О внесении изменения и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2014 года № 587 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 августа 2016 года № 432. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 сентября 2016 года № 14215. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 января 2021 года № 7.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 08.01.2021 № 7 (вводится в действие с 01.01.2023).
В соответствии с пунктом 2 статьи 63 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2014 года № 587 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10156, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 12 февраля 2015 года) следующие изменение и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
1) форму декларации по корпоративному подоходному налогу (форма 100.00) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) правила составления налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (форма 100.00) согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму расчета суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащей уплате за период до сдачи декларации (форма 101.01), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму расчета суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащей уплате за период после сдачи декларации (форма 101.02), согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) правила составления налоговой отчетности (расчета) суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащей уплате за период до сдачи декларации, и налоговой отчетности (расчета) суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащей уплате за период после сдачи декларации (формы 101.01 - 101.02), согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму расчета по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода резидента (форма 101.03), согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) правила составления налоговой отчетности (расчета) по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода резидента (форма 101.03), согласно приложению 7 к настоящему приказу;

"Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 587 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 8 тамыздағы № 432 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 8 қыркүйекте № 14215 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 7 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 08.01.2021 № 7 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 63-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 587 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10156 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 ақпанда жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес корпоративтік табыс салығы бойынша декларацияның нысаны (100.00-нысан);
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (100.00-нысан);
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес декларация тапсырылғанға дейiнгi кезең үшін төленуі тиіс корпоративтік табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасы есебінің нысаны (101.01-нысан);
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес декларация тапсырылғаннан кейінгі кезең үшін төленуі тиіс корпоративтік табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасы есебінің нысаны және (101.02-нысан);
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес декларация тапсырылғанға дейiнгi кезең үшін төлеуі тиіс корпоративтік табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының салық есептілігін (есебiн) және декларация тапсырылғаннан кейінгі кезең үшін төленуі тиіс корпоративтік табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының салық есептілігін (есебiн) жасау қағидалары (101.01 – 101.02-нысандар);
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес резиденттің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша есеп нысаны (101.03-нысан);
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес резиденттің табысына төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (есебін) жасау қағидалары (101.03-нысан);

8) форму расчета по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода нерезидента (форма 101.04), согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) правила составления налоговой отчетности (расчета) по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода нерезидента (форма 101.04), согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму декларации по корпоративному подоходному налогу (форма 110.00) согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) правила составления налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (форма 110.00) согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму декларации по корпоративному подоходному налогу (форма 130.00) согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) правила составления налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (форма 130.00) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму декларации по корпоративному подоходному налогу (форма 150.00) согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) правила составления налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (форма 150.00) согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму декларации по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу, по гражданам Республики Казахстан (форма 200.00) согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) правила составления налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу, по гражданам Республики Казахстан (форма 200.00) согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму декларации по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу по иностранцам и лицам без гражданства (форма 210.00) согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) правила составления налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу по иностранцам и лицам без гражданства (форма 210.00) согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму декларации по индивидуальному подоходному налогу (форма 220.00) согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) правила составления налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу (форма 220.00) согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму декларации по индивидуальному подоходному налогу и имуществу (форма 230.00) согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) правила составления налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу и имуществу (форма 230.00) согласно приложению 23 к настоящему приказу;

8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес резидент еместің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша есеп нысаны (101.04-нысан);
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес резидент еместің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (есебін) жасау қағидалары (101.04-нысан);
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес корпоративтік табыс салығы бойынша декларацияның нысаны (110.00-нысан);
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (110.00-нысан);
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес корпоративтік табыс салығы бойынша декларацияның нысаны (130.00-нысан);
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (130.00-нысан);
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес корпоративтік табыс салығы бойынша декларацияның нысаны (150.00-нысан);
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (150.00-нысан);
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары бойынша жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларацияның нысаны (200.00-нысан);
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары бойынша жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (200.00-нысан);
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар бойынша жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларацияның нысаны (210.00-нысан);
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар бойынша жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (210.00-нысан);
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес жеке табыс салығы бойынша декларацияның нысаны (220.00-нысан);
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес жеке табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (220.00-нысан);
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес жеке табыс салығы және мүлік бойынша декларацияның нысаны (230.00-нысан);
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес жеке табыс салығы және мүлік бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (230.00-нысан);

24) форму декларации по индивидуальному подоходному налогу (форма 240.00) согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) правила составления налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу (форма 240.00) согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму декларации по налогу на добавленную стоимость (форма 300.00) согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) правила составления налоговой отчетности (декларации) по налогу на добавленную стоимость (форма 300.00) согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) форму декларации по косвенным налогам по импортированным товарам (форма 320.00) согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) правила составления налоговой отчетности (декларации) по косвенным налогам по импортированным товарам (форма 320.00) согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) форму заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (форма 328.00) согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) правила заполнения и представления заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (форма 328.00) согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) форму декларации по акцизу (форма 400.00) согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) правила составления налоговой отчетности (декларации) по акцизу (форма 400.00) согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) форму расчета акциза за структурное подразделение или объекты, связанные с налогообложением (форма 421.00), согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) правила составления налоговой отчетности (расчета) акциза за структурное подразделение или объекты, связанные с налогообложением (форма 421.00), согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) форму декларации по роялти, по бонусу добычи, по доле Республики Казахстан по разделу продукции, по дополнительному платежу недропользователя, осуществляющего деятельность по контракту о разделе продукции (форма 500.00), согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) правила составления налоговой отчетности (декларации) по роялти, по бонусу добычи, по доле Республики Казахстан по разделу продукции, по дополнительному платежу недропользователя, осуществляющего деятельность по контракту о разделе продукции (форма 500.00), согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) форму декларации по подписному бонусу и бонусу коммерческого обнаружения (форма 510.00) согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) правила составления налоговой отчетности (декларации) по подписному бонусу и бонусу коммерческого обнаружения (форма 510.00) согласно приложению 39 к настоящему приказу;

24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес жеке табыс салығы бойынша декларацияның нысаны (240.00-нысан);
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес жеке табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (240.00-нысан);
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес қосылған құн салығы бойынша декларацияның нысаны (300.00-нысан);
27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес қосылған құн салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (300.00-нысан);
28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларацияның нысаны (320.00-нысан);
29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (320.00-нысан);
30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің нысаны (328.00-нысан);
31) осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішті толтыру және табыс ету қағидалары (328.00-нысан);
32) осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес акциз бойынша декларацияның нысаны (400.00-нысан);
33) осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес акциз бойынша салық есептілігін (декларация) жасау қағидалары (400.00-нысан);
34) осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес құрылымдық бөлімше немесе салық салуға байланысты объектілер үшін акциз есебінің нысаны (421.00-нысан);
35) осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес құрылымдық бөлімше немесе салық салуға байланысты объектілер үшін акциз салық есептілігін (есебін) жасау қағидалары (421.00-нысаны);
36) осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес роялти бойынша, өндіру бонусы бойынша, өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі бойынша, өнімді бөлу туралы келісімшарт бойынша қызметті жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемі бойынша декларацияның нысаны (500.00-нысан);
37) осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес роялти бойынша, өндіру бонусы бойынша, өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі бойынша, өнімді бөлу туралы келісімшарт бойынша қызметті жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемі бойынша салық есептілігін (декларация) жасау қағидалары (500.00-нысан);
38) осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес қол қойылатын бонус және коммерциялық табу бонусы бойынша декларацияның нысаны (510.00-нысан);
39) осы бұйрыққа 39-қосымшаға сәйкес қол қойылатын бонус және коммерциялық табу бонусы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (510.00-нысан);

40) расчет о размерах и сроках уплаты (передачи) доли Республики Казахстан по разделу продукции, установленных контрактом на недропользование, в натуральной форме (форма 531.00) согласно приложению 40 к настоящему приказу;
41) правила составления налоговой отчетности расчета о размерах и сроках уплаты (передачи) доли Республики Казахстан по разделу продукции, установленных контрактом на недропользование, в натуральной форме (форма 531.00) согласно приложению 41 к настоящему приказу;
42) форму декларации по налогу на сверхприбыль (форма 540.00) согласно приложению 42 к настоящему приказу;
43) правила составления налоговой отчетности (декларации) по налогу на сверхприбыль (форма 540.00) согласно приложению 43 к настоящему приказу;
44) форму декларации по платежу по возмещению исторических затрат (форма 560.00) согласно приложению 44 к настоящему приказу;
45) правила составления налоговой отчетности (декларации) по платежу по возмещению исторических затрат (форма 560.00) согласно приложению 45 к настоящему приказу;
46) форму декларации по рентному налогу на экспорт (форма 570.00) согласно приложению 46 к настоящему приказу;
47) правила составления налоговой отчетности (декларации) по рентному налогу на экспорт (форма 570.00) согласно приложению 47 к настоящему приказу;
48) форму декларации по налогу на добычу полезных ископаемых (форма 590.00) согласно приложению 48 к настоящему приказу;
49) правила составления налоговой отчетности (декларации) по налогу на добычу полезных ископаемых (форма 590.00) согласно приложению 49 к настоящему приказу;
50) форму расчета отчислений в фонды содействия занятости, обязательного медицинского страхования, государственного социального страхования, государственный центр по выплате пенсий и отчислений пользователей автомобильных дорог (форма 641.00) согласно приложению 50 к настоящему приказу;
51) правила составления налоговой отчетности (расчета) отчислений в фонды содействия занятости, обязательного медицинского страхования, государственного социального страхования, государственный центр по выплате пенсий и отчислений пользователей автомобильных дорог (форма 641.00) согласно приложению 51 к настоящему приказу;
52) форму декларации по налогу на транспортные средства, по земельному налогу и налогу на имущество (форма 700.00) согласно приложению 52 к настоящему приказу;
53) правила составления налоговой отчетности (декларации) по налогу на транспортные средства, по земельному налогу и налогу на имущество (форма 700.00) согласно приложению 53 к настоящему приказу;

40) осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта заттай түрде белгіленген өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесінің мөлшері және төлеу (беру) мерзімдері туралы есебінің нысаны (531.00-нысан);
41) осы бұйрыққа 41-қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта заттай түрде белгіленген өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесінің мөлшері және төлеу (беру) мерзімдері туралы есебінің салық есептілігін жасау қағидалары (531.00-нысан);
42) осы бұйрыққа 42-қосымшаға сәйкес үстеме пайда салығы бойынша декларацияның нысаны (540.00-нысан);
43) осы бұйрыққа 43-қосымшаға сәйкес үстеме пайда салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (540.00-нысан);
44) осы бұйрыққа 44-қосымшаға сәйкес тарихи шығындарды өтеу бойынша төлем жөніндегі декларацияның нысаны (560.00-нысан);
45) осы бұйрыққа 45-қосымшаға сәйкес тарихи шығындарды өтеу бойынша төлем жөніндегі салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (560.00-нысан);
46) осы бұйрыққа 46-қосымшаға сәйкес экспортқа рента салығы бойынша декларацияның нысаны (570.00-нысан);
47) осы бұйрыққа 47-қосымшаға сәйкес экспортқа рента салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (570.00-нысан);
48) осы бұйрыққа 48-қосымшаға сәйкес пайдалы қазбаларды өндiру салығы бойынша декларацияның нысаны (590.00-нысан);
49) осы бұйрыққа 49-қосымшаға сәйкес пайдалы қазбаларды өндiру салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (590.00-нысан);
50) осы бұйрыққа 50-қосымшаға сәйкес жұмыспен қамтуға көмектесу, міндетті медициналық сақтандыру, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорларына, зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа және автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдары бойынша декларацияның нысаны (641.00-нысан);
51) осы бұйрыққа 51-қосымшаға сәйкес жұмыспен қамтуға көмектесу, міндетті медициналық сақтандыру, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорларына, зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа аударымдардың және автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдары салық есептілігін (есебін) жасау қағидалары (641.00-нысан);
52) осы бұйрыққа 52-қосымшаға сәйкес көлік құралы салығы, жер салығы мен мүлік салығы бойынша декларацияның нысаны (700.00-нысан);
53) осы бұйрыққа 53-қосымшаға сәйкес көлік құралдары салығы, жер салығы мен мүлік салығы бойынша салық есептілігі (декларация) жасау қағидалары (700.00-нысан);

54) форму расчета текущих платежей по налогу на транспортные средства (форма 701.00) согласно приложению 54 к настоящему приказу;
55) правила составления налоговой отчетности (расчета) текущих платежей по налогу на транспортные средства (форма 701.00) согласно приложению 55 к настоящему приказу;
56) форму расчета текущих платежей по земельному налогу и налогу на имущество (форма 701.01) согласно приложению 56 к настоящему приказу;
57) правила составления налоговой отчетности (расчета) текущих платежей по земельному налогу и налогу на имущество (форма 701.01) согласно приложению 57 к настоящему приказу;
58) форму декларации по налогу на игорный бизнес и фиксированному налогу (форма 710.00) согласно приложению 58 к настоящему приказу;
59) правила составления налоговой отчетности (декларации) по налогу на игорный бизнес и фиксированному налогу (форма 710.00) согласно приложению 59 к настоящему приказу;
60) форму декларации по сбору с аукционов, плате за пользование судоходными водными путями (форма 810.00) согласно приложению 60 к настоящему приказу;
61) правила составления налоговой отчетности (декларации) по сбору с аукционов, плате за пользование судоходными водными путями (форма 810.00) согласно приложению 61 к настоящему приказу;
62) форму расчета сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками (форма 851.00) согласно приложению 62 к настоящему приказу;
63) правила составления налоговой отчетности (расчета) сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками (форма 851.00) согласно приложению 63 к настоящему приказу;
64) форму декларации по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников (форма 860.00) согласно приложению 64 к настоящему приказу;
65) правила составления налоговой отчетности (декларации) по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников (форма 860.00) согласно приложению 65 к настоящему приказу;
66) форму декларации по плате за эмиссии в окружающую среду (форма 870.00) согласно приложению 66 к настоящему приказу;
67) правила составления налоговой отчетности (декларации) по плате за эмиссии в окружающую среду (форма 870.00) согласно приложению 67 к настоящему приказу;
68) форму упрощенной декларации для субъектов малого бизнеса (форма 910.00) согласно приложению 68 к настоящему приказу;
69) правила составления налоговой отчетности (упрощенной декларации) для субъектов малого бизнеса (форма 910.00) согласно приложению 69 к настоящему приказу;
70) форму расчета стоимости патента (форма 911.00) согласно приложению 70 к настоящему приказу;

54) осы бұйрыққа 54-қосымшаға сәйкес көлік құралы салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебінің нысаны (701.00-нысан);
55) осы бұйрыққа 55-қосымшаға сәйкес көлік құралдары салығы бойынша ағымдағы төлемдердің салық есептілігін (есебін) жасау қағидалары (701.00-нысан);
56) осы бұйрыққа 56-қосымшаға сәйкес жер салығы мен мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебінің нысаны (701.01-нысан);
57) осы бұйрыққа 57-қосымшаға сәйкес жер салығы мен мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдердің салық есептілігін (есебін) жасау қағидалары (701.01-нысан);
58) осы бұйрыққа 58-қосымшаға сәйкес ойын бизнесі салығы және тіркелген салық бойынша декларацияның нысаны (710.00-нысан);
59) осы бұйрыққа 59-қосымшаға сәйкес ойын бизнесі салығы және тіркелген салық бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (710.00-нысан);
60) осы бұйрыққа 60-қосымшаға сәйкес аукциондардан алым, кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшiн төлемақы бойынша декларацияның нысаны (810.00-нысан);
61) осы бұйрыққа 61-қосымшаға сәйкес аукциондардан алым, кеме жүзетін су жолдарын пайдаланғаны үшiн төлемақы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (810.00-нысан);
62) осы бұйрыққа 62-қосымшаға сәйкес жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақының ағымдағы төлемдер сомасы есебінің нысаны (851.00-нысан);
63) осы бұйрыққа 63-қосымшаға сәйкес жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақының ағымдағы төлемдер сомасының салық есептілігін (есебін) жасау қағидалары (851.00-нысаны);
64) осы бұйрыққа 64-қосымшаға сәйкес жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы бойынша декларацияның нысаны (860.00-нысан);
65) осы бұйрыққа 65-қосымшаға сәйкес жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (860.00-нысан);
66) осы бұйрыққа 66-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы бойынша декларацияның нысаны (870.00-нысан);
67) осы бұйрыққа 67-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (870.00-нысан);
68) осы бұйрыққа 68-қосымшаға сәйкес шағын бизнес субъектілері үшін оңайлатылған декларацияның нысаны (910.00-нысан);
69) осы бұйрыққа 69-қосымшаға сәйкес шағын бизнес субъектілері үшін салық есептігін (оңайлатылған декларацияны) жасау қағидалары (910.00-нысан);
70) осы бұйрыққа 70-қосымшаға сәйкес патент құны есебінің нысаны (911.00-нысан);

88) правила составления налоговой отчетности (декларации) по налогу на транспортные средства, по земельному налогу и налогу на имущество (форма 700.00) согласно приложению 88 к настоящему приказу;
89) форму расчета текущих платежей по налогу на транспортные средства (форма 701.00) согласно приложению 89 к настоящему приказу;
90) форму расчета текущих платежей по земельному налогу и налогу на имущество (форма 701.01) согласно приложению 90 к настоящему приказу;
91) правила составления налоговой отчетности (расчета) текущих платежей по земельному налогу и налогу на имущество (форма 701.01) согласно приложению 91 к настоящему приказу;
92) правила составления налоговой отчетности (упрощенной декларации) для субъектов малого бизнеса (форма 910.00) согласно приложению 92 к настоящему приказу;
93) форму декларации по налогу на добавленную стоимость (форма 300.00), согласно приложению 93 к настоящему приказу;
94) правила составления налоговой отчетности (декларации) по налогу на добавленную стоимость (форма 300.00), согласно приложению 94 к настоящему приказу;
95) форму декларации по косвенным налогам по импортированным товарам (форма 320.00), согласно приложению 95 к настоящему приказу;
96) правила составления налоговой отчетности (декларации) по косвенным налогам по импортированным товарам (форма 320.00), согласно приложению 96 к настоящему приказу;
97) правила составления налоговой отчетности (декларации) для плательщиков единого земельного налога (форма 920.00) согласно приложению 97 к настоящему приказу;
98) форму реестра договоров аренды (пользования) (форма 871.00) согласно приложению 98 к настоящему приказу;
99) правила составления реестра договоров аренды (пользования) (форма 871.00) согласно приложению 99 к настоящему приказу.";
дополнить приложениями 98 и 99 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

88) осы бұйрыққа 88-қосымшаға сәйкес көлік құралдары салығы, жер салығы мен мүлік салығы бойынша салық есептілігі (декларация) жасау қағидалары (700.00-нысан);
89) осы бұйрыққа 89-қосымшаға сәйкес көлік құралы салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебінің нысаны (701.00-нысан);
90) осы бұйрыққа 90-қосымшаға сәйкес жер салығы мен мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебінің нысаны (701.01-нысан);
91) осы бұйрыққа 91-қосымшаға сәйкес жер салығы мен мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдердің салық есептілігін (есебін) жасау қағидалары (701.01-нысан);
92) осы бұйрыққа 92-қосымшаға сәйкес шағын бизнес субъектілері үшін салық есептілігін (оңайлатылған декларацияны) жасау қағидалары (910.00-нысан);
93) осы бұйрыққа 93-қосымшаға сәйкес қосылған құн салығы бойынша декларацияның нысаны (300.00-нысан);
94) осы бұйрыққа 94-қосымшаға сәйкес қосылған құн салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (300.00-нысан);
95) осы бұйрыққа 95-қосымшаға сәйкес импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларацияның нысаны (320.00-нысан);
96) осы бұйрыққа 96-қосымшаға сәйкес импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (320.00-нысан);
97) осы бұйрыққа 97-қосымшаға сәйкес бірыңғай жер салығын төлеушілерге арналған салық есептілігін (декларацияны) жасау қағидалары (920.00-нысан);
осы бұйрыққа 98-қосымшаға сәйкес жалға беру (пайдалану) шарттары тізілімінің нысаны (871.00-нысан);
осы бұйрыққа 99-қосымшаға сәйкес жалға беру (пайдалану) шарттарының тізілімін жасау қағидалары (871.00-нысан) бекітілсін.";
осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 98 және 99–қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыруүшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 августа 2016 года
№ 432
Приложение 98
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 декабря 2014 года
№ 587
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 августа 2016 года
№ 432
Приложение 99
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 25 декабря 2014 года
№ 587
Правила составления
реестра договоров аренды (пользования) (форма 871.00)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления реестра договоров аренды (пользования) (форма 871.00) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления формы налоговой отчетности реестра договоров аренды (пользования) (далее – реестр), представляемый юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, предоставляющими в аренду (пользование) торговые объекты, торговые места в торговых объектах, в том числе на торговых рынках.
2. Реестр состоит из самого реестра (форма 871.00) и приложения к нему (формы 871.01), предназначенных для отражения индивидуальными предпринимателями или юридическими лицами, предоставляющими в аренду (пользование) торговые объекты, торговые места в торговых объектах, в том числе на торговых рынках, сведений по договорам аренды (пользования) за отчетный период в соответствии с пунктом 2 статьи 63 Налогового кодекса.
3. При заполнении реестра не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком "–" в первой левой ячейке соответствующей строки (графы) реестра.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки реестра не заполняются.
6. Приложение к реестру составляется при заполнении строк в реестре, требующих раскрытия соответствующих показателей.
7. В случае превышения количества показателей в строках, имеющихся на листе приложения к реестру, дополнительно заполняется аналогичный лист приложения к реестру.
8. При составлении реестра:
1) на бумажном носителе – заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе – заполняется в соответствии со статьей 68 Налогового кодекса.
9. Реестр подписывается налогоплательщиком либо его представителем и заверяется печатью налогоплательщика либо его представителя, имеющего в установленных законодательством Республики Казахстан случаях печать со своим наименованием, в соответствии с пунктом 3 статьи 61 Налогового кодекса.

4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 8 тамыздағы
№ 432 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 587 бұйрығына
98-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 8 тамыздағы
№ 432 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 587 бұйрығына
99-қосымша
Жалға беру (пайдалану) шарттарының тізілімін жасау қағидалары (871.00-нысан)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жалға беру (пайдалану) шарттарының тізілімін жасау қағидалары (871.00-нысан) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес әзірленген және сауда объектілерін, сауда объектілеріндегі, оның ішінде сауда базарларындағы сауда орындарын жалға (пайдалануға) беретін заңды тұлғалар немесе дара кәсіпкерлер тапсыратын жалға беру (пайдалану) шарттары тізілімінің (бұдан әрі - тізілім) салық есептілігінің нысанын жасау тәртібін айқындайды.
2. Тізілім тізілімнің өзінен (871.00-нысан) және Салық кодексінің 63-бабы 2-тармағына сәйкес есепті кезең үшін сауда объектілерін, сауда объектілеріндегі, оның ішінде сауда базарларындағы сауда орындарын жалға (пайдалануға) беретін дара кәсіпкерлер немесе заңды тұлғалардың жалға беру (пайдалануға) шарттары бойынша мәліметтерді көрсетуге арналған оған қосымшадан (871.01-нысан) тұрады.
3. Тізілімді толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
4. Сомалардың теріс мәндері тізілімнің тиісті жолының (бағанының) бірінші сол жақтағы торкөзінде "–" белгісімен белгіленеді.
5. Көрсеткіштер болмаған кезде тізілімнің тиісті төркөздері толтырылмайды.
6. Тізілімге қосымша тізілімдегі тиісті көрсеткіштерді ашып көрсетуді талап ететін жолдарды толтыру кезінде жасалады.
7. Тізілімге қосымшаның парағында бар жолдардағы көрсеткіштердің саны асып кеткен жағдайда тізілімге қосымшаның осындай парағы қосымша толтырылады.
8. Тізілімді жасау кезінде:
1) қағаз жеткізгіште – қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспаханалық бас әріптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық жеткізгіште – Салық кодексінің 68-бабына сәйкес толтырылады.
9. Тізілімге Салық кодексінің 61-бабының 3-тармағына сәйкес салық төлеуші не оның өкілі қол қояды және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда өзінің атауы жазылған мөрі бар салық төлеушінің мөрімен не оның өкілінің мөрімен куәландырылады.

10. При представлении реестра:
1) в явочном порядке на бумажном носителе – составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой органа государственных доходов;
2) по почте заказным письмом с уведомлением на бумажном носителе – налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде – налогоплательщик получает уведомление о принятии или непринятии налоговой отчетности системой приема налоговой отчетности органов государственных доходов.
11. В разделах "Общая информация о налогоплательщике и торговом объекте, в том числе о торговом рынке" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" реестра.
Глава 2. Составление реестра (форма 871.00)
12. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" указываются:
1) ИИН (БИН) – индивидуального предпринимателя или юридического лица, предоставляющего в аренду (пользование) торговые объекты, торговые места в торговых объектах, в том числе на торговых рынках;
2) налоговый период, за который представляется налоговая отчетность (указывается арабскими цифрами);
3) фамилия, имя отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика, предоставляющего в аренду (пользование) торговые объекты, торговые места в торговых объектах, в том числе на торговых рынках;
4) вид реестра.
Соответствующие ячейки отмечаются с учетом отнесения реестра к видам налоговой отчетности, указанным в статье 63 Налогового кодекса;
5) номер и дата уведомления. Ячейки А и В заполняются в случае представления реестра по уведомлению, предусмотренного подпунктом 4) пункта 3 статьи 63 Налогового кодекса;
6) код валюты.
Указывается код валюты в соответствии с приложением 23 "Классификатор валют", утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций";
7) количество представленных приложений.
13. В разделе "Сведения о торговых объектах, в том числе о торговых рынках":
1) в строке 871.00.001 указывается количество торговых объектов;
2) в строке 871.00.002 указывается количество арендаторов торговых объектов, торговых мест в торговых объектах, в том числе на торговых рынках.
В строках А, В и С указывается количество арендаторов-физических лиц, незарегистрированных в качестве индивидуальных предпринимателей, индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, осуществляющие торговую деятельность в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности" (далее- Закон);

10. Тізілімді табыс ету кезінде:
1) келу тәртібінде қағаз жеткізгіште - екі данада жасалады, бір данасы мемлекеттік кірістер органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) қағаз жеткізгіште хабарламасы бар тапсырыс хатпен пошта арқылы – салық төлеуші пошта немесе өзге байланыс ұйымының хабарламасын алады;
3) электронды түрде – салық төлеуші (салық агенті) мемлекеттік кірістер органдарының салық есептілігін қабылдау жүйесінің салық есептілігін қабылдағаны не қабылдамағаны туралы хабарламасын алады.
11. Тізілімге "Салық төлеуші туралы және сауда объектісінің, оның ішінде сауда базары туралы жалпы ақпарат" қосымшаның бөлімінде "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
2-тарау. Тізілімді жасау (871.00-нысан)
12. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" деген бөлімде:
1) сауда объектілерін, сауда объектілеріндегі, оның ішінде сауда базарларындағы сауда орындарын жалға (пайдалануға) беретін дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның ЖСН (БСН);
2) салық есептілігі табыс етілетін салық кезеңі (араб сандарымен көрсетіледі);
3) сауда объектілерін, сауда объектілеріндегі, оның ішінде сауда базарларындағы сауда орындарын жалға (пайдалануға) беретін салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе атауы.
4) Тізілімнің түрі.
Тиісті торкөздер Салық кодексінің 63-бабында көрсетілген салық есептілігі түрлеріне тізілімнің жатқызылуы ескеріле отырып белгіленеді;
5) хабарламаның нөмірі мен күні. А және В торкөздері Салық кодексінің 63-бабы 3-тармағының 4) тармақшасында көзделген хабарлама бойынша тізілімді тапсырған жағдайда толтырылады;
6) валюта коды.
"Кеден декларацияларын толтыру үшін пайдаланыталын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 23 "Валюта жіктеуіші" қосымшасына сәйкес валюта коды көрсетіледі;
7) табыс етілген қосымшалардың саны көрсетіледі.
13. "Сауда объектілері, оның ішінде сауда базарлары туралы мәліметтер" бөлімінде:
1) 871.00.001 жолында сауда объектілерінің саны көрсетіледі;
2) 871.00.002 жолында сауда объектілерін, сауда объектілеріндегі, оның ішінде сауда базарларындағы сауда орындарын жалға алушылардың жалпы саны көрсетіледі.
А, В және С жолында "Сауда қызметін реттеу туралы" 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (келесіде –Заң) сәйкес сауда қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер ретінде тіркелмеген жалға алушы-жеке тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің және заңды тұлғалардың саны көрсетіледі.

3) в строке 871.00.003 указывается сумма арендной платы в соответствии с договором аренды (пользования), определяемая как сумма итоговой строки L по всем формам 871.01;
4) в строке 871.00.004 указывается фактически уплаченная сумма арендной платы, определяемая как сумма итоговой строки М по всем формам 871.01;
5) в строке 871.00.005 указывается сумма возмещаемых расходов, подлежащая к уплате в соответствии с договором аренды (пользования), определяемая как сумма итоговой строки N по всем формам 871.01;
6) в строке 871.00.006 указывается фактически уплаченная сумма возмещаемых расходов, определяемая как сумма итоговой строки О по всем формам 871.01.
14. В разделе "Ответственность налогоплательщика":
1) в поле "Ф.И.О. (при его наличии) налогоплательщика (руководителя)" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами.
В случае, если реестр представляется индивидуальным предпринимателем, в поле указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика, которые заполняются в соответствии с документами, удостоверяющими личность;
2) указывается дата подачи реестра в орган государственных доходов;
3) указывается код органа государственных доходов по месту нахождения налогоплательщика;
4) в поле "Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица, принявшего реестр" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника органа государственных доходов, принявшего реестр;
5) указывается дата приема реестра должностным лицом органа государственных доходов в соответствии с пунктом 2 статьи 584 Налогового кодекса;
6) указывается входящий номер документа, присваиваемый органом государственных доходов;
7) указывается дата почтового штемпеля, проставленного почтовой или иной организацией связи.
Глава 3. Составление формы 871.01.
15. Форма 871.01 предназначена для отражения индивидуальными предпринимателями или юридическими лицами, предоставляющими в аренду (пользование) торговые объекты, торговые места в торговых объектах, в том числе на торговых рынках, следующих сведений по договорам аренды (пользования) за отчетный период в соответствии с пунктом 2 статьи 63 Налогового кодекса.
При наличии у индивидуального предпринимателя или юридического лица нескольких торговых объектов, в том числе торговых рынков, приложение по форме 871.01 заполняется отдельно по каждому торговому объекту, в том числе торговому рынку.
16. В разделе "Общая информация о налогоплательщике и торговом объекте, в том числе о торговом рынке" указываются:

3) 871.00.003 жолында барлық 871.01 нысаны бойынша L жолының жиынтық сомасы ретінде айқындалатын жалға беру (пайдалану) шартына сәйкес төленуге жататын жалға беру төлемінің сомасы көрсетіледі;
4) 871.00.004 жолында барлық 871.01 нысаны бойынша М жолының жиынтық сомасы ретінде айқындалатын нақты төленген жалға беру төлемінің сомасы көрсетіледі;
5) 871.00.005 жолында барлық 871.01 нысаны бойынша N жолының жиынтық сомасы ретінде айқындалатын жалға беру (пайдалану) шартына сәйкеc төленуге жататын өтелетін шығыстардың сомасы көрсетіледі;
6) 871.00.006 жолында барлығы 871.01 нысаны бойынша О жолының жиынтық сомасы ретінде айқындалатын нақты төленген өтелетін шығыстар сомасы көрсетіледі.
14. "Салық төлеушінің жауапкершілігі" бөлімінде:
1) "Салық төлеушінің (басшының) Т.А.Ә. (ол болған кезде)" жолында құрылтай құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі.
Егер тізілімді дара кәсіпкер табыс еткен жағдайда, жолда салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі, онда жеке басын куәландыратын құжаттарға сәйкес толтырылады.
2) мемлекеттік кірістер органына тізілімді тапсырған күні көрсетіледі;
3) салық төлеушінің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі;
4) "Тізілімді қабылдаған лауазымды адамның Т.А.Ә.(ол болған кезде)" жолында тізілімді қабылдаған мемлекеттік кірістер органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
5) Салық кодексінің 584-бабы 2-тармағына сәйкес лауазымды адаммен Тізілімді қабылданған күні көрсетіледі;
6) мемлекеттік кірістер органы беретін құжаттың кіріс нөмірі;
7) пошта немесе өзге байланыс ұйымы қойған пошта штемпелінің күні көрсетіледі.
3-тарау. 871.01-нысанын жасау
15. 871.01- нысаны Салық кодексінің 63-бабы 2-тармағына сәйкес сауда объектілерін, сауда объектілеріндегі, оның ішінде сауда базарларындағы сауда орындарын жалға (пайдалануға) беретін дара кәсіпкерлер немесе заңды тұлғалардың есепті кезең үшін жалға беру (пайдалануға) шарттары бойынша мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған.
Егер дара кәсіпкерде немесе заңды тұлғада бірнеше сауда объектілері, оның ішінде сауда базарлары болса, 871.01- нысаны бойынша қосымша әрбір сауда объекті, оның ішінде сауда базары бойынша жеке толтырылады.
16. "Салық төлеуші туралы және сауда объектісі, оның ішінде сауда базары туралы жалпы ақпарат" бөлімінде:

1) ИИН (БИН) – индивидуального предпринимателя или юридического лица, предоставляющего в аренду (пользование) торговые объекты, торговые места в торговых объектах, в том числе на торговых рынках;
2) налоговый период, за который представляется налоговая отчетность (указывается арабскими цифрами);
3) наименование торговой сети.
Заполняется в случае, если торговый объект или торговый рынок входит в торговую сеть;
4) наименование торгового объекта;
5) категория торгового объекта.
Указываются соответствующие ячейки в соответствии с подпунктами 16-1 и 16-2 статьи 1 Закона;
6) общая площадь, в квадратных метрах;
7) торговая площадь, в квадратных метрах;
8) количество торговых мест;
9) адрес места нахождения торгового объекта.
17. В разделе "Сведения по арендаторам":
1) в графе А указывается очередной порядковый номер;
2) в графе В указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование арендатора, арендующее (получившее в пользование) торговые объекты, торговые места в торговых объектах, в том числе на торговых рынках;
3) в графе С указывается один из следующих статусов арендатора:
цифра 1, если арендатором является физическое лицо, незарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя;
цифра 2, если арендатором является индивидуальный предприниматель;
цифра 3, если арендатором является юридическое лицо;
4) в графе D указывается ИИН (БИН) арендатора;
5) в графе Е указывается номер документа, удостоверяющего личность арендатора - физического лица;
6) в графе F указывается дата выдачи документа, удостоверяющего личность арендатора;
7) в графе G указывается номер (при его наличии) договора аренды (пользования);
8) в графе Н указывается дата заключения договора аренды (пользования);
9) в графе I указывается назначение торгового места, торгового объекта (например, ресторан, кафе, промышленные товары и далее);
10) в графе J указывается место нахождения торгового места в торговом объекте (например, ряд, сектор и номер расположения торгового объекта или места);
11) в графе К указывается фактический период аренды (пользования) торгового объекта или места;
12) в графе L указывается сумма арендной платы в соответствии с договором аренды (пользования);
13) в графе М указывается фактически уплаченная сумма арендной платы;
14) в графе N указывается сумма возмещаемых расходов, подлежащая к уплате в соответствии с договором аренды (пользования);
15) в графе O указывается фактически уплаченная сумма возмещаемых расходов.
В графах L, М, N и O строки 0001 указываются итоговые значения суммы арендной платы, подлежащей к уплате в соответствии с договором аренды (пользования), фактически уплаченной суммы арендной платы, суммы возмещаемых расходов, подлежащей к уплате в соответствии с договором аренды (пользования) и фактически уплаченной суммы возмещаемых расходов, соответственно.

1) сауда объектілерін, сауда объектілеріндегі, оның ішінде сауда базарларындағы сауда орындарын жалға (пайдалануға) беретін дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның ЖСН(БСН);
2) салық есептілігі табыс етілетін салық кезеңі (араб сандарымен көрсетіледі);
3) сауда желісінің атауы.
Егер сауда объектісі немесе сауда базары сауда желісіне кірген жағдайда толтырылады;
4) сауда объектісінің атауы;
5) сауда объектісінің санаты.
Заңның 1 бабы 16-1 және 16-2 тармақшаларына сәйкес сәйкесінше торкөздер көрсетіледі;
6) жалпы алаңы, шаршы метрде;
7) сауда алаңы, шаршы метрде;
8) жалға беруге арналған сауда орындарының саны;
9) сауда объектісінің орналасқан жерінің мекен-жайы көрсетіледі.
17. "Жалға алушылар бойынша мәліметтер" бөлімінде:
1) А бағанында кезекті реттік нөмірі;
2) В бағанында сауда объектілерін, сауда объектілеріндегі, оның ішінде сауда базарларындағы сауда орындарын жалға (пайдалануға) алатын жалға алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе атауы көрсетіледі;
3) С бағанында жалға алушылардың мынадай мәртебелерінің бірі көрсетіледі:
1-саны, егер жалға алушы жеке кәсіпкер ретінде тіркелмеген жеке тұлға болса;
2-саны, егер жалға алушы жеке кәсіпкер болса;
3-саны, егер жалға алушы заңды тұлға болса.
4) D бағанында жалға алушының ЖСН(БСН) көрсетіледі;
5) Е бағанында жеке тұлғаның-жалға алушының жеке басын куәландыратын құжатының нөмірі көрсетіледі;
6) F бағанында жалға алушының жеке басын куәландыратын құжаттың берілген күні көрсетіледі;
7) G бағанында жалға беру (пайдалану) шартының нөмірі (ол болған кезде) көрсетіледі;
8) H бағанында жалға беру (пайдалану) шартының жасалған күні көрсетіледі;
9) І бағанында сауда орнының, сауда объектісінің мақсаты (мысалы: мейрамхана, кафе, аспаздық, өнеркәсіп тауарлар және басқалары) көрсетіледі;
10) J бағанында сауда объектісіндегі сауда орнының орналасқан жері (мысалы: сауда объектісінің немесе орынның қатары, секторы және нөмірі) көрсетіледі;
11) К бағанында сауда объектісінің немесе орнының жалға берудің (пайдалану) нақты кезеңі көрсетіледі;
12) L бағанында жалға беру (пайдалану) шартына сәйкес төленуге жататын жалға беру төлемінің сомасы көрсетіледі;
13) М бағанында нақты төленген жалға беру төлемінің сомасы көрсетіледі;
14) N бағанында жалға беру (пайдалану) шартына сәйкеc төленуге жататын өтелетін шығыстар сомасы көрсетіледі;
15) О бағанында нақты төленген өтелетін шығыстар сомасы көрсетіледі;
0001 жолдың L, М, N және О бағандарында жалға беру (пайдалану) шартына сәйкес төленуге жататын жалға беру төлемінің сомасының,жалға беру төлемінің нақты төленген сомасының, жалға беру (пайдалану) шартына сәйкеc төленуге жататын өтелетін шығыстар сомасының және нақты төленген өтелетін шығыстар сомасының қорытынды мәні көрсетіледі.

Величина итоговых строк 0001 графы L переносится в строку 871.00.003.
Величина итоговой строки 0001 графы М переносится в строку 871.00.004.
Величина итоговой строки 0001 графы N переносится в строку 871.00.005.
Величина итоговой строки 0001 графы О переносится в строку 871.00.006.

L бағанының 0001 жолдарының қорытынды шамасы 871.00.003 жолына көшіріледі.
М бағанының 0001 жолдарының қорытынды шамасы 871.00.004 жолына көшіріледі.
N бағанының 0001 жолдарының қорытынды шамасы 871.00.005 жолына көшіріледі.
О бағанының 0001 жолдарының қорытынды шамасы 871.00.006 жолына көшіріледі.