Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Постановление Кызылординского областного акимата от 02 сентября 2015 года № 144. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 25 сентября 2015 года № 5146. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 6 февраля 2020 года № 163
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 06.02.2020 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Кожаниязова С.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "2" сентября 2015 года № 144
Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Сноска. Регламент – в редакции постановления акимата Кызылординской области от 28.06.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы сельского хозяйства районов, города областного значения (далее – услугодатель) и государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" (далее – управление).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей (далее – платежные документы).

"Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 02 қыркүйектегі № 144 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 қыркүйекте № 5146 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2020 жылғы 6 ақпандағы № 163 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 06.02.2020 № 163 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары С.С. Қожаниязовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2015 жылғы "2" қыркүйектегі
№ 144 қаулысымен бекітілген
"Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 28.06.2016 № 506 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы бөлімдері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) және "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – басқарма).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем құжаттарын ұсыну (бұдан әрі – төлем құжаттары).

При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю выдается уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначении субсидии, подписанное уполномоченным лицом услугодателя по формам согласно приложениям 1 либо 2 к стандарту государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 мая 2015 года за № 4-1/428 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11432) (далее - стандарт) (далее – уведомление).
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем либо его представителем по доверенности (далее – его представитель) услугодателю либо в Государственную корпорацию заявки по форме согласно приложению 3 к стандарту.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) услугополучатель либо его представитель не позднее установленных услугодателем сроков начала и окончания приема заявок предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю либо его представителю копию заявки с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы (далее – копия заявки) и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);
4) исполнитель услугодателя рассматривает документы, в случае предоставления услугополучателем либо его представителем неполного пакета документов возвращает документы на доработку (в течение пяти рабочих дней), в случае предоставления услугополучателем либо его представителем полного пакета документов предоставляет документы на рассмотрение межведомственной комиссии (далее - МВК), создаваемой решением акима района (города областного значения) (далее – аким) для определения списка
сельхозтоваропроизводителей (далее – СХТП) на получение субсидий (в течение трех рабочих дней);

Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 8 мамырдағы №4-1/428 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 11432 нөмірімен тіркелген) бекітілген "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 1 немесе 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолы қойылған, субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) беріледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының немесе сенімхат бойынша оның өкілінің (бұдан әрі – оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті беруші белгілеген өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу мерзімінен кешіктірмей, көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне құжаттар топтамасының қабылданған күні және уақыты, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі және аты-жөні көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені жөнінде белгі қойылған өтінім көшірмесін (бұдан әрі – өтінім көшірмесі) береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды пысықтауға қайтарады (бес жұмыс күні ішінде), көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі – АШТӨ) тізімін айқындау үшін аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің (бұдан әрі – әкім) шешімімен құрылатын ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі – ВАК) қарауына ұсынады (үш жұмыс күні ішінде);

5) МВК рассматривает представленные документы, составляет список СХТП, претендующих на получение субсидий по направлениям субсидирования и распределяет доведенные району (городу областного значения) объемы субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам (в течение трех рабочих дней);
6) услугополучатель либо его представитель предоставляет услугодателю в письменном виде информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур (после завершения посевной кампании);
7) услугодатель после завершения установленного оптимального срока сева организует выезд членов МВК в хозяйства СХТП с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте (в течение десяти рабочих дней);
8) по итогам проверок МВК составляет акт приемки посевов и посадок СХТП, включая озимые культуры (после перезимовки) и многолетние травы прошлого года (далее – акт) и направляет акт для утверждения акиму (в течение трех рабочих дней);
9) аким утверждает и направляет акт в МВК (в течение трех рабочих дней);
10) МВК на основании акта и представленнных услугополучателем либо его представителем услугодателю документов после проведения последней приемки посевов составляет список и направляет на утверждение акиму (в течение пяти рабочих дней);
11) аким утверждает и направляет список услугодателю (в течение двух рабочих дней);
12) услугодатель в случае отказа от включения в список выдает услугополучателю либо его представителю соответствующую справку с указанием причины отказа (далее – справка с указанием причины отказа) (в течение двух рабочих дней) и направляет список, акт и справку банка второго уровня, национального оператора почты о наличии банковского счета с указанием его номера в одном экземпляре для представления в органы казначейства (далее – справка) в управление (в течение трех рабочих дней);
13) управление проверяет представленные документы, формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий СХТП (далее – ведомость) и счета к оплате и предоставляет платежные документы в территориальное подразделение казначейства (в течение пяти рабочих дней).
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

5) ВАК ұсынылған құжаттарды қарайды, субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар алуға үміткер АШТӨ тізімін жасайды, ауданға (облыстық маңызы бар қалаға) жеткізілген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша субсидиялау көлемін бөледі (үш жұмыс күні ішінде);
6) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге дақылдардың түрлері бойынша нақты себу алаңдары мен мерзімдерін көрсете отырып, егіс науқанының аяқталғаны туралы жазбаша түрде ақпарат ұсынады (егін егу науқаны аяқталғаннан кейін);
7) көрсетілетін қызметті беруші егістің белгіленген оңтайлы мерзімі аяқталған соң өскіндердің болуын, сондай-ақ ауыспалы егісте танаптардың орналасу картасында (сызбасында) көрсетілген ауыспалы егістердің сақталуын шолып тексеру мақсатында ВАК мүшелерінің АШТӨ шаруашылықтарына шығуын ұйымдастырады
(он жұмыс күні ішінде);
8) тексеру қорытындылары бойынша ВАК өткен жылғы күздік дақылдарды (қыстап шыққаннан кейін) және көп жылдық шөптерді қоса алғанда АШТӨ егістіктері мен екпелерін қабылдау актісін (бұдан әрі – акт) жасайды және актіні бекіту үшін әкімге жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
9) әкім актіні бекітеді және ВАК-ға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
10) ВАК акті және көрсетілетін қызметті алушымен не оның өкілімен көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған құжаттар негізінде егісті соңғы қабылдау жүргізілгеннен кейін тізім жасайды және бекітуге әкімге жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
11) әкім тізімді бекітеді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
12) тізімге енгізуден бас тартылған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне бас тарту себептерін көрсете отырып, тиісті анықтама береді (бұдан әрі – бас тарту себептері көрсетілген анықтама) (екі жұмыс күні ішінде) және тізімді, акті мен қазынашылық органдарына ұсыну үшін нөмірі көрсетілген банктік шоттың бары туралы екінші деңгейдегі банк, ұлттық пошта операторы анықтамасын (бұдан әрі – анықтама) басқармаға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
13) басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, АШТӨ бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость (бұдан әрі – ведомость) пен төлем шоттарын қалыптастырады және төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады (бес жұмыс күні ішінде).
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя и иных организаций в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и иных организаций, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель услугодателя;
4) аким;
5) МВК;
6) управление;
7) работник Государственной корпорации;
8) работник накопительного отдела Государственной корпорации.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с другими услугодателями и (или) Государственной корпорацией отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальных интернет-ресурсах государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Кызылординской области", акимата Кызылординской области, акиматов районов и города Кызылорды.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя, а также описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) услугополучатель либо его представитель предоставляет в Государственную корпорацию следующие документы согласно пункту 9 стандарта:
заявку на получение субсидий по форме согласно приложению 3 к стандарту;
копию справки банка второго уровня либо Национального оператора почты о наличии банковского счета с указанием его номера в одном экземпляре;
2) работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов, в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к стандарту (не более двадцати минут);

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге ұйымдардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы;
4) әкім;
5) ВАК;
6) басқарма;
7) Мемлекеттік корпорация қызметкері;
8) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылы реттілігінің сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің толық сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, Қызылорда облысы әкімдігінің, Қызылорда қаласы және аудан әкімдіктерінің ресми интернет-ресурстарында орналастырылады.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 9-тармағына сәйкес келесі құжаттарды ұсынады:
стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға өтінім;
нөмірін көрсете отырып, банктік шоттың бары туралы екінші деңгейдегі банктің не Ұлттық почта операторының анықтамасының көшірмесі;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді (жиырма минуттан аспайды);

3) работник накопительного отдела Государственной корпорации направляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
4) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
5) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);
6) исполнитель услугодателя рассматривает документы, в случае предоставления услугополучателем либо его представителем неполного пакета документов возвращает документы на доработку через Государственную корпорацию (в течение пяти рабочих дней), в случае предоставления услугополучателем либо его представителем полного пакета документов предоставляет документы на рассмотрение МВК (в течение трех рабочих дней);
7) МВК рассматривает представленные документы, составляет список СХТП, претендующих на получение субсидий по направлениям субсидирования и распределяет доведенные району (городу областного значения) объемы субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам (в течение трех рабочих дней);
8) услугополучатель либо его представитель предоставляет услугодателю в письменном виде информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур (после завершения посевной кампании);
9) услугодатель после завершения установленного оптимального срока сева организует выезд членов МВК в хозяйства СХТП с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте (в течение десяти рабочих дней);
10) по итогам проверок МВК составляет и направляет акт для утверждения акиму (в течение трех рабочих дней);
11) аким утверждает и направляет акт в МВК ( в течение трех рабочих дней);

3) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бір жұмыс күні ішінде, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы пысықтауға қайтарады (бес жұмыс күні ішінде), көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсынады (үш жұмыс күні ішінде);
7) ВАК ұсынылған құжаттарды қарайды, тізімді жасайды және ауданға (облыстық маңызы бар қалаға) жеткізілген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша субсидиялау көлемін бөледі (үш жұмыс күні ішінде);
8) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге дақылдардың түрлері бойынша нақты себу алаңдары мен мерзімдерін көрсете отырып, егіс науқанының аяқталғаны туралы жазбаша түрде ақпарат ұсынады (егін егу науқаны аяқталғаннан кейін);
9) көрсетілетін қызметті беруші егістің белгіленген оңтайлы мерзімі аяқталған соң өскіндердің болуын, сондай-ақ ауыспалы егісте танаптардың орналасу картасында (сызбасында) көрсетілген ауыспалы егістердің сақталуын шолып тексеру мақсатында ВАК мүшелерінің АШТӨ шаруашылықтарына шығуын ұйымдастырады
(он жұмыс күні ішінде);
10) тексеру қорытындылары бойынша ВАК актіні жасайды және бекіту үшін әкімге жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
11) әкім актіні бекітеді және ВАК-ға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);

12) МВК на основании акта и представленнных услугополучателем либо его представителем услугодателю документов, после проведения последней приемки посевов, составляет список и направляет на утверждение акиму (в течение пяти рабочих дней);
13) аким утверждает и направляет список услугодателю (в течение двух рабочих дней);
14) услугодатель направляет в управление список, акт и справку, в Государственную корпорацию уведомление (в течение трех рабочих дней);

12) ВАК акті және көрсетілетін қызметті алушымен не оның өкілімен көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған құжаттар негізінде, егісті соңғы қабылдау жүргізілгеннен кейін, тізім жасайды және бекітуге әкімге жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
13) әкім тізімді бекітеді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
14) көрсетілетін қызметті беруші басқармаға тізім, акті мен анықтаманы, Мемлекеттік корпорацияға хабарламаны жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);

15) управление проверяет представленные документы, формирует ведомость и счета к оплате и предоставляет платежные документы в территориальное подразделение казначейства (в течение пяти рабочих дней);
16) работник Государственной корпорации регистрирует и выдает услугополучателю либо его представителю уведомление (не более двадцати минут).
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на возделывание
сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение)
1
Номер процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник
канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
услугодателя
МВК
Услугополучатель либо его представитель
Услугодатель
3
Наименование процедур
(действий) и их описание
регистрирует документы и выдает услугополучателю либо его представителю копию заявки
рассматривает документы
рассматривает документы
рассматривает представленные документы
предоставляет услугодателю в письменном виде информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур
после завершения установленного оптимального срока сева организует выезд
членов МВК
в хозяйства СХТП
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
предоставляет документы
руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю услугодателя
в случае предоставления услугополучателем
либо его представителем неполного пакета документов возвращает документы на доработку, в случае предоставления услугополучателем либо его представителем полного пакета документов предоставляет документы на рассмотрение МВК
составляет список СХТП на получение субсидий
5
Срок исполнения
не более 20 минут
не более
30 минут
возвращение документов на доработку – в течение 5 рабочих дней;
предоставление документов на рассмотрение МВК – в течение 3 рабочих дней
в течение 3 рабочих дней
после завершения посевной кампании
в течение
10 рабочих дней
продолжение таблицы
1
Номер процедуры (действия)
7
8
9
10
11
12
2
Наименование
структурных подразделений
МВК
Аким
МВК
Аким
Услугодатель
Управление
3
Наименование
процедур (действий)
и их описание
по итогам проверок составляет акт
утверждает акт
на основании акта и представленных документов составляет список
утверждает список
в случае отказа от включения СХТП в список, выдает услугополучателю либо его представителю справку с указанием причины отказа и направляет список,
акт и справку в управление
проверяет представленные документы и формирует ведомость и счета к оплате
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
направляет акт для утверждения акиму
направляет акт в МВК
направляет список на утверждение акиму
направляет список услугодателю
предоставляет платежные документы в территориальное подразделение казначейства
5
Срок исполнения
в течение
3 рабочих дней
в течение
3 рабочих дней
в течение
5 рабочих дней
в течение 2 рабочих дней
выдача справки с указанием причины отказа – в течение
2 рабочих дней;
направление списка, акта и справки - в течение 3 рабочих дней
в течение
5 рабочих дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на возделывание
сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение)
1
Номер процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование структурных подразделений
Работник
Государственной корпорации
Работник накопительного
отдела Государственной корпорации
Сотрудник
канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
услугодателя
МВК
Услугополучатель либо его представитель
3
Наименование процедур (действий)
и их описание
регистрирует
документы
направляет документы услугодателю
регистрирует документы
рассматривает документы
рассматривает документы
рассматривает представленные документы
предоставляет услугодателю в письменном виде информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме соответствующихдокументов либо
об отказе в приеме документов
предоставляет документы
руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю услугодателя
в случае предоставления услугополучателем
либо его представителем неполного пакета документов возвращает документы на доработку через Государственную корпорацию, в случае предоставления услугополучателем либо его представителем полного пакета документов предоставляет документы на рассмотрение МВК
составляет список СХТП на получение субсидий
5
Срок исполнения
не более 20 минут
в течение 1 рабочего дня, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги
не более 15 минут
не более
30 минут
возвращение документов на доработку – в течение 5 рабочих дней; предоставление документов на рассмотрение МВК – в течение 3 рабочих дней
в течение 3 рабочих днй
после завершения посевной кампании
продолжение таблицы
1
Номер процедуры (действия)
8
9
10
11
12
13
14
15
2
Наименование
структурных подразделений
Услугодатель
МВК
Аким
МВК
Аким
Услугодатель
Управление
Работник
Государственной корпорации
3
Наименование
процедур (действий)
и их описание
после завершения установленного оптимального срока сева организует выезд
членов МВК
в хозяйства СХТП
по итогам проверок составляет акт
утверждает акт
на основании акта и представленных документов составляет список
утверждает список
направляет в управление список, акт и справку, в Государственную корпорацию - уведомление
проверяет представленные документы и формирует ведомость и счета к оплате
регистрирует уведомление
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
направляет акт для утверждения акиму
направляет акт в МВК
направляет список на утверждение акиму
направляет список услугодателю
предоставляет платежные документы в территориальное подразделение казначейства
выдает уведомление услугополучателю либо его представителю
5
Срок исполнения
в течение
10 рабочих дней
в течение
3 рабочих дней
в течение
3 рабочих дней
в течение
5 рабочих дней
в течение 2 рабочих дней
в течение 3 рабочих дней
в течение
5 рабочих дней
не более 20 минут
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на возделывание
сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя либо его представителя к услугодателю:
При обращении услугополучателя либо его представителя в Государственную корпорацию:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на возделывание
сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Справочник бизнес–процессов оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя либо его представителя к услугодателю:
продолжение таблицы
При обращении услугополучателя либо его представителя в Государственную корпорацию:
Условные обозначения:

15) басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, ведомость пен төлем шоттарын қалыптастырады және төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады (бес жұмыс күні ішінде);
16) Мемлекеттік корпорация қызметкері хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (жиырма минуттан аспайды).
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта
өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың) нөмірі
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы
МВК
Көрсетілетін қызметті
алушы
не оның өкілі
Қөрсетілетін қызметті беруші
3
Рәсімнің (іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне өтінім көшірмесін береді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды
ұсынылған құжаттарды қарайды
көрсетілетін қызметті берушіге дақылдардың түрлері бойынша нақты алаңдары мен себу мерзімдерін көрсете отырып, егін егу науқанының аяқталғаны туралы жазбаша түрде ақпарат ұсынады
егістің белгіленген оңтайлы мерзімі аяқталған соң ВАК мүшелерінің АШТӨ шаруашылықтарына шығуын ұйымдастырады
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды
көрсетілетін қызметті алушы
не оның өкілі құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды пысықтауға қайтарады, көрсетілетін қызметті алушы
не оның өкілі құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсынады
субсидиялар алуға АШТӨ тізімін жасайды
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
құжаттарды пысықтауға қайтару –
5 жұмыс күні ішінде;
құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсыну – 3 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
егін егу науқаны аяқталғаннан кейін
10 жұмыс күні ішінде
кестенің жалғасы
1
Рәсімнің (іс-қимылдың) нөмірі
7
8
9
10
11
12
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
ВАК
Әкім
ВАК
Әкім
Көрсетілетін қызметті беруші
Басқарма
3
Рәсімнің (іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
тексеру корытындылары бойынша акт жасайды
актіні бекітеді
акті мен ұсынылған құжаттар негізінде
тізім жасайды
тізімді бекітеді
АШТӨ тізіміне енгізуден бас тартылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне бас тарту себептері көрсетілген анықтама береді және тізім, акті мен анықтаманы басқармаға жолдайды
ұсынылған құжаттарды тексереді, ведомость пен төлем шоттарын қалыптастырады
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
актіні бекіту үшін әкімге жолдайды
актіні
ВАК-ға жолдайды
тізімді бекітуге әкімге жолдайды
тізімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады
5
Орындалу мерзімі
3 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
бас тарту себептері көрсетілген анықтама беру – 2 жұмыс күні ішінде;
тізім, акті мен анықтаманы жолдау - 3 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
"Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта
өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Мемлекеттік корпорация қызметкері
Мемлекеттік корпорацияның
жинақтау бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы
ВАК
Көрсетілетін қызметті
алушы
не оның өкілі
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды
тіркейді
құжаттарды көрсетілетін қызметті
берушіге
жолдайды
құжаттарды тіркейді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды
ұсынылған құжаттарды қарайды
көрсетілетін қызметті берушіге дақылдардың түрлері бойынша нақты алаңдары мен себу мерзімдерін көрсете отырып, егін егу науқанының аяқталғаны туралы жазбаша түрде ақпарат ұсынады
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы немесе құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды
көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды пысықтауға қайтарады, көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсынады
субсидиялар алуға АШТӨ тізімін жасайды
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді
15 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
құжаттарды пысықтауға қайтару - 5 жұмыс күні ішінде;
құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсыну –
3 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
егін егу науқаны аяқталғаннан кейін
кестенің жалғасы
1
Рәсімнің (іс-қимылдың) нөмірі
8
9
10
11
12
13
14
15
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Қөрсетілетін қызметті беруші
ВАК
Әкім
ВАК
Әкім
Көрсетілетін қызметті беруші
Басқарма
Мемлекеттік корпорация қызметкері
3
Рәсімнің (іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
егістің белгіленген оңтайлы мерзімі аяқталған соң ВАК мүшелерінің АШТӨ шаруашылықтарына шығуын ұйымдастырады
тексеру корытындылары бойынша акт жасайды
актіні бекітеді
акті мен ұсынылған құжаттар негізінде
тізім жасайды
тізімді бекітеді
тізім, акті мен анықтаманы басқармаға, хабарламаны - Мемлекеттік корпорацияға жолдайды
ұсынылған құжаттарды тексереді, ведомость пен төлем шоттарын қалыптастырады
хабарламаны тіркейді
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
актіні бекіту үшін әкімге жолдайды
актіні
ВАК-ға жолдайды
тізімді бекітуге әкімге жолдайды
тізімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады
көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне хабарламаны береді
5
Орындалу мерзімі
10 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
20 минуттан аспайды
"Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта
өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
"Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта
өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
кестенің жалғасы
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
Шартты белгілемелер:
кестенің жалғасы
Шартты белгілемелер: