Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 02 сентября 2015 года № 223. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 29 сентября 2015 года N 4153. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 15 июля 2016 года № 225
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 15.07.2016 № 225.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27, пунктом 2 статьи 39 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7) статьи 17, статьей 164 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 25 августа 2014 года № 898 "О мерах разграничению полномочий между уровнями государственного управления Республики Казахстан", Восточно – Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким
Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Утверждено
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "2" сентября 2015 года
№ 223
Положение государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" является государственным органом, финансируемым из областного бюджета, осуществляющим руководство в сфере координации занятости и социальных программ.
2. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.

"Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 02 қыркүйектегі N 223 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 қыркүйекте N 4153 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 15 шілдедегі № 225 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 15.07.2016 № 225 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, 39-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 17-бабының 7) тармақшасына, 164-бабына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару деңгейлері арасында өкілеттіктердің аражігін ажырату жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 25 тамыздағы № 898 Жарлығына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының
әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2015 жылғы "2 " қыркүйектегі
№ 223 қаулысына қосымша
"Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі облыстық бюджеттен қаржыландырылатын, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғасы болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" утверждаются Восточно-Казахстанским областным акиматом в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 070002, Республика Казахстан, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица Киевская, 1.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" осуществляется из областного бюджета.
12. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями.
Если государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области": комплексная реализация государственных социальных программ, предоставление качественных социальных услуг различным слоям и категориям населения Восточно-Казахстанской области. Содействие продуктивной занятости.

4. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілсе, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басшының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
7. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитін қолданыстағы заңнамаға сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігімен бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 070002, Қазақстан Республикасы, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Киев көшесі, 1.
9. Мемлекеттік органның толық атауы: "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджет кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: мемлекеттік әлеуметтік бағдарламаларды кешенді іске асыру, Шығыс Қазақстан облысы халқының әр түрлі жігі мен санаттарына сапалы әлеуметтік қызмет ұсыну. Нәтижелі жұмыспен қамтуға жәрдемдесу.

14. Задачи:
1) обеспечение продуктивной занятости, сокращение безработицы, содействие в создании рабочих мест;
2) координация оказания социальной помощи социально уязвимым слоям населения;
3) координация работы по реабилитации инвалидов;
4) реализация государственной политики в сфере предоставления специальных социальных услуг, в области социальной защиты населения, в пределах компетенции определенной законодательством;
5) реализация государственной политики в области миграции населения в пределах компетенции, определенной законодательством.
15. Функции:
1) реализует в пределах компетенции государственную политику в сфере занятости населения и специальные мероприятия, обеспечивающие содействие занятости целевым группам;
2) осуществляет поддержку создания дополнительных рабочих мест через развитие индивидуального предпринимательства, малого и среднего бизнеса;
3) координирует работу по оказанию социальной защиты безработным;
4) анализирует, прогнозирует спрос и предложение части экономически активного населения (рабочей силы) и информирует население, местный и центральный исполнительные органы о состоянии рынка труда;
5) выдает разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории Восточно-Казахстанской области, соответствующей в пределах квоты, распределенной центральным исполнительным органом, а также приостанавливает и отзывает указанные разрешения;
6) осуществляет мониторинг по выполнению установленной квоты рабочих мест для инвалидов в размере трех процентов от общей численности рабочих мест;
7) оказывает содействие в создании специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
8) осуществляет мониторинг по выполнению установленной квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции, а также лиц, освобожденных из мест лишения свободы;
9) осуществляет мониторинг по выполнению установленной квоты рабочих мест для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций;
10) координирует работу по организации молодежной практики;
11) формирует потребность в трудовых ресурсах, организует занятость населения и содействует в трудоустройстве;
12) в пределах компетенции разрабатывает нормативно-правовые акты по оказанию государственных услуг, оказываемых в электронной форме, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
13) организует работу по заключению регионального соглашения между местным исполнительным органом, региональным объединением работодателей и региональным объединениями работников;

14. Міндеттері:
1) нәтижелi жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, жұмыссыздықты азайту, жұмыс орындарын ашуға ықпал ету;
2) халықтың әлеуметтiк жағынан дәрменсiз топтарына әлеуметтiк көмек көрсетудi үйлестiру;
3) мүгедектерді оңалту жөніндегі жұмысты үйлестіру;
4) заңнамада айқындалған құзыреті шегінде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
5) заңнамада айқындалған құзыреті шегінде халықтың көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
15. Функциялары:
1) құзыреті шегінде халықты жұмыспен қамту саласындағы мемлекеттiк саясатты және нысаналы топтардың жұмыспен қамтылуына жәрдемдесуді қамтамасыз ететін арнайы iс-шараларды iске асырады;
2) жеке кәсiпкерлiктi, шағын және орта бизнестi дамыту арқылы қосымша жұмыс орындарын ашуды қолдауды жүзеге асырады;
3) жұмыссыздарға әлеуметтiк қорғау көрсету бойынша жұмысты үйлестіреді;
4) халықтың экономикалық тұрғыдан белсендi бөлiгiне (жұмыс күшiне) сұраныс пен ұсынысты талдайды, болжайды және халыққа, жергілікті және орталық атқарушы органдарға еңбек рыногының жай-күйi туралы хабарлайды;
5) Шығыс Қазақстан облысының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін орталық атқарушы орган бөлген квота шегінде шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар береді, сондай-ақ аталған рұқсаттарды тоқтата тұрады және кері қайтарып алады;
6) жұмыс орындарының жалпы санының үш пайыз мөлшерінде мүгедектер үшін жұмыс орындарына белгіленген квотаны орындау бойынша мониторингті жүзеге асырады;
7) мүгедектердi жұмысқа орналастыру үшiн арнаулы жұмыс орындарын құруға жәрдемдеседі;
8) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар үшін жұмыс орындарына белгіленген квотаны орындау бойынша мониторингті жүзеге асырады;
9) интернаттық ұйымдарды бітіруші кәмелетке толмағандар үшін жұмыс орындарына белгіленген квотаны орындау бойынша мониторингті жүзеге асырады;
10) жастар практикасын ұйымдастыру бойынша жұмысты үйлестіреді;
11) еңбек ресурстарына қажеттілікті қалыптастырады, халықты жұмыспен қамтуды ұйымдастырады және жұмысқа орналасуға жәрдемдеседі;
12) құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер көрсету жөніндегі нормативтік-құқықтық актілерді әзірлейді;
13) жергілікті атқарушы органмен, жұмыс берушілердің өңірлік бірлестіктерімен және қызметкерлердің өңірлік бірлестіктерімен өңірлік келісімдер жасау бойынша жұмысты ұйымдастырады;

14) рассматривает и согласовывает нормы труда и параметры системы оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов), в порядке, установленном уполномоченным органом по труду ;
15) осуществляет другие мероприятия, способствующие занятости населения;
16) осуществляет координацию оказания социальной помощи социально уязвимым слоям населения;
17) обеспечивает права граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний, возмещение ущерба, причиненного их здоровью и имуществу;
18) координирует работу по оказанию жилищной помощи за счет средств местного бюджета;
19) реализует государственную политику в сфере предоставления специальных социальных услуг;
20) осуществляет взаимодействие с физическими и юридическими лицами и государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг;
21) обеспечивает меры по созданию и деятельности субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в их введении;
22) обеспечивает предоставление субъектами, предоставляющими специальные социальные услуги, гарантированного объема специальных социальных услуг;
23) обеспечивает проведение анализа потребностей населения в специальных социальных услугах;
24) организует кадровое обеспечение субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации социальных работников;
25) принимает меры по развитию системы предоставления специальных социальных услуг;
26) обеспечивает разработку и представление для утверждения местному представительному органу области перечень и порядок предоставления дополнительного объема специальных социальных услуг, предоставляемых сверх гарантированного объема специальных социальных услуг;
27) осуществляет государственные закупки в пределах своей компетенции, а также размещает государственный социальный заказ по предоставлению специальных социальных услуг и услуг по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
28) вносит в областной акимат предложения о создании государственных учреждений и предприятий, осуществляющих реабилитацию инвалидов;
29) способствует созданию организаций, осуществляющих реабилитацию инвалидов;
30) организует профессиональное обучение (переобучение) инвалидов в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и индивидуальной программой реабилитации инвалида;

14) көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдар қызметкерлерінің еңбек нормаларын және еңбегіне ақы төлеу жүйесінің параметрлерін еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген тәртіппен қарайды және келіседі;
15) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесетiн басқа да iс - шараларды жүзеге асыру;
16) халықтың әлеуметтiк жағынан дәрменсiз топтарына әлеуметтiк көмек көрсетудi үйлестiруді жүзеге асырады;
17) ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың құқықтарын, олардың денсаулығы мен мүлкіне келтiрiлген залалды өтеуді қамтамасыз етеді;
18) жергілікті бюджет қаражаты есебінен тұрғын - үй көмегін көрсету жөніндегі жұмысты үйлестіреді;
19) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады;
20) жеке және заңды тұлғалармен және мемлекеттік органдармен арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асырады;
21) арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсететін, өз қарамағындағы субъектілерді құру жөніндегі шараларды және олардың қызметін қамтамасыз етеді;
22) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілердің арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін көрсетуін қамтамасыз етеді;
23) халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттіліктеріне талдау жүргізуді қамтамасыз етеді;
24) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілерді кадрмен қамтамасыз етуді, әлеуметтік қызметкерлерді кәсіптік даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастырады;
25) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жүйесін дамыту жөнінде шаралар қабылдайды;
26) арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемінен тыс көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің қосымша көлемін көрсетудің тізбесі мен тәртібін әзірлейді және оларды облыстың жергілікті өкілді органына бекітуге ұсынады;
27) өз құзыретi шегiнде арнаулы әлеуметтік қызметтерді және арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі қызметтерді көрсету бойынша мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады, сондай-ақ мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастырады;
28) облыс әкімдігіне мүгедектердi оңалтуды жүзеге асыратын мемлекеттiк мекемелер мен кәсiпорындарды құру туралы ұсыныс енгізеді;
29) мүгедектердi оңалтуды жүзеге асыратын ұйымдарды құруға ықпал етедi;
30) "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңына және мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердi кәсiптiк оқытуды (қайта оқытуды) ұйымдастырады;

31) организует подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов по реабилитации инвалидов, в том числе специалистов языка жестов, специалистов по чтению и письму рельефно-точечным шрифтом Брайля;
32) организует в Восточно-Казахстанской области медицинскую, социальную, профессиональную реабилитацию в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" (с изменениями и дополнениями по состоянию на 29.12.2014г.), и индивидуальной программой реабилитации инвалида;
33) обеспечивает санаторно-курортное лечение инвалидов и детей-инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
34) организует обеспечение инвалидов техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
35) организует совместно с уполномоченным органом в области физической культуры и спорта и общественными объединениями инвалидов проведение оздоровительных и спортивных мероприятий среди инвалидов;
36) организует совместно с общественными объединениями инвалидов культурно-массовые и просветительские мероприятия;
37) координирует оказание благотворительной и социальной помощи инвалидам;
38) осуществляет материально-техническое обеспечение государственных организаций, занятых вопросами социальной и медико-педагогической коррекционной поддержки детей с ограниченными возможностями;
39) координирует деятельность по организации и оказанию социальной помощи по уходу за детьми с тяжелыми недостатками;
40) обеспечивает реализацию прав на получение социальной помощи и специальных социальных услуг;
41) обеспечивает защиту прав и консультативную помощь семьям, воспитывающим детей с ограниченными возможностями;
42) содействует в трудоустройстве детей с ограниченными возможностями;
43) координирует в пределах своей компетенции установление за счет соответствующих бюджетов, привлекая средства благотворительных фондов, дополнительные меры по социальной защите и льготы по проезду на лечение (туда и обратно), а также по оказанию материальной и других видов помощи участникам Великой Отечественной войны, инвалидам войны и приравненным к ним лицам, их вдовам, семьям погибших военнослужащих, гражданам, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу;
44) реализует в пределах своей компетенции государственную политику в области миграции населения;
45) вносит в уполномоченный орган по вопросам миграции населения предложения по формириванию квоты переселения внутренних мигрантов с учетом потребностей в трудовых ресурсах;

31) мүгедектердi оңалту жөнiндегi мамандарды, оның iшiнде ымдау тiлiнiң мамандарын, Брайльдiң бедерлi-нүктелiк қарпі бойынша оқитын және жазатын мамандарды даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастырады;
32) "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңына және мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысында медициналық, әлеуметтiк, кәсiптiк оңалтуды ұйымдастырады;
33) мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердiң және мүгедек балалардың санаторий-курорттық емделуiн қамтамасыз етедi;
34) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердi техникалық көмекшi (орнын толтырушы) құралдармен және (немесе) арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
35) дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкiлеттi органмен және мүгедектердiң қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мүгедектер арасында сауықтыру және спорттық iс-шараларды өткiзудi ұйымдастырады;
36) мүгедектердің қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп, мәдени - көпшiлiк және ағарту iс-шараларын ұйымдастырады;
37) мүгедектерге қайырымдылық және әлеуметтiк көмек көрсетуді үйлестiредi;
38) кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық - педагогикалық түзеу арқылы қолдау мәселелерiмен айналысатын мемлекеттiк ұйымдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асырады;
39) ауыр кемiстiктерi бар балаларға күтiм жасау жөніндегі әлеуметтiк көмектi ұйымдастыру мен көрсету жөніндегі қызметтi үйлестiредi;
40) әлеуметтiк көмек алу және арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсетiлу құқығын іске асыруды қамтамасыз етедi;
41) кемтар балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларының құқықтарын қорғауды және оларға консультациялық көмек берудi қамтамасыз етедi;
42) кемтар балалардың жұмысқа орналасуына жәрдемдеседi;
43) өз құзыры шегiнде тиiстi бюджеттер есебiнен, қайырымдылық қорларының қаражатын тарта отырып, Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен соғыс мүгедектерiн және оларға теңестiрiлген адамдарды, олардың жесiрлерiн, қаза тапқан әскери қызметшiлердiң отбасыларын, тылда еңбек етiп, әскери қызмет өткерген азаматтарды әлеуметтiк қорғау және олардың емделу орындарына жүру жолы (барып, қайту) жөнiнде жеңiлдiктер, сондай-ақ материалдық көмек пен көмектiң басқа да түрлерiн көрсету жөнiнде қосымша шаралар белгiлеудi үйлестіреді;
44) өз құзыретi шегiнде халықтың көшi-қоны саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асырады;
45) халықтың көшi-қоны мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органға еңбек ресурстарының қажеттiлiгiн ескере отырып, iшкi көшiп-қонушылардың қоныс аудару квотасын қалыптастыру жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;

46) вносит в уполномоченный орган по вопросам миграции населения предложения по формированию квоты на привлечение иностранной рабочей силы;
47) осуществляет учет и регистрацию трудовых мигрантов;
48) принимает заявление с приложением необходимых документов от граждан Республики Казахстан на присвоение статуса переселенца и включение в квоту переселения внутренних мигрантов;
49) принимает решения о присвоении статуса переселенца, включении в квоту переселения внутренних мигрантов и назначении выплат единовременных пособий переселенцам, включенным в квоту переселения внутренних мигрантов;
50) выдаҰт удостоверения переселенца;
51) организует деятельность центров адаптации и интеграции оралманов, центров временного размещения;
52) выдает работодателям разрешения на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы в пределах квоты, распределенной уполномоченным органом по вопросам миграции населения, а также приостанавливают и отзывают указанные разрешения;
53) выдает иностранным работникам, перечень которых определяется Правительством Республики Казахстан, разрешения на трудоустройство на территории соответствующей административно-территориальной единицы в пределах квоты, распределенной уполномоченным органом по вопросам миграции населения, а также приостанавливает и отзывает указанные разрешения;
54) выдаҰт ходатайство на продление или сокращение срока действия разрешений на временное проживание бизнес-иммигрантам;
55) осуществляет учет и регистрацию оралманов;
56) принимает заявление с приложением необходимых документов от этнических казахов о присвоении статуса оралмана;
57) принимает решения о присвоении статуса оралмана;
58) выдаҰт удостоверения оралмана;
59) оказывает оралманам социальную помощь за счет бюджетных средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
60) вносит предложения в областной акимат, по согласованию с местным представительным органом, перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, являющимися гражданскими служащими и работающих в сельской местности;
61) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1. Имеет право:
1) запрашивать и получать в установленном порядке от областных, городских и районных исполнительных органов, подведомственных организаций документы, заключения, справочные и иные материалы, необходимые для осуществления функциональных обязанностей государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области";

46) халықтың көшi-қоны мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органға шетелдiк жұмыс күшiн тартуға арналған квотаны қалыптастыру жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
47) еңбекші көшіп-қонушыларды есепке алуды және тiркеудi жүзеге асырады;
48) Қазақстан Республикасының азаматтарынан қоныс аударушы мәртебесiн беруге және iшкi көшiп-қонушылардың қоныс аудару квотасына енгiзуге қажеттi құжаттарымен қоса берген өтiнiштi қабылдайды;
49) қоныс аударушы мәртебесін беру, ішкі көшіп-қонушылардың қоныс аудару квотасына енгізу және ішкі көшіп-қонушылардың қоныс аудару квотасына енгізілген қоныс аударушыларға біржолғы жәрдемақылар төлеуді тағайындау туралы шешімдер қабылдайды;
50) қоныс аударушы куәлiктерiн бередi;
51) оралмандарды бейiмдеу және ықпалдастыру орталықтарының, уақытша орналастыру орталықтарының қызметiн ұйымдастырады;
52) жұмыс берушiлерге тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметiн жүзеге асыру үшiн халықтың көшi-қоны мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi орган бөлген квота шегiнде шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсаттарды бередi, сондай-ақ көрсетiлген рұқсаттарды тоқтата тұрады және қайтарып алады;
53) тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын шетелдiк қызметкерлерге халықтың көшi-қоны мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi орган бөлген квота шегiнде тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік аумағында жұмысқа орналасуға рұқсаттарды бередi, сондай-ақ көрсетiлген рұқсаттарды тоқтата тұрады және қайтарып алады;
54) бизнес-көшiп келушiлердiң уақытша тұруға арналған рұқсаттарының қолданылу мерзiмiн ұзартуға немесе қысқартуға өтініш хат бередi;
55) оралмандарды есепке алуды және тiркеудi жүзеге асырады;
56) этникалық қазақтардан оралман мәртебесiн беру туралы қажеттi құжаттарымен қоса берген өтiнiштi қабылдайды;
57) оралман мәртебесін беру туралы шешім қабылдайды;
58) оралман куәліктерін береді;
59) оралмандарға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік көмек көрсетеді;
60) азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн айқындау жөнінде жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша облыс әкімдігіне ұсыныстар енгізеді;
61) жергiлiктi мемлекеттiк басқару мүддесiнде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергiлiктi атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
16. Құқықтары және міндеттері:
1. Мынадай құқықтары бар:
1) белгіленген тәртіппен облыстық, қалалық және аудандық атқарушы органдардан "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметтік міндеттерін жүзеге асыру үшін қажетті құжаттар, қорытындылар, анықтамалық және өзге материалдарды сұрау және алу;

2) осуществлять методическое руководство за деятельностью региональных отделов занятости и социальных программ, и других государственных учреждений, организаций по вопросам, входящим в компетенцию;
3) готовить информационные материалы по вопросам, входящим в компетенцию;
4) принимать участие в работе комиссии по приемке в эксплуатацию объектов жилищно-гражданского и коммунального назначения социальной защиты;
5) осуществлять иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2. Обязанности:
1) обеспечивает своевременное и целевое освоение бюджетных средств;
2) обеспечивает соблюдение законности выполнения возложенных функций;
3) осуществляет иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на управление координации занятости и социальных программ задач и осуществление им своих функций.
18. Руководитель государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области.
19. Руководитель государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области":
1) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" и директоров подведомственных организаций;
2) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" и директоров подведомственных организаций;
3) подписывает приказы государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области";
4) утверждает положения об отделах государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области";

2) құзыретіне кіретін мәселелер бойынша өңірлік жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің және өзге де мемлекеттік мекемелердің, ұйымдардың қызметіне әдістемелік басшылықты жүзеге асыру;
3) құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпараттық материалдарды дайындау;
4) әлеуметтік қорғаудың тұрғын үй-азаматтық және коммуналдық мақсаттағы объектілерін пайдалануға қабылдау жөніндегі қабылдау комиссияның жұмысына қатысу;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру;
2. Міндеттері:
1) бюджет қаражатының уақтылы және мақсатты игерілуін қамтамасыз етеді;
2) жүктелген функцияларын орындау заңдылығының сақталуын қамтамасыз етеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасына жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысын облыс әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
20. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) заңнамаға сәйкес "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметшілерін және ведомстволық бағынысты ұйымдарының директорларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және ведомстволық бағынысты ұйымдарының директорларын көтермелейді және оларға тәртіптік жаза қолданады;
3) "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бұйрықтарына қол қояды.
4) "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;

5) представляет интересы государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" в государственных органах, иных организациях, без доверенности действует от имени Управления, выдает доверенности на представление интересов Управления;
6) обеспечивает равный доступ мужчин и женщин к государственной службе в соответствии с их опытом работы, способностями и профессиональной подготовкой;
7) принимает необходимые меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность;
8) обладает правом первой подписи на всех финансовых документах государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области";
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
21. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
22. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности Восточно-Казахстанской области.
24. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа

5) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіреді, "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі атынан сенімхатсыз іс-әрекет етеді және "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіруге сенімхаттар береді;
6) ерлер мен әйелдердің тәжірибесіне, қабілеттері мен кәсіптік даярлығына сәйкес олардың мемлекеттік қызметке теңдей қол жеткізуін қамтамасыз етеді;
7) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөнінде қажетті шаралар қабылдайды және оған дербес жауапты болады;
8) "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің барлық қаржылық құжаттарына бірінші қол қою құқығына ие;
9) қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. Басшысы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
22. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік Шығыс Қазақстан облысының коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату

25. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ
Восточно-Казахстанской области"
1. Коммунальное государственное учреждение "Аягозское детское психоневрологическое медико-социальное учреждение" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
2. Коммунальное государственное учреждение "Бозанбайское психоневрологическое медико-социальное учреждение" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
3. Коммунальное государственное учреждение "Бородулихинское медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов общего типа" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
4. Коммунальное государственное учреждение "Зимовьевское психоневрологическое медико-социальное учреждение" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
5. Коммунальное государственное учреждение "Зевакинское медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов общего типа" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
6. Коммунальное государственное учреждение "Медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов общего типа города Семей" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
7. Коммунальное государственное учреждение "Усть-Каменогорское детское психоневрологическое медико-социальное учреждение" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
8. Коммунальное государственное учреждение "Первомайское медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов общего типа" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
9. Коммунальное государственное учреждение "Психоневрологическое медико-социальное учреждение города Семей" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
10. Коммунальное государственное учреждение "Риддерское психоневрологическое медико-социальное учреждение" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
11. Коммунальное государственное учреждение "Самарское медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов общего типа" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.

25. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
1. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Аягөз балалардың психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекеме.
2. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Бозанбай психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекеме.
3. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Бородулиха қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекеме.
4. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Зимовьев психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекеме.
5. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Зевакин қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекеме.
6. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Семей қаласының қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекеме.
7. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Өскемен балалар психоневрология медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Первомай қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекеме.
9. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Семей қаласының психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекеме.
10. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Риддер психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекеме.
11. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Самар қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

12. Коммунальное государственное учреждение "Серебрянское медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов общего типа" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
13. Коммунальное государственное учреждение "Санаторий-Уба" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
14. Коммунальное государственное учреждение "Тарбагатайское медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов общего типа" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
15. Коммунальное государственное учреждение "Усть-Каменогорское медико-социальное учреждение для престарелых и инвалидов общего типа" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
16. Коммунальное государственное учреждение "Урджарское детское психоневрологическое медико-социальное учреждение" управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области.
17. Коммунальное государственное предприятие "Восточно-Казахстанский областной протезно-ортопедический центр" Управления координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанского областного акимата.

12. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Серебрянск қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Уба" шипажайы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
14. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Тарбағатай қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекеме.
15. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Өскемен қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекеме.
16. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Үржар балалар психоневрология медициналық-әлеуметтік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17. Шығыс Қазақстан облысы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының "Шығыс Қазақстан облыстық протез-ортопедиялық орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.