О некоторых вопросах субсидирования отрасли животноводства
Постановление акимата Атырауской области от 6 марта 2015 года № 57. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 08 апреля 2015 года № 3149. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 11 декабря 2015 года № 366
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 11.12.2015 № 366 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

Мал шаруашылығы саласын субсидиялаудың кейбір мәселелері туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 6 наурыздағы № 57 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 8 сәуірде № 3149 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 366 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 11.12.2015 № 366 қаулысымен (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).

В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить:

"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27, 37-баптарына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығымен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 4-тармағына сәйкес Атырау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Мыналар:

1) нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещения до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах, удешевления затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок, осуществляемых за счет дополнительно выделяемых из местного бюджета средств согласно приложению 1 к настоящему постановлению;

1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттен қосымша бөлінетін қаражат есебінен жүзеге асырылатын жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандатуды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері;

2) критерии и требования по направлениям субсидирования возмещения до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах, удешевления затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок, осуществляемых за счет дополнительно выделяемых из местного бюджета средств согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Дюсембаева Г.И. - первого заместителя акима Атырауской области.
Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Измухамбетов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________ А. Мамытбеков

2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттен қосымша бөлінетін қаражат есебінен жүзеге асырылатын жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандатуды субсидиялау бағыттары бойынша өлшемдер мен талаптар бекітілсін.
Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің бірінші орынбасары Ғ.И. Дүйсембаевқа жүктелсін.
Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Ізмұхамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
______________ А. Мамытбеков

"6" марта 2015 года
Приложение 1 к постановлению акимата Атырауской области от "6" марта 2015 года № 57
Нормативы субсидий по направлению субсидирования возмещения до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах, удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок, осуществляемых за счет дополнительно выделяемых из местного бюджета средств
Направление субсидирования
Нормативы субсидий на1 голову, тенге
1
Возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах

"6" наурыз 2015 жыл
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "6" наурыздағы № 57 қаулысына 1 - қосымша
Жергілікті бюджеттен қосымша бөлінетін қаражат есебінен жүзеге асырылатын жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандатуды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
1 басқа субсидия нормативі, теңге
1
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша шығындарды 100%-ға дейін өтеу

4471
2
Возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья овец в личных подсобных хозяйствах
854
3
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
3.1
маточное поголовье племенного крупного рогатого скота молочного направления
59 887
3.2
маточное поголовье племенного и охваченного породным преобразованием крупного рогатого скота молочного направления
37 429
3.3
маточное поголовье племенного и охваченного породным преобразованием крупного рогатого скота мясного направления
31 101
3.4
племенные и охваченные породным переобразованием овцы

4471
2
Жеке қосалқы шаруашылықтарда қойдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша шығындарды 100%-ға дейін өтеу
854
3
Ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандату
3.1
сүт бағытындағы асыл тұқымды мүйізді ірі қара малдың аналық мал басы
59 887
3.2
сүт бағытындағы асыл тұқымды және тұқымдық түрлендірулермен қамтылған мүйізді ірі қара малдың аналық мал басы
37 429
3.3
ет бағытындағы асыл тұқымды және тұқымдық түрлендірулермен қамтылған мүйізді ірі қара малдың аналық мал басы
31 101
3.4
асыл тұқымды және тұқымдық түрлендірулермен қамтылған қойлар

2 877
3.5
племенные и охваченные породным переобразованием лошади
5 046
3.6
племенные и охваченные породным переобразованием верблюды
7 092
Приложение 2 к постановлению акимата Атырауской области от "6" марта 2015 года № 57
Критерии и требования по направлению субсидирования на возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах, удешевление затрат по зоготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок, осуществляемых за счет дополнительно выделяемых из местного бюджета средств
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
организация искусственного осеменения
1. наличие пунктов по искусственному осеменению, оснащенных и соответствующих зоотехническим и ветеринарно-санитарным требованиям;
2. наличие техников-осеменаторов, прошедших специальные подготовительные курсы, зарегистрированных в реестре субъектов племенного животноводства
2
заготовка и приобретение грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок:
маточное поголовье племенного крупного рогатого скота молочного направления
1. наличие собственного маточного племенного поголовья коров и телок (старше 2- лет) на 1 января текущего года не менее 600 голов, среднегодовое поголовье дойных коров не менее 240 голов, средний удой от одной коровы не менее 4000 кг;
2. наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системе;

