О бюджете Айыртауского района на 2017-2019 годы
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 6-7-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2017 года N 4009.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 717 417,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 842 888,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 265,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 007,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 833 257,3 тысячи тенге;
2) затраты – 4 818 207,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 469 877,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 495 570,1 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 692,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1300,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1300,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -571 967,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 571 967,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 495 570,1 тысяча тенге;
погашение займов – 25 692,5 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 102 090,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 05.12.2017 № 6-14-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
фиксированного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2017-2019 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 6-7-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 4009 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармақ 1) тармақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 717 417,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 842 888,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12 265,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29 007,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 833 257,3 мың теңге;
2) шығындар – 4 818 207,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 469 877,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 495 570,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25 692,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1300,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алуға – 1300,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 571 967,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 571 967,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 495 570,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 692,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -102 090,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 05.12.2017 № 6-14-1 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енеді).
2. 2017 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
тіркелген салық;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.

3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности;
других неналоговых поступлений;
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что в бюджет района зачисляются поступления от погашения выданных из бюджета района кредитов.
6. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет района на 2017 год в сумме 3 469 943 тысячи тенге.
7. Учесть в бюджете района на 2017 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
3) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
4) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016-2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы";
5) развитие рынка труда;
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Айыртауского районного маслихата о бюджете Айыртауского района на 2017-2019 годы.
8. Учесть в бюджете района на 2017 год бюджетные кредиты за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
Распределение сумм бюджетных кредитов за счет целевого трансферта из Национального фонда определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Айыртауского районного маслихата о бюджете Айыртауского района на 2017-2019 годы.
9. Учесть в бюджете района на 2017 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.

3. Аудан бюджетінің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер;
4. Аудан бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Аудан бюджетінен берілген кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер ауданның бюджетіне есептелуі белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2017 жылға берілетін бюджетік субвенциялар 3 469 943 мың теңге сомасында көзделсін.
7. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
3) "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016-2018 жылдар) бекіту туралы" № 213 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
5) еңбек нарығын дамытуға.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2017-2019 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
8. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен жылумен, -сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен берілетін бюджеттік кредиттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2017-2019 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
9. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер есепке алынсын.

Распределение сумм бюджетных кредитов определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Айыртауского районного маслихата о бюджете Айыртауского района на 2017-2019 годы.
10. Учесть в бюджете района на 2017 год целевые трансферты из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области о реализации решения Айыртауского районного маслихата о бюджете Айыртауского района на 2017-2019 годы.
11. Предусмотреть в бюджете района бюджетные программы по сельским округам на 2017, 2018, 2019 годы согласно приложениям 4, 5, 6.
12. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 7.
13. Предусмотреть в бюджете района на 2017 год трансферты органам местного самоуправления по сельским округам согласно приложению 8.
14. Утвердить резерв местного исполнительного органа Айыртауского района на 2017 год в сумме 13 792,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 05.12.2017 № 6-14-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
14-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2016 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 03.03.2017 № 6-8-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
15. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
17. Действие пункта 16 настоящего решения распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель
VII очередной сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
А. Байгарин
Секретарь Айыртауского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Б. Жанахметов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Айыртауского района
Северо-Казахстанской области"

Бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2017-2019 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
10. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер есепке алынсын.
Аталған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2017-2019 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы Айыртау аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
11. Аудан бюджетінде 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес 2017, 2018, 2019 жылдарға ауылдық округтар бойынша бюджеттік бағдарламалар көзделсін.
12. 2017 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында секвестірлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар 7 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
13. Аудан бюджетінде 8 қосымшаларға сәйкес 2017 жылға ауылдық округтар бойынша жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер көзделсін.
14. 2017 жылға Айыртау аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 13 792,7 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 05.12.2017 № 6-14-1 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енеді).
14-1. 9 қосымшаға сәйкес 2016 жылы пайдаланылмаған, (түгел пайдаланылмаған) облыстық және республикалық бюджеттерден, соның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен нысаналы трансферттердің сомасын қайтару және аудан бюджетінде қаржылық жылы қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығындары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 03.03.2017 № 6-8-2 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енеді).
15. Бюджеттік сала жұмысшыларына төлемақыны толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
16. Азаматтық қызметшілер болып табылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың айлықақы және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес проценті жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
17. Осы шешімінің 16 бабы ветеринария саласында қызмет ететін ветеринария пунктарының ветеринария мамандарына қолданылады.
18. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының VII кезекті
сессиясының төрағасы
А. Байгарин
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Жанахметов
"КЕЛІСІЛІДІ"
"Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы

1500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1500,0
04
Образование
3 266 204,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 230 893,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10 835,9
003
Общеобразовательное обучение
2 785 881,1
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
55 286,8
006
Дополнительное образование для детей
22 667,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
149 329,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка(детей), оставшегося без попечения родителей
17 671,7
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
191,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
13 275,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
149 813,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 942,6
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
35 311,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
35 311,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
235 846,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
224 274,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 832,0
002
Программа занятости
72 690,6
005
Государственная адресная социальная помощь
897,5
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20 693,9
010
Материальное обеспечение детей -инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
531,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
711,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 022,1
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
6 205,1
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
18 049,9
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

1500,0
021
Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1500,0
04
Бiлiм беру
3 266 204,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 230 893,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 835,9
003
Жалпы білім беру
2 785 881,1
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
55 286,8
006
Балаларға қосымша білім беру
22 667,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
149 329,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
17 671,7
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
191,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
13 275,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
149 813,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
25 942,6
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
35 311,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
35 311,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
235 846,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
224 274,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 832,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
72 690,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
897,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20 693,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
531,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
711,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 022,1
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
6 205,1
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
18 049,9
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

24 774,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12 488,8
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6 000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6 286,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
21 347,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8 031,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
824,5
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 692,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 800,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
442,2
008
Развитие объектов спорта
442,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
139 415,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
16 987,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16 987,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
20 320,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
20 320,1
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 328,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 328,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
90 780,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
16 620,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
390,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
525,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 560,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
2 817,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3 784,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
65 084,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 466,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
13 466,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне

24 774,8
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 488,8
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6 286,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
21 347,5
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 031,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
824,5
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 692,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерініғ және ұйымдарының күрделі шығыстары
7 800,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
442,2
008
Спорт объектілерін дамыту
442,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
139 415,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
16 987,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
16 987,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
20 320,1
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 320,1
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 328,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 328,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
90 780,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 620,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
390,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
525,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 560,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
2 817,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3 784,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
65 084,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 466,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
13 466,3
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2) Затраты
4 641 019,0
01
Государственные услуги общего характера
368 545,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
15 179,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
15 179,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
96 170,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
96 170,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
213 051,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
213 051,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 455,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11 455,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32 690,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
29 940,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 835,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
915,0
02
Оборона
10 649,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 649,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 578,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 690,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
381,0
04
Образование
3 574 461,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 538 435,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12 147,0
003
Общеобразовательное обучение
3 091 221,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
19 423,0
006
Дополнительное образование для детей
22 426,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
164 682,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка(детей), оставшегося без попечения родителей

2) Шығындар
4 641 019,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
368 545,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
15 179,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 179,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
96 170 ,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
96 170,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
213 051,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
213 051,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 455,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 455,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32 690,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 940,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 835,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
915,0
02
Қорғаныс
10 649,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 649 0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 578,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 690,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
381,0
04
Бiлiм беру
3 574 461,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 538 435,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 147,0
003
Жалпы білім беру
3 091 221,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
19 423,0
006
Балаларға қосымша білім беру
22 426,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
164 682,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері