Об утверждении нормативов субсидий, а также критериев и требований по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 13 февраля 2015 года № 34. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 18 февраля 2015 года № 3031. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 5 апреля 2016 года № 100
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 05.04.2016 № 100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции постановления акимата Южно-Казахстанской области от 30.10.2015 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600, акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) критерии и требования по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 30.10.2015 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе "Әділет";

Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу субсидиялаудың бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін, сондай-ақ өлшемдер мен талаптарды бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 34 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 18 ақпанда № 3031 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 5 сәуірдегі № 100 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 05.04.2016 № 100 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 30.10.2015 № 346 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығымен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 4 тармағына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу субсидиялаудың бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері;
2) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу субсидиялаудың бағыттары бойынша субсидиялар өлшемдері мен талаптары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 30.10.2015 № 346 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "Оңтүстік Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;

2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Туякбаева С.К.
Аким области А.Мырзахметов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________ Мамытбеков А.С.
"16" 02 2015 год
Оспанов Б.
Жилкишиев Б.
Айтаханов Е.
Каныбеков С.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Исаева Р.
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 13 февраля 2015 года № 34
Нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления акимата Южно-Казахстанской области от 30.10.2015 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий за 1 единицу, тенге
Скотоводство
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов
2 671,93
Овцеводство
2
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов
1034
Пчеловодство
3
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
пчелосемей
3190
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 13 февраля 2015 года № 34
Критерии и требования по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата Южно-Казахстанской области от 30.10.2015 № 346 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
Искусственное осеменение маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
1. Наличие статуса дистрибьютерного центра.
2. Наличие лаборатории и сосудов Дьюара для хранения семени быков.

2) осы қаулының Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ.Тұяқбаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі А.Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
_______________А.С. Мамытбеков
"16" 02 2015 жыл
Б. Оспанов
Б. Жылқышиев
Е. Айтаханов
С. Қаныбеков
Е. Садыр
С. Тұяқбаев
А. Абдуллаев
Р. Исаева
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы 13 ақпандағы
№ 34 қаулысына 1-қосымша
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді, бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 30.10.2015 № 346 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидия нормативтері, теңге
Ірі қара мал шаруашылығы
1
Шаруа (фермерлік) жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
2 671,93
Қой шаруашылығы
2
Шаруа (фермерлік) жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
1034
Бал ара шаруашылығы
3
Бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу
бал ара ұясы
3190
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы 13 ақпандағы
№ 34 қаулысына 2-қосымша
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді, бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымды жұмыстарды жүргізу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар өлшемдері мен талаптары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 30.10.2015 № 346 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялау бағыттары
Өлшемдер мен талаптар
1.
Шаруа (фермерлік) жеке қосалқы шаруашылықтардағы және өндірістік кооперативтердегі ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру
1. Дистрибьютерлік орталық мәртебесінің болуы.
2. Дистрибьютерлік орталықтың лабораториясының болуы, ұрық сақтайтын дьюар ыдысының болуы.

3. Наличие специальной машины для перевозки семени быков-производителей.
4. Наличие договора с заводами по производству азота на необходимое количество.
2
Искусственное осеменение маточного поголовья овец крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
1. Наличие статуса племенного или дистрибьютерного центра.
2. Наличие лаборатории.
3. Наличие специальной машины для перевозки племенных баранов-производителей.
4. Наличие племенных свидетельств.
3
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
1. Наличие племенного статуса.
2. Выписка из книги похозяйственного учета или отчета из формы 24-сельское хозяйство о наличии пчелосемей.
3. Наличие лаборатории.

3. Асыл тұқымды бұқаның ұрығын тарататын арнайы тасымалдау көлігінің болуы.
4. Қажетті көлемде азот шығаратын зауыттармен келісім-шарттың болуы.
2.
Шаруа (фермерлік) жеке қосалқы шаруашылықтардағы және өндірістік кооперативтердегі қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру
1. Асыл тұқымды немесе дистрибьютерлік орталық мәртебесінің болуы.
2. Лабораторияның болуы.
3. Асыл тұқымды қошқарларды тасмалдайтын арнайы көліктің болуы.
4. Асыл тұқымды куәліктердің болуы.
3.
Бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу
1. Асыл тұқымды мәртебенің болуы.
2. Шаруашылықты жүргізу кітабынан немесе 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді.
3. Лабораторияның болуы.