О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 24 апреля 2015 года № 135 "Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшимдля работы и проживания в сельские населенные пункты""
Постановление акимата Актюбинской области от 21 июля 2015 года № 273. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 21 августа 2015 года № 4488. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 19 марта 2020 года № 107
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 19.03.2020 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области от 24 апреля 2015 года № 135 "Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4339, опубликованное 23 июня 2015 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник") следующие изменения и дополнения:
регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты", утвержденный вышеуказанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А.Мухамбетов
Приложение к постановлению
акимата области от 21 июля
2015 года № 273
Утвержден постановлением
акимата области от 24 апреля
2015 года № 135
Регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"

""Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" облыс әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 135 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 273 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 тамызда № 4488 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2020 жылғы 19 наурыздағы № 107 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 19.03.2020 № 107 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ""Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" облыс әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 135 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4339 тіркелген, 2015 жылғы 23 маусымында "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақтөбе облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А.Мұхамбетов
Облыс әкімдігінің
2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 273 қаулысына қосымша
Облыс әкімдігінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 135 қаулысымен бекітілген
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственную услугу "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее – государственная услуга) предоставляют уполномоченные органы по развитию сельских территорий местных исполнительных органов районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление заявления и перечня документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 275 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"" (далее - Стандарт);
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя:
осуществляет прием и регистрацию документов, направляет предоставленные документы на рассмотрение комиссии (в течение 5 (пять) календарных дней).
2) комиссия:
рассматривает представленные документы и рекомендует акимату района (города областного значения) о предоставлении услугополучателю мер социальной поддержки (в течение 10 (десяти) календарных дней);
в случае отказа в предоставлении мер социальной поддержки, услугодатель направляет мотивированный ответ (в течение 3 (трех) рабочих дней).

1. Жалпы ережелер
1. "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдардың ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы уәкiлеттi органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдауды және нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету формасы: қағаз түрінде.
3. Үй сатып алуға немесе салуға арналған бюджеттік кредит және көтерме жәрдемақы түріндегі әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 275 "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы бұйрығымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9–тармағымен көзделген құжаттар тізбесін ұсыну және өтініш мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдерді (іс-әрекеттерді) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы:
құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, ұсынылған құжаттарды қарастыру үшін комиссияға жібереді (5 (бес) күнтізбелік күн ішінде).
2) комиссия:
ұсынылған құжаттарды қарастырады және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы ұсыныс жасайды (10 (он) күнтізбелік күн ішінде);
әлеуметтік қолдау шараларын ұсынудан бас тартылған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші дәлелді жауап жолдайды (3 (үш) жұмыс күні ішінде).

3) акимат района (города областного значения):
в случае поступления рекомендации (протокол) о предоставлении услугополучателю мер социальной поддержки рассматривает и принимает постановление о принятии мер социальной поддержки услугополучателям (в течение 10 (десяти) календарных дней).
4) ответственный исполнитель услугодателя:
после принятия постановления, между услугодателем, услугополучателем и поверенным (агентом) заключается Соглашение о предоставлении мер социальной поддержки услугополучателям согласно приложению 1 к Стандарту (в течение 7 (семи) календарных дней);
после заключения соглашения услугодатель перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета услугополучателей (в течение 7 (семи) календарных дней).
5) представитель поверенного (агента):
в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предоставляет получателю бюджетный кредит на приобретение или строительство жилья (в течение 30 (тридцати) рабочих дней).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
ответственный исполнитель услугодателя;
комиссия;
акимат района (города областного значения);
представитель поверенного (агента).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
услугодатель принимает и регистрирует документы, направляет их рассмотрение комиссии (в течение 5 (пять) календарных дней);
комиссия рассматривает документы и рекомендует акимату района (города областного значения) о предоставлении мер социальной поддержки (в течение 10 (десяти) календарных дней);
в случае отказа в предоставлении мер социальной поддержки услугодатель направляет мотивированный ответ (в течение 3 (трех) рабочих дней);
акимат района (города областного значения), в случае поступления рекомендации (протокол) о предоставлении мер социальной поддержки рассматривает и принимает постановление (в течение 10 (десяти) календарных дней);
после принятия постановления, заключается Соглашение о предоставлении мер социальной поддержки (в течение 7 (семи) календарных дней);
после заключения соглашения перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальный лицевой счет (в течение 7 (семи) календарных дней);
поверенный (агент) предоставляет бюджетный кредит на приобретение или строительство жилья (в течение 30 (тридцати) рабочих дней).

3) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі:
көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы ұсыныс (хаттама) түскен жағдайда оны қарастырады және көрсетілетін қызметті алушыларға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдайды (10 (он) күнтізбелік күн ішінде).
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы:
қаулы қабылданғаннан кейін Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші, көрсетілетін қызметті алушы және сенім білдірілген адам (агент) арасында көрсетілетін қызметті алушыларға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы келісім жасалады (7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде);
келісім жасалғаннан кейін көрсетілетін қызметті беруші көтерме жәрдемақы сомасын көрсетілетін қызметті алушының жеке дербес шотына аударады (7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде).
5) сенім білдірілген өкіл (агент):
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен көрсетілетін қызметті алушыға тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредитті ұсынады (30 (отыз) жұмыс күні ішінде).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекет тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
комиссия;
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі;
сенім білдірілген өкіл (агент).
7. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдайды және тіркейді, ол құжаттарды қарастыру үшін комиссияға жібереді (5 (бес) күнтізбелік күн ішінде);
комиссия құжаттарды қарастырады және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы ұсыныс жасайды (10 (он) күнтізбелік күн ішінде);
әлеуметтік қолдау шараларын ұсынудан бас тартылған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші дәлелді жауап жолдайды (3 (үш) жұмыс күні ішінде);
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы ұсыныс (хаттама) түскен жағдайда оны қарастырады және қаулы қабылдайды (10 (он) күнтізбелік күн ішінде);
қаулы қабылданғаннан кейін әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы келісім жасалады (7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде);
келісім жасалғаннан кейін көтерме жәрдемақы сомасын жеке дербес шотқа аударады (7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде);
сенім білдірілген өкіл (агент) тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредитті ұсынады (30 (отыз) жұмыс күні ішінде).

8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 1 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Предоставление мер
социальной поддержки
специалистам в области
здравоохранения,образования,
социального обеспечения,
культуры, спорта и
агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и
проживания в сельские
населенные пункты"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

8. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің), өзара іс-әрекеттерінің реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілер және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-әрекет тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Ауылдық елді мекендерге
жұмыс істеу және тұру үшін
келген денсаулық сақтау, білім
беру, әлеуметтік
қамсыздандыру, мәдениет спорт
және агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы мамандарға
әлеуметтік қолдау шараларын
ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы