Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере недропользования по Павлодарской области
Постановление акимата Павлодарской области от 28 мая 2015 года № 151/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 09 июля 2015 года № 4585. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 25 января 2021 года № 30/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 25.01.2021 № 30/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых";
2) "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей";
3) Исключен постановлением акимата Павлодарской области от 19.02.2016 № 43/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4) "Заключение, регистрация и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей";
5) "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых";
6) "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки";
7) "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений".
2. Признать утратившим силу:
постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года №137/4 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере недропользования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3840, опубликовано 14 июня 2014 года в газетах "Звезда Прииртышья" и "Сарыарқа самалы");
постановление акимата Павлодарской области от 17 июля 2014 года №255/7 "О внесении дополнений в постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года № 137/4 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере недропользования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3904, опубликовано 14 августа 2014 года в газете "Сарыарқа самалы", 16 августа 2014 года в газете "Звезда Прииртышья").
3. Государственному учреждению "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ашимбетова Н.К.

"Павлодар облысы бойынша жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы"
Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 151/5 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 09 шілдеде № 4585 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2021 жылғы 25 қаңтардағы № 30/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 25.01.2021 № 30/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау";
2) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу";
3) Алынып тасталды – Павлодар облыстық әкімдігінің 19.02.2016 № 43/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4) "Жер қойнауын пайдалануға, барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасау, тіркеу және сақтау";
5) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу";
6) "Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру";
7) "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін.
2. Мыналар күші жойылды деп танылсын:
Павлодар облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі "Жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы" № 137/4 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3840 болып тіркелген, 2014 жылғы 14 маусымда "Сарыарқа самалы" және "Звезда Прииртышья" газеттерінде жарияланған);
Павлодар облысы әкімдігінің 2014 жылғы 17 шілдедегі "Павлодар облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі "Жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер қөрсету регламенттерін бекіту туралы" № 137/4 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" № 255/7 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3904 болып тіркелген, 2014 жылғы 14 тамызда "Сарыарқа самалы" газетінде, 2014 жылғы 16 тамызда "Звезда Прииртышья" газетінде жарияланған).
3. "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.К. Әшімбетовке жүктелсін.

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима области Д. Турганов
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 28 мая 2015 года № 151/5
Регламент государственной услуги
"Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку,
добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Сноска. По всему тексту регламента:
слова "центром обслуживания населения", "филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области" заменены соответственно словами "Государственной корпорацией", "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" постановлением акимата Павлодарской области от 19.02.2016 № 43/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является подписанный и зарегистрированный контракт на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) является наличие пакета документов услугополучателя согласно пункту 9 стандарта государственной услуги, утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству (в течение 30 минут);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение (в течение 1 рабочего дня);
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов (в течение 1 рабочего дня);

5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы Д. Тұрғанов
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" мамырдағы
№ 151/5 қаулысымен
бекітілді
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге
келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің барлық мәтіні бойынша:
"халыққа қызмет көрсету орталығымен", "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы" сөздері "Мемлекеттік корпорациямен", "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" сөздерімен ауыстырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 19.02.2016 N 43/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiн беру мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қол қойылған және тіркелген кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарт болып табылды.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы" № 501 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9–тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының болуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды кеңсе маманы тіркейді, басшылыққа жібереді (30 минут ішінде);
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі (1 жұмыс күні ішінде);
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды (1 жұмыс күні ішінде);

4) ответственный исполнитель рассматривает предоставленные документы на полноту, оформляет проекты контракта (в течение 9 рабочих дней);
5) проекты контракта рассматривается руководителем структурного подразделения (в течение 1 рабочего дня);
6) контракт подписывается руководством (в течение 1 рабочего дня);
7) сотрудник канцелярии заверяет контракт печатью, регистрирует его в журнале регистрации контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых выдает контракт услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно (в течение 30 минут).
6. Результатом оказания государственной услуги является подписанный и зарегистрированный контракт на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководство;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия
с Государственной корпорацией и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Заключение,
регистрация и хранение
контрактов на разведку,
добычу общераспространенных
полезных ископаемых"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 28 мая 2015 года № 151/5
Регламент государственной услуги
"Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для
проведения разведки и добычи общераспространенных полезных
ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей"
Сноска. По всему тексту регламента:
слова "центром обслуживания населения", "филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области" заменены соответственно словами "Государственной корпорацией", "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" постановлением акимата Павлодарской области от 19.02.2016 № 43/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, келісімшарт жобаларын ресімдейді (9 жұмыс күні ішінде);
5) келісімшарт жобаларын құрылымдық бөлімшенің басшысы қарайды (1 жұмыс күні ішінде);
6) келісімшартқа басшылық қол қояды (1 жұмыс күні ішінде);
7) кеңсе қызметкері келісімшартты мөрмен растайды, оны кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге шарттарды тіркеу журналында тіркейді, келісімшартты көрсетілетін қызметті алушының (сенім хат бойынша оның өкіліне) қолына береді (30 минут ішінде).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қол қойылған және тіркелген кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарт болып табылды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) басшылық;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
8. Әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен өзара әрекетін сипаттау осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге
келісімшарттар жасасу, тіркеу
және сақтау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар
жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" мамырдағы
№ 151/5 қаулысымен
бекітілді
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру,
барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу
және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне
арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің барлық мәтіні бойынша:
"халыққа қызмет көрсету орталығымен", "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы" сөздері "Мемлекеттік корпорациямен", "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" сөздерімен ауыстырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 19.02.2016 N 43/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) является наличие пакета документов услугополучателя согласно пункту 9 стандарта государственной услуги, утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству (в течение 30 минут);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение (в течение 1 календарного дня);
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов (в течение календарного дня);
4) ответственный исполнитель рассматривает предоставленные документы на полноту, оформляет письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр (в течение 9 календарных дней);
5) письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр рассматривается руководителем структурного подразделения (в течение 1 календарного дня);
6) письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр подписывается руководством (в течение 1 календарного дня);

1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiн беру мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі "Жер қойнауын және жер қойнауын пайдалануд туралы" Қазақстан Республикасының заңында көзделген жағдайларда кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хат болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы" № 501 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9–тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының болуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды кеңсе маманы тіркейді және басшылыққа жібереді (30 минут ішінде);
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі (1 күнтізбелік күн ішінде);
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды (1 күнтізбелік күн ішінде);
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хатты дайындайды (9 күнтізбелік күн ішінде);
5) жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хатты құрылымдық бөлімшенің басшысы қарайды (1 күнтізбелік күн ішінде);
6) жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хатқа басшы қол қояды (1 күнтізбелік күн ішінде);

7) сотрудник канцелярии составляет письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, регистрирует его в журнале, выдает письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно (в течение 30 минут).
6. Результатом оказания государственной услуги является письмо-уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководство;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Регистрация сервитутов
на участки недр,
предоставленных для
проведения разведки и добычи
общераспространенных
полезных ископаемых,
строительства и (или)
подземных сооружений, не
связанных с разведкой или
добычей"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения
разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых,
строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 28 мая 2015 года № 151/5
Регламент государственной услуги
"Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию
подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Сноска. Регламент исключен постановлением акимата Павлодарской области от 19.02.2016 № 43/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 28 мая 2015 года № 151/5
Регламент государственной услуги
"Заключение, регистрация и хранение контрактов на
строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей"
Сноска. По всему тексту регламента:
слова "центром обслуживания населения", "филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области" заменены соответственно словами "Государственной корпорацией", "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" постановлением акимата Павлодарской области от 19.02.2016 № 43/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7) кеңсе қызметкері жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хатты дайындайды және тіркейді, көрсетілетін қызметті алушының (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді (30 минут ішінде).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі "Жер қойнауын және жер қойнауын пайдалануд туралы" Қазақстан Республикасының заңында көзделген жағдайларда кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хат.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) басшылық;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
8. Әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен өзара әрекетін сипаттау осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлау және
өндіру, барлаумен және
өндірумен байланысты емес
жерасты құрылыстарын салу
және (немесе) пайдалану
үшін берілген жер
қойнауының учаскелеріне
арналған сервитуттарды
тіркеу"мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен
және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу
және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының
учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік
қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" мамырдағы
№ 151/5 қаулысымен
бекітілді
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты
құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар
жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент алынып тасталды – Павлодар облыстық әкімдігінің 19.02.2016 № 43/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" мамырдағы
№ 151/5 қаулысымен
бекітілді
"Жер қойнауын пайдалануға, барлаумен немесе өндірумен байланысты
емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе)
пайдалануға келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің барлық мәтіні бойынша:
"халыққа қызмет көрсету орталығымен", "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы" сөздері "Мемлекеттік корпорациямен", "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" сөздерімен ауыстырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 19.02.2016 N 43/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Заключение, регистрация и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является подписанный
и зарегистрированный контракт на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей; акт государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) является наличие пакета документов услугополучателя согласно пункту 9 стандарта государственной услуги, утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству (в течение 30 минут);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение (в течение 1 рабочего дня);
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов (в течение 1 рабочего дня);
4) ответственный исполнитель рассматривает предоставленные документы на полноту, оформляет проекты контракта и акта (в течение 9 рабочих дней);
5) проекты контракта и акта рассматривается руководителем структурного подразделения (в течение 1 рабочего дня);
6) контракт и акт подписывается руководством (в течение 1 рабочего дня);
7) сотрудник канцелярии заверяет контракт и акт печатью, регистрирует его в журнале регистрации контрактов, и выдает услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно (в течение 30 минут).

1. Жалпы ережелер
1. "Жер қойнауын пайдалануға, барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiн беру мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарт болып табылады; барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарті мемлекеттік тіркеу акт болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы" № 501 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9–тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының болуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды кеңсе маманы тіркейді және басшылыққа жібереді (30 минут ішінде);
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі (1 жұмыс күн ішінде);
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды (1 жұмыс күн ішінде);
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, келісімшарт және акт жобаларын ресімдейді (9 жұмыс күн ішінде);
5) келісімшарт және акт жобаларын құрылымдық бөлімшенің басшысы қарайды (1 жұмыс күн ішінде);
6) келісімшартқа және актіге басшы қол қояды (1 жұмыс күн ішінде);
7) кеңсе қызметкері келісімшартты және актіні мөрмен растайды, оны барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттарды тіркеу журналында тіркейді, келісімшартты көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді (30 минут ішінде).

6. Результатом оказания государственной услуги является подписанный и зарегистрированный контракт на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей; акт государственной регистрации контракта на предоставление права недропользования в Республике Казахстан на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководство;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
Приложение
к регламенту
государственной услуги
"Заключение контрактов на
строительство и (или)
эксплуатацию подземных
сооружений, не связанных
с разведкой или добычей"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на
строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений,
не связанных с разведкой или добычей"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 28 мая 2015 года № 151/5
Регламент государственной услуги
"Регистрация договора залога права недропользования на разведку,
добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 19.02.2016 № 43/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қол қойылған және тіркелген барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарт болып табылады; барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарті мемлекеттік тіркеу акт болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) басшылық;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
8. Әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен өзара әрекетін сипаттау осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Жер қойнауын пайдалануға,
барлаумен немесе өндірумен
байланысты емес жерасты
құрылыстарын салуға және
(немесе) пайдалануға
келісімшарттар жасау, тіркеу
және сақтау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Жер қойнауын пайдалануға, барлаумен немесе өндірумен байланысты
емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар
жасасу" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" мамырдағы
№ 151/5 қаулысымен
бекітілді
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер
қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – Павлодар облыстық әкімдігінің 19.02.2016 № 43/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiн беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является – свидетельство о регистрации договора залога права недропользования, по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) является наличие пакета документов услугополучателя согласно пункту 9 стандарта государственной услуги, утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 521 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья, а также угля и урана" (далее – Стандарт).
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству – в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение – в течение 30 (тридцати) минут;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов – в течение 30 (тридцати) минут;
4) ответственный исполнитель рассматривает представленные документы на полноту, наличие разрешения на передачу права недропользования в залог, оформляет свидетельство – в течение 1 (одного) рабочего дня.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – в течение 2 (двух) рабочих дня;
5) свидетельство рассматривается руководителем структурного подразделения, свидетельство государственной услуги подписывается руководством, сотрудник канцелярии заверяет свидетельство печатью, регистрирует его в журнале регистрации залога и выдает свидетельство, и выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) нарочно –в течение 1 (одного) рабочего дня.
6. Результатом процедуры (действия) оказания государственной услуги - свидетельство о регистрации договора залога права недропользования либо мотивированный ответ об отказе.

