О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 8-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 12 января 2017 года № 4656. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15 марта 2018 года № 19-19
Сноска. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.03.2018 № 19-19 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 739 675 тысяч тенге:
налоговые поступления – 623 257 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 480 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 560 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 112 378 тысяч тенге;
2) затраты – 4 794 729 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 340 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 78 345 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 005 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -113 394 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 133 399 тысяч тенге:
поступление займов – 78 280 тысяч тенге;
погашение займов – 20 005 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 75 124 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.12.2017 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Поступления в районный бюджет на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-2 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 7, 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы":

2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 12 қаңтарда № 4656 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2018 жылғы 15 наурыздағы № 19-19 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 15.03.2018 № 19-19 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 739 675 мың теңге:
салықтық түсімдер – 623 257 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 480 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 560 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 112 378 мың теңге;
2) шығындар – 4 794 729 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 340 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 78 345 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 005 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -113 394 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 133 399 мың теңге:
қарыздар түсімі – 78 280 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 005 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 75 124 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 14.12.2017 № 16-1 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы №8-2 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4- тармағына сәйкес қалыптастырылды.
3. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7, 11-баптары қатерге және басшылыққа алынсын:

1) учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 333 208 тысячи тенге, в том числе:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 838 тысячи тенге;
внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" - 9 757 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 4 223 тысячи тенге;
на молодежную практику – 12 253 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 1 741 тысяча тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 2 116 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 220 000 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 78 280 тысяч тенге:
2) учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 268 596 тысяч тенге, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 6 848 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение – 60 364 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах – 180 105 тысяч тенге;
на разработку схем генеральных планов сельских населенных пунктов – 21 279 тысяча тенге.
4. Установить на 2017 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2017 год размеры субвенций, передаваемый из областного бюджета в бюджет района в общей сумме – 2 581 612 тысячи тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в размере – 4 000 тысячи тенге.

1) 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 333 208 мың теңге көлемінде ескерілсін, оның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту – 4 838 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 9 757 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 223 мың теңге;
жастар практикасына – 12 253 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеу – 1 741 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 116 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 220 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 78 280 мың теңге:
2) 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 268 596 мың теңге көлемінде ескерілсін, оның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 6 848 мың теңге;
жалпы білім беруге – 60 364 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту бағдарламасына – 180 105 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің бас жоспарын әзірлеуге – 21 279 мың теңге.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2017 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі ішкі сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2017 жылға берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 2 581 612 мың теңге болып белгіленсін.
7. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 4000 мың теңге көлемінде бекітілсін.

8. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2017 года.

8. 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25% - ға көтеру белгіленсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2017 год согласно приложению 5.
11. Руководителю аппарата районного маслихата (Успанова С.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

9. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2017 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Жаңақала аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Успанова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

8 881
006
Организация санитарного убоя больных животных
715
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
514
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
600
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
82 464
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
48 096
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
17 653
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
17 013
003
Капитальные расходы государственного органа
640
6
Земельные отношения
795
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
795
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
795
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
17051
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17051
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17051
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 036
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 036
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
35 036
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15 196
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
16 640
015
Капитальные расходы государственного органа
3 200
12
Транспорт и коммуникации
139 038
1
Автомобильный транспорт
139 038
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 166
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
2 166
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
136 872
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
6 499
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

8 881
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
715
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
514
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
600
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
82 464
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
48 096
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
17 653
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 013
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
640
6
Жер қатынастары
795
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
795
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
795
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
17 051
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 051
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
17 051
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 036
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 036
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
35 036
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 196
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
16 640
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 200
12
Көлiк және коммуникация
139 038
1
Автомобиль көлiгi
139 038
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 166
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 166
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
136 872
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 499
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

7 943
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
17 725
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
17 725
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
19 758
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19 758
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 758
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22 658
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22 658
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
22 658
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
19 458
015
Капитальные расходы государственного органа
3 200
12
Транспорт и коммуникации
30 166
1
Автомобильный транспорт
30 166
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3 166
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
3 166
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
27 000
13
Прочие
34 145
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
8 024
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
8 024
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
8 024
9
Прочие
26 121
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
22 121
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
22 121
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
4 000
100
Чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения)
3 000
102
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) на исполнение обязательств по решениям судов

7 943
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
17 725
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 725
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
19 758
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19 758
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19 758
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22 658
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22 658
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
22 658
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19 458
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 200
12
Көлiк және коммуникация
30 166
1
Автомобиль көлiгi
30 166
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3 166
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 166
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
27 000
13
Басқалар
34 145
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
8 024
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
8 024
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 024
9
Басқалар
26 121
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
22 121
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
22 121
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
4 000
100
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының төтенше резерві
3 000
102
Соттардың шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві