О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Аршалынском районе
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 22 сентября 2016 года № 8/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 25 октября 2016 года № 5584. Утратило силу решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 3 июля 2020 года № 59/2
Сноска. Утратило силу решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 03.07.2020 № 59/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Аршалынском районе согласно приложению.
2. Признать утратившим силу следующие решения Аршалынского районного маслихата:
"О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Аршалынском районе" от 04 марта 2015 года № 39/3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4701, опубликовано 09 апреля 2015 года в районных газетах "Аршалы айнасы", "Вперед");
"О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 04 марта 2015 года № 39/3 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Аршалынском районе" от 03 августа 2015 года № 44/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4970, опубликовано 29 сентября 2015 года в районных газетах "Аршалы айнасы", "Вперед").
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
А.Козлова
Cекретарь
районного маслихата
К.Шедербеков
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Аршалынского района А.Тайжанов
22 сентября 2016 года
Приложение
к решению Аршалынского
районного маслихата от 22
сентября 2016 года № 8/5
Дополнительный порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Аршалынском районе

Аршалы ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 қыркүйектегі № 8/5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 25 қазанда № 5584 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 3 шілдедегі № 59/2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 03.07.2020 № 59/2 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Заңының 10 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қосымшаға сәйкес Аршалы ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымша реттелсін.
2. Аршалы аудандық мәслихатының келесі шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
"Аршалы ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" 2015 жылғы 04 наурыздағы № 39/3 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 4701 тіркелген, аудандық "Аршалы айнасы", "Вперед" газеттерінде 2015 жылғы 09 сәуірде жарияланған);
"Аршалы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 04 наурыздағы № 39/3 "Аршалы ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 03 тамыздағы № 44/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 4970 тіркелген, аудандық "Аршалы айнасы", "Вперед" газеттерінде 2015 жылғы 29 қыркүейкте жарияланған).
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаты
сессиясының төрайымы
А.Козлова
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Қ.Шедербеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Аршалы ауданының әкімі А.Тайжанов
2016 жылғы 22 қыркүйек
Аршалы аудандық
мәслихатының 2016 жылғы
22 қыркүйектегі № 8/5
шешіміне қосымша
Аршалы ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер,
пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі

1. Определить места проведения собраний, митингов в поселке Аршалы:
1) улица Ташенова, центральная площадь;
2) улица Республики, площадь парка.
2. Определить маршрут проведения шествий и демонстраций в поселке Аршалы:
1) от пересечения улиц Республики и Ташенова по улице Ташенова до центральной площади;
2) от пересечения улиц Митченко и Республики по улице Республики до площади парка.
3. В местах проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций не допускается:
1) использование транспарантов, лозунгов, иных материалов (визуальных, аудио/видео), а также публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений, оскорблений в адрес кого бы то ни было;
2) распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ или их аналогов.
4. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) участники различных одиночных пикетов должны располагаться друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров или не быть в пределах прямой видимости;
2) проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте допускается не более трех одиночных пикетов.
5. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
6. В случае, когда получен отказ акимата Аршалынского района в проведении собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации или когда состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.

1. Аршалы кентінде жиналыстар, митингілер өткізу орындары белгіленсін:
1) Тәшенов көшесі, орталық алаңы;
2) Республика көшесі, саябақ алаңы.
2. Аршалы кентінде шерулер мен демонстрациялар өткізу маршруты белгіленсін:
1) Республика және Тәшенов көшелерінің қиылысынан Тәшенов көшесі бойымен орталық алаңға дейін;
2) Митченко және Республика көшелерінің қиылысынан Республика көшесі бойымен саябақ алаңға дейін.
3. Жиналыстарды, митингілерді, шерулерді, пикеттерді және демонстрацияларды өткізу орындарында:
1) транспаранттарды, ұрандарды, басқа да материалдарды (көрнекі, аудио/видео) қолдануға, сондай-ақ жұрт алдындағы қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға, сондай-ақ біреуге қатысты зәбір көрсетуге тарататын сөз сөйлеулерге жол берілмейді;
2) алкоголь ішімдіктерін ішуге, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, оларға ұқсас өнімдерді қолдануға.
4. Қоғамдық тәртіп пен пикет қатысушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) түрлі жеке дара пикеттерге қатысушылар бір-бірінен 50 метрден кем емес қашықтықта орналасуы немесе айқын көрінбей тұруы қажет;
2) бір күнде және бір уақытта бір объектіде үштен аспайтын жеке дара пикеттерді өткізуге рұқсат етіледі.
5. Пикет өткізу кезінде:
1) пикет объектінің маңында тұруға, отыруға;
2) көрнекті үгіт құралдарын пайдалануға;
3) пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандар, слогандар айғалап айтуға рұқсат етіледі.
6. Жиналыс, митинг, шеру, пикет және демонстрация өткізуге рұқсат беруден Аршалы ауданының әкімдігі бас тартқан жағдайда немесе оны тыйым салу туралы шешім шығарылса, уәкілдер (ұйымдастырушылар) барлық дайындық шараларын тоқтатуға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды тиісті хабардар ету бойынша тез арада шаралар қолданады.