О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 224 "Об утверждении Правил проведения конкурсного отбора лиц для управления управляющей компанией, а также требований к ним"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1290. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 февраля 2016 года № 12958. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 августа 2019 года № 621 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 06.08.2019 № 621 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 224 "Об утверждении Правил проведения конкурсного отбора лиц для управления управляющей компанией, а также требований к ним" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10699, опубликованный
20 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил проведения конкурсного отбора лиц для управления управляющей компанией, а также квалификационных требований к ним";
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) квалификационные требования, предъявляемые к лицам для управления управляющей компанией, согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
Правила проведения конкурсного отбора лиц для управления управляющей компанией, утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
требования, предъявляемые к лицам для управления управляющей компанией специальной экономической зоны, утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Хаиров Е.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Басқарушы компаниясын басқару үшін адамдарды конкурстық іріктеуді жүргізу қағидаларын, сондай-ақ оларға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 224 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1290 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 1 ақпанда № 12958 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2019 жылғы 6 тамыздағы № 621 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 06.08.2019 № 621 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" 2011 жылдың 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Басқарушы компаниясын басқару үшін адамдарды конкурстық іріктеуді жүргізу қағидаларын, сондай-ақ оларға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 224 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10699 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 20 сәуірде жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Басқарушы компанияны басқару үшін адамдарды конкурстық іріктеуді жүргізу қағидаларын, сондай-ақ оларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы";
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Басқарушы компанияны басқару үшін адамдарға қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Басқарушы компанияны басқару үшін адамдарды конкурстық іріктеуді жүргізу қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестициялар комитеті (Е.Қ. Хаиров):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 1290
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 224
Правила
проведения конкурсного отбора лиц для управления управляющей компанией
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения конкурсного отбора лиц для управления управляющей компанией (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2011 года "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок проведения конкурсного отбора лиц для управления управляющей компанией, созданной по инициативе центральных или местных исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы, более пятидесяти процентов голосующих акций которой принадлежат государству, если иное не установлено актом Президента Республики Казахстан о создании специальной экономической зоны. Избрание лица в качестве руководителя исполнительного органа либо лица, единолично исполняющего функции исполнительного органа управляющей компании, созданной по инициативе негосударственных юридических лиц, осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах".
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) специальная экономическая зона (далее – СЭЗ) – часть территории Республики Казахстан с точно обозначенными границами, на которой действует специальный правовой режим специальной экономической зоны для осуществления приоритетных видов деятельности;
2) управляющая компания – юридическое лицо, создаваемое в соответствии с Законом в организационно-правовой форме акционерного общества для обеспечения функционирования специальной экономической зоны;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1290 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 224 бұйрығымен
бекітілген
Басқарушы компаниясын басқару үшін адамдарды конкурстық
iрiктеуді жүргiзу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Басқарушы компаниясын басқару үшін адамдарды конкурстық iрiктеуді жүргiзу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" 2011 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 19-бабы 3-тармағына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және егер Қазақстан Республикасы Президентінің арнайы экономикалық аймақ құру туралы актісінде өзгеше белгіленбесе, дауыс беру акцияларының елу пайыздан астамы мемлекетке тиесілі орталық немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының бастамасы бойынша құрылған басқарушы компанияны басқару үшін адамдарды конкурстық іріктеуді ұйымдастыру және өткізу тәртібін айқындайды. Атқарушы органның басшысы ретінде адамды не мемлекеттік емес заңды тұлғалардың бастамасы бойынша құрылған басқарушы компанияның атқарушы органы функциясын жеке дара орындайтын адамды сайлау "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнайы экономикалық аймақ (бұдан әрі - АЭА) - қызметтiң басым түрлерiн жүзеге асыру үшiн АЭА арнайы құқықтық режимi қолданылатын, дәл белгiленген шекаралары бар Қазақстан Республикасы аумағының бiр бөлiгi;
2) басқарушы компания – арнайы экономикалық аймақтың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету үшiн акционерлiк қоғам ұйымдық-құқықтық нысанында Заңға сәйкес құрылатын заңды тұлға;

3) участники конкурса – физические лица, подавшие заявку на участие в конкурсе отбора лиц для управления управляющей компанией;
4) Единый координационный центр по специальным экономическим зонам в Республике Казахстан (далее – единый координационный центр) – юридическое лицо, задачами которого являются развитие, продвижение и повышение инвестиционной привлекательности специальных экономических зон;
5) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических зон.
3. Предметом конкурса является отбор физических лиц для избрания руководителем исполнительного органа либо лица, единолично, исполняющего функции исполнительного органа управляющей компании.
4. Конкурсный отбор является открытым и осуществляется в течение шестидесяти календарных дней со дня внесения Правительством Республики Казахстан представления о создании СЭЗ Президенту Республики Казахстан.
5. Конкурсная комиссия для отбора лиц для управления управляющей компанией (далее – Конкурсная комиссия) формируется уполномоченным органом совместно с соответствующими заинтересованными государственными органами и единым координационным центром.
6. В случае прекращения трудовых отношений с руководителем исполнительного органа либо лицом, единолично, исполняющим функции исполнительного органа управляющей компании, конкурсный отбор лиц для управления управляющей компанией проводится уполномоченным органом совместно с соответствующими заинтересованными государственными органами и единым координационным центром в течение пятнадцати рабочих дней со дня прекращения трудовых отношений.
2. Порядок проведения конкурсного отбора лиц для управления управляющей компанией
7. Уполномоченный орган размещает объявление о проведении конкурса по отбору лица для управления управляющей компанией и о сроке, не превышающим двадцать календарных дней, в течение которого участники подают заявки на участие в конкурсе, в средствах массовой информации, издаваемых на республиканском и (или) международном уровнях на казахском, русском и (или) других языках, а также на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
8. Процедура конкурсного отбора лиц для управления управляющей компанией состоит из следующих двух этапов:
1) рассмотрение уполномоченным органом заявок на участие в конкурсе на соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к лицам для управления управляющей компанией;
2) рассмотрение Конкурсной комиссией конкурсных предложений участников, допущенных к участию во втором этапе конкурса и проведение с ними собеседования, по итогам которых осуществляется определение лиц, рекомендуемых для избрания в исполнительный орган управления управляющей компании.

3) конкурсқа қатысушылар - басқарушы компанияны басқару үшін адамдарды іріктеу конкурсына қатысуға өтінім берген жеке тұлғалар;
4) Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар бойынша бірыңғай үйлестіру орталығы (бұдан әрі - бірыңғай үйлестіру орталығы) - міндеттері арнайы экономикалық аймақтардың инвестициялық тартымдылығын дамыту, ілгерілету және арттыру болып табылатын заңды тұлға;
5) уәкiлеттi орган - АЭА құру, олардың жұмыс iстеуi және таратылуы саласындағы мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
3. Конкурстың мәні атқарушы органның басшысын сайлау үшін жеке тұлғаларды не басқарушы компанияны атқарушы органының функциясын жеке дара орындаушы адамды іріктеу болып табылады.
4. Конкурстық іріктеу ашық болып табылады және Қазақстан Республикасының Президентіне АЭА құру туралы ұсыным Қазақстан Республикасы Үкіметіне енгізілген күннен бастап күнтізбелік алпыс күн ішінде жүзеге асырылады.
5. Басқарушы компанияны басқару үшін адамдарды іріктеуге арналған конкурстық комиссияны (бұдан әрі - Конкурстық комиссия) уәкілетті орган тиісті мүдделі мемлекеттік органдармен және бірыңғай үйлестіру орталығымен бірлесе отырып құрады.
6. Басқарушы компанияның атқарушы орган функциясын жеке дара атқаратын адаммен немесе атқарушы орган басшысымен еңбек қатынастары тоқтатылған жағдайда, басқарушы компанияны басқару үшін адамдарды іріктеу арналған тұлғаны іріктеу конкурсы еңбек қатынастары тоқтатылған күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде уәкілетті орган тиісті мүдделі мемлекеттік органдармен және бірыңғай үйлестіру орталығымен бірлесіп өткізеді.
2. Басқарушы компанияны басқару үшін адамдарды
конкурстық іріктеуді жүргізу тәртібі
7. Уәкілетті орган басқарушы компанияны басқару үшін адамды іріктеу бойынша конкурс өткізу туралы және қатысушылар конкурсқа қатысуға өтініш беретін күнтізбелік жиырма күннен аспайтын мерзім туралы хабарландыруды қазақ, орыс және (немесе) басқа тілдерде республикалық және (немесе) халықаралық деңгейде басылатын бұқаралық ақпарат құралдарында, сондай-ақ уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналыстырады.
8. Басқарушы компанияны басқару үшін адамдарды конкурстық іріктеу рәсімі мынадай екі кезеңнен тұрады:
1) уәкілетті органның конкурсқа қатысуға өтінімдерді басқарушы компанияларды басқару үшін адамдарға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігіне қарауы;
2) Конкурстық комиссияның конкурстың екінші кезеңіне қатысуға жіберілген қатысушылардың конкурстық ұсыныстарын қарауы және олармен әңгімелесу жүргізуі, оның қорытындысы бойынша басқарушы компанияны басқарудың атқарушы органына сайлау үшін ұсынылған адамдарды айқындау жүзеге асырылады.

9. Для участия в конкурсе отбора лиц для управления управляющей компанией, участники конкурса предоставляют в уполномоченный орган следующие документы:
1) заполненная и подписанная участником конкурса заявка на участие в конкурсе по форме, согласно приложению к настоящим Правилам на электронном и бумажном носителях;
2) нотариально засвидетельствованная копия либо копия при предоставлении оригинала для сверки удостоверения личности и/или паспорта;
3) нотариально засвидетельствованная копия либо копия при предоставлении оригинала для сверки документа, подтверждающего трудовую деятельность участника конкурса;
4) нотариально засвидетельствованная копия либо копия при предоставлении оригинала для сверки диплома об окончании высшего учебного заведения, также при наличии диплом об окончании магистерской или докторской программы;
5) копии сертификатов и других наград при наличии;
6) документ, подтверждающий наличие/отсутствие судимости;
7) рекомендательные письма при наличии;
8) при представлении документов на иностранных языках, дополнительно прилагается нотариально заверенный перевод на государственный или русский язык.
Также участником могут быть приложены иные документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, предъявляемые к лицам для управления управляющей компанией.
10. При представлении участником конкурса заявки на участие в конкурсе уполномоченный орган:
1) регистрирует заявку в журнале регистрации заявок в день ее подачи;
2) проверяет полноту пакета представленных документов, на их соответствие перечню документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил;
3) возвращает заявку в день ее подачи в случае несоответствия предоставленных документов, установленному пунктом 9 настоящих Правил перечню. Возвращение заявки не лишает участника конкурса права обратиться в уполномоченный орган с повторной заявкой после устранения допущенных недостатков.
11. Все документы, представленные участником конкурса, принимаются по описи, копия которой направляется (вручается) заявителю с отметкой о дате приема документов уполномоченным органом.
12. Срок рассмотрения уполномоченным органом заявки и представленных участником конкурса документов на соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к лицам для управления управляющей компанией, и достоверности отраженных в них сведений, составляет пятнадцать календарных дней со дня окончания срока приема заявок на участие в конкурсе.
13. Список участников, допущенных к участию во втором этапе конкурса, определяется уполномоченным органом по итогам рассмотрения представленных документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил, на соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к лицам для управления управляющей компанией, и достоверности отраженных в них сведений, и публикуется на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа в течение пятнадцати календарных дней со дня окончания срока приема заявок на участие в конкурсе.

9. Басқарушы компанияны басқару үшін адамдарды іріктеу конкурсына қатысу үшін конкурс қатысушылары уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) электронды және қағаз тасығыштарда осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсқа қатысуға қатысушы толтырған және қол қойған өтінім;
2) жеке куәліктің және/немесе паспорттың нотариалды расталған көшірмелері не салыстырып тексеру үшін түпнұсқа ұсынылған кезде көшірмелері;
3) конкурсқа қатысушының еңбек қызметін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі не салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылған кезде оның көшірмесі;
4) жоғарғы оқу орнын аяқтағандығы туралы дипломның, сондай-ақ бар болса, магистрлық немесе докторлық бағдарламаларды аяқтағандығы туралы дипломның нотариалды куәландырылған көшірмесі не салыстырып тексеру үшін түпнұсқа ұсынылған кезде көшірмелері;
5) бар болса, сертификаттардың және басқа да наградалардың көшірмелері;
6) соттылықтың бар/жоғын растайтын құжат;
7) бар болса ұсыным хаттар;
8) құжаттар шетел тілдерінде ұсынылған кезде қосымша мемлекеттік немесе орыс тілдерінде нотариалды куәландырылған аудармасы қоса беріледі.
Сондай-ақ, қатысушы басқарушы компанияны басқару үшін адамдарға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын басқа да құжаттарды қоса бере алады.
10. Конкурсқа қатысушы конкурсқа қатысуға өтінім берген кезде уәкілетті орган:
1) өтінім берілген күні оны өтінімдерді тіркеу журналында тіркейді;
2) ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын, олардың осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесіне сәйкестігін тексереді;
3) ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың 9-тармағында белгіленген тізбесіне сәйкес болмаған жағдайда, өтінімді ол берілген күні қайтарады. Өтінімді қайтару конкурсқа қатысушыны жіберілген кемшіліктерді жойғаннан кейін уәкілетті органға өтініммен қайта жүгіну құқығынан айырмайды.
11. Конкурсқа қатысушы ұсынған барлық құжаттар тізімдеме бойынша қабылданады, оның көшірмесі уәкілетті органның құжатты қабылдаған күні туралы белгі сала отырып, өтінім берушіге жіберіледі (табысталады).
12. Өтінім мен конкурсқа қатысушы ұсынған құжаттардың талап етілген біліктілік талаптарына сәйкессіздігін және оларда көрсетілген деректердің дұрыстығын уәкілетті органның қарау мерзімі конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталған күннен бастап күнтізбелік он бес күнді құрайды.
13. Осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың басқарушы компанияны басқару үшін адамдарға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін қарау қорытындысы бойынша уәкілетті орган айқындаған конкурстың екінші кезеңінде қатысуға жіберілген қатысушылар тізімін конкурсқа қатысуға өтінімді қабылдау мерзімі аяқталған күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде уәкілетті орган бекітеді және уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында жарияланады.

14. Участники конкурса, допущенные ко второму этапу конкурса, в течение пяти календарных дней со дня официального опубликования на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа списка участников, прошедших на второй этап конкурса, представляют уполномоченному органу для последующего вынесения на рассмотрение Конкурсной комиссии конкурсные предложения в свободной форме, содержащие:
1) справку с изложением имеющегося опыта работы с учетом специализации профиля деятельности СЭЗ;
2) видение стратегии развития СЭЗ;
3) механизмы и/или схему развития СЭЗ;
4) способы привлечения инвесторов в СЭЗ;
5) ожидаемые результаты (качественные и количественные показатели);
6) планируемые к применению методы подготовки и принятия управленческих решений с учетом интересов государства, управляющей компании и участников СЭЗ.
15. Конкурсная комиссия проводит собеседование и рассматривает представленные конкурсные предложения в течение десяти календарных дней со дня завершения приема конкурсных предложений. Решение Конкурсной комиссии оформляется протоколом по итогам проведенного конкурса в течение пятнадцати календарных дней со дня окончания приема конкурсных предложений. Протокол подписывается всеми членами Конкурсной комиссии, принимавшими участие в ее заседании.
16. Конкурсная комиссия проводит заседания и принимает решения, если на ее заседании присутствует не менее двух третей от общего числа ее членов, при этом каждый член конкурсной комиссии имеет один голос. Решения Конкурсной комиссии принимаются большинством голосов от числа членов, принявших участие в заседании. В случае равенства числа голосов, голос председателя Конкурсной комиссии считается решающим.
3. Подведение итогов проведения конкурса
17. Уполномоченный орган в течение пяти календарных дней со дня подписания протокола Конкурсной комиссией, объявляет о результатах конкурса на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
18. Участник конкурса, признанный по итогам конкурса победителем, рекомендуется для избрания в установленном законодательством об акционерных обществах порядке руководителем исполнительного органа либо лица, единолично исполняющего функции исполнительного органа управляющей компании.
19. Конкурс признается несостоявшимся в случае участия в конкурсе менее двух лиц, соответствующих квалификационным требованиям, предъявляемым к лицам для управления управляющей компанией.
20. При признании конкурса несостоявшимся уполномоченный орган объявляет о проведении повторного конкурса не позднее двух месяцев со дня признания конкурса несостоявшимся.
Приложение
к Правилам проведения
конкурсного отбора лиц для
управления управляющей
компанией
Форма
место для фотографии
Заявка на участие в конкурсе
_______________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, при наличии – отчество кандидата)
_______________________________________________________________
(наименование Управляющей компании)

14. Конкурстың екінші кезеңіне жіберілген конкурсқа қатысушылар уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында конкурстың екінші кезеңіне өткен қатысушылар тізімі ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік бес күн ішінде Конкурстық комиссияның қарауына одан әрі шығару үшін мемлекеттік органға еркін нысандағы конкурстық ұсыныстарды ұсынады, ол мыналарды қамтиды:
1) АЭА қызметінің мамандану бейіні ескерілген жұмыс тәжірибесі жазылған анықтама;
2) АЭА даму стратегиясының пайымдауы;
3) АЭА даму тетігі және/немесе схемасы;
4) АЭА-ға инвесторларды тарту тәсілдері;
5) күтілетін нәтижелер (сапалық және сандық көрсеткіштер);
6) мемлекеттің, басқарушы компанияның және АЭА қатысушыларының мүдделерін ескере отырып, басқару шешімдерін қабылдау және қолдануы жоспарланған әзірлеу әдістері.
15. Конкурстық комиссия әңгімелесу жүргізеді және конкурстық ұсыныстарды қабылдау аяқталған күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде ұсынылған конкурстық ұсыныстарды қарайды. Конкурстық комиссияның шешімі конкурстық ұсыныстарды қабылдау аяқталған күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде өткізілген конкурстың қорытындысы жөніндегі хаттамамен ресімделеді. Хаттамаға Конкурстық комиссияның отырысына қатысқан оның мүшелерінің барлығы қол қояды.
16. Конкурстық комиссия отырыстар өткізеді және, егер оның отырысында оның мүшелерінің жалпы санының үштен екісі қатысқан болса, шешім қабылдайды, бұл ретте конкурстық комиссияның әр мүшесі бір дауысқа ие. Конкурстық комиссияның шешімі отырысқа қатысқан мүшелер санының көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда, Конкурстық комиссия төрағасының дауысы шешуші болып саналады.
3. Өткізілген конкурстың қорытындысын шығару
17. Уәкілетті орган Конкурстық комиссия хаттамаға қол қойған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында конкурс нәтижелері туралы хабарлайды.
18. Акционерлік қоғамдар туралы заңнамада белгіленген тәртіппен конкурс қорытындысы бойынша жеңімпаз болып танылған конкурсқа қатысушы атқарушы органның басшысы немесе басқарушы компанияның атқарушы органының функцияларын жеке дара орындаушы адам ретінде сайлауға ұсынылады.
19. Конкурсқа қатысуға басқарушы компанияны басқару үшін адамдарға қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес келетін екі адамнан кем қатысқан жағдайда, Конкурс өткізілмеген болып танылады.
20. Конкурс өткізілмеген болып танылған жағдайда, уәкілетті орган конкурс өткізілмеді деп танылған күннен бастап екі айдан кешіктермей конкурсты қайта өткізу туралы хабарлайды.
Басқарушы компанияны басқару үшін
адамдарды конкурстық іріктеу жүргізу
қағидаларына қосымша
Нысан
фотосуреттiң орны
Конкурсқа қатысуға арналған өтінім
___________________________________________________________________
(кандидаттың тегі, аты, бар болса - әкесiнiң аты көрсетіледі)
_____________________________________________________________________
(Басқарушы компанияның атауы)

1. Общие сведения:
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность
2. Образование:
Наименование учебного заведения
Дата поступления – дата окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании, квалификация
Место нахождения учебного заведения
1.
3. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги)):
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1.
4. Сведения об участии кандидата в уставном капитале или владении акциями юридических лиц:
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих кандидату, к общему количеству голосующих акций юридического лица (в процентах)
1.
5. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению квалификации за последние три года:
Наименование организации
Дата и место проведения
Реквизиты сертификата
1.
6. Сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения:
о должностях, которые занимал кандидат за всю трудовую деятельность;
о должностях, которые занимает кандидат в других организациях на дату представления данных сведений с указанием адреса данной организации и контактного телефона.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
7. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:
_______________________________________________________________
(да/нет, в случае наличия указать дату, в каких изданиях)
_______________________________________________________________
8. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее руководящим работником организации, признанной банкротом либо в отношении организации принято решение о лишении лицензии, принудительной ликвидации, консервации, принудительном выкупе акций:
_______________________________________________________________
(да/нет, указать наименование организации, должность, период работы)
9. Наличие данных об отстранении органами надзора от выполнения служебных обязанностей за нарушение законодательства:
_______________________________________________________________
(да/нет, указать дату, основания применения и наименование органа надзора)
10. Сведения о том, является ли кандидат аффилированным лицом по отношению к действующим участникам СЭЗ:
_______________________________________________________________
(да/нет)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной.
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
________________________________
(печатными буквами)
Заполняется участником конкурса:
Подтверждаю, что я, _____________________________________________,
(фамилия, имя, при наличии – отчество)
соответствую требованиям, установленным Правилами проведения конкурсного отбора лиц для управления управляющей компанией, а также требований к ним.
Дата _____________________________ Подпись __________________________
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 1290
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 224
Квалификационные требования, предъявляемые к лицам для управления управляющей компанией

1. Жалпы мәлiметтер
Туған күнi және орны
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректерi
2. Бiлiмi:
Оқу орнының атауы
Түскен уақыты - бiтiрген уақыты
Мамандығы
Бiлiмi туралы дипломның деректемелерi, бiлiктiлiгi
Оқу орны орналасқан жер
1.
3. Ерi (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-iнiсi,
апа-сiңлi-қарындасы, балалары) және жекжаттары (ерiнiң (зайыбының)
ата-анасы, аға-iнiсi, апа-сiңлi-қарындасы, балалары) туралы
мәлiметтер:
Тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастары
Жұмыс орны және лауазымы
1.
4. Кандидаттың заңды адамдардың жарғылық капиталына қатысуы
және акцияларын иеленуi туралы мәлiметтер:
Заңды адамның атауы және орналасқан жерi
Заңды тұлға қызметiнiң жарғылық түрi
Жарғылық капиталдағы қатысу үлесi немесе кандидатқа тиесiлi акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беретiн акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1.
5. Соңғы үш жылдағы бiлiктiлiгін арттыру жөнiндегi
семинарлардан, курстардан өткені туралы мәлiметтер:
Ұйымның атауы
Өткiзілген күнi және орны
Сертификат деректемелерi
1.
6. Еңбек қызметi туралы мәлiметтер.
Бұл тармақта:
кандидаттың барлық еңбек қызметiндегi атқарған лауазымдары
туралы;
осы ұйымның мекенжайы және байланыс телефоны көрсетiлген, осы
мәліметтерді берген күнi кандидат басқа ұйымдарда атқарған
лауазымдары туралы мәлiметтер көрсетiледi.
Жұмыс кезеңi
(күнi, айы, жылы)
Жұмыс орны
Лауазымы
Тәртiптiк жазасының болуы
Қызметтен шығу, босатылу себептерi
7. Қолда бар жарияланымдары, ғылыми әзiрленiмдері және басқа
да жетiстiктерi:
________________________________________________________
(иә/жоқ, бар болған жағдайда күнiн, басылымдарды көрсету)
____________________________________________________________________
8. Кандидаттың бұрын банкрот деп танылған не лицензиясынан
айыру, ерiксiз тарату, консервациялау, акцияларды мәжбүрлеп сатып алу
туралы шешiм қабылданған қаржы ұйымының басшы қызметкерi болғаны
туралы мәлiметтер:
____________________________________________________________________
(иә/жоқ, ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi көрсетiлсiн)
9. Қадағалау органдарының заңнаманы бұзғаны үшiн қызметтiк
мiндеттерiн орындаудан шеттетуi туралы деректердiң болуы:
____________________________________________________________________
(иә/жоқ, күнiн, қолдану негiздерi мен қадағалау органының атауы
көрсетiлсiн)
10. Кандидат арнайы экономикалық аймақта жұмыс істеп жатқан
қатысушыларға қатынасы бойынша афилиирленген адам болып
табылатын-табылмайтын туралы мәлімет
____________________________________________________________________
(иә/жоқ)
Осы ақпаратты мен тексердiм және оның толық әрі дұрыс болып
табылатындығын растаймын.
Тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
____________________________
(баспа әрiптерiмен)
Конкурсқа қатысушы толтырады:
Мен __________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)
Басқарушы компаниясын басқару үшін адамдарды конкурстық
iрiктеуді жүргiзу қағидаларымен бекітілген талаптарға, сондай-ақ оның
талаптарына сәйкес келетінімді растаймын
Күні_______________________ Қолы___________________________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1290 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 224 бұйрығымен
бекітілген
Басқарушы компаниясын басқару үшін адамдарға
қойылатын біліктілік талаптар

1. К участию в конкурсе допускаются физические лица, имеющие:
1) высшее образование. При равных условиях предпочтение отдается кандидатам с дополнительным образованием в области, соответствующей основной деятельности управляющей компании и отраслевой направленности специальной экономической зоны (степени "магистра", кандидата/доктора наук, PhD в области экономки, финансов, управления (менеджмента) и других областях соответствующих отраслевой направленности специальной экономической зоны;
2) опыт работы по управлению специальными экономическими зонами либо реализации определенных проектов, соответствующих отраслевой направленности специальной экономической зоны не менее 3 (трех) лет и/или иметь опыт работы в крупных компаниях, в том числе в листинговых/публичных компаниях, соответствующих основной деятельности компании на руководящих должностях сроком не менее 3 (трех) лет.
2. К участию в конкурсе не допускаются физические лица:
1) лица, имеющие непогашенную или неснятую судимость;
2) ранее являвшиеся первыми руководителями совета директоров, первыми руководителями правления (лицами, единолично осуществляющими функции исполнительного органа) и их заместителями, главными бухгалтерами, акционерами, владеющими, пользующимися, распоряжающимися акциями в размере десяти и более процентов от общего количества размещенных (голосующих) акций акционерного общества в период не более чем за один год до принятия решения о принудительной ликвидации или о признании его банкротом.
Указанное условие применяется в течение пяти лет после даты принятия данного решения;
3) являющиеся аффилированными лицами по отношению к действующим участникам специальной экономической зоны.

1. Конкурсқа қатысуға келесідей біліктілік талаптарына сай келетін жеке тұлғалар жіберіледі:
1) жоғары білімі бар. Тең жағдайларда артықшылық Басқарушы компанияның негізгі қызметіне және арнайы экономикалық аймақтың салалық бағытына (экономика, қаржы, басқару (менеджмент) саласындағы және арнайы экономикалық аймақтың салалық бағытына сәйкес келетін басқа салаларда (магистр, ғылым кандидаты/докторы, PhD дәрежесі) сай келетін салаларда қосымша білімі бар үміткерлерге беріледі;
2) арнайы экономикалық аймақтарды басқару не арнайы экономикалы аймақтың тиісті салалық бағытына сай келетін белгілі бір жобаларды іске асыру бойынша кемінде 3 (үш) жыл жұмыс тәжірибесі және/немесе ірі компанияларда, оның ішінде: компанияның негізгі қызметіне сәйкес келетін листингтік/жария компанияларда басшы лауазымдарда кемінде 3 (үш) жыл жұмыс тәжірибесінің болуын қамтиды.
2. Конкурсқа қатысуға мынадай жеке адамдар жіберілмейді:
1) өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар адамдар;
2) оны мәжбүреп тарату туралы немесе банкрот деп тану туралы шешім қабылданғанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде бұрын директорлар кеңесінің бірінші басшылары, басқарманың бірінші басшылары (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асырған адамдар) және олардың орынбасарлары, бас бухгалтерлері, акционерлік қоғамның орналастырылған (дауыс беретін) акцияларының жалпы санының он және одан артық пайызы мөлшеріндегі акцияларды иеленуші, пайдаланушы, билік етуші акционер болғандар.
Көрсетілген шарт осы шешім қабылданған күннен кейін бес жыл бойы қолданылады;
3) Арнайы экономикалық аймақтың қазіргі қатысушыларына қатынасы бойынша афилиирленген адамдар болып табылатындар.