О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 66 "Об утверждении Правил применения воинских частей гражданской обороны в мирное время"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 августа 2016 года № 852. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2016 года № 14262.
В соответствии со статьей 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 66 "Об утверждении Правил применения воинских частей гражданской обороны в мирное время" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10390, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 2 декабря 2015 года) следующие изменения:
в Правилах применения воинских частей гражданской обороны в мирное время, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
подпункт 22) изложить в следующей редакции:
"22) содержание и функционирование защищенного запасного командного пункта управления;";
подпункт 23) исключить;
подпункт 3) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) обеспечение охраны и обслуживание защищенного запасного командного пункта управления;";
подпункт 7) пункта 10 исключить;
подпункты 1) и 2) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"1) введение в действие (реализация, исполнение) планов действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и их корректировка;
2) проведение аварийно-спасательных работ в зоне чрезвычайной ситуации, сбор, анализ и обмен информацией об обстановке и ходе проведения работ;";
подпункт 8) пункта 12 исключить;
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Передача соответствующего распоряжения Главнокомандующего НГ проводится через оперативных дежурных Центра управления войсками НГ и оперативных дежурных Центра управления в кризисных ситуациях КЧС.
17. Командир подразделения, переданный в оперативное подчинение, ежедневно докладывает Главнокомандующему НГ и Председателю КЧС о проделанных мероприятиях через оперативных дежурных Центра управления войсками НГ и Центра управления в кризисных ситуациях КЧС.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Передача соответствующего распоряжения Главнокомандующего НГ проводится через оперативных дежурных Центра управления войсками НГ и оперативных дежурных Центра управления в кризисных ситуациях КЧС.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Командир подразделения, переданный в оперативное подчинение, ежедневно докладывает Главнокомандующему НГ и Председателю КЧС о проделанных мероприятиях через оперативных дежурных Центра управления войсками НГ и Центра управления в кризисных ситуациях КЧС.".

"Бейбіт уақытта азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерін қолдану қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 66 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 24 тамыздағы № 852 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 28 қыркүйекте № 14262 болып тіркелді.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бейбіт уақытта азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерін қолдану қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 66 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10390 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 2 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бейбіт уақытта азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерін қолдану қағидаларында:
3-тармақта:
22) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"22) қорғалған қосалқы командалық басқару пункттерін ұстау және оның жұмыс істеуі;";
23) тармақшасы алып тасталсын;
8-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) қорғалған қосалқы командалық басқару пунктін күзетуді және оған қызмет көрсетуді қамтамасыз ету;";
10-тармақтың 7) тармақшасы алып тасталсын;
11-тармақтың 1) және 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимыл жоспарларын қолданысқа енгізу (іске асыру, орындау) және оларды түзету;
2) төтенше жағдайлар аймағында авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу, жұмыстардың ахуалы және оны жүргізу барысы туралы ақпарат жинау, талдау және алмасу;";
12-тармақтың 8) тармақшасы алып тасталсын;
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. ҰҰ Бас қолбасшысының тиісті өкімін беру ҰҰ әскерлерін басқару орталығының жедел кезекшілері және ТЖК Дағдарыс жағдайларында басқару орталығының жедел кезекшілері арқылы жүргізіледі.
17. Жедел бағынысқа берілген бөлімше командирі күн сайын ҰҰ Бас қолбасшысына және ТЖК төрағасына атқарылған іс-шаралар туралы ҰҰ әскерлерін басқару орталығының және ТЖК Дағдарыс жағдайларында басқару орталығының жедел кезекшілері арқылы баяндайды.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. ҰҰ Бас қолбасшысының тиісті өкімін беру ҰҰ әскерлерін басқару орталығының жедел кезекшілері және ТЖК Дағдарыс жағдайларында басқару орталығының жедел кезекшілері арқылы жүргізіледі.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Жедел бағынысқа берілген бөлімше командирі атқарылған іс-шаралар туралы ҰҰ Бас қолбасшысына және ТЖК төрағасына ҰҰ әскерлерін басқару орталығының және ТЖК Дағдарыс жағдайларында басқару орталығының жедел кезекшілері арқылы баяндайды.".

2. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Беккер В.Р.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Ильина Ю.В. и Комитет по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Беккер В.Р.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті (В.Р. Беккер) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркелгеннен кейін күнтiзбелiк он күн iшiнде оны мерзiмдi баспа басылымдарында және "Әдiлет" ақпараттық-құқықтық жүйесiнде ресми жариялауға жолдауды;
3) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Ю.В. Ильинға және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитетіне (В.Р. Беккер) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов