Об утверждении формы, Правил и сроков представления нотариусами сведений по сделкам и договорам физических лиц
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 702. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 января 2017 года № 14732. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 2 марта 2020 года № 212.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 02.03.2020 № 212 (вводится в действие с 01.01.2021).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года.
В соответствии с подпунктами 1) и 3) пункта 7-3 статьи 583 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" от 19 марта 2010 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму сведений по сделкам и договорам физических лиц согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила и сроки представления нотариусами сведений по сделкам и договорам физических лиц согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаеву А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
_______________ З. Баймолдина
5 января 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Н. Айдапкелов
"___" ___________ 2017 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2016 года № 702
Форма
Сведения по сделкам и договорам физических лиц
Отчетный период: за 20__ год
Индекс: 1-ССДФЛ
Периодичность: ежегодно
Круг лиц представляющих: нотариусы, работающие в государственных
нотариальных конторах, и нотариусы, занимающиеся частной практикой
по сделкам и договорам физических лиц
Куда представляется: Комитет государственных доходов Министерства
финансов Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно, не позднее 31 марта года, следующего
за отчетным периодом
№ п/п
Сведения о приобретателе (недвижимого имущества), получателе (работ, услуг)
БИН/ИИН лица, являющегося стороной договора или сделки
Код Сведений
Наименование предмета договора или сделки (при наличии)
Дата регистрации нотариальных действий
Стоимость предмета договора или сделки (при наличии), в тенге
Кадастровый номер (при наличии)
ИИН физического лица перенос
Ф.И.О. отчество (при его наличии)
А
В
С
D
E
F
G
H
I
________________________________________/____________________________
Ф.И.О.(при его наличии) нотариуса, (электронно-цифровая подпись)
представляющего сведения
Номер телефона исполнителя __________________________________________
Адрес нотариуса, представляющего сведения ___________________________
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2016 года № 702
Правила и сроки представления нотариусами сведений по сделкам
и договорам физических лиц

Жеке тұлғалардың мәмілелері мен шарттары бойынша мәліметтерді нотариустардың ұсыну нысанын, қағидаларын және мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 702 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 қаңтарда № 14732 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 2 наурыздағы № 212 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 02.03.2020 № 212 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2020 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 583-бабы 7-3-тармағының 1) және 3) тармақшаларына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жеке тұлғалардың мәмілелері мен шарттары бойынша мәліметтердің нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Жеке тұлғалардың мәмілелері мен шарттары бойынша мәліметтерді нотариустардың ұсыну қағидалары және мерзімдері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жiберілуін;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолдануын;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрінің м.а.
_______________ З.Баймолдина
2017 жылғы 5 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің Төрағасы
_______________ Н. Айдапкелов
2017 жылғы "___"___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 желтоқсан
№ 702 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Жеке тұлғалардың мәмілелері мен шарттары бойынша мәліметтерді нотариустардың ұсыну нысанын, қағидаларын және мерзімдерін бекіту туралы Есептік кезең: 20 _ жыл
Индекс: 1-ЖТМШМ
Кезеңділігі: жылсайын
Ұсынатын адамдар тобы: Мәліметтерді мемлекеттік нотариаттық кеңселерде жұмыс істейтін нотариустар және жеке тұлғалардың мәмілелері және келісімдері бойынша жеке практикамен айналысатын нотариустар ұсынады
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне
Ұсыну мерзімі: жылсайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызынан кешіктірмей ұсынылады
р/с
Сатып алушы (жылжымайтын мүлік), алушы (ол бар болса) туралы мәліметтер
Шарттың немесе мәміленің тарапы болып табылатын тұлғаның БСН/ЖСН
Мәліметтер коды
Шарттың немесе мәміленің мәндік атауы (ол бар болса)
Нотариаттық іс -әрекеттерді тіркеу күні
Шарттың немесе мәміленің құны (ол бар болса), теңгемен
Кадастрлық нөмірі (ол бар болса)
Жеке тұлғаның ЖСН
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол бар болса)
А
В
С
D
E
F
G
H
I
___________________________________________________/____________________________
Мәліметтер ұсынатын нотариустың (электрондық-цифрлық қолтаңбасы)
Т.А.Ә. (ол бар болса)
Орындаушының телефон нөмірі ___________________________________________________
Мәліметтерді ұсынатын нотариустың адресі _________________________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 желтоқсан
№ 702 бұйрығына
2-қосымша
Жеке тұлғалардың мәмілелері мен шарттары бойынша мәліметтерді нотариустардың ұсыну нысанын, қағидаларын және мерзімдерін бекіту туралы

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктами 1) и 3) пункта 7-3 статьи 583 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и определяют порядок и сроки представления нотариусами сведений по сделкам и договорам физических лиц (далее – Сведения):
1) об имуществе, подлежащем государственной или иной регистрации, а также имуществе, по которому права и (или) сделки подлежат государственной или иной регистрации;
2) о других сделках и договорах, не указанных в настоящем пункте, в случае если цена, предусмотренная сделкой (договором), превышает 160-кратный минимальный размер заработной платы, установленный законом о республиканском бюджете и действующий на 1 января соответствующего финансового года.
2. Сведения представляются нотариусами, работающими в государственных нотариальных конторах, и нотариусами, занимающимися частной практикой по сделкам и договорам физических лиц (далее – нотариусы).
3. Сведения представляются нотариусами электронным способом посредством информационных систем Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, ежегодно в срок не позднее 31 марта года, следующего за отчетным периодом. Отчетным периодом является календарный год.
4. Сведения представляются по форме согласно приложению 1 к настоящему приказу, в которой отражаются:
1) в графе А – порядковый номер строки, обозначаемый арабскими цифрами;
2) в графе В – индивидуальный идентификационный номер физического лица – приобретателя (недвижимого имущества), получателя (работ, услуг), по которому представляются Сведения. В случае, если приобретателей, получателей несколько, каждый приобретатель (недвижимого имущества), получатель (работ, услуг), указывается отдельной строкой, при этом порядковый номер в графе А остается неизменным, вне зависимости от количества участников сделки;
3) в графе С – фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица;
4) в графе D – бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер лица, являющегося стороной договора или сделки. В случае, если сторон несколько, данные по каждой стороне указываются отдельной строкой;
5) в графе E – код Сведений:
001 – при отражении Сведений согласно подпункту 1) пункта 1 настоящих Правил;
002 – при отражении Сведений согласно подпункту 2) пункта 1 настоящих Правил;
6) в графе F – наименование предмета договора или сделки (при наличии);

1. Осы Жеке "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 583-бабы 7-3-тармағының 1) және 3) тармақшаларына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және жеке тұлғалардың мәмілелері және келісімдері бойынша нотариустардың мәліметтер беру мерзімін және тәртіптерін (бұдан әрі - Мәлімет) айқындайды:
1) мемлекеттiк немесе өзге де тiркеуге жататын мүлiк, сондай-ақ ол бойынша құқықтар және (немесе) мәмiлелер мемлекеттiк немесе өзге де тiркеуге жататын мүлiк туралы;
2) егер мәмiледе (шартта) көзделген баға республикалық бюджет туралы заңда белгiленген және тиiстi қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болатын ең төмен жалақының 160 еселенген мөлшерiнен асып кеткен жағдайда, осы тармақта көрсетiлмеген басқа да мәмiлелер және келісімдері туралы.
2. Мәліметтерді мемлекеттік нотариаттық кеңселерде жұмыс істейтін нотариустар және жеке тұлғалардың мәмілелері мен шарттары бойынша жеке практикамен айналысатын нотариустар (бұдан әрі – нотариустар) ұсынады.
3. Мәліметтер Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің ақпараттық жүйелері арқылы электрондық тәсілмен, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 31 наурызынан кешіктірмей ұсынылады. Есепті кезең күнтізбелік жыл болып табылады.
4. Мәліметтер осы бұйрықпен насыны бекітілген қосымша 1 бойынша ұсынылады, онда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) А бағанында – жолдың реттік нөмірі, араб цифрлармен;
2) В бағанында – жеке тұлғаның – ол бойынша мәліметтер ұсынылатын сатып алушының (жылжымайтын мүлікті), алушының (жұмыстар, қызмет көрсету) жеке сәйкестендіру нөмірі. Егер сатып алушылар бірнеше болған жағдайда, әрбір сатып алушы (жылжымайтын мүлікті), алушының (жұмыстар, қызмет көрсету) жеке жолмен көрсетіледі, бұл ретте А бағанындағы реттік нөмір мәмілеге қатысушылар санына байланыссыз өзгертілмей қалады;
3) С бағанында – жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
4) D бағанында – келісім немесе мәміле тарапы болып табылатын тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі. Егер тараптар бірнеше болған жағдайда, әрбір тарап бойынша деректер жеке жолмен көрсетіледі;
5) E бағанында – Мәліметтер коды:
001 – осы Қағиданың 1-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген;
002 – осы Қағиданың 1-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген;
6) F бағанында – мәміленің және шарттың мәндік атауы (ол бар болса);

7) в графе G – дата регистрации нотариальных действий в отношении договора или сделки, указанной в графе F;
8) в графе H – стоимость предмета договора или сделки (при наличии), указанной в графе F. В случае, если данные о стоимости отсутствуют, в графе F указывается ноль;
9) в графе I – кадастровый номер (при наличии) предмета договора, указанного в графе F;
5. Сведения заверяются электронно-цифровой подписью нотариуса.

7) G бағанында – F бағанда көрсетілген мәмілеге және шартқа қатысты нотариаттық іс-әрекеттерді тіркеу күні;
8) H бағанында – F бағанда көрсетілген мәміленің және шарттың мәндік құны. Егер құн туралы деректер болмаған жағдайда, осы бағанда нөл көрсетіледі;
9) I бағанында – F бағанда көрсетілген кадастрлық нөмір (ол бар болса);
5. Мәліметтер нотариустың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.