О внесении изменения в постановление акимата Кызылординской области от 12 июня 2015 года № 37 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства"
Постановление акимата Кызылординской области от 07 октября 2016 года № 600. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 04 ноября 2016 года № 5639. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 15 ноября 2019 года № 98
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 15.11.2019 № 98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 12 июня 2015 года № 37 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5068, опубликовано в областных газетах 30 июля 2015 года "Кызылординские вести" и 1 августа 2015 года "Сыр бойы") следующее изменение:
регламент государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Сулейменова С.Ж.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Приложение
к постановлению акимата Кызылординской области
от "7" октября 2016 года №600
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от 12 июня 2015 года № 37
Регламент государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Кызылординской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 12 маусымдағы № 37 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2016 жылғы 07 қазандағы № 600 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 04 қарашада № 5639 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы 15 қарашадағы № 98 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 15.11.2019 № 98 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 12 маусымдағы № 37 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5068 нөмірімен тіркелген, 2015 жылғы 30 шілдеде "Кызылординские вести" және 2015 жылғы 1 тамызда "Сыр бойы" облыстық газеттерінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында регламенті қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары С.Ж. Сүлейменовке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2016 жылғы "7" қазан № 600 қаулысына
қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2015 жылғы 12 маусымдағы № 37 қаулысымен бекітілген
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтiк көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: "Қызылорда облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:

1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача аттестата эксперта, осуществляющего экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (далее – аттестат) по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан № 276 от 27 марта 2015 года "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №11133) (далее – стандарт), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем услугодателю заявления по форме согласно приложению 3 к стандарту либо направление заявления в форме электронного документа через портал.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов (далее – расписка) и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более двадцати минут);

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №11133 болып тіркелген) бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтiк көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтiк көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларға аттестат беру (бұдан әрі – аттестат), не стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық түрде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолымен расталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынуы немесе портал арқылы электрондық құжат нысанындағы өтініш жолдауы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді (бұдан әрі – қолхат) және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (жиырма минуттан аспайды);

4) исполнитель услугодателя рассматривает документы, формирует и предоставляет на рассмотрение аттестационной комиссии список услугополучателей на прохождение аттестации (в течение восьми рабочих дней);
5) аттестационная комиссия рассматривает документы на соответствие требованиям "Правил аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности", утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 114 (далее – Правила) и направляет протокол заседания аттестационной комиссии исполнителю услугодателя (в течение двух рабочих дней);
6) исполнитель услугодателя на основании протокола заседания аттестационной комиссии подготавливает и предоставляет проект приказа об утверждении протокола, график проведения тестирования и письмо-уведомление об отказе в допуске к тестированию (далее – уведомление об отказе в допуске к тестированию) руководителю услугодателя (в течение трех рабочих дней);
7) руководитель услугодателя подписывает и направляет приказ, график проведения тестирования и уведомление об отказе в допуске к тестированию исполнителю услугодателя (в течение одного рабочего дня);
8) исполнитель услугодателя регистрирует и направляет услугополучателю график проведения тестирования либо уведомление об отказе в допуске к тестированию (в течение трех рабочих дней);
9) исполнитель услугодателя проводит тестирование и предоставляет результаты тестирования на рассмотрение аттестационной комиссии (в течение пяти рабочих дней);
10) аттестационная комиссия рассматривает результаты тестирования и направляет протокол заседания аттестационной комиссии исполнителю услугодателя (в течение двух рабочих дней);
11) исполнитель услугодателя на основании протокола заседания аттестационной комиссии подготавливает и предоставляет проект приказа об утверждении протокола, аттестат либо письмо-уведомление о не прохождении тестирования (далее – уведомление о не прохождении тестирования) руководителю услугодателя (в течение трех рабочих дней);
12) руководитель услугодателя подписывает и направляет приказ, аттестат либо уведомление о не прохождении тестирования исполнителю услугодателя (в течение одного рабочего дня);
13) исполнитель услугодателя регистрирует и выдает аттестат либо уведомление о не прохождении тестирования услугополучателю (в течение двух рабочих дней).
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, аттестаттаудан өтуге көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін қалыптастырады және аттестаттау комиссиясының қарауына ұсынады (сегіз жұмыс күні ішінде);
5) аттестаттау комиссиясы құжаттардың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 114 бұйрығымен бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтiк көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидаларының" (бұдан әрі – Қағидалар) талаптарына сәйкестігін қарайды және аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасын көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасы негізінде хаттаманы бекіту туралы бұйрықтың жобасын, тестілеу жүргізу кестесі мен тестілеуге жіберуден бас тарту туралы хабарлама-хатты (бұдан әрі – тестілеуге жіберуден бас тарту туралы хабарлама) дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (үш жұмыс күні ішінде);
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрыққа, тестілеу жүргізу кестесі мен тестілеуге жіберуден бас тарту туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
8) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы тестілеу жүргізу кестесін немесе тестілеуге жіберуден бас тарту туралы хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
9) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы тестілеуді өткізеді және тестілеу қорытындыларын аттестаттау комиссиясының қарауына ұсынады (бес жұмыс күні ішінде);
10) аттестаттау комиссиясы тестілеу қорытындыларын қарайды және аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасын көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
11) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасы негізінде хаттаманы бекіту туралы бұйрықтың жобасын, аттестатты немесе тестілеуден өтпегендігі туралы хабарлама-хатты (бұдан әрі – тестілеуден өтпегендігі туралы хабарлама) дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (үш жұмыс күні ішінде);
12) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрыққа, аттестатқа немесе тестілеуден өтпегендігі туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
13) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы аттестатты немесе тестілеуден өтпегендігі туралы хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді (екі жұмыс күні ішінде).
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) исполнитель услугодателя;
3) аттестационная комиссия;
4) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы;
3) аттестаттау комиссиясы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальных интернет- ресурсах государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Кызылординской области", акимата Кызылординской области, акиматов районов и города Кызылорды.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Қызылорда облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, Қызылорда облысы әкімдігінің, Қызылорда қаласы және аудан әкімдіктерінің ресми интернет-ресурстарында орналастырылады.

4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через портал:
1) услугополучатель регистрируется на портале и направляет заявление в форме электронного документа, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя (далее – электронный запрос) и документы согласно пункту 9 стандарта;

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
10. Қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеледі және көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электронды құжат нысандағы өтініш (бұдан әрі – электронды сұраныс) пен стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды;

2) исполнитель услугодателя принимает электронный запрос и документы, направляет в "личный кабинет" услугополучателя уведомление о принятии электронного запроса с указанием даты и времени получения результата государственной услуги и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) после принятия электронного запроса и документов, действия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляются в соответствии с подпунктами 2-12) пункта 6 настоящего регламента;

2) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы электрондық сұраныс пен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, электронды сұраныстың қабылданғаны туралы хабарлама жолдайды және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) электронды сұраныс пен құжаттарды қабылданғаннан кейін мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдары осы регламенттің 6-тармағының 2-12) тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылады;

4) исполнитель услугодателя регистрирует и направляет результат оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя (не более двадцати минут).
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведена в пункта 6 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги "Аттестация экспертов,
осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги
в сфере архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности"
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение)
1
Номер процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель услугодателя
Аттестационная комиссия
Исполнитель услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель услугодателя
3
Наименование процедур (действий) и их описание
регистрирует документы
и выдает услугополучателюрасписку
рассматривает документы
рассматривает документы и формирует список услугополучателей на прохождение аттестации
рассматривает документы на соответствие требованиям Правил
на основании протокола заседания аттестационной комиссии подготавливает проект приказа
об утверждении протокола, график проведения тестирования и уведомление об отказе в допуске к тестированию
подписывает приказ, график проведения тестирования и уведомление об отказе в допуске к тестированию
регистрирует приказ, график проведения тестирования и уведомление об отказе в допуске к тестированию
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет исполнителю услугодателя
предоставляет документы на рассмотрение аттестационной комиссии
направляет протокол заседания аттестационной комиссии исполнителю услугодателя
предоставляет руководителю услугодателя
направляет исполнителю услугодателя
направляет график проведения тестирования либо уведомление об отказе в допуске к тестированию услугополучателю
5
Срок исполнения
не более 20 минут
не более 20 минут
в течение 8 рабочих дней
в течение 2 рабочих дней
в течение 3 рабочих дней
в течение 1 рабочего дня
в течение 3 рабочих дней
продолжение таблицы
1
Номер процедуры (действия)
8
9
10
11
12
2
Наименование структурных подразделений
Исполнитель услугодателя
Аттестационная комиссия
Исполнитель услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель услугодателя
3
Наименование процедур (действий) и их описание
проводит тестирование
рассматривает результаты тестирования
на основании протокола заседания аттестационной комиссии подготавливает проект приказа об утверждении протокола, аттестат либо уведомление о не прохождении тестирования
подписывает приказ, аттестат либо уведомление
о не прохождении тестирования
регистрирует аттестат либо уведомление о не прохождении тестирования
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
предоставляет результаты тестирования на рассмотрение аттестационной комиссии
направляет протокол заседания аттестационной комиссии исполнителю услугодателя
предоставляет руководителю услугодателя
направляет исполнителю услугодателя
выдает услугополучателю
5
Срок исполнения
в течение 5 рабочих дней
в течение 2 рабочих дней
в течение 3 рабочих дней
в течение 1 рабочего дня
в течение 2 рабочих дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги "Аттестация экспертов,
осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги
в сфере архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги "Аттестация экспертов,
осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые
услуги в сфере архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме
продолжение таблицы
Приложение 4
к регламенту государственной услуги "Аттестация экспертов,
осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги
в сфере архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение таблицы
Условные обозначения:

4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркейді және көрсетілген қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды (жиырма минуттан аспайды).
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында
сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтiк көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін
қызметті
берушінің
басшысы
Көрсетілетін
қызметті
берушінің
орындаушысы
Аттестаттау комиссиясы
Көрсетілетін
қызметті
берушінің
орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін
қызметті
берушінің
орындаушысы
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды және
аттестаттаудан өтуге көрсетілетін қызметті алушылардың тізімін қалыптастырады
құжаттардың Қағидалар талаптарына сәйкестігін қарайды
аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасы негізінде хаттаманы бекіту туралы бұйрықтың жобасын, тестілеу жүргізу кестесі мен тестілеуге жіберуден бас тарту туралы хабарламаны дайындайды
бұйрыққа, тестілеу жүргізу кестесі мен тестілеуге жіберуден бас тарту туралы хабарламаға қол қояды
бұйрықты, тестілеу жүргізу кестесі мен тестілеуге жіберуден бас тарту туралы хабарламаны тіркейді
4
Келесі рәсімді
(іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын
мемлекеттік
қызметті көрсету
бойынша
рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
құжаттарды
көрсетілетін
қызметті
берушінің
басшысына
ұсынады
көрсетілетін
қызметті
берушінің
орындаушы-сына жолдайды
құжаттарды
аттестаттау
комиссиясының
қарауына
ұсынады
аттестаттау
комиссиясы
отырысының
хаттамасын
көрсетілетін
қызметті
берушінің
орындаушысына
жолдайды
көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
көрсетілетін
қызметті
берушінің
орындаушысына
жолдайды
тестілеу жүргізу кестесі немесе тестілеуге жіберуден бас тарту туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды
5
Орындалу мерзiмi
20 минуттан
аспайды
20 минуттан
аспайды
8 жұмыс
күні ішінде
2 жұмыс
күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
кестенің жалғасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың) нөмірі
8
9
10
11
12
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін
қызметті
берушінің
орындаушысы
Аттестаттау комиссиясы
Көрсетілетін
қызметті
берушінің
орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін
қызметті
берушінің
орындаушысы
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
тестілеуді өткізеді
тестілеу қорытындыларын қарайды
аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасы негізінде хаттаманы бекіту туралы бұйрықтың жобасын, аттестатты немесе тестілеуден өтпегендігі туралы хабарламаны дайындайды
бұйрыққа, аттестатқа немесе тестілеуден өтпегендігі туралы хабарламаға қол қояды
аттестатты немесе тестілеуден өтпегендігі туралы
хабарламаны тіркейді
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
тестілеу қорытындыларын аттестаттау комиссиясының қарауына ұсынады
аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасын көрсетілетін
қызметті берушінің
орындаушысына
жолдайды
көрсетілетін қызметті берушінің басш
ысына ұсынады
көрсетілетін қызметті
берушінің орындаушысына
жолдайды
көрсетілетін қызметті алушыға береді
5
Орындалу мерзiмi
5 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында
сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтiк көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында
сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтiк көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
кестенің жалғасы
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында
сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтiк көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
кестенің жалғасы
Шартты белгілемелер: