Об утверждении формы требования органов государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на медицину, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан, и Правил ее составления
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 416. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2016 года № 14209. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 23 января 2020 года № 56.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 23.01.2020 № 56 (вводится в действие с 01.01.2021).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 4 статьи 606-4 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму требования органов государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на медицину, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила составления формы требования органов государственных доходов о подтверждении расходов на медицину, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного введения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б.Султанов
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
_____________ А. Цой
"___" _______ 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2016 года № 416
Форма
Требование органов государственных доходов
о подтверждении сведений о расходах на медицину,
произведенных физическим лицом на территории
Республики Казахстан
Сведения по физическому лицу
Документ, подтверждающий оказание медицинской услуги
№ п/п
ИИН
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяю щем личность)
Наименование оказанной медицинской услуги
Стоимость оказанной медицинской услуги
Наименованиедокумента
Дата документа
№ документа
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2016 года № 416
Правила составления формы требования органов государственных
доходов о подтверждении сведений о расходах на медицину,
произведенных физическим лицом на территории
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының аумағында жасалған медицинаға жұмсаған жеке тұлғаның шығыстары туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдарының талаптарының нысанын және оны толтыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 416 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 6 қыркүйекте № 14209 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 23 қаңтардағы № 56 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 23.01.2020 № 56 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2021 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 606-4-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына және 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында жасалған медицинаға жұмсаған жеке тұлғаның шығыстар туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдарының талаптарының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында жасалған медицина жұмсаған жеке тұлғаның шығыстар туралы мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарының талаптарының нысанын толтыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жолдануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б.Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің міндетін атқарушы
А. Цой ____________
2016 жылғы "__"_______
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 шілдедегі
№ 416 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған медицинаға жұмсаған жеке тұлғаның шығыстар туралы мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарының талаптарының нысаны
р/с
Жеке тұлға бойынша мәлімет
Көрсетіл ген медициналық қызметтің атауы
Көрсетілген медициналық
қызметтің
сомасы
Көрсетілген медициналық қымзетті растайтын құжат
ЖСН
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландырат ын құжатта көрсетілсе)
Құжаттың атауы
Құжаттың күні
Құжаттың
1
2
3
4
5
6
7
8
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 шілдедегі
№ 416 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған медицинаға жұмсаған жеке тұлғаның шығыстар туралы мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарының талаптарының нысанын толтыру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления формы требования органов государственных доходов о подтверждении расходов на медицину, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан (далее - Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 4 статьи 606-4 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления формы требования органов государственных доходов о подтверждении расходов на медицину, произведенные физическими лицами на территории Республики Казахстан (далее - Сведения).
2. Сведения представляются субъектами здравоохранения:
1) состоящими на регистрационном учете в качестве электронного налогоплательщика - электронным способом через веб-приложение или посредством передачи по информационно-коммуникационной сети, обеспечивающей гарантированную доставку сообщений, и заверяются электронной цифровой подписью;
2) не состоящими на регистрационном учете в качестве электронного налогоплательщика - по почте заказным письмом с уведомлением.
3. Субъекты здравоохранения представляют Сведения в течение тридцати рабочих дней со дня получения требования органа государственных доходов о подтверждении сведений о расходах на медицину, произведенных физическим лицом на территории Республики Казахстан.
Глава 2. Составление формы требования органов государственных
доходов о подтверждении сведений о расходах на медицину,
произведенных физическим лицом на территории
Республики Казахстан
4. В форме указываются Сведения, подтверждающие расходы на медицину, произведенные физическим лицом на территории Республики Казахстан согласно подпункту 1) пункта 1 статьи 156-9 Закона Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам декларирования доходов и имущества физических лиц".
5. Сведения представляются по всем понесенным физическим лицом, расходам на медицину на территории Республики Казахстан отдельно в разрезе каждой представленной услуги.
6.Сведения включают в себя следующие данные:
1) в графе 1 - порядковый номер строки;
2) в графе 2 - индивидуальный идентификационный номер физического лица;
3) в графе 3 - фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица;
4) в графе 4 - наименование оказанной медицинской услуги;
5) в графе 5 - стоимость оказанной медицинской услуги;
6) в графе 6 - наименование документа, подтверждающего оказание медицинской услуги;

1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында жасалған медицинаға жұмсаған жеке тұлғаның шығыстары туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдарының талаптарының нысанын толтыру қағидалары (бұдан әрі - Қағида) "Салық және бюджеттке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 606-4-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына және 4-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында жасалған медицинаға жұмсаған жеке тұлғаның шығыстары туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдарының талаптарының нысаны толтыру тәртібін айқындайды (бұдан әрі - Мәлімет).
2. Мәліметтерді денсаулық сақтау субъектілері:
1) электрондық салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрғандар - веб-қосымша арқылы немесе хабарламаға кепілдікті жеткізуді қамтамасыз ететін ақпараттық-коммуникациялық желі бойынша жіберу арқылы электрондық тәсілмен және электрондық цифрлық қолтаңбамен расталады;
2) электрондық салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрмағандар - хабарламасы бар тапсырыс хатпен почта арқылы ұсынады.
3. Денсаулық сақтау субъектілері Республикасының аумағында жасалған медицинаға жұмсаған жеке тұлғаның шығыстары туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдарының талаптарын алған күннен бастап, отыз жұмыс күні ішінде береді.
2-тарау. Қазақстан Республикасының аумағында жасалған медицинаға жұмсаған жеке тұлғаның шығыстар туралы мәліметтерді растау туралы мемлекеттік кірістер органдарының талаптарының нысанын толтыру
4. "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жеке тұлғалардың кірістер мен мүлкін декларациялау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 156-9 бабы 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес нысанда Қазақстан Республикасының аумағында жасалған медицинаға жұмсаған жеке тұлғаның шығыстары туралы мәліметтерді растайтын мәліметтер көрсетіледі.
5. Мәлімет әрбір қарыз бөлігінде бөлек беріледі.
6. Мәлімет өзіне мынадай деректерді қамтиды:
1) 1-бағанда - жолдың рет нөмірі;
2) 2-бағанда - жеке тұлғаның жеке сәйкестердіру нөмірі;
3) 3-бағанда - жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
4) 4-бағанда - көрсетілген медициналық қызметтің атауы;
5) 5-бағанда - көрсетілген медициналық қызметтің сомасы;
6) 6-бағанда - көрсетілген медициналық қызметті растайтын құжаттың атауы;

7) в графе 7 - дата документа, подтверждающего оказание медицинской услуги;
8) в графе 8 - номер документа, подтверждающего оказание медицинской услуги.

7) 7- бағанда - көрсетілген медициналық қызметті растайтын құжаттың күні;
8) 8-бағанда - көрсетілген медициналық қызметті растайтын құжаттың нөмірі.