О бюджете Жаксынского района на 2017-2019 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2016 года № 6С-9-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 января 2017 года № 5685.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 2953685,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 669016 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4972 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16293 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2263404,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2996313,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15088,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23825,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8737,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 18370 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 18370 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 76085,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 76085,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 08.12.2017 № 6BC-18-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть норматив распределения социального налога в районный бюджет в размере 100 процентов.
3. Учесть, что в бюджете района на 2017 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 1970152 тысяч тенге.
4. Учесть в составе поступлений бюджета района на 2017 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Жаксынского района.
5. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Жаксынского района.
6. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в сумме 9268 тысяч тенге.

2017-2019 жылдарға арналған Жақсы ауданының бюджеті туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 6С-9-3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 5685 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2017 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2953685,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 669016 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4972 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16293 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2263404,7 мың теңге;
2) шығындар – 2996313,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15088,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23825,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8737,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 18370 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 18370 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – - 76085,6 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 76085,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 08.12.2017 № 6BС-18-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде әлеуметтік салықты бөлу нормативі қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен 1970152 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2017 жылға арналған аудан бюджеті түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Жақсы ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
5. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Жақсы ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде бюджеттік несиелерді өтеуге 9268 мың теңге сома қарастырылғаны ескерілсін.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 13405 тысяч тенге.
8. Учесть специалистам в области социального обеспечения, образования и культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечня.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2017 год, согласно приложению 6.
10. Учесть, что в бюджете района предусмотрены бюджетные программы каждого села, сельского округа на 2017 год, согласно приложению 7.
11. Учесть, что в бюджете района предусмотрены трансферты органам местного самоуправления на 2017 год, согласно приложению 8.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
Жаксынского районного маслихата
Е.Абдикаимов
Секретарь Жаксынского
районного маслихата
Б.Джанадилов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Жаксынского района К. Суюндиков

7. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 13405 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Лауазымдық жалақысын және тарифтік ставкасы жиырма бес пайызға жоғарылатылған ауылдық жерлерде жұмыс істейтін және азаматтық қызметшілер болып табылатын әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет саласының мамандары қалалық жағдайларда осындай жұмыс түрлерімен айналысатын мамандарының лауазымдық жалақысымен және ставкаларымен салыстырғанда, тізбеге сәйкес ескерілсін.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Ауданның бюджетінде әр ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
11. Ауданның бюджетінде 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттердің 8 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
12. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының
сессия төрағасы
Е.Әбдіқайымов
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Жанәділов
"КЕЛІСІЛДІ"
Жақсы ауданының әкімі Қ.Сүйіндіков

149742
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
115288
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
6800
003
Поддержка культурно-досуговой работы
63930
006
Функционирование районных (городских) библиотек
35681
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
6879
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1998
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
18646
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8797
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6570
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3279
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
15808
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8332
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2530
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4946
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
38227
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
10801
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
10801
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6637
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6637
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
12667
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11579
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1088
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8122
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8122
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17318
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
17318
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
9043
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

149742
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
115288
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6800
003
Мәдени – демалыс жұмысын қолдау
63930
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
35681
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
6879
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1998
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
18646
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8797
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6570
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3279
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
15808
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8332
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
2530
007
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4946
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
38227
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
10801
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10801
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6637
099
Мамандарды әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
6637
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
12667
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11579
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1088
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8122
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8122
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17318
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
17318
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9043
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (областық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

55184,4
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства
36814,4
Разработка проектно-сметной документации на строительство блок-модульной котельной с инженерными сетями для Калининской основной школы в селе Калининское Жаксынского района
4476,6
Разработка проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы на строительство 27 квартирного дома в селе Жаксы Жаксынского района
4010,7
Строительство 18 квартирного дома в селе Жаксы Жаксынского района
8327,1
Реконструкция разводящих водопроводных сетей в селе Лозовое Жаксынского района

55184,4
Құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
36814,4
Жақсы ауданы Калинин ауылындағы Калинин негізгі мектебіне инженерлік желілермен блок-модульді қазандық салуға жобалау сметалық құжаттаманы әзірлеу
4476,6
Жақсы ауданы Жақсы ауылында 27 пәтерлі үй құру бойынша кешенді ведомстволық сараптама өткізумен жобалау сметалық құжаттаманы әзірлеу
4010,7
Жақсы ауданы Жақсы ауылында 18 пәтерлі үй құру
8327,1
Жақсы ауданының Лозовое ауылының таратушы су құбырлары желілерін қайта жаңарту