Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима села Мойылды"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 5 мая 2015 года № 562/9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 03 июня 2015 года № 4508. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 10 апреля 2017 года № 391/12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 10.04.2017 № 391/12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Аппарат акима села Мойылды".
2. Государственному учреждению "Аппарат акима села Мойылды" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления, в соответствии с действующим законодательством.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Павлодара.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара Б. Бакауов
Утверждено
постановлением акимата
города Павлодара
от "05" мая 2015 года № 562/9
Положение
о государственном учреждении "Аппарат акима села Мойылды"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере местного государственного управления.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

"Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 562/9 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 03 маусымда № 4508 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2017 жылғы 10 сәуірдегі № 391/12 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 10.04.2017 № 391/12 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қолданыстағы заңнамаға сәйкес осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар қаласы әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі Б. Бақауов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2015 жылғы "05" мамырдағы
№ 562/9 қаулысымен
бекітілген
"Мойылды ауылы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі жергілікті мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

5. Государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые решением и распоряжением руководителя государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140016, город Павлодар, село Мойылды, улица Центральная, 5-12.
10. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды":
понедельник-пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота-воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения:
на государственном языке: "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: Государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды".
12. Учредителем государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" является государство в лице акимата города Павлодара.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" осуществляется из местного бюджета.
15. Государственному учреждению "Аппарат акима села Мойылды" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды".
Если государственному учреждению "Аппарат акима села Мойылды" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи, функции, права и
обязанности государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды"
16. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды": проведение государственной политики на территории села Мойылды.

5. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының шешімдерімен, өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат саны лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140016, Павлодар қаласы, Мойылды ауылы, Центральная көшесі, 5-12.
10. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі–жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі–жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілдегі: "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
орыс тіліндегі: Государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды".
12. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Павлодар қаласының әкімдігі атынан мемлекет болып табылады.
1. 13. Осы Ереже "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15."Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілермен "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Мойылды ауылының аумағында мемлекеттік саясатты жүргізу.

17. Целью государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" является обеспечение деятельности акима села по реализации государственной политики на подведомственной территории.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" является информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально-техническое обеспечение деятельности акима села.
19. Задачи:
1) обеспечение нормотворческой деятельности акима села;
2) принятие решений и распоряжений акима села, своевременное доведение их до соответствующих организаций и граждан;
3) организация и обеспечение исполнения законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, иных нормативных правовых актов, постановлений акимата области и города, решений и распоряжений акима области и города;
4) документационное обеспечение деятельности акима села, рассмотрение служебных документов, обращений граждан, анализ поступающих документов, обеспечение функционирования государственного и других языков, организация приема граждан;
5) обеспечение проведения заседаний, совещаний, семинаров с участием акима села;
6) обеспечение разработки и внесение на рассмотрение акимата города для утверждения городских бюджетных программ, администратором которых является государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды".
20. Функции:
1) рассмотрение обращений, заявлений, жалоб юридических и физических лиц, принятие мер по защите прав и свобод граждан;
2) содействие сбору налогов и других обязательных платежей в бюджет;
3) разработка и внесение в вышестоящий акимат для утверждения соответствующим маслихатом бюджетных программ, администратором которых выступает аппарат акима;
4) содействие исполнению гражданами и юридическими лицами норм Конституции Республики Казахстан, законов, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативных правовых актов центральных и местных исполнительных органов;
5) в пределах своей компетенции осуществление регулирования земельных отношений;
6) обеспечение сохранения государственного жилищного фонда села, а также строительство, реконструкция, ремонт и содержание автомобильных дорог в селе;
7) содействие организации крестьянских хозяйств, развитию предпринимательской деятельности;
8) организация и обеспечение исполнения в пределах своей компетенции законодательства Республики Казахстан по вопросам воинской обязанности и воинской службы, гражданской обороны, а также мобилизационной подготовки и мобилизации;

17. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мақсаты ауыл әкімінің ведомстволық қарамағындағы аумақта мемлекеттік саясатты жүзеге асыру жөніндегі қызметін қамтамасыз ету болып табылады.
18. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні ауыл әкімінің қызметін ақпараттық-талдау, ұйымдастырушылық-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету болып табылады.
19. Міндеттері:
1) ауыл әкімінің нормашығармашылық қызметін қамтамасыз ету;
2) ауыл әкімінің шешімдерін және өкімдерін қабылдау, оларды тиісті ұйымдар мен азаматтарға уақытылы жеткізу;
3) Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілерін, басқа да нормативтік құқықтық актілерін,
4) облыс және қала әкімдігінің қаулыларын, облыс және қала әкімдерінің шешімдері мен өкімдерін орындауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
5) ауыл әкімінің қызметін құжаттамалық қамтамасыз ету, қызметтік құжаттарды, азаматтардың өтініштерін қарастыру, келіп түскен құжаттарды талдау, мемлекеттік және басқа тілдердің қызметін қамтамасыз ету, азаматтарды қабылдауды ұйымдастыру;
6) ауыл әкімінің қатысуымен өтетін отырыстарды, мәжілістерді, семинарларды өткізуді қамтамасыз ету;
7) "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшісі болып табылатын қалалық бюджеттік бағдарламаларды бекіту үшін қала әкімдігінің әзірлемесін қамтамасыз ету және қарастыруға енгізу.
20. Функциялары:
1) үндеулерді, өтініштерді, заңды және жеке тұлғалардың шағымдарын қарау, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөніндегі шараларды қабылдау;
2) салықтарды және басқа да міндетті төлемдерді жинауға ықпал ету;
3) тиісті мәслихатпен бекіту үшін әкімппаратының әкімшісі болып табылатынбюджеттік бағдарламаларды жоғарыда тұрған әкімдікке әзірлеу және енгізу;
4) Қазақстан Республикасы Конституциясының нормаларын, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің заңдарын, актілерін, орталық және жергілікті атқарушы органдардың нормативтік құқықтық актілерін азаматтар мен заңды тұлғалардың орындауына ықпал ету;
5) өз құзыреті шегінде жер қатынастарын реттеуді жүзеге асыру;
6) ауылдың мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын қамтамасыз ету, сондай-ақ ауылда автомобиль жолдарын салу, қайта жаңарту, жөндеу және ұстау;
7) шаруа қожалықтарын ұйымдастыруға, кәсіпкерлік қызметті дамытуға ықпал ету;
8) әскери міндет пен әскери қызмет, азаматтық қорғаныс, сондай-ақ жұмылдыру дайындығы мен дайындық мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының өз құзыреті шегінде орындалуын ұйымдастыру және қамтамасыз ету;

9) организация совершения нотариальных действий в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
10) организация работы по сохранению исторического и культурного наследия;
11) организация помощи инвалидам;
12) организация совместно с уполномоченными органами по физической культуре и спорту и общественными объединениями инвалидов проведения оздоровительных и спортивных мероприятий среди инвалидов;
13) организация совместно с общественными объединениями инвалидов культурно-массовых и просветительских мероприятий;
14) координация оказания социально-уязвимым слоям населения благотворительной помощи;
15) содействие кадровому обеспечению сельских организаций здравоохранения;
16) содействие развитию местной социальной инфраструктуры;
17) организация движения общественного автотранспорта;
18) в случае необходимости оказания неотложной медицинской помощи, организует доставку больных до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь;
19) обеспечение деятельности организации дошкольного воспитания и обучения, учреждений культуры;
20) взаимодействие с органами местного самоуправления;
21) осуществление статистического и похозяйственного учета;
22) принятие участия в работе сессий маслихата города при утверждении местного бюджета;
23) организация в пределах своей компетенции обеспечения водоснабжением села и регулирование вопросов водопользования;
24) организация работ по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке села;
25) организация погребения безродных и общественных работ по содержанию в надлежащем состоянии кладбищ и иных мест захоронений;
26) ведение реестра непрофессиональных медиаторов;
27) определение мест для выпаса животных на землях населенного пункта;
28) предоставление переданного в управление городское коммунальное имущество в имущественный наем (аренду) физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа;
29) согласование годовой финансовой отчетности переданного в управление коммунального государственного предприятия, утверждаемую решением местного исполнительного органа;
30) установление цены на товары (работы, услуги), производимые реализуемые переданные в управление коммунальными казенными предприятиями;
31) утверждение индивидуальных планов финансирования переданных городских коммунальных государственных учреждений из местного бюджета;
32) обеспечение открытия в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета контрольного счета наличности местного самоуправления, предназначенного для зачисления денег, направляемых актами на реализацию функций местного самоуправления;

9) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте нотариалдық әрекетті жасауды ұйымдастыру;
10) тарихи және мәдени мұраны сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
11) мүгедектерге көмек көрсетуді ұйымдастыру;
12) дене шынықтыру және спорт бойынша атқарушы уәкілетті органдармен және қоғамдық бірлестіктерімен бірлесе отырып мүгедектер арасында сауықтыру және спорттық іс-шараларды ұйымдастыру;
13) мүгедектер қоғамдық бірлестіктерімен бірлесе отырып, мәдени-көпшілік және ағартушылық іс-шараларын ұйымдастыру;
14) халықтың әлеуметтік-әлжуаз топтарына қайырымдылық көмек көрсетуді үйлестіру;
15) ауылдың денсаулық сақтау ұйымдарын кадрлық қамтамасыз етуге ықпал ету;
16) жергілікті әлеуметтік инфрақұрылымның дамуына ықпал ету;
17) қоғамдық автокөлік қозғалысын ұйымдастыру;
18) шұғыл медициналық көмек көрсету қажет болған жағдайда, науқас адамдарды жақын маңда тұрған дәрігерлік көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымына жеткізу;
19) мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарының, мәдениет мекемелерінің қызметін қамтамасыз ету;
20) жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен қарым-қатынас жүргізу;
21) статистикалық және шаруашылық есебін жүзеге асыру;
22) жергілікті бюджет бекітілген кезде қала мәслихаты сессиясының жұмысына қатысу;
23) өз құзыреті шегінде ауылды сумен жабдықтауды және су пайдалану мәселелерін реттеуді қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
24) ауылды абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитарлық тазалау жұмыстарын ұйымдастыру;
25) туысы жоқ адамдарды жерлеуді және зираттар мен өзге де жерлеу орындарын тиісті қалпында күтіп-ұстау жөніндегі қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру;
26) кәсіптік емес медиаторлардың тізілімін жүргізу;
27) елді мекен жерлерінде малдарды бағу үшін орындарды анықтау;
28) басқармаға берілген аудандық коммуналдық мүлікті, жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығысыз мүлікті жалдамаға (жалға) беру;
29) жергілікті атқарушы органның шешімімен бекітілген, басқармаға берілген аудандық коммуналдық мемлекеттік мекеменің жылдық қаржылық есеп беруін келісу;
30) коммуналдық қазыналық кәсіпорындармен басқармаға берілген өндіріліп іске асырылатын тауар (жұмыс, қызмет) бағаларын белгілеу;
31) жергілікті бюджеттен берілген аудандық коммуналдық мемлекеттік мекемелердің жеке қаржыландыру жоспарын бекіту;
32) орталық уәкілетті органда жергілікті өзін-өзі басқару жүйесінің есепке алуға арналған бюджеттік бақылау есепшотында қолма-қол ақша аударуын ашуды қамтамасыз ету, әкімдермен бағытталған өзін-өзі басқару жүйесінің атқарымдарын іске асыру;

33) составление и утверждение сводного плана поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
34) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством.
21. Права и обязанности:
Права:
1) принимать участие в работе сессий маслихата города при утверждении местного бюджета;
2) запрашивать и получать от государственных органов необходимую информацию, документы, иные материалы, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) участвовать в заседаниях акимата города, в совещаниях акима города;
4) привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
5) пользоваться информационными банками данных органов государственного управления, архивов, научных учреждений;
6) представлять интересы государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" во всех компетентных государственных, административных органах, учреждениях, организациях, а также судебных и правоохранительных органах;
7) заключать договора, соглашения в пределах своей компетенции;
8) рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания;
9) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
Обязанности:
1) осуществление организационной, правовой, информационной, аналитической работы аппарата акима и его материально-техническое обеспечение;
2) качественное оказание государственных услуг населению в соответствии с действующим законодательством;
3) реализация законодательства Республики Казахстан о государственной службе и повышение квалификации кадров в системе государственных органов города;
4) осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Аппарат акима села Мойылды"
22. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима села Мойылды" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Павлодара в соответствии с действующим законодательством.
Должность первого руководителя государственного учреждения является выборной.
24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды":

33) Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес, өзінің өкімінде қалған, орындалған мемлекеттік мекемелермен өткізілген тауарлардан (жұмысын, қызметін) түскен және шығын қаражатының жиынтық жоспарын құрастыру және бекіту;
34) заңнамада көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
21. Құқықтары мен міндеттері:
Құқықтары:
1) жергілікті бюджетті бекіткен кезде қала мәслихаты сессиясының жұмысына қатысуға;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды, өзге де материалдарды сұратуға және алуға;
3) қала әкімдігі мәжілістеріне, қала әкімінің жиналыстарына қатысуға;
4) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын өзге де атқарушы органдардың мамандарын олардың басшыларының келісімімен жұмысқа тартуға;
5) мемлекеттік басқару органдарының, мұрағаттардың, ғылыми мекемелердің ақпараттық банктерін қолдану;
6) "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін барлық құзыретті мемлекеттік, әкімшілік органдарда, мекемелерде, ұйымдарда, сондай-ақ сот және құқық қорғау органдарында білдіруге;
7) өзінің құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасауға;
8) әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарастыруға және әкімшілік жаза салуға;
9) қолданыстағы заңнамалық актілермен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) әкім аппаратының ұйымдастырушылық, құқықтық, ақпараттық, аналитикалық жұмысын жүзеге асыру және оны материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тұрғындарға сапалы мемлекеттік қызмет көрсету;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын іске асыру және қаланың мемлекеттік органдарының жүйесінде кадрлардың біліктілігін арттыру;
4) қолданыстағы заңнамалық актілермен көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыруға міндетті.
3. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
қызметін ұйымдастыру
22. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерді және онымен жүзеге асырылатын өз функцияларының орындалуына дербес жауапкершілікте болатын бірінші басшысы жүзеге асырады.
23. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Павлодар қаласының әкімдігімен лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
Мемлекеттік мекеменің бірінші басшысының қызметі таңдаулы болып табылады.
24. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттілігі:

1) организует работу государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды", осуществляет руководство его деятельностью;
2) представляет на утверждение акимату города проекты о внесении изменений в Положение о государственном учреждении "Аппарат акима села Мойылды", вносит предложения по его структуре и штатам;
3) распределяет обязанности, функции и полномочия работников государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды";
4) назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
5) издает решения и распоряжения, дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды";
6) контролирует исполнение в государственном учреждении "Аппарат акима села Мойылды" законодательства Республики Казахстан;
7) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды", оказание материальной помощи, наложение либо снятие с них дисциплинарных взысканий;
8) утверждает должностные инструкции сотрудников;
9) координирует работу по контролю за выполнением актов акимата города, его поручений и прохождением документов в государственном учреждении "Аппарат акима села Мойылды";
10) представляет на подпись и рассмотрение акиму города проекты актов акимата и акима города, а также иные адресуемые акиму города документы и материалы;
11) устанавливает внутренний трудовой распорядок в государственном учреждении "Аппарат акима села Мойылды";
12) утверждает смету расходов государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" и в ее пределах распоряжается финансовыми средствами;
13) подписывает служебную документацию;
14) направляет служащих государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" в командировки;
15) осуществляет личный прием граждан;
16) представляет государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
17) рассматривает вопросы по привлечению к дисциплинарной ответственности и привлекает к дисциплинарной ответственности сотрудников государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды";
18) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды";

1) "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, оның қызметін басқаруды жүзеге асырады;
2) қала әкімдігіне "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережеге өзгерістер енгізу туралы жобаларды бекіту үшін ұсынады, оның құрылымы мен штаттары бойынша ұсыныстар енгізеді;
3) "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерінің міндеттерін, функцияларын мен өкілеттіктерін бөледі;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті шешімдер мен өкімдерді шығарады және нұсқаулар береді;
6) "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын бақылайды;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды, оларға материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жаза қолдануды немесе оны алып тастауды жүзеге асырады;
8) қызметкерлердің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
9) қала әкімдігі мен әкімінің актілерін, оның тапсырмаларын орындауды және құжаттардың "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде өтуін бақылау бойынша жұмысты үйлестіреді;
10) қала әкімінің қол қоюына және қарастыруына қала әкімдігі мен әкімі актілерінің жобасын, сондай-ақ қала әкімінің атына жолданатын өзге де құжаттар мен материалдарды ұсынады;
11) "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
12) "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің шығыстар сметасын бекітеді және оның шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қаржы қаражаттарын басқарады;
13) қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
14) "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметшілерін іссапарға жібереді;
15) азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады;
16) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
17) "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту жөніндегі мәселені қарастырады және тәртіптік жауапкершілікке тартады;
18) "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің перспективті және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;

19) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима села Мойылды" и несет персональную ответственность;
20) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан.
25. Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Взаимоотношение между государственным учреждением "Аппарат акима села Мойылды" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношение между государственным учреждением "Аппарат акима села Мойылды" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношение между администрацией государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" и трудовым коллективом определяется в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды"
29. Государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
30. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима села Мойылды", относится к коммунальной собственности.
31. Государственное учреждение "Аппарат акима села Мойылды" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация) государственного учреждения
"Аппарат акима села Мойылды"
32. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
33. При упразднении (ликвидации) государственного учреждения "Аппарат акима села Мойылды" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в городской коммунальной собственности.

19) "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етуге бағытталған шараларды қабылдайды және дербес жауап береді;
20) Қазақстан Республикасының заңнамасымен оған жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
25. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
26. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару уәкілетті органы (жергілікті атқарушы органы) арасындағы қарым-қатынас қолданыстағы заңнамамен реттеледі.
27. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саласындағы уәкілетті орган (жергілікті атқарушы органы) арасындағы қарым-қатынас қолданыстағы заңнамамен реттеледі.
28. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес белгіленеді.
4. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
29. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
30. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
31. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзге бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
"Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта
ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
32. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
33. "Мойылды ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қысқартылған (таратылған) кезде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік қалалық коммуналдық меншігінде қалады.