Об утверждении Правил оформления и использования сопроводительных накладных на табачные изделия
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 мая 2016 года № 234. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2016 года № 13790. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 1424.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 26.12.2019 № 1424 (вводится в действие с 01.04.2020).
В соответствии с подпунктом 5-4) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 12 июня 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оформления и использования сопроводительных накладных на табачные изделия.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 мая 2016 года № 234
Правила
оформления и использования сопроводительных накладных на табачные изделия
Сноска. Правила в редакции приказа Министра финансов РК от 29.12.2016 № 699 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оформления и использования сопроводительных накладных на табачные изделия (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5-4) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 12 июня 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий" и определяют порядок оформления и использования сопроводительных накладных на табачные изделия (далее – СНТИ) при проведении операций по реализации (отпуску), в том числе на экспорт, перемещению, возврату, транспортировке и импорту табачных изделий физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица.

Темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № 234 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 16 маусымда № 13790 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 1424 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 26.12.2019 № 1424 (01.04.2019 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы" 2003 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 5-4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберу;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен алу күнінен кейін бес жұмыс күн ішінде оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберу;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет - ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 17 мамырдағы
№ 234 бұйрығымен бекітілген
Темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу және пайдалану қағидалары
1-тарау. Жалпы қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 29.12.2016 № 699 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу және пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 12 маусымдағы Заңының 5-бабының 5-4) тармақшасына сәйкес әзірленген және жеке және заңды тұлғалары және (немесе) заңды тұлғалардың құрылымдық бөлімшелері темекі өнімдерін өткізу (жіберу), экспортқа қоса алғанда, ауыстырылу, қайтару, тасымалдау және импорттау бойынша операцияларын жүргізу кезінде темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарын (бұдан әрі – ТӨІЖҚ) ресімдеу және пайдалану тәртібін белгілейді.

Действие настоящих Правил распространяется на физические и юридические лица и (или) структурные подразделения юридического лица, состоящие в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 88 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) на регистрационном учете в качестве налогоплательщиков, осуществляющих отдельные виды деятельности.
Поставщиком является физическое или юридическое лицо и (или) структурное подразделение юридического лица, осуществляющее операции по реализации (отпуску), в том числе на экспорт, перемещению, возврату, транспортировке и импорту табачных изделий (за исключением розничной реализации) (далее – поставщик).
Получателем является физическое или юридическое лицо и (или) структурное подразделение юридического лица, осуществляющее операции по получению табачных изделий при проведении поставщиком операций по реализации (отпуску), в том числе на экспорт, перемещению, возврату, транспортировке и импорту табачных изделий (далее – получатель).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 23.10.2018 № 936 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. При проведении операции по реализации (отпуску), в том числе на экспорт, перемещению, возврату и транспортировке табачных изделий, за исключением розничной реализации табачных изделий, поставщики оформляют сопроводительные накладные на табачные изделия по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – приложение 1).
При импорте (ввозе) табачных изделий на территорию Республики Казахстан СНТИ оформляется получателем до пересечения территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 1.
При проведении операции по реализации табачных изделий без заключения договора в письменной форме на основании сделок, исполняемых при их совершении, поставщики оформляют CНТИ по форме, согласно приложению 1, с указанием количества табачных изделий в ассортименте, подлежащих реализации за день.
Глава 2. Оформление и использование сопроводительных накладных
3. СНТИ оформляются поставщиком табачных изделий в электронном виде посредством Интернет-ресурса (web-приложения) "Кабинет налогоплательщика" (далее – программа) на государственном и (или) русском языках.
Программа размещается на Интернет-ресурсе (web-портале) уполномоченного государственного органа в сфере производства и оборота табачных изделий (далее – уполномоченный орган) и является доступной для использования физическими и юридическими лицами и (или) структурными подразделениями юридического лица.

Осы қағидаларының іс-әрекеті "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 88-баптың 1-тармағы 5) тармақшасына сәйкес жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке және заңды тұлғаларына және (немесе) заңды тұлғалардың құрылымдық бөлімшелеріне таратылады.
Темекі өнімдерін өткізу (жіберу), экспортқа қоса алғанда, ауыстырылу, қайтару, тасымалдау және импорттау (бөлшек саудада өткізуді қоспағанда) бойынша операцияларын жүргізетін жеке немесе заңды тұлға және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық бөлімше жеткізуші болып танылады (бұдан әрі – жеткізуші).
Темекі өнімдерін өткізу (жіберу), экспортқа қоса алғанда, ауыстырылу, қайтару, тасымалдау және импорттау бойынша жеткізуші операцияларды жүргізгенде алушы темекі өнімдерін растау бойынша операцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық бөлімше алушы болып танылады (бұдан әрі – алушы).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 23.10.2018 № 936 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Темекі өнімдерін бөлшек саудада өткізуді қоспағанда, оларды өткізу (жіберу), экспортқа қоса алғанда, ауыстырылу, қайтару және тасымалдау бойынша операцияларын жүргізу кезінде, жеткізуші осы Қағидаларға 1-қосымшаға (бұдан әрі - 1-қосымша) сәйкес нысанда темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттары ресімдейді.
Қазақстан Республикасының аумағына темекі өнімдерін импортты кезінде ТӨІЖҚ-ны алушы 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы аумағының қиылысына дейін ресімдейді.
Орындалатын мәмілелерді жасау кезінде олардың негізінде жазба нысанында шартты жасасусыз темекі өнімдерін өткізу бойынша операцияларын жүргізу кезінде, темекі өнімдерін бір күнде өткізу тиісті олардың саны мен ассортимент көрсетуімен жеткізуші 1-қосымшаға сәйкес нысанда ТӨІЖҚ ресімдейді.
2-тарау. Темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарын рәсімдеу мен пайдалану
3. ТӨІЖҚ темекі өнімдерін жеткізуші Интернет-ресурс ("Салық төлеушінің кабинеті" web-қосымшасы) (бұдан әрі - бағдарлама) арқылы мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде электрондық түрде ресімделеді.
Бағдарлама темекі өнімін өндіру және айналым саласындағы мемлекеттік уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) Интернет-ресурсында (web-порталында) орналастырылады және салық төлеушілердің пайдалануы үшін қол жетімді болып табылады.

4. В СНТИ указываются следующие данные:
1) номер СНТИ (присваивается автоматически программой);
2) дата и время оформления (проставляется автоматически программой);
3) код операции выбирается согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) поставщика (вводится поставщиком, а при импорте – не заполняется);
5) наименование поставщика табачных изделий, его юридический адрес, код органа государственных доходов по месту нахождения (жительства) (проставляется автоматически программой при вводе данных, указанных в подпункте 4) настоящего пункта) (при импорте табачных изделий наименование поставщика вводится получателем вручную, вместо данных об юридическом адресе и коде органа государственных доходов по месту нахождения (жительства) выбирается страна импорта из справочника программы) и адрес отгрузки (выбирается из отображаемого списка программы в соответствии с указанным кодом операции);
6) код органа государственных доходов адреса отгрузки (при импорте табачных изделий – не заполняется) (выбирается из отображаемого списка программы);
7) тип поставщика определяется в соответствии с осуществляемой операцией по реализации (отпуску), в том числе на экспорт, перемещению, возврату, транспортировке и импорту табачных изделий (за исключением розничной реализации) (выбирается из отображаемого списка программы);
8) ИИН или БИН получателя табачных изделий (согласно коду операции, за исключением экспорта) вводится поставщиком, а при импорте табачных изделий вводится получателем. При оформлении СНТИ согласно кодам операций "05", "06" и "07" указываются данные поставщика;
9) наименование получателя табачных изделий, его юридический адрес, код органа государственных доходов по месту нахождения (жительства) (проставляется автоматически программой при вводе данных, указанных в подпункте 8) настоящего пункта, за исключением экспорта) и адрес поставки (выбирается из отображаемого списка программы в соответствии с указанным кодом операции) (при экспорте наименование получателя вводится вручную, вместо данных об юридическом адресе и коде органа государственных доходов по месту нахождения (жительства) выбирается страна экспорта из справочника и адрес поставки не обязателен для заполнения);
10) код органа государственных доходов по адресу поставки получателя (выбирается из отображаемого списка программы, за исключением экспорта, при этом допускается отображение кода органа государственных доходов на уровне города и (или) области);

4. ТӨІЖҚ-нда келесі мәліметтер көрсетіледі:
1) ТӨІЖҚ-н нөмірі (бағдарламамен автоматты түрде береді);
2) ресімдеу күні және уақыты (бағдарламамен автоматты түрде қояды);
3) операция коды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес таңдап алынады;
4) жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) (жеткізуші енгізеді, ал импорт кезінде енгізілмейді);
5) темекі өнімдерін жеткізушінің атауы, оның заңды мекенжайы, орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша мемлекеттік кірістер органның коды (осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді енгізу кезінде бағдарлама автоматты түрде қояды) (темекі өнімдерін импорттау кезінде жеткізушінің атауы алушы қолмен енгізеді, заңды мекенжайы және орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша мемлекеттік кірістер органның кодын мәліметтердің орнына бағдарламаның анықтамасынан импорт елі таңдап алынады) және жөнелту мекенжайы (көрсетілген операцияның кодына сәйкес көрсетілген бағдарламаның тізімінен алынады);
6) жөнелту мекенжайының мемлекеттік кірістер органның коды (темекі өнімдерін импорттау кезінде толтырылмайды) (бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады);
7) жеткізушінің түрі темекі өнімдерін өткізу (жіберу), экспортқа қоса алғанда, ауыстырылу, қайтару, тасымалдау және импорттау бойынша (бөлшек саудада өткізуді қоспағанда) жүзеге асырылатын операциясымен сәйкес анықталады (бағдарламаның көрсетілген тізімінен таңдап алынады);
8) темекі өнімдерін алушының ЖСН немесе БСН (операцияның кодына сәйкес экспортты қоспағанда) жеткізуші енгізеді, ал темекі өнімдерін импорттау кезінде алушы енгізеді. ТӨІЖҚ-ны ресімдеу кезінде "05" "06" және "07" операцияның кодтарына сәйкес жеткізушінің мәліметтері көрсетіледі;
9) темекі өнімдерін алушының атауы, оның заңды мекенжайы, орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша мемлекеттік кірістер органның коды (экспортты қоспағанда, осы тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді енгізу кезінде бағдарлама автоматты түрде береді) және жеткізу мекенжайы (операцияның көрсетілген кодына сәйкес бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады) (экспорт кезінде жеткізушінің атауы қолмен енгізеді, заңды мекенжайы және орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша мемлекеттік кірістер органның кодын мәліметтердің орнына бағдарламаның анықтамасынан экспорт елі таңдап алынады және жеткезу мекенжайынды толтыруға қажет емес);
10) алушының жеткізу мекенжайы бойынша мемлекеттік кірістер органның коды (экспортты қоспағанда, бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады, сонымен бірге қала және (немесе) облыс деңгейінде мемлекеттік кірістер органның кодын көрсету рұқсат етіледі);

11) номер и дата договора или приложения к договору (при наличии);
12) вид транспорта: автомобильный, железнодорожный, воздушный, мультимодальный, морской, внутренний водный или иной (выбирается из отображаемого списка программы);
13) в сведениях о перевозчике (грузоотправителе) (при наличии) указываются данные о физическом (фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН) или юридическом лице (наименование, БИН), осуществляющем перевозку и (или) перемещение табачных изделий (вводятся поставщиком, при импорте – получателем);
14) в сведениях о транспортном средстве указывается (вводятся поставщиком, при импорте – получателем):
при перевозке автомобильным транспортом, на котором товар покидает поставщика – государственный номер транспортного средства, номер прицепа;
при перевозке железнодорожным транспортом – номер транспортной накладной;
при перевозке воздушным транспортом – номер авианакладной;
при перевозке морским или внутренним водным транспортом – номер транспортной накладной;
при мультимодальной перевозке – номер транспортной накладной на первый модуль транспортировки или номер транспортного средства, на котором товар покидает поставщика;
15) общее количество реализуемых (отгружаемых) табачных изделий (указывается в штуках, килограммах, миллилитрах), автоматически проставляется программой путем суммирования объема табачных изделий, указанного в подпункте 24) настоящего пункта);
16) общая стоимость реализуемых (отгружаемых) табачных изделий (автоматически проставляется программой путем суммирования данных, указанных в подпункте 27) настоящего пункта);
17) валюта договора;
18) курс валюты договора по данным Национального Банка Республики Казахстан на дату оформления СНТИ (заполняется вручную);
19) порядковый номер строки;
20) наименование, марка табачного изделия (автоматически проставляется программой при вводе ПИН-кода);
21) персональный идентификационный номер-код табачного изделия (далее – ПИН-код) (выбирается из справочника ПИН-кодов программы);
22) количество табачного изделия в пачке (автоматически проставляется программой при вводе ПИН-кода);
23) количество пачек табачных изделий вводится поставщиком, при импорте – получателем (указывается в штуках);
24) итоговое количество табачных изделий (указывается в штуках, килограммах и миллилитрах, автоматически проставляется программой путем умножения данных, указанных в подпунктах 22) и 23) настоящего пункта);
25) цена одной пачки табачного изделия (указывается в валюте договора и вводится поставщиком, при импорте – получателем);

11) шарттың нөмірі мен шарт жасалған күні немесе шарттың қосымшалары (болған кезде);
12) көліктің түрі: автомобиль, темір жол, әуе, мультимодалдық, теңіз, ішкі су және басқа (бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады);
13) тасымалдаушы (жүкті жөнелтуші) туралы мәліметтерде (болған кезде) темекі өнімін тасымалдауды және (немесе) ауыстырылуды жүзеге асыратын жеке (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), ЖСН) немесе заңды тұлға (атауы, СТН) туралы деректер көрсетіледі (жеткізуші енгізеді, импорт кезінде - алушы);
14) көлік құралы туралы мәліметтерде (жеткізуші енгізеді, импорт кезінде - алушы):
автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде жеткізушіден кететін тауар - көлік құралының мемлекеттік нөмірі, тіркеменің нөмері;
темір жол көлігімен тасымалдау кезінде - көлік жүкқұжаттың нөмірі;
әуе көлігімен тасымалдау кезінде - әуе жүкқұжаттың нөмірі;
теңіз немесе ішкі су көлігімен тасымалдау кезінде - көлік жүкқұжаттың нөмірі;
мультимодалдық тасымалдау кезінде - тасымалдаудың бірінші модуліне жеткізушіден кететін тауар көлік жүкқұжаттың нөмірі немесе көлік құралының нөмірі көрсетіледі;
15) сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) темекі өнімдерінің жалпы саны (осы тармақтың 24) тармақшасында көрсетілген темекі өнімдерінің көлемін қосу жолымен бағдарлама автоматты түрде данамен, килограммен, миллилитрмен) көрсетіледі);
16) сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) темекі өнімдерінің жалпы құны (осы тармақтың 27) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді қосу жолымен бағдарлама автоматты түрде көрсетіледі);
17) шарттың валютасы;
18) ТӨІЖҚ ресімдеу датасына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің мәліметтері бойынша шарттың валютасын бағамы (қолмен толтырылады);
19) жолдың реттік нөмірі;
20) темекі өнімінің атауы, маркасы (ЖСН-коды енгізу кезінде бағдарлама автоматты түрде енгізіледі);
21) темекі өнімінің жеке сәйкестендіру номер-коды (бұдан әрі - ЖСН-коды) (бағдарламаның ЖСН-кодтары анықтамасынан таңдап алынады);
22) қорапта темекі өнімінің саны (ЖСН-коды енгізу кезінде бағдарлама автоматты түрде енгізіледі);
23) темекі өнімдерін қорабының саны жеткізуші енгізіледі, ал импорт кезінде - алушы (данасымен көрсетіледі);
24) темекі өнімдерінің жалпы саны (данада, килограмда, миллилитрде көрсетіледі, осы тармақтың 22) және 23) тармақшаларындағы көрсетілген мәліметтерін көбейту жолымен бағдарлама автоматты түрде беріледі);
25) темекі өнімін бір қорабының бағасы (шарттың валютасымен көрсетіледі және жеткізуші енгізеді, импорт кезінде - алушы);

26) цена одной пачки табачного изделия (указывается в тенге, автоматически проставляется программой путем умножения данных, указанных в подпунктах 18) и 25) настоящего пункта, по кодам операций "06" и "07" заполнение необязательно);
27) общая стоимость табачных изделий (указывается в тенге, автоматически проставляется программой путем умножения данных, указанных в подпунктах 23) и 26) настоящего пункта, по кодам операций "06" и "07" заполнение необязательно);
28) номер СНТИ, выписанной поставщиком, при импорте – выписанной получателем (заполняется в случае необходимости при возврате табачных изделий или ее части, аннулирования или отклонения СНТИ, а также при корректировке данных по реализации без заключения договора в письменной форме на основании сделок, исполняемых при их совершении);
29) общее количество строк в таблице.
5. СНТИ после отправки на сервер уполномоченного органа, распечатываются поставщиком, а при импорте табачных изделий получателем в одном экземпляре на бумажном носителе и передаются перевозчику.
6. СНТИ представляются получателями в уполномоченный орган в электронном виде путем подтверждения получения СНТИ и табачных изделий или отклоняются в программе в течение двадцати пяти календарных дней с даты оформления СНТИ, за исключением случая, когда получателями являются лица, осуществляющие розничную реализацию табачных изделий.
Подтверждение получения СНТИ в программе осуществляется после получения табачных изделий получателем и при отсутствии расхождений с данными, отраженными в СНТИ.
При экспорте табачных изделий и в случаях, когда получателями являются лица, осуществляющие розничную реализацию табачных изделий, подтверждение получателем в программе не требуется.
7. В случае нарушения сроков отклонения, подтверждения или неподтверждения получения СНТИ в программе в автоматическом режиме формируется извещение о нарушении сроков отклонения, подтверждения или неподтверждения получения сопроводительной накладной на табачные изделия по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
После ознакомления с извещением в программе, получатели подтверждают или отклоняют получение СНТИ.
8. При оформлении СНТИ с указанием неполных и (или) недостоверных данных, установленных пунктом 4 настоящих Правил, а также с целью корректировки данных по реализации табачных изделий без заключения договора в письменной форме на основании сделок, исполняемых при их совершении, указанные СНТИ подлежат аннулированию поставщиком (при импорте – получателем) в течение двух рабочих дней с даты оформления таких СНТИ.

26) темекі өнімін бір қорабының бағасы (теңгемен көрсетіледі, осы тармақтың 18) және 25) тармақшаларындағы көрсетілген мәліметтерді көбейту жолымен бағдарлама автоматты түрде көрсетіледі, "06" және "07" операцияның кодтары бойынша толтыру қажет емес);
27) темекі өнімдерінің жалпы құны (теңгемен көрсетіледі, осы тармақтың 23) және 26) тармақшаларындағы көрсетілген мәліметтерді көбейту жолымен бағдарлама автоматты түрде көрсетіледі, "06" және "07" операцияның кодтары бойынша толтыру қажет емес);
28) жеткізуші жазып берген ТӨІЖҚ нөмірі, ал импорт кезінде алушы жазып берген (темекі өнімдерін немесе оның бөлшектерін қайтару кезінде қажеттілік болған жағдайда, ТӨІЖҚ-ы қабылдамау немесе растамау, сонымен қатар орындалатын мәмілелерді жасау кезінде олардың негізінде жазба нысанында шартты жасасусыз темекі өнімдерін өткізу мәліметтерді түзету енгізу кезінде толтырылады);
29) кестедегі жолдың жалпы саны.
5. ТӨІЖҚ уәкілетті органның серверіне жіберілгеннен кейін жеткізуші, ал темекі өнімдерін импорттау кезінде алушы қағаз тасығышта бір данада басып шығарады және тасымалдаушыға беріледі.
6. Темекі өнімдерін бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлға алушы болып танылатын жағдайын қоспағанда, ТӨІЖҚ-ды ресімдеген күннен бастап күнтізбелік жиырма бес күн ішінде ТӨІЖҚ-ды алушылар ТӨІЖҚ және темекі өнімдерін алғанын растау жолымен уәкілетті органға электрондық түрде бағдарламада ұсынады немесе бас тартады.
Бағдарламада ТӨІЖҚ-дың растауы, алушымен темекі өнімдерді алғаннан кейін және ТӨІЖҚ-да көрсетілген деректермен алшақтық болмаса жүзеге асырылады.
Темекі өнімдерін экспорттау кезінде және темекі өнімдерін бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын тұлға алушы болып танылатын жағдайда бағдарламада алушының растауы талап етілмейді.
7. ТӨІЖҚ-н алуды қабылдамаудың, растаудың немесе растамаудың мерзімінің бұзылуы кезінде осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес бағдарламада автоматты түрде темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттың алуды қабылдамаудың, растаудың немесе растамаудың мерзімінің бұзылуы туралы хабарлама нысаны бойынша құрастырылады.
Бағдарламадағы хабарламамен танысқаннан кейін алушылар ТӨІЖҚ-н алуды растайды немесе растамайды.
8. Осы Қағидалардың 4-тармағында белгіленген деректерді толық емес және (немесе) дұрыс емес көрсетіп, сонымен қатар орындалатын мәмілелерді жасау кезінде олардың негізінде жазба нысанында шартты жасасусыз темекі өнімдерін өткізу мәліметтерді түзету енгізу мақсатында ресімделген ТӨІЖҚ-ды жеткізуші (импорт кезінде - алушы) осындай ТӨІЖҚ ресімделген күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде жоюға тиіс.

9. В случае аннулирования СНТИ выписывается новая СНТИ, которая направляется получателю. Дата и время оформления новой СНТИ проставляется автоматически программой. Новая СНТИ оформляется в день аннулирования первоначальной СНТИ.
10. Учет СНТИ автоматически ведется в программе в журнале регистрации сопроводительных накладных на табачные изделия по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
СНТИ попадают в журнал регистрации СНТИ после оформления СНТИ и хранятся на сервере уполномоченного органа.
Приложение 1
к Правилам
оформления и использования
сопроводительных накладных
на табачные изделия
Форма
Сопроводительная накладная на табачные изделия
1) № сопроводительной накладной на табачные изделия
2) Дата и время оформления:
__________________________________час.____мин.
3) Код операции _______________________________
4) ИИН/БИН поставщика ________________________
5) Наименование поставщика, юридический адрес,
код органа государственных доходов по месту
нахождения (жительства) и адрес отгрузки
_____________________________________________
6) Код органа государственных доходов адреса
отгрузки _____________________________________
7) Тип поставщика ____________________________
8) ИИН/БИН получателя
_____________________________
9) Наименование получателя,
юридический адрес, код органа
государственных доходов по месту
нахождения (жительства) и адрес
поставки
_____________________________
10) Код органа государственных
доходов адреса поставки
_____________________________
11) Номер и дата договора или приложения к договору (при его наличии) ___"__" ________ 20_ г.
12) Вид транспорта: □ Автомобильный □ Железнодорожный □ Воздушный □ Мультимодальный □ Морской, внутренний водный □ Иной
13) Сведения о перевозчике (грузоотправителе)
_____________________________________________________________________________
14) Сведения о транспортном средстве ___________________________________________
15) Общее количество реализуемых (отгружаемых) табачных изделий. Всего: _________________ (штук/килограмм/миллилитров)
16) Общая стоимость реализуемых (отгружаемых) табачных изделий. Всего: ____________ (в тенге)
17) Валюта договора
18) Курс валюты договора на дату оформления сопроводительной накладной на табачные изделия
19) №
20) Наименование, марка табачного изделия
21) Пин-код
22) Количество табачного изделия в пачке (в штуках/килограммах/миллилитрах)
23) Количество пачек (в штуках)
24) Итого количество (в штуках/килограммах/миллилитрах)

9. ТӨІЖҚ жойылған жағдайда алушыға жолданатын жаңа ТӨІЖҚ жазып беріледі. Жаңа ТӨІЖҚ ресімдеу күнін бағдарлама автоматты түрде береді. Жаңа ТӨІЖҚ бастапқы ТӨІЖҚ жойылған күні ресімделеді.
10. ТӨІЖҚ-ды есепке алу бағдарламада темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттардың тіркеу журналында осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша автоматты түрде жүргізіледі.
ТӨІЖҚ ресімделгеннен кейін ТӨІЖҚ тіркеу журналына ТӨІЖҚ түседі және уәкілетті органның серверінде сақталады.
Темекі өнімдеріне ілеспе
жүкқұжаттарын ресімдеу және
пайдалану қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаты
1) Темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттың №-і
2) Рәсімделген күні және уақыты:
__________________________________________
____ сағ. ____ мин.
3) Операцияның коды
__________________________________________
4) Жеткізушінің ЖСН (БСН)
__________________________________________
5) Жеткізушінің атауы, заңды мекенжайы, орналасқан (тұрғылықты) жері
бойынша мемлекеттік кірістер органның коды және жөнелту мекенжайы
__________________________________________
6) Жөнелту мекенжайының мемлекеттік кірістер органының коды
__________________________________________
7) Жеткізушінің түрі
__________________________________________
8) Алушының ЖСН (БСН)
____________________________
9) Алушының атауы, заңды мекенжайы, орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша
мемлекеттік кірістер органның коды және жеткізу мекенжайы
____________________________
10) Жеткізу мекенжайының мемлекеттік кірістер органының коды
____________________________
11) Шарттың нөмірі мен шарт жасалған күні немесе шарттың қосымшалары (ол болған кезде) _____ 20__ ж. "__" _______
12) Көліктің түрі:
Автомобиль
Теміржол
Әуе
Мультимодалдік
Теңіз, ішкі сумен
Басқа
13) Тасымалдаушы (жүкті жөнелтуші) туралы мәліметтер
______________________________________________________________________________
14) Көлік құралы туралы мәліметтер
______________________________________________________________________________
15) Сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) темекі өнімдерінің жалпы саны. Барлығы:
_____________ (дана/килограмм/миллилитр)
16) Сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) темекі өнімдерінің жалпы құны. Барлығы:
_____________ (теңге)
17) Шарттың валютасы
18) Темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу күніне шарттың валютасын бағамы
19)
20) Темекі өнімінің атауы, маркасы
21) ЖСН - коды
22) Қорапта темекі өнімінің саны (данада/килограмда/миллилитрде)
23) Қорабының саны (данада/килограмда/миллилитрде)
24) Жалпы саны (данада/килограмда/миллилитрде)

25) Цена за одну пачку в валюте договора
26) Цена одной пачки (в тенге)
27) Общая стоимость табачных изделий (в тенге)
28) Номер сопроводительной накладной на табачные изделия, выписанной поставщиком (в случае возврата табачных изделий или ее части, аннулирования или отклонения сопроводительной накладной на табачные изделия, без договорных отношений)
29) Всего: _______________ строк
Приложение 2
к Правилам оформления и использования
сопроводительных накладных
на табачные изделия
Коды операций
Наименование операции
Код операции
Реализация и (или) отгрузка лицом, осуществляющим производство табачных изделий, оптовому реализатору
01
Реализация и (или) отгрузка лицом, осуществляющим производство табачных изделий, розничному реализатору
02
Реализация и (или) отгрузка лицом, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий, оптовому реализатору
03
Реализация и (или) отгрузка лицом, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий, розничному реализатору
04
Реализация и (или) отгрузка табачных изделий (без заключения договора в письменной форме на основании сделок, исполняемых при их совершении) розничному реализатору
05
Перемещение/передача табачных изделий без цели реализации
06
Внутреннее перемещение табачных изделий
07
Возврат табачных изделий
08
Реализация и (или) отгрузка табачных изделий на экспорт
09
Импорт табачных изделий
10
Приложение 3
к Правилам оформления и использования
сопроводительных накладных на табачные изделия
Форма
Извещение
о нарушении сроков отклонения, подтверждения или неподтверждения
получения сопроводительной накладной на табачные изделия
"___" ________________ 20___ г.
____________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
В соответствии с пунктом 7 Правил оформления и использования сопроводительных
накладных на табачные изделия, утвержденных приказом Министра финансов Республики
Казахстан от "___" _____________ 20 года.
Уведомляет Вас
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование налогоплательщика)
ИИН (БИН) _______________________________________________________________
о нарушении сроков отклонения, подтверждения или неподтверждения получения
сопроводительной накладной на табачные изделия
________________________________________________________________________________
(номер и период представления)
В связи с чем, Вам необходимо явиться в течение 5 рабочих дней в орган
государственных доходов по месту регистрации для дачи объяснений.
Приложение 4
к Правилам оформления и использования
сопроводительных накладных на табачные изделия
Форма
Журнал регистрации
сопроводительной накладной на табачные изделия
Дата СНТИ
с: ___ _____ _____ года по: ___ ___ ____ года
ИИН/БИН поставщика _______________________
Номер СНТИ: ______________________________
Прошло дней _______________________________
Дата подтверждения/ отклонения /
аннулирования сопроводительной
накладной на табачные изделия
с: ____ _____ _____ года
по: ___ ___ _____ года
ИИН/БИН получателя
_____________________________
Статус СНТИ: □ Черновик □ Аннулирована □ Отправлена □ Подтверждена □ Получена □ Отклонена
Дата СНТИ
Номер СНТИ
ИИН/ БИН поставщика
ИИН/ БИН получателя
Код операции
Тип поставщика
Дата подтверждения/ отклонения сопроводительной накладной на табачные изделия
Прошло дней
Статус
Действия
Всего: _______ количество отображаемых строк ________

25) Шарттың валютасымен бір қорабының бағасы
26) Бір қорабының бағасы (теңгемен)
27) Өнімінің жалпы құны (теңгемен)
28) Жеткізуші жазып берген темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттың нөмірі (темекі өнімдерді немесе оның бөлігі қайтарылған, темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжатты қабылдамау немесе растамау, шартсыз қатынасы жағдайда)
29) Барлығы: ____ жол
Темекі өнімдеріне ілеспе
жүкқұжаттарын ресімдеу және
пайдалану қағидаларына
2-қосымша
Операциялар кодтары
Операцияның атауы
Операцияның коды
Темекі өнімдерінің өндірісін жүзеге асырушы тұлға көтере сатушыға өткізу және (немесе) жөнелту
01
Темекі өнімдерінің өндірісін жүзеге асырушы тұлға бөлшек сатушыға өткізу және (немесе) жөнелту
02
Темекі өнімдерінің көтерме саудамен өткізуді жүзеге асырушы тұлға көтере сатушыға өткізу және (немесе) жөнелту
03
Темекі өнімдерінің көтерме саудамен өткізуді жүзеге асырушы тұлға бөлшек сатушыға өткізу және (немесе) жөнелту
04
Темекі өнімдерінің көтерме саудамен өткізуді жүзеге асырушы тұлға бөлшек сатушыға өткізу және (немесе) жөнелту (орындалатын мәмілелерді жасау кезінде олардың негізінде жазба нысанында шартты жасасусыз)
05
Өткізуды мақсатсыз темекі өнімдерінің ауыстырылу/беру
06
Темекі өнімдерінің ішкі ауыстырылу
07
Темекі өнімдерінің қайтару
08
Темекі өнімдерінің экспортқа өткізу және (немесе) жөнелту
09
Темекі өнімдерінің импорты
10
Темекі өнімдеріне ілеспе
жүкқұжаттарын ресімдеу және
пайдалану қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжатты алуды қабылдамаудың, растаудың немесе растамаудың мерзімінің бұзылуы туралы хабарлама
20__ ж. "___" ________
_________________________________________________________________________
(мемлекеттік кіріс органының атауы)
Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 20 жылғы "___" ________ № ____ бұйрығымен
бекітілген, темекі өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және пайдалану қағидаларының
7-тармағына сәйкес, Сізді
_____________________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыру құжатында көрсетілген
жағдайда) немесе атауы)
ЖСН (БСН)
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(нөмірі және табыс етудің кезеңі)
темекі өніміне ілеспе жүкқұжаттардың алынғанының қабылдамағаны, расталғаны немесе
расталмағаны туралы хабардар етеді.
Осыған байланысты, Сіз тіркеу жеріңіздегі мемлекеттік кіріс органына 5 жұмыс күні ішінде
түсініктеме беру үшін келуіңіз қажет.
Темекі өнімдеріне ілеспе
жүкқұжаттарын ресімдеу және
пайдалану қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжатының тіркеу журналы
ТӨІЖҚ-ның күні
__ ж. __ ___ бастап __ ж. __ __________
дейін
Жеткізушінің ЖСН-і (БСН)
____________________________________
ТӨІЖҚ-ның нөмірі: __________________
Өтіп кеткен күндер: __________________
Темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжатты растау/растамау күні
__ ж. __ ___ бастап __ ж. __ __________
Алушының ЖСН-і (БСН)
___________________________________
___________________________________
ТӨІЖҚ мәртебесі:
Алғашқы түрі
Жойылды
Жіберілді
Расталды
Алынды
Расталмады
ТӨІЖҚ-ның күні
ТӨІЖҚ-ның нөмірі
Жеткізушінің ЖСН-і (БСН)
Алушының ЖСН-і (БСН)
Операцияның коды
Жеткізушінің түрі
Темекі өнімдеріне ілеспе жүкқұжатты растау/қайтару күні
Өткен күндердің саны
Мәртебесі
Іс-қимылдар
Көрсетілетін жолдардың саны: ____ барлығы ____