О дополнительном регламентировании порядка проведения миpных собpаний, митингов, шествий, пикетов и демонстpаций в Каркаралинском районе
Решение III сессии Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 19 мая 2016 года № VI-3/24. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 мая 2016 года № 3834. Утратило силу решением Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 21 июля 2020 года № VI-58/493
Сноска. Утратило силу решением Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 21.07.2020 № VI-58/493 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать согласно прилагаемому порядку проведение миpных собpаний, митингов, шествий, пикетов и демонстpаций в Каркаралинском районе.
2. Признать утратившим силу решение Каркаралинского районного маслихата от 17 июля 2007 года № 33/216 "Қарқаралы ауданы бойынша бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу орнын қосымша реттеу туралы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8-13-32, опубликовано в газете "Қарқаралы" от 20 июля 2007 года № 57-58 (10497).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Т. Даутов
Секретарь районного маслихата С. Нуркенов
Утвержден
решением Каркаралинского
районного маслихата
от 19 мая 2016 года № VI-3/24
Дополнительное регламентирование порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Каркаралинском районе
1. Настоящее дополнительное регламентирование порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Каркаралинском районе (далее – Порядок) разработан в соответствии со статьей 10 закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан" и дополнительно регламентирует порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Каркаралинском районе.
2. Места проведения мирных собраний и митингов в Каркаралинском районе:
город Каркаралинск:

Қарқаралы ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 19 мамырдағы III сессиясының № VI-3/24 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 мамырда № 3834 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 шілдедегі № VI-58/493 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 21.07.2020 № VI-58/493 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбiт жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткiзу тәртiбi туралы" Заңдарына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырғанға сәйкес Қарқаралы ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымша реттелсін.
2. Қарқаралы аудандық мәслихатының 2007 жылғы 17 шілдедегі № 33/216 "Қарқаралы ауданы бойынша бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу орнын қосымша реттеу туралы" шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8-13-32 тіркелген, 2007 жылғы 20 шілдедегі "Қарқаралы" № 57-58 (10497) газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т. Даутов
Аудандық мәслихат хатшысы С. Нуркенов
Қарқаралы аудандық мәслихатының
2016 жылғы 19 мамырдағы
№ VI-3/24 шешімімен бекітілген
Қарқаралы ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу
1. Қарқаралы ауданында осы бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу (әрі қарай - Тәртіп) Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбiт жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткiзу тәртiбi туралы" Заңының 10-бабына сәйкес әзірленген және Қарқаралы ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттейді.
2. Қарқаралы ауданында бейбіт жиналыстар және митингілер өткізу орындары:
Қарқаралы қаласы:

1) центральный парк города Каркаралинск расположенный по улице Т. Аубакирова;
2) площадь прилегающая к зданию товарищества с ограниченной ответственностью "Тазалық", расположенная по улице Т. Аубакирова, 116.
3. Маршруты для проведения шествий и демонстраций в Каркаралинском районе:
город Каркаралинск:
1) от кафе "Сары-Арка" до торгового дома "Рахат" расположенная по улице Т. Аубакирова;
2) от пересечения улиц А. Бокейханова – К. Аманжолова, до пересечения улиц К. Аманжолова – Мади.
4. Районный акимат в целях обеспечения прав и свобод других лиц, общественной безопасности, а также нормального функционирования транспорта, объектов инфраструктуры, сохранности зеленых насаждений и малых архитектурных форм при необходимости предлагает обратившимся с заявлением иные время, место и маршрут проведения мероприятия.
5. Заявление о проведении собрания, митинга, шествия, пикета или демонстрации подается в письменной форме не позднее чем за 10 дней до намеченной даты их проведения.
6. В заявлении указываются цель, форма, место проведения мероприятия или маршруты движения, время его начала и окончания, предполагаемое количество участников, фамилии, имена, отчества уполномоченных (организаторов) и лиц, ответственных за соблюдение порядка, место их жительства и работы (учебы), дата подачи заявления. Срок подачи заявления исчисляется со дня его регистрации в районном акимате.
7. В случае нарушения пунктов 5, 6 настоящего Порядка заявителю дается ответ, разъяснительного характера, с предложением устранить допущенные нарушения путем подачи нового заявления. Сроки рассмотрения нового заявления исчисляются с момента его поступления.
8. В ответе, разъяснительного характера, организаторам письменно указывается на принятие мер по отмене всех подготовительных процедур и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.
9. Собрания, митинги, шествия, пикеты и демонстрации, а также выступления их участников проводятся в соответствии с целями, указанными в заявлении, в определенные сроки и в обусловленном месте.
10. При проведении собраний, митингов, шествий, пикетов, демонстраций уполномоченные (организаторы), а также иные участники должны соблюдать общественный порядок.
11. Уполномоченные (организаторы) должны не допускать участия в собраниях, митингах, шествиях, пикетах, демонстрациях лиц, находящихся в состоянии алкогольного либо наркотического опьянения.
12. Уполномоченным (организаторам) и иным участникам собраний, митингов, шествий, пикетов, демонстраций не допускается использование масок и иных предметов, предназначенных для затруднения установления личности.

1) Т. Әубәкіров көшесінде орналасқан Қарқаралы қаласының орталық саябағы;
2) "Тазалық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ғимаратының жанындағы алаң, Т. Әубәкіров көшесі, 116.
3. Қарқаралы ауданында шерулер және демонстрациялар өткізу үшін маршруттар:
Қарқаралы қаласы:
1) Т. Әубәкіров көшесі бойындағы "Сары-Арқа" кафесінен бастап "Рахат" сауда үйіне дейін;
2) Ә. Бөкейханов – Қ. Аманжолов көшелердің қиылысынан Қ. Аманжолов – Мәди көшелердің қиылысына дейін.
4. Аудан әкімдігі басқа азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын, қоғамдық қауiпсiздiктi, сондай-ақ көлiктiң, инфрақұрылым объектiлерiнiң қалыпты жұмыс iстеуiн, жасыл желектер мен шағын сәулет нысандарының сақталуын қамтамасыз ету мақсатында, қажет болған жағдайда, өтiнiш жасағандарға шараны өткiзудiң өзге уақыты, жерiн және маршрутын ұсынады.
5. Жиналыс, митинг, шеру, пикет немесе демонстрация өткiзу туралы өтiнiш оны өткiзудiң белгiленген күннінен кемiнде 10 күн бұрын жазбаша нысанда берiледi.
6. Өтiнiште шараны өткiзу мақсаты, нысаны, өткiзiлетiн жерi немесе қозғалыс маршруттары, оның басталатын және аяқталатын уақыты, қатысушылардың ықтимал саны, уәкiлдердiң (ұйымдастырушылардың) және тәртiптiң сақталуына жауапты адамдардың тегi, аты, әкесiнiң аты, олардың тұратын және жұмыс iстейтiн (оқитын) жерi, өтiнiштiң берiлген күні көрсетiледi. Өтiнiштiң берiлген мерзiмi аудан әкімдігінде тiркелген күнiнен бастап есептеледi.
7. Осы тәртіптің 5, 6 тармақтарының талаптары орындалмаған жағдайда өтініш берушіге жол берілген кемшілікті жаңа өтініш беру жолымен жоюды ұсына отырып, түсіндіру мазмұнындағы жауап қайтарылады. Жаңа өтінішті қарау мерзімі оның түскен күнiнен бастап есептеледi.
8. Түсіндіру мазмұнындағы жауапта, ұйымдастырушылар барлық дайындық шараларын тоқтатуға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды хабардар ету бойынша шаралар қабылдауға жазбаша нұсқалады.
9. Жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар, сондай-ақ оларға қатысушылардың сөз сөйлеуi өтiнiште көрсетiлген мақсатқа сәйкес, белгiленген мерзiмде және келiсiлген жерде өткiзiледi.
10. Жиналыстарды, митингiлерді, шерулердi, пикеттердi, демонстрацияларды өткiзу кезiнде уәкiлдер (ұйымдастырушылар), сондай-ақ басқа да қатысушылар қоғамдық тәртiптi сақтауы керек.
11. Уәкілеттілер (ұйымдастырушылар) жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрацияларға алкогольдік немесе есірткілік масаң күйдегі тұлғалардың қатысуына жол бермеуі керек.
12. Уәкілеттілер (ұйымдастырушылар) және басқа да қатысушылар жиналыстарда, митингілерде, шерулерде, пикеттерде, демонстрацияларда жеке басын анықтауға қиындық келтіретін бетперде және басқа да бұйымдарды қолдануға жол берілмейді.

13. Уполномоченным (организаторам) и иным участникам собраний, митингов, шествий, пикетов, демонстраций не допускается распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов, прекурсоров, использовать транспаранты, лозунги, а также допускать публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений.
14. Собрания, митинги, шествия, пикеты и демонстрации должны быть прекращены, по требованию представителя районного акимата, если: не было подано заявление, состоялось решение о запрещении, нарушен порядок их проведения, предусмотренный законодательством Республики Казахстан, а также при возникновении опасности для жизни и здоровья граждан, нарушении общественного порядка.
15. В целях обеспечения общественного порядка, а также безопасности участников пикетов районный акимат может разрешить проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте не более трех одиночных пикетов.
16. В целях обеспечения общественного порядка, так и в интересах безопасности самих пикетчиков участники различных одиночных пикетов располагаются друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров.
17. При пикетировании допускается стоять, сидеть у пикетируемого объекта, использовать средства наглядной агитации, выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета (используя возможности своего голоса).

13. Уәкілеттілер (ұйымдастырушылар) және басқа да қатысушылар жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өтетін орында алкогольдік ішімдік ішуге, есірткі, психотроптық заттарды, олардың балама түрлерін және прекурсорларды қолдануға, қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға шақыратын транспаранттарды, ұрандарды қолдануға сондай-ақ көпшілік алдындағы сөздерге жол берілмейді.
14. Егер: өтініш берілмеген болса, тыйым салу туралы шешім шығарылса, өткізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген тәртіп бұзылған жағдайда, сондай-ақ азаматтардың өмірі мен денсаулығына қауіп төнетін, қоғамдық тәртіп бұзылатын жағдайда бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар аудан әкімдігі өкілінің талап етуі бойынша тоқтатылуға тиіс.
15. Қоғамдық тәртіпті, сонымен қатар пикетке қатысушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында, аудан әкімдігі бір күнде, бір уақытта және бір объектіде үшеуден аспайтын жеке дара пикетті өткізуге рұқсат беруі мүмкін.
16. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету мақсатында, сонымен қатар пикетке қатысушылардың қауіпсіздігі мақсатында түрлі жеке дара пикетке қатысушылар бір-бірінен 50 метрден кем емес қашықтықта орналасады.
17. Пикет өткізу кезінде пикет өткізілетін объектінің алдында тұруға, отыруға, көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға, пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандарды, ұран сөздерді (өз дауысының мүмкіндігімен) айтуға жол беріледі.