О внесении дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 ноября 2014 года № 107 "Об утверждении Методики нормативов питания и фармакологического обеспечения спортсменов, в том числе военнослужащих всех категорий и сотрудников правоохранительных и специальных государственных органов, в период учебно-тренировочного процесса и спортивных мероприятий"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 353. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2016 года № 13090
В соответствии с пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 ноября 2014 года № 107 «Об утверждении Методики нормативов питания и фармакологического обеспечения спортсменов, в том числе военнослужащих всех категорий и сотрудников правоохранительных и специальных государственных органов, в период учебно-тренировочного процесса и спортивных мероприятий» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10005, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» от 16 января 2015 года) следующие дополнения:
в Методике нормативов питания и фармакологического обеспечения спортсменов, в том числе, военнослужащих всех категорий и сотрудников правоохранительных и специальных государственных органов в период учебно-тренировочного процесса и спортивных мероприятий, утвержденной указанным приказом:
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
«6-1. Спортивные организации, финансируемые из государственного бюджета, устанавливают нормы питания спортсменов, участвующих на учебно-тренировочных процессах и спортивных мероприятиях, согласно приложению 1 к настоящей Методике.»;
дополнить пунктами 12-1 и 12-2 следующего содержания:
«12-1. Спортивные организации, финансируемые из государственного бюджета, устанавливают нормы расходов на фармакологические средства по оказанию скорой неотложной помощи, восстановительные средства, витаминные и белково-глюкозные препараты, биологически активные добавки спортивного направления и химические реагенты для спортсменов, участвующих на учебно-тренировочных процессах и спортивных мероприятиях, согласно приложению 2 к настоящей Методике.
12-2. Спортивные организации, финансируемые из государственного бюджета, обеспечиваются согласно перечня фармакологических средств по оказанию скорой неотложной помощи спортсменам, участвующим на учебно-тренировочных процессах и спортивных мероприятиях (лекарственный формуляр), через медицинских работников, привлекаемых на спортивные мероприятия, предусмотренных приложением 3 к настоящей Методике.»;

"Оқу-жаттығу процесі мен спорттық іс-шаралар кезеңінде спортшыларды, оның ішінде барлық санаттағы әскери қызметшілерді және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерін тамақтандыру және фармакологиялық қамтамасыз ету нормативтерінің әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт Министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 107 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 353 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 16 ақпанда № 13090 болып тіркелді
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-1-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Оқу-жаттығу процесі мен спорттық іс-шаралар кезеңінде спортшыларды, оның ішінде барлық санаттағы әскери қызметшілерді және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерін тамақтандыру және фармакологиялық қамтамасыз ету нормативтерінің әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт Министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 107 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10005 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 16 қаңтарда жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Оқу-жаттығу процесі мен спорттық іс-шаралар кезеңінде спортшыларды, оның ішінде барлық санаттағы әскери қызметшілерді және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерін тамақтандыру және фармакологиялық қамтамасыз ету нормативтерінің әдістемесінде:
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
«6-1. Осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын спорт ұйымдары оқу-жаттығу процестеріне және спорт іс-шараларына қатысатын спортшылардың тамақтану нормаларын белгілейді.»;
мынадай мазмұндағы 12-1 және 12-2-тармақтармен толықтырылсын:
«12-1. Осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын спорт ұйымдары оқу-жаттығу процестеріне және спорт іс-шараларына қатысатын спортшыларға арналған жедел кезек күттірмейтін көмек көрсету бойынша фармакологиялық құралдарға, қалпына келтіру құралдарына, витаминді және белоктық-глюкозалық препараттарға, спорт бағытындағы биологиялық белсенді қоспалар мен химиялық реагентерге шығыс нормаларын белгілейді.
12-2. Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын спорт ұйымдары осы Әдістемеге 3-қосымшамен көзделген cпорт іс-шараларына тартылатын медицина қызметкерлері арқылы оқу-жаттығу процестеріне және спорт іс-шараларына қатысатын спортшыларға жедел кезек күттірмейтін көмек көрсету бойынша фармакологиялық құралдар тізбесіне сәйкес қамтамасыз етіледі.»;

дополнить приложениями 1, 2 и 3 согласно приложениям 12 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа для официального опубликования в информационно-правовой системе «Әділет» и периодическом печатном издании на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью, для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, удостоверенных электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) после официального опубликования размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта, в течение десяти рабочих дней со дня исполнения мероприятия.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
культуры и спорта
Республики Казахстан                       А. Мухамедиулы
«СОГЛАСОВАН»
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
___________Т. Дуйсенова
от 21 января 2016 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
____________Б. Султанов
от 30 декабря 2015 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр обороны
Республики Казахстан
___________ И. Тасмагамбетов
от 27 января 2016 года
«СОГЛАСОВАН»
Председатель
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
___________ В. Жумаканов
от 14 января 2016 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_____________К. Касымов
от 8 января 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра культуры и спорта
Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 353
«О внесении дополнений в приказ Министра
культуры и спорта Республики Казахстан
от 22 ноября 2014 года № 107
«Об утверждении Методики нормативов питания и
фармакологического обеспечения спортсменов,
в том числе военнослужащих всех категорий и
сотрудников правоохранительных и специальных
государственных органов, в период
учебно-тренировочного процесса и
спортивных мероприятий»
Приложение 1
к Методике нормативов питания и
фармакологического обеспечения спортсменов,
в том числе, военнослужащих всех категорий
и сотрудников правоохранительных и специальных
государственных органов в период
учебно-тренировочного процесса и
спортивных мероприятий
Нормы питания спортсменов,
участвующих на учебно-тренировочных процессах и спортивных
мероприятиях
п/п
Наименование видов спорта
Энергозатраты в каллориях на 1 человека в
сутки

осы бұйрыққа 12 және 3-қосымшаларға сәйкес 1, 2 және 3-қосымшалармен толықтырылсын:
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру комитеті заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данадағы көшірмесін қоса бере отырып, электрондық тасығышта осы бұйрықтың көшірмелерін «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында және ресми жариялау үшін, елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данадағы көшірмесін қоса бере отырып, электрондық түрде осы бұйрыққа қол қоюға уәкілеттілік берілген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген
іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді іс-шараларды орындағаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі                А. Мұхамедиұлы
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
___________Т. Дүйсенова
2016 жылғы 21 қаңтар
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
____________Б. Сұлтанов
2015 жылғы 30 желтоқсан
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
___________ И. Тасмағамбетов
2016 жылғы 27 қаңтар
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің Төрағасы
___________ В. Жұмақанов
2016 жылғы 14 қаңтар
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_____________Қ. Қасымов
2016 жылғы 8 қаңтар
«Оқу-жаттығу процесі мен спорттық іс-шаралар
кезеңінде спортшыларды, оның ішінде барлық
санаттағы әскери қызметшілерді және құқық қорғау
және арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерін
тамақтандыру және фармакологиялық қамтамасыз ету
нормативтерінің әдістемесін бекіту туралы»
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт
министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 107 бұйрығына
толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы
16 қарашадағы № 353 бұйрығына
1-қосымша
«Оқу-жаттығу процесі мен спорттық іс-шаралар
кезеңінде спортшыларды, оның ішінде барлық
санаттағы әскери қызметшілерді және құқық қорғау
және арнаулы мемиллилитрекеттік органдардың
қызметкерлерін тамақтандыру және фармакологиялық
қамтамасыз ету нормативтерінің әдістемесіне
1-қосымша
Оқу-жаттығу процестері мен спорт іс-шараларына қатысатын
спортшылардың тамақтану нормалары
р/с№
Спорт түрлерінің атауы
1 адамға шаққандағы тәулік ішіндегі күш-қуат шығыны, каллориямен

Средняя норма продуктов за 1 день на 1 человека, в граммах
Норма расходов на 1 человека в сутки, в тенге
1.
Циклические виды спорта и единоборства:
легкая атлетика (беговые дисциплины), гребля, велоспорт, лыжный спорт (беговые дисциплины), конькобежный спорт, все виды борьбы и бокса и другие
до 7 000
Хлебопродукты (мука, хлеб и макарон в пересчете на муку, крупы)
537
до 3 месячных расчетных показателей
Картофель

1 күнге 1 адамға арналған азық-түліктің орташа нормасы, граммен
Бір адамға шаққандағы тәулік ішіндегі шығыс нормасы, теңге
1.
Спорт пен жекпе-жектің циклдік түрлері: жеңіл атлетика (жүгіру түрлері), есу, велоспорт, шаңғы спорты (жүгіру түрлері), конькимен жүгіру спорты, күрес пен бокстың барлық түрлері және басқалар
7 000 дейін
Нан өнімдері (ұн, ұнға есептегендегі нан және макарон, жармалар)
537
3 айлық есептік көрсеткішке дейін
Картоп

2287
творог
42
сметана
46
сыр
15
масло сливочное
48
Мясные продукты
417
Рыбные продукты
135
Прочие продукты (чай, кофе, дрожжи, соль, перец и так далее)
7,3
Примечание: нормы питания по спортивным школам-интернатам, спортивным школам-интернатам-колледжам, спортивным колледжам, а также в дни отсутствия учебно-тренировочных занятий спортсменов - членов штатных сборных команд Дирекции штатных национальных сборных команд и спортивного резерва обеспечиваются согласно пункту 3 приложения 1 к настоящему приказу.
Приложение 2
к приказу Министра культуры и спорта
Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 353
«О внесении дополнений в приказ Министра
культуры и спорта Республики Казахстан

2287
сүзбе
42
қаймақ
46
ірімшік
15
сары май
48
Ет өнімдері
417
Балық өнімдері
135
Өзге өнімдер (шай, кофе, ашытқылар, тұз, бұрыш және сол сияқты)
7,3
Ескертпе: тамақтану нормалары спорт мектеп-интернаттары, спорт мектеп-интернат-колледждер, спорт колледждері бойынша, сондай-ақ «Ұлттық штаттық командалар және спорт резерві дирекциясы» РМҚК штаттық құрама командаларының мүшелері - спортшылардың оқу-жаттығу сабақтары болмаған күндері осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес қамтамасыз етіледі.
«Оқу-жаттығу процесі мен спорттық іс-шаралар
кезеңінде спортшыларды, оның ішінде барлық
санаттағы әскери қызметшілерді және құқық қорғау
және арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерін
тамақтандыру және фармакологиялық қамтамасыз ету
нормативтерінің әдістемесін бекіту туралы»
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт

от 22 ноября 2014 года № 107
«Об утверждении Методики нормативов питания и
фармакологического обеспечения спортсменов,
в том числе военнослужащих всех категорий и
сотрудников правоохранительных и специальных
государственных органов, в период
учебно-тренировочного процесса и
спортивных мероприятий»
Приложение 2
к Методике нормативов питания и
фармакологического обеспечения спортсменов,
в том числе, военнослужащих всех категорий
и сотрудников правоохранительных и специальных
государственных органов в период
учебно-тренировочного процесса и
спортивных мероприятий
Нормы расходов на фармакологические средства по оказанию
скорой неотложной помощи, восстановительные средства,
витаминные и белково-глюкозные препараты, биологически активные
добавки спортивного направления и химические реагенты для
спортсменов, участвующих на учебно-тренировочных процессах и
спортивных мероприятиях
п/п
Наименование спортивных мероприятий
Норма расходов на 1 человека в сутки, в тенге
1.
Областные спортивные мероприятия
До 0,2 месячных расчетных показателей
2.
Республиканские спортивные мероприятия
До 0,4 месячных расчетных показателей
3.
Учебно-тренировочные сборы по подготовке к чемпионатам Республики Казахстан и международным соревнованиям, проводимые областными исполнительными органами по физической культуре и спорту
До 0,7 месячных расчетных показателей
4.
Международные спортивные соревнования, учебно-тренировочные сборы по подготовке к международным спортивным соревнованиям, по общей физической подготовке, комплексные обследования, специальные сборы для национальных сборных команд Республики Казахстан.
До 1,5 месячных расчетных показателей
Приложение 3
к приказу Министра культуры и спорта
Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 353
«О внесении дополнений в приказ Министра
культуры и спорта Республики Казахстан
от 22 ноября 2014 года № 107
«Об утверждении Методики нормативов питания и
фармакологического обеспечения спортсменов,
в том числе военнослужащих всех категорий и
сотрудников правоохранительных и специальных
государственных органов, в период
учебно-тренировочного процесса и
спортивных мероприятий»
Приложение 3
к Методике нормативов питания и
фармакологического обеспечения спортсменов,
в том числе, военнослужащих всех категорий
и сотрудников правоохранительных и специальных
государственных органов в период
учебно-тренировочного процесса и
спортивных мероприятий
ПЕРЕЧЕНЬ
фармакологических средств по оказанию скорой неотложной помощи
спортсменам, участвующим на учебно-тренировочных процессах и
спортивных мероприятиях (лекарственный формуляр)
Наименование
Лекарственная форма

министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 107 бұйрығына
толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы
16 қарашадағы № 353 бұйрығына
2-қосымша
«Оқу-жаттығу процесі мен спорттық іс-шаралар
кезеңінде спортшыларды, оның ішінде барлық
санаттағы әскери қызметшілерді және құқық қорғау
және арнаулы мемиллилитрекеттік органдардың
қызметкерлерін тамақтандыру және фармакологиялық
қамтамасыз ету нормативтерінің әдістемесіне
2-қосымша
Оқу-жаттығу процестеріне және спорт іс-шараларына қатысатын
спортшыларға арналған жедел кезек күттірмейтін көмек көрсету
бойынша фармакологиялық заттардың, қалпына келтіру
заттарының, витаминді және белоктық-глюкозалық препараттардың,
спорт бағытындағы биологиялық белсенді қоспалардың, медициналық
мақсаттағы өнімдер мен химиялық реагенттердің шығыс нормалары
р/с
Спорт іс-шараларының атауы
Бір адамға шаққандағы тәулік ішіндегі шығыс нормасы, теңге
1.
Облыстық спорт іс-шаралары
0,2 айлық есептік көрсеткішке дейін
2.
Республикалық спорт іс-шаралары
0,4 айлық есептік көрсеткішке дейін
3.
Дене шынықтыру және спорт жөніндегі облыстық атқарушы органдар өткізетін Қазақстан Республикасының чемпионаттары мен халықаралық жарыстарға дайындық бойынша оқу-жаттығу жиыны
0,7 айлық есептік көрсеткішке дейін
4.
Халықаралық спорт жарыстарына дайындық, жалпы дене даярлығы бойынша халықаралық спорт жарыстары, оқу-жаттығу жиындары, Қазақстан Республикасының ұлттық құрама командалары үшін, кешенді тексерулер, арнайы жиындар.
1,5 айлық есептік көрсеткішке дейін
«Оқу-жаттығу процесі мен спорттық іс-шаралар
кезеңінде спортшыларды, оның ішінде барлық
санаттағы әскери қызметшілерді және құқық қорғау
және арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерін
тамақтандыру және фармакологиялық қамтамасыз ету
нормативтерінің әдістемесін бекіту туралы»
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт
министрінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 107 бұйрығына
толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы
16 қарашадағы № 353 бұйрығына
3-қосымша
«Оқу-жаттығу процесі мен спорттық іс-шаралар
кезеңінде спортшыларды, оның ішінде барлық
санаттағы әскери қызметшілерді және құқық қорғау
және арнаулы мемиллилитрекеттік органдардың
қызметкерлерін тамақтандыру және фармакологиялық
қамтамасыз ету нормативтерінің әдістемесіне
3-қосымша
Оқу-жаттығу процестері мен спорт іс-шараларына қатысатын
спортшыларға жедел кезек күттірмейтін көмек көрсету бойынша
фармакологиялық заттар
ТІЗБЕСІ (дәрілік формуляр)
Атауы
Дәрілік түрі

Раздел 1. Анестетики и лекарственные средства, применимые
при оперативных вмешательствах
Подраздел 1. Кислород
Подраздел 2. Препараты для местной анестезии
1.
Прокаин
раствор для инъекций 0,25 %, 0,5 %, 2 %
2.
Лидокаин
раствор для инъекций 1 %, 2 %, 10 %; аэрозоль 10 %
3.
Ропивакаин
раствор для инъекций 2 миллиграмм/миллилитр, 7,5 миллиграмм/миллилитр, 10 миллиграмм/миллилитр
4.
Бупивакаин
раствор для инъекций, для спинальных инъекций 5 миллиграмм/миллилитр
5.
Мепивакаин
раствор для подслизистых инъекций
6.
Левобупивикаин
раствор для инъекций 2 миллиграмм/миллилитр, 5 миллиграмм/миллилитр, 7,5 миллиграмм/миллилитр

1-бөлім. Операциялық араласулар кезінде қолданылатын анестетиктер және дәрілік заттар
1-кіші бөлім. Оттегі
2-кіші бөлім. Жергілікті анестезияға арналған препараттар
1.
Прокаин
егуге арналған ерітінді 0,25%, 0,5%, 2%
2.
Лидокаин
егуге арналған ерітінді 1%, 2%, 10%; азрозоль 10%
3.
Ропивакаин
егуге арналған ерітінді 2 миллиграмм/миллилитр, 7,5 миллиграмм/миллилитр, 10 миллиграмм/миллилитр
4.
Бупивакаин
егуге арналған ерітінді, жұлынға егуге арналған ерітінді 5 миллиграмм/миллилитр
5.
Мепивакаин
шырышты егуге арналған ерітінді
6.
Левобупивикаин
егуге арналған ерітінді 2,5 миллиграмм/миллилитр, 5 миллиграмм/миллилитр, 7,5 миллиграмм/миллилитр

Раздел 2. Анальгетики, антипиретики и нестероидные противовоспалительные лекарственные средства (НПВС)
Подраздел 1. Неопиоидные анальгетики и нестероидные противовоспалительные лекарственные средства (НПВС)
7.
Ацетилсалициловая кислота
таблетки 500 миллиграмм; таблетки, покрытые (кишечнорастворимой, пленочной) оболочкой 50 миллиграмм, 75 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; 300 миллиграмм; таблетки шипучие 330 миллиграмм, 500 миллиграмм
8.
Диклофенак натрия

2-бөлім. Ауыруды басатын, ыстықты түсіретін және стероидтық емес қабынуға қарсы дәрілік заттар (СЕҚҚДЗ)
1-кіші бөлім. Опиоидты емес ауыруды басатын және стероидтық емес қабынуға қарсы дәрілік заттар (СЕҚҚДЗ)
7.
Ацетилсалицил қышқылы
500 миллиграмм; қабықшамен (ішекте еритін, үлбірлі) қапталған таблеткалар, 50 миллиграмм, 75 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; 300 миллиграмм; көпіргіш 330 миллиграмм, 500 миллиграмм таблеткалар
8.
Диклофенак натрий

таблетки, покрытые оболочкой, 50 миллиграмм, 75 миллиграмм; таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм,100 миллиграмм; таблетки, покрытые кишечнорастворимой оболочкой, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм; таблетки с замедленным высвобождением, 75 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; таблетки ретард, покрытые оболочкой, 100 миллиграмм; таблетки пролонгированного действия, покрытые кишечнорастворимой оболочкой, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; таблетки, покрытые сахарной оболочкой, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм; драже 50 миллиграмм; порошок для приготовления раствора для приема внутрь 50 миллиграмм; капсулы 100 миллиграмм; капсулы с отложенным высвобождением 75 миллиграмм, 100 миллиграмм; капсулы ректальные 100 миллиграмм; суппозитории ректальные 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; мазь, гель; раствор для инъекций 75 миллиграмм/3 миллилитра, 75 миллиграмм/2 миллилитра, 25 миллиграмм/миллилитр
9.
Кетопрофен
капсулы 50 миллиграмм, 150 миллиграмм; капсулы с пролонгированным высвобождением 200 миллиграмм; раствор для инъекций 50 миллиграмм/миллилитр, 100 миллиграмм/2 миллилитра; таблетки, таблетки покрытые пленочной оболочкой, 100 миллиграмм; суппозитории 100 миллиграмм; гель 2,5 %
10.
Ацеклофенак
таблетки, покрытые оболочкой, 100 миллиграмм
11.
Лорноксикам
таблетки, покрытые оболочкой, 4 миллиграмм, 8 миллиграмм; лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 8 миллиграмм
12.
Ибупрофен
таблетки, покрытые оболочкой, 200 миллиграмм, 400 миллиграмм; таблетки шипучие 200 миллиграмм; суспензия для приема внутрь 100 миллиграмм/ 5 миллилитра; крем для наружного применения; раствор для внутривенного введения 5 миллиграмм/миллилитр
13.
Парацетамол
таблетки, таблетки, покрытые оболочкой 200 миллиграмм, 500 миллиграмм; таблетки растворимые 500 миллиграмм; порошок для внутреннего применения; сироп 2,4 % (без спирта); раствор для приема внутрь (для детей); суппозитории ректальные 50 миллиграмм, 80 миллиграмм, 100 миллиграмм, 125 миллиграмм, 150 миллиграмм, 250 миллиграмм, 300 миллиграмм, 500 миллиграмм; суспензия для приема внутрь 120 миллиграмм/5 миллилитра, 250 миллиграмм/5 миллилитра; суспензия для перорального применения 2,4 %
14.
Индометацин
таблетки, покрытые кишечнорастворимой оболочкой, 25 миллиграмм; мазь; суппозитории ректальные 50 миллиграмм
15.
Теноксикам
порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 20 миллиграмм
16.
Эторикоксиб
таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 60 миллиграмм, 90 миллиграмм, 120 миллиграмм
17.
Кеторолак

қабықшамен қапталған 50 миллиграмм, 75 миллиграмм; үлбірлі қабықшамен қапталған 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; ішекте еритін қабықшамен қапталған таблеткалар 25 миллиграмм, 50 миллиграмм; баяу босап шығатын таблеткалар 75 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; қабықшамен қапталған ретард таблеткалар 100 миллиграмм; ішекте еритін қабықшамен қапталған, әсері ұзартылған таблеткалар 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; қантты қабықшамен қапталған таблеткалар 25 миллиграмм, 50 миллиграмм; драже 50 миллиграмм; ішуге арналған ерітінді даярлауға арналған ұнтақ 50 миллиграмм; капсулалар 100 миллиграмм; босатылуы шегерілген капсулалар 75 миллиграмм, 100 миллиграмм; тік ішекке арналған капсулалар 100 миллиграмм; тік ішек балауыздары 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; жақпа май, гель; егуге арналған ерітінді 75 миллиграмм/3 миллилитр, 75 миллиграмм/ 2 миллилитр, 25 миллиграмм/миллилитр
9.
Кетопрофен
капсулалар 50 миллиграмм, 150 миллиграмм; баяу босатылатын капсулалар 200 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 50 миллиграмм/миллилитр, 100 миллиграмм/ 2 миллилитр; таблеткалар, үлбірлі қабықшамен қапталған таблеткалар 100 миллиграмм; балауыздар 100 миллиграмм; гель 2,5%
10.
Ацеклофенак
қабықшамен қапталған таблеткалар 100 миллиграмм
11.
Лорноксикам
қабықшамен қапталған таблеткалар 4 миллиграмм, 8 миллиграмм; егуге арналған ерітіндіні даярлау арналған лиофилизат 8 миллиграмм
12.
Ибупрофен
қабықшамен қапталған 200 миллиграмм, 400 миллиграмм; көпіретін таблеткалар 200 миллиграмм; ішуге арналған суспензия 100 миллиграмм/ 5 миллилитр; сыртқа пайдалануға арналған крем; көктамырға енгізуге арналған ерітінді 5 миллиграмм/миллилитр
13.
Парацетамол
қабықшамен қапталған 200 миллиграмм, 500 миллиграмм; көпіретін таблеткалар 500 миллиграмм; тік ішек балауыздары 50 миллиграмм, 80 миллиграмм, 100 миллиграмм, 125 миллиграмм, 150 миллиграмм, 250 миллиграмм, 300 миллиграмм, 500 миллиграмм; ішуге арналған суспензия
14.
Индометацин
ішекте еритін қабықшамен қапталған таблеткалар 25 миллиграмм; жақпа май; тік ішек балауыздары 50 миллиграмм
15.
Теноксикам
лиофилденген ұнтақ, егуге арналған ерітіндіні даярлау үшін 20 миллиграмм
16.
Эторикоксиб
үлбірлі қабықшамен қапталған таблеткалар 60 миллиграмм, 90 миллиграмм, 120 миллиграмм
17.
Кеторолак

раствор для инъекций 15 миллиграмм/миллилитр, 30 миллиграмм/миллилитр; таблетки, таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 10 миллиграмм
Подраздел 2. Опиоидные анальгетики
18.
Тримеперидин
раствор для инъекций І %, 2 %
19.
Трамадол
раствор для инъекций 100 миллиграмм/2 миллилитра, 50 миллиграмм/миллилитр, 5 %; раствор для приема внутрь 100 миллиграмм/ 1 миллилитр; капли 1000 миллиграмм/10 миллилитров; таблетки, покрытые пленочной оболочкой 50 миллиграмм; таблетки ретард (покрытые пленочной оболочкой) 100 миллиграмм, 150 миллиграмм, 200 миллиграмм; капсулы 50 миллиграмм; суппозитории ректальные 100 миллиграмм

егуге арналған ерітінді 15 миллиграмм/миллилитр, 30 миллиграмм/миллилитр; таблеткалар, (үлбірлі) қабықшамен қапталған таблеткалар 10 миллиграмм
2-кіші бөлім. Ауыруды басатын опиодты дәрілер
18.
Тримеперидин
егуге арналған ерітінді 1%, 2%
19.
Трамадол
егуге арналған ерітінді 100 миллиграмм/2 миллилитр, 50 миллиграмм/миллилитр, 5%; ішке қабылдауға арналған ерітінді 100 миллиграмм/1 миллилитр; тамшы 1000 миллиграмм/10 миллилитр; үлбірлі қабықшамен қапталған таблеткалар 50 миллиграмм; ретард таблеткалар (үлбірлі қабықшамен қапталған) 100 миллиграмм, 150 миллиграмм, 200 миллиграмм; капсулалар 50 миллиграмм; тік ішек балауыздары 100 миллиграмм

Раздел 3. Миорелаксанты и ингибиторы холинэстеразы
20.
Неостигмин
раствор для инъекций 0,05 %
21.
Пипекурония бромид
порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 4 миллиграмм
22.
Суксаметония хлорид
раствор для инъекций 0,1 грамм/ 5 миллилитр
23.
Баклофен
таблетки 10 миллиграмм, 25 миллиграмм
24.
Пиридостигмина бромид
таблетки 60 миллиграмм
25.
Тизанидин
таблетки 2 миллиграмм, 4 миллиграмм
26.
Толперизол гидрохлорид
таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 50 миллиграмм, 150 миллиграмм
27.
Атракуриябесилат
раствор для инъекций 25 миллиграмм/2,5 миллилитра, 50 миллиграмм/5 миллилитра
Раздел 4. Антидоты и другие субстанции, употребляемые при отравлениях
Подраздел 1. Неспецифические
28.
Активированный уголь
таблетки 250 миллиграмм; капсулы 200 миллиграмм; гранулят для приготовления оральной суспензии 25 граммов, 50 граммов
Подраздел 2. Специфические
29.
Атропин
раствор для инъекций 1 миллиграмм/миллилитр
30.
Ацетилцистеин
гранулы для приготовления раствора для приема внутрь 100 миллиграмм, 200 миллиграмм; таблетки шипучие для приема внутрь 100 миллиграмм, 200 миллиграмм, 600 миллиграмм; порошок для приготовления раствора для приема внутрь 200 миллиграмм; гранулы для приготовления раствора 75 миллилитр/1,5 грамма, 150 миллилитр/3,0 грамма
31.
Кальция глюконат
раствор для инъекций 10 %; таблетки 0,5 грамма
32.
Месна
раствор для инъекций 100 миллиграмм/миллилитр
33.
Налоксон
раствор для инъекций 0,04 %.
34.
Натрия тиосульфат
раствор для инъекций 30 %
35.
Налтрексон
капсулы 50 миллиграмм; таблетки, таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 50 миллиграмм; порошок для приготовления суспензии для внутримышечного введения пролонгированного действия 380 миллиграмм
36.
Галантамин
таблетки, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм; таблетки, покрытые оболочкой 4 миллиграмм, 8 миллиграмм, 12 миллиграмм; раствор для инъекций 2,5 миллиграмм/миллилитр, 5 миллиграмм/миллилитр, 10 миллиграмм/миллилитр
Раздел 5. Противоаллергические лекарственные средства и лекарственные средства, употребляемые при анафилаксии
37.
Гидрокортизон
суспензия (микрокристаллическая) для инъекций 2,5 %; мазь 0,1 %, 0,5 %, 1 %; крем 0,1 %
38.
Дексаметазон
раствор для инъекций 0,4 %, таблетки 0,5 миллиграмм, 1,5 миллиграмм
39.
Дифенгидрамин
раствор для инъекций 1 %; таблетки 50 миллиграмм; гель
40.
Хлоропирамин
раствор для инъекций 20 миллиграмм/миллилитр; таблетки, драже 25 миллиграмм
41.
Преднизолон
раствор для инъекций 25 миллиграмм/миллилитр, 30 миллиграмм/миллилитр; таблетки 0,005 грамм; мазь
42.
Эпинефрин

3-бөлім. Миорелаксанттар мен холинэстеразаны баяулатқыштар
20.
Неостигмин
егуге арналған ерітінді 0,05%
21.
Пипекурония бромид
егуге арналған ерітіндіні даярлауға арналған лиофилденген ұнтақ 4 миллиграмм
22.
Суксаметония хлорид
егуге арналған ерітінді 0,1 грамм/5 миллилитр
23.
Баклофен
таблеткалар 10 миллиграмм, 25 миллиграмм
24.
Пиридостигмина бромид
таблеткалар 60 миллиграмм
25.
Тизанидин
таблеткалар 2 миллиграмм, 4 миллиграмм
26.
Толперизол гидрохлорид
таблеткалар, үлбірлі қабықшамен қапталған, 50 миллиграмм, 150 миллиграмм
27.
Атракурия бесилат
егуге арналған ерітінді 25 миллиграмм/2,5 миллилитр, 50 миллиграмм/5 миллилитр
4-бөлім. Антидоттар және уланулар кезінде қолданатын басқа да субстанциялар
1-кіші бөлім. Тән емес
28.
Белсендірілген көмір
таблеткалар 250 миллиграмм; капсулалар 200 миллиграмм; ауыз арқылы берілетін суспензияны дайындауға арналған түйршіктер 25 грамм, 50 грамм
2-кіші бөлім. Тән
29.
Атропин
егуге арналған ерітінді 1 миллиграмм/миллилитр
30.
Ацетилцистеин
ішке қолдануға арналған ерітіндіні дайындау үшін гранулалар 100 миллиграмм, 200 миллиграмм; ішке қолданылатын көпіретін таблеткалар 100 миллиграмм, 200 миллиграмм, 600 миллиграмм; ішке қолдануға арналған ерітінді дайындау үшін ұнтақ 200 миллиграмм; ерітіндіні дайындауға арналған гранула 75 миллилитр/1,5 грамм, 150 миллилитр/3,0 грамм
31.
Кальций глюконаты
егуге арналған ерітінді 10%; таблеткалар 0,5 грамм
32.
Месна
егуге арналған ерітінді 100 миллиграмм/миллилитр
33.
Налоксон
егуге арналған ерітінді 0,04%
34.
Натрия тиосульфат
егуге арналған ерітінді 30%
35.
Налтрексон
капсулалар 50 миллиграмм; таблеткалар, үлбірлі қабықшамен қапталған таблеткалар 50 миллиграмм; әсері ұзақ болатын бұлшық етке егу үшін суспензияны дайындауға арналған ұнтақ 380 миллиграмм
36.
Галантамин
таблеткалар, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм; қабықшамен қапталған таблеткалар, 4 миллиграмм, 8 миллиграмм, 12 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 2,5 миллиграмм/миллилитр, 5 миллиграмм/миллилитр, 10 миллиграмм/миллилитр
5-бөлім. Аллергияға қарсы дәрілік заттар және анафилаксия кезінде қолданылатын дәрілік заттар
37.
Гидрокортизон
Егуге арналған суспензия (микрокристаллды) 2,5%; жақпа май 0,1%, 0,5%, 1%; крем 0,1%
38.
Дексаметазон
егуге арналған ерітінді 0,4%, таблеткалар 0,5 миллиграмм, 1,5 миллиграмм
39.
Дифенгидрамин
егуге арналған ерітінді 1%; таблеткалар 50 миллиграмм; гель
40.
Хлоропирамин
егуге арналған ерітінді 20 миллиграмм/миллилитр; таблеткалар, драже 25 миллиграмм
41.
Преднизолон
егуге арналған ерітінді 25 миллиграмм/миллилитр, 30 миллиграмм/миллилитр; таблеткалар 0,005 грамм; жақпа май
42.
Эпинефрин

раствор для инъекций 0,18 %
43.
Кетотифен
таблетки 1 миллиграмм; сироп 1 миллиграмм/5 миллилитров; капли глазные 0,05 %
44.
Лоратадин
таблетки 10 миллиграмм; сироп 5 миллиграмм/5 миллилитров; суспензия для приема внутрь 5 миллиграмм/5 миллилитров; гель назальный 0,5 %
45.
Клемастин
раствор для инъекций 1 миллиграмм/миллилитр; таблетки 1 миллиграмм
46.
Триамцинолон
суспензия для инъекций 40 миллиграмм/миллилитр; таблетки 4 миллиграмм; мазь 0,1 %
Раздел 6.Лекарственные средства, влияющие на кровь
Подраздел 1. Антианемические лекарственные средства
47.
Препараты железа (III)

егуге арналған ерітінді 0,18%
43.
Кетотифен
таблеткалар 1 миллиграмм; шәрбат 1 миллиграмм/5 миллилитр; көз тамшысы 0,05%
44.
Лоратадин
таблеткалар 10 миллиграмм; шәрбат 5 миллиграмм/5 миллилитр; ішке қолданылатын суспензия 5 миллиграмм/5 миллилитр; мұрын арналған гель 0,5%
45.
Клемастин
егуге арналған ерітінді 1 миллиграмм/миллилитр; таблеткалар 1 миллиграмм
46.
Триамцинолон
егу үшін суспензия 40 миллиграмм/миллилитр; таблеткалар 4 миллиграмм; жақпа май 0,1%
6-бөлім. Қанға әсер ететін дәрілер
1-кіші бөлім. Қаназдыққа қарсы дәрілер
47.
Темір препараты (ІІІ)

таблетки жевательные 100 миллиграмм; сироп 50 миллиграмм/5 миллилитр; сироп 50 миллиграмм/5 миллилитров; раствор для инъекций 100 миллиграмм/2 миллилитра; раствор для инъекций 20 миллиграмм/ миллилитр, 100 миллиграмм/2 миллилитра
48.
Препараты железа (II) для перорального приема
драже 200 миллиграмм; таблетки; капли для приема внутрь; сироп
49.
Фолиевая кислота
таблетки 1 миллиграмм, 5 миллиграмм
50.
Эпоэтин альфа
раствор для инъекций 1000 международных единиц /0,5 миллилитров, 2000 международных единиц /0,5 миллилитров, 3000 международных единиц/0,3 миллилитров, 40000 международных единиц /1 миллилитр
51.
Эпоэтин бета
раствор для инъекций 1000 международных единиц /0,5 миллилитр, 2000 международных единиц /0,5 миллилитр, 3000 международных единиц /0,3 миллилитр, 10000 международных единиц /0,6 миллилитр, 40000 международных единиц /1 миллилитр
52.
Метоксиполиэтиленгликоль-эпоэтин бета
раствор для инъекций 50 микрограмм/0,3 миллилитра, 75 микрограмм/0,3 миллилитра, 100 микрограмм/0,3 миллилитра
53.
Железа (III) гидроксид сахарозный комплекс
Раствор для внутривенного введения 20 миллиграмм/миллилитр
Подраздел 2. Лекарственные средства, влияющие на свертывающую систему крови
2.1 Антикоагулянты
54.
Гепарин
раствор для инъекций 5000 международных единиц/миллилитр, 5000 единиц/миллилитр; гель для наружного применения 1000 единиц/грамм; гель спрей-форте для наружного применения 60 000 международных единиц /25 грамм
55.
Надропарин
раствор для инъекций 2850 международных единиц анти-Ха/0,3 миллилитр; 3800 международных единиц анти-Ха/0,4 миллилитр; 5700 международных единиц анти-Ха/0,3 миллилитр; 7600 международных единиц анти-Ха/0,3 миллилитр; 9500 международных единиц анти-Ха/0,4 миллилитр;11 400 международных единиц анти-Ха/0,6 миллилитр, 15200 международных единиц антиХа/0,8 миллилитр
56.
Эноксапарин
раствор для инъекций 2000 анти-Ха международных единиц /0,2 миллилитр, 4000 анти-Ха международных единиц /0,4 миллилитр, 6000 анти-Ха международных единиц /0,6 миллилитр, 8000 анти-Ха международных единиц /0,8 миллилитр, 10000 анти-Ха международных единиц /1,0 миллилитр, 30000 анти Ха международных единиц /1,0 миллилитр
57.
Варфарин
таблетки 2,5 миллиграмм, 3 миллиграмм, 5 миллиграмм
58.
Фондапаринукс натрия
раствор для подкожного введения 2,5 миллиграмм/0,5 миллилитр, 5 миллиграмм/0,4 миллилитр, 7,5 миллиграмм/0,6 миллилитр
59.
Ривароксабан
таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 10 миллиграмм
60.
Дабигатранаэтексилат
капсулы 75 миллиграмм, 110 миллиграмм
2.2 Антиагреганты
61.
Ацетилсалициловая кислота

шайнайтын таблеткалар 100 миллиграмм; шәрбат 50 миллиграмм/5 миллилитр; шәрбат 50 миллиграмм/5 миллилитр; егуге арналған ерітінді 100 миллиграмм/2 миллилитр; егуге арналған ерітінді 20 миллиграмм/миллилитр, 100 миллиграмм/2 миллилитр
48.
Ауыз қуысы арқылы қолданылатын темір препараттары (II)
драже 200 миллиграмм; таблеткалар; ішке қолданылатын тамшылар; шәрбат
49.
Фолий қышқылы
таблеткалар 1 миллиграмм, 5 миллиграмм
50.
Эпоэтин альфа
егуге арналған ерітінді 1000 халықаралық бірлік/0,5 миллилитр, 2000 халықаралық бірлік /0,5 миллилитр, 3000 халықаралық бірлік /0,3 миллилитр, 40000 халықаралық бірлік /1 миллилитр
51.
Эпоэтин бета
егуге арналған ерітінді 1000 халықаралық бірлік /0,5 миллилитр, 2000 халықаралық бірлік /0,5 миллилитр, 3000 халықаралық бірлік /0,3 миллилитр, 10000 халықаралық бірлік/0,6 миллилитр, 40000 халықаралық бірлік/1 миллилитр
52.
Метокси полиэтиленгликоль-эпоэтин бета
егуге арналған ерітінді 50 микрограмм/0,3 миллилитр, 75 микрограмм/0,3 миллилитр, 100 микрограмм/0,3 миллилитр
53.
Көктамырға енгізуге арналған енгізуге арналған ерітінді (ІІІ)
Көктамырға енгізуге арналған енгізуге арналған ерітінді (20 миллиграмм/миллилитр)
2-кіші бөлім. Қанның ұю жүйесіне әсер ететін дәрілік заттар
2.1. Антикоагулянттар
54.
Гепарин
егуге арналған ерітінді 5000 халықаралық бірлік /миллилитр, 5000 бірлік/миллилитр; сыртқа қолдануға арналған гель 1000 бірлік/грамм; сыртқа қолдануға арналған спрей-форте гель 60 000 халықаралық бірлік /25 грамм
55.
Надропарин
егуге арналған ерітінді 2850 халықаралық бірлік анги-Ха/0,3 миллилитр; 3800 халықаралық бірлік анти-Ха/0,4 миллилитр; 5700 халықаралық бірлік анти-Ха/0,3 миллилитр; 7600 халықаралық бірлік анти-Ха/0,3 миллилитр; 9500 халықаралық бірлік анги-Ха/0,4 миллилитр; 11 400 халықаралық бірлік анти-Ха/0,6 миллилитр, 15200 халықаралық бірлік анти Ха/0,8 миллилитр
56.
Эноксапарин
егуге арналған ерітінді 2000 анти-Ха халықаралық бірлік /0,2 миллилитр, 4000 анти-Ха халықаралық бірлік /0,4 миллилитр, 6000 анти-Ха халықаралық бірлік /0,6 миллилитр, 8000 анти-Ха халықаралық бірлік /0,8 миллилитр, 10000 анти-Ха халықаралық бірлік /1,0 миллилитр, 30000 анти Ха халықаралық бірлік /1,0 миллилитр
57.
Варфарин
таблеткалар 2,5 миллиграмм, 3 миллиграмм, 5 миллиграмм
58.
Фондапаринукс натрия
тері астына егуге арналған ерітінді 2,5 миллиграмм/0,5 миллилитр, 5 миллиграмм/0,4 миллилитр, 7,5 миллиграмм/0,6 миллилитр
59.
Ривароксабан
үлбірлі қабықшықпен қапталған таблеткалар 10 миллиграмм
60.
Дабигатрана этексилат
капсулалар 75 миллиграмм, 110 миллиграмм
2.2. Антиагреганттар
61.
Ацетилсалицил қышқылы

таблетки 500 миллиграмм; таблетки, покрытые (кишечнорастворимой, пленочной) оболочкой, 50 миллиграмм, 75 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; 300 миллиграмм; таблетки шипучие 330 миллиграмм, 500 миллиграмм
62.
Дипиридамол
таблетки, покрытые оболочкой, 25 миллиграмм, 75 миллиграмм
63.
Клопидогрель
таблетки, покрытые оболочкой, 75 миллиграмм, 300 миллиграмм
64.
Пентоксифиллин
концентрат для приготовления раствора для инфузий; раствор концентрированный для приготовления внутривенных инфузий; раствор для инъекций; таблетки, таблетки, покрытые кишечнорастворимой оболочкой, 100 миллиграмм; таблетки, покрытые оболочкой, 100 миллиграмм, 400 миллиграмм; таблетки, пролонгированного действия, покрытые (пленочной) оболочкой, 400 миллиграмм,600 миллиграмм; таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 600 миллиграмм
2.3 Антифибринолитические препараты и гемостатические препараты
65.
Местные гемостатические средства
нативная плазма из донорской крови человека или сухой плазмы; губка, тампоны в разных формах и размерах; спрей кровоостанавливающий; раствор кровоостанавливающий
66.
Аминокапроновая кислота
раствор для инфузий 5 %
67.
Транексамовая кислота
раствор для инъекций 250 миллиграмм/5 миллилитр, 500 миллиграмм/5 миллилитр
68.
Апротинин
раствор для инфузий 10 000 КИЕ/миллилитр, 20 000 КИЕ; порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций_15 единиц, 10000 АТрЕ; раствор для инъекций 20 000 КИЕ
69.
Этамзилат
раствор для инъекций 250 миллиграмм/2 миллилитр, 12,5 %; таблетки 250 миллиграмм
70.
Серотонина адипинат
раствор для инъекций 1 %
71.
Фитоменадион
таблетки
2.4 Другие лекарственные средства
72.
Элтромбопаг
таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм
Раздел 7. Растворы, применяемые для коррекции нарушений водного, электролитного и кислотно-основного баланса
Подраздел 1. Пероральные растворы
73.
Соли для приготовления пероральных глюкозо-электролитных растворов
порошок для приготовления раствора для приема внутрь 18,9 грамм; 27,9 грамм
Подраздел 2. Парентеральные растворы
74.
Декстроза
раствор для инфузий, для инъекций
75.
Натрия хлорид
раствор для инфузий
76.
Натрия ацетат
раствор для инфузий
77.
Натрия лактат
раствор для инфузий
78.
Кальция хлорид
раствор для инфузий
79.
Калия хлорид
раствор для инфузий
80.
Магния хлорид
раствор для инфузий
81.
Натрия гидрокарбонат
раствор для инфузий
82.
Сложный раствор натрия лактата
раствор для инфузий
83.
Натрия хлорида + Калия хлорида + Магния хлорида + Натриягидрокарбоката + Натрия фосфата однозамещенного + Глюкозы
раствор для инфузий
84.
Комплекс аминокислот для парентерального питания
раствор для инфузий
85.
Соль янтарной кислоты + Хлориды натрия, магния и калия
раствор для инфузий
86.
Калия, магния аспарагинат

таблеткалар 500 миллиграмм; қабықшамен (ішекте еритин, үлбірлі) қапталған таблеткалар, 50 миллиграмм, 75 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; 300 миллиграмм; көпіргіш таблеткалар 330 миллиграмм, 500 миллиграмм
62.
Дипиридамол
қабықшамен қапталған таблеткалар 25 миллиграмм, 75 миллиграмм
63.
Клопидогрель
қабықшамен қапталған таблеткалар 75 миллиграмм, 300 миллиграмм
64.
Пентоксифиллин
инфузияға арналған ерітінді ні дайындауға арналған концентрат; көктамырға инфузия жасауға арналған құнарлы ерітінді; егуге арналған ерітінді; таблеткалар, ішекте еритін қабықшамен қапталған таблеткалар, 100 миллиграмм; қабықшамен қапталған таблеткалар, 100 миллиграмм, 400 миллиграмм; әсері ұзартылған (үлбірлі) қапталған таблеткалар, 400 миллиграмм,600 миллиграмм; үлбірлі қабықшамен қалталған таблеткалар 600 миллиграмм
2.3. Антифибринолитикалық препараттар және гемостатикалық препараттар
65.
Жергілікті гемостатикалық заттар
адамның донорлық қанынан алынған плазма сүзгіні немесе құрғақ плазма; әртүрлі түрдегі және көлемдегі сіңдіргіш; қан тоқтататын спрей; қан тоқтататын ерітінді
66.
Аминокапрон қышқылы
инфузияға арналған ерітінді 5%
67.
Транексам қышқылы
егуге арналған ерітінді 250 миллиграмм/5 миллилитр, 500 миллиграмм/5 миллилитр
68.
Апротинин
инфузияға арналған ерітінді 10 000 КИЕ/миллилитр, 20 000 КИЕ; егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизирленген ұнтақ 15 бірлік, 10 000 АТрЕ; егуге арналған ерітінді 20 000 КИЕ
69.
Этамзилат
егуге арналған ерітінді 250 миллиграмм/2 миллилитр, 12,5%; таблеткалар 250 миллиграмм
70.
Серотонина адипинат
егуге арналған ерітінді 1%
71.
Фитоменадион
таблеткалар
2.4. Басқа дәрілік заттар
72.
Элтромбопаг
үлбірлі қабықшамен қапталған таблеткалар, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм
7. Сулы, электролитті және қышқылды - негізді тепе-теңдік бұзылыстарын түзету үшін қолданылатын ерітінділер
1-кіші бөлім. Пероральді ерітінділер
73.
Пероральды глюкоза-электролитті ерітінділерді дайындауға арналған тұздар
ішке қолдануға арналған ерітінділер үшін ұнтақ 18,9 грамм; 27,9 грамм
2-кіші бөлім. Парентеральді ерітінділер
74.
Декстроза
инфузияға, егуге арналған ерітінді
75.
Натрий хлориді
инфузияға арналған ерітінді
76.
Натрий ацетаты
инфузияға арналған ерітінді
77.
Натрий лактаты
инфузияға арналған ерітінді
78.
Кальций хлориді
инфузияға арналған ерітінді
79.
Калий хлориді
инфузияға арналған ерітінді
80.
Магний хлориді
инфузияға арналған ерітінді
81.
Натрий гидрокарбонаты
инфузияға арналған ерітінді
82.
Натрий лактатының күрделі ерітіндісі
инфузияға арналған ерітінді
83.
Натрий хлориді а + Калия хлорида + Магния хлорида + Натрия гидрокарбоната + Натрия фосфат бір ығыстырылған + Глюкоза
инфузияға арналған ерітінді
84.
Парентеральды қоректендіруге арналған аминқышқылдарының жиынтығы
инфузияға арналған ерітінді
85.
Янтарь қышқылының тұздары + Хлорид натрийі, магния және калия
инфузияға арналған ерітінді
86.
Калия, магния аспарагинат

таблетки; раствор для инфузий 250 миллилитр; 500 миллилитр
Подраздел 3. Другие
87.
Вода для инъекций
раствор для инъекций
Раздел 8. Противомикробные и противопаразитарные лекарственные средства
Подраздел 1. Антигельминтные лекарственные средства
88.
Пирантел
таблетки, таблетки, покрытые оболочкой, 125 миллиграмм, 250 миллиграмм; суспензия для приема внутрь 125 миллиграмм/2,5 миллилитр, 250 миллиграмм/5 миллилитр
89.
Празиквантел
таблетки, покрытые оболочкой, 600 миллиграмм
90.
Левамизол

таблеткалар; инфузияға арналған ерітінді 250 миллилитр; 500 миллилитр
3-кіші бөлім. Басқа дәрілік заттар
87.
Егуге арналған су
инъекцияға арналған ерітінді
8-бөлім. Микробтарға қарсы және паразиттерге қарсы дәрілік заттар
1-кіші бөлім. Құрттарға қарсы дәрілік заттар
88.
Пирантел
қабықшамен қапталған таблеткалар, 125 миллиграмм, 250 миллиграмм; ішке қолдануға арналған суспензия 125 миллиграмм/2,5 миллилитр, 250 миллиграмм/5 миллилитр
89.
Празиквантел
қабықшамен қапталған таблеткалар, 600 миллиграмм
90.
Левамизол

таблетки 50 миллиграмм, 150 миллиграмм
91.
Альбендазол
таблетки, таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 400 миллиграмм; суспензия для приема внутрь 100 миллиграмм/5 миллилитр
Подраздел 2. Антибактериальные средства
2.1. В-лактамные лекарственные средства
92.
Ампициллин
капсулы 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; таблетки 250 миллиграмм; порошок для приготовления раствора для инъекций 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм, 2000 миллиграмм; лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 500 миллиграмм; порошок для приготовления суспензии для приема внутрь 125 миллиграмм/5 миллилитр, 250 миллиграмм/5 миллилитр
93.
Амоксициллин

таблеткалар 50 миллиграмм, 150 миллиграмм
91.
Альбендазол
таблеткалар, үлбіршекпен қапталған таблеткалар, 400 миллиграмм; ішке қолдануға арналған суспензия 100 миллиграмм/5 миллилитр
2-кіші бөлім. Бактерияларға қарсы дәрілер
2.1. В-лактамды дәрілік заттар
92.
Ампициллин
капсулалар 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; таблеткалар 250 миллиграмм; егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм, 2000 миллиграмм; егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған лиофилизат 500 миллиграмм; ішке қолдануға арналған суспензияны дайындау үшін ұнтақ 125 миллиграмм/5 миллилитр, 250 миллиграмм/5 миллилитр
93.
Амоксициллин

таблетки (диспергируемые) 125 миллиграмм, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; капсулы 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; порошок для приготовления суспензии для приема внутрь 125 миллиграмм/5 миллилитр, 250 миллиграмм/5 миллилитр, 500 миллиграмм/5 миллилитр; гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь 250 миллиграмм/5 миллилитр
94.
Бензилпенициллин
порошок для приготовления раствора для инъекций 0,5 миллион единиц, 1 миллион единиц
95.
Бензатинбензилпенициллин
порошок для приготовления раствора для инъекций 600 000 единиц, 1 500 000 единиц, порошок для приготовления раствора для инъекций 2,4 миллион международных единиц
96.
Цефазолин
порошок для приготовления раствора для инъекций 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм
97.
Цефиксим
таблетки, таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 200 миллиграмм
98.
Цефтазидим
порошок для приготовления раствора для инъекций 250 миллиграмм; 500 миллиграмм; 1000 миллиграмм; 2000 миллиграмм
99.
Цефуроксим
порошок для приготовления раствора для инъекций 250 миллиграмм, 750 миллиграмм, 1500 миллиграмм; таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
100.
Цефтриаксон
порошок для приготовления раствора для инъекций 250 миллиграмм, 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм, 2000 миллиграмм
101.
Цефаклора
гранулы для приготовления суспензии 250 миллиграмм/5миллилитр; капсулы 500; миллиграмм
102.
Цефподоксимпроксетил
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 200 миллиграмм; порошок для приготовления суспензии для приема внутрь
103.
Цефотаксим
порошок для приготовления раствора для инъекций 250 миллиграмм; 500 миллиграмм; 1000 миллиграмм
104.
Цефепим
порошок для приготовления раствора для инъекций 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм
105.
Цефоперазон
порошок для приготовления раствора для инъекций 1000 миллиграмм
106.
Цефамандол
порошок для приготовления раствора для инъекций 1000 миллиграмм
107.
Ампициллиннатрия, сульбактамнатрия
порошок для приготовления раствора для инъекций 0,75 грамм, 1,5 грамм
2.2. Карбопинемы
108.
Дорипенем
порошок для приготовления раствора для инфузий 500 миллиграмм
109.
Меропенем
порошок, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм
110.
Эртапенем
лиофилизат для приготовления раствора для инъекции 1000 миллиграмм
111.
Имипенем
порошок для приготовления раствора для инфузий 500 миллиграмм
2.3. Макролиды
112.
Азитромицин
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 125 миллиграмм, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; капсулы 250 миллиграмм; порошок для приготовления пероральной суспензии (с замедленным высвобождением) 100 миллиграмм/5 миллилитр, 200 миллиграмм/5 миллилитр; порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инфузий 500 миллиграмм; суспензии для приема внутрь

таблеткалар (дисперленген) 125 миллиграмм, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; капсулалар 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; ішке қолдануға арналған суспензияны дайындау үшін ұнтақ 125 миллиграмм/5 миллилитр, 250 миллиграмм/5 миллилитр, 500 миллиграмм/5миллилитр; ішке қолдануға арналған суспензияны дайындау үшін гранулалар 250 миллиграмм/5 миллилитр
94.
Бензилпенициллин
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 0,5 миллион бірлік, 1 миллион бірлік
95.
Бензатин бензилпенициллин
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 600 000 бірлік, 1 500 000 бірлік, егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 2,4 миллион халықаралық бірлік
96.
Цефазолин
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм
97.
Цефиксим
таблеткалар, үлбіршек қабықшамен қапталған таблеткалар, 200 миллиграмм
98.
Цефтазидим
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 250 миллиграмм; 500 миллиграмм; 1000 миллиграмм; 2000 миллиграмм
99.
Цефуроксим
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 250 миллиграмм, 750 миллиграмм, 1500 миллиграмм; (үлбіршек) қабықшамен қапталған таблеткалар, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; ішке қолдануға арналған суспензияны дайындау үшін гранулалар
100.
Цефтриаксон
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 250 миллиграмм, 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм, 2000 миллиграмм
101.
Цефаклора
Суспензияны дайындауға арналған гранулалар 250 миллиграмм/5 миллилитр; капсулалар 500 миллиграмм
102.
Цефподоксим проксетил
(үлпек) қабықшамен қапталған таблеткалар, 200 миллиграмм; ішке қолдануға арналған суспензияны дайындауға арналған ұнтақ
103.
Цефотаксим
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 250 миллиграмм; 500 миллиграмм; 1000 миллиграмм
104.
Цефепим
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм
105.
Цефоперазон
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 1000 миллиграмм
106.
Цефамандол
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 1000 миллиграмм
107.
Натрий ампициллині, натрий сульбактамы
егу үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 0,75 грамм, 1,5 грамм
2.2. Карбопинемдер
108.
Дорипенем
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 500 миллиграмм
109.
Меропенем
Ұнтақ, егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған, лиофилизат 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм
110.
Эртапенем
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған лиофилизат 1000 миллиграмм
111.
Имипенем
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 500 миллиграмм
2.3. Макролидтер
112.
Азитромицин
қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 125 миллиграмм, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; капсулалар 250 миллиграмм; пероральды суспензияны дайындауға арналған ұнтақ (баяу босап шығатын) 100 миллиграмм/5 миллилитр, 200 миллиграмм/5 миллилитр; егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ лиофилизирленген 500 миллиграмм; ішке қолдануға арналған суспензия 200 миллиграмм/5 миллилитр

113.
Мидекамицин
таблетки, покрытые пленочной оболочкой 400 миллиграмм; порошок для приготовления суспензии для приема внутрь 175 миллиграмм/5 миллилитр
114.
Эритромицин
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 100 миллиграмм; таблетки, покрытые (кишечнорастворимой) оболочкой, 100 миллиграмм, 200 миллиграмм, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм
115.
Рокситромицин
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм, 300 миллиграмм
116.
Кларитромицин

113.
Мидекамицин
қабықшамен қапталған таблеткалар 400 миллиграмм; ішке қолдануға арналған суспензияны дайындауға арналған ұнтақ 175 миллиграмм/5 миллилитр
114.
Эригромицин
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған лиофилизат 100 миллиграмм; қабықшамен қапталған (ішекте еритін) таблеткалар, 100 миллиграмм, 200 миллиграмм, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм
115.
Рокситромицин
қабықшамен қалталған (үлпек) таблеткалар, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм, 300 миллиграмм
116.
Кларитромицин

таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; таблетки пролангированного действия, покрытые оболочкой, 500 миллиграмм; гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь 125 миллиграмм/5 миллилитр, 250 миллиграмм/5 миллилитр; порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инфузий 500 миллиграмм
117.
Джозамицин
таблетки, покрытые оболочкой, 500 миллиграмм
2.4. Гликопептиды

қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; әсері ұзақ болып келетін қабықшамен қапталған таблеткалар, 500 миллиграмм; ішке қолданатын суспензияны дайындауға арналған гранулалар 125 миллиграмм/5 миллилитр, 250 миллиграмм/5 миллилитр; егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ 500 миллиграмм
117.
Джозамицин
үлпек қабықшамен қапталған таблеткалар 500 миллиграмм
2.4. Гликопептидтер

118.
Ванкомицин
порошок, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм
2.5. Аминогликозиды
119.
Нетилмицин
раствор для инъекций 25 миллиграмм/миллилитр, 100 миллиграмм/миллилитр
120.
Гентамицин
раствор для инъекций 80 миллиграмм/2 миллилитра
2.6. Тетрациклины
121.
Тетрациклин
таблетки, покрытые оболочкой, 100 миллиграмм; мазь
122.
Доксициклин
таблетки, таблетки диспергируемые, капсулы 100 миллиграмм, 200 миллиграмм

118.
Ванкомицин
инфузияға арналған ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ, лиофилизат 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм
2.5. Аминогликозидтер
119.
Нетилмицин
егуге арналған ерітінді 25 миллиграмм/миллилитр, 100 миллиграмм/миллилитр
120.
Гентамицин
егуге арналған ерітінді 80 миллиграмм/2 миллилитр
2.6. Тетрациклиндер
121.
Тетрациклин
қабықшамен қапталған таблеткалар, 100 миллиграмм; жақпа май
122.
Доксициклин
таблеткалар, дисперленген таблеткалар, капсулалар 100 миллиграмм, 200 миллиграмм

2.7. Амфениколы
123.
Хлорамфеникол
порошок для приготовления раствора для инъекций 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; таблетки 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; раствор спиртовой для наружного применения 0,25 %, 1 %; капли глазные 0,25 %; суппозитории вагинальные 250 миллиграмм; линимент 10 %
2.8. Хинолоны, фторхинолоны
124.
Ципрофлоксацин
раствор для инфузий 0,2 %, 200 миллиграмм/100 миллилитр, концентрат для приготовления раствора для инфузий 100 миллиграмм/10 миллилитр; таблетки, покрытые оболочкой, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм;750 миллиграмм; таблетки пролангированного высвобождения, покрытые пленочной оболочкой, 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; мазь; капли глазные; капли ушные

2.7. Амфениколдар
123.
Хлорамфеникол
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; таблеткалар 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; сыртқа қолдануға арналған спирттік ерітінді 0,25%, 1%; көз тамшысы 0,25% қынап балауызы 250 миллиграмм; линимент 10%
2.8. Хинолондар, фторхинолондар
124.
Ципрофлоксацин
инфузияға арналған ерітінді 0,2%, 200 миллиграмм/100 миллилитр, инфузияға арналған ерітінді ні дайындауға арналған концентрат 100 миллиграмм/10 миллилитр; қабықшамен қапталған таблеткалар, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм, 750 миллиграмм; баяу босап шығатын таблеткалар, үлпекті қалшықпен қапталған, 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; жақпа май; көз тамшысы; құлақ тамшысы

125.
Налидиксовая кислота
капсулы 500 миллиграмм
126.
Пефлоксацин
раствор для инфузий 400 миллиграмм/5 миллилитр; таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 400 миллиграмм
127.
Норфлоксацин
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 200 миллиграмм, 400 миллиграмм, капли
128.
Спарфлокоацин
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 200 миллиграмм
129.
Пипемидовая кислота
капсулы 200 миллиграмм
2.9. Нитроимидазолы
130.
Метронидазол
раствор для инфузий 500 миллиграмм/100 миллилитр; раствор для инъекций 5 миллиграмм/миллилитр; таблетки, таблетки, покрытые оболочкой, 250 миллиграмм, 400 миллиграмм, 500 миллиграмм; суппозитории, таблетки вагинальные 500 миллиграмм; гель для наружного применения, вагинальный 10 миллиграмм/грамм; крем для наружного применения 1 %
2.10. Сульфаниламиды и триметоприм
131.
Ко-тримоксазол (Сульфаметоксазол + Триметоприм)
таблетки, таблетки, покрытые оболочкой, 120 миллиграмм, 480 миллиграмм, 800 миллиграмм/160 миллиграмм; раствор для внутривенного введения 480 миллиграмм/5 миллилитр; суспензия для перорального применения 120 миллиграмм/5 миллилитр, 240 миллиграмм/5 миллилитр; сироп 200 миллиграмм/40 миллиграмм/5 миллилитр
2.11. Нитрофураны

125.
Налидикс қышқылы
капсулалар 500 миллиграмм
126.
Пефлоксацин
инфузияға арналған ерітінді 400 миллиграмм/5 миллилитр; үлпек қабықшамен қапталған таблеткалар, 400 миллиграмм
127.
Норфлоксацин
(үлпек) қабықшамен қапталған таблеткалар, 200 миллиграмм, 400 миллиграмм, тамшы
128.
Спарфлоксацин
қабықшамен (үлпек) қапталған таблеткалар, 200 миллиграмм
129.
Пипемид қышқылы
капсулалар 200 миллиграмм
2.9. Нитроимидазолдар
130.
Метронидазол
инфузияға арналған ерітінді 500 миллиграмм/100 миллилитр; егуге арналған ерітінді 5 миллиграмм/миллилитр; таблеткалар, қабықшамен қапталған таблеткалар, 250 миллиграмм, 400 миллиграмм, 500 миллиграмм; балауыздар, қынап таблеткалары 500 миллиграмм; сыртқа қолдануға арналған гель, қынап 10 миллиграмм/грамм; сыртқа қолдануға арналған крем 1%
2.10. Сульфаниламидтер мен триметопримдер
131.
Ко-тримоксазол (Сульфаметоксазол + Триметоприм)
таблеткалар, қабықшамен қапталған таблеткалар, 120 миллиграмм, 480 миллиграмм, 800 миллиграмм/160 миллиграмм; көктамырға енгізуге арналған ерітінді 480 миллиграмм/5 миллилитр; пероральды қолдану үшін суспензия 120 миллиграмм/5 миллилитр, 240 миллиграмм/5 миллилитр; шәрбат 200 миллиграмм/40 миллиграмм/5 миллилитр
2.11. Нитрофурандар

132.
Фуразолидон
таблетки 0,05 грамм
2.12. Производные фосфоновой кислоты
133.
Фосфомицин
гранулы для приготовления раствора для приема внутрь 3 грамм
134.
Нитрофурантоин
таблетки 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
2.13. Комбинированные антибактериальные средства
135.
Амоксициллин + Клавулановая кислота
таблетки, (диспергируемые) покрытые (пленочной) оболочкой, 125 миллиграмм, 250 миллиграмм, 375 миллиграмм, 500 миллиграмм, 625 миллиграмм, 1000 миллиграмм, 1500 миллиграмм, таблетки растворимые 625 миллиграмм, 1000 миллиграмм; порошок для приготовления пероральной суспензии 125+25 миллиграмм/5 миллилитр, 312,5 миллиграмм/5 миллилитр; порошок для приготовления раствора для внутривенного и внутримышечного введения 1000 миллиграмм+500 миллиграмм, 500 миллиграмм+250 миллиграмм, 600 миллиграмм

132.
Фуразолидон
таблеткалар 0,05 грамм
2.12. Фосфон қышқылының туындысы
133.
Фосфомицин
ішке қолдануға арналған ерітіндіні дайындау үшін гранулалар 3 грамм
134.
Нитрофурантоин
таблеткалар 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
2.13. Біріктірілген бактерияларға қарсы дәрілер
135.
Амоксициллин + Клавулан қышқылы
таблеткалар, (дисперленген) қабықшамен (үлпек) қапталған, 125 миллиграмм, 250 миллиграмм, 375 миллиграмм, 500 миллиграмм, 625 миллиграмм, 1000 миллиграмм, 1500 миллиграмм, еритін таблеткалар 625 миллиграмм, 1000 миллиграмм; пероральды суспензияны дайындауға арналған ұнтақ 125 + 25 миллиграмм/5 миллилитр, 312,5 миллиграмм/5 миллилитр; көктамырға және бұлшықетке егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін ұнтақ 1000 миллиграмм + 500 миллиграмм, 500 миллиграмм + 250 миллиграмм, 600 миллиграмм

136.
Амоксициллин + Сульбактам
порошок для приготовления суспензии для приема внутрь 125 миллиграмм + 125 миллиграмм/5 миллилитр, 250 миллиграмм + 250 миллиграмм/5 миллилитр; таблетки, покрытые оболочкой, 250 миллиграмм + 250 миллиграмм, 500 миллиграмм + 500 миллиграмм, порошок для приготовления раствора для инъекций 500 миллиграмм + 250 миллиграмм, 1000 миллиграмм+ 500 миллиграмм
137.
Имипенем + Циластатин
порошок для приготовления раствора для инъекций, инфузий 500 миллиграмм/500 миллиграмм
138.
Тикарциллин + Клавулоновая кислота
лиофилизированный порошок для приготовления раствора для инфузий 3000 миллиграмм/200 миллиграмм
139.
Фуразидин + Магния карбонат
капсулы 50 миллиграмм
140.
Неомицин + Полимиксин В + Нистатин
капсулы вагинальные
141.
Цефоперазон + Сульбактам
порошок для приготовления раствора для инъекций 1,5 грамм, 2 грамм
142.
Амоксициллина натрия и калия клавуланат
Порошок для приготовления пероральной суспензии 228,5 миллиграмм/5 миллилитр, 457 миллиграмм/5 миллилитр, 156,25 миллиграмм/5 миллилитр, 312,5 миллиграмм/5 миллилитр
Подраздел 3. Антилепрозные лекарственные средства
143.
Рифампицин
капсулы 150 миллиграмм, 300 миллиграмм; лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 0,15 грамм
Подраздел 4. Противогрибковые лекарственные средства
144.
Нистатин
суппозитории вагинальные 250 000 единиц, 500 000 единиц; суппозитории ректальные 500 000 единиц; мазь для наружного применения 100 000 единиц/грамм; таблетки, покрытые оболочкой, 250 000 единиц, 500 000 единиц
145.
Флуконазол
капсулы 50 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; таблетки, покрытые оболочкой 50 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм, 200 миллиграмм; раствор для инфузий 200 миллиграмм/100 миллилитров; раствор для внутривенного введения 2 миллиграмм/миллилитр; сироп 5 миллиграмм/миллилитр
146.
Кетаконазол
шампунь 2 %, мазь 2 %; крем 2 %; таблетки 200 миллиграмм; суппозитории вагинальные 400 миллиграмм
147.
Изоконазол
Суппозитории вагинальные 600 миллиграмм; крем 1 %
148.
Итраконазол
капсулы 100 миллиграмм; раствор для приема внутрь 10 миллиграмм/миллилитр; таблетки, покрытые оболочкой, 100 миллиграмм
149.
Клотримазол
таблетки вагинальные 100 и 200 миллиграмм, крем 1 %, раствор для наружного применения 1 %, суппозитории вагинальный 100 миллиграмм, гель вагинальный 2 %, порошок для наружного применения 30 грамм
150.
Каспофунгин
лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 50 миллиграмм, 70 миллиграмм
151.
Анидулафунгин
лиофилизат для приготовления растворам для инфузий 100 миллиграмм
152.
Вориконазол
таблетки, покрытые оболочкой 50 миллиграмм, 200 миллиграмм; лиофилизат для приготовления раствора для инфузий

136.
Амоксициллин + Сульбактам
ішке қолдануға арналған суспензияны дайындау үшін ұнтақ 125 миллиграмм + 125 миллиграмм/5 миллилитр, 250 миллиграмм + 250 миллиграмм/5 миллилитр; қабықшамен қапталған таблеткалар, 250 миллиграмм + 250 миллиграмм, 500 миллиграмм + 500 миллиграмм, егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 500 миллиграмм + 250 миллиграмм, 1000 миллиграмм + 500 миллиграмм
137.
Имипенем + Циластатин
егу, инфузияға арналған ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 500 миллиграмм/500 миллиграмм
138.
Тикарциллин + Клавулон қышқылы
инфузияға арналған ерітіндіні дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ 3000 миллиграмм/200 миллиграмм
139.
Фуразидин + Магния карбонат
капсулалар 50 миллиграмм
140.
Неомицин + Полимиксин В + Нистатин
қынап капсулалары
141.
Цефоперазон + Сульбактам
егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 1,5 грамм, 2 грамм
142.
Натрий амоксициллині және калий клавуланаты
Ауыз арқылы қолданылатын суспензияны дайындауға арналған ұнтақ 228,5 миллиграмм/5 миллилитр, 457 миллиграмм/5 миллилитр, 156,25 миллиграмм/5 миллилитр, 312,5 миллиграмм/ 5 миллилитр
3-кіші бөлім. Алапеске қарсы дәрілік заттар
143.
Рифампицин
капсулалар 150 миллиграмм, 300 миллиграмм; егу үшін ерітіндіні дайындауға арналған лиофилизат 0,15 грамм
4-кіші бөлім. Зеңге қарсы дәрілік заттар
144.
Нистатин
қынап балауыздары 250 000 бірлік, 500 000 бірлік; тік ішек балауыздары 500 000 бірлік; жақпа май сыртқа қолданатын 100 000 бірлік /грамм; қабықшамен қапталған таблеткалар 250 000 бірлік, 500 000 бірлік
145.
Флуконазол
капсулалар 50 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм: қабықшамен қапталған таблеткалар 50 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм, 200 миллиграмм; инфузияға арналған ерітінді 200 миллиграмм/100 миллилитр; көктамырға енгізуге арналған ерітінді 2 миллиграмм/миллилитр; шәрбат 5 миллиграмм/миллилитр
146.
Кетаконазол
сабын су 2%, жақпа май 2%; крем 2%; таблеткалар 200 миллиграмм; қынап балауыздары 400 миллиграмм
147.
Изоконазол
қынап балауыздары 600 миллиграмм; крем 1%
148.
Итраконазол
капсулалар 100 миллиграмм; ішке қолдануға арналған ерітінді 10 миллиграмм/миллилитр; қабықшамен қапталған таблеткалар, 100 миллиграмм
149.
Клотримазол
қынап таблеткалары 100 және 200 миллиграмм, крем 1%, сыртқа қолдануға арналған ерітінді 1%, қынап балауызы 100 миллиграмм, қынап гелі 2%, сыртқа қолдануға арналған ұнтақ 30 г
150.
Каспофунгин
инфузия үшін дайындауға арналған лиофилизат
50 миллиграмм, 70 миллиграмм
151.
Анидулафунгин
инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 100 миллиграмм
152.
Вориконазол
қабықшамен қапталған таблеткалар 50 миллиграмм, 200 миллиграмм; инфузия үшін ертінді дайындауға арналған лиофилизат

153.
Позаконазол
суспензия для приема внутрь 40 миллиграмм/миллилитр
154.
Микафунгин
лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
Подраздел 5. Противовирусные лекарственные средства
5.1. Лекарственные средства, применяемые при герпесе и других вирусных инфекциях
155.
Ацикловир
таблетки, покрытые оболочкой, 200 миллиграмм, 400 миллиграмм, 800 миллиграмм; порошок для приготовления раствора для инъекций 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; мазь для наружного применения 2,5 %, 5 %; крем 5 %; мазь глазная 30 миллиграмм/грамм

153.
Позаконазол
ішуге арналған суспензия 40 миллиграмм/миллилитр
154.
Микафунгин
инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған 50 миллиграмм, 100 миллиграмм лиофилизат
5-кіші бөлім. Вирустарға қарсы дәрілік заттар
5.1. Ұшық және басқа да вирусты инфекцияларда қолданылатын дәрілік заттар
155.
Ацикловир
қабықшамен қапталған таблеткалар, 200 миллиграмм, 400 миллиграмм, 800 миллиграмм; егуге арналған ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; сыртқа қолдануға арналған жақпа май 2,5%, 5%; крем 5%; көз майы 30 миллиграмм/грамм

156.
Валацикловир
таблетки, покрытые оболочкой, 500 миллиграмм
157.
Валганцикловир
таблетки, покрытые оболочкой, 450 миллиграмм
5.2. Антиретровирусные лекарственные средства
5.2.1. Нуклеозидные ингибиторы обратной транскриптазы
158.
Диданозин
капсулы 250 миллиграмм, 400 миллиграмм; таблетки жевательные или для приготовления суспензии для приема внутрь 100 миллиграмм; порошок для приготовления раствора для приема внутрь для детей 2 грамм

156.
Валацикловир
қабықшамен қапталған таблеткалар 500 миллиграмм
157.
Валганцикловир
қабықшамен қапталған таблеткалар 450 миллиграмм
5.2. Ретровирустарға қарсы дәрілік заттар
5.2.1. Қайтымды транскриптазаның нуклеозидті баяулатқыштары
158.
Диданозин
капсулалар 250 миллиграмм, 400 миллиграмм; шайнайтын таблеткалар немесе ішке қолдануға арналған суспензияны дайындау 100 миллиграмм; балаларға арналған ішке қолдану үшін ерітіндіні дайындауға арналған ұнтақ 2 грамм

159.
Зидовудин
таблетки, покрытые оболочкой, 100 миллиграмм, 300 миллиграмм; капсулы 100 миллиграмм, 250 миллиграмм; раствор для приема внутрь 10 миллиграмм/миллилитр; раствор для инфузий концентрированный 10 миллиграмм/миллилитр
160.
Ламивудин
таблетки, таблетки, покрытые оболочкой, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; раствор для приема: внутрь 5 миллиграмм/миллилитр
161.
Ставудин
капсулы 30 миллиграмм, 40 миллиграмм; порошок для приготовления раствора для приема внутрь 1 миллиграмм/1 миллилитр
162.
Абакавир
пероральный раствор 100 миллиграмм/5 миллилитр; раствор для приема внутрь 20 миллиграмм/миллилитр; таблетки, таблетки, покрытые оболочкой, 300 миллиграмм
163.
Рибавирин
таблетки, таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 200 миллиграмм, капсулы 200 миллиграмм; концентрат для приготовления раствора для инфузий 100 миллиграмм/миллилитр; раствор для приема внутрь 40 миллиграмм/миллилитр
164.
Осельтамивир
капсулы 75 миллиграмм, порошок для приготовления оральной суспензии 12 миллиграмм/миллилитр
165.
Занамивир
порошок для ингаляций 5 миллиграмм/доза
166.
Тенофовир
таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 300 миллиграмм
167.
Дарунавир
таблетка 400 миллиграмм и 600 миллиграмм
168.
Этравирин
таблетка, 100 миллиграмм
169.
Энтекавир
таблетки 0,5 миллиграмм
5.2.2. Ненуклеозидные ингибиторы обратной транскриптазы
170.
Невирапин
таблетки 200 миллиграмм; пероральная суспензия 50 миллиграмм/5 миллилитр
171.
Эфавиренз
таблетки, покрытые оболочкой, 600 миллиграмм; капсулы 200 миллиграмм
172.
Телбивудин
Таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 600 миллиграмм
5.2.3. Ингибиторы протеазы
173.
Ритонавир
капсулы мягкие 100 миллиграмм; таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 100 миллиграмм
174.
Ралтегравир
таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 400 миллиграмм
175.
Боцепревир
капсула, 200 миллиграмм
176.
Телапревир
таблетки 375 миллиграмм
5.2.4. Комбинированные препараты
177.
Лопинавир + Ритонавир
раствор для приема внутрь 60 миллилитр; капсулы желатиновые 133/33 миллиграмм
178.
Абакавир + Ламивудин
таблетки, покрытые оболочкой
179.
Зидовудин + Абакавир+ Ламивудин
таблетки, покрытые оболочкой
180.
Эфавиренз + Эмтрицитабин + Тенофовир
таблетки 200 миллиграмм, 600 миллиграмм
181.
Эмтрицитабин + Тенофовир

159.
Зидовудин
қабықшамен қапталған таблеткалар, 100 миллиграмм, 300 миллиграмм; капсулалар 100 миллиграмм, 250 миллиграмм; ішке қолдануға арналған ерітінді 10 миллиграмм/миллилитр; инфузия үшін құнарландырылған ерітінді 10 миллиграмм/миллилитр
160.
Ламивудин
қабықшамен қапталған таблеткалар, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; ішке қолдануға арналған ерітінді 5 миллиграмм/миллилитр
161.
Ставудин
капсулалар 30 миллиграмм, 40 миллиграмм; ішке қолдану үшін ерітідіні дайындауға арналған ұнтақ 1 миллиграмм/1 миллилитр
162.
Абакавир
пероральді ерітінді 100 миллиграмм/5 миллилитр; ішке арналған ерітіндіні 20 миллиграмм/миллилитр; таблеткалар, қабықшамен қапталған таблеткалар, 300 миллиграмм
163.
Рибавирин
таблеткалар, үлпек қабықшамен қапталған таблеткалар, 200 миллиграмм, капсулалар 200 миллиграмм; инфузияға арналған ерітіндіні дайындауға арналған концентрат 100 миллиграмм/миллилитр; ішке арналған ерітіндіні 40 миллиграмм/миллилитр
164.
Осельтамивир
капсулалар 75 миллиграмм, ауыз қуысы суспензиясын дайындау үшін ұнтақ 12 миллиграмм/миллилитр
165.
Занамивир
ингаляция үшін ұнтақ 5 миллиграмм/мөлшер
166.
Тенофовир
таблеткалар, қабықшамен қапталған таблеткалар, 300 миллиграмм
167.
Дарунавир
таблеткалар 400 миллиграмм және 600 миллиграмм
168.
Этравирин
таблеткалар 100 миллиграмм
169.
Энтекавир
таблеткалар 0,5 миллиграмм
5.2.2. Қайтымды транскриптазаның нуклеозидті емес баяулатқыштары
170.
Невирапин
таблеткалар 200 миллиграмм; пероральді суспензия 50 миллиграмм/5 миллилитр
171.
Эфавиренз
қабықшамен қапталған таблеткалар, 600 миллиграмм; капсулалар 200 миллиграмм
172.
Телбивудин
үлдір қабықшамен қапталған таблеткалар 600 миллиграмм
5.2.3. Протеаза баяулатқыштары
173.
Ригонавир
жұмсақ капсулалар 100 миллиграмм; үлпек қабықшамен қапталған таблеткалар, 100 миллиграмм
174.
Ралтегравир
үлпек қабықшамен қапталған таблеткалар, 400 миллиграмм
175.
Боцепревир
Капсулалар 200 миллиграмм
176.
Телапревир
таблеткалар 375 миллиграмм
5.2.4. Біріктірілген препараттар
177.
Лопинавир + Ригонавир
ішке қолдануға арналған ерітінді 60 миллилитр; капсулалар 133 миллиграмм/33 миллиграмм
178.
Абакавир + Ламивудин
қабықшамен қапталған таблеткалар 600 миллиграмм/300 миллиграмм
179.
Зидовудин + Абакавир+ Ламивудин
қабықшамен қапталған таблеткалар 300 миллиграмм/300 миллиграмм/150 миллиграмм
180.
Эфавиренз + Эмтрицитабин + Тенофовир
таблеткалар 200 миллиграмм, 600 миллиграмм
181.
Эмтрицитабин + Тенофовир

таблетки 200 миллиграмм/300 миллиграмм
182.
Ставудин + Ламивудин + Невирапин
таблетки 30 миллиграмм/150 миллиграмм/200 миллиграмм; таблетки 40 миллиграмм/150 миллиграмм/200 миллиграмм
183.
Зидовудин + Ламивудин
таблетки 300 миллиграмм/150 миллиграмм; таблетки, покрытые оболочкой 300 миллиграмм/150 миллиграмм
184.
Зидовудин + Ламивудин + Невирапин
таблетки 300 миллиграмм/150 миллиграмм/200 миллиграмм
Подраздел 6. Антипротозойные лекарственные средства
6. 1. Лекарственные средства, применяемые при амебиозе, лямблиозе, трихомониозе

таблеткалар 200 миллиграмм/300 миллиграмм
182.
Ставудин + Ламивудин + Невирапин
таблеткалар 30 миллиграмм/150 миллиграмм/200 миллиграмм; таблеткалар 40 миллиграмм/150 миллиграмм/200 миллиграмм
183.
Зидовудин + Ламивудин
таблеткалар 300 миллиграмм/150 миллиграмм; қабықшамен қапталған таблеткалар, 300 миллиграмм/150 миллиграмм
184.
Зидовудин + Ламивудин + Невирапин
таблеткалар 300 миллиграмм/150 миллиграмм/200 миллиграмм
6-кіші бөлім. Протозойдтарға қарсы дәрілік заттар
6.1. Амебиаз, лямблиоз, трихомониоз кезінде қолданылатын дәрілік заттар

185.
Метронидазол
раствор для инфузий 500 миллиграмм/100 миллилитр; раствор для инъекций 5 миллиграмм/миллилитр; таблетки, покрытые оболочкой, 250 миллиграмм, 400 миллиграмм, 500 миллиграмм; суппозитории, таблетки вагинальные 500 миллиграмм; гель для наружного применения, вагинальный 10 миллиграмм/г; крем для наружного применения 1 %
186.
Орнидазол
раствор для инъекций 1 г/6 миллилитр; таблетки, покрытые оболочкой, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм
187.
Тинидазол
таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 500 миллиграмм
6. 2. Противолейшманиозные лекарственные средства
6. 3. Противомалярийные лекарственные средства

185.
Метронидазол
инфузияға арналған ерітінді 500 миллиграмм/100 миллилитр; егуге арналған ерітінді 5 миллиграмм/миллилитр; қабықшамен қапталған таблеткалар, 250 миллиграмм, 400 миллиграмм, 500 миллиграмм; балауыздар, қынап таблеткалар 500 миллиграмм; сыртқа қолдануға арналған қынап гелі 10 миллиграмм/грамм; сыртқа қолдануға арналған крем 1%
186.
Орнидазод
егуге арналған ерітінді 1 грамм/6 миллилитр; қабықшамен қапталған таблеткалар, 250 миллиграмм, 500 миллиграмм
187.
Тинидазол
таблеткалар, үлпек қабықшамен қапталған, 500 миллиграмм
6.2. Лейшманиозға қарсы дәрілік заттар
6.3. Безгекке қарсы дәрілік заттар

188.
Хлорохин
таблетки 250 миллиграмм
189.
Доксициклин
таблетки, таблетки диспергируемые, капсулы 100 миллиграмм, 200 миллиграмм
6. 4. Лекарственные средства, применяемые при пневмоцистозе и токсоплазмозе
190.
Ко-тримоксазол (Сульфаметоксазол + Триметоприм)
таблетки, таблетки, покрытые оболочкой, 120 миллиграмм, 480 миллиграмм, 800 миллиграмм/160 миллиграмм; раствор для внутривенного введения 480 миллиграмм/5 миллилитр; суспензия для перорального применения 120 миллиграмм/5 миллилитр, 240 миллиграмм/5 миллилитр; сироп 200 миллиграмм/40 миллиграмм/5 миллилитр
Подраздел 7. Антисептики

188.
Хлорохин
таблеткалар 250 миллиграмм
189.
Доксициклин
таблеткалар, диспергирленетін таблеткалар, капсулалар 100 миллиграмм, 200 миллиграмм
6.4. Пневмоцистоз бен токсоплазмоз кезінде қолданылатын дәрілік заттар
190.
Ко-тримоксазол (Сульфаметоксазол + Триметоприм)
таблеткалар, қабықшамен қапталған таблеткалар, 120 миллиграмм, 480 миллиграмм, 800 миллиграмм/160 миллиграмм; көктамырға енгізуге арналған ерітінді 480 миллиграмм/5 миллилитр; пероральді қолдануға арналған суспензия 120 миллиграмм/5 миллилитр, 240 миллиграмм/5 миллилитр; шәрбат 200 миллиграмм/40 миллиграмм/5 миллилитр
7-кіші бөлім. Антисептиктер

191.
Йод
раствор спиртовой 5 %
192.
Перекись водорода
таблетки 1,5 грамм, раствор 3 %
193.
Повидон - йод
раствор для наружного применения, суппозитории вагинальные, мазь
194.
Хлоргексидин
гель для местного и наружного применения 0,5 %; раствор для наружного применения 0,05 %; суппозитории вагинальные 16 миллиграмм
195.
Этанол
раствор 70, 90 %
Раздел 9. Лекарственные средства, влияющие на эндокринную систему
Подраздел 1. Кортикостероиды и синтетические аналоги

191.
Йод
спирттік ерітінді 5%
192.
Сутегінің асқын тотығы
таблеткалар 1,5 грамм, ерітінді 3%
193.
Повидон - йод
сыртқа қолдануға арналған ерітінді, қынап балауызы, жақпа май
194.
Хлоргексидин
жергілікті және сыртқа қолдануға арналған гель 0,5%, сыртқа қолдануға арналған ерітінді 0,05%; қынап балауызы 16 миллиграмм
195.
Этанол
ерітінді 70, 90%
9-бөлім. Эндокринді жүйеге әсер ететін дәрілік заттар
1-кіші бөлім. Кортикостероидтар және олардың жасанды баламалары

196.
Бетаметазон
крем; мазь; порошок
197.
Гидрокортизон
суспензия (микрокристаллическая) для инъекций 2,5 %; мазь 0,1 %, 0,5 %, 1 %; крем 0,1 %
198.
Дексаметазон
таблетки 0,5 миллиграмм, 1,5 миллиграмм; раствор для инъекций 0,4 %; капли глазные 0,1 %; мазь глазная 0,1 %
199.
Преднизолон
раствор для инъекций 25 миллиграмм/миллилитр, 30 миллиграмм/миллилитр; таблетка 0,005 грамм; капли глазные 5 миллиграмм/миллилитр; мазь для наружного применения 0,5 %
200.
Метилпреднизолон
порошок, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 20 миллиграмм, 40 миллиграмм, 125 миллиграмм; 250 миллиграмм; 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; таблетки 4 миллиграмм, 16 миллиграмм
Подраздел 2. Гипогликемические препараты
201.
Глибенкламид
таблетки 1,75 миллиграмм, 3,5 миллиграмм, 5 миллиграмм
202.
Гликлазид
таблетки 80 миллиграмм; таблетки с модифицированным высвобождением 30 миллиграмм
203.
Глимепирид
таблетки 1 миллиграмм, 2 миллиграмм, 3 миллиграмм, 4 миллиграмм, 6 миллиграмм
204.
Метформин
таблетки покрытые (пленочной) оболочкой, таблетки с замедленным высвобождением 500 миллиграмм, 850 миллиграмм, 1000 миллиграмм
205.
Линаглиптин + Метформин
таблетка, покрытая пленочной оболочкой 2,5 миллиграмм/850 миллиграмм, 2,5 миллиграмм/1000 миллиграмм
206.
Гликвидон
таблетки 30 миллиграмм
207.
Глюкагон
порошок лиофилизированный 1 миллиграмм
208.
Пиоглитазон
таблетки 15 миллиграмм, 30 миллиграмм
209.
Репаглинид
таблетки 0,5 миллиграмм, 1 миллиграмм, 2 миллиграмм
210.
Акарбоза
таблетки 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
211.
Эксенатид
раствор для подкожного введения 250 микрограмм/миллилитр 1,2 миллилитр, 2,4 миллилитр
212.
Лираглутид
раствор для подкожного введения 6 миллиграмм/миллилитр
Подраздел 3. Тиреоидные гормоны и антитиреоилные лекарственные средства
213.
Калия йодид
таблетки 100 микрограмм, 200 микрограмм
214.
Левотироксин
таблетки 25 микрограмм, 50 микрограмм, 75 микрограмм, 100 микрограмм, 125 микрограмм, 150 микрограмм
215.
Тиамазол
таблетки 5 миллиграмм, 10 миллиграмм; таблетки, покрытые оболочкой, 5, 10 миллиграмм
216.
Парикальцитол
раствор для инъекций 5 микрограмм /миллилитр, по 1 миллилитр
Раздел 10. Глюкокортикостероиды
217.
Гидрокортизон
суспензия (микрокристаллическая) для инъекций 2,5 %; мазь 0,1 %, 0,5 %, 1 %; крем 0,1 %
218.
Дексаметазон
раствор для инъекций 4 миллиграмм/миллилитр; таблетки 0,5 миллиграмм, 1,5 миллиграмм
219.
Преднизолон
раствор для инъекций 25 миллиграмм/миллилитр, 30 миллиграмм/миллилитр; таблетка 0,005 грамм; капли глазные 5 миллиграмм/миллилитр; мазь для наружного применения 0,5 %
220.
Метилпреднизолон

196.
Бетаметазон
крем; май; ұнтақ
197.
Гидрокортизон
егуге арналған суспензия (микрокристаллды) 2,5%; май 0,1%, 0,5%, 1%; крем 0,1%
198.
Дексаметазон
таблеткалар 0,5 миллиграмм, 1,5 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 0,4%; көз тамшысы 0,1%; көз майы 0,1%
199.
Преднизолон
егуге арналған ерітінді 25 миллиграмм/миллилитр, 30 миллиграмм/миллилитр; таблетка 0,005 г; көз тамшысы 5 миллиграмм/миллилитр; сыртқа қолдануға арналған май 0,5%
200.
Метилпреднизолон
егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін ұнтақ, лиофилизат 20 миллиграмм, 40 миллиграмм, 125 миллиграмм; 250 миллиграмм; 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; таблеткалар 4 миллиграмм, 16 миллиграмм
2-кіші бөлім. Гипогликемиялық препараттар
201.
Глибенкламид
таблеткалар 1,75 миллиграмм, 3,5 миллиграмм, 5 миллиграмм
202.
Гликлазид
таблеткалар 80 миллиграмм; түрлендірілген босап шығатын таблеткалар 30 миллиграмм, 60 миллиграмм; әсері ұзартылған таблеткалар 30 миллиграмм
203.
Глимепирид
таблеткалар 1 миллиграмм, 2 миллиграмм, 3 миллиграмм, 4 миллиграмм, 6 миллиграмм
204.
Метформин
(үлпек) қабықшамен қапталған таблеткалар, баяу босап шығатын таблеткалар 500 миллиграмм, 850 миллиграмм, 1000 миллиграмм
205.
Гликвидон
таблеткалар 30 миллиграмм
206.
Линаглиптин + Метформин
үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар, 2,5 миллиграмм/850 миллиграмм; 2,5 миллиграмм/1000 миллиграмм
207.
Глюкагон
лиофилизирленген ұнтақ 1 миллиграмм
208.
Пиоглитазон
таблеткалар 15 миллиграмм, 30 миллиграмм
209.
Репаглинид
таблеткалар 0,5 миллиграмм, 1 миллиграмм, 2 миллиграмм
210.
Акарбоза
таблеткалар 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
211.
Эксенатид
тері астына егуге арналған ерітінді 250 микрограмм/миллилитр
212.
Лираглутид
тері астына егуге арналған ерітінді 6 миллиграмм/миллилитр
3-кіші бөлім. Тиреоидты гормондар және тиреоидтарға қарсы дәрілік заттар
213.
Калий йодиді
таблеткалар 100 микрограмм, 200 микрограмм
214.
Левотироксин
таблеткалар 25 микрограмм, 50 микрограмм, 75 микрограмм, 100 микрограмм, 125 микрограмм, 150 микрограмм
215.
Тиамазол
таблеткалар 5 миллиграмм, 10 миллиграмм; қабықшамен қапталған таблеткалар, 5, 10 миллиграмм
216.
Паракальцитол
егуге арналған ерітінді 5 миллиграмм/миллилитр 1 миллилитр
10-бөлім. Глюкокортикостероидтар
217.
Гидрокортизон
егуге арналған суспензия (микрокристаллды) 2,5%; май 0,1%, 0,5%, 1%; крем 0,1%
218.
Дексаметазон
егуге арналған ерітінді 4 миллиграмм/миллилитр; таблеткалар 5 миллиграмм, 1,5 миллиграмм
219.
Преднизолон
егуге арналған ерітінді 25 миллиграмм/миллилитр, 30 миллиграмм/миллилитр; таблетка 0,005 г; көз тамшысы 5 миллиграмм/миллилитр; сыртқа қолдануға арналған май 0,5%
220.
Метилпреднизолон

порошок, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 20 миллиграмм, 40 миллиграмм, 125 миллиграмм; 250 миллиграмм; 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; таблетки 4 миллиграмм, 16 миллиграмм
Раздел 11. Средства, действующие на структуру кости и минерализацию
221.
Кальцитонин
спрей назальный 14 доз, 28 доз 200 МЕ/доза, раствор для инъекций 100 МЕ/миллилитр
222.
Ибандроновая кислота
таблетки, покрытые оболочкой, 150 миллиграмм, раствор для инъекций 3 миллиграмм/3 миллилитр
223.
Клодроновая кислота

егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін ұнтақ, лиофилизат 20 миллиграмм, 40 миллиграмм, 125 миллиграмм; 250 миллиграмм; 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; таблеткалар 4 миллиграмм, 16 миллиграмм
11-бөлім. Сүйек құрылымы мен минералдануға әсер ететін дәрілер
221.
Кальцитонин
мұрын спрейі 14 мөлшер, 28 мөлшер 200 халықаралық бірлік/мөлшер, егуге арналған ерітінді 100 халықаралық бірлік/миллилитр
222.
Ибандрон қышқылы
қабықшамен қапталған таблетка, 150 миллиграмм, егуге арналған ерітінді 3 миллиграмм/3 миллилитр
223.
Клодрон қышқылы

концентрат для приготовления раствора для инъекций 60 миллиграмм/миллилитр; таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 800 миллиграмм; капсулы 400 миллиграмм
224.
Золедроновая кислота
раствор для инфузий 4 миллиграмм/5 миллилитр, 5 миллиграмм/100 миллилитр; концентрат для приготовления раствора для инфузий 4 миллиграмм/5 миллилитр; порошок, порошок для приготовления раствора для инфузий 4 миллиграмм
225.
Памидроновая кислота

егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін концентрат 60 миллиграмм/миллилитр; үлпек қабықшамен қапталған таблеткалар, 800 миллиграмм; капсулалар 400 миллиграмм
224.
Золедрон қышқылы
егуге арналған ерітінді 4 миллиграмм/5 миллилитр, 5 миллиграмм/100 миллилитр; инфузияға арналған ерітіндіні дайындауға арналған концентрат 4 миллиграмм/5 миллилитр; инфузияға арналған ерітінді ні дайындауға арналған ұнтақ 4 миллиграмм
225.
Памидрон қышқылы

концентрат для приготовления раствора для инфузий 30 миллиграмм/10 миллилитр, 90 миллиграмм/30 миллилитр
Раздел 12. Лекарственные средства, применяемые для лечения заболеваний центральной нервной системы
Подраздел 1. Лекарственные средства, применяемые при мигрени
1.1 Для лечения острых приступов
226.
Ацетилсалициловая кислота
таблетки 500 миллиграмм; таблетки, покрытые (кишечнорастворимой, пленочной) оболочкой 50 миллиграмм, 75 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; 300 миллиграмм; таблетки шипучие 330 миллиграмм, 500 миллиграмм

инфузияға арналған ерітіндіні дайындауға арналған концентрат 30 миллиграмм/10 миллилитр, 90 миллиграмм/30 миллилитр
12-бөлім. Орталық жүйке жүйесінің ауруларын емдеу үшін қолданылатын дәрілік заттар
1-кіші бөлім. Бас сақинасы кезінде қолданылатын дәрілік заттар
1.1. Жедел ұстамаларды емдеу үшін
226.
Ацетилсалицил қышқылы
таблеткалар 500 миллиграмм; қабықшамен (ішекте еритін, үлбірлі) қапталған таблеткалар, 50 миллиграмм, 75 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; 300 миллиграмм; көпіргіш таблеткалар 330 миллиграмм, 500 миллиграмм

227.
Суматриптан
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; спрей назальный
228.
Парацетамол
таблетки, таблетки, покрытые оболочкой 200 миллиграмм, 500 миллиграмм; таблетки растворимые 500 миллиграмм; порошок для внутреннего применения; сироп 2,4 % (без спирта); раствор для приема внутрь (для детей); суппозитории ректальные 50 миллиграмм, 80 миллиграмм, 100 миллиграмм, 125 миллиграмм, 150 миллиграмм, 250 миллиграмм, 300 миллиграмм, 500 миллиграмм; суспензия для приема внутрь 120 миллиграмм/5 миллилитр, 250 миллиграмм/5 миллилитр; суспензия для перорального применения 2,4 %
229.
Метоклопрамид

227.
Суматриптан
қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; мұрын спрейі
228.
Парацетамол
таблеткалар, қабықшамен қапталған таблеткалар, 200 миллиграмм, 500 миллиграмм; еритін таблеткалар 500 миллиграмм; ішке қабылдауға арналған ұнтақ, шәрбат 2,4% (спиртсіз), қабылдауға арналған ерітінді (балаларға арналған) тік ішек балауыздары 50 миллиграмм, 80 миллиграмм, 100 миллиграмм, 125 миллиграмм, 150 миллиграмм, 250 миллиграмм, 300 миллиграмм, 500 миллиграмм; ішке қолдануға арналған суспензия
229.
Метоклопрамид

таблетки 10 миллиграмм; раствор для инъекций 0,5 %, 10 миллиграмм/2 миллилитр, 5 миллиграмм/миллилитр
Раздел 13. Сердечнососудистые лекарственные средства
Подраздел 1. Антиангинальные лекарственные средства
1.1. Нитраты
230.
Изосорбидадинитрат
таблетки, таблетки пролонгированного действия 10 миллиграмм, 20 миллиграмм, 40 миллиграмм, 60 миллиграмм; раствор для инъекций 0,1 %; концентрат для приготовления раствора для инфузий 1 миллиграмм/миллилитр; аэрозоль, спрей

таблеткалар 10 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 0,5%, 10 миллиграмм/2 миллилитр, 5 миллиграмм/миллилитр
13-бөлім. Жүрек-қан тамырларына әсер ететін дәрілік заттары
1-кіші бөлім. Антиангинальді дәрілік заттар
1.1. Нитраттар
230.
Изосорбида динитрат
таблеткалар, әсері ұзартылған таблеткалар 10 миллиграмм, 20 миллиграмм, 40 миллиграмм, 60 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 0,1%; инфузияға арналған ерітіндіні дайындауға арналған концентрат 1 миллиграмм/миллилитр; аэрозоль, спрей

231.
Изосорбид-5-мононитрат
таблетки, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм, 40 миллиграмм, 50 миллиграмм, 60 миллиграмм
232.
Нитроглицерин
таблетки с замедленным высвобождением 6,5 миллиграмм; таблетки подъязычные 0,5 миллиграмм; концентрат для приготовления раствора для инфузий 1 миллиграмм/миллилитр; система терапевтическая трансдермальная, аэрозоль
1.2. Бета-адреноблокаторы
233.
Бисопролол
таблетки, таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм
234.
Небиволол
таблетки 5 миллиграмм
235.
Карведилол
таблетки, таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 6,25 миллиграмм, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм
236.
Метопролол
таблетки 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; таблетки с замедленным высвобождением (ретард, пролонгированного действия), покрытые оболочкой, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; раствор для внутривенного введения 1 миллиграмм/миллилитр
1.3. Антагонисты кальциевых каналов
237.
Нифедипин
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 10 миллиграмм, 30 миллиграмм, 60 миллиграмм; таблетки с контролируемым высвобождением, покрытые оболочкой, 30 миллиграмм, 60 миллиграмм; таблетки с замедленным высвобождением 20 миллиграмм; раствор для инфузий 0,01 %; капли для перорального применения 2 %
238.
Амиллилитродипин
таблетки 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм; капсулы 5 миллиграмм
239.
Дилтиазем
таблетки ретард, покрытые пленочной оболочкой, 90 миллиграмм, 180 миллиграмм
240.
Лерканидипин
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм
241.
Лацидипин
таблетки, покрытые оболочкой, 2 миллиграмм, 4 миллиграмм
Подраздел 2. Антиаритмические лекарственные средства
242.
Верапамила гидрохлорид
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 40 миллиграмм, 80 миллиграмм; таблетки пролонгированного действия (с замедленным высвобождением, покрытые оболочкой) 240 миллиграмм; капсулы пролонгированного действия 180 миллиграмм
243.
Дигоксин
таблетки 0,25 миллиграмм; раствор для инъекций 0,25 миллиграмм/миллилитр
244.
Лидокаина гидрохлорид
раствор для инъекций 1 %, 2 %, 10 %; аэрозоль 10 %
245.
Амиодарон
раствор для инъекций 150 миллиграмм/3 миллилитр; таблетки (делимые) 200 миллиграмм
246.
Пропранолол
таблетки 10 миллиграмм, 40 миллиграмм
247.
Пропафенон гидрохлорид
таблетки, покрытые оболочкой, 150 миллиграмм, 300 миллиграмм
248.
Метопролол
таблетки 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; таблетки с замедленным высвобождением (ретард, пролонгированного действия), покрытые оболочкой, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; раствор для внутривенного введения 1 миллиграмм/миллилитр

231.
Изосорбид-5-мононитрат
таблеткалар, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм, 40 миллиграмм, 50 миллиграмм, 60 миллиграмм
232.
Нитроглицерин
баяу босап шығарылатын таблеткалар 6,5 миллиграмм; тіл асты таблеткалар 0,5 миллиграмм; инфузияға арналған ерітінді ні дайындауға арналған концетрат 1 миллиграмм/миллилитр; трансдермальді терапиялық жүйе, аэрозоль
1.2. Бета-адренотежегіштер
233.
Бисопролол
таблеткалар, қабықшамен (үлпек) қапталған таблеткалар, 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм
234.
Небиволол
таблеткалар 5 миллиграмм
235.
Карведилол
таблеткалар, қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 6,25 миллиграмм, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм
236.
Метопролол
таблеткалар 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; босап шығуы баяу жүретін таблеткалар (ретард, әсері ұзартылған), қабықшамен қапталған, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; көктамырға егуге арналған ерітінді 1 миллиграмм/миллилитр
1.3. Кальций өзектерінің антагонисттері
237.
Нифедипин
қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 10 миллиграмм, 30 миллиграмм, 60 миллиграмм; босап шығуы бақылаулы қабықшамен қапталған таблеткалар, 30 миллиграмм, 60 миллиграмм; босап шығуы баяу таблеткалар 20 миллиграмм; инфузияға арналған ерітінді 0,01 %; пероральды қолдануға арналған тамшы 2%
238.
Амиллилитродипин
таблеткалар 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм; капсулалар 5 миллиграмм
239.
Дилтиазем
таблетка ретард, үлпек қабықшамен қапталған, 90 миллиграмм, 180 миллиграмм
240.
Лерканидипин
қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм
241.
Лацидипин
қабықшамен қапталған таблеткалар, 2 миллиграмм, 4 миллиграмм
2-кіші бөлім. Аритмияға қарсы дәрілік заттар
242.
Верапамила гидрохлорид
қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 40 миллиграмм, 80 миллиграмм; әсері ұзартылған таблеткалар (босап шығуы баяу, қабықшамен қапталған) 240 миллиграмм; әсері ұзартылған капсулалар 180 миллиграмм
243.
Дигоксин
таблеткалар 0,25 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 0,25 миллиграмм/миллилитр
244.
Лидокаина гидрохлорид
егуге арналған ерітінді 1%, 2%, 10%; аэрозоль 10%
245.
Амиодарон
егуге арналған ерітінді 150 миллиграмм/3 миллилитр; таблеткалар (бөлінетін) 200 миллиграмм
246.
Пропранолол
таблеткалар 10 миллиграмм, 40 миллиграмм
247.
Пропафенон гидрохлорид
қабықшамен қапталған таблеткалар, 150 миллиграмм, 300 миллиграмм
248.
Метопролол
таблеткалар 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; босап шығуы баяу жүретін таблеткалар (ретард, әсері ұзартылған), қабықшамен қапталған, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; көктамырға егуге арналған ерітінді 1 миллиграмм/миллилитр

249.
Бетаксолол
таблетки, покрытые оболочкой, 20 миллиграмм
Подраздел 3. Антигипертензивные лекарственные средства
3.1. Бета-адреноблокаторы
250.
Бисопролол
таблетки, таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм
251.
Небиволол
таблетки 5 миллиграмм
252.
Карведилол
таблетки, таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 6,25 миллиграмм, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм
253.
Метопролол
таблетки 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; таблетки с замедленным высвобождением (ретард, пролонгированного действия), покрытые оболочкой, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; раствор для внутривенного введения 1 миллиграмм/миллилитр

249.
Бетаксолол
қабықшамен қапталған таблеткалар, 20 миллиграмм
3-кіші бөлім. Гипертензивке қарсы дәрілік заттар
3.1. Бета-адренотежегіштер
250.
Бисопролол
таблеткалар, қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар 5 миллиграмм, 10 миллиграмм
251.
Небиволол
таблеткалар 5 миллиграмм
252.
Карведилол
таблеткалар, қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 6,25 миллиграмм, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм
253.
Метопролол
таблеткалар 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; босап шығуы баяу жүретін таблеткалар (ретард, әсері ұзартылған), қабықшамен қапталған, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; көктамырға енгізуге арналған ерітінді 1 миллиграмм/миллилитр

254.
Атенолол
таблетки, таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 12 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
3.2. Средства центрального действия
255.
Клонидин
таблетки 0,15 миллиграмм
256.
Моксонидин
таблетки, покрытые оболочкой, 0,2 миллиграмм, 0,3 миллиграмм, 0,4 миллиграмм
257.
Метилдопа
таблетки 250 миллиграмм
3.3. Альфа-адреноблокаторы
258.
Урапидил
раствор для внутривенного введения 5 миллиграмм/миллилитр; капсулы пролонгированного действия 30 миллиграмм

254.
Атенолол
таблеткалар, қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 12 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
3.2. Орталыққа әсер ететін дәрілер
255.
Клонидин
таблеткалар 0,15 миллиграмм
256.
Моксонидин
қабықшамен қапталған таблеткалар, 0,2 миллиграмм, 0,3 миллиграмм, 0,4 миллиграмм
257.
Метилдопа
таблеткалар 250 миллиграмм
3.3. Альфа-адренотежегіштер
258.
Урапидил
көктамырға егуге арналған ерітінді 5 миллиграмм/миллилитр; әсері ұзартылған капсулалар 30 миллиграмм

259.
Доксазозин
таблетки 1 миллиграмм, 2 миллиграмм, 4 миллиграмм; таблетки с модифицированным высвобождением 4 миллиграмм
3.4. Ингибиторы АПФ
260.
Фозиноприл
таблетки 10 миллиграмм, 20 миллиграмм
261.
Каптоприл
таблетки 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм
262.
Рамиприл
таблетки, капсулы 1,25 миллиграмм, 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм
263.
Моэксиприл
таблетки, покрытые оболочкой, 15 миллиграмм; таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 7,5 миллиграмм
264.
Зофеноприл
таблетки, покрытые оболочкой, 7,5 миллиграмм, 30 миллиграмм
265.
Лизиноприл
таблетки 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм
266.
Периндоприл
таблетки (делимые), таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 4 миллиграмм, 5 миллиграмм, 8 миллиграмм, 10 миллиграмм
267.
Эналаприл
таблетки, таблетки, покрытые оболочкой, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм
3.5. Диуретики
268.
Фуросемид
раствор для инъекций 20 миллиграмм/2 миллилитр, 1 %; таблетки 40 миллиграмм
269.
Гидрохлоротиазид
таблетки 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
270.
Индапамид
таблетки покрытые (пленочной) оболочкой, 2,5 миллиграмм; таблетки пролонгированного действия (с модифицированным высвобождением; длительного, замедленного высвобождения; покрытые оболочкой) 1,5 миллиграмм
271.
Торасемид
таблетки 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10миллиграмм; таблетки пролонгированного действия 5 миллиграмм, 10 миллиграмм
272.
Гидрохлортиазид + Спиронолактон
таблетки, покрытые оболочкой, 25 миллиграмм/25 миллиграмм
3.6. Ингибиторы рецепторов ангиотензина II
273.
Валсартан
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 40 миллиграмм, 80 миллиграмм, 160 миллиграмм
274.
Эпрозартан
таблетки, покрытые оболочкой, 600 миллиграмм
275.
Лозартан
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
276.
Кандесартан
таблетки 4 миллиграмм, 8 миллиграмм, 16 миллиграмм
277.
Телмисартан
таблетки 80 миллиграмм
278.
Ирбесартан
таблетки 150 миллиграмм
3.7. Антагонисты кальциевых каналов
279.
Нифедипин
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 10 миллиграмм, 30 миллиграмм, 60 миллиграмм; таблетки с контролируемым высвобождением, покрытые оболочкой, 30 миллиграмм, 60 миллиграмм; таблетки с замедленным высвобождением 20 миллиграмм; раствор для инфузий 0,01 %; капли для перорального применения 2 %
280.
Амиллилитродипин
таблетки, 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм; капсулы 5 миллиграмм
281.
Лацидипин
таблетки, покрытые оболочкой, 2 миллиграмм, 4 миллиграмм
Подраздел 4. Лекарственные средства, применяемые при сердечной недостаточности

259.
Доксазозин
таблеткалар 1 миллиграмм, 2 миллиграмм, 4 миллиграмм; босап шығуы түрлендірілген таблеткалар 4 миллиграмм
3.4. ААФ баяулатқыштары
260.
Фозиноприл
таблеткалар 10 миллиграмм, 20 миллиграмм
261.
Каптоприл
таблеткалар 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм
262.
Рамиприл
таблеткалар, капсулалар 1,25 миллиграмм, 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм
263.
Моэксиприл
қабықшамен қапталған таблеткалар, 15 миллиграмм; үлпек қабықшамен қапталған таблеткалар, 7,5 миллиграмм
264.
Зофеноприл
қабықшамен қапталған таблеткалар, 7,5 миллиграмм, 30 миллиграмм
265.
Лизиноприл
таблеткалар 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм
266.
Периндоприл
таблеткалар (бөлінетін), қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 4 миллиграмм, 5 миллиграмм, 8 миллиграмм, 10 миллиграмм
267.
Эналаприл
таблеткалар, қабықшамен қапталған таблеткалар, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм
3.5. Диуретиктер
268.
Фуросемид
егуге арналған ерітінділер 20 миллиграмм/2 миллилитр, 1%; таблеткалар 40 миллиграмм
269.
Гидрохлоротиазид
таблеткалар 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
270.
Индапамид
қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 2,5 миллиграмм; әсері ұзартылған таблеткалар (босап шығуы түрлендірілген, ұзақ, баяу босап шығатын, қабықшамен қапталған) 1,5 миллиграмм
271.
Торасемид
таблеткалар 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм; әсері ұзартылған таблеткалар 5 миллиграмм, 10 миллиграмм
272.
Гидрохлортиазид + Спиронолактон
қабықшамен қапталған таблеткалар, 25 миллиграмм/25 миллиграмм
3.6. Ангиотензин ІІ рецепторларын баяулатқыштар
273.
Валсартан
таблеткалар, қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 40 миллиграмм, 80 миллиграмм, 160 миллиграмм
274.
Эпрозартан
қабықшамен қапталған таблеткалар, 600 миллиграмм
275.
Лозартан
қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
276.
Кандесартан
таблеткалар 4 миллиграмм, 8 миллиграмм, 16 миллиграмм
277.
Телмисартан
таблеткалар 80 миллиграмм
278.
Ирбесартан
таблеткалар 150 миллиграмм
3.7. Кальций өзекшелерінің антагонисттері
279.
Нифедипин
қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 10 миллиграмм, 30 миллиграмм, 60 миллиграмм; босап шығуы бақыланатын таблеткалар, қабықшамен қапталған, 30 миллиграмм, 60 миллиграмм; босап шығуы баяу жүретін таблеткалар 20 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 0,01%; пероральді қолдануға арналған тамшы 2%
280.
Амиллилитродипин
таблеткалар, 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм; капсулалар 5 миллиграмм
281.
Лацидипин
қабықшамен қапталған таблеткалар, 2 миллиграмм, 4 миллиграмм
4-кіші бөлім. Жүрек жетіспеушілігі кезінде қолданылатын дәрілік заттар

раствор для внутривенной 0,1 % 10 мо/10 миллиграмм
296.
Норадреналина гидротартрат
раствор для внутривенного введения 2 миллиграмм/1 миллилитр
297.
Фосфокреатинин
Порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инфузий и внутривенных инъекций, 1 грамм
4.5. Периферические вазодилятаторы
298.
Бенциклан
раствор для инъекций 50миллиграмм/2миллилитр; таблетки 100 миллиграмм
Подраздел 5. Антихолистеринемические препараты

к/т егу үшін ерітінді 0,1% 10 мо/10 миллиграмм
296.
Норадреналина гидротартрат
көктамырға егуге арналған ерітінді 2 миллиграмм/1 миллилитр
297.
Фосфокреатинин
инфузияға және көктамыр ішіне егу үшін ерітінді дайындауға арналған 1 грамм лиофилизацияланған ұнтақ
4.5. Шеткі вазодилятаторлар
298.
Бенциклан
егуге арналған ерітінді 50 миллиграмм/2 миллилитр; таблеткалар 100 миллиграмм
5-кіші бөлім. Антихолистеринемиялық препараттар

299.
Симвастатин
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 10 миллиграмм. 20 миллиграмм, 40 миллиграмм, 80 миллиграмм
300.
Аторвастатин
таблетки, покрытые оболочкой, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм, 40 миллиграмм
301.
Розувастатин
таблетки, покрытые (пленочной) оболочкой, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм, 40 миллиграмм
302.
Микронизированныйфенофибрат
капсулы 145 миллиграмм
303.
Фенофибрат
капсулы 200 миллиграмм, 250 миллиграмм
Раздел 14. Средства, применяемые при ревматических заболеваниях
Подраздел 1. Лекарственные средства, применяемые при ревматоидном, ювенильном и других артритах и болезнями с диффузными заболеваниями соединительной ткани

299.
Симвастатин
қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм, 40 миллиграмм, 80 миллиграмм
300.
Аторвастатин
қабықшамен қапталған таблеткалар, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм, 40 миллиграмм
301.
Розувастатин
қабықшамен қапталған (үлпек) таблеткалар, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм, 20 миллиграмм, 40 миллиграмм
302.
Микронизированный фенофибрат
калсулалар 145 миллиграмм
303.
Фенофибрат
капсулалар 200 миллиграмм, 250 миллиграмм
14-бөлім. Ревматизм аурулары кезінде қолданылатын дәрілер
1-кіші бөлім. Ревматоидты, ювенильді және басқа да артрит пен дәнекер тінінің диффузды аурулары кезінде қолданылатын дәрілік заттар

1.1. Базисные болезнь-модифицирующие препараты
304.
Метотрексат
таблетки, таблетки, покрытые оболочкой 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм; раствор для инъекций 5 миллиграмм/миллилитр, 10 миллиграмм/миллилитр, 15 миллиграмм/3 миллилитр, 20 миллиграмм/5 миллилитр, 50 миллиграмм/5 миллилитр; концентрат для приготовления раствора для инфузий 500 миллиграмм/5 миллилитр; раствор для инъекций 10 миллиграмм/миллилитр 0,75 миллилитр, 1 миллилитр, 1,5 миллилитр, 2 миллилитр, 2,5 миллилитр; лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм

1.1. Негізгі аурулар - түрлендірілген препараттар
304.
Метотрексат
таблеткалар, қабықшамен қапталған таблеткалар 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 5 миллиграмм/миллилитр, 10 миллиграмм/миллилитр, 15 миллиграмм/3 миллилитр, 20 миллиграмм/3 миллилитр, 20 миллиграмм/5 миллилитр, 50 миллиграмм/5 миллилитр; инфузияға арналған ерітіндіні дайындауға арналған концетрат 500 миллиграмм/5 миллилитр; егуге арналған ерітінді 10 миллиграмм/миллилитр 0,75 миллилитр, 1 миллилитр, 1,5 миллилитр, 2 миллилитр, 2,5 миллилитр; егуге арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизат 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм

305.
Хлорохин
таблетки 250 миллиграмм
306.
Сульфасалазин
таблетки, покрытые оболочкой, 500 миллиграмм
307.
Циклофосфамид
порошок для приготовления раствора для инъекций 500миллиграмм, 1000миллиграмм
1.2. Гормональные противовоспалительные препараты
308.
Преднизолон
раствор для инъекций 25 миллиграмм/миллилитр, 30 миллиграмм/миллилитр; таблетка 0,005 грамм; капли глазные 5 миллиграмм/миллилитр; мазь для наружного применения 0,5 %
309.
Метилпреднизолон
порошок, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 20 миллиграмм, 40 миллиграмм, 125 миллиграмм; 250 миллиграмм; 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; таблетки 4 миллиграмм, 16 миллиграмм
1.3. Нестероидные противовоспалительные препараты

305.
Хлорохин
таблеткалар 250 миллиграмм
306.
Сульфасалазин
қабықшамен қапталған таблеткалар, 500 миллиграмм
307.
Циклофосфамид
егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін ұнтақ 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм
1.2. Қабынуға қарсы гормональді препараттар
308.
Преднизолон
егуге арналған ерітінді 25 миллиграмм/миллилитр, 30 миллиграмм/миллилитр; таблетка 0,005 грамм; көз тамшысы 5 миллиграмм/миллилитр; сыртқа қолдануға арналған май 0,5%
309.
Метилпреднизолон
егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін ұнтақ, лиофилизат 20 миллиграмм, 40 миллиграмм, 125 миллиграмм; 250 миллиграмм; 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; таблетки 4 миллиграмм, 16 миллиграмм
1.3. Стероидты емес қабынуға қарсы препараттар

310.
Ацетилсалициловая кислота
таблетки 500 миллиграмм; таблетки, покрытые (кишечнорастворимой, пленочной) оболочкой, 50 миллиграмм, 75 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; 300 миллиграмм; таблетки шипучие 330 миллиграмм, 500 миллиграмм
311.
Диклофенак натрия
таблетки, покрытые оболочкой, 50 миллиграмм, 75 миллиграмм; таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм,100 миллиграмм; таблетки, покрытые кишечнорастворимой оболочкой, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм; таблетки с замедленным высвобождением, 75 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; таблетки ретард, покрытые оболочкой, 100 миллиграмм; таблетки пролонгированного действия, покрытые кишечнорастворимой оболочкой, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; таблетки, покрытые сахарной оболочкой, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм; драже 50 миллиграмм; порошок для приготовления раствора для приема внутрь 50 миллиграмм; капсулы 100 миллиграмм; капсулы с отложенным высвобождением 75 миллиграмм, 100 миллиграмм; капсулы ректальные 100 миллиграмм; суппозитории ректальные 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; мазь, гель; раствор для инъекций 75 миллиграмм/3 миллилитр, 75 миллиграмм/2 миллилитр, 25 миллиграмм/миллилитр
312.
Мелоксикам
раствор для инъекций 15 миллиграмм/1,5 миллилитр; 1 %; таблетки 7,5 миллиграмм, 15 миллиграмм; суппозитории ректальные 15 миллиграмм
313.
Кетопрофен
раствор для инъекций 100 миллиграмм/миллилитр, 100 миллиграмм/2 миллилитр; 50 миллиграмм/миллилитр; капсула 50 миллиграмм, 150 миллиграмм; таблетки, таблетки покрытые оболочкой, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; суппозитории 100 миллиграмм; крем 5 %, гель 2,5 %
314.
Ацеклофенак
таблетки, покрытые оболочкой 100 миллиграмм
315.
Лорноксикам
таблетки, покрытые оболочкой, 4 миллиграмм, 8 миллиграмм; лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и внутримышечного введения 8 миллиграмм
316.
Ибупрофен
таблетки, покрытые оболочкой, 200 миллиграмм, 400 миллиграмм; таблетки шипучие 200 миллиграмм; суспензия для приема внутрь 100 миллиграмм/5 миллилитр; крем для наружного применения; раствор для внутривенного введения 5 миллиграмм/миллилитр
317.
Эторикоксиб
таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 60 миллиграмм, 90 миллиграмм, 120 миллиграмм
318.
Этодолак
таблетки 400 миллиграмм
Подраздел 2. Лекарственные средства, применяемые при остеоартрозе и остепорозе
319.
Гиалуронат натрия
раствор для внутрисуставного введения 20 миллиграмм/2 миллилитр, эндопротез синовиальной жидкости 25 миллиграмм/2,5 миллилитр

310.
Ацетилсалицил қышқылы
таблеткалар 500 миллиграмм; қабықшамен (ішекте еритин, үлбірлі) қапталған таблеткалар, 50 миллиграмм, 75 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; 300 миллиграмм; көпіргіш таблеткалар 330 миллиграмм, 500 миллиграмм
311.
Диклофенак натрия
қабықшамен қапталған таблеткалар 50 миллиграмм, 75 миллиграмм; үлбірлі қабықшамен қапталған таблеткалар 12,5 миллиграмм, 25 миллиграмм, 50 миллиграмм,100 миллиграмм; ішекте еритін қабықшамен қапталған таблеткалар 25 миллиграмм, 50 миллиграмм; баяу босатылатын таблеткалар 75 миллиграмм, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; қабықшамен қапталған ретард таблеткалар 100 миллиграмм; ішекте еритін қабықшамен қапталған, әсері ұзартылған таблеткалар 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; қантты қабықшамен қапталған таблеткалар 25 миллиграмм, 50 миллиграмм; драже 50 миллиграмм; ішуге арналған ерітінді даярлауға арналған ұнтақ 50 миллиграмм; капсулалар 100 миллиграмм; босатылуы шегерілген капсулалар 75 миллиграмм, 100 миллиграмм; тік ішек капсулалары 100 миллиграмм; тік ішек балауыздары 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм; жақпа май, гель; егуге арналған ерітінді 75 миллиграмм/3 миллилитр, 75 миллиграмм/2 миллилитр, 25 миллиграмм/миллилитр
312.
Мелоксикам
егуге арналған ерітінді 15 миллиграмм/1,5 миллилитр; 1%; таблеткалар 7,5 миллиграмм, 15 миллиграмм; тік ішек балауыздары 15 миллиграмм
313.
Кетопрофен
егуге арналған ерітінді 100 миллиграмм/миллилитр, 100 миллиграмм/2 миллилитр; 50 миллиграмм/миллилитр; капсула 50 миллиграмм, 150 миллиграмм; таблеткалар, қабықшамен қапталған таблеткалар, 100 миллиграмм, 150 миллиграмм; балауыздар 100 миллиграмм; крем 5%, гель 2,5%
314.
Ацеклофенак
таблеткалар, қабықшамен қапталған таблеткалар, 100 миллиграмм
315.
Лорноксикам
қабықшамен қапталған таблеткалар, 4 миллиграмм, 8 миллиграмм; бұлшықетке және көктамырға егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизат 8 миллиграмм
316.
Ибупрофен
қабықшамен қапталған таблеткалар, 200 миллиграмм, 400 миллиграмм; көпіретін таблеткалар 200 миллиграмм; ішке қолдануға арналған суспензия 100 миллиграмм/5 миллилитр; сыртқа қолдануға арналған крем; көктамырға енгізуге арналған ерітінді 5 миллиграмм/миллилитр
317.
Эторикоксиб
үлпек қабықшамен қапталған таблеткалар, 60 миллиграмм, 90 миллиграмм, 120 миллиграмм
318.
Этодолак
таблеткалар 400 миллиграмм
2-кіші бөлім. Остеоартроз жэне остепорроз кезінде қолданылатын дәрілік заттар
319.
Гиалуронат натрия
буын ішіне енгізуге арналған ерітінді 20 миллиграмм/2 миллилитр, синовиальды сұйықтықтың эндопротезі 25 миллиграмм/2,5 миллилитр

320.
Алендроновая кислота
таблетки, покрытые оболочкой, 10 миллиграмм, 70 миллиграмм
321.
Алендроновая кислота + Колекальциферол
таблетки 70 миллиграмм/70 микрограмм
322.
Стронция ранелат
гранулы для приготовления суспензий для приема внутрь 2 грамм
323.
Кальцитонин
спрей назальный 14 доз, 28 доз 200 международных единиц/доза, раствор для инъекций 100 международных единиц/миллилитр
324.
Кальций + Витамин Д
таблетки, покрытые оболочкой
Раздел 15. Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов пищеварения
Подраздел 1. Антацидные и другие противоязвенные лекарственные средства

320.
Алендрон қышқылы
қабықшамен қапталған таблеткалар, 10 миллиграмм, 70 миллиграмм
321.
Алендрон қышқылы +
таблеткалар 70 миллиграмм/70 микрограмм
322.
Стронция ранелат
ішке қабылдау үшін суспензилерді дайындуға арналған гранулалар 2 грамм
323.
Кальцитонин
мұрын спрейі 14 мөлшер, 28 мөлшер 200 халықаралық бірлік/мөлшер, егуге арналған ерітінді 100 халықаралық бірлік/миллилитр
324.
Кальций + Витамин Д
қабықшамен қапталған таблеткалар
15-бөлім. Асқорыту мүшелерінің аурулары кезінде қолданылатын дәрілік заттар
1-кіші бөлім. Антацидтік және басқа да ойық жараларға қарсы дәрілік заттар

325.
Комбинированный препарат, содержащий гидроокись алюминия, гидроокись магния
суспензия для приема внутрь; таблетки жевательные 500 миллиграмм;
326.
Алюминия фосфат
гель
327.
Висмута трикалиядицитрат
таблетки, покрытая оболочкой, 120 миллиграмм
328.
Ранитидин
таблетки 150 миллиграмм, 300 миллиграмм; раствор для инъекций 25 миллиграмм/миллилитр
329.
Фамотидин
таблетки, покрытые пленочной оболочкой 10 миллиграмм, 20 миллиграмм, 40 миллиграмм; порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 20 миллиграмм
330.
Сукральфат
таблетки 1 грамм
331.
Омепразол
капсулы, капсулы кишечнорастворимые 10 миллиграмм, 20 миллиграмм; порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 40 миллиграмм;
332.
Пантопразол
таблетки, покрытые кишечнорастворимой оболочкой, 20, 40 миллиграмм; порошок, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 40 миллиграмм
333.
Эзомепразол
таблетки, покрытые оболочкой 20 миллиграмм, 40 миллиграмм; лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения 40 миллиграмм
334.
Пирензепин
таблетки 25,50 миллиграмм; раствор для инъекций 10 миллиграмм/2 миллилитр
Подраздел 2. Противорвотные лекарственные средства
335.
Домперидон
таблетки 10 миллиграмм; таблетки для рассасывания 10 миллиграмм; сироп; капли для приема внутрь; суспензия 1 миллиграмм/миллилитр
336.
Метоклопрамид
таблетки 10 миллиграмм; раствор для инъекций 0,5 %; 10 миллиграмм/2 миллилитр; 5 миллиграмм/миллилитр
337.
Прометазин
раствор для инъекций 50 миллиграмм/2 миллилитр; драже 25 миллиграмм
338.
Ондансетрон
раствор для инъекций 2 миллиграмм/2 миллилитр, 4 миллиграмм/2 миллилитр; таблетка 4 миллиграмм, 8 миллиграмм
Подраздел 3. Антигеморроидальные лекарственные средства
339.
Белладонны экстракт + Трибромфенолят висмута + Цинка сульфат
суппозитории ректальные
340.
Цинкокаина гидрохлорид + Гидрокортизон + Эскулозид + Фрамицетина сульфат
свечи ректальные
Подраздел 4. Противовоспалительные лекарственные средства
341.
Месалазин
таблетки покрытые оболочкой 250 миллиграмм, 400 миллиграмм, 500 миллиграмм; суппозитории 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; суспензия 4грамм/60 миллилитр
342.
Сульфасалазин
таблетки, покрытые оболочкой, 500 миллиграмм
343.
Гидрокортизон
суспензия (микрокристаллическая) для инъекций 2,5 %; мазь 0,1 %, 0,5 %, 1 %; крем 0,1 %
Подраздел 5. Спазмолитические лекарственные средства
344.
Атропин
раствор для инъекций 1 миллиграмм/миллилитр
345.
Дротаверин
таблетки 40 миллиграмм, 80 миллиграмм; раствор для инъекций 40 миллиграмм/2 миллилитр, 20миллиграмм/миллилитр, 2 %
346.
Платифиллин

325.
Біріктірілген препараттар, алюминий гидрототығы, магний гидрототығынан тұратын
ішке қолдануға арналған суспензия; шайнайтын таблеткалар 500 миллиграмм;
326.
Алюминия фосфат
гель
327.
Висмута трикалия дицитрат
таблеткалар, қабықшамен қапталған, 120 миллиграмм
328.
Ранитидин
таблеткалар 150 миллиграмм, 300 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 25 миллиграмм/миллилитр
329.
Фамотидин
үлпек қабықшамен қапталған таблеткалар 10 миллиграмм, 20 миллиграмм, 40 миллиграмм; егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизирленген ұнтақ 20 миллиграмм
330.
Сукральфат
таблеткалар 1 грамм
331.
Омепразол
капсулалар, ішекте еритін капсулалар 10 миллиграмм, 20 миллиграмм; егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизирленген ұнтақ 40 миллиграмм;
332.
Пантопразол
ішекте еритін қабықшамен қапталған таблеткалар, 20, 40 миллиграмм; егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизирленген ұнтақ 40 миллиграмм
333.
Эзомепразол
таблеткалар, қабықшамен қапталған 20 миллиграмм, 40 миллиграмм; егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін диофилизирленген ұнтақ 40 миллиграмм
334.
Пирензепин
таблеткалар 25,50 миллиграмм; егуге арналған ерітінділер 10 миллиграмм/2 миллилитр
2-кіші бөлім. Құсуға қарсы дәрілік заттар
335.
Домперидон
таблеткалар 10 миллиграмм; соруға арналған таблеткалар 10 миллиграмм; шәрбат; ішке қолдануға арналған тамшы; суспензия 1 миллиграмм/миллилитр
336.
Метоклопрамид
таблеткалар 10 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 0,5%; 10 миллиграмм/2 миллилитр; 5 миллиграмм/миллилитр
337.
Прометазин
егуге арналған ерітінді 50 миллиграмм/2 миллилитр; драже 25 миллиграмм
338.
Ондансетрон
егуге арналған ерітінді 2 миллиграмм/2 миллилитр, 4 миллиграмм/2 миллилитр; таблетка 4 миллиграмм, 8 миллиграмм
3-кіші бөлім. Көтеуге қарсы дәрілік заттар
339.
Белладонна сығындысы + Трибромфенолят висмута + Мырыш сульфат
тік ішек балауызы
340.
Цинкокаина гидрохлорид + Гидрокортизон + Эскулозид + Фрамицетина сульфат
тік ішек балауыздары
4-кіші бөлім. Қабынуға қарсы дәрілік заттар
341.
Месалазин
таблеткалар, қабықшамен қапталған 250 миллиграмм, 400 миллиграмм, 500 миллиграмм; балауыздар 250 миллиграмм, 500 миллиграмм; суспензия 4 грамм/60 миллилитр
342.
Сульфасалазин
таблеткалар, қабықшамен қапталған, 500 миллиграмм
343.
Гидрокортизон
егуге арналған суспензия (микрокристаллды) 2,5%; май 0,1%, 0,5%, 1%; крем 0,1%
5-кіші бөлім. Спазмолитикалық дәрілік заттар
344.
Атропин
егуге арналған ерітінді 1 миллиграмм/миллилитр
345.
Дротаверин
таблеткалар 40 миллиграмм, 80 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 40 миллиграмм/2 миллилитр, 20 миллиграмм/миллилитр, 2%
346.
Платифиллин

353.
Бисакодил
таблетки, 5миллиграмм; суппозитории ректальные 10 миллиграмм
354.
Макрогол 4 000 калия хлорид, натрия сульфат, натрия бикарбонат, натрия хлорид
порошок для приготовления перорального раствора для подготовки к диагностическим исследованиям и хирургическим вмешательствам
Подраздел 7. Лекарственные средства, применяемые при диарее
7.1. Средства для пероральной регидратации
355.
Соли для приготовления пероральных глюкозо-электролитных растворов
порошок
7.2. Антидиарейные (симптоматические) лекарственные средства
356.
Лоперамид
таблетки, капсулы, таблетки для рассасывания 2 миллиграмм
7.3. Средства, применяемые при антибиотикоассоциированной диарее
7.3.1. Антибактериальные препараты
7.3.1.1. Адсорбирующие лекарственные средства

353.
Бисакодил
таблеткалар, 5миллиграмм; тік ішек балауыздары 10 миллиграмм
354.
Макрогол 4 000 калия хлорид, натрия сульфат, натрия бикарбонат, натрий хлориді
диагностикалық және хирургиялық араласуға дайындау үшін пероральды ерітіндіні дауындаға арналған ұнтақ
7-кіші бөлім. Іштің өтуі кезінде қолданылатын дәрілік заттар
7.1. Пероральды регидратация үшін дәрілік заттар
355.
Пероральды глюкозо-электролитті ерітінділерді дайындау үшін тұздар
ұнтақ
7.2. Іш өтуге қарсы (симптоматикалық) дәрілік заттар
356.
Лоперамид
таблеткалар, капсулалар, соруға арналған таблеткалар 2 миллиграмм
7.3. Антибиотикоассоциирленген іш өту кезінде қолданылатын дәрілер
7.3.1. Бактерияларға қарсы препараттар

357.
Смектитдиоктаэдрический
порошок для приготовления суспензии для приема внутрь 3,0 грамм
358.
Метронидазол
раствор для инфузий 500 миллиграмм/100 миллилитр, раствор для инъекций 5 миллиграмм/миллилитр; таблетки, покрытые оболочкой 250 миллиграмм, 400 миллиграмм, 500 миллиграмм; суппозитории, таблетки вагинальные 500 миллиграмм; гель для наружного применения, вагинальный 10 миллиграмм/г; крем для наружного применения 1 %

357.
Смектит диоктаэдретиқалык
дайындауға арналған лиофилизат ішке қабылдауға арналған 3,0 грамм
358.
Метронидазол
егуге арналған ерітінді 500 миллиграмм/100 миллилитр; егуге арналған ерітінді 5 миллиграмм/миллилитр; қабықшамен қапталған таблеткалар 250 миллиграмм, 400 миллиграмм, 500 миллиграмм; балауыздар, қынап таблеткалар 500 миллиграмм; сыртқа қолдануға арналған гель, қынап гелі 10 миллиграмм/грамм; сыртқа қолдануға арналған крем 1%

359.
Ванкомицин
лиофилизат, порошок для приготовления раствора для инфузий 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм
7.3.1.2. Препараты бактерий и продуктов обмена представителей родов
Bifidobacterium, Lactobacillus, Escherichia, Enterococcus идругие,
апатогенных спорообразующих бацилл и сахаромицет
360.
Стерильный концентрат продуктов обмена кишечной микрофлоры
капли для приема внутрь 30 миллилитр, 100 миллилитр
361.

359.
Ванкомицин
инфузияға арналған ерітінді ні дайындауға арналған лиофилизат 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм
7.3.2. Бактериялардың және Bifidobacterium, Lactobacillus, Escherichia, Enterococcus және тағыда басқа аптогендік споратүзуші бацил және сахромицет ұқсас заттарды алмастыратын бактериалар өнімдер препараттары
360.
Ішек микрофлорасының алмасу өнімінің зарарсыз концентраты
ішке қабылдауға арналған тамшы 30 миллилитр, 100 миллилитр
361.

Лактозы моногидрат 32,5 миллиграмм + лиофилизированные дрожжи сахоромицетибуларди 250миллиграмм
капсулы 250 миллиграмм, порошок лиофилизированный для перорального применения пакетиках 250 миллиграмм
362.
Споры Bacillusclausii, химиотерапевтическим препаратам и антибиотикам
капсулы, суспензия для перорального применения
363.
Bifidobakteriumlongum + Enterococcusfaecium
капсулы с кишечнорастворимой оболочкой
Подраздел 8. Препараты пищеварительных ферментов

Лактозы моногидрат 32,5 миллиграмм + лиофилизирленген ашытқы сахоромицети буларди 250 миллиграмм
капсулалар 250 миллиграмм, пероральды қабылдауға арналған пакеттегі лиофилизирленген ұнтақ 250 миллиграмм
362.
Әртүрлі химиотерапиялық препараттарға және антибиотиктерге политұрақты Bacillus clausii спорасы
капсулалар, пероральды қабылдауға арналған суспензия
363.
Bifidobakterium longum + Enterococcus faecium
ішекте еритін қапшықты капсулалар
8-кіші бөлім. Асқорыту ферменттерінің препараттары

364.
Панкреатин
таблетки в кишечнорастворимой оболочке 25 единиц, 1000 единиц, 3500 единиц; капсула в кишечнорастворимой оболочке содержащие минимикросферы 150 миллиграмм, 300 миллиграмм; порошок; драже
Подраздел 9. Лекарственные средства, применяемые для стимуляции аппетита
365.
Метопин (5-( 1-метилпиперидилиден-4)-5Р-дибензо[а,d] Ципрогептадинаацефилинат), L-лизина гидрохлорид, DL-карнитина гидрохлорид, витамин В1 (тимаина гидрохлорид), витамин В6 (пиридоксина гидрохлорид), витамин В12 (цианокобаламин)
порошок для приготовления раствора для приема внутрь 3 грамм
Подраздел 10. Ветрогонные средства

364.
Панкреатин
ішекте еритін қабықшамен қапталған таблеткалар 25 бірлік, 1000 бірлік, 3500 бірлік; ішекте еритін қапталған минимикросферадан тұратын капсула 150 миллиграмм, 300 миллиграмм; ұнтақ; драже
9-кіші бөлім. Тәбетті белсендіру үшін қолданылатын дәрілік заттар
365.
Метопин (5-(1-метилпиперидилиден-4)-5Р-дибензо[a, d] Ципрогептадина ацефилинат), L-лизина гидрохлорид, DL-карнитина гидрохлорид, витамин В1 (тимаина гидрохлорид), витамин В6 (пиридоксина гидрохлорид), витамин В12 (цианокобаламин)
ішке қолдануға арналған ерітіндіні дайындау үшін ұнтақ 3 грамм
10-кіші бөлім. Жел айдайтын дәрілер

366.
Симетикон
капсулы 40 миллиграмм; эмульсия 40 миллиграмм/миллилитр 100 миллилитр; 66,66 миллиграмм/миллилитр 30 миллилитр
Раздел 16. Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях органов дыхания
Подраздел 1. Лекарственные средства, применяемые при бронхиальной астме и хронических обструктивных заболеваниях легких
367.
Бекламетазон
аэрозоль для ингаляции 100 микрограмм/доза, 200 микрограмм/доза, 250 микрограмм/доза

366.
Симетикон
капсулалар 40 миллиграмм; эмульсия 40 миллиграмм/миллилитр 100 миллилитр; 66,66 миллиграмм/миллилитр 30 миллилитр
16-бөлім. Тыныс алу мүшелерінің аурулары кезінде қолданылатын дәрілік заттар
1-кіші бөлім. Бронх демікпесі мен өкпенің обструктивті аурулары кезінде қолданылатын дәрілік заттар
367.
Бекламетазон
Ингаляцияға арналған аэрозоль 100 микрограмм/мөлшер, 200 микрограмм/мөлшер, 250 микрограмм/мөлшер

368.
Будесонид
порошок для ингаляций 100микрограмм/доза, 200 микрограмм /доза; раствор для ингаляций 0,25 миллиграмм/миллилитр, 0,5 миллиграмм/миллилитр; капсулы 3 миллиграмм; суспензия для ингаляции дозированная 0,25 миллиграмм/миллилитр, 0,5 миллиграмм/миллилитр
369.
Ипратропия бромид
аэрозоль дозированный для ингаляций 20 микрограмм /доза, 40 микрограмм /доза; раствор для ингаляций 0, 25 миллиграмм/миллилитр; капсулы с порошком для ингаляций 40 микрограмм
370.
Сальбутамол
аэрозоль 100 микрограмм/доза; раствор для ингаляций 1 миллиграмм/миллилитр, 5миллиграмм/миллилитр; таблетка пролонгированного действия, покрытая оболочкой 7,23 грамм
371.
Теофиллин
таблетки, капсулы 100 миллиграмм, 200 миллиграмм, 300 миллиграмм, 350 миллиграмм
372.
Фенотерол
аэрозоль дозированный 100 микрограмм/доза
373.
Фенотерола гидробромид + Ипратропиягидробромид
раствор для ингаляций 500 микрограмм + 250 микрограмм/ миллилитр, аэрозоль, 50 микрограмм + 21 микрограмм/ доза
374.
Аминофиллин
раствор для инъекций 2,4 %, 24 %; таблетки 150 миллиграмм
375.
Салметерол
аэрозоль для ингаляций дозированный 25 микрограмм/доза 120 доза
376.
Флутиказон
аэрозоль 50 микрограмм/доза, 125 микрограмм/доза, 250 микрограмм/доза
377.
Сальметерол + Флутиказон
аэрозоль 25/50 микрограмм, 25/125 микрограмм, 25/250 микрограмм; порошок для ингаляции 50 микрограмм/100 микрограмм; 50 микрограмм/250 микрограмм; 50 микрограмм/500 микрограмм в ингалятор-дисках 60 доз
378.
Будесонид + Формотеролафумаратадигидрат
порошок для ингаляций дозированный в ингаляторе пластиковом 60 доз 80/4,5 микрограмм/доза; 60 доз 160/4,5 микрограмм/доза; 120 доз 80/4,5 микрограмм/доза; 120 доз 160/4,5 микрограмм/доза
379.
Монтелукаст натрия
таблетки жевательные 4 миллиграмм, 5 миллиграмм; таблетки, покрытые оболочкой, 10 миллиграмм
380.
Тиотропия бромид
капсулы с порошком для ингаляций 18 миллиграмм
381.
Циклезонид
аэрозоль для ингаляции дозированный 80 микрограмм, 5 миллилитр/ 60 доз, 10 миллилитр/120 доз; 160 микрограмм, 5 миллилитр/ 60 доз, 10 миллилитр/120 доз
Подраздел 2. Муколитические лекарственные средства
382.
Амброксол
таблетки 30 миллиграмм; таблетки шипучие 60 миллиграмм; сироп; капли для приема внутрь; раствор для инъекций; раствор для приема внутрь (ингаляций) 7,5 миллиграмм/миллилитр; капсулы ретард (пролонгированного действия) 75 миллиграмм
383.
Карбоцистеин
капсулы; сироп
384.
Солодки масло
масло 50, 0 миллилитр

368.
Будесонид
ингаляцияға арналған ұнтақ 100 микрограмм/мөлшер, 200 микрограмм/мөлшер; ингаляцияға арналған ерітінді 0,25 миллиграмм/миллилитр, 0,5 миллиграмм/миллилитр; капсулалар 3 миллиграмм; ингаляцияға арналған мөлшерленген суспензия 0,25 миллиграмм/миллилитр, 0,5 миллиграмм/миллилитр
369.
Ипратропия бромид
ингаляцияға арналған мөлшерленген аэрозоль 20 микрограмм/мөлшер, 40 микрограмм/мөлшер; ингаляцияға арналған ерітінді 0,25 миллиграмм/миллилитр; ингаляцияға арналған капсула ұнтақпен 40 микрограмм
370.
Сальбутамол
аэрозоль 100 микрограмм/мөлшер; ингаляцияға арналған ерітінді 1 миллиграмм/миллилитр, 5 миллиграмм/миллилитр; әсері ұзартылған, қабықшамен қапталған таблетка 7,23 грамм
371.
Теофиллин
таблеткалар, капсулалар 100 миллиграмм, 200 миллиграмм, 300 миллиграмм, 350 миллиграмм
372.
Фенотерол
аэрозоль мөлшерленген 100 микрограмм/мөлшер
373.
Фенотерола гидробромид + Ипратропия гидробромид
ингаляцияға арналған ерітінді 500 микрограмм + 250 микрограмм/миллилитр, аэрозоль, 50 микрограмм + 21 микрограмм/мөлшер
374.
Аминофиллин
егуге арналған ерітінді 2,4%, 24%; таблеткалар 150 миллиграмм
375.
Салметерол
ингаляцияға арналған мөлшерленген аэрозоль 25 микрограмм/мөлшер 120 мөлшер
376.
Флутиказон
аэрозоль 50 микрограмм/мөлшер, 125 микрограмм/мөлшер, 250 микрограмм/мөлшер
377.
Сальметерол + Флутиказон
аэрозоль 25/50 микрограмм, 25/125 микрограмм, 25/250 микрограмм; ингаляцияға арналған ұнтақ, ингаляцияға арналған мультидискідегі ұнтақ 50 микрограмм/100 микрограмм; 50 микрограмм/250 микрограмм; 50 микрограмм/500 микрограмм
378.
Будесонид + Формотерола фумарата дигидрат
ингаляцияға арналған мөлшерленген желімді ингалятордағы ұнтақ 60 доз 80/4,5 микрограмм/мөлшер; 60 мөлшер 160/4,5 микрограмм/мөлшер;120 мөлшер 80/4,5 микрограмм/мөлшер; 120 мөлшер 160/4,5 микрограмм/мөлшер
379.
Монтелукаст натриийі
шайнайтын таблеткалар 4 миллиграмм, 5 миллиграмм; қабықшамен қапталған таблеткалар, 10 миллиграмм
380.
Тиотропия бромид
ингаляцияға арналған капсула ұнтақпен 18 миллиграмм
381.
Циклезонид
ингаляцияға арналған мөлшерленген аэрозолъ 80 микрограмм, 5 миллилитр/60 мөлшер, 10 миллилитр/120 мөлшер; 160 микрограмм, 5 миллилитр/60 мөлшер, 10 миллилитр/120 мөлшер
2-кіші бөлім. Муколитикалық дәрілік заттар
382.
Амброксол
таблеткалар 30 миллиграмм; көпіретін таблеткалар 60 миллиграмм; шәрбат; ішке қабылдауға арналған тамшы; егуге арналған ерітінді; ішке қабылдауға арналған ерітінді (ингаляция) 7,5 миллиграмм/миллилитр; капсулалар ретард (әсері ұзартылған) 75 миллиграмм
383.
Карбоцистеин
капсулалар; шәрбат
384.
Мия майы
май 50 миллилитр

385.
Ацетилцистеин
гранулы для приготовления раствора для приема внутрь 100 миллиграмм, 200 миллиграмм, 75 миллилитр/1,5 грамм, 150 миллилитр/3,0 грамм; порошок для приготовления раствора для приема внутрь 200 миллиграмм; таблетки шипучие для приготовления раствора для приема внутрь 100 миллиграмм, 200 миллиграмм, 600 миллиграмм
386.
Сальбутамола сульфат + Бромиллиграммексина гидрохлорид + Гвайфенезин + Ментол
сироп
Подраздел 3. Средства для лечения синдрома дыхательных расстройств

385.
Ацетилцистеин
ішке қабылдауға арналған ерітіндіні дайындау үшін гранулалар 100 миллиграмм, 200 миллиграмм, 75 миллилитр/1,5 грамм, 150 миллилитр/3,0 грамм; ішке қабылдауға арналған ерітіндіні дайындау үшін ұнтақ 200 миллиграмм; ішке қабылдауға арналған ерітіндіні дайындау үшін көпіретін таблеткалар 100 миллиграмм, 200 миллиграмм, 600 миллиграмм
386.
Сальбутамола сульфат + Бромиллиграммексина гидрохлорид + Гвайфенезин + Ментол
шәрбат
3-кіші бөлім. Тыныс алу бұзылыстары синдромын емдеу үшін қолданылатын дәрілер

387.
Сурфактант
(суспензия для эндотрахеального введения 80 миллиграмм/миллилитр; лиофилизированный порошок для приготовления суспензии для эндотрахеального введения 50 миллиграмм
Подраздел 4. Назальные препараты
388.
Оксиметазолин
капли 0,01 %, 0,025 %, 0,05 %; раствор для интраназального применения 0,01 %, 0,025 %, 0,05 %; спрей для интраназального применения 0,05 %, 0,025 %, 0,01 %
389.
Ксилометазолин
капли 0,05 %, 0,1 %; спрей назальный 1миллиграмм/грамм; гель для носа с дозатором 0,05 %; спрей дозированный назальный
390.
Нафазолин
раствор (капли) 0,05 %, 0,1 %;
391.
Фенилэфрин
раствор для инъекций 1 %; капли назальные; капли глазные 2,5 %, 10 %; спрей назальный
392.
Бекламетазон
спрей интраназальный, аэрозоли
Раздел 17. Препараты для лечения урологических заболеваний
Подраздел 1. Диуретики

387.
Сурфактант
эндотрахеальды енгізуге арналған суспензия 80 миллиграмм/миллилитр; эндотрахеальды енгізуге арналған суспензияны дайындау үшін лиофилизирленген ұнтақ 50 миллиграмм
4-кіші бөлім. Мұрынға арналған препараттар
388.
Оксиметазолин
тамшылар 0,01%, 0,025%, 0,05%; мұрынға қолдануға арналған ерітінді 0,01%, 0,025%, 0,05%; мұрынға қолдануға арналған спрей 0,05%, 0,025%, 0,01%
389.
Ксилометазолин
тамшылар 0,05%, 0,1%; мұрынға арналған спрей 1 миллиграмм/грамм; мұрынға арналған мөлшерлеушісі бар гель 0,05%; мұрынға арналған мөлшерленген спрей
390.
Нафазолин
ерітінді (тамшы) 0,05%, 0,1%;
391.
Фенилэфрин
егуге арналған ерітінді 1%; мұрын тамшысы; көз тамшысы 2,5%, 10%; мұрын спрейі
392.
Бекламетазон
мұрын ішілік спрей, аэрозольдар
17-бөлім. Урологиялық ауруларды емдеу үшін қолданылатын препараттар
1-кіші бөлім. Диуретиктер

393.
Гидрохлоротиазид
таблетки 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
394.
Маннитол
таблетки 25 миллиграмм, раствор для инъекций 10 и 15 %
395.
Спиронолактон
таблетки 25 миллиграмм; капсулы 50 миллиграмм и 100 миллиграмм,
396.
Фуросемид
таблетки 40 миллиграмм; раствор для инъекций 20 миллиграмм/2 миллилитр и 1 %
397.
Этакриновая кислота
таблетки 50 миллиграмм
398.
Гидрохлоротиазид + Триамтерен
таблетки 25 миллиграмм
399.
Торасемид
таблетки 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм; таблетки пролонгированного действия 5 миллиграмм, 10 миллиграмм
Раздел 18. Дерматологические лекарственные средства (для местного применения)
Подраздел 1. Противогрибковые лекарственные средства
400.
Клотримазол
таблетки вагинальные 100 и 200 миллиграмм, крем 1 %, раствор для наружного применения 1 %, суппозитории вагинальный 100миллиграмм, гель вагинальный 2 %, порошок для наружного применения 30 грамм
401.
Миконазол
крем 2 %, суппозитории вагинальные 100 миллиграмм, присыпка 2 %, гель оральная 2 %; капсулы вагинальные 400 миллиграмм
402.
Оксиконазол
крем для наружного применения 10 миллиграмм/грамм
403.
Тербинафин
крем 1 %, гель 1 %, спрей 1 %, таблетки 125 миллиграмм, 250 миллиграмм
Подраздел 2. Антибактериальные лекарственные средства
404.
Бриллиантовый зеленый
раствор спиртовый 1 %, 2 %
405.
Калия перманганат
водный раствор 1:10 000; порошок 5 грамм
406.
Ихтаммол
мазь 10 %, 20 %
407.
Хлорамфеникол + Метилурацил
мазь для наружного применения
408.
Повидон - йод
раствор для наружного применения; вагинальные суппозитории 200 миллиграмм
409.
Хлоргексидин
гель для местного и наружного применения 0,5 %; раствор для наружного применения 0,05 %; суппозитории вагинальные 16 миллиграмм
Подраздел 3. Противовоспалительные и противозудные лекарственные средства
410.
Бетаметазон
мазь; крем; порошок
411.
Мометазон
мазь, крем 0,1 %; лосьон для наружного применения 0,1 %, спрей назальный на водной основе 50 микрограмм/доза, порошок для ингаляций дозированный 30 доз (200 и 400 микрограмм/доза)
412.
Флуоциналонаацетонид
мазь 0,025 %
413.
Сера
мазь 33,3 %
414.
Цинка окись
мазь 10 %
415.
Цинк пиритионат
крем 0,2 %; аэрозоль
416.
Гидрокортизон
суспензия (микрокристаллическая) для инъекций 2,5 %; мазь 0,1 %, 0,5 %, 1 %; крем 0,1 %
Подраздел 4. Лекарственные средства, влияющие на процессы дифференцировки и пролиферации клеток кожного покрова
417.
Метилурацил
мазь для наружного применения 10 %, суппозитории ректальные 0.5 грамм, таблетки 0,5 грамм
418.
Салициловая кислота
1 % раствор спиртовой для наружного применения, раствор спиртовой 1,2 %
419.
Декспантенол
спрей 130,0 грамм, аэрозоль для наружного применения в баллоне 58,0 грамм, 116,0 грамм, гель глазной 5 %, мазь, крем 5 %

393.
Гидрохлоротиазид
таблеткалар 25 миллиграмм, 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
394.
Маннитол
таблеткалар 25 миллиграмм, егуге арналған ерітінді 10 және 15%
395.
Спиронолактон
таблеткалар 25 миллиграмм; капсулалар 50 миллиграмм және 100 миллиграмм
396.
Фуросемид
таблеткалар 40 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 20 миллиграмм/2 миллилитр және 1%
397.
Этакриновий қышқылы
таблеткалар 50 миллиграмм
398.
Гидрохлоротиазид + Триамтерен
таблеткалар 25 миллиграмм
399.
Торасемид
таблеткалар 2,5 миллиграмм, 5 миллиграмм, 10 миллиграмм; әсері ұзартылған таблеткалар 5 миллиграмм, 10 миллиграмм
18-бөлім. Дерматологиялық дәрілік заттар (жергілікті қолдану үшін)
1-кіші бөлім. Саңырауқұлақтарға қарсы дәрілік заттар
400.
Клотримазол
қынап таблеткалары 100 және 200 миллиграмм, крем 1%, сыртқа қолдануға арналған ерітінді 1%, қынап балауызы 100 миллиграмм, қынап гелі 2%, сыртқа қолдануға арналған ұнтақ 30 грамм
401.
Миконазол
крем 2%, қынап балауыздары 100 миллиграмм, сеппе 2%, оральды гель 2%, қынап капсулалары 400 миллиграмм
402.
Оксиконазол
сыртқа қолдануға арналған крем 10 миллиграмм/грамм
403.
Тербинафин
крем 1%, гель 1%, спрей 1%, таблеткалар 125 миллиграмм, 250 миллиграмм
2-кіші бөлім. Бактерияларға қарсы дәрілік заттар
404.
Бриллиант көгі
спирт ерітіндісі 1%, 2%
405.
Калия перманганат
сулы ерітіндісі 1:10 000; ұнтақ 5 грамм
406.
Ихтаммол
май 10%, 20%
407.
Хлорамфеникол + Метилурацил
сыртка қолдануға арналған май
408.
Повидон - йод
сыртқа қолдануға арналған ерітінді; қынап балауызы 200 миллиграмм
409.
Хлоргексидин
жергілікті және сыртқа қолдануға арналған гель 0,5%; сыртқа қолдануға арналған ерітінді 0,05%; қынап балауыздары 16 миллиграмм
3-кіші бөлім. Қабынуға қарсы және қышынуға қарсы дәрілік заттар
410.
Бетаметазон
жақпалы май; крем; ұнтақ
411.
Мометазон
май, крем 0,1%; сыртқа қолдануға арналған лосьон 0,1%, мұрынға арналған сулы негіздегі спрей 50 микрограмм/мөлшер, ингаляцияға арналған мөлшерленген ұнтақ 30 мөлшер (200 және 400 микрограмм/мөлшер)
412.
Флуоциналона ацетонид
жақпа май 0,025%
413.
Күкірт
жақпа май 33,3%
414.
Мырыш тотығы
жақпа май 10%
415.
Мырыш пиритионат
крем 0,2%; аэрозоль
416.
Гидрокортизон
егуге арналған суспензия (микрокристаллды) 2,5%; май 0,1%, 0,5%, 1%; крем 0,1%
4-кіші бөлім. Тері бетінің жасушаларының дифференцировкасы мен пролиферация үрдісіне әсер ететін дәрілік заттар
417.
Метилурацил
сыртқа қолдануға арналған май 10%, тік ішек балауызы 0,5 грамм, таблеткалар 0,5 грамм
418.
Салицил қышқылы
1% сыртқа қолдануға арналған спирттік ерітінді, спирттік ерітінді 1,2%
419.
Декспантенол
спрей 130,0 грамм, баллондағы сыртқа қолдануға арналған аэрозоль 58,0 грамм, 116,0 грамм, көз гелі 5%, май, крем 5%

капли глазные 0,5 %, 1 %
434.
Атропин
капли глазные 10 миллиграмм/миллилитр
Подраздел 6. Противовирусные средства
435.
Ацикловир
мазь глазная 3 %
Подраздел 7. Сосудосуживающие средства
436.
Дифенгидрамин + Нафазолин
капли глазные, для носа
Раздел 20. Иммунологические средства
Подраздел 1. Иммуномодуляторы
437.
Интерферон альфа 2а
порошок для приготовления инъекционного раствора 3 международных единиц, 4,5 международных единиц, 9 международных единиц, раствор для инъекций 18 миллион международных единиц

көз тамшысы 0,5%, 1%
434.
Атропин
көз тамшысы 10 миллиграмм/миллилитр
6-кіші бөлім. Вирустарға қарсы дәрілер
435.
Ацикловир
көз майы 3%
7-кіші бөлім. Тамырларды тарылтатын дәрілер
436.
Дифенгидрамин + Нафазолин
көзге, мұрынға арналған тамшылар
20-бөлім. Иммунологиялық заттар
1-кіші бөлім. Иммуномодуляторлар
437.
Интерферон альфа 2а
егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін ұнтақ 3 халықаралық бірлік, 4,5 халықаралық бірлік, 9 халықаралық бірлік, егуге арналған ерітінді 18 миллион халықаралық бірлік

438.
Интерферон бета 1 а, 1 b
раствор для инъекций 6 миллион международных единиц, 12 миллион международных единиц; порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 6 миллион международных единиц, 9,6 миллион международных единиц, лиофилизат для приготовления раствора для подкожного введения 8 миллион международных единиц
439.
Интерферон альфа 2b
порошок сухой 3 международных единиц, 5 международных единиц, 10 международных единиц, порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора 1 международных единиц, 3 международных единиц, 6 международных единиц, 9 международных единиц, раствор для инъекций 18 миллилион международных единиц
440.
Глатирамера ацетат
раствор для подкожного введения 20 миллиграмм/миллилитр
441.
Интерлейкин - 2
порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 0,25 миллиграмм, 1 миллиграмм
442.
Пегинтерферон альфа 2 а
раствор для инъекций 135 микрограмм/миллилитр, 180 микрограмм/миллилитр
443.
Пэгинтерферон альфа 2b
порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 50 микрограмм, 80 микрограмм, 100 микрограмм, 120 микрограмм
444.
Паливизумаб
порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
445.
Тилорон
таблетки, покрытые пленочной оболочкой, 0,125 миллиграмм
Раздел 21. Витамины и минеральные вещества
446.
Аскорбиновая кислота
таблетки 50 миллиграмм; таблетки шипучие 250 миллиграмм, 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; драже 50 миллиграмм; раствор для инъекций 5 %; капли для приема внутрь 100 миллиграмм/миллилитр
447.
Никотиновая кислота
раствор для инъекции 1 %
448.
Пиридоксин
раствор для инъекции 5 %; таблетки 2 миллиграмм
449.
Ретинол
капсулы 33000 международных единиц, 100000 международных единиц
450.
Кальция глюконат
раствор для инъекций 100 миллиграмм/миллилитр, таблетки 500 миллиграмм
451.
Тиамин
раствор для инъекций 5 %
452.
Токоферол

438.
Интерферон бета 1 а, 1 b
егуге арналған ерітінді 6 миллион халықаралық бірлік, 12 миллион халықаралық бірлік; егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизирленген ұнтақ 6 миллион халықаралық бірлік, 9,6 миллион халықаралық бірлік, тері астына егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизат 8 миллион халықаралық бірлік
439.
Интерферон альфа 2b
құрғақ ұнтақ 3 халықаралық бірлік, 5 халықаралық бірлік, 10 халықаралық бірлік, егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизирленген ұнтақ 1 халықаралық бірлік, 3 халықаралық бірлік, 6 халықаралық бірлік, 9 халықаралық бірлік, егуге арналған ерітінді 18 миллион халықаралық бірлік
440.
Глатирамера ацетат
тері астына егуге арналған ерітінді 20 миллиграмм/миллилитр
441.
Интерлейкин-2
егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизирленген ұнтақ 0,25 миллиграмм, 1 миллиграмм
442.
Пегинтерферон альфа 2 а
егуге арналған ерітінді 135 микрограмм/миллилитр, 180 микрограмм/миллилитр
443.
Пэгинтерферон альфа 2b
егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизирленген ұнтақ 50 микрограмм, 80 микрограмм, 100 микрограмм, 120 микрограмм
444.
Паливизумаб
егуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизирленген ұнтақ 50 миллиграмм, 100 миллиграмм
445.
Тилорон
үлпек қабықшамен қапталған таблеткалар, 0,125 миллиграмм
21-бөлім. Витаминдер мен минералды заттар
446.
Аскорбин қышқылы
таблеткалар 50 миллиграмм; көпіретін таблеткалар 250 миллиграмм, 500 миллиграмм, 1000 миллиграмм; драже 50 миллиграмм; егуге арналған ерітінді 5%; ішке қолдануға арналған тамшы 100 миллиграмм/миллилитр
447.
Никотин қышқылы
егуге арналған ерітінді 1%
448.
Пиридоксин
егуге арналған ерітінді 5%; таблеткалар 2 миллиграмм
449.
Ретинол
капсулалар 33000 халықаралық бірлік, 100000 халықаралық бірлік
450.
Кальция глюконат
егуге арналған ерітінді 100 миллиграмм/миллилитр, таблеткалар 500 миллиграмм
451.
Тиамин
егуге арналған ерітінді 5%
452.
Токоферол

капсулы 100 миллиграмм, 200 миллиграмм, 400 миллиграмм, пастилки 100 миллиграмм
453.
Колекальциферол
капли для приема внутрь 15000 международных единиц/миллилитр; раствор для приема внутрь 0,500000 миллиграмм/миллилитр
454.
Фолиевая кислота
таблетки 1 миллиграмм, 5 миллиграмм
455.
Цианокобаламин
раствор для инъекций 200 микрограмм/миллилитр, 500 микрограмм/миллилитр
456.
Эргокальциферол
раствор для приема внутрь, маслянный 0,0625 %
457.
Колекальциферол + Ретинола пальмитат
капли для приема внутрь
458.
Никетамид
раствор для инъекций 25 %
459.
Ксантиноланикотинат
раствор для инъекций 15 %
460.
Альфакальцедол
капсулы 0,25 микрограмм, 0,50 микрограмм, 1,0 микрограмм
ПЕРЕЧЕНЬ
восстановительных средств, витаминных и белково-глюкозных
препаратов, биологически активных добавок спортивного
направления и химических реагентов
для спортсменов, участвующих на учебно-тренировочных процессах и спортивных мероприятиях
№ п/п
Наименование

капсулалар 100 миллиграмм, 200 миллиграмм, 400 миллиграмм, пастилкалар 100 миллиграмм
453.
Колекальциферол
ішке қабылдауға арналған тамшы 15000 халықаралық бірлік /миллилитр; ішке қабылдауға арналған ерітінді 0,500000 миллиграмм/миллилитр
454.
Фолий қышқылы
таблеткалар 1 миллиграмм, 5 миллиграмм
455.
Цианокобаламин
егуге арналған ерітінді 200 микрограмм/миллилитр, 500 микрограмм/миллилитр
456.
Эргокальциферол
ішке қабылдауға арналған ерітінді, майлы 0,0625%
457.
Колекальциферол + Ретинола пальмитат
ішке қабылдауға арналған тамшы
458.
Никетамид
егуге арналған ерітінді 25%
459.
Ксантинола никотинат
егуге арналған ерітінді 15%
460.
Альфакальцедол
капсулалар 0,25 микрограмм, 0,50 микрограмм, 1,0 микрограмм
Оқу-жаттығу процестері мен спорт іс-шараларына қатысатын
спортшыларға арналған қалпына келтіру заттары, витаминді,
ақуыз-глюкозалы препараттар, спорт бағытындағы биологиялық
белсенді қоспалар және химиялық реагенттер
ТІЗБЕСІ
р/с
Атауы

1. Средства базового обеспечения
1.1
Витаминно-минеральные комплексы (витамины, сложные и комбинированные витаминно-минеральные комплексы, препараты железа, отдельные витамины и минералы)
1.2
Адаптогены и средства общеукрепляющего действия
1.3
Иммунокорректоры (иммуномодуляторы)
1.4
Антиоксиданты
1.5
Антигипоксанты, коферменты
1.6
Вазоактивные средства регуляции микроциркуляции и средства регуляции реологии крови, свертываемость крови
1.7
Средства защиты сердечной мышцы (кардиопротекторы, кардиометаболики)
1.8
Средства защиты функции печени (гепатопротекторы, холеретики, холекинетики)
1.9
Средства защиты и восстановления связочно-суставного аппарата (хондропротекторы, коллаген) и костной ткани
1.10
Энзимы и ферменты
1.11
Полиненасыщенные жирные кислоты класса (Омега 3 – Омега 6 и фосфолипиды – лецитин)
1.12
Пробиотики, пребиотики
2. Средства пластической направленности
2.1
Средства протеинового питания (специализированное клиническое питание, белковые и углеводные смеси, протеиновые снеки и батончики, протеиновые, белковые и белково-углеводные напитки)
2.2
Аминокислоты (комплексы, ВСАА)
2.3
Белковые и белково-углеводные напитки
2.4
Разрешенные средства с прямым или косвенным анаболическим действием
3. Средства энергетической направленности
3.1
Регуляторы лактат-ацидоза и средства расширения буферных систем
3.2
Регуляторы углеводного и липидного (жирового) обмена
3.2
Макроэргические и креатинсодержащие средства (фофокреатин, фруктоза-1,6-дифосфат натриевая соль, транспортный креатин, рибоза)
3.3
Средства, повышающие аэробную выносливость и работоспособность (янтарная и изолимонная кислота, карнозин, Л-карнитин, коэнзим Q10, таурин с аргенином, цитруллин)
3.4
Средства углеводной загрузки и средства экстренной компенсации энергетических затрат (гипотоники, изотоники, углеводные цитратные и бикарбонатные основания, легкоусвояемые и длинноцепочечные углеводы, белково-углеводные напитки, триглицериды со средней длиной цепи)
3.5
Средства для регуляции уровня мочевины
3.6
Стимуляторы психофизиологических реакций и энергетики (гуарана, кофеин)
4. Специализированные средства
4.1
Нестероидные противовоспалительные средства
4.2
Ангиопротекторы
4.3
Средства, регулирующие нервно-психический статус и защиты ЦНС (ноотропы, нейропротекторы, седативные препараты)
4.4
Средства нормализаций зрения (каротиноиды)
4.5
Антианемические препараты
4.6
Растворы, применяемые для коррекции нарушений водного, электролитного и кислотно-основного баланса
4.7
Уроантисептики и препараты, улучшающие микроциркуляцию почек

1. Базалық қамтамасыз ету құралдары
1.1
Витаминді-минералдық кешендер (витаминдер, күрделі және аралас витаминді-минералдық кешендер, темір препараттары, жеке витаминдер және минералдар)
1.2
Адаптогендер және іс-қимылды жалпы нығайтатын заттар
1.3
Иммунокорректорлар (иммуномодуляторлар)
1.4
Антиоксиданттар
1.5
Антигипоксанттар, коферменттер
1.6
Микроайналымдарды реттеудің вазобелсенді құралдары және қан реологиясын, қанның ұйығыштығын реттеу құралдары
1.7
Жүрек бұлшық етін қорғайтын заттар (кардиопротекторлар, кардиометаболиктер)
1.8
Бауыр жұмысын қорғайтын заттар (гепатопротекторлар, холеретиктер, холекинетиктер)
1.9
Байланыс-буын аппаратын және сүйек талшықтарын қорғау және қалпына келтіру заттары (хондропротекторлар, коллаген)
1.10
Энзимдер және ферменттер
1.11
Сыныптық қанықпаған майлы қышқлдар (Омега 3 – Омега 6 және фосфолипидтер – лецитин)
1.12
Пробиотиктер, пребиотиктер
2. Пластикалық бағыттылық заттары
2.1
Протеинді қоректену заттары (мамандандырылған клиникалық тамақтану, ақуыз және көмірсутегі қоспалары, протеиновые снектер және батончиктер, протеинді, ақуызды және ақуызды-көмірсутекті сусындар)
2.2
Аминокислоттар (кешенді, ВСАА)
2.3
Ақуызды және ақуызды-көмірсутекті сусындар
2.4
Анаболикалық тура және жанама әрекетті рұқсат етілген заттар
3. Энергетикалық бағыттағы заттар
3.1
Лактат-ацидоза реттеушісі және буферлі жүйені кеңейту заттары
3.2
Көмірсутекті және липидті (майлы) алмасу заттары
3.2
Макроэргиялық және құрамында креатин бар заттар (фофокреатин, фруктоза-1,6-дифосфат натрий тұзы, көліктік креатин, рибоза)
3.3
Аэробты шыдамдылықты және жұмыс қабілетін арттыратын заттар (ақ кристалды ұнтақ және изолимонды қышқыл, карнозин, Л-карнитин, коэнзим Q10, аргенинді таурин, цитруллин)
3.4
Көмірсутегін жүктеу заттары және күш-қуат шығынын шұғыл қалпына келтіретін заттар (гипотониктер, изотониктер, цитратты көмірсутектер және бикарбонатты негіздер, жеңіл сіңірілетін және ұзақ тізбекті көмірсутектері, ақуыз-көмірсутекті сусындар, орташа ұзындықты тізбекті триглицеридтер)
3.5
Несепнәр деңгейін реттейтін заттар
3.6
Психофизиологиялық реакцияларды және энергетиканы ынталандырушы (гуарана, кофеин)
4. Мамандандырылған заттар
4.1
Нестероидті қабынуға қарсы заттар
4.2
Ангиопротекторлар
4.3
Жүйке-психикалық мәртебені және ОЖЖ қорғауды реттейтін заттар (ноотроптар, нейропротекторлар, седативті препараттар)
4.4
Көздің көруін қалыпна келтіру заттары (каротиноидтер)
4.5
Антианемикалық препараттар
4.6
Су, электролиттік және негізгі-қышқылдық теңгерімді дұрыстау үшін қолданылатын ерітінділер
4.7
Бүйректің микроайналымын жақсартатын уроантисептиктер және препараттар