О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 мая 2016 года № 243. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2016 года № 13806.
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2018 г.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9756, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 17 октября 2014 года):
в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
в экономической классификации расходов бюджета:
в категории 1 "Текущие затраты":
в классе 01 "Затраты на товары и услуги":
в подклассе 110 "Заработная плата":
дополнить спецификой 116 следующего содержания:
"116 Обязательные пенсионные взносы работодателей";
в Структуру специфик экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
в подклассе 110 "Заработная плата":
дополнить спецификой 116 следующего содержания:
"116 Обязательные пенсионные взносы работодателей";
дополнить определением следующего содержания:
"По данной специфике отражаются обязательные пенсионные взносы работодателей в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";
в подклассе 130 "Выплата заработной платы отдельным категориям граждан и отчисления взносов в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан":
по специфике 135 "Взносы работодателей по техническому персоналу":
графу определение изложить в следующей редакции:
"Отчисления, производимые государственными учреждениями в бюджет по социальному налогу, социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования, отчисления на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования, выплата пособий по временной нетрудоспособности. По данной специфике также отражаются обязательные профессиональные пенсионные взносы и обязательные пенсионные взносы работодателей.";
2) в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10007, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 8 января 2015 года):
в Правилах составления и представления бюджетной заявки, утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 20 мамырдағы № 243 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 20 маусымда № 13806 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2018 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы Министрiнiң кейбiр бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
1 "Ағымдағы шығындар" санатында:
01 "Тауарлар мен қызметтерге арналған шығындар" сыныбында:
110 "Жалақы" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 116-ерекшелікпен толықтырылсын:
"116 Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналары";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
110 "Жалақы" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 116-ерекшелікпен толықтырылсын:
"116 Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналары";
мынадай мазмұндағы анықтамамен толықтырылсын:
"Осы ерекшелiк бойынша "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 маусымдағы Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналары көрсетiледi";
130 "Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына жалақы төлеу және жарналар аудару" кіші сыныбында:
135 "Техникалық персонал бойынша жұмыс берушілердің жарналары" ерекшелігі бойынша:
Анықтама бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мекемелер әлеуметтік салық бойынша бюджетке жүргізетін аударымдар, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар, уақытша жұмысқа қабілетсіздігі бойынша жәрдемақылар төлеу. Сонымен қатар осы ерекшелік бойынша міндетті кәсіптік зейнетақы жарналар және жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналары көрсетіледі.";
2) "Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидалары" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы
№ 511 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10007 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 8 қаңтарда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларында:

дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
"21-1. Форма 01-116 (приложение 20-1) предназначена для расчета расходов на обязательные пенсионные взносы работодателей.
При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
Приложение 20-1 применяется также для расчета расходов на обязательные пенсионные взносы работодателей по специфике 135 "Взносы работодателей по техническому персоналу".";
дополнить приложением 20-1 в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3)в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2018 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 мая 2016 года № 243
Приложение 20-1
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-116
Расчет расходов на обязательные
пенсионные взносы работодателей
Коды
______________
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Количество работников
Ежемесячный доход работников
Размер обязательного пенсионного взноса работодателя (%)

мынадай мазмұндағы 21-1-тармақпен толықтырылсын:
"21-1. 01-116-нысан (20-1-қосымша) Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналары шығыстарды есептеуге арналған.
Осы нысан бойынша есепті жасау кезінде "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 маусымдағы Заңын басшылыққа алу керек.
20-1-қосымша сонымен қатар 135 "Техникалық персонал бойынша жұмыс берушілердің жарналары" ерекшелігі бойынша жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналарына арналған шығыстарын есептеу үшінде қолданылады.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен алынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерінің эталондық бақылау банкiнде орналастыру үшін жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 20 мамырдағы
№ 243 бұйрығына қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну
қағидаларына 20-1-қосымша
01-116-нысан
Жұмыс берушілердің міндетті зейнетақы жарналарына арналған шығыстар есебі
Кодтары
Жылы |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_______________________|
Функционалдық топ |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме |_______________________|
Бағдарлама |_______________________|
Ерекшелiк |_______________________|
Қызметкерлер саны
Қызметкерлердiң ай сайынғы табысы
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының мөлшерi

Сумма взноса в месяц (гр.2х гр.3)/100
Сумма взноса в год гр.4 х12
1
2
3
4
5
ед.
тыс.тенге
%
тыс.тенге
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения ________________ ________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы ____________ _______________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (нач. ФЭО) ____________ ____________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))

Бiр айдағы жарна сомасы (2-бағ.х3-бағ.)/100
Бiр жылдағы жарна сомасы 4-бағ.х12
1
2
3
4
5
бiрл.
мың теңге
%
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы/ мемлекеттiк
мекеме басшысы _______ __________________________________
(қолы) тегі, аты, ә. (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама
басшысы _______ __________________________________
(қолы) тегі, аты, ә. (болған жағдайда))
Бас бухгалтер
(ҚЭБ бастығы) _______ __________________________________
(қолы) тегі, аты, ә. (болған жағдайда))