О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 20. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2016 года № 13089. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 02.12.2016 № 630.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9699, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 25 сентября 2014 года), следующие изменения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
абзац третий пункта 11 изложить в следующей редакции:
«отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности по форме БП согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – форма БП);»;
абзац шестой пункта 20 изложить в следующей редакции:
«о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности по форме БП согласно приложению 4 к настоящим Правилам по государственному, республиканскому и местным бюджетам;»;
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
«3. Порядок составления и представления отчетов об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности»;
пункты 2122 и 23 изложить в следующей редакции:
«21. По состоянию на 1 июля и 1 января нового финансового года государственные учреждения, администраторы бюджетных программ составляют:
отчет об исполнении плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме ПУ согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности по форме БП согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

"Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 20 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 16 ақпанда № 13089 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 02.12.2016 № 630 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9699 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 25 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларында:
11-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп – ҚК нысаны бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – ҚК нысаны);";
20-тармақтың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ҚК нысаны бойынша мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы;";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы, филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есептерді жасау және ұсыну тәртібі";
21, 22 және 23-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Жаңа қаржы жылының 1 шілдесіндегі және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша мемлекеттік мекемелер, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар және ведомство:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес АҚ нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есепті;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ҚК нысаны бойынша филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есептерді жасайды.

Местные уполномоченные органы области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета представляют отчеты об исполнении плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме ПУ (УО) согласно приложению 15 к настоящим Правилам и о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности по форме БП согласно приложению 4 к настоящим Правилам ведомству по состоянию на 1 июля - не позднее 15 августа, по состоянию за истекший финансовый год - не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
Ведомство представляет отчеты об исполнении плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме ПУ (УО) согласно приложению 15 к настоящим Правилам и о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности по форме БП согласно приложению 4 к настоящим Правилам по республиканскому и местному (в разрезе областей) бюджетам структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета по состоянию на 1 июля текущего финансового года - не позднее 20 августа, по состоянию за истекший финансовый год - не позднее 25 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом.
22. Местные уполномоченные органы по исполнению нижестоящего бюджета представляют местному уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета отчеты об исполнении плана поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг) по форме ПУ (УО) согласно приложению 15 к настоящим Правилам,  о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности по форме БП согласно приложению 4 к настоящим Правилам в сроки, устанавливаемые последним.
23. Структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственное за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании отчетов, представленных ведомством, формирует:
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме ПУ (УО) согласно приложению 15 к настоящим Правилам (без утверждения подписями);
отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности по форме БП согласно приложению 4 к настоящим Правилам по государственному, республиканскому и местным бюджетам (без утверждения подписями).»;
пункт 25 изложить в следующей редакции:

Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес АҚ (УО) нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарының орындалуы туралы және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ҚК нысаны бойынша филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есептерді 1 шілдедегі жағдай бойынша – 15 тамыздан кешіктірмей, өткен қаржы жылындағы жағдай бойынша - есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей ведомствоға ұсынады;
Ведомство республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша (облыстар бөлінісінде) осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес АҚ (УО) нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарының орындалуы туралы және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ҚК нысаны бойынша филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есептерді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне ағымдағы қаржы жылының 1 шілдесіндегі жағдай бойынша – 20 тамыздан кешіктірмей, өткен қаржы жылындағы жағдай бойынша - есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
22. Төмен тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға соңғысы белгілеген мерзімде мемлекеттік мекемелердің өздерінің иелігінде қалатын осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес АҚ (УО) нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатуынан түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарының орындалуы туралы және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ҚК нысаны бойынша филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есептерді ұсынады.
23. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі ведомство ұсынған есептердің негізінде:
осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес АҚ (УО) нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есепті (қолдармен бекітілмей);
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ҚК нысаны бойынша мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есепті (қолдармен бекітілмей) қалыптастырады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«25. Отчеты о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности по форме БП согласно приложению 4 к настоящим Правилам заполняется следующим образом:
в графах 1 и 2 указываются код и наименование администратора бюджетных программ;
в графе 3 указывается сумма поступлений денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года, с учетом суммы остатка на начало года;
в графе 4 указывается остаток денег на начало финансового года;
в графах 5 и 6 указываются код и наименование специфики экономической классификации расходов бюджета;
в графе 7 указывается сумма произведенного расходования денег за отчетный период текущего финансового года, нарастающим итогом с начала года;
в графе 8 указывается сумма, перечисленная в доход бюджета;
в графе 9 указывается остаток денег на конец отчетного периода, определяемый как разница сумм денег, поступивших и израсходованных по назначению за отчетный период.»;
абзац пятый пункта 29 изложить в следующей редакции:
«код 901 «Деньги, полученные на расходы за счет филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности» для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности;»;
абзац четвертый пункта 32 изложить в следующей редакции:
«код 901 «Деньги, полученные на расходы за счет филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности» для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности;»;
абзац четвертый пункта 35 изложить в следующей редакции:
«код 901 «Деньги, полученные на расходы за счет филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности» для отражения задолженности, образовавшейся за счет расходования денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности;»;
пункты 105 и 106 изложить в следующей редакции:
«105. В целях гармонизации бюджетной и финансовой отчетностей проводится взаимная сверка данных форм отчетов.
Для сверки с финансовой и консолидированной финансовой отчетностью используются следующие отчеты:
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме ПУ;
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме ПУ (УО);
отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по форме БП;
отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-Б;
отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-П;
отчет о дебиторской задолженности по форме ДЗ-Б;
отчет о дебиторской задолженности по форме ДЗ-П;

