Об утверждении Правил выплаты средств физическому лицу, включенному в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, для обеспечения своей жизнедеятельности
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 613. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 января 2016 года № 12823.
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра финансов РК от 15.09.2020 № 871 (вводится в действие с 15.11.2020).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 06.02.2016.
В соответствии с пунктом 8 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты средств физическому лицу, включенному в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, для обеспечения своей жизнедеятельности.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Министра финансов РК от 15.09.2020 № 871 (вводится в действие с 15.11.2020).
2. Комитету по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (Таджияков Б.Ш.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 6 февраля 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Б. Султанов
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 613
Правила выплаты средств физическому лицу, включенному в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, для обеспечения своей жизнедеятельности
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра финансов РК от 15.09.2020 № 871 (вводится в действие с 15.11.2020).
Глава 1. Общие положения
1. Правила выплаты средств физическому лицу, включенному в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, для обеспечения своей жизнедеятельности (далее – Правила) разработаны в соответствии с частью второй пункта 8 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" (далее – Закон) и определяют порядок выплаты субъектами финансового мониторинга (далее – СФМ) средств физическому лицу, включенному в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма (далее – Перечень), для обеспечения своей жизнедеятельности и членов семьи, не имеющих самостоятельных источников дохода.

Терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалар тізбесіне енгізілген жеке тұлғаның тыныс-тіршілігін қамтамасыз етуі үшін оған қаражат төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 613 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 8 қаңтарда № 12823 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 15.09.2020 № 871 (15.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 06.02.2016 ж бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға(жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалар тізбесіне енгізілген жеке тұлғаның тыныс-тіршілігін қамтамасыз етуі үшін оған қаражат төлеу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 15.09.2020 № 871 (15.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті (Б.Ш.Тәжіяқов) заңнамада бекітілген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде мерзімдік баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2016 жылдың 6 ақпанынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 613 бұйрығымен
бекітілген
Терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалар тізбесіне енгізілген жеке тұлғаның тыныс-тіршілігін қамтамасыз етуі үшін оған қаражат төлеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 15.09.2020 № 871 (15.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалар тізбесіне енгізілген жеке тұлғаның тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету үшін оған қаражат төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 8-тармағының екінші бөлігіне сәйкес әзірленді (бұдан әрі – Заң) және қаржы мониторингі субъектілерінің (бұдан әрі – ҚМС) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалар тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) енгізілген жеке тұлғаға өзінің және дербес кіріс көздері жоқ өз отбасы мүшелерінің тыныс-тіршілігін қамтамасыз етуі үшін қаражат төлеу тәртібін айқындайды.

Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 31.05.2021 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
2. Право на получение средств, предусмотренных пунктом 8 статьи 12 Закона, и на операции, в отношении которых не применяются меры по замораживанию в соответствии с пунктом 1-1 статьи 13 Закона, имеют физические лица, включенные в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, по основаниям, предусмотренным подпунктами 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 4 статьи 12 Закона, для обеспечения своей жизнедеятельности и членов его семьи, не имеющих самостоятельных источников дохода.
3. В настоящих Правилах используются следующие термины и понятия:
1) члены семьи – супруга (супруг), совместные или одного из супругов несовершеннолетние дети (в том числе усыновленные, находящиеся на иждивении или под опекой (попечительством), родители и родители супруга (супруги), находящиеся на иждивении;
2) перечень – список организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, составляемый и размещаемый Агентством Республики Казахстан по финансовому мониторингу на своем интернет-ресурсе.
Иные определения и термины, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с Законом.
Сноска. Пункт 3 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 31.05.2021 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок выплаты средств лицам, включенным в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, на основании подпунктов 3), 4), 5) и 6) пункта 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма"
4. СФМ для выплаты денег в виде трудового отпуска или заработной платы физическому лицу, включенному в Перечень, запрашивается справка с места работы о размере заработной платы и (или) документ, подтверждающий начисление отпускных.
СФМ для выплаты денег, полученных в виде трудового отпуска и заработной платы, для членов семьи физического лица, включенного в Перечень, не имеющих самостоятельных источников дохода, запрашиваются следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность члена семьи, а также свидетельство о рождении для идентификации родства;
2) оригинал свидетельства о браке или справка регистрации акта гражданского состояния на супругу (супруга);

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 31.05.2021 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген жеке тұлғаның өзінің және дербес табыс көздері жоқ оның отбасы мүшелерінің тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету үшін Заңның 12-бабы 4-тармағының 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша Заңның 12-бабы 8-тармағында көзделген қаражатты алуға және Заңның 13-бабының 1-1-тармағына сәйкес оларға қатысты тыйым салу шаралары қолданылмайтын операцияларға құқығы бар.
3. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен ұғымдар пайдаланылады:
1) отбасы мүшелері – жұбайы (зайыбы), ерлі-зайыптылардың ортақ немесе біреуінің кәмелетке толмаған балалары (оның ішінде асырап алынған, асырауындағы немесе қорғаншылығындағы (қамқоршылығындағы), асырауындағы ата-аналары және жұбайының (зайыбының) ата-аналары;
2) тізбе – Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі өзінің интернет-ресурсында жасайтын және орналастыратын терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалар тізімі.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де анықтамалар мен терминдер Заңға сәйкес қолданылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 31.05.2021 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 4-тармағының 3), 4), 5) және 6) тармақшалары негізінде терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген тұлғаларға қаражат төлеу тәртібі
4. Тізбеге енгізілген жеке тұлғаға еңбек демалысы немесе жалақы түріндегі ақшаны төлеу үшін ҚМС жұмыс орнынан жалақы мөлшері туралы анықтаманы және (немесе) демалыс ақысын төлегенін растайтын құжатты сұратады.
Тізбеге енгізілген жеке тұлғаның еңбек демалысы және жалақы түрінде алынған ақшаны дербес табыс көздері жоқ отбасы мүшелеріне төлеу үшін ҚМС мынадай құжаттарды сұратады:
1) отбасы мүшесінің жеке басын куәландыратын құжат, сондай-ақ туыстығын сәйкестендіру үшін туу туралы куәлігі;
2) неке туралы куәліктің түпнұсқасы немесе зайыбына (жұбайына) азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама;

3) справка о регистрации в качестве безработного на каждого трудоспособного совершеннолетнего члена семьи.
5. СФМ признают операции по выплате денег в виде трудового отпуска и (или) заработной платы лицам, включенным в Перечень, в качестве подозрительных по признакам, определяемым уполномоченным органом в соответствии с пунктом 2 статьи 10 Закона, и незамедлительно сообщают в уполномоченный орган о такой операции до ее проведения электронным способом посредством выделенных каналов связи на казахском или русском языках.
Уполномоченный орган, получив сообщение, предусмотренное частью первой пункта 5 настоящих Правил, в течение 24 (двадцати четырех) часов с момента его получения принимает решение о проведении операции либо отказе в проведении операции и доводит его до СФМ электронным способом посредством выделенных каналов связи на казахском или русском языках.
Основанием для отказа является повторное получение денег, предусмотренных подпунктом 1) пунктом 8 статьи 12 Закона, в течение календарного месяца.
Если последний день срока принятия решения приходится на нерабочий день, днем окончания срока принятия решения считается ближайший следующий за ним рабочий день.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 31.05.2021 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
6. СФМ выплачивают средства физическому лицу, включенному в Перечень, предусмотренные подпунктом 1) пункта 8 статьи 12 Закона, после получения решения уполномоченного органа о проведении операции в соответствии с пунктом 3 статьи 13 Закона.
7. Решение о проведении операций с деньгами или иным имуществом, предусмотренных подпунктом 2) пункта 8 статьи 12 Закона, и операций, в отношении которых не применяются меры по замораживанию в соответствии с пунктом 1-1 статьи 13 Закона, СФМ принимается самостоятельно.
Глава 3. Порядок выплаты средств лицам, включенным в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, на основании подпункта 7) пункта 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма"
8. Лицо, включенное в Перечень в соответствии с подпунктом 7) пункта 4 статьи 12 Закона, вправе обратиться в уполномоченный орган с письменным мотивированным заявлением о частичной или полной отмене применяемых мер по замораживанию операций с деньгами и (или) иным имуществом (далее – заявление) по форме согласно приложению к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил.

3) отбасының әрбір жұмысқа жарамды кәмелетке толған мүшесіне жұмыссыздық туралы анықтама.
5. ҚМС Тізбеге енгізілген тұлғаларға еңбек демалысы және (немесе) жалақы түріндегі ақшаны төлеу жөніндегі операцияларды Заңның 10-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган айқындайтын белгілері бойынша күдікті ретінде таниды және уәкілетті органға мұндай операция туралы оны электрондық тәсілмен жүргізгенге дейін бөлінген байланыс арналары арқылы қазақ тілінде немесе орыс тілінде дереу хабарлайды.
Уәкілетті орган осы Қағиданың 5 тармағының бірінші бөлігінде көзделген хабарламаны алғаннан кейін оны алған сәттен бастап 24 (жиырма төрт) сағат ішінде операция жүргізу не операцияны жүргізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды және оны қазақ тілінде немесе орыс тілінде бөлінген байланыс арналары арқылы электрондық тәсілмен ҚМС-ке жеткізеді.
Күнтізбелік ай ішінде Заңның 12-бабының 8-тармағы 1) тармақшасында көзделген ақшаны қайталап алу бас тартуға негіз болып табылады.
Егер шешім қабылдау мерзімінің соңғы күні жұмыс істемейтін күнге келсе, шешім қабылдау мерзімінің аяқталу күні одан кейінгі ең жақын жұмыс күні болып есептеледі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 31.05.2021 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. ҚМС Заңның 13-бабының 3-тармағына сәйкес операцияларды жүргізу туралы уәкілетті органның шешімін алғаннан кейін Заңның 12-бабы 8-тармағының 1) тармақшасында көзделген Тізбеге енгізілген жеке тұлғаға қаражат төлейді.
7. Заңның 12-бабы 8-тармағының 2) тармақшасында көзделген ақшамен немесе өзге мүлікпен операцияларды және Заңның 13-бабының қазақ тілінде немесе орыс тілінде 1-1-тармағына сәйкес тоқтатып қою жөніндегі шаралар қолданылмайтын операцияларды жүргізу туралы шешімді ҚМС дербес қабылдайды.
3-тарау. "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 4-тармағының 7) тармақшасы негізінде терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген тұлғаларға қаражат төлеу тәртібі
8. Тізбеге енгізілген тұлға уәкілетті органға осы Қағиданың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға Қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операцияларды тоқтатып қою жөніндегі қолданылатын шараларды ішінара немесе толық жою туралы жазбаша дәлелді өтініш (бұдан әрі - өтініш) береді.

9. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность лица, включенного в Перечень;
2) копия документа, удостоверяющего наличие банковского счета (реквизит), используемого для снятия денег.
Для выплаты денег членам семьи лица, включенного в Перечень, не имеющим самостоятельных источников дохода, прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность члена семьи, а также копия свидетельства о рождении для идентификации родства;
2) копия свидетельства о браке или справка регистрации акта гражданского состояния на супругу (супруга).
10. Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения заявления направляет его в Министерство иностранных дел Республики Казахстан (далее – МИД РК) для направления в соответствующий Комитет Совета Безопасности Организации Объединенных Наций (далее – Комитет СБ ООН).
11. МИД РК со дня получения заявления от уполномоченного органа в течение 3 (трех) рабочих дней направляет его в соответствующий Комитет СБ ООН для рассмотрения и принятия решения о частичной или полной отмене применяемых мер по замораживанию операций с деньгами и (или) иным имуществом.
12. Уполномоченный орган, получив от МИД РК решение Комитета СБ ООН об удовлетворении заявления, незамедлительно, но не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня его получения информирует лицо, включенное в Перечень, посредством канала обращения заявителя (общедоступная информационная система) и соответствующий СФМ о принятом решении электронным способом посредством выделенных каналов связи на казахском или русском языке.
В случае получения от МИД РК решения Комитета СБ ООН об отказе в удовлетворении заявления, уполномоченный орган незамедлительно, но не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня его получения информирует лицо, включенное в Перечень, о принятом решении.
13. Уполномоченный орган отказывает лицу, включенному в Перечень, в удовлетворении заявления в случае, если основаниями для отказа в удовлетворении являются:
1) заявление не соответствует форме, установленной согласно приложению к настоящим Правилам;
2) предоставление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 9 настоящих Правил;
3) установление недостоверности представленных документов;
4) решение Комитета СБ ООН об отказе в удовлетворении заявления.
Приложение к Правилам
выплаты средств физическому
лицу, включенному в перечень
организаций и лиц, связанных с
финансированием терроризма и
экстремизма, для обеспечения
своей жизнедеятельности
Председателю Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
____________________________
от гражданина (-ки)
____________________________
(индивидуальный идентификационный номер)
____________________________
проживающего (-ей) по адресу
____________________________
Заявление о частичной или полной отмене применяемых мер по замораживанию операций с деньгами и (или) иным имуществом

9. Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) Тізбеге енгізілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) ақшаны алу үшін пайдаланылатын банктік шоттың бар-жоғын куәландыратын құжаттың көшірмесі (деректеме).
Тізбеге енгізілген тұлғаның дербес табыс көздері жоқ отбасы мүшелеріне ақшаны төлеу үшін мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) отбасы мүшесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, сондай-ақ туыстығын сәйкестендіру үшін туу туралы куәліктің көшірмесі;
туыстығын сәйкестендіру үшін туу туралы куәліктің көшірмесін қоса алғанда, отбасы мүшесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) неке туралы куәліктің көшірмесі немесе зайыбына (жұбайына) азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама.
10. Уәкілетті орган өтінішті алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны Біріккен Ұлттар Ұйымы Қауіпсіздік Кеңесінің тиісті Комитетіне (бұдан әрі – БҰҰ ҚК Комитеті) жіберу үшін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне (бұдан әрі – ҚР СІМ) жібереді.
11. ҚР СІМ уәкілетті органнан өтінішті алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны қарау және ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операцияларды тоқтатып қою жөніндегі қолданылатын шаралардың ішінара немесе толық күшін жою туралы шешім қабылдау үшін БҰҰ ҚК тиісті Комитетіне жібереді.
12. Уәкілетті орган ҚР СІМ-нен БҰҰ ҚК Комитетінің өтінішті қанағаттандыру туралы шешімін алғаннан кейін дереу, бірақ оны алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей Тізбеге енгізілген тұлғаны өтініш берушінің өтініш беру арнасы (жалпыға қолжетімді ақпараттық жүйе) арқылы және тиісті ҚМС-ке қабылданған шешім туралы қазақ тілінде немесе орыс тілінде бөлінген байланыс арналары арқылы электрондық тәсілмен жеткізеді.
ҚР СІМ-нен БҰҰ ҚК Комитетінің өтінішті қанағаттандырудан бас тарту туралы шешімін алған жағдайда, уәкілетті орган дереу, бірақ оны алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей қабылданған шешім туралы Тізбеге енгізілген тұлғаны хабардар етеді.
13. Уәкілетті орган Тізбеге енгізілген тұлғаға өтінішті қанағаттандырудан бас тартады, егер қанағаттандырудан бас тартуға мына жағдайлар:
1) өтініш осы Қағиданың қосымшасы бойынша белгіленген нысанға сәйкес келмегенде;
2) осы Қағиданың 9-тармағында көзделген құжаттардың толық емес пакетін ұсынғанда;
3) ұсынылған құжаттардың дұрыс еместігі анықталғанда;
4) БҰҰ ҚК комитетінің өтінішті қанағаттандырудан бас тарту туралы шешімі негіз болып табылады.
Терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалар тізбесіне енгізілген жеке тұлғаға тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету үшін оған қаражат төлеу қағидаларын бекіту туралы
қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржылық
мониторинг агенттігінің төрағасына
____________________________
азаматтан (азаматшадан)
____________________________
(жеке сәйкестендіру нөмері)
____________________________
тұратын мекенжайы
____________________________
Өтініш Ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операцияларды тоқтатып қою бойынша қолданылатын шаралардың ішінара немесе толық күшін жою туралы өтініш

Сноска. Приложение – в редакции приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 31.05.2021 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Прошу Вас, согласно пункту 8 Правил выплаты средств физическому лицу, включенному в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, для обеспечения своей жизнедеятельности (далее – Правила), отменить полностью/частично (нужно подчеркнуть) применяемые меры по замораживанию операций с деньгами и (или) иным имуществом.
Цели для покрытия основных расходов при снятии денег – (оплата продуктов питания, аренды жилья или ипотечного кредита, лекарств и медицинского лечения, налогов, страховых взносов или коммунальных услуг, (нужно подчеркнуть) или исключительно для оплаты в разумных пределах расходов на специалистов и возмещения понесенных расходов, связанных с предоставлением юридических услуг) в размере (из тенге) тенге –
____________________________________________________________________
(сумму цифрами и прописью)
Прилагаемые копии документов согласно Правилам:
1) _____________________
2) _____________________
(дата)
(подпись) ______________

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 31.05.2021 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген жеке тұлғаның өзінің және дербес табыс көздері жоқ оның отбасы мүшелерінің тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету үшін осы Қағиданың 8-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Қағида) ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операцияларды тоқтатып қою бойынша қолданылатын шараларды ішінара/толық жоюды.
Ақшаны алу кезіндегі негізгі шығыстарды жабу үшін мақсаттар – (тамақ өнімдерін, тұрғын үйді немесе ипотекалық несиені, дәрі-дәрмектерді және медициналық емдеуді, салықтарды, сақтандыру жарналарын немесе коммуналдық қызметтерді төлеу немесе тек мамандарға арналған шығыстарды ақылға қонымды шекте төлеу және заң қызметтерін ұсынуға байланысты шеккен шығыстарды өтеу үшін) теңге мөлшерінде (теңгеден) –
____________________________________________________________________
(сомасы цифрмен және жазумен)
Қағидаларға сәйкес құжаттардың қоса берілген көшірмелері:
1) _____________________
2) _____________________
(күні)
(қолы) ______________