Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2017 года № 14813. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июня 2018 года № 256 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 15.06.2018 № 256 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", а также подпункта 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов

Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 ақпанда № 14813 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 15 маусымдағы № 256 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.06.2018 № 256 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына, сондай-ақ "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға, сондай-ақ "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов

30 января 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Т. Сулейменов
31 января 2017 года
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 января 2017 года № 30
Правила
субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Сноска. Правила в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 14.07.2017 № 295 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства (далее – Правила) определяют порядок предоставления бюджетных субсидий (далее – субсидии) за счет и в пределах средств и мероприятий, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее – товаропроизводители), иным физическим и юридическим лицам на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) маточное поголовье – поголовье женских особей животных, достигших половозрелого возраста (по скотоводству: племенные животные от 15 месяцев, товарные животные от 18 месяцев, по овцеводству от 12 месяцев, по мараловодству(оленеводству) от 36 месяцев) используемое для воспроизводства стада;
2) общественное стадо – стадо крупного рогатого скота, сформированное из поголовья личных подсобных хозяйств;
3) целевое использование приобретенных племенных животных – использование приобретенных и просубсидированных племенных животных в целях воспроизводства на условиях и в сроки, указанные в настоящих Правилах;
4) товарное стадо – стадо крупного рогатого скота/овец, сформированное из поголовья хозяйства или сельскохозяйственного кооператива, осуществляющего ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота/овец;
5) породное преобразование – улучшение породных и продуктивных качеств маточного поголовья путем использования в воспроизводстве племенных производителей;
6) случной сезон – период воспроизводства сельскохозяйственных животных (для крупного рогатого скота с 1 мая по 1 октября (включительно), для овец и маралов с 1 сентября по 1 декабря (включительно) календарного года);
7) сельскохозяйственный кооператив, осуществляющий ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота/овец – сельскохозяйственный кооператив, сформировавший стадо/отару из поголовья личных подсобных хозяйств села и/или сельского округа (сельских округов), осуществляющий ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота/овец.

2017 жылғы 30 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 31 қаңтар
ҚазақстанРеспубликасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 27 қаңтардағы
№ 30 бұйрығына
1-қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 14.07.2017 № 295 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі – тауар өндірушілер), өзге жеке және заңды тұлғаларға асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген қаражат және іс-шаралар шегінде және есебінен бюджеттік субсидиялар (бұдан әрі – субсидиялар) беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аналық бас – табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын, жыныстық жағынан жетілген (мал шаруашылығы бойынша: асыл тұқымды жануарлар 15 айдан бастап, тауарлық жануарлар 18 айдан бастап, қой шаруашылығы бойынша 12 айдан бастап, марал шаруашылығы (бұғы шаруашылығы) бойынша 36 айдан бастап), жануарлардың ұрғашы дарақтарының басы;
2) қоғамдық табын – жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған ірі қара мал табыны;
3) сатып алынған асыл тұқымды жануарларды мақсатты пайдалану – сатып алынған және субсидияланған асыл тұқымды жануарларды осы Қағидаларда көрсетілген жағдайларда және мерзімдерде өсімін молайту мақсатында пайдалану;
4) тауарлық табын – ірі қара малдың/қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуді жүзеге асыратын шаруашылықтың немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің мал басынан қалыптастырылған ірі қара мал/қой табыны;
5) тұқымдық түрлендіру – өсімін молайтуда асыл тұқымды тұқымдық жануарларды пайдалану жолымен аналық бастың тұқымдық және өнімділік сапаларын жақсарту;
6) шағылыстыру маусымы – ауыл шаруашылығы жануарларының өсімін молайту кезеңі (ірі қара мал үшін күнтізбелік жылдың 1 мамырынан 1 қазанына дейін (қоса есептегенде), қойлар және маралдар (бұғылар) үшін 1 қыркүйегінен 1 желтоқсанына дейін (қоса есептегенде);
7) ірі қара малдың/қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізуді жүзеге асыратын ауыл шаруашылығы кооперативі – ауылдағы және/немесе ауылдық округтегі жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан табын/отар қалыптастырған, ірі қара малдың/ қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізуді жүзеге асыратын ауыл шаруашылығы кооперативі;

8) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. Направления, подлежащие субсидированию:
1) на развитие племенного животноводства:
удешевление затрат на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, овец, коз, маралов (оленей), а также пчелосемьями;
удешевление затрат на приобретение племенного молодняка крупного рогатого скота, овец, коз, лошадей, свиней, верблюдов, маралов (оленей) у отечественных и зарубежных хозяйств;
удешевление затрат на приобретение племенного суточного молодняка мясного и яичного направлений птиц родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных хозяйств;
удешевление затрат физических и юридических лиц на содержание племенных быков-производителей мясных, молочных и молочно-мясных пород, используемых для воспроизводства стада;
возмещение до 100 % затрат племенных и дистрибьютерных центров на оказание услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец;
возмещение до 50 % затрат, племенных и дистрибьютерных центров на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для хранения и организации искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных;
2) на повышение продуктивности и качества продукции животноводства:
удешевление стоимости откорма бычков, производства ягнятины, свинины, конины, верблюжатины, мяса птицы (мясо бройлерной курицы, мясо индейки, мясо водоплавающей птицы), пищевое яйцо (куриное и перепелиное яйцо), молока (коровье, кобылье, верблюжье, козье), тонкорунной и полутонкорунной шерсти;
удешевление стоимости комбикормов, произведенных комбикормовыми заводами и реализованных сельскохозяйственным кооперативам;
удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных;
удешевление стоимости говядины мясокомбинатов, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

8) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Субсидиялауға жататын бағыттар:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға:
ірі қара малдың, қойлардың, ешкілердің, маралдардың (бұғылардың) аналық басымен, сондай-ақ балараның ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізуге жұмсалған шығындарды арзандату;
отандық және шетелдік шаруашылықтардан асыл тұқымды ірі қара мал, қой, ешкі, жылқы, шошқа, түйе, марал (бұғы) төлін сатып алуға жұмсалған шығындарды арзандату;
отандық және шетелдік шаруашылықтардан ет және жұмыртқа бағытындағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын сатып алуға жұмсалған шығындарды арзандату;
жеке және заңды тұлғалардың табынның өсімін молайтуға пайдаланылатын етті, сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын күтіп-бағуға жұмсалған шығындарын арзандату;
асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтардың жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде, сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың және қойдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсетуге жұмсалған шығындарын 100 %-ға дейін өтеу.
асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басын сақтау және қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдық сатып алуға жұмсалған шығындарын 50 %-ға дейін өтеу;
2) мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiм сапасын арттыруға:
бұқашықтарды бордақылау, қозы етін, шошқа етiн, жылқы етiн, түйе етін, құс етiн (бройлер тауығының етін, күрке тауықтың етін, суда жүзетін құс етін), тағамдық жұмыртқа (тауық және бөдене жұмыртқасы), сүт (сиыр, бие, түйе, ешкі сүті), биязы жүн және жартылай биязы жүн өндіру құнын арзандату;
құрамажем зауыттары өндірген және ауыл шаруашылығы кооперативтеріне өткізілген құрамажем құнын арзандату;
ауыл шаруашылығы жануарлары азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату;
ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарының сиыр етінің құнын арзандату.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. Нормативы субсидий указаны в приложении 1 к настоящим Правилам.
5. Критерии и требования по направлению удешевления до 50 % стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных, нормативы и объемы субсидирования по направлениям субсидирования, указанным в пункте 3 настоящих Правил (далее – нормативы и объемы субсидирования), пронумеровываются, прошнуровываются, скрепляются печатью и в двух экземплярах предоставляются управлениями сельского хозяйства области (далее – Управление области), городов Астаны и Алматы (далее – Управление города) на одобрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) сопроводительным письмом за подписью акима области, городов Астаны и Алматы, в случае их отсутствия лицом, исполняющим их обязанности не позднее 20 января соответствующего года.
Министерство в течение пяти рабочих дней рассматривает представленные нормативы и объемы субсидирования на соответствие индикаторам государственных и правительственных программ.
В случае положительного решения Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр нормативов и объемов субсидирования не позднее 25 января соответствующего года.
В случае отрицательного решения Министерство письмом с мотивированным обоснованием направляет на доработку оба экземпляра нормативов и объемов субсидирования не позднее 25 января соответствующего года.
Доработанные нормативы и объемы субсидирования в двух экземплярах предоставляется сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы, в случае их отсутствия лицами, исполняющими их обязанности на повторное согласование в Министерство не позднее 30 января соответствующего года.
Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр одобренных нормативов и объемов субсидирования не позднее 5 февраля соответствующего года.
Нормативы и объемы субсидий в течение месяца после ведения в действие настоящих Правил и в последующем ежегодно, не позднее 5 февраля утверждаются постановлением акимата области, городов Астаны и Алматы.
После утверждения постановления, акимат области, городов Астаны и Алматы в течение двух рабочих дней размещает его на своем официальном интернет-ресурсе.
После размещения постановления на интернет-ресурсе, Министерство сверяет нормативы и объемы субсидий на предмет соответствия их ранее одобренным нормативам и объемам субсидий. В случае выявления несоответствия, Министерство уведомляет акимат области, городов Астаны и Алматы о необходимости приведения в соответствие с одобренным вариантом нормативов и объемов субсидирования.

