О внесении изменений и дополнения в решение XIX-й сессии маслихата города Алматы V-го созыва от 28 августа 2013 года № 158 "Об утверждении Правил содержания собак в городе Алматы"
Решение V-ой сессии маслихата города Алматы VІ созыва от 18 мая 2016 года № 18. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 17 июня 2016 года № 1292. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 17 апреля 2018 года N 223
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 17.04.2018 № 233 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алматы VІ-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение XIX-й сессии маслихата города Алматы V-го созыва от 28 августа 2013 года № 158 "Об утверждении Правил содержания собак в городе Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 4 октября 2013 года за № 1002, опубликовано в газетах "Алматы ақшамы" от 19 октября 2013 года № 126 и "Вечерний Алматы" от 12 октября 2013 года № 128) следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил содержания и выгула собак в городе Алматы";
в Правилах содержания собак в городе Алматы, утвержденных указанным решением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии".";
главу 2 дополнить пунктом 8-1, следующего содержания:
"8-1.При содержании собак владельцы соблюдают следующие требования:
1) извещают подразделения местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии, государственные ветеринарные организации, созданные местными исполнительными органами,
органы государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора:
о вновь приобретенном (приобретенных) животном (животных), полученном приплоде и его реализации;
в случаях падежа, одновременного заболевания нескольких животных или об их необычном поведении и до прибытия специалистов в области ветеринарии, государственных ветеринарно-санитарных инспекторов принимать меры к изолированному содержанию животных при подозрении в заболевании;

V сайланған Алматы қаласы мәслихаты ХІХ сессиясының "Алматы қаласында иттерді ұстау Қағидасын бекіту туралы" 2013 жылғы 28 тамыздағы № 158 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
VІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының V сессиясының 2016 жылғы 18 мамырдағы № 18 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2016 жылғы 17 маусымда № 1292 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2018 жылғы 17 сәуірдегі № 223 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 17.04.2018 № 223 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
РҚАО-ның ескертпесі. Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес VІ сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. V сайланған Алматы қаласы мәслихаты ХІХ сессиясының "Алматы қаласында иттерді ұстау Қағидасын бекіту туралы" 2013 жылғы 28 тамыздағы № 158 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2013 жылғы 4 қазанда №1002 болып тіркелген, 2013 жылғы 19 қазанда "Алматы ақшамы" №126 және 2013 жылғы 12 қазанда "Вечерний Алматы" №128 газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
бас тақырыбы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"Алматы қаласында иттерді ұстау және серуендету Қағидасын бекіту туралы";
аталған шешіммен бекітілген, Алматы қаласында иттерді ұстау Қағидасындағы:
3 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3. Қағида Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі "Ветеринария туралы" Заңына сәйкес әзірленді.";
2 тарау келесі мазмұндағы 8-1 тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Иттерді ұстау кезінде иелері келесі талаптарды сақтайды:
1) жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын бөлімшелеріне, жергілікті атқарушы органдар құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарға, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау органдарына хабарлайды:
жаңадан сатып алынған жануар (жануарлар), алынған төлі мен оның өткізілгені туралы;
жануарлар қырылған, бірнеше жануар бір мезгілде ауырған немесе олар әдеттен тыс мінез көрсеткен жағдайлар туралы хабарлауға және ауру деп күдік келтірілген кезде, ветеринария саласындағы мамандар, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар келгенге дейін жануарларды оқшаулап ұстау жөнінде шаралар қолданады;

2) обеспечивают своевременную идентификацию домашних животных;
3) обеспечивают животное кормом и водой в количестве, необходимом для нормального жизнеобеспечения животного, с учетом его биологических особенностей, не оставляют его без присмотра, гуманно обращаются с животным;
4) обеспечивают своевременную вакцинацию и диагностику своих домашних животных для обеспечения ветеринарно-санитарной безопасности, а также против кожно-паразитарных заболеваний и гельминтов;
5) беспрепятственно предоставляют государственным ветеринарным врачам по их обоснованному требованию, животное для осуществления клинического осмотра, диагностических исследований и проведения лечебно-профилактических обработок, прививок, вакцинации.".
2. Аппарату маслихата города Алматы обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по развитию предпринимательства и жилищно-коммунального хозяйства маслихата города Алматы К. Авершина и заместителя акима города Алматы Е. Аукенова (по согласованию).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель V-й сессии
маслихата города Алматы
VІ-го созыва
Р. Алшанов
Секретарь
маслихата города Алматы
VІ-го созыва
К. Казанбаев

2) үй жануарларын уақтылы бірдейлендіруді қамтамасыз ету;
3) биологиялық ерекшеліктерін ескере отырып, жануарларды дұрыс тіршілігі үшін қеректі мөлшерде азықпен және сумен қамтамасыз ету, оларды қараусыз қалдырмау, жануарларға ізгілікпен қарау;
4) өздерінің үй жануарларының ветеринария-санитарлық қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін, сондай-ақ тері-паразитарлық ауруларға және гельминттерге қарсы уақтылы вакцинация мен диагностиканы қамтамасыз етеді;
5) мемлекеттік ветеринариялық мал дәрігерлеріне олардың негізделген талабы бойынша клиникалық қарауға, диагностикалық зерттеуге және емдеу-алдын алу шаралары, егу мен вакцинация жұмыстарын жүзеге асыру үшін жануарларды кедергісіз көрсетеді.".
2. Алматы қаласы мәслихатының аппараты осы шешімді интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының кәсіпкерлік және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы К. Авершинге және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е.Әукеновке (келісім бойынша) жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
VІ сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
V сессиясының төрағасы
Р. Алшанов
VІ сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
хатшысы
Қ. Қазанбаев