О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 9-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 января 2017 года № 4651. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 февраля 2018 года № 21-6
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.02.2018 № 21-6 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 936 894 тысячи тенге:
налоговые поступления – 493 372 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 2 814 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 799 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 428 909 тысяч тенге;
2) затраты – 4 046 189 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 153 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 85 087 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 934 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -167 448 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 194 382 тысячи тенге:
поступление займов – 85 087 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств– 109 295 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.03.2017 № 11-3 (вводится в действие с 01.01.2017); с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.06.2017 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2017); от 27.07.2017 № 14-3 (вводится в действие с 01.01.2017); от 10.10.2017 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2017) от 14.12.2017 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Поступления в районный бюджет на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-2 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4628) и согласно пункту 4 настоящего решения.

2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 9-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 қаңтарда № 4651 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2018 жылғы 12 ақпандағы № 21-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 12.02.2018 № 21-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 936 894 мың теңге:
салықтық түсімдер – 493 372 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 814 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 799 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 428 909 мың теңге;
2) шығындар – 4 046 189 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 153 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 85 087 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 934 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -167 448 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 194 382 мың теңге:
қарыздар түсімі – 85 087 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 109 295 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 09.03.2017 № 11-3 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 08.06.2017 № 13-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2017 № 14-3 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.10.2017 № 16-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2017 № 19-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-2 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4628 тіркелген) шешіміне және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.

3. Принять к сведению и руководству статью 7 Закона Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы".
4. Установить на 2017 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в размере 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Учесть в районном бюджете на 2017 год следующие поступления:
1) целевые трансферты и бюджетный кредит из республиканского бюджета – 493 604 тысячи тенге, в том числе на:
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 6 334 тысячи тенге;
внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 5 590 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы – 4 223 тысячи тенге;
молодежную практику – 11 572 тысячи тенге;
доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 2 586 тысяч тенге;
установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 38 тысяч тенге;
реконструкцию водопровода села Амангельды Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 60 000 тысяч тенге;
реконструкцию водопровода села Мерей Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 204 344 тысячи тенге;
реконструкцию водопровода села Чижа-2 Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 113 830 тысяч тенге;
реализацию мер социальной поддержки специалистов – 85 087 тысяч тенге;
2) целевые трансферты из областного бюджета – 691 485 тысяч тенге, в том числе на:
капитальный ремонт здания лечебно-оздоровительного лагеря "Шұғыла" в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 10 017 тысяч тенге;
повышение квалификаций учителей на языковых курсах в целях реализации Дорожной карты "Развитие трехъязычного образования" – 16 905 тысяч тенге;
приобретение учебников, в связи введением новых образовательных программ в детском дошкольном образовании, перевыпуском новых учебников для предшкольный подготовки, 1, 2, 5, 7 классов – 63 066 тысяч тенге;
капитальный ремонт дорог улиц села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 245 496 тысяч тенге;
капитальный ремонт участка дороги по улице Жаксыгулова села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 55 418 тысяч тенге;

3. Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджеттің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2017 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредит – 493 604 мың теңге, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредит – 493 604 мың теңге, соның ішінде:
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге – 5 590 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4 223 мың теңге;
жастар практикасына – 11 572 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 586 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 38 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Амангелді ауылының су құбырын реконструкциялауға – 60 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Мерей ауылының су құбырын реконструкциялауға – 204 344 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы 2-Шежін ауылының су құбырын реконструкциялауға – 113 830 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 85 087 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 691 485 мың теңге, соның ішінде:
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы "Шұғыла" емдеу-сауықтыру лагерінің ғимаратын күрделі жөндеуге – 10 017 мың теңге;
"Үштілді білім беруді дамыту" Жол картасын іске асыру мақсатында тілдік курстарда мұғалімдердің біліктілігін арттыруға – 16 905 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарға жаңа оқу бағдарламаларының енуімен мектеп алды даярлыққа, 1, 2, 5, 7 сыныптарға жаңа оқулықтар шығуына байланысты, оқулықтар сатып алуға – 63 066 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылы көшелерінің жолдарын күрделі жөндеуге – 245 496 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылы Жақсығұлов көшесі бойындағы жол учаскесін күрделі жөндеуге – 55 418 мың теңге;

капитальный ремонт участка дороги по улице Шамова села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 59 617 тысяч тенге;
внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" и на приобретение дополнительных элементов к комплекту робототехника – 7 378 тысяч тенге;
приобретение мультимедийного оборудования для малокомплектных школ и дополнительных элементов к комплекту – 1 209 тысяч тенге;
обеспечение учащихся качественной питьевой водой (приобретение диспенсеров, бутилированной воды, установку фонтанчиков) – 2 178 тысяч тенге;
внедрение системы "Е-Халық" – 1 260 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах (По программе продуктивной занятости) – 17 694 тысячи тенге;
доучивание направленных на профессиональную подготовку – 1 889 тысяч тенге;
капитальный ремонт участка дороги по улице Маметовой села Таскала, Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 119 119 тысяч тенге;
реконструкцию водопровода села Мерей Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 51 087 тысяч тенге;
организацию молодежной практики для занятости молодежи – 1 988 тысяч тенге;
установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 38 тысяч тенге;
реконструкцию водопровода села Чижа-2 Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 28 465 тысяч тенге;
разработку проектно-сметной документации с государственной экспертизой на "Капитальный ремонт дорог северной части села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области" – 8 661 тысяча тенге;
3) субвенции – 2 328 907 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.03.2017 № 11-3 (вводится в действие с 01.01.2017); от 08.06.2017 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2017); от 27.07.2017 № 14-3 (вводится в действие с 01.01.2017); от 10.10.2017 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2017); от 14.12.2017 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в размере 10 160 тысяч тенге.

Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылы Шамов көшесі бойындағы жол учаскесін күрделі жөндеуге – 59 617 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерінің оқу үрдісіне "Робототехника" элективті курсын енгізу және робототехника жиынтығына қосымша элементтер алуға – 7 378 мың теңге;
шағын мектептерге мультимедиялық құрал-жабдық және жиынтыққа қосымша элементтер алуға – 1 209 мың теңге;
оқушыларды сапалы ауыз сумен қамтамасыз етуге (диспенсерлер, бөтелкедегі су алуға, фонтандар қондыруға) – 2 178 мың теңге;
"Е-Халық" жүйесін енгізуге – 1 260 мың теңге;
"мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға (Нәтижелі жұмыспен қамту бағдарламасы бойынша) – 17 694 мың теңге;
кәсіптік оқытуға жіберілгендердің оқуын аяқтауға – 1 889 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының Мәметова көшесінің жол учаскесін күрделі жөндеуге – 119 119 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Мерей ауылының су құбырын реконструкциялауға – 51 087 мың теңге;
жастарды жұмыспен қамту үшін жастар практикасын ұйымдастыруға – 1 988 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 38 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы 2-Шежін ауылының су құбырын реконструкциялауға – 28 465 мың теңге;
"Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының солтүстік бөлігінің жолдарын күрделі жөндеуге" мемлекеттік сараптамасымен жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге – 8 661 мың теңге;
3) субвенциялар – 2 328 907 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 09.03.2017 № 11-3 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2017 № 13-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.07.2017 № 14-3 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.10.2017 № 16-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2017 № 19-1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 10 160 мың теңге көлемінде бекітілсін.

8. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2017 года.

8. 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления на 2017 год, согласно приложению 5.
11. Руководителю аппарата Таскалинского районного маслихата (Ержигитова Т.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде и в средствах массовой информации.

9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің бөлінуі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Тасқала аудандық мәслихаты аппаратының басшысы (Т. Ержігітова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

15 381
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
64 560
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
9 145
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
2 489
006
Организация санитарного убоя больных животных
1 350
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 188
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 125
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
43 948
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 315
6
Земельные отношения
12 979
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12 979
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12 979
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
18 920
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
18 920
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 920
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 350
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 350
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13 350
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
13 350
12
Транспорт и коммуникации
631 022
1
Автомобильный транспорт
630 422
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11 252
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
11 252
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
619 170
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
122 966
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
496 204
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
600
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

15 381
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
64 560
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 145
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 489
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1 350
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 188
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 125
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
43 948
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 315
6
Жер қатынастары
12 979
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12 979
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 979
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
18 920
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
18 920
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18 920
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 350
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 350
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13 350
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13 350
12
Көлiк және коммуникация
631 022
1
Автомобиль көлiгi
630 422
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11 252
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11 252
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
619 170
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
122 966
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
496 204
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
600
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау