Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере лесного хозяйства
Постановление акимата Алматинской области от 21 сентября 2015 года № 419. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 23 октября 2015 года № 3496. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 3 апреля 2018 года № 150
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 03.04.2018 № 150 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1).регламент государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета";
2).регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристических и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования";
3).регламент государственной услуги "Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда".
2. Признать утратившим силу постановление акимата области "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета" от 18 августа 2014 года №316, (зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 сентября 2014 года № 2858 и опубликованного в газетах "Жетісу" и "Огни Алатау" от 7 октября 2014 года № 113.
3. Возложить на руководителя государственного учреждения "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе определяемом Правительством Республики Казахстан и на интернет-ресурсе областного акимата.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бескемпирова Серикжана Ислямовича.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Баталов

Орман саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы 21 қыркүйектегі № 419 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 23 қазанда № 3496 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2018 жылғы 3 сәуірдегі № 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 03.04.2018 № 150 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 1-тармағына және "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығына сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Мемлекеттік орман учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шарттын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" облыс әкімдігінің 2014 жылғы 18 тамыздағы № 316 (2014 жылғы 23 қыркүйекте нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2858 тіркелген және 2014 жылғы 7 қазандағы № 113 "Жетісу" және "Огни Алатау" газеттерінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Алматы облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және облыс әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
4..Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Серікжан Іслямұлы Бескемпіровке жүктелсін.
5..Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Баталов

Утвержден постановлением акимата Алматинской области от "21" сентября 2015 года № 419
Регламент государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета"
1. Общие положения
1..Государственная услуга "Выдача лесорубочного и лесного билета" (далее – государственная услуга) оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) государственными лесовладельцами (далее – услугодатель).
2..Государственная услуга предоставляется на основании стандарта государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (далее – Стандарт) и приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года №18-02/40 "Об утверждении форм лесорубочного билета и лесного билета, правил их учета, хранения, заполнения и выдачи".
3..Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4..Результат оказания государственной услуги – выдача лесорубочного или лесного билета либо мотивированного ответа услугодателя об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 4 Стандарта в бумажной форме.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5..Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя (либо его представителя по доверенности) с заявлением по форме согласно приложению к Стандарту.
6..Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация документов, направление руководителю услугодателя для наложения резолюции. Результат - прием и регистрация документов. Не более 30 (тридцати) минут;
2)трассмотрение документов и определение ответственного исполнителя услугодателя. Результат - определение ответственного исполнителя услугодателя. Не более 30 (тридцати) минут;
3) рассмотрение документов, оформление лесорубочного или лесного билета либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления, направление руководителю услугодателя для подписания. Результат - оформление лесорубочного или лесного билета либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления. Не более 2-х (двух) рабочих дней;

Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы "21" қыркүйектегі № 419 қаулысымен бекітілген
"Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1.."Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) мемлекеттік орман иеленушілер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетеді.
2..Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы "Ағаш кесу билеті мен орман билетінің нысандарын, оларды есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы" № 18-02/40 бұйрығы негізінде көрсетіледі.
3..Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ағаш кесу және орман билетін немесе Стандарттың 4-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауабын қағаз түрінде беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) Стандарттың қосымшасына сәйкес өтінішпен жүгінуі, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
6..Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1).құжаттарды қабылдау, тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қолын қою үшін жолдау. Нәтижесі - құжаттарды қабылдау және тіркеу. 30 (отыз) минуттан аспайды;
2).құжаттарды қарау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау. 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) құжаттарды қарау, ағаш кесу және орман билетін немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу, көрсетілетін қызмет берушінің басшысына қол қою үшін жолдау. Нәтижесі - ағаш кесу және орман билетін немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу. 2 (екі) жұмыс күннен аспайды;

4) подписание лесорубочного или лесного билета либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления, направление сотруднику канцелярии услугодателя для регистрации. Результат – регистрация лесорубочного или лесного билета либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления. Не более 30 (тридцати) минут;
5) выдача услугополучателю лесорубочного или лесного билета либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления.
Результат - выдача услугополучателю лесорубочного или лесного билета либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления. Не более 30 (тридцати) минут.
Срок оказания государственной услуги услугодателем 3 (три) рабочих дня с момента сдачи пакета документов.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7..Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8..Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении настоящего регламента "Справочник бизнес – процессов оказания государственной услуги".
4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
9. При оказании государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), а также для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями предусматриваются пандусы.
10. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на Интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz раздел "Поддержка и услуги", подраздел "Государственные услуги".
11.. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
12.. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: (1414).
Приложение к регламенту государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета"

4).ағаш кесу және орман билетіне немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеу үшін жолдау. Нәтижесі - ағаш кесу және орман билетін немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу. 30 (отыз) минуттан аспайды;
5).ағаш кесу және орман билетін немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға беру. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға ағаш кесу және орман билетін немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты беру. 30 (отыз) минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті орындау уақыты құжатттар топтамасын тапсырған сәттен бастап - 3 (үш) жұмыс күні.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7..Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8..Әрбір рәсімнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау осы регламенттiң қосымшасы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында" келтiрiлген.
4. Мемлекеттік кызмет корсету ерекшеліктері ескеріле отырып койылатын өзгеде талаптар
9. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде күту және қажет құжаттарды дайындау үшін жағдайлар жасалады (күтіп отыруға арналған орындықтар, құжаттар толтыру орындары стенділермен және қажетті құжаттар тізбесімен және оларды толтыру үлгілерімен жарақтандырылады), сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін пандустар карастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары министрліктің: www.minagri.gov.kz ғаламтор-ресурсында орналастырылған. "Қолдау және қызметтер" бөлімі. "Мемлекеттік қызметтер" кіші бөлімі.
11. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет корсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпартты кызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58-00-58 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
"Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
"Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес – процестерінің анықтамалығы

Утвержден постановлением акимата Алматинской области от "21" сентября 2015 года № 419
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования"
1. Общие положения
1..Государственная услуга "Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования", (далее – государственная услуга) оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели) государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" (далее – услугодатель).
2..Государственная услуга предоставляется на основании стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы представлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (далее – Стандарт) и приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года №18-02/39 "Об утверждении правил предоставления лесопользователям участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования и выдачи разрешения на использование этих участков под строительство таких объектов" (далее – Правила).
3..Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4..Результат оказания государственной услуги – выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования (по формам, утвержденым Правилами) либо мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в случаях предусмотренным пунктом 5 Правил.

Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы "21" қыркүйектегі № 419 қаулысымен бекітілген
"Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде (бұдан әрі – Стандарт) және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 18-02/39 "Орман ресурстары сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде орман пайдаланушыларға құрылыс объектілерін салуға учаскелер беру және осы учаскелерді осындай объектілер салу үшін пайдалануға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығы негізінде (бұдан әрі – Қағидалар) көрсетіледі.
3..Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4..Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат (Қағидалармен бекітілген нысандар бойынша) немесе Қағиданың 5-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауабы.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5..Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя (либо его представителя по доверенности) с заявлением по форме согласно приложению к Стандарту и эскизом (эскизным проектом) объекта строительства согласованным со структурным подразделением соответствующего местного исполнительного органа осуществляющего функции в сфера архитектуры и градостроительства.
6..Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация документов, направление руководителю услугодателя. Результат - направление руководителю услугодателя. Не более 30 (тридцати) минут;
2) рассмотрение документов и определение ответственного исполнителя услугодателя. Результат - определение ответственного исполнителя услугодателя. Не более 30 (тридцати) минут;
3) рассмотрение документов, оформление разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления. Результат – оформление разрешения на использование участков под объекты строительства либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления. В течении 2 (двух) рабочих дней;
4) подписание разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования либо мотивированного
ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления, направление сотруднику канцелярии услугодателя для регистрации. Результат – подписание разрешения на использование участков под объекты строительства либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления. Не более 30 (тридцати) минут;
5) регистрация и выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателю. Результат – выдача разрешения на использование участков под объекты строительства либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателю. Не более 30 (тридцати) минут.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) Стандарттың қосымшасына сәйкес өтінішпен және сәулет және қала құрылысы саласында функцияны жүзеге асыратын тиісті жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесімен келісілген құрылыс объектісінің эскизімен (эскиздік жобасымен) жүгінуі, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) құжаттарды қабылдау, тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қолын қою үшін жолдау. Нәтижесі – құжаттарды қабылдау және тіркеу. 30 (отыз) минуттан аспайды;
2).құжаттарды қарау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау. 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) құжаттарды қарау, орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу. Нәтижесі - учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу. 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
4) орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға берілген рұқсатқа немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеу үшін жолдау. Нәтижесі –учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға берілген рұқсатқа немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою. 30 (отыз) минуттан аспайды;
5) орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға берілген рұқсатты немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру. Нәтижесі - учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға берілген рұқсатты немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру. 30 (отыз) минуттан аспайды.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7..Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8..Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении настоящего регламента "Справочник бизнеса – процессов оказания государственной услуги".
9. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет в центр обслуживания населения (далее – ЦОН) необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги и длительность выполнения каждой процедуры через ЦОН приведены в пункте 2 настоящего регламента.
11..Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал):
1).услугополучатель регистрируется на портале, направляет электронное заявление удостоверенное ЭЦП и документы согласно пункту 9 Стандарта;
2).в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление – отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги;
3).после принятия электронного заявления и документов, порядок действий структурных подразделений услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с пунктом 6 настоящего регламента;
4).результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение к регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристических и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утвержден постановлением акимата Алматинской области от "21" сентября 2015 года № 419
Регламент государственной услуги
"Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда"

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7..Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау осы регламенттiң қосымшасы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында" келтiрiлген.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы халыққа қызмет көрсету орталығына (бұдан әрі - ХҚК) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген керекті құжаттарды ұсынады.
10..Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін және орталық арқылы алу процесінің сипаттамасы осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген.
11..Жүгіну тәртібін және "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет беруші мен қызмет алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1).көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеледі, ЭЦҚ куәландырылған электрондық өтінішті және Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды;
2).көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетіліп, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
3).электрондық өтінішті және құжаттарды қабылдағаннан кейін, мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің іс-қимыл тәртібі осы регламенттің 6-тармағына сәйкес жүзеге асырылады;
4).мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетке" жолданады.
"Орман ресурстары сауықтыру, рекреациялық, тарихи- мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру"мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес – процестерінің анықтамалығы
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы "21" қыркүйектегі № 419 қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1.. Государственная услуга "Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда"
(далее – государственная услуга) оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели) государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" (далее – услугодатель).
2..Государственная услуга предоставляется на основании стандарта государственной услуги "Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года №18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (далее – Стандарт) и приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года №18-02/41 "Об утверждении Правил государственной регистрации договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда" (далее – Правила).
3..Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4..Результат оказания государственной услуги – государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда (по формам, утвержденным Правилами) либо мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5..Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя (либо его представителя по доверенности) с заявлением по форме согласно приложению к Стандарту и договором долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда (в 3 экземплярах).
6..Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация документов, направление руководителю услугодателя для наложения резолюции. Результат – прием и регистрация документов. Не более 10 (десяти) минут;
2) рассмотрение документов и определение ответственного исполнителя услугодателя. Результат - определение ответственного исполнителя услугодателя. Не более 10 (десяти) минут;
3) рассмотрение документов, оформление договора государственной регистрации долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления. Результат - оформление договора либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления. В течении 2 (двух) рабочих дней;

1. Жалпы ережелер
1.."Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік қөрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" № 18-02/41 бұйрығы негізінде (бұдан әрі – Қағида) көрсетіледі.
3..Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
4..Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу (Қағидалармен бекітілген нысандар бойынша) немесе көзделген жағдайларда және негіздер бойынша көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауабы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
5..Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) Стандарттың қосымшасына сәйкес өтінішпен және мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартымен (3 данада) жүгінуі, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
6..Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1).құжаттарды қабылдау, тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қолын қою үшін жолдау. Нәтижесі – құжаттарды қабылдау және тіркеу. 10 (он) минуттан аспайды;
2).құжаттарды қарау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау. 10 (он) минуттан аспайды;
3) құжаттарды қарау, мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу. Нәтижесі - шартты немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу. 2 (екі) жұмыс күннен аспайды;

4) подписание договора государственной регистрации долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления, направление ответственному исполнителю услугодателя для регистрации. Результат - регистрация договора либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления. Не более 10 (десяти) минут;
5) выдача услугополучателю зарегистрированного договора государственной регистрации долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления. Результат – выдача зарегистрированного договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда либо мотивированного ответа об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления. Не более 10 (десяти) минут.
3..Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении настоящего регламента "Справочник бизнес – процессов оказания государственной услуги".
9. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет в центр обслуживания населения (далее – ЦОН) необходимые
документы, указанные в пункте 6 Стандарта.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги и длительность выполнения каждой процедуры через ЦОН приведены в пункте 2 настоящего регламента.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал):
1) услугополучатель регистрируется на портале, направляет электронное заявление удостоверенное ЭЦП и документы согласно пункту 6 Стандарта;
2) в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление – отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги;
3) после принятия электронного заявления и документов, порядок действий структурных подразделений услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с пунктом 6 настоящего регламента;

4).мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартына немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеу үшін жолдау. Нәтижесі – шартты немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу. 10 (он) минуттан аспайды;
5).мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалануға тіркелген шартты немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға беру. Нәтижесі - мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалануға тіркелген шартты немесе өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға беру. 10 (он) минуттан аспайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7..Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8..Әрбір рәсімнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау осы регламенттiң қосымшасы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында" келтiрiлген.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы халыққа қызмет көрсету орталығына (бұдан әрі - ХҚК) Стандарттың 6-тармағында көрсетілген керекті құжаттарды ұсынады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін және орталық арқылы алу процесінің сипаттамасы осы регламенттің 2-тармағында көрсетілген.
11. Жүгіну тәртібін және "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет беруші мен қызмет алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1).көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеледі, ЭЦҚ куәландырылған электрондық өтінішті және Стандарттың 6-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды;
2).көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетіліп, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
3).электрондық өтінішті және құжаттарды қабылдағаннан кейін, мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің іс-қимыл тәртібі осы регламенттің 6-тармағына сәйкес жүзеге асырылады;

4) результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение к регламенту государственной услуги "Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

4).мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетке" жолданады.
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес – процестерінің анықтамалығы