О внесении изменений и дополнения в решение Бокейординского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 20-2 "О бюджете Бокейординского района на 2015-2017 годы"
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 апреля 2015 года № 22-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 24 апреля 2015 года № 3902. Утратило силу решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19 февраля 2016 года № 29-13
Сноска. Утратило силу решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.02.2016 № 29-13.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бокейординского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 20-2"О бюджете Бокейординского района на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3754, опубликованное 10 февраля 2015 года в газете "Орда жұлдызы") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 186 197 тысяч тенге:
налоговые поступления – 215 632 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 700 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 968 865 тысяч тенге;
2) затраты - 2 211 694 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 595 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 44 595 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -70 092 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 70 092 тысячи тенге;
поступление займов – 44 595 тысячи тенге;
погашение займов – 10 425 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35 922 тысячи тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 15, 17, 18, 19, 20 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы":
Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме – 413 660 тысяч тенге, в том числе:

Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 20-2 "Бөкей ордасы ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 13 сәуірдегі № 22-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 24 сәуірде № 3902 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 19 ақпандағы № 29-13 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың 19.02.2016 № 29-13 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 20-2 "Бөкей ордасы ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3754 тіркелген, 2015 жылғы 10 ақпандағы "Орда жұлдызы" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 186 197 мың теңге:
салықтық түсімдер – 215 632 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 700 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 968 865 мың теңге;
2) шығындар – 2 211 694 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 595 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 44 595 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -70 092 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 70 092 мың теңге:
қарыздар түсімі – 44 595 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 425 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35 922 мың теңге.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 15, 17, 18, 19, 20-баптары қаперге және басшылыққа алынсын:
2015 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін республикалық, облыстық нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 413 660 мың теңге көлемінде ескерілсін, оның ішінде:

1) сумма трансфертов из республиканского бюджета – 258 434 тысячи тенге:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, из них на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда – 76 057 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 15 189 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 1 292 тысячи тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 2 736 тысяч тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 174 тысячи тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 850 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 4 680 тысяч тенге;
на комиссионные вознаграждения банкам второго уровня за выплату материальной помощи – 47 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 86 707 тысяч тенге;
на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров – 2 050 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 2 248 тысяч тенге;
на молодежную практику – 3 983 тысячи тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения – 11 900 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 741 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 3 960 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания средней общеобразовательной школы имени К. Сагырбаева в селе Саралжин Бокейординского района – 45 820 тысяч тенге;
2) сумма трансфертов из областного бюджета – 110 631 тысяча тенге:
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования – 1 364 тысячи тенге;
на капитальный ремонт здания средней общеобразовательной школы имени Б. Жаникешова в селе Бисен Бокейординского района – 23 714 тысячи тенге;
на реконструкцию водопровода села Бисен Бокейординского района – 28 126 тысяч тенге;
на приобретение техники для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера – 21 624 тысячи тенге;

1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 258 434 мың теңге:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге – 76 057 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны артыруға – 15 189 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 1 292 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 2 736 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату – 174 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту – 850 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 4 680 мың теңге;
материалдық көмекті төлегені үшін екінші денгейдегі банктерге комиссиялық сыйақы – 47 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 86 707 мың теңге;
кадрларды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға – 2 050 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 2 248 мың теңге;
жастар практикасына – 3 983 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 11 900 мың теңге;
азаматтық халық актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 741 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 960 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданының Саралжын ауылындағы Қ. Сағырбаев атындағы жалпы білім беретін орта мектепті күрделі жөндеуге – 45 820 мың теңге;
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 110 631 мың теңге:
мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу – әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 1 364 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданының Бисен ауылындағы Б. Жаникешов атындағы жалпы білім беретін орта мектепті күрделі жөндеуге – 23 714 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы Бисен ауылының су құбырын қайта құруға – 28 126 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алуға – 21 624 мың теңге;

на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 10 763 тысячи тенге;
на установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 75 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения – 18 000 тысяч тенге;
на разработку генерального плана села Сайхин – 6 965 тысяч тенге;
3) сумма бюджетных кредитов – 44 595 тысяч тенге:
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 44 595 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в областной бюджет в сумме 312 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Бокейординского районного маслихата (А. Хайруллин) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии Н. Тажмуратов
Секретарь маслихата Е. Танатов
Приложение
к решению Бокейординского
районного маслихата
от 13 апреля 2015 года № 22-1
Приложение 1
к решению Бокейординского
районного маслихата

балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 10 763 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 75 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға - 18 000 мың теңге;
Сайқын ауылының бас жоспарын әзірлеуге – 6 965 мың теңге;
3) бюджеттік кредиттер сомасы – 44 595 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 44 595 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 5-1 тармақпен толтырылсын:
"5-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттен 312 мың теңге сомасындағы пайданылмаған (толық пайданылмаған) нысаналы трансферттерді облыстық бюджетке қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2.Бөкей ордасы аудандық мәслихатының аппарат басшысы (А. Хайруллин) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Тажмұратов
Мәслихат хатшысы Е. Таңатов
Бөкей ордасы
аудандық мәслихаттың
2015 жылғы 13 сәуірдегі
№ 22-1 шешіміне
қосымша
Бөкей ордасы
аудандық мәслихатының