"25. осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ҚК нысаны бойынша филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есептер бойынша толтырылады:
1 және 2-бағандарда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды мен атауы көрсетіледі;
3-бағанда жыл басына қалдық сомасын есепке ала отырып, жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақша түсімінің сомасы көрсетіледі;
4-бағанда қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі;
5 және 6-бағандарда бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің коды мен атауы көрсетіледі;
7-бағанда жыл басынан бастап өсу қорытындысымен ағымдағы қаржы жылының есепті кезеңіндегі ақшаның жүргізілген жұмсалуының сомасы көрсетіледі;
8-бағанда бюджет кірісіне аударылған сома көрсетіледі;
9-бағанда есепті кезеңде түскен және мақсатына сай жұмсалған ақша сомасының айырмасы ретінде анықталатын есепті кезең аяғындағы ақша қалдығы көрсетіледі.";
29-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақшаны жұмсау есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін 901 "Филантропиялық қызмет және (немесе) демеушілік қызмет және (немесе) меценаттық қызмет есебінен шығыстарға алынған ақша" коды;";
32-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақшаны жұмсау есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін 901 "Филантропиялық қызмет және (немесе) демеушілік қызмет және (немесе) меценаттық қызмет есебінен шығыстарға алынған ақша" коды;";
35-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен түсетін ақшаны жұмсау есебінен қалыптасқан берешекті көрсету үшін 901 "Филантропиялық қызмет және (немесе) демеушілік қызмет және (немесе) меценаттық қызмет есебінен шығыстарға алынған ақша" коды;";
105 және 106-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"105. Бюджеттік және қаржылық есептіліктерді үйлестіру мақсатында есептердің осы нысандарын өзара салыстырып тексеру жүргізіледі.
Қаржылық және шоғырландырылған қаржылық есептілікпен салыстырып тексеру үшін мынадай:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарының орындалуы туралы есеп - АҚ нысаны;
тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарының орындалуы туралы есеп – АҚ (УО) нысаны;
демеушілік пен қайырымдылық көмектен түскен ақша түсімдері мен оның жұмсалуы туралы есеп - ҚК-нысаны;
КБ-Б нысаны бойынша кредиторлық берешек туралы есеп;
КБ-Ө нысаны бойынша кредиторлық берешек туралы есеп;
ДБ-Б нысаны бойынша дебиторлық берешек туралы есеп;
ДБ-Ө нысаны бойынша дебиторлық берешек туралы есеп;

сводный отчет по расходам по форме 4-20;
данные об исполнении показателей республиканского бюджета;
данные об исполнении показателей местного бюджета по форме 1-27.
При обнаружении расхождений проводится работа по выявлению причин расхождений и их устранению.
106. К годовому и полугодовому бюджетным отчетам государственных учреждений прилагается информация с изложением основных факторов, повлиявших в отчетном периоде на выполнение плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), а также поступлений и расходов средств от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности.»;
приложения 1, 2 и 4 изложить в редакции согласно приложениям 12, и 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Установить, что отчетность на 1 января 2016 года составляется и представляется без учета изменений, внесенных настоящим приказом.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2016 года № 20
Приложение 1
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Перечень
форм бюджетной отчетности государственных учреждений,
администраторов бюджетных программ и уполномоченных органов
по исполнению бюджета
Номера форм
Наименование форм
месячная
квартальная
полугодовая
годовая
1
2
3
4
5
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма ПУ*
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма ПУ(УО)**
полугодовая
годовая
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности - форма БП
полугодовая
годовая
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма ПЗ
квартальная
годовая
Отчет о кредиторской задолженности – форма КЗ-Б
квартальная
годовая
Отчет о кредиторской задолженности – форма КЗ-П
квартальная
годовая
Отчет о дебиторской задолженности – форма ДЗ-Б
квартальная
годовая
Отчет о дебиторской задолженности – форма ДЗ-П
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджета
месячная
годовая
Отчет об исполнении консолидированного бюджета Республики Казахстан
месячная
годовая
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, направленных на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, включенных в проект республиканского бюджета с отлагательными условиями
месячная
годовая

4-20-нысанмен шығыстар бойынша жиынтық есеп;
республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер;
1-27-нысан бойынша жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер пайдаланылады.
Алшақтықтар табылған кезде алшақтықтардың себептерін айқындау және оларды жою бойынша жұмыстар жүргізіледі.
106. Мемлекеттік мекемелердің жылдық және жартыжылдық бюджеттік есептеріне есепті кезеңде тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарының орындалуына, сондай-ақ филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен қаражат түсімдері мен шығыстарына әсер еткен негізгі факторлар баяндалған ақпарат қоса беріледі.";
1, 2 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, және 3-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. 2016 жылдың 1 қаңтарына есептiлiк осы бұйрықпен енгізілген өзгерістер ескерілмей жасалады және ұсынылады деп белгiленсiн.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердің, бюджеттiк
бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттiк есептiлiктi
жасау және ұсыну қағидасына
1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелер, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң
және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк
есептiлiктi жасау нысандарының тізбесі
Нысан нөмірі
Нысандардың атаулары
айлық
тоқсандық
жартыжылдық
жылдық
1
2
3
4
5
жарты жылдық
жылдық
тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарын орындау туралы есеп – АҚ-нысан*
жарты жылдық
жылдық
тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарын орындау туралы есеп – АҚ(УО)-нысан**
жарты жылдық
жылдық
филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп - ҚК-нысан
жарты жылдық
жылдық
өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп - ӨШ-нысан
тоқсандық
жылдық
кредиторлық берешегі туралы есеп нысаны бойынша КБ-Б
тоқсандық
жылдық
кредиторлық берешегі туралы есеп нысаны бойынша КБ-Ө
тоқсандық
жылдық
дебиторлық берешегі туралы есеп нысаны бойынша ДБ-Б
тоқсандық
жылдық
дебиторлық берешегі туралы есеп нысаны бойынша ДБ-Ө
айлық
жылдық
Бюджет атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Қазақстан Республикасының шоғырландырылған бюджетінің атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Аса маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған жоспарлау сатыларынан өтпеген бірақ республикалық бюджет жобасына қосылған басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық

Данные об исполнении показателей форма 1-27
месячная
годовая
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
месячная
Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации форма 4-20
месячная
годовая
Акт сверки отчетных данных
* форма ПУ – для госучреждений и администраторов бюджетных программ
**форма ПУ(УО) - для уполномоченных органов по исполнению бюджета
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2016 года № 20
Приложение 2
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и уполномоченными
органами по исполнению бюджета
Форма представления
бюджетной отчетности государственными учреждениями,
администраторами бюджетных программ и уполномоченными
органами по исполнению бюджета.
№ п/п
Наименование форм отчетов
Форма представления отчетов для
ГУ
Администраторов местных бюджетных программ
Администраторов республиканских бюджетных программ
Местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения)
Местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (города республиканского значения, столицы)
Центрального уполномоченного органа по исполнению республиканского бюджета (ведомства)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Отчет об исполнении плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма ПУ/ПУ (УО)
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
2
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности - форма БП
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
3
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма ПЗ
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
-
-
-
4
Отчет о кредиторской задолженности – форма КЗ-Б
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС и ЕСЭДО
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (города республиканского значения, столицы)
5
Отчет о кредиторской задолженности – форма КЗ-П
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС и ЕСЭДО
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (города республиканского значения, столицы)
6
Отчет о дебиторской задолженности – форма ДЗ-Б
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС и ЕСЭДО
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (города республиканского значения, столицы)
7
Отчет о дебиторской задолженности – форма ДЗ-П
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС и ЕСЭДО
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (города республиканского значения, столицы)
8
Отчет об исполнении местных бюджетов
-
-
-
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС и по ЕСЭДО с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам (годовой отчет на бумажном носителе)
-
9
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета
-
-
-
-
-
месячные - посредством ИС и посредством ЕСЭДО в агрегированной форме, в которых раздел отчета об исполнении республиканского бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории и классы поступлений классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы и подгруппы классификации расходов бюджета;
годовые - посредством ИС и ЕСЭДО в полном объеме
10
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
-
-
-
-
-
посредством ИС и по ЕСЭДО
11
Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации (форма 4-20)
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
-
-
-
12
Акт сверки отчетных данных
-
-
-
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2016 года № 20
Приложение 4
к Правилам составления и представления
бюджетной отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и уполномоченными
органами по исполнению бюджета
форма–БП
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической
деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или)
меценатской деятельности
на ____________________ года
Государственное учреждение ________________
Администратор бюджетных программ
Периодичность: полугодовая, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Вид бюджета _______________________________
Администратор бюджетных программ
Наименование
Поступление
Расходование

көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер 1-27 нысаны
айлық
жылдық
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасын бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
айлық
шығыстар бойынша жиынтық есеп 4-20 нысаны
айлық
жылдық
Есепті деректерді салыстыру Актісі
*АҚ нысаны – мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін
**АҚ(УО) нысаны – бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар үшін
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердің, бюджеттiк
бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттiк есептiлiктi
жасау және ұсыну қағидасына
2-қосымша
Мемлекеттiк мекемелер, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң
және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк
есептiлiктi ұсыну нысаны
№ п/п
есептiлiк нысаны атауы
есептiлiктi жасау ұсыну нысаны
ММ
Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары
Облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары
Республикалық бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган (ведомстволар)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарын орындау туралы есеп – АҚ/АҚ(УО)-нысанды
Қағаз және электрондық тасығыштарда
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы
АЖ арқылы біріктірілген пішімде ЭҚАБЖ есепті деректердің растамасымен (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
2
филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есепт түскен ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есеп - ДҚ-нысан
Қағаз және электрондық тасығыштарда
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы
АЖ арқылы біріктірілген пішімде ЭҚАБЖ есепті деректердің растамасымен (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
3
өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп - ӨШ-нысан
Қағаз және электрондық тасығыштарда
Қағаз және электрондық тасығыштарда
-
-
-
4
кредиторлық берешегі туралы есеп нысаны бойынша КБ-Б
Қағаз және электрондық тасығыштарда
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ
АЖ арқылы біріктірілген пішімде ЭҚАБЖ есепті деректердің растамасымен РББӘ/ облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары деңгейіне дейін
5
кредиторлық берешегі туралы есеп нысаны бойынша КБ-Ө
Қағаз және электрондық тасығыштарда
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ
АЖ арқылы біріктірілген пішімде ЭҚАБЖ есепті деректердің растамасымен РББӘ/ облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары деңгейіне дейін
6
дебиторлық берешегі туралы есеп нысаны бойынша ДБ-Б
Қағаз және электрондық тасығыштарда
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ
АЖ арқылы біріктірілген пішімде ЭҚАБЖ есепті деректердің растамасымен РББӘ/ облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары деңгейіне дейін
7
дебиторлық берешегі туралы есеп нысаны бойынша ДБ-Ө
Қағаз және электрондық тасығыштарда
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ
АЖ арқылы біріктірілген пішімде ЭҚАБЖ есепті деректердің растамасымен РББӘ/ облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары деңгейіне дейін
8
Жергілікті бюджетті атқарылуы туралы есеп
-
-
-
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша санаттары, сыныптары, кіші сыныптары бойынша бюджет түсімдерін және бюджет түсімдері сыныптамасының ерекшеліктерін және функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар (қағаз тасығышта жылдық есеп) бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып
-
9
Республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
айлық - ЭҚАБЖ арқылы бюджетке түсімдерді қамтитын республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есеп бөлімі бюджет түсімдері сыныптама түсімдерінің санаттары мен сыныптарын қамтуы тиіс, ал бюджет шығыстарын қамтитын есеп бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын және кіші топтарын қамтуы тиіс біріктірілген пішімде;
жылдық – АЖ және ЭҚАБЖ арқылы толық көлемде
10
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасын бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
-
-
-
-
-
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ
11
шығыстар бойынша жиынтық есеп 4-20 нысаны
Қағаз және электрондық тасығыштарда
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы
-
-
-
12
Есепті деректерді салыстыру актісі
-
-
-
Қағаз және электрондық тасығыштарда
АЖ арқылы
АЖ арқылы
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 20 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердің, бюджеттiк
бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттiк есептiлiктi
жасау және ұсыну қағидасына
4-қосымша
ҚК-нысаны
_____________ жылға арналған филантропиялық қызметтен және
(немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық
қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп
Мемлекеттік мекеме__________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттің түрі_________________
Мемлекеттік мекеменің/ бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды
Атауы
Түсімдер
Жұмсалуы

Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года (гр.3-гр.7)
всего
в т.ч. остаток денег на начало года
специфика
всего
из них перечислено в доход бюджета
код
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ИТОГО
Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета ___________ ____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за формирование отчета ___________ __________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ ___________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер государственного
учреждения/администратора
бюджетных программ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отечество (при его наличии))

Ағымдағы қаржы жылының есептілік кезеңінің аяғындағы қалдық ақша 3б.-7б.
барлығы
оның ішінде жылдың басына ақша қалдығы
ерекшелік
барлығы
оның ішінде бюджеттің кірісіне аударылды
коды
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның
басшысы ___________ __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Есепті қалыптастыруға жауапты,
құрылымдық бөлiмшесiнiң басшысы ___________ _________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Мемлекеттік мекеменің басшысы/
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ___________ ________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))