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрi – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады;
3) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік көрсетілетін стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлік болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі "Көмірсутек шикізатын, сондай-ақ көмір және уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" № 521 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9–тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасының болуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды кеңсе маманы тіркейді, басшылыққа жібереді – 15 (он бес) минут ішінде;
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі – 30 (отыз) минут ішінде;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды – 30 (отыз) минут ішінде;
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, жер қойнауын пайдалану құқығын кепiлге беруге рұқсатының болуын тексереді, куәлікті ресімдейді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Берілген құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қарастырудан жазбаша турде дәлелденген бас тарту болып табылады – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
5) құрылымдық бөлімшенің басшысы куәлікті қарайды, мемлекеттік қызмет куәлігіне басшы қол қояды, кеңсе қызметкері куәлікті мөрмен растайды, оны кепілді тіркеу журналына тіркейді және куәлікті береді, көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді – 1 (бір) жұмыс күн ішінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі – жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру.

3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень (работников) услугодателя, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководство;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в Государственную корпорацию необходимые документы, указанных в пункте 9 Стандарта.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами,
работник Государственной корпорации получает посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, подписанные электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП).
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию с указанием каждой процедуры (действия) оказания государственной услуги:
1) процесс –1 работник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю, направляет услугодателю для исполнения, принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству – в течение 15 (пятнадцати) минут;
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренного Стандартом, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку.
При соблюдении правильности заполнения заявления и предоставления полного пакета документов работник Государственной корпорации выдает услугополучателю расписку о приеме документов.
2) процесс – 2 документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение – в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) процесс – 3 руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов – в течение 1 (одного) рабочего дня;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) басшылық;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы.
8. Әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен өзара іс-қимылын сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттарды ұсынады.
Мемлекетік электрондық ақпараттық ресурсы болып табылатын көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметін Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңбасы (бүдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық деректер нысанында алады.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әрбір рәсімін (іс-қимылын) көрсете отырып, Мемлекеттік корпорацияға өтініш беру тәртібін сипаттау:
1) 1-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерi түпнұсқаларды құжаттардың мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiнен алынған мәлiметтермен салыстырып тексередi, содан кейiн түпнұсқаларды мемлекеттiк көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді, көрсетілетін қызметті берушіге орындау үшін жібереді, қабылданған құжаттарды кеңсенің маманы тіркейді, басшылыққа жібереді 15 (он бес) минут ішінде;
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Өтінішті дұрыс толтырылғанда және құжаттардың топтамасы толық ұсынылған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатты береді.
2) 2-процесс – басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі - 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
3) 3-процесс құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды - 1 (бір) жұмыс күні ішінде;

4) процесс – 4 ответственный исполнитель рассматривает представленные документы на полноту, наличие разрешения на передачу права недропользования в залог, оформляет свидетельство – в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) процесс – 5 свидетельство, рассматривается руководителем структурного подразделения, свидетельство государственной услуги подписывается руководством, сотрудник канцелярии заверяет свидетельство печатью, регистрирует его в журнале регистрации залога, работник государственной корпорации выдает свидетельство, услугополучателю (либо его представителю по доверенности) нарочно (в течение 1 (одного) рабочего дня).
11. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

4) 4-процесс – жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, жер қойнауын пайдалану құқығын кепiлге беруге рұқсатының болуын тексереді, куәлікті ресімдейді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) 5-процесс – құрылымдық бөлімшенің басшысы куәлікті қарайды, мемлекеттік қызмет куәлігіне басшы қол қояды, кеңсе қызметкері куәлікті мөрмен растайды, оны кепілді тіркеу журналына тіркейді және куәлікті береді, көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
11. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызметті алушы үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютерінің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы Регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде бекіте отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыруы (қол қоюы) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салудағы көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) растауы (қол қоюы);

10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги, сформированного ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация договора залога права
недропользования на разведку,
добычу общераспространенных
полезных ископаемых"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование
Сотрудник канцелярии
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Руководство
Сотрудник канцелярии
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления, направление документов руководству
Определение ответственного структурного подразделения, наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение документов на полноту, проверка наличия разрешения компетентного органа, оформление проекта свидетельства, в случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления
Рассмотрение проекта свидетельства
Подписание свидетельства
Заверение печатью и регистрация свидетельства в журнале регистрации договоров залога и выдает услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Проект свидельства
Рассмотрение проекта свидетельства
Подписанное свидетельства
Зарегистрированные свидетельства
Сроки исполнения
В течение (пятнадцати) 15 минут
В течение (тридцати) 30 минут
В течение (тридцати) 30 минут
В течение (трех) 3 рабочих дней
В течение (одного) 1 рабочего дня
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
на разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
на разведку добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация договора залога права недропользования на разведку
добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 28 мая 2015 года № 151/5
Регламент государственной услуги
"Выдача заключения об отсутствии или
малозначительности полезных ископаемых
в недрах под участком предстоящей застройки"

10) 7-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу;
11) 3-шарт – көрсетілетін қызмет берушінің Стандартта көрсетілген, қоса берілген көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысты ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге
жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Іс-қимылдын (жұмыс барысының, ағының) №
1
2
3
4
5
6
7
Атауы
Кеңсе қызметкері
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Басшылық
Кеңсе қызметкері
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды басшылыққа жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, бұрышта-ма қою
Қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын қарау, құзыретті органның рұқсатының болуын тексеру, куәлік жобаларын ресімдеу берілгең құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қарастырудан жазбаша турде дәлелденген бас тарту
Куәлік жобаларын қарау
Куәлікке қол қою
Кепіл шарттарын тіркеу журналында куәлікті тіркеу және мөрмен растау, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының (сенімхат бойынша оның өкілінің) қолына куәлікті беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркелген өтініш
Бұрыштама
Бұрыштама
Куәлік жобалары
Куәлік жобаларын қарау
Қол қойылған куәлік
Тіркелген куәлік
Орындау мерзімі
15 (он бес) минут ішінде
30 (отыз) минут ішінде
30 (отыз) минут ішінде
3 (үш) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге
жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі
өзара функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Кең таралған пайдалы
қазбаларды барлауға, өндіруге
жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге,
жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" мамырдағы
№ 151/5 қаулысымен
бекітілді
"Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы
қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. По всему тексту регламента:
слова "центром обслуживания населения", "филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области" заменены соответственно словами "Государственной корпорацией", "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" постановлением акимата Павлодарской области от 19.02.2016 № 43/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является заключение об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением разрешения на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) является наличие пакета документов услугополучателя согласно пункту 9 стандарта государственной услуги, утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).
5. Этапы оказания государственной услуги:

Ескерту. Регламенттің барлық мәтіні бойынша:
"халыққа қызмет көрсету орталығымен", "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы" сөздері "Мемлекеттік корпорациямен", "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" сөздерімен ауыстырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 19.02.2016 N 43/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.elicens.kz, www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Қағаз тасығышта рұқсат алуға өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мөрімен және қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" № 501 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген қызметті алушының құжаттар топтамасы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:

1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству (в течение 15 минут);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение (в течение 1 рабочего дня);
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя (в течение 1 рабочего дня);
4) ответственный исполнитель рассматривает предоставленные документы на полноту, оформляет проект заключения (в течение 8 рабочих дней);
5) проект заключения рассматривается руководителем структурного подразделения (в течение 1 рабочего дня);
6) заключение подписывается руководством (в течение 1 рабочего дня);
7) сотрудник канцелярии заверяет заключение печатью, регистрирует его и выдает услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно (в течение 15 минут).
6. Результатом оказания государственной услуги является заключение об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководство;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действий) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет - браузер компьютера услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;

1) қабылданған құжаттарды кеңсе маманы тіркейді, басшылыққа жібереді (15 минут ішінде);
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі (1 жұмыс күні ішінде);
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды (1 жұмыс күні ішінде);
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, қорытынды жобасын ресімдейді (8 жұмыс күні ішінде);
5) қорытынды жобасын құрылымдық бөлімшенің басшысы қарайды (1 жұмыс күні ішінде);
6) қорытындыға басшылық қол қояды (1 жұмыс күні ішінде);
7) кеңсе қызметкері қорытындыны мөрмен бекітеді, оны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді (15 минут ішінде).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) басшылық;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы;
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) тәртібін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі:
1) көрсетілетін қызметті алушы компьютер интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуін жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 процесс – компьютердің интернет-браузерінде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін қосуы, көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті порталда алу үшін парольді енгізу процесі (авторизация процесі);
3) 1 шарт – порталда тіркелген қызмет алушы жөніндегі мәліметтердің растығын жеке немесе бизнес индификациялық нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және құпия сөз арқылы тексеру;

4) процесс2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги, сформированного ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
11. Государственная услуга через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" не оказывается.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача заключения об
отсутствии или
малозначительности
полезных ископаемых в
недрах под участком
предстоящей застройки"
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) в процессе оказания
государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или
малозначительности полезных ископаемых в недрах под
участком предстоящей застройки"
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование
Сотрудник канцелярии
Руководитель услугодателя
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация поступивших документов сотрудником канцелярии услугодателя и направление руководителю услугодателя
Направление документов с резолюцией руководителя услугодателя в ответственное структурное подразделение
Определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение ответственным исполнителем представленных документов на предмет полноты и соответствия требованиям законодательств, подготовка проекта заключения
Рассмот-рение руководителем структурного подразделения проекта заключения
Рассмотрение руководителем услугодателя проекта заключения
Направление результата оказания государственной услуги услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного должностного лица
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Выписка заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
Резолюция
Подписание, заверение печатью
Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
Сроки исполнения
В течение 15 минут
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 8 (восьми) рабочих дней
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 15 минут
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача заключения об
отсутствии или
малозначительности
полезных ископаемых в
недрах под участком
предстоящей застройки"
Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Выдача заключения об
отсутствии или
малозначительности
полезных ископаемых в
недрах под участком
предстоящей застройки"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных
ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 28 мая 2015 года № 151/5
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на застройку площадей залегания
полезных ископаемых, а также размещение в местах их
залегания подземных сооружений"

4) 2 процесс – порталдың көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде болған бұзушылықтарға байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3 процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте келтірілген қызметті таңдауы, экранға қызметті көрсету үшін сұрау нысанын шығару және көрсетілетін қызметті алушының нысанды (мәліметтерді енгізу) оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы, сұрау нысанына электрондық түрде қажетті құжаттар көшірмелерін қосу;
6) 4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыруы (қол қоюы) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және шақырылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ идентификациялық мәліметтердің сәйкестігін (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында) тексеру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ растығын дәлелдемегеніне байланысты сұранатын қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
9) 6 процесс – қызметті көрсетуге толтырылған сұрау нысанын (енгізілген мәліметтерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7 процесс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқор" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауы) тіркеу;
11) 3 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының қоса ұсынған құжаттарының Стандарттағы қызметті көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру (өңдеу);
12) 8 процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарындағы бұзушылықтарға байланысты сұранатын қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
13) 9 процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-інде қалыптастырылған қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін дәлірек сипаттау осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілмейді.
"Болашақ құрылыс учаскесі
астындағы жер қойнауында
пайдалы қазбалардың жоқ
немесе оның аз мөлшерде
екендігі туралы қорытынды
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1- қосымша
"Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың
жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік
қызметін көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
Іс-қимылдың (жұмыс барысы, ағыны) №
1
2
3
4
5
6
7
Атауы
Қызмет берушінің кеңсе маманы
Қызмет беруші басшысы
Құрылымдық бөлімше басшысы
Жауапты маман
Құрылымдық бөлімше басшысы
Қызмет беруші басшысы
Қызмет берушінің кеңсе маманы
Іс-қимылдың (процесс, рәсім, опера-ция) атауы және олардың сипаттамасы
Келіп түскен құжаттардың көрсетілетін қызметті беруші кеңсе маманымен қабылдануы және тіркелуі және көрсетілетін қызметті беруші басшысына жіберілуі
Құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасымен жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберу
Құрылымдық бөлімше басшысының қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты маманды анықтауы
Жауапты маманның ұсынылған құжаттарының толық болуын және заңнама талапта-рына сай болуына қатысты қарауы, қорытынды жобасын дайындау
Құрылымдық бөлімше басшысының қорытынды жобасын қарауы
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының қорытынды жобасын қарауы
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін уәкілетті лауазымдық тұлға ЭЦҚ-ымен куәландырылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушыға жіберу
Аяқтау түрі (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру шылықүкімдік шешімдер)
Тіркелген өтініш
Бұрыштама
Бұрыштама
Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды жазу
Бұрыштама
Қол қою, мөрмен растау
Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру
Орындау мерзімдері
15 минут ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
8 (сегіз) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
15 минут ішінде
"Болашақ құрылыс учаскесі
астындағы жер қойнауында
пайдалы қазбалардың жоқ
немесе оның аз мөлшерде
екендігі туралы қорытынды
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2 - қосымша
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі өзара
функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Болашақ құрылыс учаскесі
астындағы жер қойнауында
пайдалы қазбалардың жоқ
немесе оның аз мөлшерде
екендігі туралы қорытынды
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Болашақ құрылыс учаскеcі астындағы жер қойнауында пайдалы
қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды
беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" мамырдағы
№ 151/5 қаулысымен
бекітілді
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға,
сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын
орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. По всему тексту регламента:
слова "центром обслуживания населения", "филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области" заменены соответственно словами "Государственной корпорацией", "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" постановлением акимата Павлодарской области от 19.02.2016 № 43/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление недропользования, охраны окружающей среды и водных ресурсов Павлодарской области" по согласованию с Комитетом геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб – портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является разрешение на застройку площадей залегания полезных ископаемых (далее – разрешение), либо мотивированный отказ в случае если в ходе застройки невозможно извлечение полезных ископаемых из недр или не доказана экономическая целесообразность застройки.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением разрешения на бумажном носителе результат государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) является наличие пакета документов услугополучателя согласно пункту 9 стандарта государственной услуги, утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (далее – Стандарт).

Ескерту. Регламенттің барлық мәтіні бойынша:
"халыққа қызмет көрсету орталығымен", "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы" сөздері "Мемлекеттік корпорациямен", "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" сөздерімен ауыстырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 19.02.2016 N 43/2 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.elicens.kz,www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат), немесе құрылыс барысында жер қойнауынан пайдалы қазбаларды алу мүмкін болмаған жағдайда немесе құрылыстың экономикалық орындылығы дәлелденбеген жағдайда дәлелденген бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Қағаз тасығышта рұқсат алуға өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мөрімен және қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы" № 501 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген қызметті алушының құжаттар топтамасы негіз болып табылады.

5. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии, направляются руководству (в течение 15 минут);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение (в течение 1 рабочего дня);
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов (в течение 1 рабочего дней);
4) ответственный исполнитель рассматривает предоставленные документы на полноту, направляет документы на согласование в Комитет геологии и недропользования, после согласования оформляет проект разрешения либо мотивированный отказ в случае если в ходе застройки невозможно извлечение полезных ископаемых из недр или не доказана экономическая целесообразность застройки (в течение 3 рабочих дней);
5) проект разрешения либо мотивированный отказ рассматривается руководителем структурного подразделения (в течение 1 рабочего дня);
6) разрешение либо мотивированный отказ подписывается руководством (в течение 1 рабочего дня);
7) сотрудник канцелярии выдает разрешение либо мотивированный отказ услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно (в течение 15 минут).
6. Результатом оказания государственной услуги является разрешение, либо мотивированный отказ в случае если в ходе застройки невозможно извлечение полезных ископаемых из недр или не доказана экономическая целесообразность застройки.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководство;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);

5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды кеңсе маманы тіркейді, басшылыққа жібереді (15 минут ішінде);
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі (1 жұмыс күні ішінде);
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды (1 жұмыс күні ішінде);
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, оларды келісу үшін геология және жер қойнауын пайдалану комитетіне жібереді, келісілген соң қорытынды жобасын ресімдейді немесе құрылыс барысында жер қойнауынан пайдалы қазбаларды алу мүмкін болмаған жағдайда немесе құрылыстың экономикалық орындылығы дәлелденбеген жағдайда дәлелденген бас тарту болып табылады (3 жұмыс күні ішінде);
5) қорытынды жобасын немесе дәлелденген бас тарту болып табылады құрылымдық бөлімшенің басшысы қарайды (1 жұмыс күні ішінде);
6) қорытындыға немесе дәлелденген бас тарту болып табылады құрылымдық басшылық қол қояды (1 жұмыс күні ішінде);
7) кеңсе қызметкері қорытындыны немесе дәлелденген бас тарту болып табылады көрсетілетін қызметті алушының (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына береді (15 минут ішінде).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) немесе құрылыс барысында жер қойнауынан пайдалы қазбаларды алу мүмкін болмаған жағдайда немесе құрылыстың экономикалық орындылығы дәлелденбеген жағдайда дәлелденген бас тарту болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) басшылық;
3) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) жауапты орындаушы;
8. Әрбір әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы әкімшілік рәсімнің (іс-қимылдың) тәртібін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші және оны алушының жүгіну тәртібі және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі:
1) көрсетілетін қызметті алушы компьютер интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуін жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);

11. Государственная услуга через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" не оказывается.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
застройку площадей
залегания полезных
ископаемых, а также
размещение в местах их
залегания подземных
сооружений"
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) в процессе
оказания государственной услуги "Выдача разрешения на застройку
площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение
в местах их залегания подземных сооружений"
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование
Сотрудник канцелярии
Руководитель услугодателя
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразде-ления
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация поступивших документов сотрудником канцелярии услугодателя и направле-ние руководителю услугодателя
Направление документов с резолюцией руководителя услугодателя в ответственное структурное подразделение
Определение ответственного исполнителя руководи-телем структурного подразделения для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение ответственным исполнителем представленных документов на предмет полноты и соответствия требованиям законодательств, подготовка проекта разрешения либо мотивированного отказа
Рассмотрение руководителем структурного подразделения проекта разрешения либо мотивированного отказа
Рассмотрение руководителем услугодателя проекта разрешения либо мотивированного отказа
Направление результата оказания государственной услуги услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного должностного лица
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Выписка разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых
Резолюция
Подписание, заверение печатью
Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых
Сроки исполнения
В течение 15 минут
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 3 (трех) рабочих дней
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 1 (одного) рабочего дня
В течение 15 минут
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
застройку площадей
залегания полезных
ископаемых, а также
размещение в местах их
залегания подземных
сооружений"
Диаграмма функционального взаимодействия при
оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
застройку площадей
залегания полезных
ископаемых, а также
размещение в местах их
залегания подземных
сооружений"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача
разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых,
а также размещение в местах их залегания подземных сооружений"
Условные обозначения:

11. Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілмейді.
"Пайдалы қазбалар жатқан
алаңдарда құрылыс
салуға,сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты
құрылыстарын орналастыруға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1- қосымша
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған
жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік
қызметін көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
Іс-қимылдың (жұмыс барысы, ағыны) №
1
2
3
4
5
6
7
Атауы
Кеңсе маманы
Көрсеті летін қызметті берушінің басшысы
Құрылымдық бөлімше басшысы
Жауапты маман
Құрылымдық бөлімше басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Қызмет берушінің кеңсе маманы
Іс-қимылдың (процесс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Келіп түскен құжаттардың көрсетілетін қызметті беруші кеңсе маманымен қабылдануы және тіркелуі және көрсетілетін қызметті беруші басшысына жіберілуі
Құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасымен жауапты құрылым-дық бөлімшеге жіберу
Құрылымдық бөлімше басшысының қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты маманды анықтауы
Жауапты маманның ұсынылған құжаттарының толық болуын және заңнама талаптарына сай болуына қатысты қарауы, рұқсат жобасын дайындау немесе дәлелденген бас тарту болып табылады
Құрылымдық бөлімше басшысының рұқсат жобасын немесе дәлелденген бас тарту болып табылады қарауы
Көрсетілетін қызметті беруші басшысы-ның рұқсат жобасын немесе дәлелденген бас тарту болып табылады қарауы
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін уәкілетті лауазымдық тұлға ЭЦҚ-ымен куәландырылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушыға жіберу
Аяқтау түрі (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру- өкімдік шешімдер)
Тіркелген өтініш
Бұрыштама
Бұрыштама
Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға рұқсатты ресімдеу
Бұрыштама
Қол қою, мөрмен растау
Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға рұқсат беру
Орындау мерзімдері
15 минут ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
3 (үш) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
15 минут ішінде
"Пайдалы қазбалар жатқан
алаңдарда құрылыс
салуға,сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты
құрылыстарын орналастыруға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 - қосымша
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі өзара
функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Пайдалы қазбалар жатқан
алаңдарда құрылыс
салуға,сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты
құрылыстарын орналастыруға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 3 - қосымша
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ
жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға
рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес- процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер: