О бюджете Иртышского района на 2017 - 2019 годы
Решение маслихата Иртышского района Павлодарской области от 26 декабря 2016 года № 36-10-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 12 января 2017 года № 5343
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Иртышского района на 2017 - 2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2017 год, в следующих объемах:
1) доходы – 4 883 315 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 511 578 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 523 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 768 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 360 446 тысяч тенге;
2) затраты – 4 964 512 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 1 044 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 10 210 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 9 166 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нолю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -82 241 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 82 241 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иртышского района Павлодарской области от 12.04.2017 № 54-14-6 (вводится в действие с 01.01.2017); от 27.09.2017 № 80-18-6 (вводится в действие с 01.01.2017); от 23.11.2017 № 90-19-6 (вводится в действие с 01.01.2017); от 22.12.2017 № 96-20-6 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Предусмотреть в бюджете Иртышского района на 2017 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 877 586 тысяч тенге.
3. Утвердить на 2017 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 5 861 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иртышского района Павлодарской области от 27.09.2017 № 80-18-6 (вводится в действие с 01.01.2017); от 23.11.2017 № 90-19-6 (вводится в действие с 01.01.2017).
4. В соответствии с пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ертіс ауданының 2017 - 2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 36-10-6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 12 қаңтарда № 5343 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ертіс ауданының 2017 - 2019 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға арналған, мына көлемдерге сәйкес бекітілсін:
1) кірістер – 4 883 315 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 511 578 мың теңге;
салық емес түсімдер – 10 523 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 768 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 4 360 446 мың теңге;
2) шығындар – 4 964 512 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 1 044 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 10 210 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 9 166 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -82 241 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 82 241 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 12.04.2017 № 54-14-6 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.09.2017 № 80-18-6 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2017 № 90-19-6 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2017 № 96-20-6 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен берілетін 2 877 586 мың теңге сомасында субвенциялар көлемін 2017 жылға арналған Ертіс ауданы бюджетінде қарастырылсын.
3. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган резерві 5 861 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 27.09.2017 № 80-18-6 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2017 № 90-19-6 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.

5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ (подпрограмм) сел и сельских округов, финансируемых из бюджета Иртышского района в 2017 году, согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления на 2017 год согласно приложению 6 к настоящему решению.

5. 2017 жылға арналған жергілікті бюджетті орындалу процесінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізімі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. 2017 жылы Ертіс ауданы бюджетінен қаржыландырылатын ауыл және ауылдық округтері жергілікті бюджеттік бағдарламаларының (бағдарламашалар) тізімі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттердің бөлінуі 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Иртышского районного маслихата по бюджету, социальной политике и законности.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Б. Шингисов
Секретарь Иртышского
районного маслихата Б. Шингисов
Приложение 1
к решению Иртышского
районного маслихата
от 26 декабря 2016 года
№ 36-10-6
Бюджет Иртышского района на 2017 год
(с изменениями)

8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ертіс аудандық мәслихатының бюджет, әлеуметтік саясат және заңдылық жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Шингисов
Ертіс аудандық
мәслихатының хатшысы Б. Шингисов
Ертіс аудандық мәслихатының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 36-10-6 шешіміне
1-қосымшасы
2017 жылға арналған Ертіс ауданының бюджеті
(өзгерістермен)

19334
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131 836
002
Программа занятости
47 405
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 340
006
Оказание жилищной помощи
266
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35 648
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
439
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7 763
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8 866
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27 109
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
40 973
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40 973
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 292
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
506
021
Капитальные расходы государственного органа
6 493
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
299
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 383
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 149 140
1
Жилищное хозяйство
282 770
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
919
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
919
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 024
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 524
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
2 500
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
227 827
003
Проектирование и (или)строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
212 579
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
65 248
2
Коммунальное хозяйство
856 513
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

19 334
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131 836
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
47 405
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 340
006
Тұрғын үй көмегі
266
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35 648
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
439
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
7 763
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
8 866
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27 109
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
40 973
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40 973
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 292
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
506
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 493
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
299
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 383
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 149 140
1
Тұрғын үй шаруашылығы
282 770
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
919
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
919
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 024
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақтаулуын үйымдастыру
1 524
004
Азаматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
2 500
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
227 827
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
212 579
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
65 248
2
Коммуналдық шаруашылық
856 513
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
006
Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
село Голубовка
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
006
Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
село Иртышск
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения

005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елді мекендерді абаттандыру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Голубовка ауылы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбиелеу және оқыту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елді мекендерді абаттандыру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Ертіс ауылы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбиелеу және оқыту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету