Об образовании избирательных участков по Тупкараганскому району
Решение Акима Тупкараганского района от 08 июля 2015 года № 17. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 21 июля 2015 года № 2776.
В соответствии с пунктами 1, 2 статьи 23 Конституционного Закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" и статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", аким Тупкараганского района РЕШИЛ:
1. Образовать избирательные участки для проведения голосования и подсчета голосов на территории Тупкараганского района согласно приложению настоящего решения.
2. Признать утратившим силу решение акима Тупкараганского района от 27 декабря 2011 года № 18 "Об образовании избирательных участков по Тупкараганскому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-6-144, опубликовано в газете "Ақкетік арайы" № 03 (493) 13 января 2012 года);
3. Оповестить об избирательных участках избирателей через средства массовой информации с соблюдением требовании статьи 23 Конституционного Закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан".
4. Государственному учреждению "Аппарат акима Тупкараганского района" (Демеуова Г.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе "Әділет".
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Алтынгалиева Т.
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Т.Асауов
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Тупкараганской
районной избирательной комиссии
А. Куанбай
08 июль 2015 год.
Приложение к решению
акима Тупкараганского района
от 8 июля 2015 года № 17
Избирательные участки по Тупкараганскому району
Сноска. Приложение - в редакции решения акима Тупкараганского района Мангистауской области от 19.09.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Избирательный участок № 227
Центр: город Форт-Шевченко, улица Досана Тажиулы № 9, коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа имени Е.Омирбаева" Отдела образования по Тупкараганскому району Управления образования Мангистауской области.

Түпқараған ауданы бойынша сайлау учаскелерін құру туралы
Түпқараған ауданы әкімінің 2015 жылғы 08 шілдедегі № 17 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 шілдеде № 2776 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Конституциялық Заңының 23 бабының 1, 2 тармақтарына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II Қазақстан Республикасының Заңының 37 бабына сәйкес, Түпқараған ауданының әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес дауыс беруді өткізу және дауыс санау үшін Түпқараған ауданының аумағында сайлау учаскелері құрылсын.
2. Түпқараған ауданы әкімінің 2011 жылғы 27 желтоқсандағы № 18 "Түпқараған ауданы бойынша сайлау учаскелерін құру туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11-6-144 болып тіркелеген, 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 03 (493) "Ақкетік арайы" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Конституциялық Заңының 23 бабының талаптары сақтала отырып, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы сайлау учаскелері туралы сайлаушылар хабардар етілсін.
4. "Түпқараған ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (Г.Демеуова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Т.Алтынгалиевке жүктелсін.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Т.Асауов
"КЕЛІСІЛДІ"
Түпқараған аудандық сайлау
комиссиясының төрағасы
А. Қуанбай
08 шілде 2015 жыл.
Түпқараған ауданының әкімінің
2015 жылғы 8 шілдедегі
№ 17 шешіміне қосымша
Түпқараған ауданы бойынша сайлау учаскелері
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының әкімінің 19.09.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ 227 сайлау учаскесі
Орталығы: Форт-Шевченко қаласы, Досан Тәжіұлы көшесі № 9, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Е.Өмірбаев атындағы жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

Границы: город Форт-Шевченко, все жилые дома по улицам Досана Тажиулы, Оразмагамбета Турмагамбетулы, Кабиболлы Сыдиыкова, Ибаш Жанболатовой, Жазмаганбета Кызылбаева, Тобанияза Алниязулы, Хиту Бекжанова, Суйнгары Ургенишбайулы, Абай, Мырзагали Алибаева, Мурын Жырау, Есбола Умирбаева, Жамбыла, Астаны, Ермек Даулетовой, Дуйиша Тобышбаева, Ораза Бозахарова, Байбоза Килыбайулы, Сауытбая Масатова, Мустахи Бимаганбетова, Тилеумурата Кожабекова, Икембая Утепбергенова, Орынбай Аймагамбетулы, Айту Жолмаганбетулы, Улана Елубаева, Махмута Батыршева, а также все жилые дома, входящие в кварталы 3, 5, 6 микрорайона Жана Кетик города Форт-Шевченко.
Избирательный участок № 228
Центр: город Форт-Шевченко, улица Маршала Абдихалыкова № 51, коммунальное государственное учреждение "Тупкараганская районная централизованная библиотечная система" Тупкараганского районного отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта".
Границы: город Форт-Шевченко, все жилые дома по улицам Жалау Мынбаева, Маршала Абдихалыкова, Шайхы Еркегулова, Сатангула Таджиева, Есторе Оразакова, Келимберди Утебаева, Косая Каниулы, Турсына Кожыкова, Баймембета Маяулы, Ныгмета Шымырова, Нурсултана Онгалбаева, Исы Тиленбайулы, Толесина Алиева, Макаша Бектурганова, Дуиймбая Таргынулы, а также все жилые дома, входящие в кварталы 1, 2, 2а, 4 микрорайона Жана Кетик города Форт – Шевченко, "Войсковая часть "№ 51809 "Д" войск противовоздушной обороны Сил воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан" расположенная в городе Форт-Шевченко.
Избирательный участок № 229
Центр: село Баутино, улица 8 Марта строение № 25, коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия имени Жалау Мынбаева" отдела образования по Тупкараганскому району управления образования Мангистауской области.
Границы: село Баутино, все жилые дома по улицам Кашагана Куржиманулы, Жанибека Матаева, 8 Наурыз, Виталия Водовского, Саттигула Жангабылова, Калмырзы Беришбаева, Захара Дубского, Жана курылыс, Диханбека Сатимова, Кылыша Надирбаева, Кулмырзы Саудабаева, Изтургана Оразбаева, Абая Кошакбаева, а так же, "Береговая база" 2 дивизиона департамента пограничной службы Комитета Национальной Безопасности Республики Казахстан по Мангистауской области, расположенный в селе Баутино.
Избирательный участок № 230
Центр: населенный пункт Аташ села Баутино, улица Алиби Джанкельдина № 27, коммунальное государственное учреждение "Тупкараганская районная централизованная библиотечная система" Тупкараганского районного отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта".
Границы: населенный пункт Аташ села Баутино, все жилые дома по улицам Аманкельди Иманова, Мурата Ускинбаева, Алиби Джанкельдина, Акшабая Копешова, Заводской, Баялы Аксамбаева.
Избирательный участок № 231
Центр: село Кызылозен, улица Сатыбалды Сисенбаева № 2, государственное коммунальное казенное предприятие "Қызылөзен мәдениет үйі" аппарат акима села Кызылозен.
Границы: село Кызылозен, все жилые дома по улицам Сатыбалды Сисенбаева, Изтургана Нысанбаева, Дуйсе Бердибекова, Жана ауыл, Шамшырак, Шарай, а также животноводческие точки и частные крестьянские хозяйства, расположенные на территории села Кызылозен и товарищества с ограниченной ответственностью "Карагантубек".
Избирательный участок № 232
Центр: село Акшукур, улица Баланжан Кожашевой № 5, государственное коммунальное казенное предприятие "Ақшұқыр мәдениет үйі" аппарат акима села Акшукур.
Границы: село Акшукур, все жилые дома по улицам Акжол, Омирзака Нурбаева, Балсулу Сахиевой, Уштерек, Алкуата Кожабергенова, Картбая Бекжанова, Тажигула Кезбаева, а также все жилые дома, входящие в 4 квартал.
Избирательный участок № 233

Шекарасы: Форт-Шевченко қаласы, Досан Тәжіұлы, Оразмағамбет Тұрмағамбетұлы, Қабиболла Сыдиықов, Ибаш Жанболатова, Жазмағанбет Қызылбаев, Тобанияз Әлниязұлы, Хиту Бекжанов, Сүйінғара Үргенішбайұлы, Абай, Мырзағали Әлібаев, Мұрын Жырау, Есбол Өмірбаев, Жамбыл, Астана, Ермек Даулетова, Дүйіш Тобышбаев, Ораз Бозахаров, Байбоз Қилыбайұлы, Сауытбай Масатов, Мұстахи Бимағанбетов, Тілеумұрат Қожабеков, Икембай Өтепбергенов, Орынбай Аймағамбетұлы, Айту Жолмағамбетұлы, Ұлан Елубаев, Махмұт Батыршев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Форт-Шевченко қаласының Жаңа Кетік шағын ауданының 3,5,6 орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері.
№ 228 сайлау учаскесі
Орталығы: Форт-Шевченко қаласы, Маршал Әбдіхалықов көшесі № 51, "Түпқараған аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімінің "Түпқараған аудандық орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Форт-Шевченко қаласы, Жалау Мыңбаев, Маршал Әбдіхалықов, Шайхы Еркеғұлов, Сатанғұл Тәжиев, Естөре Оразақов, Келімберді Өтебаев, Қосай Қаниұлы, Тұрсын Қожықов, Баймембет Маяұлы, Нығмет Шымыров, Нұрсұлтан Оңғалбаев, Иса Тіленбайұлы, Төлесін Әлиев, Мақаш Бектұрғанов, Дүйімбай Тарғынұлы көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Форт-Шевченко қаласының Жаңа Кетік шағын ауданының 1, 2, 2а, 4 орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері, Форт-Шевченко қаласында орналасқан "Қазақстан Республикасы Қарулы күштерінің әуе қорғаныс күштері әуе шабуылына қарсы қорғаныс әскерлері № 51809 "Д" әскери бөлімі".
№ 229 сайлау учаскесі
Орталығы: Баутин ауылы, 8 Наурыз көшесі № 25 құрылыс, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Жалау Мыңбаев атындағы мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Баутин ауылы, Қашаған Күржіманұлы, Жәнібек Матаев, 8 Наурыз, Виталий Водовской, Сәттіғұл Жанғабылов, Қалмырза Берішбаев, Захар Дубский, Жаңа құрылыс, Диханбек Сатимов, Қылыш Нәдірбаев, Құлмырза Саудабаев, Ізтұрған Оразбаев, Абай Қошақбаев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Баутин ауылында орналасқан Қазақстан Республикасының Ұлттық Қауіпсіздік Комитеті шекара қызметінің Маңғыстау облысы бойынша департаментінің 2 дивизионы "Жағалау базасы".
№ 230 сайлау учаскесі
Орталығы: Баутин ауылының Аташ елді мекені, Әліби Жанкелдин көшесі № 27, "Түпқараған аудандық ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімінің "Түпқараған аудандық орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Баутин ауылы Аташ елді мекені, Аманкелді Иманов, Мұрат Өскінбаев, Әліби Жанкелдин, Ақшабай Көпешов, Зауыт, Баялы Ақсамбаев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері.
№ 231 сайлау учаскесі
Орталығы: Қызылөзен ауылы, Сатыбалды Сисембаев көшесі № 2, Қызылөзен ауылы әкімі аппаратының "Қызылөзен мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
Шекарасы: Қызылөзен ауылы, Сатыбалды Сисенбаев, Ізтұрған Нысанбаев, Дүйсе Бердібеков, Жаңа ауыл, Шамшырақ, Шарай көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар Қызылөзен ауылы және "Қарағантүбек" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі аумағында орналасқан мал бағу нүктелері мен жеке шаруа қожалықтары.
№ 232 сайлау учаскесі
Орталығы: Ақшұқыр ауылы, Баланжан Қожашева көшесі № 5, Ақшұқыр ауылы әкімі аппаратының "Ақшұқыр мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
Шекарасы: Ақшұқыр ауылы, Ақжол, Өмірзақ Нұрбаев, Балсұлу Сахиева, Үштерек, Әлқуат Қожабергенов, Қартбай Бекжанов, Тәжіғұл Кезбаев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар 4 орамға кіретін барлық тұрғын үйлері.
№ 233 сайлау учаскесі

Центр: сельский округ Сайын Шапагатова, улица Макаша Елубаева № 81, коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей №1 имени Губойдоллы Айдарова" отдела образования по Тупкараганскому району управления образования Мангистауской области.
Границы: сельский округ Сайын Шапагатова, все жилые дома по улицам Найзабека Есетова, Акназара Жакауова, Таскынбая Шахатова, Сайдима Тумышева, Бисембая Мейрова, Алтынмурата Бекенжанова, Жолыбая Шахшабасова, Макаша Елубаева, Бердихана Карайшыкова, Бакыта Бозжигитова, а также все жилые дома, входящие в кварталы 1, 2, 4, 5, 6, животноводческие точки и частные крестьянские хозяйства, расположенные на территории сельского округа Сайын Шапагатова и товарищества с ограниченной ответственностью "Жайлау".
Избирательный участок № 234
Центр: село Таушык, улица Кулшыка Жубайулы № 41, государственное коммунальное казенное предприятие "Таушық мәдениет үйі" аппарат акима села Таушык.
Границы: село Таушык, все жилые дома по улицам Сисена Абдрахманова, Ардагерлер, Толегена Кагазова, Абыла Тилеуулы, Хамидоллы Ельмуханбетова, Кулшыка Жубайулы, Тумена Балтабасулы, Кетебая Киынова, Мориша Тышкамбаева, все дома микрорайона Нурбаулы Тумсык, а также все жилые дома, входящие в кварталы 1, 2, 3, 4, животноводческие точки и частные фермерские хозяйства, расположенные на территории села Таушык и товарищества с ограниченной ответственностью "Таушық ауыл шаруашылығы".
Избирательный участок № 236
Центр: вахтовый поселок Каражанбас, красный уголок культурно-досугового центра акционерного общества "Каражанбасмунай".
Границы: общежития акционерного общества "Каражанбасмунай" и прочих предприятий, расположенных в вахтовом поселке Каражанбас.
Избирательный участок № 237
Центр: село Акшукур, улица Балсулу Сахиевой № 350, коммунальное государственное учреждение "Школа-гимназия имени Маршала Абдихалыкова" Отдела образования по Тупкараганскому району Управления образования Мангистауской области.
Границы: село Акшукур, все жилые дома по улицам Баланжана Кожашевой, Губайдоллы Айдарова, Буркитбая Сарсенова, Жана Коныс, Есболая Аманова, Ыскака Шакиратова, Батыркожы Есбосынова, а также все жилые дома, входящие в 1 квартал и находящиеся на территории Бегей.
Избирательный участок № 238
Центр: вахтовый поселок Бузачи, здание "Трейнинг центр" филиала компании "Buzachi operating LTD".
Границы: общежития вахтового поселка Бузачи и прочих предприятий расположенных на месторождений "Северный Бузачи".
Избирательный участок № 239
Центр: село Акшукур, улица Адек Жанашева № 49, коммунальное государственное учреждение "Акшукурская школа-лицей" отдела образования по Тупкараганскому району управления образования Мангистауской области.

Орталығы: Сайын Шапағатов ауылдық округі, Мақаш Елубаев көшесі № 81, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Ғұбайдолла Айдаров атындағы № 1 мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Сайын Шапағатов ауылдық округі, Найзабек Есетов, Ақназар Жақауов, Тасқынбай Шахатов, Сәйдім Тумышев, Бисембай Мейров, Алтынмұрат Бекенжанов, Жолыбай Шахшабасов, Мақаш Елубаев, Бердіхан Қарайшықов, Бозжігітов Бақыт көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар 1, 2, 4, 5, 6 орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері, Сайын Шапағатов ауылдық округінің және "Жайлау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің аумағында орналасқан мал бағу нүктелері және жеке шаруашылық қожалықтары.
№ 234 сайлау учаскесі
Орталығы: Таушық ауылы, Құлшық Жұбайұлы көшесі № 41, Таушық ауылы әкімі аппаратының "Таушық мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
Шекарасы: Таушық ауылы, Сисен Әбдірахманов, Ардагерлер, Төлеген Қағазов, Абыл Тілеуұлы, Хамидолла Елмұханбетов, Құлшық Жұбайұлы, Түмен Балтабасұлы, Кетебай Қиынов, Мөріш Тышқамбаева көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, Нұрбаулы Тұмсық шағын ауданының барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар 1, 2, 3, 4 орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері, Таушық ауылының және "Таушық ауыл шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің аумағында орналасқан мал бағу нүктелері мен жеке шаруашылық қожалықтары.
№ 236 сайлау учаскесі
Орталығы: Қаражанбас вахталық поселкесі, "Қаражанбасмұнай" акционерлік қоғамының мәдени-демалыс орталығының қызыл бұрышы.
Шекарасы: Қаражанбас вахталық поселкесінде орналасқан "Қаражанбасмұнай" акционерлік қоғамының және өзге де кәсіпорындардың жатақханалары.
№ 237 сайлау учаскесі
Орталығы: Ақшұқыр ауылы, Балсұлу Сахиева көшесі № 350, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Маршал Әбдіхалықов атындағы мектеп-гимназия" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Шекарасы: Ақшұқыр ауылы, Баланжан Қожашева, Ғұбайдолла Айдаров, Бүркітбай Сәрсенов, Жаңа Қоныс, Есболай Аманов, Ысқақ Шакратов, Батырқожа Есбосынов көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар 1 орамға кіретін және Бегей жеріндегі барлық тұрғын үйлер.
№ 238 сайлау учаскесі
Орталығы: Бозашы вахталық поселкесі, "Buzachi operating LTD" компаниясы филиалының "Тренинг центр" ғимараты.
Шекарасы: Бозашы вахталық поселкесінің және өзге де "Солтүстік Бозашы" кен орнында орналасқан кәсіпорындар жатақханалары.
№ 239 сайлау учаскесі
Орталығы: Ақшұқыр ауылы, Әдек Жанашев көшесі № 49, Маңғыстау облысының білім басқармасының Түпқараған ауданы бойынша білім бөлімінің "Ақшұқыр мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

Границы: село Акшукур, все жилые дома по улицам Султанбая Наубетова, Бекбосына Кадырулы, Жусипа Дуйсенбаева, Дуйиша Досаева, Борсакбая Абилхайырова, Адека Жанашева, Узакбая Ескожаева, Жалау Казиева, Мангыбая Туйешиева, а также все жилые дома, входящие в кварталы 2 и 5.
Избирательный участок № 259
Центр: вахтовый поселок на месторождении "Каражанбас", здание спортивного зала акционерного общества "КазТрансОйл" на месторождении "Каражанбас".
Границы: общежития акционерного общества "КазТрансОйл" и подведмоственных ему предприятий, расположенных на месторождении "Каражанбас".

Шекарасы: Ақшұқыр ауылы, Сұлтанбай Наубетов, Бекбосын Қадырұлы, Жүсіп Дүйсенбаев, Дүйіш Досаев, Борсақбай Әбілхайыров, Әдек Жанашев, Ұзақбай Есқожаев, Жалау Қазиев, Маңғыбай Түйешиев көшелеріндегі барлық тұрғын үйлері, сонымен қатар 2 және 5 орамдарына кіретін барлық тұрғын үйлері.
№ 259 сайлау учаскесі
Орталығы: "Қаражанбас" кен орнындағы вахталық поселкесі, "Қаражанбас" кен орнындағы "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамының спорт залы ғимараты.
Шекарасы: "Қаражанбас" кен орнында орналасқан "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамының және оған қарасты кәсіпорындардың жатақханалары.