О лишении статуса памятников истории и культуры местного значения и исключении их из Государственного списка памятников истории и культуры местного значения города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 05 мая 2015 года № 2/278. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 25 мая 2015 года за № 1165. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 17 марта 2021 года N 1/191
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 17.03.2021 N 1/191 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2007 года № 1032 "Об утверждении Правил выявления, учета, придания и лишения статуса памятников истории и культуры", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Лишить статуса памятников истории и культуры местного значения и исключить их из Государственного списка памятников истории и культуры местного значения города Алматы, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Управлению культуры города Алматы принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы З. Аманжолову.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы А. Есимов
Приложение
к постановлению акимата города Алматы
от 05 мая 2015 года № 2/278
Список памятников истории и культуры местного значения,
лишенных статуса памятника истории и культуры и
исключенных из Государственного списка памятников
истории и культуры местного значения города Алматы
п/п
Наименование памятника
Вид
памятника
Местонахождение памятника
1.
Бывшая гостиница "Жетысу" (ныне - Туристическая фирма "Жибек жолы"). Архитекторы Е. Дятлов, Ким До Сен
архитектуры и
градострои-
тельства
проспект Абылай хана, 55
2.
Бывшая площадь им. Л. Брежнева (ныне - Ансамбль площади Республики). Архитекторы К. Монтахаев, М. Павлов, В.Ким, А. Капанов, Р. Сейдалин; инженеры К.Нумаков, А.Статенин, М.Горохов, Б. Вагайцев
архитектуры и
градострои-
тельства
площадь Республики

Алматы қаласының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерін мәртебесінен айыру және оларды жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығарып тастау туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 05 мамырдағы N 2/278 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 мамырда N 1165 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 17 наурыздағы № 1/191 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 17.03.2021 № 1/191 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Заңының 18 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 қарашадағы № 1032 "Тарих және мәдениет ескерткіштерін анықтау, есепке алу, оларға мәртебе беру және одан айыру ережесін бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Алматы қаласының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштері мәртебесінен айырылсын және олар жергілікті маңызы бар Тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығарылсын.
2. Алматы қаласының Мәдениет басқармасы осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары З. Аманжоловаға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі
А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 05 мамырдағы
№ 2/278 қаулысына қосымша
Алматы қаласындағы жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімінен шығарылып тасталынған және тарих және мәдениет ескерткіш мәртебесінен айырылған, жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің тізімі
р/н
Ескерткіштің атауы
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің мекенжайы
1.
"Бұрынғы "Жетісу" қонақ үйі (қазір - "Жібек жолы" туристік фирмасы). Сәулетшілер Е.Дятлов, Ким До Сен.
қала құрылысы және сәулет
Абылай хан даңғылы, 55
2.
Бұрынғы Л. Брежнев атындағы алаң (қазір - Республика алаңы ансамблі). Сәулетшілер К.Монтахев, М.Павлов, В.Ким, А.Қапанов,
Р.Сейдалин. Инженерлер К.Нұмақов, А.Статенин, М.Горохов, Б.Вагайцев.
қала құрылысы және сәулет
Республика алаңы