Об утверждении Государственного норматива по определению стоимости инженерных изысканий для строительства в Республике Казахстан
Приказ Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 239-нқ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2017 года № 14648. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 110-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Об утверждении Государственного норматива по определению стоимости инженерных изысканий для строительства в Республике Казахстан
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.07.2020 № 110-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 489) абзаца три пункта 16 Положения о Министерстве индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936, подпунктом 46) пункта 14 Положения республиканского государственного учреждения "Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", утвержденного приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 января 2019 года № 55, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития РК от 06.11.2019 № 177-нқ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый Государственный норматив по определению стоимости инженерных изысканий для строительства в Республике Казахстан.
2. Управлению сметных норм в строительстве Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасындағы құрылыс үшін инженерлік ізденістердің құнын айқындау жөніндегі мемлекеттік нормативті бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 239-нқ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 5 қаңтарда № 14648 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының м.а. 2020 жылғы 30 шiлдедегi № 110-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының м.а. 30.07.2020 № 110-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі туралы ереженің 16-тармағының үшінші абзацының 489) тармақшасына және Қазақстан Республикасы индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 30 қаңтардағы № 55 бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі ережесінің 14-тармағының 46) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 06.11.2019 № 177-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасындағы құрылыс үшін инженерлік ізденістердің құнын айқындау жөніндегі мемлекеттік норматив бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің Құрылыстағы сметалық нормалар басқармасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;

3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
по делам строительства и
жилищно-коммунального
хозяйства Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
М. Жайымбетов
Утвержден
приказом Председателя Комитета
по делам строительства и жилищно-
коммунального хозяйства
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 декабря 2016 года № 239-нқ
Государственный норматив по определению стоимости инженерных изысканий для строительства в Республике Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий "Государственный норматив по определению стоимости инженерных изысканий для строительства в Республике Казахстан" (далее – Государственный норматив) разработан в соответствии с требованиями статьи 60-1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон) и предназначен для определения стоимости инженерных изысканий для строительства в Республике Казахстан в текущем уровне цен по объектам, возводимым за счет государственных инвестиций в строительство и (или) за счет средств субъектов квазигосударственного сектора.
2. Государственный норматив является основой для определения сметной стоимости инженерных изысканий в текущих ценах и содержит методические положения по составлению смет на инженерные изыскания для строительства.
3. В настоящем Государственном нормативе используются следующие основные понятия:
1) текущие цены – цены инженерных изысканий для строительства на конкретный период (год);
2) сметная стоимость инженерных изысканий – это лимит средств на инженерные изыскания, финансируемые за счет государственных инвестиций в строительство или за счет средств субъектов квазигосударственного сектора;
3) инженерные изыскания для строительства (далее – инженерные изыскания) – вид строительной деятельности, обеспечивающей комплексное изучение природных и техногенных условий территории (региона, района, площадки, участка, трассы) объектов проектируемого строительства, составление прогнозов взаимодействия этих объектов с окружающей средой, обоснование их инженерной защиты и безопасных условий жизни населения;

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының салаға жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Құрылыс және тұрғын
үй-комуналдық шаруашылық
істері комитетінің төрағасы
М. Жайымбетов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің
Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық
істері комитеті төрағасының
2016 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 239-нқ
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасындағы құрылыс үшін инженерлік ізденістердің құнын айқындау жөніндегі мемлекеттік норматив
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасындағы құрылыс үшін инженерлік ізденістердің құнын айқындау жөніндегі мемлекеттік норматив" (бұдан әрі – Мемлекеттік норматив) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 60-1-бабының талаптарына сәйкес әзірленген және құрылысқа мемлекеттік инвестициялардың есебінен және (немесе) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен тұрғызылған объектілер бойынша бағалардың ағымдағы деңгейінде Қазақстан Республикасындағы құрылыс үшін инженерлік ізденістердің құнын айқындауға арналған.
Нарық субъектілері үшін Мемлекеттік нормативтің ережелері инженерлік ізденістердің сметалық құнын айқындау кезінде анықтама материалы ретінде пайдалану үшін ұсынымдық сипатта.
2. Мемлекеттік норматив ағымдағы бағаларда инженерлік ізденістердің құнын айқындау үшін негіз болып табылады және құрылыс үшін инженерлік ізденістерге арналған сметаларды жасау бойынша әдістемелік ережелерден тұрады.