2 877
3.5
асыл тұқымды және тұқымдық түрлендірулермен қамтылған жылқылар
5 046
3.6
асыл тұқымды және тұқымдық түрлендірулермен қамтылған түйелер
7 092
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "6" наурыздағы № 57 қаулысына 2 - қосымша
Жергілікті бюджеттен қосымша бөлінетін қаражат есебінен жүзеге асырылатын жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандатуды субсидиялау бағыттары бойынша өлшемдер мен талаптар
Субсидиялау бағыты
Өлшемдер мен талаптар
1
қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
Зоотехникалық және ветеринарлық-санитарлық талаптарға сәйкес келетін және жарақталған қолдан ұрықтандыру пункттерінің болуы;
Арнайы дайындық курстарынан өткен, асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерінің тізілімінде тіркелген техник-ұрықтандырушылардың болуы
2
Ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу:
сүт бағытындағы асыл тұқымды мүйізді ірі қара малдың аналық мал басы
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігінде сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек) асыл тұқымды аналық мал басы 600 бастан кем емес, орташа жылдық сауын сиыр мал басы 240 бас, бір сиырдан орташа сауылым 4000 кг кем емес болуы;
2. малдың сәйкестендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында және ақпараттық талдамалық жүйесінде тіркеу;

3. организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
маточное поголовье племенного и охваченного породным преобразование крупного рогатого скота молочного направления
1. наличие собственного маточного племенного и охваченного породным преобразованием поголовья коров и телок (старше 2- лет) на 1 января текущего года до 600 голов, среднегодовое поголовье дойных коров не менее 50 голов, средний удой от одной коровы не менее 2500 кг;
2. наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системе;
3. организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
маточное поголовье племенного и охваченного породным преобразованием крупного рогатого скота мясного направления
участие маточного поголовья крупного рогатого скота в породном преобразовании;
наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2- лет) на 1 января текущего года не менее 60 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системе;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
племенные и охваченные породным преобразованием овцы
1. наличие собственного маточного поголовья овец на 1 января текущего года не менее 300 голов;
2. наличие помещений для содержания овец;
3. наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системе;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
племенные и охваченные породным преобразованием лошади
1. наличие собственного маточного поголовья лошадей на 1 января текущего года не менее 35 голов;
2. наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных;
3. организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
племенные и охваченные породным преобразованием верблюды
1. наличие собственного маточного поголовья верблюдов на 1 января текущего года не менее 30 голов;
2. наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных;
3. организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета

3. ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
сүт бағытындағы асыл тұқымды және тұқымдық түрлендірумен қамтылған мүйізді ірі қара малдың аналық мал басы
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігінде сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек) асыл тұқымды және тұқымдық түрлендірумен қамтылған аналық мал басы 600 басқа дейін, орташа жылдық сауын сиыр мал басы 50 бас, бір сиырдан орташа сауылым 2500 кг кем емес болуы;
2. малдың сәйкестендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында және ақпараттық талдамалық жүйесінде тіркеу;
3. ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
ет бағытындағы асыл тұқымды және тұқымдық түрлендірумен қамтылған мүйізді ірі қара малдың аналық мал басы
мүйізді ірі қара малдың аналық мал басының тұқымдық түрлендіруге қатысуы;
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігінде сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек) аналық мал басы 60 бастан кем емес болуы;
3. малдың сәйкестендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында және ақпараттық талдамалық жүйесінде тіркеу;
4. ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
асыл тұқымды және тұқымдық түрлендірумен қамтылған қойлар
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігінде қойдың аналық мал басы 300 бастан кем емес болуы;
қойды күтіп-бағуға арналған үй-жайлардың болуы;
малдың сәйкестендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында және ақпараттық талдамалық жүйесінде тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
асыл тұқымды және тұқымдық түрлендірумен қамтылған жылқылар
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігінде жылқының аналық мал басы 35 бастан кем емес болуы;
малдың сәйкестендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
асыл тұқымды және тұқымдық түрлендірумен қамтылған түйелер
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігінде түйенің аналық мал басы 30 бастан кем емес болуы;
малдың сәйкестендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу