О городском бюджете на 2017 – 2019 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2016 года № 112. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 6 января 2017 года № 4085
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы" от 29 ноября 2016 года городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2017 – 2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 146 323 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 317 737 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 16 840 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 31 600 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 19 780 146 тысяч тенге;
2) затраты – 23 762 475 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 616 152 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 616 152 тысячи тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 616 152 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 04.12.2017 № 217 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
с доходов, иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – 100 процентов.
3. Учесть, что в составе доходов и расходов городского бюджета на 2017 год предусмотрены следующие трансферты согласно приложению 4:
1) целевые текущие трансферты из республиканского и областного бюджета в сумме 1 538 351 тысяча тенге;
2) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 12 595 519 тысяч тенге;

2017 – 2019 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 112 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 қаңтарда № 4085 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2017 – 2019 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 146 323 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 317 737 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 16 840 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 31 600 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 19 780 146 мың теңге;
2) шығындар – 23 762 475 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 616 152 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 616 152 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 616 152 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 04.12.2017 № 217 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2017 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз.
3. 2017 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің және шығындарының құрамында мынадай трансферттер қарастырылғаны 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін:
1) республикалық және облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 1 538 351 мың теңге сомасында;
2) республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 12 595 519 мың теңге сомасында;

3) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 1 834 453 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 04.12.2017 № 217 (вводится в действие с 01.01.2017).
4. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2017 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города, в сумме 3 811 823 тысячи тенге.
5. Утвердить в составе городского бюджета на 2017 год перечень бюджетных программ поселка Жезказган согласно приложению 5.
6. Утвердить в составе городского бюджета на 2017 год целевые трансферты органам местного самоуправления для реализации функций местного самоуправления согласно приложению 6.

3) облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 1 834 453 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 04.12.2017 № 217 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2017 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 3 811 823 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2017 жылға арналған қалалық бюджеттің құрамында Жезқазған кентінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2017 жылға арналған қалалық бюджеттің құрамында жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыру үшін жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін нысаналы трансферттер 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2017 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 04.12.2017 № 217 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2017 год, согласно приложению 7.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии К. Жанасылова
Секретарь
городского маслихата
Т. Хмилярчук
Приложение 1
к решению 13 сессии
Сатпаевского городского маслихата
от 26 декабря 2016 года № 112
Городской бюджет на 2017 год

7. Жергілікті атқарушы органның 2017 жылға арналған резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 04.12.2017 № 217 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2017 жылға арналған бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ. Жанасылова
Қалалық
мәслихат хатшысы
Т. Хмилярчук
Сәтбаев қалалық мәслихатының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
13 сессиясының № 112 шешіміне
1 қосымша
2017 жылға арналған қалалық бюджет

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 04.12.2017 № 217 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
15 968 323
целевые текущие трансферты
1 538 351
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
5 115
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы
10 455
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
5 304
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
0
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
15 400
на создание цифровой образовательной инфраструктуры
9 799
на укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
9 985
на проведение среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
753 658
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям
26 470
на оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
165
на содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
702 000
на развитие:
14 429 972
за счет республиканского бюджета
12 595 519
на строительство жилых домов для переселения жителей из зон обрушения
11 497 328
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1 098 191
за счет областного бюджета
1 834 453
на строительство жилых домов для переселения жителей из зон обрушения
1 518 061
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
266 180
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
43 049
на строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
7 163
Приложение 5
к решению 13 сессии
Сатпаевского городского маслихата
от 26 декабря 2016 года № 112
Перечень бюджетных программ
поселка Жезказган на 2017 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 04.12.2017 № 217 (вводится в действие с 01.01.2017).
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
Затраты
30 662
01
Государственные услуги общего характера
27 423
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
27 423

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 04.12.2017 № 217 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
15 968 323
ағымдағы нысаналы трансферттер
1 538 351
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
5 115
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға
10 455
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге
5 304
қолданыстан шығарылатын және жойылатын ауру малдардың, азық-түліктердің және жануар тектес шикізаттардың құнын иелелеріне өтеуге
0
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы еңбек нарығын дамытуға бағытталған ісшараларды іске асыруға
15 400
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
9 799
материалдық-техникалық базаны нығайтуға және білім беру нысандарына жөндеу жүргізуге
9 985
автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін орташа
жөндеуден өткізуге
753 658
еңбек нарығындағы қажетті мамандықтар бойынша жұмыс кадрларын қысқа мерзімді кәсіби оқытуға
26 470
вакцинация бойынша қызметтер көрсету, ветеринариялық препараттарды сақтау және тасымалдауға
165
білім беру объектілерін күтіп ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
702 000
дамуға:
14 429 972
республикалық бюджет есебінен
12 595 519
бұзылу аумағынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын-үй құрылысына
11 497 328
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
1 098 191
облыстық бюджет есебінен
1 834 453
бұзылу аумағынан тұрғындарды көшіру үшін тұрғын-үй құрылысына
1 518 061
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
266 180
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
43 049
мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялауға
7 163
Сәтбаев қалалық мәслихатының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
13 сессиясының № 112 шешіміне
5 қосымша
2017 жылға арналған Жезқазған кентінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 04.12.2017 № 217 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
Шығындар
30 662
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
27 423
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
27 423