О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 52-328-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 25 декабря 2015 года № 3485. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3458, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 32267090 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2373418 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 55605 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 22907 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 29815160 тысяч тенге;
2) затраты – 32350996 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 307496 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 381776 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 74280 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета – -391402 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 391402 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 381776 тысяч тенге;
погашение займов – 74275 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 83901 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2016 № 9-64-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в объеме 14936604 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере 16000 тысяч тенге.
4. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2016 год в размере 500 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2016 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 52-328-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 желтоқсанда № 3485 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3458 тіркелген шешіміне сәйкес, Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 32267090 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2373418 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 55605 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22907 мың теңге;
трансферттер түсімі – 29815160 мың теңге;
2) шығындар – 32350996 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 307496 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 381776 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 74280 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы – -391402 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру– 391402 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 381776 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 74275 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 83901 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 07.12.2016 № 9-64-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 14936604 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 16000 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2016 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, 2016 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акимов города районного значения, поселков и сельских округов на 2016 год, согласно приложению 6.
8. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между городами районного значения, селами, поселками, сельскими округами на 2016 год, согласно приложению 7.

6. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған бюджетте қала, кенттер және ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2016 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында бөлінуі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2016 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2016 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
52 053
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 363
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
11 703
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
683 957
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 667 706
1
Социальное обеспечение
1 164 985
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 158 234
005
Государственная адресная социальная помощь
421
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
1 064 835
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
92 978
464
Отдел образования района (города областного значения)
6 751
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
6 751
2
Социальная помощь
428 363
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
428 363
002
Программа занятости
16 406
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 445
006
Оказание жилищной помощи
18 530
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 883
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 594
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
194 787
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
135 718
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74 358
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 358
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70 678
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 680
021
Капитальные расходы государственного органа
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
52 053
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
6 363
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11 703
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
683 957
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 667 706
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 164 985
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 158 234
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
421
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
1 064 835
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
92 978
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6 751
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
6 751
2
Әлеуметтiк көмек
428 363
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
428 363
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
16 406
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 445
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18 530
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 883
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 594
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
194 787
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
135 718
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74 358
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 358
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 678
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 680
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық