О районном бюджете на 2017–2019 годы
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 11-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 января 2017 года № 4652. Утратило силу решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 марта 2018 года № 20-8
Сноска. Утратило силу решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.03.2018 № 20-8 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017 – 2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 042 490 тысячи тенге:
налоговые поступления – 330 399 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 013 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 857 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 707 221 тысяча тенге;
2) затраты – 4 078 453 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 808 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 68 070 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 262 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -84 771 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 84 771 тысяча тенге:
поступление займов – 68 070 тысяч тенге;
погашение займов – 19 262 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35 963 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.12.2017 № 18-3 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Поступления в районный бюджет на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республика Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы", решением Западно – Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-2 "Об областном бюджете на 2017 – 2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4628) и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 7, 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы":

2017–2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 11-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 қаңтарда № 4652 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 наурыздағы № 20-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 27.03.2018 № 20-8 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 – 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 042 490 мың теңге:
салықтық түсімдер – 330 399 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 013 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 857 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 707 221 мың теңге;
2) шығындар – 4 078 453 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 808 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 68 070 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 262 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -84 771 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 84 771 мың теңге:
қарыздар түсімі – 68 070 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 262 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35 963 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 11.12.2017 № 18-3 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017 – 2019 жылдарға арналған Республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-2 "2017 – 2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4628 болып тіркелген) шешіміне және осы шешімнің 4–тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7, 11 баптары қатерге және басшылыққа алынсын:

1) учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 837 105 тысячи тенге:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 1 010 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 994 тысяча тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 6 181 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 4 223 тысячи тенге;
на молодежную практику – 11 572 тысячи тенге;
на реконструкцию водопровода села Жанибек Жанибекского района Западно-Казахстанской области – 398 909 тысяча тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения села Камысты Жанибекского района Западно-Казахстанской области – 199 789 тысяча тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 68 070 тысяча тенге.
на расширение Перечня технических вспомогательных средств – 680 тысяч тенге;
на строительство трехквартирного арендного жилого дома в селе Жанибек (дом №1,2,3,4,5) – 80 851 тысячи тенге;
на строительство трех трехквартирных жилых домов в селе Жанибек – 38 125 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для пяти трехквартирных жилых домов в селе Жанибек – 13 725 тысячи тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для трех трехквартирных жилых домов в селе Жанибек – 10 977 тысячи тенге.
2) учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 657 056 тысяч тенге:
на повышение квалификации учителей на языковых курсах в целях реализации Дорожной карты развития трехъязычного образования – 16 408 тысяч тенге;
на приобретение учебников в связи введением новых образовательных программ в детских дошкольных организациях и перевыпуском новых учебников для 1,2,5,7 классов – 62 480 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Жанибек Жанибекского района Западно-Казахстанской области – 89 727 тысячи тенге;
на капитальный ремонт здания сельского клуба в селе Борсы Борсинского сельского округа Жанибекского района Западно-Казахстанской области – 35 379 тысяч тенге;
на строительство 20 двухквартирных домов в селе Жанибек (корректировка) – 100 000 тысяч тенге;
на строительство 20 двухквартирных домов в селе Жанибек – 130 321 тысяча тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения в селе Камысты – 49 948 тысяч тенге;
на строительство (пристрой) спортзала в селе Акоба – 61 905 тысячи тенге;
на внедрение программы "Е-Халық" – 1 260 тысяч тенге;

1) 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 837 105 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1 010 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 2 994 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 6 181 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 223 мың теңге;
жастар практикасына – 11 572 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Жәнібек ауылында су құбырын қайта құруына – 398 909 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Қамысты ауылында сумен жабдықтау жүйесін қайта құруына – 199 789 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 68 070 мың теңге;
техникалық көмекші құралдарының Тізімін ұлғайтуына – 680 мың теңге;
Жәнібек ауылындағы үш пәтерлік арендалық тұрғын үйлердің құрылысына (№1,2,3,4,5 үй) – 80 851 мың теңге;
Жәнібек ауылындағы үш пәтерлік үш тұрғын үйдің құрылысына – 38 125 мың теңге;
Жәнібек ауылындағы үш пәтерлі бес тұрғын үйдің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту және жайластыруына – 13 725 мың теңге;
Жәнібек ауылындағы үш пәтерлі тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыруына – 10 977 мың теңге;
2) 2017 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 657 056 мың теңге көлемінде ескерілсін:
үштілді білім беруді дамыту Жол картасын іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 16 408 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуіне және 1,2,5,7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты оқулықтар сатып алуға – 62 480 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Жәнібек ауылында су құбырын қайта құруына – 89 727 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Борсы ауылдық округінің Борсы ауылындағы Борсы ауылдық клубының ғимаратын күрделі жөндеуге – 35 379 мың теңге;
Жәнібек ауылындағы 20 екі пәтерлі тұрғын үйлердің құрылысына (түзету) – 100 000 мың теңге;
Жәнібек ауылындағы 20 екі пәтерлі тұрғын үйлердің құрылысына – 130 321 мың теңге;
Қамысты ауылында сумен жабдықтау жүйесін қайта құруына – 49 948 мың теңге;
Ақоба ауылындағы орта мектепке спорт зал (жапсаржай) құрылысына – 61 905 мың теңге;
"Е-Халық" жүйесін енгізілуіне – 1 260 мың теңге;

на доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1 889 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах (По программе продуктивной занятости) – 21 489 тысяч тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" и на приобретение дополнительных элементов к комплекту робототехника – 2 816 тысячи тенге;
для обеспечения учащихся качественной питьевой водой (приобретение диспенсеров, бутилированной воды, установка фонтанчиков) – 1 111 тысяч тенге;
на приобретение мультимедийного оборудования для малокомплектных школ и дополнительных элементов к комплекту – 2 976 тысяч тенге.
на разработку проектно-сметной документации "Капитальный ремонт сельского дома культуры в селе Таловка" - 2 807 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Капитальный ремонт сельского дома культуры в селе Камысты" - 4 791 тысячи тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 6 000 тысяч тенге;
на строительство тротуара по улице Д.Нурпеисовой до пересечения улицы Женис в селе Жанибек Жанибекского района Западно - Казахстанской области" - 24 783 тысячи тенге;
отчисления на обязательное социальное медицинское страхование" - 7 288 тысячи тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 20 двухквартирных жилых домов в селе Жанибек Жанибекского района Западно - Казахстанской области – 25 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.03.2017 № 12-4 (вводится в действие с 01.01.2017); от 09.06.2017 № 13-4 (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.10.2017 № 16-2 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.12.2017 № 18-3 (вводится в действие с 01.01.2017).
4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
5. Установить на 2017 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в размере – 2 281 130 тысяча тенге.
6. Установить, что бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет на 2017 год не предусматриваются.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в размере 6 000 тысяча тенге.
8. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2017 года.

кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауына – 1 889 мың теңге;
мобильді орталықтардағы оқуды қосқандағы еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуына (Нәтижелі жұмыспен қамту бағдарламасы бойынша) – 21 489 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерінің оқу үрдісіне "Роботтық техника" элективті курсын енгізу және робототехника жиынтығына қосымша элементтер алуына – 2 816 мың теңге;
оқушыларды сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге (диспенсерлер, бөтелкедегі су алуға, фонтандар қондыруға) – 1 111 мың теңге;
шағын мектептерге мультимедиялық құрал-жабдық және жиынтыққа қосымша элементтер алуына – 2 976 мың теңге.
"Талов ауылындағы мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеу" жобалық сметалық құжаттама жасақтауына – 2 807 мың теңге;
"Қамысты ауылындағы мәдениет үйінің ғимаратын күрделі жөндеу" жобалық сметалық құжаттама жасақтауына – 4 791 мың теңге;
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 6 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Жәнібек ауылында Д.Нұрпеисова көшесінен Жеңіс көшесіне дейін жаяу жол салуына – 24 783 мың теңге;
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру аударымдарына – 7 288 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Жәнібек ауылындағы екі пәтерлік 20 тұрғын үйдің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту және жайластыруына – 25 000 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 12-4 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.06.2017 № 13-4 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.10.2017 № 16-2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2017 № 18-3 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
5. Облыстық бюджеттен 2017 жылы аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 2 281 130 мың теңге болып белгіленсін.
6. 2017 жылға арналған облыстық бюджетке аудандық бюджеттен бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
7. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 6 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25 %-ға көтеру белгіленсін.

9. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.
10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить бюджетные программы сельских округов Жанибекского района на 2017 год согласно приложению 5.
12. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления на 2017 год между сельскими округами Жанибекского района согласно приложению 6.
13. Руководителю аппарата Жанибекского районного маслихата (Н. Уалиева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласының мамандарына көтерме ақы және тұрғын үй сатып алу және салу үшін әлеуметтік көмек көзделсін.
10. 2017 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Жәнібек ауданының ауылдық округтерінің 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 2017 жылға Жәнібек ауданының ауылдық округтер арасында трансферттер бөлу 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Жәнібек аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (Н. Уәлиева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.