Об утверждении регламента государственной услуги "Согласование эскиза (эскизного проекта)"
Постановление акимата Акмолинской области от 31 мая 2016 года № А-7/256. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 8 июля 2016 года № 5438. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 28 ақпандағы № А-3/101 қаулысымен.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 28.02.2020 № А-3/101 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Согласование эскиза (эскизного проекта)".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Балахонцева В.Н.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области С.Кулагин
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 31 мая 2016 года
№ А-7/256
Регламент государственной услуги "Согласование эскиза (эскизного проекта)"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 15.12.2017 № А-12/585 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Согласование эскиза (эскизного проекта)" (далее – государственная услуга) оказывается отделами архитектуры и градостроительства районов, городов Кокшетау и Степногорск (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - cогласование эскиза (эскизного проекта) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Согласование эскиза (эскизного проекта)", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 марта 2016 года № 137 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13610) (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

"Эскизді (эскиздік жобаны) келісуден өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 31 мамырдағы № А-7/256 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 8 шілдеде № 5438 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 28 ақпандағы № А-3/101 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 28.02.2020 № А-3/101 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымша ұсынылып отырған "Эскизді (эскиздік жобаны) келісуден өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары В.Н.Балахонцевқа жүктелсін.
3. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2016 жылғы 31 мамырда
№ А-7/256 қаулысымен
бекітілді
"Эскизді (эскиздік жобаны) келісуден өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 15.12.2017 № А-12/585 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Эскизді (эскиздік жобаны) келісуден өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының сәулет және қала құрылысы бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – эскизді (эскиздік жобаны) келісуден өткізу немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 17 наурыздағы № 137 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13610 болып тіркелген) бекітілген "Эскизді (эскиздік жобаны) келісуден өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения.
По технически и (или) технологически несложным объектам:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов и их регистрацию – 15 минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет документы на предмет соответствия действующему законодательству, подготавливает:
документы для согласования – 7 рабочих дней;
либо проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги – 5 рабочих дней;
4) руководитель услугодателя согласовывает эскиз (эскизный проект) либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги – 1 час;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги – 15 минут.
По технически и (или) технологически сложным объектам:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов и их регистрацию – 15 минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя – 1 час;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет документы на предмет соответствия действующему законодательству, направляет их в консультативно-совещательный орган (далее – КСО) – 1 рабочий день;
4) КСО рассматривает представленные документы – 5 рабочих дней;
5) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает:
документы для согласования – 7 рабочих дней;
либо проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги – 5 рабочих дней;
6) руководитель услугодателя согласовывает эскиз (эскизный проект) либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги – 1 час;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги– 15 минут.
При изменении внешнего облика (фасадов) существующего объекта:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов и их регистрацию – 15 минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя – 1 час;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы.
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді жобалауға арналған:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және оларды тіркеуді іске асырады – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қолданыстағы заңнамаға сәйкестік мәніне тексереді:
келісуге арналған құжаттарды - 7 жұмыс күні;
немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобаны дайындайды - 5 жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы эскизді (эскиздік жобаны) келіседі немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды - 1 сағат;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді – 15 минут.
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерді жобалауға арналған:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және оларды тіркеуді іске асырады – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қолданыстағы заңнамаға сәйкестік мәніне тексереді, консультативтік-кеңесші органға (бұдан әрі - ККО) жолдайды - 1 жұмыс күні;
4) ККО ұсынылған құжаттарды қарайды – 5 жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы:
келісуге арналған құжаттарды - 7 жұмыс күні;
немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобаны дайындайды - 5 жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы эскизді (эскиздік жобаны) келіседі немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды - 1 сағат;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді – 15 минут.
Объектінің сыртқы келбетін (қасбетін) өзгерту кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және оларды тіркеуді іске асырады – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны анықтайды – 1 сағат;

3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет документы на предмет соответствия действующему законодательству, направляет в КСО – 1 рабочий день;
4) КСО рассматривает представленные документы – 5 рабочих дней;
5) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает:
документы для согласования – 7 рабочих дней;
либо проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги – 5 рабочих дней;
6) руководитель услугодателя согласовывает эскиз (эскизный проект) либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги – 1 час;
7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги – 15 минут.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
По технически и (или) технологически несложным объектам:
1) прием и регистрация документов;
2) определение ответственного исполнителя;
3) проверка и подготовка документов либо проект мотивированного ответа об отказе;
4) согласование эскиза (эскизного проекта) либо мотивированный ответ об отказе;
5) выдача результата оказания государственной услуги.
По технически и (или) технологически сложным объектам:
1) прием и регистрация документов;
2) определение ответственного исполнителя;
3) проверка и направление документов в КСО;
4) рассмотрение документов;
5) подготовка документов либо проект мотивированного ответа об отказе;
6) согласование эскиза (эскизного проекта) либо мотивированный ответ об отказе;
7) выдача результата оказания государственной услуги.
При изменении внешнего облика (фасадов) существующего объекта:
1) прием и регистрация документов;
2) определение ответственного исполнителя;
3) проверка и направление документов в КСО;
4) рассмотрение документов;
5) подготовка документов либо проект мотивированного ответа об отказе;
6) согласование эскиза (эскизного проекта) либо мотивированный ответ об отказе;
7) выдача результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) КСО.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия).
По технически и (или) технологически несложным объектам:

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қолданыстағы заңнамаға сәйкестік мәніне тексереді, ККО-ға жолдайды - 1 жұмыс күні;
4) ККО ұсынылған құжаттарды қарайды – 5 жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы:
келісуге арналған құжаттарды - 7 жұмыс күні;
немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобаны дайындайды - 5 жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы эскизді (эскиздік жобаны) келіседі немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды - 1 сағат;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді – 15 минут.
6. Келесі рәсімдердің (іс-қимылдың) орындалуына негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді жобалауға арналған:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) жауапты орындаушыны анықтау;
3) құжаттарды тексеру және дайындау немесе бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы;
4) эскизді (эскиздік жобаны) келісу бас тарту туралы дәлелді жауап;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерді жобалауға арналған:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) жауапты орындаушыны анықтау;
3) құжаттарды тексеру және ККО-ға жолдау;
4) құжаттарды қарау;
5) құжаттарды дайындау немесе бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы;
6) эскизді (эскиздік жобаны) келісу бас тарту туралы дәлелді жауап;
7) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
Объектінің сыртқы келбетін (қасбетін) өзгерту кезінде:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) жауапты орындаушыны анықтау;
3) құжаттарды тексеру және ККО-ға жолдау;
4) құжаттарды қарау;
5) құжаттарды дайындау немесе бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы;
6) эскизді (эскиздік жобаны) келісу бас тарту туралы дәлелді жауап;
7) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушы;
4) ККО.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) кезеңділігін сипаттау.
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді жобалауға арналған:

7) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги – 15 минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:
процесс 1 – работник Государственной корпорации проверяет представленные документы, принимает и регистрирует заявление услугополучателя (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности), выдает расписку о приеме документов с указанием даты и времени приема документов;
условие 1 – в случае представления услугополучателем (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности) неполного пакета документов, указанных в пункте 9 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
процесс 2 – процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 5 настоящего регламента;
процесс 3 – работник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) готовый результат оказания государственной услуги.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания – 20 минут.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности) в Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложению 1 Стандарта;
документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности услугополучателя);
эскиз (эскизный проект);
копия архитектурно-планировочного задания.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) государственной корпорации и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Согласование эскиза
(эскизного проекта)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Согласование эскиза (эскизного проекта)"
По технически и (или) технологически несложным объектам:
По технически и (или) технологически сложным объектам:
При изменении внешнего облика (фасадов) существующего объекта:

7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді – 15 минут.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзараіс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға өтініш білдіру тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеудің ұзақтығы:
1-процесс – мемлекеттік корпорацияның қызметкеры ұсынылған құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдайды және тіркейді, құжаттардың қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді;
1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, мемлекеттік корпорацияның қызметкеры құжаттарды қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2-процесс – 5 тармағында осы регламенттің рәсімдері (қолданылу) көрсетілген;
3-процесс – мемлекеттік корпорация қызметкеры көрсетілетін қызметті алушы тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай мерзім ішінде сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге жіберіледі. Бір ай өткен соң көрсетілетін қызметті алушы өтініш жасаған кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға дайын құжаттарды жібереді.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут;
қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға (не уәкілетті өкілі: құзыретін растайтын құжат бойынша заңды тұлға; нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлға) Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет құжаттар тізбесі:
Стандарттың 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін);
эскиз (эскиздік жоба);
сәулет-жоспарлау тапсырмасының көшірмесі.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) өзара әрекетінің, рәсімдер (әрекеттер) кезеңділігінің толық сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-анықтамалығында көрсетілген.
"Эскизді (эскиздік жобаны)
келісуден өткізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
регламентіне қосымша
"Эскизді (эскиздік жобаны) келісуден өткізу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді жобалауға арналған:
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерді жобалауға арналған:
Объектінің сыртқы келбетін (қасбетін) өзгерту кезінде: