О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1024. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 февраля 2016 года № 13008. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 25.03.2021 № 84 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11503, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 10 июля 2015 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) регламент оказания государственной услуги "Назначение пенсионных выплат из уполномоченной организации" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент оказания государственной услуги "Назначение государственной базовой пенсионной выплаты" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент оказания государственной услуги "Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент оказания государственной услуги "Назначение государственных специальных пособий" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент оказания государственной услуги "Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент оказания государственной услуги "Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком" согласно приложению 6 к настоящему приказу;

"Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму Министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1024 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 5 ақпанда № 13008 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 25.03.2021 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму Министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11503 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Мынадай әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау: еңбекке қабілеттілігін жоғалту, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүкті болу мен босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Бала туғанда берілетін және бала күтімі бойынша жәрдемақыларды тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;

7) регламент оказания государственной услуги "Назначение специального государственного пособия" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) регламент оказания государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент оказания государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) регламент оказания государственной услуги "Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) регламент оказания государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) регламент оказания государственной услуги "Назначение ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни или здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства" согласно приложению 12 к настоящему приказу.";
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту", утвержденном указанным приказом:
пункты 2, 6, 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления на оказание государственной услуги осуществляется:
через Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН);
через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) при назначении государственного социального пособия по возрасту, а также при получении информации о назначении государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту;
через услугодателя при первичном установлении инвалидности за назначением государственного социального пособия по инвалидности.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Жерлеуге арналған біржолғы төлем тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Қызметкерлердiң өмiрi мен денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу жөнiндегi төлемдердi капиталдандыру кезеңi аяқталғаннан кейiн банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:
2, 6, 10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдау:
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) арқылы;
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы;
жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау, сондай-ақ мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау туралы ақпарат алу кезінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы;
мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау үшін мүгедектігін алғашқы айқындау кезінде көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

1) ЦОН – в случае обращения за назначением пособий через ЦОН;
2) уполномоченную организацию – в случае обращения за назначением пособий через уполномоченную организацию или услугодателя;
3) портал – в случае обращения за назначением государственных социальных пособий по возрасту через портал и в части получения информации о назначении пособий.";
"6. Действия услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист отдела (управления) услугодателя, осуществляющий функции по назначению пособий, в течение двух рабочих дней:
рассматривает поступивший электронный макет дела с электронным проектом решения (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов);
при наличии оснований для приобщения к электронному макету дела дополнительных документов, необходимых для принятия решения о назначении пособия, в срок не более тридцати рабочих дней, возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения.
Если в течение тридцати рабочих дней требуемые документы не представлены, услугодатель выносит решение о назначении (отказе в назначении) пособия по имеющимся документам;
при наличии оснований уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней проверяет достоверность представленных документов, в том числе из информационных систем, с уведомлением об этом услугополучателя через отделение уполномоченной организации;
удостоверяет электронный проект решения о назначении пособия в случае полного соответствия электронного макета дела в соответствии со Стандартом посредством ЭЦП, при отсутствии оснований для назначения удостоверяет посредством ЭЦП электронный проект решения об отказе в назначении пособия с указанием причины;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) пособия руководителю отдела (управления) услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) пособия, удостоверенный ЭЦП специалиста отдела услугодателя;
2) руководитель отдела (управления) услугодателя, осуществляющий функции по назначению пособий, в течение одного рабочего дня:
рассматривает поступивший электронный макет дела с электронным проектом решения (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов);
при наличии оснований для приобщения к электронному макету дела дополнительных документов, необходимых для принятия решения о назначении пособия, в срок не более тридцати рабочих дней, возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения;
при наличии оснований уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней проверяет достоверность представленных документов, в том числе из информационных систем, с уведомлением об этом услугополучателя через отделение уполномоченной организации;
удостоверяет электронный проект решения о назначении пособия в случае полного соответствия электронного макета дела в соответствии со Стандартом посредством ЭЦП, при отсутствии оснований для назначения удостоверяет посредством ЭЦП электронный проект решения об отказе в назначении пособия, с указанием причины;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) пособия руководителю услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) пособия, удостоверенный ЭЦП руководителя отдела (управления) услугодателя;

1) жәрдемақыларды тағайындау үшін ХҚО арқылы жүгінген жағдайда – ХҚО;
2) жәрдемақыларды тағайындау үшін уәкілетті ұйым, көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүгінген жағдайда – уәкілетті ұйым;
3) жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау үшін жүгінген жағдайда және жәрдемақылар тағайындау туралы ақпарат алу бөлігінде портал арқылы жүзеге асырылады.";
"6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылы:
1) жәрдемақы тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде:
келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеулердің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
жәрдемақы тағайындау туралы шешім қабылдауға қажетті қосымша құжаттарды электрондық іс макетіне қосу үшін негіздемелер болған кезде, отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімде электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді.
Егер талап етілетін құжаттар отыз жұмыс күні ішінде ұсынылмаса, көрсетілетін қызметті беруші қолдағы бар құжаттар бойынша жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім шығарады;
негіздемелер болған кезде уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде ұсынылған, оның ішінде ақпараттық жүйелерден алынған құжаттың дәйектілігін, бұл туралы көрсетілетін қызметті алушыға хабарлай отырып тексереді;
электрондық іс макеті Стандартқа толық сәйкес келген жағдайда, жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады, тағайындау үшін негіздемелер болмаған кезде жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім жобасын бас тарту себебін көрсете отырып ЭЦҚ арқылы куәландырады;
жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімі маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызмет көрсету бойынша осы кезеңдегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады.
2) Жәрдемақыларды тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысы бір жұмыс күні ішінде:
келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
жәрдемақыларды тағайындау туралы шешім қабылдауға қажетті қосымша құжаттарды электрондық іс макетіне қосу үшін негіздемелер болған кезде, отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімде электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
негіздемелер болған кезде уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде ұсынылған, оның ішінде ақпараттық жүйелерден алынған құжаттың дәйектілігін, бұл туралы көрсетілетін қызметті алушыға хабарлай отырып тексереді;
электрондық іс макеті Стандартқа толық сәйкес келген жағдайда, жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады, тағайындау үшін негіздемелер болмаған кезде тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім жобасын себебін көрсете отырып ЭЦҚ арқылы куәландырады;
жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімі (басқармасы) басшысының ЭЦҚ-сымен куәландырылған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызмет көрсету бойынша осы кезеңдегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады.

3) руководитель услугодателя, осуществляющий функции по назначению пособий, в течение одного рабочего дня:
рассматривает поступивший электронный макет дела с электронным проектом решения (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов);
при наличии оснований для приобщения к электронному макету дела дополнительных документов, необходимых для принятия решения о назначении пособия в срок не более тридцати рабочих дней, возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения;
при наличии оснований уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней проверяет достоверность представленных документов, в том числе из информационных систем, с уведомлением об этом услугополучателя через отделение уполномоченной организации;
принимает решение о назначении пособия в случае полного соответствия электронного макета дела в соответствии со Стандартом и удостоверяет посредством ЭЦП, при отсутствии оснований для назначения удостоверяет посредством ЭЦП электронный проект решения об отказе в назначении пособия с указанием причины отказа;
направляет в отделение уполномоченной организации в автоматическом режиме принятое решение;
при удостоверении ЭЦП уведомление о назначении (отказе в назначении) пособия автоматически направляется в отделение уполномоченной организации или ЦОН.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является принятие решения о назначении (отказе в назначении) и направление в автоматическом режиме принятого решения на выплату.";
"10. Прием документов от услугополучателя осуществляется:
1) в отделении уполномоченной организации посредством "окон";
2) в ЦОНе в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания;
3) у услугодателя.
11. При обращении услугополучателя в отделение уполномоченной организации, к услугодателю или ЦОН специалист, принимающий документы:
1) формирует запрос в автоматизированную информационную систему уполномоченной организации на наличие факта назначения соответствующей выплаты или подачи заявления на назначение пособий;
2) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя;
3) формирует запрос в соответствующие информационные системы через шлюз "электронного правительства" (далее – ИС):
в ИС "Государственная база данных "Физические лица" - по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства;
в ИС "ЗАГС" - по свидетельству о рождении ребенка-инвалида до шестнадцати лет (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года);
в информационную систему "Е Попечительство" - по документам об установлении опеки (попечительства);
в ИС "Интегрированная налоговая информационная система" - по справке органа государственных доходов о том, что лицо не зарегистрировано в качестве индивидуального предпринимателя;
специалист уполномоченной организации или ЦОН:
в ИС "Централизованный банк данных лиц, имеющих инвалидность" (далее - ИС "ЦБДИ") на наличие сведений об установлении инвалидности для назначения государственного социального пособия по инвалидности;

3) Жәрдемақы тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде:
келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
жәрдемақы тағайындау туралы шешім қабылдауға қажетті қосымша құжаттарды электрондық іс макетіне қосу үшін негіздемелер болған кезде, отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімде электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
негіздемелер болған кезде уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде ұсынылған, оның ішінде ақпараттық жүйелерден алынған құжаттың дәйектілігін, бұл туралы көрсетілетін қызметті алушыға хабарлай отырып тексереді;
электрондық іс макеті Стандартқа толық сәйкес келген жағдайда, жәрдемақы тағайындау туралы шешім қабылдайды және ЭЦҚ арқылы куәландырады, тағайындау үшін негіздемелер болмаған кезде жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім жобасын бас тарту себебін көрсете отырып ЭЦҚ арқылы куәландырады;
қабылданған шешімді автоматты режимде уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
ЭЦҚ-мен куәландырған кезде жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға автоматты түрде жіберіледі.
Жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау және қабылданған шешімді автоматты режимде төлемге жіберу мемлекеттік қызмет көрсету бойынша осы кезеңдегі рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады.";
"10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесінде "терезелер" арқылы;
2) ХҚО-да операциялық залда "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы;
3) көрсетілетін қызметті берушіде жүзеге асырылады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті ұйымның бөлімшесіне, көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдайтын маман:
1) уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне тиісті төлемдер тағайындау немесе жәрдемақылар тағайындауға өтініш беру фактісінің болуына сұрау салуды қалыптастырады;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын тексереді;
3) "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – АЖ) арқылы тиісті ақпараттық жүйелерге:
"Жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқоры" АЖ-ға – көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша;
"АХАЖ" АЖ-ға – он алты жасқа дейінгі мүгедек баланың туу туралы куәлігі бойынша (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша);
"Е Қорғаншылық" АЖ-ға – қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы құжаттар бойынша;
"Интеграцияланған салық ақпараттық жүйесі" АЖ-ға – адамның дара кәсіпкер ретінде тіркелмегені туралы мемлекеттік кірістер органының анықтамасы бойынша;
уәкілетті ұйымның немесе ХҚО маманы:
"Мүгедектігі бар адамдардың орталықтандырылған деректер банкі" АЖ-ға (бұдан әрі – МОДҚ АЖ) мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау үшін мүгедектікті белгілеу туралы мәліметтердің болуына сұрау салу қалыптастырады;

4) сканирует документы, представленные услугополучателем, в том числе в случае отсутствия сведений из информационных систем государственных органов;
5) обеспечивает качество сканирования и соответствие электронных копий документов оригиналам, представленным услугоплучателем;
6) регистрирует заявление;
7) в отделении уполномоченной организации, у услугодателя вручает услугополучателю отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов с указанием даты регистрации и даты получения услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, в ЦОН – расписку о приеме документов с указанием даты регистрации и даты получения услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
В случае предоставления неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, или отсутствия права на назначение пособия отделение уполномоченной организации или услугодатель выдает уведомление об отказе в приеме заявления, ЦОН – расписку об отказе в приеме документов.
В случае принятия заявления, ЦОН или услугодатель в течение одного рабочего дня со дня принятия заявления на назначение пособия направляет электронную заявку, заверенную ЭЦП, состоящую из заявления и пакета документов, включая электронные копии документов, представленные услугополучателем в оригинале, а также сведения, полученные из информационных систем в отделение уполномоченной организации.
Отделение уполномоченной организации после принятия заявления с полным пакетом документов, в том числе поступивших из ЦОН или от услугодателя, в течение двух рабочих дней:
1) формирует электронный (бумажный) макет дела с электронным проектом решения;
2) проверяет правильность расчета размера пособия, оформления электронного проекта решения;
3) удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет электронный макет дела и электронный проект решения в филиал уполномоченной организации.";
приложение 9 к указанному регламенту изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года", утвержденном указанным приказом:

4) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, оның ішінде мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынатын мәліметтер болмаған жағдайда сканерлейді;
5) сканерлеу сапасын және құжаттардың электрондық көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкес келуін қамтамасыз етеді;
6) өтінішті тіркейді;
7) уәкілетті ұйымның бөлімшесінде, көрсетілетін қызметті берушіде көрсетілетін қызметті алушыға тіркеу күнін және қызметті алатын күнін, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талонын, ХҚО-да тіркеу күнін және қызметті алатын күнін, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсете отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда немесе жәрдемақы тағайындауға құқығы болмаған жағдайда, уәкілетті ұйымның бөлімшесі немесе көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама, ХҚО – құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
ХҚО немесе көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаған жағдайда, жәрдемақы тағайындауға өтінішті қабылдаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде өтініштен және көрсетілетін қызметті алушы тұпнұсқаларда ұсынған құжаттардың электрондық көшірмелерін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтерді қоса алғанда, құжаттардың топтамасынан тұратын, ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі, құжаттардың толық топтамасымен, оның ішінде ХҚО-дан немесе көрсетілетін қызметті берушіден келіп түскен өтінішті қабылдағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде:
1) электрондық шешім жобасымен электрондық (қағаз түріндегі) іс макетін қалыптастырады;
2) жәрдемақы мөлшерін есептеудің, электрондық шешім жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
3) электрондық шешім жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасын уәкілетті ұйымның филиалына жібереді.";
көрсетілген регламентке 9-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мынадай әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау: еңбекке қабілеттілігін жоғалту, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүкті болу мен босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу" мемлекеттік қызметті көрсету регламентінде:

пункты 2, 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления на оказание государственной услуги осуществляется:
через Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее – уполномоченная организация) – для назначения социальной выплаты на случай утраты трудоспособности (если лицу установлена степень утраты общей трудоспособности на момент обращения), на случай потери кормильца, на случай потери работы (при наличии справки о регистрации в качестве безработного), на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года;
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – для назначения социальной выплаты на случай утраты трудоспособности (если лицу установлена степень утраты общей трудоспособности на момент обращения), на случай потери кормильца, на случай потери работы (при наличии справки о регистрации в качестве безработного);
через услугодателя – для назначения социальной выплаты на случай утраты трудоспособности при первичном установлении степени утраты общей трудоспособности;
через местные исполнительные органы городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – МИО) – для назначения социальной выплаты на случай потери работы при получении статуса безработного;
через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал) – при назначении социальной выплаты на случай потери работы, на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) ЦОН – в случае обращения за назначением социальной выплаты через ЦОН;
2) уполномоченную организацию – в случае обращения за назначением социальной выплаты через уполномоченную организацию, услугодателя, МИО;
3) портал – в случае обращения за назначением социальной выплаты через портал.

2, 3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдау:
еңбек ету қабілетінен айырылу жағдайына (егер жүгінген сәтте адамға жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі белгіленсе), асыраушысынан айырылу жағдайына, жұмысынан айырылу жағдайына (жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтамасы болған кезде), жүкті болу мен босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайларына әлеуметтік төлем тағайындау үшін – "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) арқылы;
еңбек ету қабілетінен айырылу жағдайына (егер жүгінген сәтте адамға еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі белгіленсе), асыраушысынан айырылу жағдайына, жұмысынан айырылу жағдайына (жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтамасы болған кезде) әлеуметтік төлем тағайындау үшін – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы;
жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі алғаш рет белгіленген кезде еңбек ету қабілетінен айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау үшін – көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
жұмыссыз мәртебесін алған кезде жұмысынан айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау үшін – Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО) арқылы;
жұмысынан айырылу жағдайына, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау кезінде – www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) әлеуметтік төлемді тағайындау үшін ХҚО арқылы жүгінген жағдайда – ХҚО;
2) әлеуметтік төлемді тағайындау үшін уәкілетті ұйым, көрсетілетін қызметті беруші, ЖАО арқылы жүгінген жағдайда – уәкілетті ұйым;
3) әлеуметтік төлем тағайындау үшін портал арқылы жүгінген жағдайда – портал арқылы жүзеге асырылады.";

3. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная и (или) электронная (полностью автоматизированная).
4. Результат оказываемой государственной услуги – уведомление о назначении (отказе в назначении) социальных выплат на случаи социальных рисков по форме, утвержденной приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 236 "Об утверждении Правил назначения, исчисления (определения), перерасчета размеров социальных выплат из Государственного фонда социального страхования, а также их осуществления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных актов № 11224).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная.";
заголовок раздела 4 изложить в следующей редакции:
"4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН, услугодателем, МИО и (или) с уполномоченной организацией, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Прием документов от услугополучателя осуществляется:
1) в отделении уполномоченной организации посредством "окон";
2) в ЦОНе в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания;
3) у услугодателя;
4) в МИО.
11. При обращении услугополучателя в отделение уполномоченной организацию, услугодателю, МИО или ЦОН специалист, принимающий документы:
1) формирует запрос в автоматизированную информационную систему уполномоченной организации на наличие факта назначения или выплаты;
2) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя;
3) формирует запрос в информационные системы (далее – ИС) государственных органов:
в ИС государственной базы данных физических лиц по документам, удостоверяющему личность услугополучателя и подтверждающему регистрацию по постоянному месту жительства;
в ИС "Рынок труда" по справке уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации услугополучателя в качестве безработного;
в ИС "Централизованный банк данных лиц, имеющих инвалидность" по справкам об установлении степени утраты общей трудоспособности, и о проведении освидетельствования и установлении группы инвалидности;
в ИС "Е Попечительство" по справке об установлении опеки (попечительства) над ребенком;
в ИС "Интегрированная налоговая информационная система" по справке о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в ИС ЗАГС по свидетельству о рождении ребенка (детей) либо выписке из актовой записи о рождении;

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз және (немесе) электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.";
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі – "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, мөлшерін есептеу (айқындау), қайта есептеу, сондай-ақ олардың жүзеге асырылу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 236 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11224 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген нысан бойынша әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз және (немесе) электрондық түрде.";
4-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ХҚО-мен, көрсетілетін қызметті берушімен, ЖАО-мен және (немесе) уәкілетті ұйыммен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесінде "терезелер" арқылы;
2) ХҚО-да операциялық залда "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы;
3) көрсетілетін қызметті берушіде;
4) ЖАО-да жүзеге асырылады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті ұйымның бөлімшесіне, көрсетілетін қызметті берушіге, ЖАО-ға немесе ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдайтын маман:
1) уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне тағайындау немесе төлеу фактісінің болуына сұрау салуды қалыптастырады;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын тексереді;
3) мынадай мемлекеттiк органдардың ақпараттық жүйелеріне (бұдан әрі – АЖ):
жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорының АЖ-ға көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша;
"Еңбек нарығы" АЖ-ға көрсетілетін қызметті алушының жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның анықтамасы бойынша;
"Мүгедектігі бар адамдардың орталықтандырылған дерекқоры" АЖ-ға жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу туралы және куәландыру жүргізу және мүгедектік тобын белгілеу туралы анықтамалар бойынша;
"Е қорғаншылық" АЖ-ға балаға қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы анықтама бойынша;
"Біріктірілген салық ақпараттық жүйесі" АЖ-ға жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы анықтама бойынша;
"АХАЖ" АЖ-ға баланың (балалардың) туу туралы куәлiгі не туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме бойынша сұрау салуды қалыптастырады;

4) сканирует документы, представленные услугополучателем, в том числе в случае отсутствия сведений из информационных систем государственных органов;
5) обеспечивает качество сканирования и соответствие электронных копий документов оригиналам, представленным услугоплучателем;
6) регистрирует заявление;
7) в отделении уполномоченной организации, у услугодателя, в МИО вручает услугополучателю отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов с указанием даты регистрации и даты получения услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, в ЦОН – расписку о приеме документов с указанием даты регистрации и даты получения услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
В случае предоставления неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, или отсутствия права на назначение социальной выплаты отделение уполномоченной организации или услугодатель, МИО выдает уведомление об отказе в приеме заявления, ЦОН – расписку об отказе в приеме документов.
В случае принятия заявления, ЦОН, услугодатель или МИО в течение одного рабочего дня со дня принятия заявления на назначение социальной выплаты направляет электронную заявку, заверенную ЭЦП, состоящую из заявления и пакета документов, включая электронные копии документов, представленные услугополучателем в оригинале, а также сведения, полученные из информационных систем государственных органов в отделение уполномоченной организации.
Отделение уполномоченной организации после принятия заявления с полным пакетом документов, в том числе поступившие из ЦОН, от услугодателя или МИО в течение двух рабочих дней:
1) формирует справку о стаже участия в системе обязательного социального страхования и среднемесячном доходе услугополучателя;
2) формирует электронный (бумажный) макет дела с электронным проектом решения услугополучателя;
3) проверяет правильность расчета размера социальной выплаты, оформления электронного проекта решения;
4) удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет электронный макет дела и электронный проект решения в филиал уполномоченной организации.";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. При наличии у услугополучателя индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и ЭЦП имеется возможность подачи услугополучателем заявления на назначение социальной выплаты на случай потери работы и на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года и в режиме удаленного доступа через портал.
Пошаговые действия и решения при оказании государственной услуги через портал:

4) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, оның ішінде мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынатын мәліметтер болмаған жағдайда сканерлейді;
5) сканерлеу сапасын және электрондық көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкестігін қамтамасыз етеді;
6) өтінішті тіркейді;
7) уәкілетті ұйымның бөлімшесінде, көрсетілетін қызметті берушіде көрсетілетін қызметті алушыға тіркеу күнін және қызметті алатын күнін, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талонын, ХҚО-да тіркеу күнін және қызметті алатын күнін, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсете отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда немесе әлеуметтік төлем тағайындауға құқығы болмаған жағдайда, уәкілетті ұйымның бөлімшесі немесе көрсетілетін қызметті беруші, ЖАО өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама, ХҚО – құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі құжаттардың толық топтамасымен, оның ішінде ХҚО-дан, көрсетілетін қызметті берушіден немесе ЖАО-дан келіп түскен өтінішті қабылданғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде:
1) көрсетілетін қызметті алушының міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу өтілі және орташа айлық табысы туралы анықтаманы қалыптастырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық шешім жобасымен электрондық (қағаз түріндегі) іс макетін қалыптастырады;
3) әлеуметтік төлем мөлшерін есептеудің, электрондық шешім жобасын рәсімдеудің дұрыстығын тексереді;
4) электрондық шешім жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасын уәкілетті ұйымның филиалына жібереді.";
мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Көрсетілетін қызметті алушыда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ болған кезде, көрсетілетін қызметті алушының жұмысынан айырылу жағдайына, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындауға өтінішті портал арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде беруге мүмкіндігі бар. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі қадамдық іс-қимылдар мен шешімдер:

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью ИИН и пароля (для не зарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, автоматическое определение отделения уполномоченной организации через автоматизированную информационную систему уполномоченной организации по коду района, а также запрос в информационные системы государственных органов через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка данных услугополучателя в информационной системе государственных органов;
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением данных услугополучателя в информационной системе государственных органов;
8) процесс 5 – процесс ввода услугополучателем банковских реквизитов;
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление порталом запроса на проверку банковских реквизитов услугополучателя посредством платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) в банки второго уровня и акционерное общество "Казпочта" (далее – БВУ);
13) условие 4 – проверка посредством ПШЭП в БВУ банковских реквизитов услугополучателя;
14) процесс 9 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением банковских реквизитов услугополучателя;

1) көрсетілетін қызметті алушы ЖСН-нің және парольдің көмегімен порталға тіркелуді жүзеге асырады (тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті алу үшін ЖСН мен парольді порталға енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЖСН мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталдың қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу), ауданның коды бойынша уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы уәкілетті ұйымның бөлімшесін автоматты түрде айқындау, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріне сұрау салу;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерін мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінде тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінде расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының банк деректемелерін енгізу процесі;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарып алынғандардың (күші жойылғандардың) тізімінде тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) сәйкес келуін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сының дұрыстығының расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – қызметті көрсету үшін сұрау салуды көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру және порталда көрсетілетін қызметті алушының банк деректемелерін "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы екінші деңгейдегі банктерге (бұдан әрі – ЕДБ) және "Қазпошта" акционерлік қоғамына жіберу;
13) 4-шарт – көрсетілетін қызметті алушының банк деректемелерін ЕДБ-да ЭҮТШ арқылы тексеру;
14) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының банк деректемелерінің расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

15) процесс 10 – удостоверение электронного документа (запроса) для оказания услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в ИС уполномоченной организации для обработки услугодателем;
16) условие 5 – проверка (обработка) услугодателем поступившего с портала электронного документа (запроса) на соответствие требованиям и основаниям для оказания услуги;
17) процесс 11 – формирование сообщения об отказе в приеме заявления на запрашиваемую услугу в связи с имеющимися нарушениями;
18) процесс 12 – регистрация электронного документа в ИС ГЦВП и отправка сообщения о приеме заявления услугополучателю;
19) процесс 13 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление о назначении либо об отказе в назначении социальной выплаты на случай потери работы, на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года с указанием причины) в форме электронного документа. Уведомления о назначении и об отказе в назначении подписываются ЭЦП уполномоченного лица услугодателя по форме согласно приложению 1-1 к настоящему регламенту.
Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 1-2 к настоящему регламенту.";
приложения к указанному регламенту дополнить приложениями 1-1 и 1-2 согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанному регламенту изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
в регламенте оказания государственной услуги "Назначение специального государственного пособия", утвержденном указанным приказом:
пункты 2 и 10 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления на оказание государственной услуги осуществляется:
через Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением пособия;

15) 10-процесс – қызметті көрсету үшін электрондық құжатты (сұрау салуды) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы куәландыру және электрондық құжатты (сұрау салуды) көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы уәкілетті ұйымның АЖ-ға жібереді;
16) 5-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің порталдан келіп түскен электрондық құжатты (сұрау салуды) қызметті көрсету үшін талаптар мен негіздемелерге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
17) 11-процесс – орын алған бұзушылықтарға байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
18) 12-процесс – электрондық құжатты ЗТМО АЖ-да тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қабылдау туралы хабарламаны жіберу;
19) 13-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметтің нәтижесін (жұмысынан айырылу жағдайына, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау туралы не тағайындаудан бас тарту себептері көрсетілген хабарламаны) электрондық құжат нысанында алуы. Тағайындау және тағайындаудан бас тарту туралы хабарламалар осы регламентке тиісті 1-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысқан ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының графикалық нысандағы диаграммалары осы регламентке 1-2-қосымшада көрсетілген.";
көрсетілген регламентке қосымшалар осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 1-1 және 1-2 қосымшалармен торлықтырылсын;
көрсетілген регламентке 2-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
2 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдау:
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) арқылы;
жәрдемақы тағайындау үшін алғаш рет жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы;

через услугодателя – при первичном установлении инвалидности за назначением пособия по инвалидности: инвалидов I, II и III групп, детей-инвалидов до 16 лет, детей-инвалидов с 16 до 18 лет;
через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал) при получении информации о назначении пособия.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется:
через ЦОН – в случае обращения за назначением пособия через ЦОН;
через уполномоченную организацию – в случае обращения за назначением пособия через уполномоченную организацию, услугодателя;
через портал – в части получения информации о назначении пособия.
Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.";
"10. Прием документов от услугополучателя осуществляется:
1) в ЦОНе в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания;
2) в отделении уполномоченной организации посредством "окон";
3) у услугодателя.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Услугодатель:
1) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя;
2) формирует запрос в информационную систему государственной базы данных физических лиц (далее – ИС "ГБДФЛ") – по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;
в ИС "ЗАГС" – по свидетельству о рождении ребенка (детей) либо выписке из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), свидетельству о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года);
3) сканирует документы, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационных систем, представленным услугополучателем документам;
4) регистрирует заявление;
5) выдает расписку о приеме соответствующих документов;
6) направляет в отделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня регистрации заявления:
электронную заявку с электронными копиями заявления, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня принятия документов формирует бумажный и электронный макет дела услугополучателя. При этом осуществляются следующие действия:

I, II және III топ мүгедектері, 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар, 16-дан 18 жасқа дейінгі мүгедек балалардың мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау үшін мүгедектігін алғашқы айқындау кезінде – көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу кезінде – www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
жәрдемақы тағайындауға ХҚО арқылы жүгінген жағдайда – ХҚО арқылы;
жәрдемақы тағайындауға уәкілетті ұйым, көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүгінген жағдайда – уәкілетті ұйым арқылы;
жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу бөлігінде – портал арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.";
"10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау:
1) ХҚО-да операциялық залда "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесінде "терезелер" арқылы;
3) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Көрсетілетін қызметті беруші:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын тексереді;
2) "ЖТМД" АЖ-ға – көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша;
"АХАЖ" АЖ-ға – баланың (балалардың) туу туралы куәлігі немесе туу туралы актілік жазбасынан үзінді көшірме (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылдың 13 тамызынан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), неке қию туралы куәлігі (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылдың 1 маусымынан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша) бойынша сұрау салуды қалыптастырады;
3) құжаттарды, оның ішінде ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарға сәйкес келмеген жағдайда сканерлейді;
4) өтінішті тіркейді;
5) тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді;
6) өтініш тіркелген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесіне:
көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді жібереді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі құжаттар қабылданған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының қағаз түріндегі және электрондық іс макетін қалыптастырады. Бұл ретте мынадай іс-қимылдар жүзеге асырылады:

1) при приеме заявления и пакета документов от услуполучателя, от ЦОН и от услугодателя, осуществляет проверку на отсутствие факта назначения или выплаты в автоматизированной информационной системе "Е-Макет";
2) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя, и соответствие копий документов оригиналам;
3) формирует запрос:
в ИС "ГБДФЛ" по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства;
в ИС ЗАГС по свидетельству о рождении ребенка (детей) либо выписке из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), свидетельству о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года);
в ЦБДИ по справке об установлении группы инвалидности;
4) сканирует документы, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационных систем, представленным услугополучателем документам;
5) регистрирует заявление и выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
6) формирует электронный и бумажный макет дела с электронным проектом решения услугополучателя;
7) осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия, оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации.
В случае отказа в назначении пособий возвращает все предоставленные документы услугополучателю с письмом уполномоченного органа по назначению пособия о причинах отказа.";
приложение 4 к указанному регламенту изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
указанный приказ дополнить приложением 12 согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического развития Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";

1) көрсетілетін қызметті алушыдан, ХҚО-дан және көрсетілетін қызметті берушіден өтініш пен құжаттар топтамасын қабылдаған кезде "Е-Макет" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне тағайындау немесе төлеу фактісінің болмауына тексеруді жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
3) жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқоры ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖТМД АЖ) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша;
АХАЖ АЖ-ға баланың (балалардың) туу туралы куәлігі бойынша немесе туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), неке қию туралы куәлік бойынша (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша);
мүгедектік тобын белгілеу туралы анықтама бойынша МОДБ-ға сұрау салуды қалыптастырады;
4) құжаттарды, оның шінде ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарға сәйкес келмеген жағдайда сканерлейді;
5) өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді;
6) көрсетілетін қызметті алушының электрондық шешім жобасымен электрондық және қағаз түрінде іс макетін қалыптастырады;
7) электрондық іс макетін қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, жәрдемақы мөлшерін есептеудің электрондық шешім жобасын рәсімдеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешім жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
Жәрдемақы тағайындаудан бас тартылған жағдайда ұсынылған барлық құжаттар көрсетілетін қызметті алушыға жәрдемақы тағайындау жөніндегі уәкілетті ұйымның бас тарту себептері туралы хатымен қайтарылады.";
көрсетілген регламентке 4-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрық осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 12-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Стратегиялық даму департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Комитету труда, социальной защиты и миграции, Государственному центру по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан разместить регламенты, утвержденные настоящим приказом, в местах обслуживания населения в удобном для восприятия формате.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Курмангалиеву А.Д.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1024
Приложение 9
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение государственных
социальных пособий по инвалидности,
по случаю потери кормильца
и по возрасту"
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги
"Назначение государственных социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту"
при оказании через ЦОН:
при оказании непосредственно через подразделение медико-социальной экспертизы услугодателя:
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1024
Приложение 1-1
к регламенту оказания государственной услуги
"Назначение социальных выплат на случаи
социальных рисков: утраты трудоспособности;
потери кормильца; потери работы; потери
дохода в связи с беременностью и родами;
потери дохода в связи с усыновлением
(удочерением) новорожденного ребенка (детей);
потери дохода в связи с уходом за ребенком
по достижении им возраста одного года"
Форма
Уведомление № ______ о назначении (отказе в назначении)
_______________________________________________________
(вид выплаты)
от "___" ________ 20__ года
Гражданин (ка)_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения "____" ___________________________________________ года
Решение о назначении № ___ от "__" ______ 20__ года
Назначенная сумма: _______________________________ тенге
(сумма прописью)
с "_____" ________20____ года
Отказано в назначении _______________________________________________
основание (указать причины)
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица
_____________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1024
Приложение 1-2
к регламенту оказания государственной услуги
"Назначение социальных выплат на случаи
социальных рисков: утраты трудоспособности;
потери кормильца; потери работы; потери
дохода в связи с беременностью и родами;
потери дохода в связи с усыновлением
(удочерением) новорожденного ребенка (детей);
потери дохода в связи с уходом за ребенком
по достижении им возраста одного года"
Форма
Диаграммы функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных
в оказании государственной услуги,
в графической форме
Приложение 4
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1024
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Назначение социальных выплат на случаи
социальных рисков: утраты трудоспособности;
потери кормильца; потери работы; потери
дохода в связи с беременностью и родами;
потери дохода в связи с усыновлением
(удочерением) новорожденного ребенка (детей);
потери дохода в связи с уходом за ребенком
по достижении им возраста одного года"
Форма
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение социальных выплат на случаи социальных
рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери
работы; потери дохода в связи с беременностью и родами;
потери дохода в связи с усыновлением (удочерением)
новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с
уходом за ребенком по достижении им возраста одного года"
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании через подразделение медико-социальной
экспертизы услугодателя:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании через МИО:
"*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-1 и СФЕ-2
Приложение 5
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1024
Приложение 4
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение специального
государственного пособия"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение специального государственного пособия"
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании через подразделение медико-социальной экспертизы
услугодателя:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и
СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-1 и
СФЕ-2
Приложение 6
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1024
Приложение 12
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 28 мая 2015 года № 407
Регламент оказания государственной услуги
"Назначение ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан
после завершения периода капитализации платежей по возмещению
вреда, причиненного жизни или здоровью работников юридическими
лицами, ликвидированными вследствие банкротства"

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы осы бұйрықпен бекітілген регламенттерді халыққа қызмет көрсету орындарында пайдалануға ыңғайлы форматта орналастырсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің жауапты хатшысы А.Д. Құрманғалиеваға жүктелсін.
5. Осы бұйрық оны алғаш ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1024 бұйрығына
1-қосымша
"Мүгедектігі бойынша,
асыраушысынан айырылу жағдайы
бойынша және жасына байланысты
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар
тағайындау" мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
№ 9-қосымша
"Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы
бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету
бизнес-процестерінің анықтамалығы
ХҚО арқылы көрсету кезінде:
тікелей көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсету кезінде:
тікелей уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы көрсету кезінде:
Ескертпе:
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімінің (іс-қимылының) атауы
- нұсқаны талдау
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1024 бұйрығына
2-қосымша
"Мынадай әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына
әлеуметтік төлемдер тағайындау: еңбекке
қабілеттілігін жоғалту, асыраушысынан
айырылу, жұмысынан айырылу, жүкті болу мен
босануға байланысты табысынан айырылу,
жаңа туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты табысынан
айырылу" мемлекеттік
қызметті көрсету регламентіне
1-1-қосымша
_________________________________________________________
(төлемнің түрі)
тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы
№ _________ хабарлама
"___" _________20 ___ ж.
Азамат (ша) _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болса)
Туған күні 20 ___ ж. "__" ____________
Тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы 20__ж. "__" _____________
№_______шешімі
Тағайындалған сома 20__ ж. "____" ____________ бастап
____________________________________________________________ теңге
(сомасы жазбаша)
_______________________________________ тағайындаудан тас тартылды.
негіздеме (себебі көрсетілсін)
Хабарлама жауапты адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылды
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (ол болса)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1024 бұйрығына
3-қосымша
"Мынадай әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына
әлеуметтік төлемдер тағайындау: еңбекке
қабілеттілігін жоғалту, асыраушысынан
айырылу, жұмысынан айырылу, жүкті болу мен
босануға байланысты табысынан айырылу,
жаңа туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты табысынан
айырылу" мемлекеттік
қызметті көрсету регламентіне
1-2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысқан ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылының графикалық нысандағы
диаграммалары
Бастапқы хабарлама
Аяқтаушы хабарлама
Аяқтаушы қарапайым оқиға
Қате
Ақпараттық жүйе
Процесс
Шарт
Хабарламалар ағыны
Басқару ағыны
Соңғы көрсетілетін қызметті алушыға ұсынылатын
электрондық құжат
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1024 бұйрығына
4-қосымша
"Мынадай әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына
әлеуметтік төлемдер тағайындау: еңбекке
қабілеттілігін жоғалту, асыраушысынан
айырылу, жұмысынан айырылу, жүкті болу мен
босануға байланысты табысынан айырылу,
жаңа туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты табысынан
айырылу" мемлекеттік
қызметті көрсету регламентіне
2-қосымша
"Мынадай әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер
тағайындау: еңбекке қабілеттілігін жоғалту, асыраушысынан
айырылу, жұмысынан айырылу, жүкті болу мен босануға байланысты
табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне
байланысты табысынан айырылу" мемлекеттік қызметті көрсету
бизнес-процестерінің анықтамалығы
ХҚО арқылы көрсету кезінде:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау процесі және оны
уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзетуі 2-ҚФБ-да және 3-ҚФБ-да бастапқы
көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсету кезінде:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау процесі және оны
уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзетуі 2-ҚФБ-да және 3-ҚФБ-да бастапқы
көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
ЖАО арқылы көрсету кезінде:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау процесі және оны
уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзетуі 2-ҚФБ-да және 3-ҚФБ-да бастапқы
көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
тікелей уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы көрсету кезінде:
Ескертпе:
- мемлекеттік қызметті көрсетудің басталуы немесе аяқталуы
- көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) ҚФБ рәсімінің (іс-қимылының) атауы
- нұсқаны талдау
- келесі рәсімге (іс-қимылға) көшу
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау процесі және оны
уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзетуі 1-ҚФБ-да және 2-ҚФБ-да бастапқы
көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1024 бұйрығына
5-қосымша
"Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау" мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
4-қосымша
"Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік қызметті
көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
ХҚО арқылы көрсету кезінде:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау процесі және оны
уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзетуі 2-ҚФБ-да және 3-ҚФБ-да бастапқы
көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсету кезінде:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау процесі және оны
уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзетуі 2-ҚФБ-да және 3-ҚФБ-да бастапқы
көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
тікелей уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы көрсету кезінде
Ескертпе:
- мемлекеттік қызметті көрсетудің басталуы немесе аяқталуы
- көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) ҚФБ рәсімінің (іс-қимылының) атауы
- нұсқаны талдау
- келесі рәсімге (іс-қимылға) көшу
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1024 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 25 мамырдағы
№ 407 бұйрығына
12-қосымша
"Қызметкерлердiң өмiрi мен денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу
жөнiндегi төлемдердi капиталдандыру кезеңi аяқталғаннан кейiн
банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың Қазақстан
Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдерін тағайындау"
мемлекеттік қызметті көрсету регламенті

1. Общие положения
1. Регламент оказания государственной услуги "Назначение ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни или здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства" (далее – Регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", Стандартом государственной услуг "Назначение ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342) (далее – Стандарт) и определяет процедуру назначения ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства (далее – ежемесячные выплаты).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее – уполномоченная организация).
3. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказываемой государственной услуги – уведомление о назначении ежемесячной выплаты гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства из уполномоченной организации по форме, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2011 года № 571 "Об утверждении Правил осуществления ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства".
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

1. Жалпы ережелер
1. "Қызметкерлердiң өмiрi мен денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу жөнiндегi төлемдердi капиталдандыру кезеңi аяқталғаннан кейiн банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына, "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 тіркелген) бекiтiлген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және қызметкерлердiң өмiрi мен денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу жөнiндегi төлемдердi капиталдандыру кезеңi аяқталғаннан кейiн банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдерін (бұдан әрі – ай сайынғы төлемдер) тағайындау рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) арқылы жүзеге асырылады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі – "Қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдерді жүзеге асыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 мамырдағы № 571 қаулысымен бекітілген нысан бойынша қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының азаматтарына өкілетті ұйымнан ай сайынғы төлем тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя с приложением документов, представленных в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
6. Действия услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист отдела (управления) услугодателя, осуществляющий функции по назначению ежемесячных выплат, в течение двух рабочих дней:
рассматривает поступивший электронный макет дела с электронным проектом решения (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов);
при наличии оснований в течение пяти рабочих дней проверяет достоверность представленных документов, в том числе из информационных систем, с уведомлением об этом услугополучателя через отделение уполномоченной организации;
удостоверяет электронный проект решения о назначении ежемесячных выплат в случае полного соответствия электронного макета дела в соответствии со Стандартом посредством ЭЦП, при отсутствии оснований для назначения удостоверяет посредством ЭЦП электронный проект решения об отказе в назначении ежемесячных выплат с указанием причины отказа;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) ежемесячных выплат руководителю отдела (управления) услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) ежемесячной выплаты, удостоверенный ЭЦП специалиста отдела услугодателя;
2) руководитель отдела (управления) услугодателя, осуществляющий функции по назначению ежемесячных выплат, в течение двух рабочих дней:
рассматривает поступивший электронный макет дела с электронным проектом решения (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов);
при наличии оснований в течение пяти рабочих дней проверяет достоверность представленных документов, в том числе из информационных систем, с уведомлением об этом услугополучателя через отделение уполномоченной организации;
удостоверяет электронный проект решения о назначении ежемесячных выплат в случае полного соответствия электронного макета дела в соответствии со Стандартом посредством ЭЦП, при отсутствии оснований для назначения удостоверяет посредством ЭЦП электронный проект решения об отказе в назначении ежемесячных выплат;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) ежемесячных выплат руководителю услугодателя.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) ежемесячной выплаты, удостоверенный ЭЦП руководителя отдела (управления) услугодателя;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарға қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылы:
1) ай сайынғы төлемдерді тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімнің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде:
келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
негіздемелер болған кезде ұсынылған, оның ішінде ақпараттық жүйелерден алынған құжаттардың дәйектілігін, бұл туралы көрсетілетін қызметті алушыға уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы хабарлай отырып, бес жұмыс күні ішінде тексереді;
электрондық іс макеті Стандартқа толық сәйкес келген жағдайда ай сайынғы төлемдерді тағайындау туралы электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады, тағайындау үшін негіздемелер болмаған жағдайда ай сайынғы төлемдерді тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім жобасын бас тарту себебін көрсете отырып ЭЦҚ арқылы куәландырады;
ай сайынғы төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің бөлім (басқарма) басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімі маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылған ай сайынғы төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызметті көрсету бойынша осы кезеңдегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады.
2) Ай сайынғы төлемдерді тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысы екі жұмыс күні ішінде:
келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
негіздемелер болған кезде ұсынылған, оның ішінде ақпараттық жүйелерден алынған құжаттардың дәйектілігін, бұл туралы көрсетілетін қызметті алушыға уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы хабарлай отырып, бес жұмыс күні ішінде тексереді;
электрондық іс макеті Стандартқа толық сәйкес келген жағдайда ай сайынғы төлемдерді тағайындау туралы электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады, тағайындау үшін негіздемелер болмаған жағдайда ай сайынғы төлемдерді тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландырады;
ай сайынғы төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімі (басқармасы) басшысының ЭЦҚ-сымен куәландырылған ай сайынғы төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызметті көрсету бойынша осы кезеңдегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады.

3) руководитель услугодателя, осуществляющий функции по назначению ежемесячных выплат, в течение одного рабочего дня:
рассматривает поступивший электронный макет дела с электронным проектом решения (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов);
при наличии оснований в течение пяти рабочих дней проверяет достоверность представленного документа, в том числе из информационных систем, с уведомлением об этом услугополучателя через отделение уполномоченной организации;
принимает решение о назначении ежемесячных выплат в случае полного соответствия электронного макета дела в соответствии со Стандартом посредством ЭЦП, при отсутствии оснований для назначения удостоверяет посредством ЭЦП электронный проект решения об отказе в назначении ежемесячных выплат с указанием причины;
направляет в отделение уполномоченной организации в автоматическом режиме принятое решение;
при удостоверении ЭЦП уведомление о назначении (отказе) ежемесячных выплат автоматически направляется в отделение уполномоченной организации.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является принятие решения о назначении (отказе в назначении) и направление в автоматическом режиме принятого решения на выплату.
7. Сроки оказания государственных услуг указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя:
специалист отдела (управления) услугодателя;
руководитель отдела (управления) услугодателя;
руководитель услугодателя.
9. Порядок взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
специалист отдела (управления) услугодателя в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) ежемесячной выплаты руководителю отдела (управления) услугодателя;
руководитель отдела (управления) услугодателя в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении (отказе в назначении) ежемесячной выплаты руководителю услугодателя;
руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня принимает решение о назначении (отказе в назначении) ежемесячной выплаты.
Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) представлена в приложении 1 к настоящему регламенту.

3) Ай сайынғы төлемдерді тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде:
келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
негіздемелер болған кезде ұсынылған, оның ішінде ақпараттық жүйелерден алынған құжаттардың дәйектілігін, бұл туралы көрсетілетін қызметті алушыға уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы хабарлай отырып, бес жұмыс күні ішінде тексереді;
электрондық іс макеті Стандартқа толық сәйкес келген жағдайда ай сайынғы төлемдерді тағайындау туралы ЭЦҚ арқылы шешім қабылдайды, тағайындау үшін негіздемелер болмаған жағдайда ай сайынғы төлемдерді тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім жобасын себебін көрсете отырып ЭЦҚ арқылы куәландырады;
қабылданған шешім автоматты режимде уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
ЭЦҚ-мен куәландырған кезде ай сайынғы төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама автоматты түрде уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жіберіледі.
Тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау және қабылданған шешімді автоматты режимде төлеуге жіберу мемлекеттік қызметті көрсету бойынша осы кезеңдегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері қатысады:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде ай сайынғы төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысына жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысы екі жұмыс күні ішінде ай сайынғы төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде ай сайынғы төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды.
Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.

4. Описание порядка взаимодействия с уполномоченной
организацией, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. Прием документов от услугополучателя осуществляется в отделении уполномоченной организации посредством "окон".
11. Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней формирует электронный (бумажный) макет дела услугополучателя. При этом осуществляются следующие действия:
1) формирует запрос в автоматизированную информационную систему уполномоченной организации на наличие факта назначения или выплаты. При наличии факта назначения или выплаты выдает уведомление об отказе в приеме заявления;
2) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя;
3) формирует запрос в соответствующие в информационные системы (далее – ИС) через шлюз "электронного правительства":
в ИС "Государственной базы данных "Физические лица" – по документам, удостоверяющего личность услугополучателя и подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства;
в ИС "Централизованный банк данных лиц, имеющих инвалидность" – по справкам об установлении степени утраты общей трудоспособности и о проведении освидетельствования и установлении группы инвалидности;
4) сканирует документы, представленные услугополучателем, в том числе в случае отсутствия сведений из информационных систем государственных органов;
5) обеспечивает качество сканирования и соответствие электронных копий документов оригиналам, представленным услугоплучателем;
6) регистрирует заявление и выдает услугополучателю отрывной талон заявления с отметкой о принятии документов с указанием даты регистрации и даты получения услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
7) формирует электронный макет дела с электронным проектом решения услугополучателя;
8) проверяет правильность расчета размера ежемесячной выплаты, оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации.
В случае предоставления неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, или отсутствия права на назначение ежемесячных выплат выдает уведомление об отказе в приеме заявления.
12. Филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения от отделения уполномоченной организации:

4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде уәкілетті ұйыммен
өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау уәкілетті ұйымның бөлімшесінде "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
11. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық (қағаз түріндегі) іс макетін қалыптастырады. Бұл ретте мынадай іс-қимылдар жүзеге асырылады:
1) тағайындау немесе төлеу фактісінің болуына уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне сұрау салу қалыптастырады. Тағайындау немесе төлеу фактісі болған кезде өтініш қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама береді;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын тексереді;
3) "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – АЖ) арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сұрау салу қалыптастырады:
"Жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқоры" АЖ-ға – көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша;
"Мүгедектігі бар адамдардың орталықтандырылған деректер банкі" ААЖ-ға жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу туралы және куәландыру жүргізу және мүгедектік тобын белгілеу туралы анықтамалар бойынша;
4) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды, оның ішінде мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріден алынатын мәліметтер болмаған жағдайда сканерлейді;
5) сканерлеу сапасын және құжаттардың электрондық көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкес келуін қамтамасыз етеді;
6) өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға тіркеу күнін және қызметті алатын күнін, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талонын береді;
7) көрсетілетін қызметті алушының электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қалыптастырады;
8) ай сайынғы төлемнің мөлшерін есептеудің, электрондық шешім жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешім жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді.
Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда немесе ай сайынғы төлемдерді тағайындауға құқығы болмаған жағдайда өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама береді.
12. Уәкілетті ұйымның филиалы уәкілетті ұйымның бөлімшесінен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:

1) проверяет правильность расчета размера ежемесячной выплаты и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.
13. Отделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении (отказе в назначении) ежемесячных выплат распечатывает уведомление и выдает его при личном обращении услугополучателю.
Отделение уполномоченной организации информирует заявителя о принятом услугодателем решении посредством передачи sms оповещения на мобильный телефон услугополучателя.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства" согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги "Назначение ежемесячных
выплат гражданам Республики Казахстан после
завершения периода капитализации платежей по
возмещению вреда, причиненного жизни
и здоровью работников юридическими лицами,
ликвидированными вследствие банкротства"
Описание последовательности процедур (действий) между
работниками услугодателя с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
№ действия (хода, потока работ)
Наименование структурно-функциональных единиц
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Сроки исполнения
Номер следующего действия
1
Специалист отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения
1) Удостоверение электронного проекта решения посредством ЭЦП и направление в автоматическом режиме электронного макета дела с электронным проектом решения о назначении ежемесячных выплат руководителю отдела (управления) услугодателя;
2) В случае необходимости дооформления электронного макета дела - возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации
2 рабочих дня
2
2
Руководитель отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения

1) ай сайынғы төлемнің мөлшерін есептеудің дұрыстығын және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасының ресімделуін қарайды және тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасын жібереді.
13. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі көрсетілетін қызметті берушіден ай сайынғы төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде хабарламаны басып шығарады және оны көрсетілетін қызметті алушы өзі келгенде береді.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі көрсетілетін қызметті алушының ұялы телефонына sms-хабар жіберу арқылы көрсетілетін қызметті беруші қабылдаған шешім туралы өтініш берушіні хабардар етеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес "Қызметкерлердiң өмiрi мен денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу жөнiндегi төлемдердi капиталдандыру кезеңi аяқталғаннан кейiн банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
"Қызметкерлердiң өмiрi мен денсаулығына
келтiрiлген зиянды өтеу жөнiндегi төлемдердi
капиталдандыру кезеңi аяқталғаннан кейiн банкроттық
салдарынан таратылған заңды тұлғалардың
Қазақстан Республикасының азаматтарына
ай сайынғы төлемдерін тағайындау"
мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген қызметкерлер
арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) жүйелілігінің
сипаттамасы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің атауы
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-ұйғарымдық шешім)
Орындау мерзімдері
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) Электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландыру және ай сайынғы төлемдерді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысына жіберу;
2) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне қайтару
2 жұмыс күні
2
2
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) басшысы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау

1) Удостоверение электронного проекта решения посредством ЭЦП и направление в автоматическом режиме электронного макета дела с электронным проектом решения о назначении ежемесячных выплат руководителю услугодателя;
2) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации
2 рабочих дня
3
3
Руководитель услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения
1) Принятие решения о назначении (отказе в назначении) ежемесячной выплаты;
2) Направление уведомления о назначении (отказе в назначении) ежемесячной выплаты в уполномоченную организацию;
3) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации
1 рабочий день
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги "Назначение ежемесячных
выплат гражданам Республики Казахстан после
завершения периода капитализации платежей по
возмещению вреда, причиненного жизни
и здоровью работников юридическими лицами,
ликвидированными вследствие банкротства"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан
после завершения периода капитализации платежей по возмещению
вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими
лицами, ликвидированными вследствие банкротства"

1) Электрондық шешім жобасын ЭЦҚ арқылы куәландыру және ай сайынғы төлемдерді тағайындау туралы электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберу;
2) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне қайтару
2 жұмыс күні
3
3
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Келіп түскен электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) Ай сайынғы төлемді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдау;
2) Ай сайынғы төлемді тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны уәкілетті ұйымға жіберу;
3) Электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда, электрондық шешім жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне қайтару
1 жұмыс күні
"Қызметкерлердiң өмiрi мен денсаулығына
келтiрiлген зиянды өтеу жөнiндегi төлемдердi
капиталдандыру кезеңi аяқталғаннан кейiн банкроттық
салдарынан таратылған заңды тұлғалардың
Қазақстан Республикасының азаматтарына
ай сайынғы төлемдерін тағайындау"
мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне
2-қосымша
"Қызметкерлердiң өмiрi мен денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу
жөнiндегi төлемдердi капиталдандыру кезеңi аяқталғаннан кейiн
банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың Қазақстан
Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдерін тағайындау"
мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы