О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2016 года № 138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 апреля 2016 года № 13629. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 325 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 11.05.2018 № 325 (вводится в действие с 29.06.2018).
В соответствии с пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
24 февраля 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 30 қаңтардағы № 138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 сәуірде № 13629 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 325 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 11.05.2018 № 325 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 43-1-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы 24 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев

15 марта 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
____________В. Школьник
23 февраля 2016 года
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 января 2016 года № 138
Перечень некоторых приказов Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и
дополнения
1. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 20.04.2018 № 260 (вводится в действие с 29.06.2018).
2. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 21.05.2018 № 355 (вводится в действие с 29.06.2018).
3. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 464 "Об утверждении Правил исчисления минимального местного содержания в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11117, опубликованный 22 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил исчисления минимального местного содержания в работах (услугах) при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления минимального местного содержания в работах (услугах) при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования.";
Правила исчисления минимального местного содержания в товарах, работах и услугах при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему перечню.
Приложение
к перечню некоторых приказов
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 17 апреля 2015 года № 464
Правила исчисления минимального местного содержания в работах
(услугах) при проведении операций по недропользованию,
включаемого в условия конкурса на предоставление права
недропользования

2016 жылғы 15 наурыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_______________ В. Школьник
2016 жылғы 23 ақпан
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
2016 жылғы 30 қаңтардағы № 138
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 20.04.2018 № 260 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.05.2018 № 355 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. "Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың шарттарына енгізілетін, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарлардағы, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі ең аз жергілікті қамтуды есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 464 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11117 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шарттарына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде жұмыстардағы (көрсетiлетiн қызметтердегi) ең аз жергілікті қамтымды есептеу қағидаларын бекiту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берiлiп отырған Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс шарттарына енгiзiлетiн жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде жұмыстардағы (көрсетiлетiн қызметтердегi) ең аз жергілікті қамтымды есептеу қағидалары бекiтiлсiн.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың шарттарына енгiзiлетiн, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде, жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегi) ең аз жергілікті қамтымды есептеудiң қағидалары осы тізбеге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының 2015 жылғы
17 сәуірдегі № 464 бұйрығымен
бекітілген
Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған
конкурстың шарттарына енгізілетін, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) ең аз жергілікті қамтымды есептеу қағидалары

1. Общие положения
1. Настоящие Правила исчисления минимального местного содержания в работах (услугах) при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования (далее - Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 21) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" (далее - Закон) и определяют порядок исчисления минимального местного содержания в работах (услугах) при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования.
2. В настоящих Правилах под группой полезных ископаемых понимаются твердые полезные ископаемые, углеводородное сырье и общераспространенные полезные ископаемые.
2. Порядок исчисления минимального местного содержания в
работах (услугах) при проведении операций по недропользованию,
включаемого в условия конкурса на предоставление права
недропользования
3. Исчисление минимального местного содержания в работах (услугах) при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования, осуществляется компетентным органом или местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы при проведении конкурса на предоставление права недропользования.
4. Компетентный орган для исчисления минимального местного содержания в работах (услугах) при проведении операций по недропользованию, включаемого в условия конкурса на предоставление права недропользования, использует данные по фактической доле местного содержания в работах (услугах), действующих недропользователей на год, предшествующий году проведения конкурса на предоставление права недропользования, в разбивке по группе полезных ископаемых.
5. Компетентный орган исчисляет минимальное местное содержание в работах (услугах) при проведении операций по недропользованию, включаемое в условия конкурса на предоставление права недропользования, по следующей формуле:
где:
МСmin - минимальное местное содержание в работах (услугах) при проведении операций по недропользованию, включаемое в условия конкурса на предоставление права недропользования (но не более 50 %);
Pi - объем закупок работ (услуг) i-ого недропользователя на год, предшествующий году проведения конкурса на предоставление права недропользования, согласно группе полезного ископаемого конкурса на предоставление права недропользования, тысяч тенге;
МCi - фактическая доля местного содержания в работе (услуге) i-oгo недропользователя на год, предшествующий году проведения конкурса на предоставление права недропользования, согласно группе полезного ископаемого конкурса на предоставление права недропользования;
n - общее количество недропользователей, используемых в расчете.

1. Жалпы ереже
1. Осы Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың шарттарына енгізілетін, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) ең аз жергілікті қамтымды есептеу қағидалары (бұдан әрi - Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 19-бабының 21) тармақшасына сәйкес әзiрленген және жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың шарттарына енгізілетін, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) ең аз жергілікті қамтымды есептеу тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдалы қазбалар тобы деп қатты пайдалы қазбалар, көмiрсутек шикiзаты және кең таралған пайдалы қазбалар ұғынылады.
2. Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың шарттарына енгiзiлетiн, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегi) ең аз жергілікті қамтымды есептеу тәртібі
3. Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың шарттарына енгiзiлетiн, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегi) ең аз жергілікті қамтымды есептеу жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурсты өткiзу кезiнде құзыреттi орган немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органы жүзеге асырады.
4. Құзыреттi орган жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың шарттарына енгiзiлетiн, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегi) ең аз жергілікті қамтымды есептеу үшiн пайдалы қазбалар топтары бойынша бөлiнген жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс өткiзілетін жылдың алдындағы жылға жұмыс iстеп тұрған жер қойнауын пайдаланушылардың жұмыстарындағы (көрсетілетін қызметтерiндегi) жергілікті қамтымның нақты үлесi бойынша деректердi пайдаланады.
5. Құзыреттi орган жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың шарттарына енгiзiлетiн, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегi) ең аз жергілікті қамтымды мынадай формула бойынша есептейдi:
ni=1(Жi х ЖҚi)
ЖҚmin= —--—--—--—--—-,
ni=1Жі
ЖҚmin - жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың шарттарына енгiзілетiн, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегi) ең аз жергілікті қамтым (бірақ 50%-дан артық емес);
Жi - жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың пайдалы қазбалар тобына сәйкес жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс өткiзiлетiн жыл алдындағы i-шi жер қойнауын пайдаланушының жұмыстарын (көрсетілетін қызметтерiн) сатып алу көлемi, мың теңге;
ЖҚi - жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың пайдалы қазбалар тобына сәйкес жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурс өткiзiлетiн жыл алдындағы i-шi жер қойнауын пайдаланушының жұмысындағы (көрсетілетін қызметiндегi) жергілікті қамтымның нақты үлесi;
n - есептеуде пайдаланылатын жер қойнауын пайдаланушылардың жалпы саны.

6. Местный исполнительный орган исчисляет минимальное местное содержание в работах (услугах) при проведении операций по недропользованию, включаемое в условия конкурса на предоставление права недропользования по следующей формуле:
МСmin = Ptotal х Кмс
где:
МСmin - минимальное местное содержание в работах (услугах) при проведении операций по недропользованию, включаемое в условия конкурса на предоставление права недропользования (но не более 50 %);
Рtotal - общий объем закупок работ (услуг) недропользователя согласно группе полезного ископаемого конкурса на предоставление права недропользования, тысяч тенге;
Кмс - коэффициент местного содержания (не более 0,5).
7. При признании комиссией по проведению конкурсов на предоставление права недропользования конкурса на предоставление права недропользования не состоявшимся в случаях, предусмотренных подпунктом 2) пункта 1 статьи 53 Закона, по причине несоответствия всех представленных конкурсных предложений требованиям, предусмотренным подпунктом 7) пункта 2 статьи 47 Закона, компетентный орган или местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы могут в порядке, предусмотренном подпунктом 2) пункта 1 статьи 54 Закона, внести изменения в конкурсную документацию в части уменьшения на двадцать пять процентов размера минимального местного содержания в работах (услугах), исчисленного в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.

6. Жергiлiктi атқарушы орган жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың шарттарына енгiзiлетiн, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегi) ең аз жергілікті қамтымды мынадай формула бойынша есептейдi:
мұндағы:
ЖҚmin- жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың шарттарына енгiзілетiн, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу кезiнде жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегi) ең аз жергілікті қамту (бірақ 50%-дан артық емес);
Жtotal - жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстың пайдалы қазбалар тобына сәйкес жер қойнауын пайдаланушының жұмыстарын (көрсетілетін қызметтерін) сатып алуың жалпы көлемi мың теңге;
Kжқ – жергілікті қамту коэффициенті (0,5 артық емес).
7. Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурсты өткізу жөнiндегi комиссия жер қойнауын пайдалану құқығын беруге конкурс Заңның 53-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында көзделген жағдайда өтпедi деп таныған кезде Заңның 47-бабы 2-тармағының 7) тармақшасында көзделген талаптарға барлық ұсынылған конкурстық ұсынымдардың сәйкес келмеу себебi бойынша құзыреттi орган немесе облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органы Заңның 54-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында көзделген тәртiпте осы Қағидаларда көзделген тәртiпте есептелген жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегi) ең аз жергілікті қамтым мөлшерін жиырма бес пайызға азайту бөлiгiнде конкурстық құжаттамаға өзгерiстер енгiзе алады.