О внесении изменений и дополнения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 октября 2013 года № 630 "Об утверждении образцов жетонов сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной и патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 ноября 2016 года № 1043. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 декабря 2016 года № 14519.
В соответствии с пунктом 1 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 октября 2013 года № 630 "Об утверждении образцов жетонов сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной и патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8933, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 10 апреля 2014 года № 69 (27690)) следующие изменения и дополнение:
наименование приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении образцов жетонов сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной, патрульной полиции и специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан";
пункт 1 приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые образцы жетонов сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной, патрульной полиции и специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан.";
в Образцах жетонов сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной и патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан утвержденных указанным приказом:
наименование изложить в следующей редакции:
"Образцы жетонов сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной, патрульной полиции и специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан.";
наименование 1. Образец жетона сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного указанным приказом, изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Образец жетона сотрудников строевых подразделений дорожно-патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан";
в Описании жетона сотрудника строевого подразделения дорожно- патрульной полиции, утвержденного указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. В нижней части жетона имеется накладка желтого цвета с четырехзначным кодовым знаком черного цвета и двухзначной серией жетонов сотрудника строевого подразделения дорожно-патрульной, патрульной полиции и специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан органов внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению к настоящим Образцам.";
наименование 2. Образец жетона сотрудников строевых подразделений патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного указанным приказом, изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік және патрульдік полициясының саптық бөліністері қызметкерлерінің жетондарының үлгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 31 қазандағы № 630 бұйрығына өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 10 қарашадағы № 1043 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 14 желтоқсанда № 14519 болып тіркелді.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 20-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік және патрульдік полициясының саптық бөліністері қызметкерлерінің жетондарының үлгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 31 қазандағы № 630 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекетік тіркеу тізілімінденде № 8933 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2014 жылғы 10 сәуірде № 69 (27690) жарияланған) мынадай өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік, патрульдік полициясы және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің жетондарының үлгілерін бекіту туралы"
бұйрықтың 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік, патрульдік полициясы және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің жетондарының қоса берілген үлгілері бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік және патрульдік полициясының саптық бөліністері қызметкерлерінің жетондарының үлгілерінде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
Атауы 1. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік полициясының саптық бөліністері қызметкерлерінің жетондарының үлгілері мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік полициясының саптық бөліністері қызметкерлерінің жетонының үлгісі";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген жол-патрульдік полициясының саптық бөліністері қызметкерлерінің жетонының сипаттамасы:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жетонның төменгі бөлігінде осы Үлгілерге қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік, патрульдік полициясы және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерінің жетондарының кара түсті төрт санды код белгісі және екі санды сериясы бар сары түсті жапсырма болады.".
Атауы 2. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары патрульдік полицияның саптық бөліністері қызметкерінің жетонының белгісі мынадай редакцияда жазылсын:

"Глава 2. Образец жетона сотрудников строевых подразделений патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан";
в Описании жетона сотрудника строевого подразделения патрульной полиции, утвержденного указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. В нижней части жетона имеется накладка желтого цвета с четырехзначным кодовым знаком черного цвета и двухзначной серией жетонов сотрудника строевого подразделения дорожно-патрульной, патрульной полиции и специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан органов внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению к настоящим Образцам.";
дополнить главой 3 следующего содержания:
"Глава 3. Образец жетона сотрудников строевых подразделений специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики
Описание жетона сотрудника строевого подразделения специализированной службы охраны
1. Жетон сотрудника строевого подразделения специализированной службы охраны (рисунки 5 - 6) изготавливается из анодированного алюминия в форме перевернутой подковы серебристого цвета диаметром 90 миллиметров (далее - мм) и состоит из двух частей: основания и накладки.
2. В центре знака расположено изображение эмблемы органов внутренних дел Республики Казахстан.
3. Над эмблемой органов внутренних дел Республики Казахстан, на секторе залитом голубой эмалью, расположена надпись "РОLІСЕ" красного цвета.
4. Под эмблемой органов внутренних дел Республики Казахстан, на секторе залитом синей эмалью, расположена надпись "МАМАНДАНДЫРЫЛҒАН КҮЗЕТ ҚЫЗМЕТІ" красного цвета.
5. В нижней части жетона имеется накладка желтого цвета с четырехзначным кодовым знаком черного цвета и двухзначной серией жетонов сотрудника строевого подразделения дорожно-патрульной, патрульной полиции и специализированной службы охраны органов внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению к настоящим Образцам.
6. Жетон крепится булавкой с визорным замком.";
приложение к Образцам жетонов строевых подразделений дорожно-патрульной и патрульной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет" и в печатном и электронном виде в одном экземпляре на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"2-тарау. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары патрульдік полициясының саптық бөліністері қызметкерлерінің жетонының үлгісі";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген патрульдік полициясының саптық бөліністері қызметкерлерінің жетонының сипаттамасы:
"5. Жетонның төменгі бөлігінде осы Үлгілерге қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік, патрульдік полициясы және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерінің жетондарының кара түсті төрт санды код белгісі және екі санды сериясы бар сары түсті жапсырма болады.".
мынадай мазмұндағы 3-тараумен толықтырылсын:
"3-тарау. Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдары мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерлерінің жетонының үлгісі
Мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерінің
жетонының сипаты
1. Мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерінің жетоны (сурет) диаметрі 90 миллиметр (мм) түсі сұр аударылған таға нысанында анодталған алюминийден жасалған және екі бөлімнен тұрады: негізгі және жапсырмалар.
2. Белгінің ортасында Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары эмблемасының суреті орналасқан.
3. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары эмблемасының үстінде көгілдір эмальмен құйылған секторда қызыл түсті "POLICE" жазуы орналасқан.
4. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары эмблемасының астында көк эмальмен құйылған секторда қызыл түсті "МАМАНДАНДЫРЫЛҒАН КҮЗЕТ ҚЫЗМЕТІ" жазу орналасқан.
5. Жетонның төменгі бөлігінде осы Үлгілерге қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік, патрульдік полициясы және мамандандырылған күзет қызметі саптық бөліністері қызметкерінің жетонының қара түсті төрт санды код белгісі және екі санды сериясы бар сары түсті жапсырма болады.
6. Жетон визорлы бекіткіші бар түйреуішпен бекітіледі.";
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік және патрульдік полициясының саптық бөліністері жетондарының үлгілеріне қосымшасы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға және мемлекеттік және орыс тілдерінде көшірмесін бір данада баспа және электрондық түрде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

3) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З. и Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 10 ноября 2016 года № 1043
Приложение
к Образцам жетонов сотрудников
строевых подразделений дорожно-
патрульной, патрульной полиции
и специализированной службы
охраны органов внутренних дел
Республики Казахстан
СЕРИИ
жетонов сотрудника строевого подразделения дорожно-патрульной,
патрульной полиции и специализированной службы охраны органов
внутренних дел Республики Казахстан
п/п
Наименование подразделения органов внутренних дел Республики Казахстан
Серия
жетона
1
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны города Астаны
01
2
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны города Алматы
02
з
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Акмолинской области
03
4
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Актюбинской области
04
5
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Алматинской области
05
6
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Атырауской области
06
7
Департамент внутренних дел Западно-Казахстанской области
07
8
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Жамбылской области
08
9
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Карагандинской области
09
10
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Костанайской области
10
11
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Кызылординской области
11
12
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Мангистауской области
12
13
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Южно-Казахстанской области
13
14
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Павлодарской области
14
15
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Северо-Казахстанской области
15
16
Департамент внутренних дел, Управление специализированной службы охраны Восточно- Казахстанской области
16
17
Департамент внутренних дел на транспорте
К
18
Управление внутренних дел на метрополитене Департамент внутренних дел города Алматы
М
19
Полк полиции МВД по охране правительственных учреждений
Ү
20
Полк полиции МВД по охране дипломатических представительств
В
21
Управление специализированной службы охраны города Жезказган
О
Примечание:

3) осы бұйрықты мемлекеттік органдарының интранет-порталында және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (И.В. Лепеха) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2016 жылғы 10 қарашадағы
№ 1043 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдары
жол-патрульдік,
патрульдік полициясы және
мамандандырылған күзет қызметі
саптық бөліністері қызметкерлерінің
жетондарының үлгілеріне
қосымша
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жол-патрульдік,
патрульдік полициясы және мамандандырылған күзет қызметі саптық
бөліністері қызметкерінің жетондарының
сериялары
р/с
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары бөліністің атауы
Жетон сериясы
1
Астана қаласының Ішкі істер департаменті Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
01
2
Алматы қаласының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
02
3
Ақмола облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
03
4
Ақтөбе облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
04
5
Алматы облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
05
6
Атырау облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
06
7
Батыс Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
07
8
Жамбыл облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
08
9
Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
09
10
Қостанай облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
10
11
Қызылорда облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
11
12
Маңғыстау облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
12
13
Оңтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
13
14
Павлодар облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
14
15
Солтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
15
16
Шығыс Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті, Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
16
17
Көліктегі Ішкі істер департаменті
К
18
Алматы қаласының Ішкі істер департаменті Метрополитендегі Ішкі істер басқармасы
М
19
ІІМ-нің Үкіметтік мекемелерді күзету жөніндегі полиция полкі
Ү
20
ІІМ-нің Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полкі
D
21
Жезқазған қаласының Мамандандырылған күзет қызметі басқармасы
G
Ескерту:

01-16 - (серии региона) дорожно-патрульная полиция, специализированнная служба охраны;
К - (Көлік) патрульная полиция на транспорте;
М - (Метро) патрульная полиция на метрополитене;
Ү - (Үкіметтік) Полк полиции МВД по охране правительственных учреждений;
О - (Дипломатиялық) Полк полиции МВД по охране дипломатических представительств;
О - (Жезқазған) специализированная служба охраны города Жезказган.

01-16 - (өңір сериялары) жол-патрульдік полициясы, мамандандырылған күзет қызметі;
К - (Көлік) көліктегі патрульдік полиция;
М - (Метро) метрополитендегі патрульдік полиция;
Ү - (Үкіметтік) ІІМ-нің Үкіметтік мекемелерді күзету жөніндегі полиция полкі D - (Дипломатиялық) ІІМ-нің Дипломатиялық өкілдіктерді күзету жөніндегі полиция полкі;
G - (Жезқазған) Жезқазған қаласының мамандандырылған күзет қызметі.