Об утверждении Правил направления сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в медицинские организации органов внутренних дел, дислоцированные в городах Астана и Алматы
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2016 года № 281. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2016 года № 13624.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.12.2023 № 925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 13 постановления Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 78 "Об утверждении Правил медицинского и санаторно-курортного обеспечения сотрудников и членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров правоохранительных органов, а также детей сотрудников, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в соответствующих государственных организациях здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.08.2021 № 488 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила направления сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в медицинские организации органов внутренних дел, дислоцированные в городах Астана и Алматы.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.12.2023 № 925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Каверников С.В.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Құқық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін Астана және Алматы қалаларында орналасқан ішкі істер органдарының медициналық ұйымдарына жіберу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 18 наурыздағы № 281 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 25 сәуірде № 13624 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.12.2023 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін, сондай-ақ қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлердің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін тиісті мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық және санаторий-курорттық қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы қаулысының 13-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 19.08.2021 № 488 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса ұсынылған Құқық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін Астана және Алматы қалаларында орналасқан ішкі істер органдарының медициналық ұйымдарына жіберу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.12.2023 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаменті (С.В. Каверников):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмелерін баспа және электронды түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін тіркелген бұйрықты алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Бисенкулова Б.Б. и Департамент тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Каверников С.В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
К. Касымов
Утверждены
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 18 марта 2016 года № 281
Правила направления сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в медицинские организации органов внутренних дел, дислоцированные в городах Астана и Алматы
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.12.2023 № 925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 11.11.2019 № 974 (вводится в действие с 01.01.2020).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила направления сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в медицинские организации органов внутренних дел, дислоцированные в городах Астана и Алматы (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 13 Правил медицинского и санаторно-курортного обеспечения сотрудников и членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров правоохранительных органов, а также детей сотрудников, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия, в соответствующих государственных организациях здравоохранения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 78.

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағы 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Б.Б. Бисенқұловқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаментіне (С.В. Каверников) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2016 жылғы 18 наурыздағы
№ 281 бұйрығымен бекітілген
Құқық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін Астана және Алматы қалаларында орналасқан ішкі істер органдарының медициналық ұйымдарына жіберу қағидалары
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.12.2023 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 11.11.2019 № 974 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Құқық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін Астана және Алматы қалаларында орналасқан ішкі істер органдарының медициналық ұйымдарына жіберу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 78 қаулысымен бекітілген Құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне және олармен бірге тұратын отбасы мүшелеріне, зейнеткерлеріне, сондай-ақ қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлердің балаларына олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін тиісті мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық және санаторий-курорттық қызмет көрсету қағидаларының 13-тармағына сәйкес әзірленді.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.12.2023 № 925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Правила определяют порядок направления сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, членов их семей, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия (далее – контингент) на госпитализацию при наличии медицинских показаний, требующих специальных методов диагностики, лечения и медицинской реабилитации, в медицинские организации органов внутренних дел, дислоцированные в городах Астана и Алматы.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.12.2023 № 925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Направление контингента в медицинские организации органов внутренних дел, дислоцированные в городах Астана и Алматы
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.12.2023 № 925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Направление контингента на стационарное лечение осуществляется медицинскими организациями органов внутренних дел в следующие медицинские организации органов внутренних дел:
1) государственное учреждение "Центральный госпиталь с поликлиникой Министерства внутренних дел Республики Казахстан", дислоцированное в городе Астана (далее – ЦГсП);
2) стационар Акционерного общества "Санаторий Казахстан", дислоцированный в городе Алматы (далее – стационар АО "Санаторий Казахстан").
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра внутренних дел РК от 22.12.2023 № 925 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Показанием для госпитализации является необходимость оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи в стационарных условиях.
Сноска. Пункт 4 – в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.08.2021 № 488 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Госпитализация сотрудника правоохранительных органов в ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан" осуществляется:
1) в плановом порядке по направлению специалистов медицинских организаций органов внутренних дел;

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.12.2023 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қағидалар құқық қорғау органдарының және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін (бұдан әрі - контингент) диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың арнайы әдістерін талап ететін медициналық көрсеткіштер болған жағдайда Астана және Алматы қалаларында орналасқан ішкі істер органдары медициналық ұйымдарына емдеуге жатқызуға жіберу тәртібін анықтайды.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.12.2023 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Контингентті Астана және Алматы қалаларында орналасқан ішкі істер органдарының медициналық ұйымдарына жіберу
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.12.2023 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Контингентті ішкі істер органдарының медициналық ұйымдары мынадай ішкі істер органдары медициналық ұйымдарына стационарлық ем алуға жіберуді жүзеге асырады:
1) Астана қаласында орналасқан "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Емханасы бар орталық госпиталі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – ЕбОГ);
2) Алматы қаласында орналасқан "Қазақстан санаторийі" акционерлік қоғамының стационары (бұдан әрі – "Қазақстан санаторийі" АҚ стационары).
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 22.12.2023 № 925 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Стационарлық жағдайда мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қажеттілігі емдеуге жатқызу үшін көрсетім болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 19.08.2021 № 488 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. ЕбОГ-не және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарына құқық қорғау органдарының қызметкерін емделуге жатқызу:
1) жоспарлы тәртіпте ішкі істер органдарының медициналық ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша;

2) по экстренным показаниям (включая выходные и праздничные дни) – вне зависимости от наличия направления.
6. Для плановой госпитализации сотрудника правоохранительных органов медицинские отделы (группы) департаментов полиции городов республиканского значения и областей (далее – медицинские отделы) направляют в ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан" выписку из медицинской карты амбулаторного, стационарного больного с указанием клинического диагноза, заверенную подписями лечащего врача и руководителя медицинской организации органов внутренних дел, а также печатью медицинской организации органов внутренних дел для рассмотрения.
Сноска. Пункт 6 – в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.08.2021 № 488 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. По результатам рассмотрения в течение пяти рабочих дней при наличии показаний на стационарное лечение ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан" в медицинские отделы направляют письмо о госпитализации пациента с установленной датой плановой госпитализации.
8. При отказе в плановой госпитализации сотруднику правоохранительных органов ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан" уведомляет медицинские отделы с письменным обоснованием отказа.
9. При обращении сотрудника правоохранительных органов в организации здравоохранения первичной медико-санитарной помощи (далее - ПМСП) для госпитализации на стационарное лечение и выборе сотрудником ЦГсП и стационара АО "Санаторий Казахстан", специалист организации ПМСП направляет его в медицинские организации органов внутренних дел для дальнейшей госпитализации в ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан".
10. При госпитализации в ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан" сотрудник правоохранительных органов предоставляет:
1 направление на госпитализацию в стационар по форме, утвержденной нормативным правовым актом уполномоченного органа в области здравоохранения согласно подпункту 31) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее - Кодекс);
2) выписку из медицинской карты амбулаторного больного;
3) результаты клинико-диагностических (лабораторных, инструментальных и функциональных) исследований согласно клиническим протоколам диагностики и лечения.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 19.08.2021 № 488 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2) шұғыл көрсетілімдер бойынша (демалыс және мереке күндерін қоса алғанда) – жолдаманың бар-жоғына қарамастан жүзеге асырылады.
6. Құқық қорғау органдарының қызметкерін жоспарлы емдеуге жатқызу үшін республикалық маңызы бар қалалардың және облыстардың полиция департаменттерінің медициналық бөлімдері (топтары) (бұдан әрі – медициналық бөлімдер) ЕбОГ-ге " Қазақстан санаторийі " АҚ стационарына емдеуші дәрігердің және ішкі істер органдары медициналық ұйымы басшысының қолтаңбаларымен, сондай-ақ ішкі істер органдары медициналық ұйымының мөрімен расталған клиникалық диагнозды көрсете отырып, амбулаториялық стационарлық науқастың медициналық картасынан немесе медициналық картасынан үзінді көшірмені қарау үшін жібереді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 19.08.2021 № 488 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Қарау нәтижелері бойынша стационарлық емге көрсетілім болган кезде ЕбОГ және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационары бес жұмыс күні ішінде медициналық бөлімдерге жоспарлы емдеуге жатқызудың белгіленген күнімен пациентті жатқызу туралы хат жолдайды.
8. Құқық қорғау органдарының қызметкері жоспарлы емдеуге жатқызудан бас тартқан кезде ЕбОГ және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационары жазбаша бас тартуды негіздей отырып, медициналық бөлімдерге хабарлайды.
9. Құқық қорғау органдарының қызметкері медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) ұйымдарына стационарлық емдеуге жатқызу үшін жүгінген кезде және қызметкер ЕбОг-ді және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарды таңдаған кезде МСАК ұйымының маманы оны одан әрі ЕбОГ және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарына жатқызу үшін ішкі істер органдарының медициналық ұйымдарына жібереді.
10. Құқық қорғау органдарының қызметкері ЕбОГ және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарына жатқызу кезінде:
1) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісімен бекітілген нысан бойынша медициналық ұйымға стационарға жатқызуға жолдаманы;
2) амбулаториялық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірмені;
3) диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамаларына сәйкес клиникалық-диагностикалық (зертханалық, аспаптық және функционалдық) зерттеулер нәтижелерін ұсынады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 19.08.2021 № 488 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

11. Госпитализация в ЦГсП и стационар АО "Санаторий Казахстан" членов семей сотрудников правоохранительных органов, проживающих совместно с ними, пенсионеров и детей сотрудников указанных органов, погибших при исполнении служебных обязанностей, до достижения ими совершеннолетия проводится через портал Бюро госпитализации. Порядок организации медицинской помощи в стационарных условиях осуществляется в соответствии с утвержденным нормативным правовым актом уполномоченного органа в области здравоохранения согласно подпункту 31) статьи 7 Кодекса.
Сноска. Пункт 11 – в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.08.2021 № 488 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Пациенты с заболеваниями, требующими лечения в профильных отделениях, отсутствующих в ЦГсП и стационаре АО "Санаторий Казахстан", направляются медицинскими организациями органов внутренних дел в субъекты здравоохранения.
13. При выписке из медицинской организации органов внутренних дел контингенту на руки выдается выписной эпикриз, заверенный печатью медицинской организации.
Сноска. Пункт 13 – в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.08.2021 № 488 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11. Құқық қорғау органдарының қызметкерлерін, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін, зейнеткерлерін және көрсетілген органдардың қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан қызметкерлерінің балаларын олар кәмелеттік жасқа толғанға дейін ЕбОГ және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарына жатқызу Емдеуге жатқызу бюросы порталы арқылы жүргізіледі. Стационарлық жағдайларда медициналық көмекті ұйымдастыру тәртібі Кодекстің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның бекітілген нормативтік құқықтық актісіне сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 19.08.2021 № 488 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. ЕбОГ және "Қазақстан санаторийі" АҚ стационарында жоқ бейінді бөлімшелерде емдеуді қажет ететін аурулары бар пациенттерді ішкі істер органдарының медициналық ұйымдары денсаулық сақтау субъектілеріне жібереді.
13. Ішкі істер органдарының медициналық ұйымынан шығару кезінде контингенттің қолына медициналық ұйымның мөрімен расталған шығару эпикризі беріледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 19.08.2021 № 488 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.