3. Осы Мемлекеттік нормативте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ағымдағы бағалар – нақты кезеңге (жылға) арналған құрылыс үшін инженерлік ізденістердің бағалары;
2) инженерлік ізденістердің сметалық құны – бұл құрылысқа мемлекеттік инвестициялардың есебінен немесе квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен қаржыландырылатын инженерлік ізденістерге арналған қаражат лимиті;
3) құрылыс үшін инженерлік ізденістер (бұдан әрі – инженерлік ізденістер) – жоспарланатын құрылыс объектілері аумақтарының (өңірдің, ауданның, алаңның, учаскенің, трассаның) табиғи және техногендік жағдайларын кешенді зерттеуді қамтамасыз ететін құрылыс қызметінің түрі, қоршаған ортамен осы объектілердің өзара байланысы болжамдарын жасау, оларды инженерлік жағынан қорғау және халықтың қауіпсіз өмір сүруіне жағдайларды негіздеу;

4) смета на инженерные изыскания для строительства - документация, определяющая сметную стоимость инженерных изысканий. Смета на инженерные изыскания для строительства рассчитывается на основе государственных сметных нормативов, предназначенная для планирования инвестиционной деятельности заказчика и определения стоимости инженерных изысканий для проведения конкурса по закупу подрядных изыскательских работ;
5) сметные расчеты на отдельные виды затрат – это сметные расчеты, составляемые в тех случаях, когда требуется определить средства, необходимые для возмещения затрат, не учтенные Сборником цен на инженерные изыскания для строительства.
Глава 2. Определение стоимости инженерных изысканий для строительства на основании Сборника цен на инженерные изыскания для строительства
4. Стоимость инженерных изысканий определяется на основании "Сборника цен на инженерные изыскания для строительства" (далее – Сборник).
5. Сборник формируется в печатном и электронном формате, на ежегодной основе, для обеспечения расчета стоимости инженерных изысканий в текущем уровне цен.
6. Цены Сборника рассчитаны на текущий уровень действующего календарного года.
7. Цены Сборника рассчитаны в соответствии с составом и современной технологией производства полевых и камеральных работ по инженерным изысканиям, с учетом требований действующих нормативных документов, и являются оптимальными для определения стоимости этих работ.
8. Цены на полевые работы предусмотрены для их выполнения в экспедиционных условиях с выплатой работникам командировочных или полевого довольствия. Цены по камеральной обработке материалов изысканий предусмотрены для выполнения их в условиях стационара без выплаты работникам командировочных или полевого довольствия.
9. В ценах Сборника не включены и требуют дополнительного расчета:
1) работы по получению дополнительных к обязательным согласованиям решений;
2) изготовление дополнительного количества документации сверх обязательных четырех экземпляров;
3) налог на добавленную стоимость.
10. Стоимость проведения экспертных работ не входит в сметную стоимость инженерных изысканий.
11. Основой для определения сметной стоимости инженерных изысканий служат:
1) задание (техническое задание) и исходные данные от заказчика;
2) действующие нормативы в сфере инженерных изысканий;
3) сборник цен на инженерные изыскания для строительства.
12. Сметная стоимость инженерных изысканий утверждается заказчиком и является лимитом средств на производство инженерных изысканий за счет государственных инвестиций в строительство или за счет средств субъектов квазигосударственного сектора.

4) құрылыс үшін инженерлік ізденістерге арналған смета – инженерлік ізденістердің сметалық құнын айқындайтын құжаттама. Құрылыс үшін инженерлік ізденістерге арналған смета тапсырыс берушінің инвестициялық қызметін жоспарлауға және мердігерлік ізденіс жұмыстарын сатып алу бойынша конкурсты өткізу үшін инженерлік ізденістердің құнын айқындауға арналған мемлекеттік сметалық нормативтер незінде есептеледі;
5) шығындардың жекелеген түрлеріне арналған сметалық есептер – бұл құрылыс үшін инженерлік ізденістерге арналған Жинақта ескерілмеген шығындарды өтеу үшін қажетті қаражатты айқындау талап етілетін жағдайларда жасалатын сметалық есептер.
2-тарау. Құрылыс үшін инженерлік ізденістерге арналған бағалар жинағы негізінде құрылысқа арналған инженерлік ізденістердің құнын айқындау
4. Инженерлік ізденістердің құны "Құрылыс үшін инженерлік ізденістерге арналған бағалар жинағы" (бұдан әрі – Жинақ) негізінде айқындалады.
5. Жинақ бағалардың ағымдағы деңгейінде инженерлік ізденістердің құны есебін қамтамасыз ету үшін баспа және электрондық форматта, жыл сайынғы негізде қалыптастырылады.
6. Жинақ бағалары қолданыстағы күнтізбелік жылдың ағымдағы деңгейіне есептеледі.
7. Жинақ бағалары қолданыстағы нормативтік құжаттардың талаптарын ескере отырып, инженерлік ізденістер бойынша дала және камеральдық жұмыстарды жүргізудің құрамына және қазіргі заманғы технологиясына сәйкес есептелген және осы жұмыстардың құнын айқындау үшін оңтайлы болып табылады.
8. Дала жұмыстарына арналған бағалар қызметкерлерге іссапар немесе дала ризығын төлеумен экспедициялық жағдайларда оларды орындау үшін көзделген. Ізденістер материалдарын камеральдық өңдеу жөніндегі бағалар қызметкерлерге іссапар немесе дала ризығын төлеусіз стационар жағдайында оларды орындау үшін көзделген.
9. Жинақ бағаларына мыналар енгізілмеген және қосымша есептеуді талап етеді:
1) міндетті келісулерге қосымша шешімдерді алу жөніндегі жұмыстар;
2) міндетті төрт данадан басқа құжаттамының қосымша санын дайындау;
3) қосылған құн салығы.
10. Сараптамалық жұмыстарды жүргізу құны инженерлік ізденістердің сметалық құнына кірмейді.
11. Инженерлік ізденістердің сметалық құнын айқындау үшін мыналар негіз болып табылады:
1) тапсырыс берушіден тапсырма (техникалық тапсырма) және шығыс деректері;
2) инженерлік ізденістер саласындағы қолданыстағы нормативтер;
3) құрылыс үшін инженерлік ізденістерге арналған бағалар жинағы.
12. Тапсырыс беруші инженерлік ізденістердің сметалық құнын бекітеді және құрылысқа мемлекеттік инвестициялар есебінен немесе квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаражаты есебінен инженерлік ізденістерді шығаруға арналған қаражат лимиті болып табылады.

13. По объектам, реализация которых планируется в будущих годах и (или) более одного календарного года, сметная стоимость инженерных изысканий определяется с учетом срока строительства с разбивкой объемов по календарным годам с применением прогнозного уровня инфляции, определенной в прогнозе социально-экономического развития Республики Казахстан на пятилетний период, ежегодно обновляемого и одобряемого Правительством Республики Казахстан согласно пункту 23 Системы государственного планирования в Республике Казахстан, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития РК от 06.11.2019 № 177-нқ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Состав и виды сметной документации инженерных изысканий для строительства
14. В состав сметной документации инженерных изысканий для строительства включаются:
1) сводная смета на инженерные изыскания для строительства;
2) смета по видам инженерных изысканий;
3) сметные расчеты на отдельные виды затрат (при необходимости).
15. К сметной документации прилагается пояснительная записка, в которой приводятся:
1) ссылки на документы, в соответствии с которыми разрабатывается сметная документация;
2) обоснование для составления прочих затрат.
16. Сводная смета на инженерные изыскания для строительства объединяет данные из смет по видам инженерных изысканий и сметных расчетов на отдельные виды затрат. Сводная смета на инженерные изыскания для строительства формируется по форме 1П, согласно приложению 1 к настоящему Государственному нормативу.
17. Сметы по видам инженерных изысканий составляются на основе объемов изыскательских работ и текущих цен по форме 2П, согласно приложению 2 к настоящему Государственному нормативу.

13. Ұзақтығы бір күнтізбелік жылдан астам объектілер бойынша құрылыстың есептік құны Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік басқару жүйесінің 23-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі мақұлдайтын бес жылдық кезеңге арналған Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамында айқындалған инфляцияның болжамды деңгейін қолданып, күнтізбелік жылдар бойынша көлемдерін бөліп көрсете отырып, құрылыстың нормативтік мерзімі ескеріле отырып айқындалады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 06.11.2019 № 177-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Құрылыс үшін инженерлік ізденістердің сметалық
құжаттамасының құрамы және түрлері
14. Құрылыс үшін инженерлік ізденістердің сметалық құжаттамасының құрамына мыналар енгізіледі:
1) құрылыс үшін инженерлік ізденістерге арналған жиынтық смета;
2) инженерлік ізденістердің түрлері бойынша смета;
3) шығындардың жекелеген түрлеріне арналған (қажет болған кезде) сметалық есептер.
15. Сметалық құжаттамаға мыналар көрсетілген түсіндірме жазба қоса беріледі:
1) құжаттарға сілтемелер, оларға сәйкес сметалық құжаттама әзірленеді;
2) өзге де шығындарды жасау үшін негіздеме.
16. Құрылыс үшін инженерлік ізденістерге арналған жиынтық смета инженерлік ізденістердің түрлері бойынша сметалардан деректерді және шығындардың жекелеген түрлеріне арналған сметалық есептерді біріктіреді. Құрылыс үшін инженерлік ізденістерге арналған жиынтық смета осы Мемлекеттік нормативке 1-қосымшаға сәйкес 1П-нысан бойынша қалыптастырылады.
17. Инженерлік ізденістердің түрлері бойынша сметалар осы Мемлекеттік нормативке 2-қосымшаға сәйкес 2П-нысан бойынша ізденіс жұмыстарының көлемдері және ағымдағы бағалар негізінде жасалады.

18. При определении сметной стоимости изыскательских работ, отсутствующих в Сборнике цен на изыскательские работы для строительства, расчет производится в соответствии с калькуляцией затрат на инженерные изыскания по форме 3П, согласно приложению 3 к настоящему Государственному нормативу.
19. Сводная смета оформляется в случаях наличия нескольких видов смет.
Приложение 1
к Государственному нормативу по определению
стоимости инженерных изысканий для
строительства в Республике Казахстан
форма 1П
Наименование объекта изысканий: _________________________________________________
Стадия проектирования: __________________________________________________________
Виды изыскательских работ: ______________________________________________________
Наименование изыскательских организации: ________________________________________
Наименование организации заказчика: ______________________________________________
Сводная смета на инженерные изыскания для строительства
п/п
№ смет и расчетов
Наименования, работ и затрат
Сметная стоимость, тенге
1
2
3
4
1
№ сметы по форме 2П
Изыскательские работы по форме 2П
+
2
№ сметы по форме 3П
Дополнительные затраты по форме 3П
+
3
Непред. затраты, %
Непредвиденные затраты, %
+
4
НДС,%
Налог на добавленную стоимость, %
+
Итого по смете
+
Руководитель
изыскательской организации_____________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество при его наличии)
Составитель сметы _____________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество при его наличии)
Ответственный представитель заказчика ___________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество при его наличии)
Приложение 2
к Государственному нормативу по определению
стоимости инженерных изысканий для
строительства в Республике Казахстан
форма 2П
Наименование объекта изысканий: _________________________________________________
Стадия проектирования: __________________________________________________________
Виды изыскательских работ: ______________________________________________________
Наименование изыскательских организации: ________________________________________
Наименование организации заказчика: ______________________________________________
Смета №
№ п/п
Виды работ, категория цены, единицы работ
Сборник цен № таблиц, пункт указаний, измеритель
Количество
Стоимость, тенге
объем
цена
Коэф.
Коэф.
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель
изыскательской организации_____________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество при его наличии)
Составитель сметы _____________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество при его наличии)
Приложение 3
к Государственному нормативу по определению
стоимости инженерных изысканий для
строительства в Республике Казахстан
форма 3П
Приложение к ___________________________________
(договору, дополнительному соглашению)
Калькуляция затрат №
на инженерные изыскания
Наименование объекта изысканий: _________________________________________________
Стадия проектирования: __________________________________________________________
Виды изыскательских работ: ______________________________________________________
Наименование изыскательских организации: ________________________________________
Наименование организации заказчика: ______________________________________________
Тенге
№ п/п
Перечень выполняемых работ
Исполнители
Количество чел.-час
Средняя оплата труда за 1 чел.-час
Оплата труда (всего)
количество
должность
1
2
3
4
5
6
7
Итого оплата труда, в тыс.тенге ___________________________________________________
Другие прямые затраты___________________________________________________________
Накладные расходы______________________________________________________________
Накопления (прибыль)____________________________________________________________
Всего (тыс. тенге)________________________________________________________________
Руководитель изыскательской организации__________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество при его наличии)
Составитель сметы______________________________________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество при его наличии)

18. Құрылыс үшін ізденіс жұмыстарына арналған бағалар жинағында жоқ ізденіс жұмыстарының сметалық құнын айқындау кезінде есеп осы Мемлекеттік нормативке 3-қосымшаға сәйкес 3П-нысан бойынша инженерлік ізденістерге арналған шығындар калькуляциясына сәйкес жүргізіледі.
19. Жиынтық смета сметалардың бірнеше түрлерінің болуы жағдайында рәсімделеді.
Қазақстан Республикасындағы
құрылыс үшін инженерлік
ізденістердің құнын айқындау
жөніндегі мемлекеттік
нормативке
1-қосымша
1П-нысан
Ізденістер объектісінің атауы: _______________________________________________
Жобалау сатысы: __________________________________________________________
Ізденіс жұмыстарының түрлері: _____________________ ________________________
Ізденіс ұйымдарының атауы: ________________________________________________
Тапсырыс беруші ұйымның атауы: ___________________________________________
Құрылыс үшін инженерлік ізденістерге арналған жиынтық смета
Р/с №
Сметалар мен есептер
Жұмыстар мен шығындар атауы
Сметалық құны, теңге
1
2
3
4
1
2П-нысаны бойынша смета №
2П нысаны бойынша ізденіс жұмыстары
+
2
3П-нысаны смета №
3П нысаны бойынша қосымша шығындар
+
3
Болжанбаған шығындар, %
Болжанбаған шығындар %
+
4
ҚҚС, %
Қосылған құн салығы -%
+
Смета бойынша жиыны
+
Ізденіс ұйымының басшысы _________________________________________________
қолы (тегі, аты, бар болса әкесінің аты)
Сметаны жасаушы _________________________________________________________
қолы (тегі, аты, бар болса әкесінің аты)
Тапсырыс берушінің жауапты өкілі ___________________________________________
қолы (тегі, аты, бар болса әкесінің аты)
Қазақстан Республикасындағы
құрылыс үшін инженерлік
ізденістердің құнын айқындау
жөніндегі мемлекеттік
нормативке
2-қосымша
2П-нысан
Ізденістер объектісінің атауы: ________________________________________________
Жобалау сатысы: ___________________________________________________________
Ізденіс жұмыстарының түрлері: _______________________________________________
Ізденіс ұйымдарының атауы: _________________________________________________
Тапсырыс беруші ұйымның атауы: ____________________________________________
№ смета
Р/с
Жұмыс түрлері, баға санаты, жұмыс бірліктері
Бағалар жинағы, кестелер №, көрсеткіштер тармағы, өлшегіш
Саны
Құны, теңге
көлем
баға
Коэф.
Коэф.
1
2
3
4
5
6
7
8
Ізденіс ұйымының басшысы__________________________________________________
қолы (тегі, аты, бар болса әкесінің аты)
Сметаны жасаушы __________________________________________________________
қолы (тегі, аты, бар болса әкесінің аты)
Қазақстан Республикасындағы
құрылыс үшін инженерлік
ізденістердің құнын айқындау
жөніндегі мемлекеттік
нормативке
3-қосымша
3П-нысан
______________________________________________ қосымша
(шартқа, қосымша келісімге)
Инженерлік ізденістерге арналған
№ шығындарының калькуляциясы
Ізденістер объектісінің атауы: ________________________________________________
Жобалау сатысы:___________________________________________________________
Ізденіс жұмыстарының түрлері:_______________________________________________
Ізденіс ұйымдарының атауы:_________________________________________________
Тапсырыс беруші ұйымның атауы:____________________________________________
теңге
№ Р/с №
Орындалатын жұмыстардың тізбесі
Орындаушылар
Адам-сағат саны
1 адам-сағат үшін еңбекті орташа төлеу
Еңбекті төлеу (барлығы)
cаны
лауазымы
1
2
3
4
5
6
7
Еңбекті төлеу жиыны, мың теңгеде ___________________________________________
Басқа да тікелей шығындар__________________________________________________
Үстеме шығыстар __________________________________________________________
Жинақтар (пайда)__________________________________________________________
Барлығы (мың теңге)________________________________________________________
Ізденіс ұйымының басшысы__________________________________________________
қолы (тегі, аты, бар болса әкесінің аты)
Сметаны жасаушы __________________________________________________________
қолы (тегі, аты, бар болса әкесінің аты)