О внесении изменений и дополнений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 18 декабря 2014 года № 279 "О бюджете города Талдыкорган на 2015-2017 годы"
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 30 октября 2015 года № 347. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 18 ноября 2015 года № 3559
В соответствии c подпунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат Р Е Ш И Л:
1. Внести в решение Талдыкорганского городского маслихата от 18 декабря 2014 года № 279 "О бюджете города Талдыкорган на 2015-2017 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 29 декабря 2014 года № 2988, опубликованного в газете "Талдыкорган" № 2 (1312) от 9 января 2015 года), в решение Талдыкорганского городского маслихата от 6 февраля 2015 года № 291 "О внесений изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 18 декабря 2014 года № 279 "О бюджете города Талдыкорган на 2015-2017 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 17 февраля 2015 года № 3061, опубликованного в газете "Талдыкорган" № 8-9 (1319) от 20 февраля 2015 года), в решение Талдыкорганского городского маслихата от 27 мая 2015 года № 319 "О внесений изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 18 декабря 2014 года № 279 "О бюджете города Талдыкорган на 2015-2017 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 9 июня 2015 года № 3200, опубликованного в газете "Талдыкорган" № 26 (1336) от 12 июня 2015 года), в решение Талдыкорганского городского маслихата от 4 сентября 2015 года № 337 "О внесений изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 18 декабря 2014 года № 279 "О бюджете города Талдыкорган на 2015-2017 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 16 сентября 2015 года № 3418, опубликованного в газете "Талдыкорган" № 41 (1351) от 24 сентября 2015 года), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:

Талдықорған қалалық мәслихатының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 279 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2015 жылғы 30 қазандағы № 347 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 18 қарашада № 3559 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талдықорған қалалық мәслихатының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 279 шешіміне (2014 жылғы 29 желтоқсанда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2988 тіркелген, 2015 жылғы 9 қаңтардағы № 2 (1312) "Талдықорған" газетінде жарияланған), Талдықорған қалалық мәслихатының 2015 жылғы 6 ақпандағы "Талдықорған қалалық мәслихатының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 279 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 291 шешіміне (2015 жылғы 17 ақпанда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3061 тіркелген, 2015 жылғы 20 ақпандағы № 8-9 (1319) "Талдықорған" газетінде жарияланған), Талдықорған қалалық мәслихатының 2015 жылғы 27 мамырдағы "Талдықорған қалалық мәслихатының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 279 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 319 шешіміне (2015 жылғы 9 маусымда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3200 тіркелген, 2015 жылғы 12 маусымдағы № 26 (1336) "Талдықорған" газетінде жарияланған), Талдықорған қалалық мәслихатының 2015 жылғы 4 қыркүйектегі "Талдықорған қалалық мәслихатының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 279 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 337 шешіміне (2015 жылғы 16 қыркүйектегі нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3418 тіркелген, 2015 жылғы 24 қыркүйектегі № 41 (1351) "Талдықорған" газетінде жарияланған), келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы 33723089 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1845015 тысяч тенге;
неналоговые поступления 609767 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 112317 тысяч тенге;
поступления трансфертов 31155990 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 10580544 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 12271508 тысяч тенге;
субвенции 8303988 тысяч тенге;
2) затраты 35260590 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 12833 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 14865 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 2032 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 149510 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1699844 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1699844 тысяча тенге.";
дополнить пунктом 3-1:
"3-1. Учесть что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 435 тысяч тенге, согласно приложению 5.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Указанное решение дополнить приложением 5 согласно приложению 2 к настоящему решению.

1) кірістер 33723089 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1845015 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 609767 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 112317 мың теңге;
трансферттер түсімі 31155990 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 10580544 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 12271508 мың теңге;
субвенциялар 8303988 мың теңге;
2) шығындар 35260590 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 12833 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 14865 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 2032 мың теңге.
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 149510 мың теңге.
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) (-) 1699844 мың теңге.
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) 1699844 мың теңге.";
3-1-тармағымен толықтырылсын:
"3-1. 2015 жылға араналған қалалық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 5-қосымшаға сәйкес, 435 мың теңге сомасында трансферттер ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Көрсетілген шешім осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 5-қосымшасымен толықтырылсын.

4. Возложить на руководителя отдела экономики и бюджетного планирования (по согласованию Маженов К. Р.) опубликование настоящего решения после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе городского маслихата.
5. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию "По экономическим, финансовым вопросам и бюджету".

4. Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің басшысына (келісім бойынша Мәженов Қ. Р.) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген интернет-ресурста және қалалық мәслихатының интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау "Экономика, қаржы мәселелері және бюджет жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
Талдыкорганского городского М. Мусабекова
Секретарь Талдыкорганского
городского маслихата маслихата М. Бопазов
Приложение 1 к решению Талдыкорганского городского маслихата от 30 октября 2015 года № 347 "О внесении изменений и дополнений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 18 декабря 2014 года № 279 "О бюджете города Талдыкорган на 2015-2017 годы"

6. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихаты
сессиясының төрағасы М. Мұсабекова
Талдықорған қалалық
мәслихаттың хатшысы М. Бопазов
Талдықорған қалалық мәслихатының 2015 жылғы 30 қазандағы "Талдықорған қалалық мәслихатының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 279 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 347 шешіміне 1-қосымша

794609
002
Программа занятости
164876
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3627
005
Государственная адресная социальная помощь
16407
006
Оказание жилищной помощи
30242
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
106161
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7084
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
66980
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50397
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
47226
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
220923
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
80686
464
Отдел образования района (города областного значения)
448417
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
448417
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
80987
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80987
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48065
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5695
021
Капитальные расходы государственного органа
500
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
26427
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
300
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16644549
1
Жилищное хозяйство
7081632
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
585653
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
40710
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
97144
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
7249
053
Кредитование участников на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения

794609
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
164876
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3627
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16407
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
30242
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
106161
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7084
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
66980
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
50397
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
47226
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
220923
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
80686
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
448417
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
448417
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
80987
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80987
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48065
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5695
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
26427
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерiнiң және ұйымдарының күрделi шығыстары
300
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
16644549
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7081632
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
585653
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
40710
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
97144
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
7249
053
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру

452
Отдел финансов района (города областного значения)
605517
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
605514
021
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
3
Приложение 2 к решению Талдыкорганского городского маслихата от 30 октября 2015 года № 347 "О внесении изменений и дополнений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 18 декабря 2014 года № 279 "О бюджете города Талдыкорган на 2015-2017 годы"
Приложение 5 к решению Талдыкорганского городского маслихата от 18 декабря 2014 года № 279 "О бюджете города Талдыкорган на 2015-2017 годы"
Распределение трансфертов органам местного самоуправления
Сумма
(тысяч тенге)
Наименование
Всего
435
1
Еркинский сельский округ
346
2
Отенайский сельский округ
89

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
605517
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
605514
021
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
3
Талдықорған қалалық мәслихатының 2015 жылғы 30 қазандағы "Талдықорған қалалық мәслихатының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 279 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 347 шешіміне 2-қосымша
Талдықорған қалалық мәслихатының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 279 шешіміне 5-қосымша
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу
Сомасы
(мың теңге)
Атауы
Барлығы
435
1
Еркін ауылдық округі
346
2
Өтенай ауылдық округі
89