Об утверждении мест международного почтового обмена по заявлениям Национального оператора почты или операторов почты
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 277. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2016 года № 14549.
В соответствии с подпунктом 12) пункта 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О почте", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Места международного почтового обмена по заявлениям Национального оператора почты согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту связи Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
от "___" _________ 2016 года
Утверждены
приказом Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 декабря 2016 года № 277
Места международного почтового обмена Республики Казахстан
Сноска. Места международного почтового обмена с изменениями, внесенными приказом Министра информации и коммуникаций РК от 23.06.2017 № 230 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования); от 17.10.2017 № 371 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование ММПО
Адрес (местонахождение)
Обозначение места международного почтового обмена
Принадлежность (оператор почты)
1.
ММПО
Алматы

Ұлттық пошта операторының немесе пошта операторларының өтініштері бойынша халықаралық пошта алмасу орындарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 277 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 22 желтоқсанда 14549 болып тіркелді.
"Пошта туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 1-тармағының 12) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ұлттық пошта операторының немесе пошта операторларының өтініштері бойынша халықаралық пошта алмасу орындары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Байланыс департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он күнтізбелік күні ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жолдануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он күнтізбелік күні ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы "___"_________
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2016 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 277 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының халықаралық пошта алмасу орындары
Ескерту. Пошталық алмасу орындарына өзгеріс енгізілді – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 23.06.2017 № 230 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.10.2017 № 371 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен
ХПАО атауы
Мекенжайы (орналасуы)
Халықаралық пошта алмасу орнынын белгілеуі
Тиесілігі (пошта операторы)
1.
Алматы ХПАО

Илийское шоссе, дом 12, Первомайский поселковый округ, Илийский район, Алматинская область, 040706
KZALAG ALMATY PCI-1 - для письменной корреспонденции
KZALAH ALMATY PCI-3 - для международных посылок
KZALAЕ ALMATY EMS - для отправлений EMS
Акционерное общество "Казпочта"
2.
ММПО
Алматы - Аэропорт
Акционерное общество "Международный аэропорт Алматы", улица Ахметова, дом 51, город Алматы, Алматинская область, 050039
KZALAА ALMATY PCI-1 - для письменной корреспонденции ВСПО
KZALAВ ALMATY PCI-3 - для международных посылок
KZALAС ALMATY PCI-4 - для посылок ВСПО
KZALAD ALMATY PCI-5 - для международной письменной корреспонденции
KZALAЕ ALMATY EMS - для отправлений EMS
KZALAF ALMATY PCI-7 - для порожней тары
Акционерное общество "Казпочта"
3.
ММПО
Астана
Трасса Астана-Караганда, дом 45/1, город Астана
KZASTC ASTANA PCI-4 - для письменной и посылочной почты;
KZASTA ASTANA PCI-2 – для международной письменной корреспонденции;
KZASTB ASTANA PCI-3 – для международной посылочной почты;
KZASTE ASTANA EMS -для отправлений EMS
Акционерное общество "Казпочта"
4.
ММПО
Жаркент
Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, село Пиджим, Площадь торговая база №1
KZZRKA ZHARKENT PCI-5 – для письменной корреспонденции;
KZZRKB ZHARKENT PCI-3 для международных посылок;
KZZRKE ZHARKENT EMS – для отправлений EMS;
KZZRKF ZHARKENT PCI-7 – для порожней тары
Акционерное общество "Казпочта"
5.
ММПО Петропавловск
Привокзальная площадь, дом 1, город Петропавловск, Северо-Казахстанская область, 150000
KZPPK PETROPAVLOVSK PCI 1 - для письменной почты; PETROPAVLOVSK PCI 3 - для посылочной почты
Акционерное общество "Казпочта"
6.
ММПО Уральск
улица Жукова, дом 23,
город Уральск, 090013
KZURAA URALSK PI 1
Акционерное общество "Казпочта"
7.
ММПО
Караганда - Аэропорт
Акционерное
общество "Аэропорт "Сары-Арка", 100422, Карагандинская область, Бухар-Жырауский район, село Уштобе, учетный квартал 067, участок 025
KZKGFA KARAGANDA
а – для письменной корреспонденции ВСПО;
KZKGFB KARAGANDA
PCI-3 для международных посылок;
KZKGFС KARAGANDA
PCI-4 – для посылок ВСПО;
KZKGFD KARAGANDA
PCI-5 – для международной письменной корреспонденции;
KZKGFЕ KARAGANDA EMS – для отправлений EMS;
KZKGFF KARAGANDA
PCI-7 – для порожней тары.
Акционерное общество "Казпочта"
8.
ММПО Свободная экономическая зона "Хоргос - Восточные Ворота"
Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, Пенжимский сельский округ, учетный квартал 085, земельный участок 1330
KZZRKA KHORGOS PCI-5 – для письменной корреспонденции;
KZZRKB KHORGOS PCI-3 для международных посылок;
KZZRKE KHORGOS EMS – для отправлений EMS;
KZZRKF KHORGOS PCI-7 – для порожней тары
Акционерное общество "Казпочта"
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ММПО – Место международного почтового обмена.

Алматы облысы, Первомай кенттік округі, Іле ауданы, Іле тас жолы, 12-үй, 040706
KZALAG ALMATY PCI-1 - хат-хабарлар үшін;
KZALAH ALMATY PCI-3 - халықаралық сауқаттар үшін;
KZALAЕ ALMATY EMS - EMS жөнелтімдері үшін
"Қазпошта" Акционерлік қоғамы
2.
Алматы – Әуежай ХПАО
Алматы облысы, Алматы қаласы, "Алматы халықаралық әуежайы" Акционерлік қоғамы, Ахметов көшесі, 51-үй, 050039
KZALAА ALMATY PCI-1 - ІОПЖ жазбаша хат-хабарлар үшін;
KZALAВ ALMATY PCI-3 - халықаралық сауқаттар үшін;
KZALAС ALMATY PCI-4 - ІОПЖ сауқаттар үшін;
KZALAD ALMATY PCI-5 - халықаралық жазбаша хат-хабарлар үшін
KZALAЕ ALMATY EMS - EMS жөнелтімдері үшін
KZALAF ALMATY PCI-7 - бос қаптар үшін
"Қазпошта" Акционерлік қоғамы
3.
Астана ХПАО
Астана қаласы, Астана-Қарағанды тас жолы, 45/1 үй
KZASTC ASTANA PCI-4 – жазбаша және сәлемдемелік пошта үшін;
KZASTA ASTANA PCI-2 – халықаралық жазбаша хат-хабарлар үшің;
KZASTB ASTANA PCI-3 – халықаралық сәлемдемелік пошта үшін;
KZASTE ASTANA EMS – EMS жөнелтілімдері үшін.
"Қазпошта" акционерлік қоғамы
4.
Жаркент
ХПАО
Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Пиджим ауылы, Сауда базасы алаңы №1
KZZRKA ZHARKENT PCI-5 – жазбаша хат-хабар үшін;
KZZRKB ZHARKENT PCI-3 – халықаралық сәлемдемелер үшін;
KZZRKE ZHARKENT EMS – EMS жөнелтілімдер үшін;
KZZRKF ZHARKENT PCI-7 – бос ыдыс үшін
"Қазпошта" акционерлік қоғамы
5.
Орал ХПАО
Орал қаласы, Жуков көшесі, 23-үй, 090013
KZURAA
URALSK PI-1
"Қазпошта" Акционерлік қоғамы
6.
Петропавл ХПАО
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Вокзал алаңы, 1-үй, 150000
KZPPK PETROPAVLOVSK PSI 1 - хат-хабар үшін;
PETROPAVLOVSK PSI 3 - сәлемдемелік пошта үшін
"Қазпошта" Акционерлік қоғамы
7.
Қарағанды – Әуежай ХПАО
"Аэропорт "Сары-Арқа Әуежайы" акционерлік қоғамы, 100422, Қарағанды облысы, Бұхар-Жырау ауданы, Үштөбе ауылы, есептік квартал 067, 025 жер телімі
KZKGFA KARAGANDA
PCI-1 – ІОПЖ жазбаша хат-хабар үшін;
KZKGFB KARAGANDA
PCI-3 халықаралық сәлемдемелер үшін;
KZKGFС KARAGANDA
PCI-4 – ІОПЖ сәлемдемелер үшін;
KZKGFD KARAGANDA
PCI-5 – халықаралық жазбаша хат-хабар үшін;
KZKGFЕ KARAGANDA EMS – EMS жөнелтілімдері үшін;
KZKGFF KARAGANDA
PCI-7 – бос ыдыс үшін
"Қазпошта" акционерлік қоғамы
8.
Еркін экономикалық аймақ "Қорғас – Шығыс Қақпасы"
Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Пенжім ауыл округі, есептік квартал 085, жер телімі 1330
KZZRKA KHORGOS PCI-5 – жазбаша хат-хабар үшін;
KZZRKB KHORGOS PCI-3 – халықаралық сәлемдемелер үшін;
KZZRKE KHORGOS EMS – EMS жөнелтілімдер үшін;
KZZRKF KHORGOS PCI-7 – бос ыдыс үшін
"Қазпошта" акционерлік қоғамы
Ескертпе:
аббревиатулардың толық жазылуы:
ХПАО - Халықаралық пошта алмасу орны.