проведении медицинского освидетельствования, различных экспертиз в медицинских учреждениях общего назначения – конвоирование осуществляется по одному старшим конвоя и конвоиром, а также обеспечивается личное присутствие конвоя, с расположением при необходимости у входной двери и окна.
77. Помещение задержанных и лиц, заключенных под стражу, на стационарное лечение в медицинские учреждения общего назначения производится только в экстренных случаях, при невозможности оказания квалифицированной медицинской помощи в СИ.
Охрана задержанных и лиц, заключенных под стражу, помещенных на стационарное лечение в медицинские учреждения, силами Агентства, ДЭР не допускается.
Приложение 1
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц, заключенных
под стражу, оперативно-
следственными подразделениями
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Форма
Кому______________________
___________________________
(должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
Рапорт
Прошу Вашего разрешения на конвоирования (задержанных и лиц, заключенных под стражу) на служебном легковом автотранспорте (модель, государственный номерной знак).
______________________________________
(должность, фамилия, подпись)
Приложение 2
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц, заключенных
под стражу, оперативно-
следственными подразделениями
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Форма
Штамп Кому___________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Предписание старшему конвоя на право приема (сдачу) задержанных и лиц, заключенных под стражу ______________________________________________________
(со списком личного состава конвоя)
Предъявитель настоящего предписания назначен старшим конвоя
______________________________________________________________________
для конвоирования и приема (сдачи) задержанных и лиц, заключенных под стражу, в (на)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(наименование суда, органа службы экономических расследований)
Предписание действительно по "___" _____________ 20__года
М.П. Руководитель органа службы экономических расследований
_______________________________________________________________________
(фамилия, подпись)
Оборотная сторона
Приложения 2
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц, заключенных
под стражу, оперативно-
следственными подразделениями
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Состав конвоя
№ п/п
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии).
Должность
Вид, номер оружия
Вид транспортного средства (модель), гос. номерной знак
Приложение 3
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц, заключенных
под стражу, оперативно-
следственными подразделениями
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Перечень служебных документов, выдаваемых старшему конвоя
При конвоировании в пределах города:

73. Агенттік,ЭТД ғимаратында тергеу әрекеттері аяқталғаннан кейін аға жолсерігі ұсталған адамды немесе күзетпен қамауға алынған адамды тергеушіден қабылдайды және оны ұстау орнына алып кеткенге дейін УҰБ-ға орналастырады.
74. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды ТИ-ге, УҰИ-ға айдауылмен алып жүруге дейін 3 сағаттан артық емес мерзімге УҰБ-да орналастыруға жол беріледі.
75. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды әжетханаға шығаруды ұсталғандардың және күзетпен қамауға алынған адамдардың алдында және соңында жүріп отыратын аға айдауылшысы мен айдауылшы бір-бірден жүргізеді.
Ұсталған адам мен күзетпен қамауға алынған адам ішінде болған кезде әжетхана есігі сәл ашық қалады, қолкісендері шешіледі, терезе берік жабылған жағдайда болады.
76. Жалпы мақсаттағы медициналық мекемелерде медициналық куәландыру, түрлі сараптамалар жүргізу кезінде айдауылмен алып жүруді бір-бірден аға айдауылшысы және айдауылшы жүзеге асырады, сондай-ақ айдауылдың жеке өзінің қатысуы қамтамасыз етіледі, қажет болған жағдайда кіреберіс есікте және терезенің алдында тұрады.
77. Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды медициналық мекемелерде стационарлық емдеу үшін орналастыру ТИ-да білікті медициналық көмек көрсетуге мүмкіндік болмайтын шұғыл жағдайларда ғана жүзеге асырылады.
Медициналық мекемелерге стационарлық емдеуге орналастырылған ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды Агенттіктің, ЭТД күшімен қорғауға жол берілмейді.
Қаржылық мониторинг
органдары
(экономикалық тергеу қызметі)
жедел-тергеу бөлімшелерінің
ұсталғандарды және күзетпен
қамауға алынған адамдарды
айдауылмен алып жүру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге ______________________
(лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған кезде))
________________________
Баянат
Сізден қызметтік жеңіл автокөлікпен (моделі, мемлекеттік нөмірлік белгісі) (ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынғандарды) айдауылмен алып жүруге рұқсат беруіңізді сұраймын.
______________________________
(лауазымы, тегі, қолы)
Қаржылық мониторинг
органдары
(экономикалық тергеу қызметі)
жедел-тергеу бөлімшелерінің
ұсталғандарды және күзетпен
қамауға алынған адамдарды
айдауылмен алып жүру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Мөртабан
Кімге___________________
(лауазымы, тегі, аты,
әкесінің аты
(бар болған кезде))
________________________
Аға айдауылшысына ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды қабылдауға (тапсыруға) құқық беретiн ұйғарым
(айдауылдың жеке құрамының тiзiмiмен бiрге)
Осы ұйғарымды ұсынатын адам _________________________________________
_____________________________________________________________________
(соттың, экономикалық тергеп-тексеру қызметі органының атауы)
ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылдау және
қабылдау (тапсыру) үшін аға айдауылшысы болып тағайындалды.
Ұйғарым
20__жылғы "___" _____________ дейін жарамды.
М.О.
экономикалық тергеп-тексеру қызметі органының басшысы
___________________________________________________________________
(тегі, қолы)
Келесі беті
Қаржылық мониторинг
органдары
(экономикалық тергеу қызметі)
жедел-тергеу бөлімшелерінің
ұсталғандарды және күзетпен
қамауға алынған адамдарды
айдауылмен алып жүру
қағидаларына
2-қосымша
Айдауылдың құрамы
р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Лауазымы
Қарудың түрі, нөмірі
Көлік құралының түрі (моделі), мем. нөмірлік белгісі
Қаржылық мониторинг
органдары
(экономикалық тергеу қызметі)
жедел-тергеу бөлімшелерінің
ұсталғандарды және күзетпен
қамауға алынған адамдарды
айдауылмен алып жүру
қағидаларына
3-қосымша
Аға айдауылшысына берілетін қызметтiк құжаттар тізбесі
Қала шегінде айдауылдаумен алып жүру кезiнде:

1) предписание старшему конвоя на право приема (сдачу) задержанных и лиц, заключенных под стражу, (со списком личного состава конвоя);
2) опечатанные пакеты с документами на каждого задержанного и лица, заключенного под стражу;
3) путевой журнал конвоя;
4) журнал приема-сдачи задержанных и лиц, заключенных под стражу;
5) заявку на конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу.
Приложение 4
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц, заключенных
под стражу, оперативно-
следственными подразделениями
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Форма
Титульный лист
Путевой журнал конвоя__________________________________________________
(наименование органа службы экономических расследований)
_______________________________________________________________________
(конвойного подразделения)
_____________________________ __________________________________________
Начат: "_____" ___________ 20___ г. Окончен: "_____" __________ 20 ___ г.
Оборотная сторона
Приложения 4
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц, заключенных
под стражу, оперативно-
следственными подразделениями
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
№ п/п
Место, дата и время отбытия
Маршрут движения
Место, дата и время прибытия
Отметка старшего конвоя
Приложение 5
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц, заключенных
под стражу, оперативно-
следственными подразделениями
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Форма
Заявка на конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу
Штамп
Руководителю _____________________________________________________________
(наименование органа)
Прошу выслать конвой _____________________________________________________
(дата, время)
для конвоирования поименованных на обороте лиц в
__________________________________________________________________________
(наименование судебного учреждения, место проведения следственного действия)
по адресу _________________________________________________________________
Подлежащие конвоированию лица поступают в распоряжение
__________________________________________________________________________
(указать должность, фамилию)
Начало судебного процесса (производство следственного действия) в
___________________________,
(время)
Ориентировочная продолжительность
_____________________________
(время)
_______________________________
(фамилия, подпись)
Оборотная сторона
Приложение 5
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц, заключенных
под стражу, оперативно-
следственными подразделениями
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Год рождения
Статья Уголовного кодекса РК, по которой подозревается, обвиняется
Место содержания, наименование Следственного изолятора, изолятора временного содержания
Продолжение таблицы
Требование по внутренней изоляции (указать раздельное содержание от соучастников)
Указать вид конвоя (обыкновенный, усиленный, особый)
Другие предписания по порядку конвоирования
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), производившего обыск задержанных и лиц, заключенных под стражу,
Расписка дежурного помощника начальника Следственного изолятора, дежурного изолятора временного содержания о приеме задержанных и лиц, заключенных под стражу, с приложением печати
Руководитель органа службы экономических расследований
__________________________________________________________________________
(фамилия, подпись)
Приложение 6
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц, заключенных
под стражу, оперативно-
следственными подразделениями
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Схема конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу
Наручники одеты в положении "сзади"
Наручники одеты в положении "спереди"
Наручники одеты на руку задержанного или лица, заключенного под стражу, и руку конвоира
Наручники одеты на обе руки задержанного или лица, заключенного под стражу, на правую и левую руки конвоиров
Звенья наручников, соединенных гибким металлическим тросом, надеты на правую руку – левую руку конвоир и задержанного или лица, заключенного под стражу, стоящего в колонне между ними
Наручники надеты на правую – левую руку задержанных и лиц, заключенных под стражу,
Звенья наручников, соединенных гибким металлическим тросом, надеты на правую – левую руку задержанных и лиц, заключенных под стражу, и конвоиров, стоящих в колонну
Условные обозначения
– старшии конвоя
– помощник
– задержанный и лицо, заключенное под стражу
– конвоир
– трос со звеньями
– наручники
Приложение 7
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц, заключенных
под стражу, оперативно-следственными подразделениями
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Форма
Титульный лист
ЖУРНАЛ
приема-сдачи задержанных и лиц, заключенных под стражу
__________________________________________________________________________
(наименование органа)
Начат: "___" ___________ 20___ г. Окончен: "___" __________ 20 ___ г.
Оборотная сторона
Приложения 7
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц, заключенных
под стражу, оперативно-
следственными подразделениями
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
№п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) задержанного или лица, заключенного под стражу
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) принимающего сотрудника
Время приема
Роспись при приеме
Время сдачи
Роспись при сдаче

1) аға айдауылшысына ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды қабылдауға (тапсыруға) құқық беретiн ұйғарым (айдауылдың жеке құрамының тiзiмiмен бiрге);
2) әрбiр ұсталған адамға және қамауға алынған адамға арналған құжаттар салынып, мөрленген пакеттер;
3) айдауылдың жол жүру журналы;
4) ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды қабылдау-тапсыру журналы;
5) ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылдаумен алып жүруге арналған өтінім.
Қаржылық мониторинг
органдары
(экономикалық тергеу қызметі)
жедел-тергеу бөлімшелерінің
ұсталғандарды және күзетпен
қамауға алынған адамдарды
айдауылмен алып жүру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Титул парағы
Айдауылдың жол жүру журналы
_______________________________________
(экономикалық тергеп-тексеру органының атауы)
_____________________________________________________________________
(айдауыл бөлімшесі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басталды: 20 __ жылғы "_____" ___________
Аяқталды: 20 __ жылғы "_____" ___________
Келесі беті
Қаржылық мониторинг
органдары
(экономикалық тергеу қызметі)
жедел-тергеу бөлімшелерінің
ұсталғандарды және күзетпен
қамауға алынған адамдарды
айдауылмен алып жүру
қағидаларына
4-қосымша
р/с №
Кету орны, күні және уақыты
Қозғалыс бағыты
Келу орны, күні және уақыты
Аға айдауылшысының белгісі
Қаржылық мониторинг
органдары
(экономикалық тергеу қызметі)
жедел-тергеу бөлімшелерінің
ұсталғандарды және күзетпен
қамауға алынған адамдарды
айдауылмен алып жүру
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүруге арналған өтінім
Мөртабан
____________________________
________________ басшысына
(органның атауы)
_________________________________________ келесі бетте аталған адамдарды
(күні, уақыты)
________________________________________________________
мекенжайында
орналасқан __________________________________________________________
(сот мекемесінің, тергеу әрекеттері жүргізілетін орынның атауы)
айдауылдаумен алып жүру үшін айдауыл жiберуiңiздi сұраймын.
Айдауылдаумен алып жүруге тиіс адамдар ________________________________
(лауазымын, тегiн көрсету)
__________________________________________________ қарамағында болады.
Сот процесiнiң (тергеу әрекетін жүргізудің) басталуы
______________________________________,
(уақыты)
Болжамды ұзақтығы ____________________
(уақыты)
_________________________________
(тегі, қолы)
Келесі беті
Қаржылық мониторинг
органдары
(экономикалық тергеу қызметі)
жедел-тергеу бөлімшелерінің
ұсталғандарды және күзетпен
қамауға алынған адамдарды
айдауылмен алып жүру
қағидаларына
5-қосымша
р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Туған жылы
ҚК-нің қандай бабы бойынша күдікті болып табылады, айыпталады
Ұстау орны, Тергеу изоляторының, уақытша ұстау изоляторының атауы
Кестенің жалғасы
Ішкі оқшаулау жөніндегі талап (бірге қатысушылардан бөлек көрсету)
Айдауылдың түрін көрсету (кәдімгі, күшейтілген,ерекше)
Айдауылдау тәртібі бойынша басқа да ұйғарымдар
Айдауылмен жүрушілерге тінту жүргізген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Тергеу изоляторы бастығының, уақытша ұстау изоляторы кезекшісінің ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды қабылдау туралы мөр басылған қолхаты
Экономикалық тергеп-тексеру қызметі органының басшысы
_______________________________________________________________
(тегі, қолы)
Қаржылық мониторинг
органдары
(экономикалық тергеу қызметі)
жедел-тергеу бөлімшелерінің
ұсталғандарды және күзетпен
қамауға алынған адамдарды
айдауылмен алып жүру
қағидаларына
6-қосымша
Ұсталғандар мен күзетпен қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру схемасы
"Артқы жағынан" тағылатын қолкісендер
"Алдыңғы жағынан" тағылатын қолкісендер
Қолкісендер ұсталған адамның және күзетпен қамауға алынған адамның екі қолына және айдауылшының қолына тағылған
Қолкісендер ұсталған адамның және күзетпен қамауға алынған адамның екі қолына, айдауылшылардың оң және сол қолына тағылған
Иілгіш металл арқанмен жалғанған қолкісендер айдауылшылардың ортасында колоннада тұрған ұсталған адамның және күзетпен қамауға алынған адамның және айдауылшылардың оң қолына - сол қолына тағылған
Қолкісендер ұсталған адамның және күзетпен қамауға алынған адамның оң - сол қолдарына тағылған
Иілгіш металл арқанмен жалғанған қолкісендер колоннада тұрған ұсталғандардың және күзетпен қамауға алынған адамдардың және айдауылшылардың оң - сол қолдарына тағылған
Шартты белгіленулер
– аға айдауылшысы
– ұсталған адам және күзетпен камауға алынған адам
– көмекші
– айдауылшы
– үзбесі бар аркан
– қолкісендер
Қаржылық мониторинг
органдары
(экономикалық тергеу қызметі)
жедел-тергеу бөлімшелерінің
ұсталғандарды және күзетпен
қамауға алынған адамдарды
айдауылмен алып жүру
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Титул парағы
Ұсталғандарды және күзетпен қамауға алынған адамдарды қабылдау-тапсыру журналы
_________________________________________________________________
(органның атауы)
Басталды: 20 __ жылғы "___" ________
Аяқталды: 20 __ жылғы "___" _______
Келесі беті
Қаржылық мониторинг
органдары
(экономикалық тергеу қызметі)
жедел-тергеу бөлімшелерінің
ұсталғандарды және күзетпен
қамауға алынған адамдарды
айдауылмен алып жүру
қағидаларына
7-қосымша
р/с №
Ұсталған адамның және күзетпен қамауға алынған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Қабылдап алушы қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Қабылдау уақыты
Қабылдаған кезде қоятын қолы
Тапсырған уақыты
Тапсырған кезде қоятын қолы