О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2015 года № 357 "О районном бюджете Наурзумского района на 2016 - 2018 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 1 апреля 2016 года № 11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 8 апреля 2016 года № 6263
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2015 года № 357 "О районном бюджете Наурзумского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6097, опубликовано 4 января 2016 года в газете "Науырзым тынысы") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 1558348,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 188865,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5982,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 590,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1362911,8 тысяч тенге;
2) затраты – 1606068,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3977,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6927,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2950,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -51696,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 51696,8 тысячи тенге:
поступление займов – 6363,0 тысяч тенге;
погашение займов – 2950,0 тысячи тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 48283,8 тысяч тенге.".
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 32578,0 тысяч тенге;
на переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в сумме 284455,0 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 46413,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 1821,9 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 357 "Науырзым ауданының 2016 - 2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2016 жылғы 1 сәуірдегі № 11 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 8 сәуірде № 6263 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 357 "Науырзым ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6097 тіркелген, 2016 жылғы 4 қаңтарда "Науырзым тынысы" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. Науырзым ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 1558348,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 188865,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5982,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 590,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1362911,8 мың теңге;
2) шығындар – 1606068,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3977,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 6927,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 2950,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -51696,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 51696,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6363,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2950,0 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 48283,8 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 32578,0 мың теңге сомасында;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 284455,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік мемлекеттік қызметкерлердің еңбекақысының деңгейін арттыруға 46413,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 1821,9 мың теңге сомасында;

на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1196,0 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 1366,0 тысяч тенге.".
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на содержание кабинетов психолого-педагогической коррекции в связи с передачей функций по обеспечению обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению на уровень районов в сумме 6821,0 тысяч тенге;
на содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечению деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ на уровень районов в сумме 22018,0 тысяч тенге;
на оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 104,0 тысяч тенге;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости в сумме 3346,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 45,9 тысяч тенге.".
приложения 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата
Г. Абенова
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики,
финансов и предпринимательства
Наурзумского района"
________________ Н. Дехтярева
"1" апреля 2016 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 1 апреля 2016 года № 11
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2015 года № 357
Бюджет Наурзумского района на 2016 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1196,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 1366,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
аудандар деңгейіне балалардың және жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеруді қамтамасыз ету және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету бойынша функцияларды беруге байланысты психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттерін ұстауға 6821,0 мың теңге сомасында;
аудандар деңгейіне аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің қызметін табыс ету бойынша функцияларды байланысты балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға 22018,0 мың теңге сомасында;
электрондық оқыту жүйесінің бағдарламасы шеңберінде кең жолақты Интернетті төлеуге 104,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бағдарламасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға 3346,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 45,9 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 12-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы,
аудандық мәслихаттың хатшысы
Г. Әбенова
"Науырзым ауданының
экономика, қаржы және
кәсіпкерлік бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ Н. Дехтярева
2016 жылғы "1" сәуір
Мәслихаттың
2016 жылғы 1 сәуірдегі
№ 11 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың
2015 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 357 шешіміне
1-қосымша
Науырзым ауданының 2016 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
I. Кірістер