Об утверждении минимальных норм приобретения (использования) под урожай 2016 года семян первой репродукции и гибридов первого поколения по районам и в разрезе культур
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 4 декабря 2015 года № 467. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 декабря 2015 года № 3498
В соответствии с пунктом 6 Правил субсидирования развития семеноводства, утверждҰнных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 4-2/664 "Об утверждении Правил субсидирования развития семеноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10190) акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Аудандар бойынша және дақылдар бөлінісінде 2016 жылдың өніміне бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алудың (пайдаланудың) ең төменгі нормаларын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 467 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 желтоқсанда N 3498 болып тіркелді
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 4-2/664 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10190 болып тіркелген) бекітілген Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларының 6-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Утвердить минимальные нормы приобретения (использования) под урожай 2016 года семян первой репродукции и гибридов первого поколения по районам и в разрезе культур согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области Е. Султанов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан A. Мамытбеков

1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес аудандар бойынша және дақылдар бөлінісінде 2016 жылдың өніміне бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алудың (пайдаланудың) ең төменгі нормалары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының
Әкімі Е. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі А. Мамытбеков

** с учетом того, что минимальный период выращивания многолетних злаковых трав – 10 лет, многолетних бобовых трав – 5 лет, требуется ежегодное сортообновление в размере 1/10 части (10%) для многолетних злаковых трав и 1/5 части (20%) для многолетних бобовых трав.

** ең аз өсіру кезеңі дәнді көпжылдық шөптерде 10 жыл, бұршақты көпжылдық шөптерде 5 жыл екенін ескере отырып, жыл сайын дәнді көпжылдық шөптер үшін 1/10 бөлік (10%) және бұршақты көпжылдық шөптер үшін 1/5 бөлік (20%) сорт жаңарту талап етіледі.