4. Субсидиялар нормативтері осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген.
5. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарлары азығына жұмсалған шығындар құнын 50 %-ға дейін арзандату бағыты бойынша өлшемшарттар мен талаптар, субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялау нормативтері мен көлемдері (бұдан әрі – субсидиялау нормативтері мен көлемдері) нөмірленеді, тігіледі, мөрмен бекемделеді және оны екі данада облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі – Облыс басқармасы), Астана және Алматы қалаларының ауыл шаруашылығы басқармалары (бұдан әрі – Қала басқармасы) облыс, Астана және Алматы қалалары әкімі, ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адам қол қойған ілеспе хатпен тиісті жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) мақұлдауға береді.
Министрлік ұсынылған субсидиялау нормативтері мен көлемдерін бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік және үкіметтік бағдарламалар индикаторларына сәйкестігін қарайды.
Нәтиже оң болған жағдайда, Министрлік субсидиялау нормативтері мен көлемдерінің бір данасын тиісті ілеспе хатпен тиісті жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей кері қайтарады.
Нәтиже теріс болған жағдайда, Министрлік уәжді негіздемесі бар хатпен субсидиялау нормативтері мен көлемдерінің екі данасын да тиісті жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей кері қайтарады.
Пысықталған субсидиялау нормативтері мен көлемдері екі данада облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің, олар болмаған жағдайда, олардың міндеттерін атқарушы адамдардың қолы қойылған ілеспе хатпен Министрлікке қайта келісуге тиісті жылдың 30 қаңтарынан кешіктірілмей беріледі.
Министрлік мақұлданған субсидиялау нормативтері мен көлемдерінің бір данасын тиісті ілеспе хатпен тиісті жылдың 5 ақпанынан кешіктірмей кері қайтарады.
Субсидиялау нормативтері мен көлемдері осы Қағидалар күшіне енгеннен кейін бір ай ішінде және одан кейін жыл сайын 5 ақпаннан кешіктірілмей, облыс, Астана және Алматы қалалары әкімдігінің қаулысымен бекітіледі.
Қаулы қабылданғаннан кейін облыстың, Астана және Алматы қалаларының әкімдігі екі жұмыс күні ішінде оны өз ресми интернет-ресурсына орналастырады.
Қаулы интернет-ресурста орналастырылғаннан кейін, Министрлік субсидиялау нормативтері мен көлемдерін олардың бұрын мақұлданған субсидиялау нормативтері мен көлемдеріне сәйкес келуі тұрғысынан салыстырып тексереді. Сәйкессіздік анықталған жағдайда, Министрлік субсидиялау нормативтері мен көлемдерінің мақұлданған нұсқасына сәйкестендіру үшін облыстың, Астана және Алматы қалаларының әкімдігін хабардар етеді.

6. Субсидированию не подлежат:
1) животные и продукция животноводства товаропроизводителей, не соответствующих критериям и требованиям, указанным в приложениях 2 и 3 к настоящим Правилам;
2) все маточное поголовье крупного рогатого скота/овец хозяйства при не соблюдении требований по использованию в воспроизводстве на протяжении случного сезона и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных быков-производителей (племенных баранов-производителей), в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного быка/барана на тридцать голов случного контингента, использование быка/барана не более двух случных сезонов подряд);
3) селекционная и племенная работа с маточным поголовьем крупного рогатого скота/овец хозяйств, имеющих расхождения в количестве поголовья животных (на соответствие идентификационных номеров животных, пола, породы, даты рождения и данных о кастрации бычков), зарегистрированном в единой информационной базе селекционной и племенной работы (далее – ИАС) и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных (далее – ИСЖ) на момент подачи заявки на получение субсидий (далее - заявка);
4) удешевление затрат на приобретение племенного крупного рогатого скота, овец, коз, лошадей, верблюдов, свиней, маралов (оленей) и племенных суточных цыплят, ранее просубсидированных на удешевление стоимости при приобретении, а также приобретенные по бартеру в счет взаиморасчетов или используемые не для воспроизводственных целей;
5) животные и пчелосемьи, участвующие в селекционной и племенной работе, просубсидированные в текущем году по направлению субсидирования за ведение селекционной и племенной работы за текущий случной сезон (за исключением крупного рогатого скота при подаче заявки по дополнительному нормативу субсидий, указанному в приложении 1 к настоящим Правилам (далее – дополнительный норматив);
6) племенные быки-производители, используемые для воспроизводства в общественных и товарных стадах, просубсидированные в текущем году по указанному направлению;
7) продукция животноводства, приобретенная товаропроизводителями у других физических и юридических лиц для дальнейшей ее перепродажи и (или) переработки, за исключением сельскохозяйственных кооперативов, а также мясокомбинатов, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота;
8) продукция животноводства, реализованная товаропроизводителями по бартеру, в счет взаиморасчетов или ранее просубсидированная, за исключением ранее просубсидированной продукции животноводства, закупаемой мясокомбинатами, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота;

6. Мыналар субсидиялауға жатпайды:
1) осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларда көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкес келмейтін тауар өндірушілердің жануарлары мен мал шаруашылығы өнімдері;
2) шағылыстыру маусымы бойында өсімін молайтуда пайдалану жөніндегі талаптарды сақтамаған және зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір бұқа/қошқар, бір бұқаны/қошқарды қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған асыл тұқымды тұқымдық бұқалармен (асыл тұқымды тұқымдық қошқарлармен) алмастырған жағдайда, шаруашылықтың ірі қара малының/қойларының барлық аналық басы;
3) субсидия алуға өтінім (бұдан әрі – өтінім) берген сәтте селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың бірыңғай ақпараттық базасында (бұдан әрі – АТЖ) және ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі дерекқорда (бұдан әрі – АЖС) тіркелген жануарлар басы санында алшақтықтары (жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің, жынысының, тұқымының, туған күнінің және бұқаларды піштіру туралы деректердің сәйкес келмеуі) бар шаруашылықтардың ірі қара малының/қойларының аналық басымен жүргізілетін селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс;
4) бұрын сатып алу кезінде құнын арзандатуға субсидияланған, сондай-ақ айырбас бойынша өзара есеп айырысу есебіне сатып алынған немесе өсімін молайту мақсатында пайдаланылмайтын асыл тұқымды ірі қара мал, қой, ешкі, жылқы, түйе, шошқа, марал (бұғы) және асыл тұқымды тәуліктік балапандар сатып алуға жұмсалған шығындарды арзандату;
5) селекциялық және асыл тұқымдық жұмысқа қатысатын, ағымдағы шағылыстыру маусымында селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу бағыты бойынша ағымдағы жылы субсидияланған жануарлар және балара ұялары (осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген қосымша норматив (бұдан әрі – қосымша норматив) бойынша өтінім берген кездегі ірі қара малды қоспағанда);
6) көрсетілген бағыт бойынша ағымдағы жылы субсидияланған, қоғамдық және тауарлы табындарда өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық бұқалар;
7) тауар өндiрушiлер ауыл шаруашылығы кооперативтерін, сондай-ақ, ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарын қоспағанда, басқа жеке және заңды тұлғалардан одан әрi қайта сату және (немесе) қайта өңдеу үшiн сатып алған мал шаруашылығы өнімі;
8) тауар өндірушілер айырбас бойынша, өзара есеп айырысу шотына өткізген немесе ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттары сатып алатын бұрын субсидияланған мал шаруашылығы өнімін қоспағанда, бұрын субсидияланған мал шаруашылығы өнімі;

9) животноводческая продукция подворного забоя, а также не прошедшая первичную переработку на предприятиях переработки;
10) продукция животноводства, полученная товаропроизводителями в результате вынужденного санитарного забоя животных, а также продукция и поголовье сельскохозяйственных животных в период действия карантинированных мероприятий по особо опасным и инфекционным заболеваниям по определенному виду животных;
11) побочная продукция мясного птицеводства – лапки, головы, внутренние органы;
12) пищевое яйцо, реализованное и (или) переданное для производства яичного порошка.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7. Субсидии выплачиваются товаропроизводителям, иным физическим и юридическим лицам согласно следующей приоритетности направлений:
на развитие племенного животноводства:
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец;
приобретение племенного крупного рогатого скота и овец;
остальные направления развития племенного животноводства;
на повышение продуктивности и качества продукции животноводства:
откорм бычков и получение молока сельскохозяйственным кооперативом;
удешевление стоимости получения молока (коровье, кобылье, верблюжье, козье);
удешевление стоимости производства мяса птицы;
удешевление стоимости откорма бычков;
удешевление стоимости производства ягнятины;
удешевление стоимости комбикормов;
удешевление стоимости производства тонкой и полутонкой шерсти;
удешевление стоимости производства свинины;
удешевление стоимости производства конины;
удешевление стоимости производства верблюжатины;
удешевление стоимости производства пищевого яйца (куриного и перепелиного);
удешевление стоимости мяса говядины, полученные мясокомбинатами, занимающимся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота.
В случае наличия остатков средств по одному или нескольким направлениям, субсидии перераспределяются согласно приоритетности направлений субсидирования.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
8. Ежегодно Отдел сельского хозяйства соответствующего района, города областного значения (далее – Отдел) в срок не позднее пяти календарных дней до начала приема заявок размещает на интернет-ресурсе акимата района, города областного значения объявление о начале приема заявок для субсидирования. Прием заявок начинается с 20 января.

9) жеке аулада сойылған, сондай-ақ қайта өңдеуші кәсiпорындарда бастапқы қайта өңдеуден өтпеген мал шаруашылығы өнімі;
10) тауар өндірушілер жануарларды мәжбүрлi санитариялық сою нәтижесiнде алған мал шаруашылығы өнімдері, сондай-ақ белгілі бір жануар түрі бойынша аса қауіпті және инфекциялық аурулар бойынша карантиндiк iс-шаралардың қолданылу кезеңiндегі ауыл шаруашылығы жануарларының өнімдері мен бастары;
11) етті құс шаруашылығының жанама өнімдері – аяқтары, бастары, ішкі органдары;
12) жұмыртқа ұнтағын өндіру үшін өткізілген және (немесе) берілген тағамдық жұмыртқа.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Субсидиялар тауар өндірушілерге, өзге де жеке және заңды тұлғаларға бағыттардың мынадай басымдықтарына сәйкес төленеді:
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға:
ірі қара малдың және қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу;
асыл тұқымды ірі қара мал және қой сатып алу;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытудың қалған бағыттары;
мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға:
ауыл шаруашылығы кооперативінің бұқашықтарды бордақылауы және сүт өндіруі;
сүт (сиыр, бие, түйе, ешкі сүті) өндірісінің құнын арзандату;
құс еті өндірісінің құнын арзандату;
бұқашықтарды бордақылау құнын арзандату;
қозы еті өндірісінің құнын арзандату;
құрамажем құнын арзандату;
биязы және жартылай биязы жүн өндірісінің құнын арзандату;
шошқа еті өндірісінің құнын арзандату;
жылқы еті өндірісінің құнын арзандату;
түйе еті өндірісінің құнын арзандату;
тағамдық жұмыртқа (тауық және бөдене жұмыртқасы) өндірісінің құнын арзандату;
ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарымен алынатын сиыр етінің құнын арзандату.
Бір немесе бірнеше бағыт бойынша қаражат қалып қойған жағдайда, субсидиялар субсидиялау бағыттарының басымдығына сәйкес қайта бөлінеді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Жыл сайын тиісті ауданның, облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі – Бөлім) өтінімдерді қабылдауды бастауға дейін күнтізбелік бес күннен кеш емес мерзімде аудан, облыстық маңызы бар қала әкімдігінің интернет-ресурсында субсидиялауға өтінімдер қабылдаудың басталғаны туралы хабарландыру орналастырады. Өтінімдерді қабылдау 20 қаңтардан басталады.

Необходимым условием получения субсидий товаропроизводителями, физическими и юридическими лицами являются соответствие критериям и требованиям, указанным в приложениях 2 и 3 к настоящим Правилам на момент подачи заявки на получение субсидий.
9. Субсидии выплачиваются:
1) за голову маточного поголовья крупного рогатого скота, вовлеченного в селекционную и племенную работу - по базовому нормативу субсидий, указанному в приложении 1 к настоящим Правилам и за голову маточного поголовья крупного рогатого скота фактический получившего приплод, с учетом показателя выхода приплода – по дополнительному нормативу субсидий, указанному в приложении 1 к настоящим Правилам;
2) за голову маточного поголовья овец, коз, маралов и за пчелосемью, вовлеченную в селекционную и племенную работу;
3) за голову приобретенного племенного животного и племенного суточного молодняка птиц мясного и яичного направлений родительской/прародительской формы;
4) за голову фактически искусственно осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота и овец;
5) за голову племенного быка-производителя, используемого в воспроизводстве стада;
6) за голову бычка и ягненка, реализованного на убой или на откормочные площадки (от 1 000 скотомест) или переработанного на мясоперерабатывающих предприятиях, убойных пунктах или убойных площадках с холодильным оборудованием, имеющих учетные номера;
7) за килограмм мяса птицы, свинины, конины, верблюжатины реализованной или переработанной на мясоперерабатывающих предприятиях, убойных пунктах, имеющих учетные номера и за килограмм молока, тонкой и полутонкой шерсти, реализованной или переработанной на предприятиях (цехах) переработки, имеющих учетные номера;
8) за единицу реализованного пищевого яйца;
9) за тонну реализованного комбикорма.
10) за килограмм мяса говядины, полученной на мясокомбинатах, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
10. В случае нехватки средств для удовлетворения заявок по одному из приоритетных направлений в полном объеме, включая ранее одобренные, но не профинансированные или частично профинансированные заявки, Управление области, Управление города перераспределяет недостающие средства с менее приоритетных направлений, при условии наличия неосвоенных средств по данным направлениям.
Остаток средств распределяется пропорционально, в соответствии с объемами причитающихся субсидий в поданных заявках. Неоплаченный остаток субсидий, причитающийся товаропроизводителю, будет выплачиваться ему в приоритетном порядке из средств следующего (их) месяца (ев)/года при их наличии с учетом приоритетности направлений в пределах объемов утвержденных постановлением акимата области, городов Астаны и Алматы по направлению субсидирования.

Тауар өндірушілердің, жеке және заңды тұлғалардың субсидиялар алуының қажетті талабы өтінім берген сәтте осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларда көрсетілген өлшемшарттарға және талаптарға сәйкес келу болып табылады.
9. Субсидиялар:
1) селекциялық және асыл тұқымдық жұмысқа тартылған ірі қара малдың аналық басы үшін – осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген субсидиялаудың базалық нормативі бойынша және төлдің шығу көрсеткішін ескере отырып, нақты төл алынған ірі қара малдың аналық басы үшін – осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген субсидиялаудың қосымша нормативі бойынша;
2) селекциялық және асыл тұқымдық жұмысқа тартылған қойлардың, ешкілердің, маралдардың аналық басы және балара ұясы үшін;
3) сатып алынған асыл тұқымды мал басы және ата-енелік/ата-тектік нысандағы ет және жұмыртқа бағытындағы құстардың асыл тұқымды тәуліктік балапаны үшін;
4) ірі қара мал мен қойлардың қолдан ұрықтандырылған нақты аналық басы үшін;
5) табынның өсімін молайтуда пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық бұқаның басы үшін;
6) союға немесе бордақылау алаңдарына (1000 мал орнынан бастап) өткізілген немесе есепке алу нөмірлері бар етті қайта өңдеу кәсіпорындарында, сою пункттеріне және тоңазытқыш жабдығы бар сою алаңдарында қайта өңделген бұқашық пен қозының басы үшін;
7) есепке алу нөмірлері бар етті қайта өңдеуші кәсіпорындарға, сою пункттеріне өткізілген немесе сонда қайта өңделген құс етінің, шошқа етінің, жылқы етінің, түйе етінің бір килограмы үшін және есепке алу нөмірлері бар қайта өңдеуші кәсіпорындарға (цехтарға) өткізілген немесе сонда қайта өңделген сүттің, биязы және жартылай биязы жүннің бір килограмы үшін;
8) өткізілген тағамдық жұмыртқа бірлігі үшін;
9) өткізілген құрама жемнің бір тоннасы үшін төленеді;
10) ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарында алынған сиыр етінің бір килограмы үшін төленеді.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Бұрын мақұлданған, бірақ қаржыландырылмаған немесе ішінара қаржыландырылған өтінімдерді қоса алғанда, басым бағыттардың бірі бойынша өтінімдерді толық көлемде қанағаттандыру үшін қаражат жетіспеген жағдайда, Облыс басқармасы, Қала басқармасы жетіспеген қаражатты басымдығы төмен бағыттар бойынша игерілмеген қаражат болған жағдайда, осы бағыттардан қайта бөледі.
Қаражат қалдығы берілген өтінімдердегі тиесілі субсидиялардың көлемдеріне сәйкес пропорционалды түрде бөлінеді. Тауар өндірушіге тиесілі субсидиялардың төленбеген қалдығы оған келесі айдың (лардың)/жылдың қаражатынан олар бар болған жағдайда, бағыттардың басымдылығын ескере отырып, облыс, Астана және Алматы қалалары әкімдігінің субсидиялау бағыты жөніндегі қаулысымен бекітілген көлемдер шегінде төленетін болады.

11. В случае изменения сумм между направлениями субсидирования в постановление акимата области, городов Астаны и Алматы вносятся соответствующие изменения и (или) дополнения в порядке, предусмотренном пунктом 5 настоящих Правил.
12. Управление области, Управление города ежемесячно публикует информацию о результатах рассмотрения заявок товаропроизводителей, физических и юридических лиц на получение субсидий на специальном разделе интернет-ресурса акимата области, городов Астаны и Алматы.
Управление области, Управление города направляет отчет по освоению бюджетных средств ежемесячно в срок до пятого числа месяца следующего за отчетным по форме 1, согласно приложению 4 к настоящим Правилам и ежегодно в срок до 10 января следующего за отчетным годом по форме 2, согласно приложению 4 к настоящим Правилам в Министерство.
13. Министерство осуществляет мониторинг за реализацией акиматами областей, городов Астаны и Алматы субсидирования на развитие племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства. По итогам мониторинга Министерством вносится предложение на имя акима области, городов Астаны и Алматы.
Глава 2. Порядок получения субсидий по направлению развития племенного животноводства
14. Товаропроизводители по направлению развития племенного животноводства по мере возникновения соответствующих оснований направляют заявки по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам:
1) в бумажном виде через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Товаропроизводители подают заявки, по которым с момента возникновения оснований (с момента соответствия товаропроизводителя критериям и требованиям настоящих Правил) для ее подачи прошло не более двенадцати месяцев.
Государственная корпорация в течение одного рабочего дня направляет заявку в Отдел.
Электронная заявка, подписанная ЭЦП товаропроизводителя, направляется для обработки в Отдел автоматически.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
15. Отдел в течение двух рабочих дней со дня поступления заявки по направлениям, не указанным в абзаце 2 пункта 16 настоящих Правил, проверяет заявки на полноту заполненных данных и осуществляет сверку данных ИАС и ИСЖ по форме 3, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

11. Субсидиялау бағыттары арасындағы сомалар өзгерген жағдайда, облыс, Астана және Алматы қалалары әкімдігінің қаулысына осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген тәртіппен тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізіледі.
12. Облыс басқармасы, Қала басқармасы ай сайын тауар өндірушілердің, жеке және заңды тұлғалардың өтінімдерін қарау нәтижелері туралы ақпаратты облыс, Астана және Алматы қалалары әкімдігінің интернет-ресурсының арнайы бөлімінде жариялайды.
Облыс басқармасы, Қала басқармасы Министрлікке ай сайын, есепті жылдың айдан кейінгі айдың бесіне дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша және жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 10 қаңтарына дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша бюджет қаражатын игеру жөніндегі есепті жолдайды.
13. Министрлік облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға арналған субсидиялауды іске асыруына мониторинг жүргізеді. Мониторинг қорытындылары бойынша Министрлік облыс, Астана және Алматы қалалары әкімінің атына ұсыныс енгізеді.
2-тарау. Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту бағыты бойынша субсидиялар
алу тәртібі
14. Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту бағыты бойынша тауар өндірушілер тиісті негіздердің туындауына қарай, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
1) қағаз түрінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) электрондық түрде "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы субсидиялар алуға арналған өтінімдер жолдайды.
Тауар өндірушілер негіздер туындаған сәттен бастап (тауар өндіруші осы Қағидалардың өлшемшарттары мен талаптарына сәйкес келген сәттен бастап) он екі айдан аспаған өтінімдерді береді.
Мемлекеттік корпорация бір жұмыс күні ішінде өтінімді Бөлімге жолдайды.
Тауар өндірушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық өтінім автоматты түрде Бөлімге өңдеу үшін жолданады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Бөлім өтінім түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 16-тармағының 2 абзацында көрсетілмеген бағыттар бойынша өтінімді толтырылған деректердің толықтығына тексереді және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша АТЖ және АЖБ деректеріне салыстырып-тексеруді жүзеге асырады.

При выявлении неполного заполнения заявки или несоответствия данным ИАС и ИСЖ по результатам сверки, Отдел направляет уведомление о необходимости доработки заявки по форме, согласно приложению 5-1 настоящих Правил с указанием двухдневного срока для устранения замечаний в Государственную корпорацию в бумажном виде либо на портал посредством ИАС в электронном виде.
Доработанная заявка в срок указанный в уведомлении подается в бумажном виде через Государственную корпорацию или электронном виде посредством портала.
Государственная корпорация в течение одного рабочего дня направляет заявку в Отдел.
Электронная заявка, подписанная ЭЦП товаропроизводителя, направляется для обработки в Отдел автоматически.
При не устранении замечаний в срок указанный в уведомлении Государственная корпорация не принимает заявку, также портал отклоняет заявку.
Товаропроизводители могут повторно подать заявку после доработки.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
16. После поступления полного пакета документов Отдел в течение двух рабочих дней осуществляет проверку на соответствие критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам.
При этом, по направлениям субсидирования: приобретение племенных животных, ведение селекционной и племенной работы с племенным маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец, ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец, охваченного породным преобразованием и за содержание племенных быков-производителей мясных, молочных и молочно-мясных пород, используемых для воспроизводства проверка на соответствие критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам осуществляется в течение семи рабочих дней путем выезда рабочей группы в составе специалиста Отдела, специалиста акимата и ветеринарного врача соответствующего сельского округа в хозяйства для сверки. Состав рабочей группы утверждается приказом Отдела.
По результатам выезда составляется акт сверки по форме 2, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, оригинал которого хранится в Отделе в сроки, указанные в пункте 28 настоящих Правил.
В случае выявления несоответствия критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам, Отдел в течение указанного срока направляет товаропроизводителю уведомление по форме 2, согласно приложению 11 к настоящим Правилам с указанием причин отказа в Государственную корпорацию в бумажном виде либо на портал посредством ИАС в электронном виде.
В случае соответствия товаропроизводителя критериям и требованиям, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, Отдел в течение указанного срока направляет заявку посредством ИАС в Управление области, Управление города с прикреплением электронной копии акта сверки.

Өтінімді толықтай толтырмау немесе АТЖ және АЖБ деректерін салыстырып-тексеру нәтижелері бойынша сәйкес келмеу анықталған жағдайда, Бөлім осы Қағидаларға 5-1-қосымшаның нысанына сәйкес, ескертулерді жою үшін екі күндік мерзімді көрсете отырып, өтінімді пысықтау қажеттігі туралы хабарламаны қағаз түрінде Мемлекеттік корпорацияға немесе электрондық түрде портал арқылы жолдайды.
Хабарламада көрсетілген мерзімде пысықталған өтінім қағаз түрінде Мемлекеттік корпорацияға немесе электрондық түрде порталға беріледі.
Мемлекеттік корпорация бір жұмыс күні ішінде өтінімді Бөлімге жолдайды.
Тауар өндірушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық өтінім автоматты түрде Бөлімге өңдеу үшін жолданады.
Ескертулерді хабарламада көрсетілген мерзімде пысықтамағанда, Мемлекеттік корпорация өтінімді қабылдамайды, сондай-ақ, портал өтінімді қабылдамайды.
Тауар өндірушілер пысықталғаннан кейін өтінімді қайта енгізе алады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Бөлім құжаттардың толық пакеті түскенен кейін екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 2-қосымшасында көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Бұл ретте, асыл тұқымды жануарларды сатып алу, асыл тұқымды ірі қара мал мен қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу, тұқымдық түрленумен қамтылған асыл тұқымды ірі қара мал мен қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу және өсімді молайту үшін пайдаланылатын етті, сүтті, сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын күтіп-бағу субсидиялау бағыттары бойынша құрамында Бөлім маманы бар жұмыс тобы тиісті ауылдық округ әкімдігінің маманы мен ветеринар дәрігері жеті жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестігін салыстырып-тексеру үшін шаруашылыққа барады. Жұмыс тобының құрамы Бөлім бұйрығымен бекітіледі.
Шығу нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша салыстырып-тексеру актісі жасалады, оның түпнұсқасы осы Қағидалардың 28-тармағында көрсетілген мерзімдерде Бөлімде сақталады.
Осы Қағидалардың 2-қосымшасында көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкес келмеу анықталған жағдайда Бөлім көрсетілген мерзім ішінде тауар өндірушіге бас тарту себептерін көрсете отырып, Мемлекеттік корпорацияға қағаз түрінде немесе электрондық түрде АТЖ арқылы порталға осы Қағидалардың 11-қосымшаның 2-нысаны бойынша хабарлама жібереді.
Тауар өндіруші осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өлшемшарттар мен талаптарға сәйкес келген жағдайда, Бөлім көрсетілген мерзім ішінде өтінімді АТЖ арқылы салыстырып-тексеру актісінің электрондық көшірмесін қоса бере отырып, Облыс басқармасына, Қала басқармасына жолдайды.

Управление области, Управление города в течение двух рабочих дней после поступления заявки проверяет на полноту указываемых данных и в случае соответствия направляет товаропроизводителю уведомление по форме 2, согласно приложению 11 к настоящим Правилам об одобрении заявки на портал посредством ИАС.
При предоставлении документов через Государственную корпорацию, Управление области, Управление города в указанные сроки направляет в Отдел уведомление об одобрении заявки. Отдел в течение одного рабочего дня направляет уведомление об одобрении заявки в Государственную корпорацию.
При обращении товаропроизводителем в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги Отделом предоставляется в Государственную корпорацию за день до окончания срока оказания государственной услуги.
В случае выявления неполноты указываемых данных или неверное составления акта сверки, заявка в течение указанного срока возвращается посредством ИАС в Отдел на доработку с мотивированным обоснованием всех несоответствий.
В случае возврата по причине неверного составления акта сверки, Отдел в течении одного рабочего дня вносит в Управление доработанный акт посредством ИАС.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
17. Управление области, Управление города в течение двух рабочих дней с момента одобрения заявки с учетом приоритетности направлений, а также хронологии поступления заявок формирует сводный акт по области, городу согласно приложения 7 к настоящим Правилам, и направляется на оплату.
18. Перечисление причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета товаропроизводителей осуществляется Управлением области, Управлением города путем предоставления в территориальное подразделение казначейства счетов к оплате в течение двух рабочих дней.
19. Сведения о полученных субсидиях по направлениям развития племенного животноводства вносятся Управлением области, Управлением города в ИАС в течение пяти рабочих дней со дня выплаты субсидий товаропроизводителям.
20. Товаропроизводители до предоставления заявки по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, по указанным направлениям субсидирования размещают в ИАС электронную копию справки банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета (предоставляется один раз в год или при смене банковского счета), а также оформляют соответствующие документы:

Облыс басқармасы, Қала басқармасы өтінім түскеннен кейін екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін деректердің толықтығын тексереді және сәйкес келген жағдайда, тауар өндірушіге осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша АТЖ арқылы өтінімнің мақұлданғаны туралы хабарлама жолдайды.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы берген жағдайда Облыс басқармасы, Қала басқармасы көрсетілген мерзім ішінде өтінімнің мақұлданғаны туралы хабарламаны Бөлімге жолдайды. Бөлім бір жұмыс күні ішінде өтінімнің мақұлданғаны туралы хабарламаны Мемлекеттік корпарацияға жолдайды.
Тауар өндіруші Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету күніне жатпайды, бұл ретте Бөлім мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына бір күн бұрын ұсынады.
Көрсетілген деректердің толық еместігі және салыстырып тексеру актісінің қате жасалғаны анықталса, өтінім көрсетілген мерзім ішінде АТЖ арқылы барлық сәйкессіздіктердің уәжді негіздемесімен бірге Бөлімге пысықтауға қайтарылады.
Салыстырып тексеру актісі қате жасалуы себебінен қайтарылған жағдайда, Бөлім бір күн ішінде Басқармаға АТЖ арқылы пысықталған актіні енгізеді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Облыс басқармасы, Қала басқармасы өтінімді мақұлдаған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде бағыттардың басымдығын, сондай-ақ өтінімдердің келіп түсу хронологиясын ескере отырып, осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес облыс, қала бойынша жиынтық акт қалыптастырады және ол ақы төлеуге жолданады.
18. Тауар өндірушілердің банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды аударуды Облыс басқармасы, Қала басқармасы аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарын екі жұмыс күні ішінде беру арқылы жүзеге асырады.
19. Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту бағыттары бойынша алынған субсидиялар туралы мәліметтерді Облыс басқармасы, Қала басқармасы тауар өндірушілерге субсидия төленген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде АТЖ-ға енгізеді.
20. Тауар өндірушілер осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім бергенге дейін, көрсетілген субсидиялау бағыттары бойынша АТЖ-ға екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасының электрондық көшірмесін орналастырады (жылына бір рет немесе банктік шот ауысқан жағдайда беріледі), сондай-ақ мынадай тиісті құжаттарды ресімдейді:

1) при приобретении племенного крупного рогатого скота племенных овец, коз, лошадей, верблюдов, свиней и маралов, племенного суточного молодняка мясного и яичного направлений птиц родительской/прародительской формы – акт оприходования животных и/или птицы по форме 3, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
2) в случае содержания племенных быков-производителей мясных, молочных и молочно-мясных пород, используемых для воспроизводства в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств – решение схода жителей населенного пункта, являющихся владельцами скота по закреплению и использованию племенных быков-производителей мясных, молочных и молочно-мясных пород в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам. После проведения схода жителей товаропроизводитель предоставляет данное решение схода жителей (копия которого размещается в ИАС) в Отдел. Отдел в соответствии с данными указанными в решении схода жителей формирует общественное стадо в ИАС с закреплением племенных быков производителей до 1 июля текущего года;
3) в случае осуществления искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота/овец в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец – акт об осеменении маточного поголовья крупного рогатого скота/овец по форме 1, согласно приложению 8 к настоящим Правилам и акт обследования на стельность осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота по форме 2, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
21. Товаропроизводители для получения субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием по базовому нормативу в срок до 1 сентября текущего года обеспечивают соответствие критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам и подают заявку через Государственную корпорацию или посредством портала, в сроки, определенные в пункте 14 Правил.
По дополнительному нормативу заявки для получения субсидий на ведение селекционной и племенной работы с племенным маточным поголовьем крупного рогатого скота и маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием, подаются один раз в календарном году, но не позднее 20 ноября текущего года. Процент выхода телят рассчитывается по следующей формуле:
В=Т/К*100, где:
В – процент выхода телят на дату подачи заявки;
Т – количество полученных телят от коров (корова –отелившееся маточное поголовье или маточное поголовье старше 36 месяцев) за последний отел в течении последних двенадцать месяцев до даты подачи заявки;
К – количество коров (корова – отелившееся маточное поголовье или маточное поголовье старше 36 месяцев) на дату подачи заявки.
Товаропроизводители для получения субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем овец в срок до 1 октября текущего года обеспечивают соответствие критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам, и подают заявку через Государственную корпорацию или посредством портала в сроки, определенные в пункте 14 настоящих Правил.
В случае приобретения товаропроизводителем племенного крупного рогатого скота с отсрочкой платежа (с частичной оплатой) в кредит или в лизинг допускается перечисление бюджетных средств на счет продавца, кредитора или лизингодателя, который указывается в заявке.
Физические и юридические лица для получения субсидий на содержание племенных быков-производителей для воспроизводства стада обеспечивают соответствие критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам, до 1 сентября текущего года и подают заявку через Государственную корпорацию или посредством портала в сроки, определенные в пункте 14 настоящих Правил.

1) асыл тұқымды ірі қара мал, асыл тұқымды қойлар, ешкілер, жылқылар, түйелер, шошқалар мен маралдар, ата-енелік/ата-тектік нысандағы құстардың етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын сатып алған жағдайда – осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес 3 нысан бойынша жануарларды және/немесе құстарды кіріске алу актісі;
2) жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табында өсімді молайту үшін пайдаланылатын етті, сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын күтіп-баққан жағдайда – осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табында етті, сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын бекітіп беру және пайдалану бойынша мал иелері болып табылатын елді мекен тұрғындары жиынының шешімі. Тұрғындар жиыны өткен соң тауар өндіруші тұрғындар жиынының аталған шешімін Бөлімге енгізеді (көшірмесі АТЖ-ға орналастырылады). Бөлім тұрғындар жиынының шешімінде көрсетілген деректерге сәйкес ағымдағы жылдың 1 шілдесіне дейін асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекітіп бере отырып, АТЖ-да қоғамдық табын қалыптастырады;
3) жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде, сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың/қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүзеге асырған жағдайда – осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша ірі қара малдың/қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру туралы акт және осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша ірі қара малдың ұрықтандырылған аналық басын буаздыққа зерттеп қарау актісі.
21. Тауар өндірушілер базалық норматив бойынша тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидия алу үшін ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестікті қамтамасыз етеді және осы Қағидалардың 14-тармағында айқындалған мерзімдерде Мемлекеттік корпорациясы немесе портал арқылы өтінім береді.
Қосымша норматив бойынша ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басымен және тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидия алуға арналған өтінімдер күнтізбелік жылда бір рет, бірақ ағымдағы жылдың 20 қарашасынан кешіктірілмей беріледі. Бұзаулардың шығу пайызы мынадай формуламен есептеледі:
В=Т/К*100, мұнда:
В – өтінім берген күнге төлдердің шығу пайызы;
Т – өтінім берген күнге дейінгі соңғы он екі ай ішінде соңғы төлдегенде сиырлардан (сиыр – төлдеген аналық бас немесе 36 айдан үлкен аналық бас) алынған бұзаулардың саны;
К – өтінім берген күнге сиырлардың (сиыр – төлдеген аналық бас немесе 36 айдан үлкен аналық бас) саны.
Тауар өндірушілер қойлардың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алу үшін ағымдағы жылдың 1 қазанына дейін осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестікті қамтамасыз етеді және осы Қағидалардың 14-тармағында айқындалған мерзімдерде Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы өтінім береді.
Тауар өндіруші асыл тұқымды ірі қара малды төлемін кейінге қалдыра отырып (ішінара төлей отырып), кредитке немесе лизингке сатып алған жағдайда, бюджеттік қаражатты өтінімде көрсетілетін сатушының, кредит берушінің немесе лизинг берушінің есебіне аударуға жол беріледі.
Жеке және заңды тұлғалар табынның өсімін молайту үшін асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағуға субсидиялар алу үшін ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне дейін осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестікті қамтамасыз етеді және осы Қағидалардың 14-тармағында айқындалған мерзімдерде Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы өтінім береді.

Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок получения субсидий по направлению повышения продуктивности и качества продукции животноводства
22. Товаропроизводители по направлению повышения продуктивности и качества продукции животноводства, подают заявки по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам:
1) в бумажном виде через Государственную корпорацию;
2) в электронном виде посредством портала.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
23. В целях обеспечения прозрачности получения субсидий перечень птицефабрик/откормочных площадок от 100 скотомест/свиноводческих предприятий/мясокомбинатов, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота (далее - Перечень) и соответствие их критериям и требованиям определяется один раз в год, на основании заключения специальной комиссии, создаваемой на уровне областей, городов Астаны и Алматы региональными палатами предпринимателей Национальной палатой предпринимателей "Атамекен" (далее – НПП "Атамекен"), в составе представителей общественных отраслевых союзов и ассоциаций, аккредитованных в НПП "Атамекен" и специалиста Отдела (далее – специальная комиссия), по форме 1, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, которые направляются в Управление области и Отдел.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
24. Специальная комиссия проверяет наличие соответствующей инфраструктуры птицефабрик/откормочных площадок от 100 скотомест/свиноводческих предприятий/мясокомбинатов, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В течение года допускается изменение Перечня. При этом для птицефабрик и свиноводческих хозяйств составляется технологическая карта производства продукции, которая прилагается к заключению специальной комиссии.
Определение соответствия товаропроизводителей критериям и требованиям осуществляется в течение пяти рабочих дней на безвозмездной основе на основании письменного уведомления товаропроизводителя в региональную палату предпринимателей НПП "Атамекен".
Субсидирование стоимости комбикормов осуществляется комбикормовым предприятиям за фактический реализованный объем комбикормов сельскохозяйственным кооперативам по удешевленной цене из утвержденного списка сельскохозяйственных кооперативов. До 1 марта текущего года Отдел утверждает список сельскохозяйственных кооперативов, подлежащих субсидированию с учетом критериев и требований, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и определяет объемы их годовой потребности комбикормов на основании норм годовой потребности по видам сельскохозяйственных животных (зарегистрированных в ИСЖ у членов кооператива).
Утвержденный список сельскохозяйственных кооперативов может быть пересмотрен на ежеквартальной основе. Утвержденный список сельскохозяйственных кооперативов направляется в Управление области и публикуется на сайте акимата района, города областного значения.
Субсидированию подлежит комбикорм, реализованный по удешевленной цене – не более 40 тенге за килограмм.
Комбикормовое предприятие подает заявку за реализованный объем комбикормов в случае их реализации сельскохозяйственным кооперативам из утвержденного Перечня.

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бағыты
бойынша субсидиялар алу тәртібі
22. Тауар өндірушілер мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бағыты бойынша осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша:
1) Мемлекеттік корпорация арқылы қағаз түрінде;
2) портал арқылы электрондық түрде өтінімдер ұсынады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Субсидиялар алудың ашықтығын қамтамасыз ету мақсатында құс фабрикаларының/100 мал орнынан басталатын бордақылау алаңдарының/шошқа өсіруші кәсіпорындардың/ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) және олардың өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестігі облыстар, Астана мен Алматы қалалары деңгейінде "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының (бұдан әрі – "Атамекен" ҚР ҰКП) өңірлік кәсіпкерлер палаталары құратын, құрамында "Атамекен" ҚР ҰКП-да аккредиттелген қоғамдық салалық одақтар мен қауымдастықтар өкілдері және Бөлім маманы бар арнайы комиссияның осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша қорытындысы негізінде жылына бір рет айқындалады, ол Облыс басқармасы мен Бөлімге жолданады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Арнайы комиссия осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес құс фабрикаларының/100 мал орнынан басталатын бордақылау алаңдарының/шошқа өсіруші кәсіпорындардың/ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарының тиісті инфрақұрылымының бар-жоғын тексереді.
Жыл ішінде Тізбені өзгертуге жол беріледі. Бұл ретте, құс фабрикалары мен шошқа өсіруші шаруашылықтар үшін арнайы комиссияның қорытындысына қоса берілетін өнім өндірудің технологиялық картасы жасалады.
Тауар өндірушілердің өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестігін айқындау бес жұмыс күні ішінде өтеусіз негізде "Атамекен" ҚР ҰКП-ның өңірлік кәсіпкерлер палатасына тауар өндірушінің жазбаша хабарламасы негізінде жүзеге асырылады.
Құрамажем құнын субсидиялау құрамажем кәсіпорындарына бекітілген ауыл шаруашылығы кооперативтері тізімінен ауыл шаруашылығы кооперативтеріне арзандатылған баға бойынша нақты өткізілген құрамажем көлемі үшін жүзеге асырылады. Ағымдағы жылдың 1 наурызына дейін Бөлім осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес өлшемшарттар мен талаптарды ескере отырып, субсидиялауға жататын ауыл шаруашылығы кооперативтері тізімін бекітеді және ауыл шаруашылығы жануарлары түрлері (кооператив мүшелерінің ИСЖ-да тіркелген) бойынша жылдық қажеттілік нормалары негізінде олардың құрамажемге жылдық қажеттілігі көлемдерін айқындайды.
Бекітілген ауыл шаруашылығы кооперативтері тізімі тоқсан сайынғы негізде қайта қаралуы мүмкін. Бекітілген ауыл шаруашылығы кооперативтері тізімі Облыс басқармасына жолданады және аудан, облыстық маңызы бар қала әкімдігінің сайтында жарияланады.
Субсидиялауға бір килограмы 40 теңгеден аспайтын арзандатылған бағамен өткізілген құрамажем жатады.
Құрамажем зауыты құрамажем бекітілген Тізбедегі ауыл шаруашылығы кооперативтеріне өткізілген жағдайда, оның өткізілген көлемі үшін өтінім береді.

Сноска. Пункт 24 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
25. Отдел регистрирует заявки в специальном прошнурованном, пронумерованном и скрепленном печатью журнале.
26. Отдел принимает заявки, по которым с момента возникновения оснований (с момента оплаты за реализованную продукцию) для ее подачи прошло не более трех месяцев.
Сноска. Пункт 26 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
27. Отдел в течение пяти рабочих дней с момента получения заявки проверяет заявку товаропроизводителя на предмет соответствия, указанным условиям в пунктах 6, 7, 8 настоящих Правил.
Отдел по направлениям субсидирования удешевление стоимости откорма бычков, ягнятины, конины, верблюжатины, свинины для проведения сверки получает от ветеринарной организации информацию по зарегистрированным/выбывшим животным одного владельца (из ИСЖ) по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
Отдел осуществляет сверку товаропроизводителей, подавших заявку на субсидирование животноводческой продукции, со списком товаропроизводителей, по которым наложены карантинированные мероприятия по особо опасным и инфекционным заболеваниям по соответствующим видам сельскохозяйственных животных, представленной Отделом ветеринарии района, городов республиканского и областного значения при наличии таковых.
Отдел в течение указанного срока осуществляет выезд на место деятельности товаропроизводителя для определения соответствия критериям и требованиям, указанным в приложении 3 к настоящим Правилам и проведения сверки первичных документов зоотехнического учета (включая отчет о движении скота, журнал производства продукции) в следующих случаях:
1) подачи заявки по отдельному направлению впервые;
2) повышения норматива субсидирования связанного с увеличением объема производства/мощности предприятия в сравнении с предыдущей заявкой;
3) превышения заявленных объемов по отдельному направлению от заявки прошлого месяца более чем на двадцать процентов.
В случае выявления несоответствия критериям и требованиям, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и условиям, указанным в пунктах 6, 7, 8 настоящих Правил, заявка в течение указанного срока возвращается товаропроизводителю через Государственную корпорацию и портал сопроводительным письмом с мотивированным обоснованием всех несоответствий.
Товаропроизводители могут повторно вносить заявку, с учетом устраненных несоответствий.

Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Бөлім өтінімді тігілген, нөмірленген және мөрмен бекемделген арнайы журналда тіркейді.
26. Бөлім өтінім беруге негіз пайда болған сәттен бастап (өткізілген өнім үшін ақы төленген сәттен бастап) үш айдан аспаған өтінімдерді қабылдайды.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Бөлім өтінімді алған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде тауар өндірушінің өтінімін осы Қағидалардың 6, 7, 8-тармақтарында көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексереді.
Бөлім бұқашықтарды бордақылау, қозы еті, жылқы еті, түйе еті, шошқа еті құнын арзандатуды субсидиялау бағыттары бойынша салыстырып тексеру жүргізу үшін ветеринариялық ұйымнан осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір мал иесінің тіркелген/шығып кеткен (АЖБ-дан) жануарлары бойынша ақпарат алады.
Бөлім мал шаруашылығы өнімін субсидиялауға өтінім берген тауар өндірушілерді, оларда болған жағдайда, ауданның, республикалық және облыстық маңызы бар қалалардың ветеринария бөлімі ұсынған, ауыл шаруашылығы жануарларының тиісті түрлері бойынша аса қауіпті және инфекциялық аурулар бойынша карантиндiк iс-шаралар қолданылған тауар өндірушілер тізімімен салыстырып тексеруді жүзеге асырады.
Бөлім көрсетілген мерзім ішінде тауар өндірушінің қызмет орнына осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкестікті айқындау және зоотехникалық есепке алудың бастапқы құжаттарына (малдың қозғалысы туралы есепті, өнім өндіру журналын қоса алғанда) салыстырып тексеру жүргізу үшін мынадай жағдайларда барады:
1) жекелеген бағыт бойынша өтінімді алғаш рет беру;
2) алдыңғы өтініммен салыстырғанда, өндіріс деңгейінің/кәсіпорын қуатының ұлғаюына байланысты субсидиялау нормативінің артуы;
3) жекелеген бағыт бойынша өтінім берілген көлемдердің өткен айдың өтінімінен жиырма пайыздан астам асып кетуі.
Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес өлшемшарттар мен талаптарға, осы Қағидалардың 6, 7, 8-тармақтарында көрсетілген шарттарға сәйкес келмеу анықталған жағдайда, өтінім көрсетілген мерзім ішінде барлық сәйкессіздіктердің уәжді негіздемесі бар Мемлекеттік корпорация және портал арқылы ілеспе хатпен тауар өндірушіге қайтарылады.
Тауар өндірушілер түзетілген сәйкессіздіктерді ескере отырып, өтінімді қайта енгізе алады.

Сноска. Пункт 27 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
28. В случае соответствия товаропроизводителя критериям и требованиям, указанным в приложении 3 к настоящим Правилам, Отдел составляет сводный акт по району по форме 1, согласно приложению 7 к настоящим Правилам. Утвержденный сводный акт по району и электронная копия справки банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета (предоставляется один раз в год или при смене банковского счета) в течение в двух рабочих дней представляется в Управление области. Отдел хранит заявку с документами для проведения сверки в течение трех лет. Отдел обеспечивает достоверность представляемых в Управление области документов.
29. Управление области регистрирует сводные акты по району в журнал регистрации сводных актов по направлению субсидирования повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
Управление области рассматривает в течение трех рабочих дней представленные Отделами сводные акты по районам на предмет наличия и полноты всех данных, в случае установления несоответствия, Управление области возвращает представленные сводные акты по районам в Отдел на доработку с указанием причин возврата.
Отдел в течение трех рабочих дней повторно вносит в Управление области исправленный и дополненный сводный акт, а в случае невозможности – в течение указанного срока возвращает заявку товаропроизводителю с письменным указанием причин возврата.
30. В случае соответствия, Управление области в течение двух рабочих дней с учетом приоритетности направлений, а также хронологии поступления сводных актов по районам составляет сводный акт по области согласно приложению 7 к настоящим Правилам с указанием объемов причитающихся субсидий товаропроизводителям.
В случае соответствия, Управление города в течение двух рабочих дней с учетом приоритетности направлений составляет сводный акт согласно приложению 7 к настоящим Правилам с указанием объемов причитающихся субсидий товаропроизводителям.
31. Перечисление причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета товаропроизводителей осуществляется Управлением области, Управлением города путем предоставления в территориальное подразделение казначейства счетов к оплате в течение одного рабочего дня.
32. Управление области в течение трех рабочих дней, после дня утверждения сводного акта по области, городу направляет в Отдел информацию по итогам рассмотрения заявок товаропроизводителей по направлениям на повышение продуктивности и качества продукции животноводства по форме 1, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.

Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Тауар өндіруші осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген өлшемшарттар мен талаптарға сәйкес келген жағдайда, Бөлім осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша аудан бойынша жиынтық акт толтырады. Бекітілген аудан бойынша жиынтық акт және екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасының (жылына бір рет немесе банктік шот ауысқан жағдайда беріледі) электрондық көшірмесі екі жұмыс күні ішінде Облыс басқармасына беріледі. Бөлім өтінімді салыстырып тексеруге арналған құжаттармен бірге үш жыл бойы сақтайды. Бөлім Облыс басқармасына берілетін құжаттардың дұрыстығын қамтамасыз етеді.
29. Облыс басқармасы аудан бойынша жиынтық актілерді мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыты бойынша жиынтық актілерді тіркеу журналына тіркейді.
Облыс басқармасы үш жұмыс күні ішінде Бөлімдер ұсынған аудандар бойынша жиынтық актілерді барлық деректердің болуы және толықтығы тұрғысынан қарайды, сәйкессіздік анықталған жағдайда, Облыс басқармасы ұсынылған аудандар бойынша жиынтық актілерді қайтару себептерін көрсете отырып, Бөлімге пысықтауға қайтарады.
Бөлім үш жұмыс күні ішінде Облыс басқармасына түзетілген және толықтырылған жиынтық актіні қайта енгізеді, ал мүмкін болмаған жағдайда, көрсетілген мерзім ішінде өтінімді қайтару себептерін жазбаша көрсете отырып, тауар өндірушіге қайтарады.
30. Сәйкес келген жағдайда, Облыс басқармасы бағыттың басымдығын, сондай-ақ, аудандар бойынша жиынтық актілердің келіп түсу хронологиясын ескере отырып, екі жұмыс күні ішінде тауар өндірушілерге тиесілі субсидиялардың көлемін көрсете отырып, осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес облыс бойынша жиынтық акт толтырады.
Сәйкес келген жағдайда, Қала басқармасы бағыттың басымдығын ескере отырып, екі жұмыс күні ішінде тауар өндірушілерге тиесілі субсидиялардың көлемін көрсете отырып, осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес жиынтық акт толтырады.
31. Тиесілі бюджеттік субсидияларды тауар өндірушілердің банктік шоттарына аударуды Облыс басқармасы, Қала басқармасы бір жұмыс күні ішінде аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарын беру жолымен жүзеге асырады.
32. Облыс басқармасы облыс, қала бойынша жиынтық акт бекітілген күннен кейін үш жұмыс күні ішінде Бөлімге осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға арналған бағыттар бойынша тауар өндірушілердің өтінімдерін қарастыру қорытындылары жөніндегі ақпаратты жолдайды.

Отдел по полученной информации формирует уведомление о результатах рассмотрения заявки по форме 2, согласно приложению 11 к настоящим Правилам индивидуально по каждому товаропроизводителю (заявителю) с кратким описанием результатов рассмотрения для последующей передачи товаропроизводителю (заявителю) через Государственную корпорацию или посредством портала.
Сноска. Пункт 32 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Нормативы субсидий
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Мясное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы
1.1
Товарное маточное поголовье

Бөлім алынған ақпарат бойынша кейіннен тауар өндірушіге (өтінім берушіге) Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы беру үшін қарау нәтижелерін қысқаша сипаттай отырып, әр тауар өндіруші (өтінім беруші) бойынша жеке-жеке осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша өтінімді қарау нәтижелері туралы хабарлама қалыптастырады.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Субсидиялар нормативтері
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері,
теңге
Етті мал шаруашылығы
1.
Асыл тұқымдық және селекциялық жұмыс жүргізу
1.1
Тауарлы аналық бас

20 000
2.
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственных животных******
голова
****
Примечание:
* - приобретение племенных животных субсидируется до утвержденного норматива, но не более 50% стоимости от его стоимости приобретения;
** - при выделении дополнительных бюджетных средств из местного бюджета и/или при перераспределении с других бюджетных программ допускается увеличение нормативов субсидирования до 50% от установленного норматива по согласованию с Министерством в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил.
*** - фактическая численность животных, направленных на убой определяется на основе выписки из базы ИСЖ за последние 12 месяцев (за исключением вновь введенных в эксплуатацию откормочных площадок);
**** - нормативы и критерии и требования субсидий утверждаются постановлением Акимата области, городов Астаны и Алматы по согласованию с Министерством в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил, но не более 50% от затрат, за исключением искусственного осеменения и удешевления стоимости затрат на корма при круглогодичном стойловом содержании племенного крупного рогатого скота молочного направления;
***** - фактическое производство сельскохозяйственной продукции определяется годовыми статистическими данными за прошедший год по форме 24-сх;
****** - норматив субсидий определяется на основании нормативов прямых производственных затрат на одну голову сельскохозяйственных животных, рекомендованного Министерством.
Приложение 2
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Критерии и требования
к сельскохозяйственным товаропроизводителям, физическим и юридическим лицам, претендующим на предоставление субсидий на развитие племенного животноводства
№ п/п
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
2
3
1.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота
1. Наличие идентификационных номеров у всех животных и их регистрация и соответствие данных в ИСЖ и ИАС.
2. Дополнительно для стада с товарным маточным поголовьем:
1) использование (собственных или на условиях аренды) в воспроизводстве племенных быков-производителей мясного и молочно-мясного направления в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного быка-производителя на тридцать голов случного контингента, использование быка-производителя не более двух случных сезонов подряд ранее не использованных в воспроизводстве);
2) возраст племенного быка-производителя, участвующий в породном преобразовании должен быть не менее 12 месяцев на 1 июня текущего года;

20 000
2.
Ауыл шаруашылығы жануарлары азықтарына арналған шығындар құнын арзандату******
бас
****
Ескертпе:
* - асыл тұқымды жануарларды сатып алу бекітілген нормативке дейін, бірақ оны сатып алу құнының 50%-ынан аспайтын мөлшерде субсидияланады;
** - осы Қағидаларға 5-тармаққа сәйкес Министрлікпен келісу бойынша белгіленген нормативтен жергілікті бюджеттен және/немесе басқа бюджеттік бағдарламалардан бөлінген кезде қосымша бюджеттік қаражат бөлінгенде субсидиялау нормативін ұлғайту 50% -ға дейін рұқсат етіледі;
*** - союға жіберілген жануарлардың нақты саны АЖС базасынан соңғы 12 ай үшін үзінді-көшірме негізінде айқындалады (пайдалануға жаңа енгізілген бордақылау алаңдарын қоспағанда);
**** - субсидиялар нормативі мен өлшемшарттары мен талаптары осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес Министрлікпен келісім бойынша облыс, Астана және Алматы қалалары әкімдігінің қаулысымен, бірақ, қолдан ұрықтандыруды және сүтті бағыттағы асыл тұқымды ірі қара малды жыл бойы қорада күтіп-баққан жағдайда, азыққа жұмсалған шығындар құнын арзандатуды қоспағанда, шығындардың 50%-ынан аспайтын мөлшерде бекітіледі;
***** - ауыл шаруашылығы өнімнің нақты өндірісі өткен жылдың 24-сх нысаны бойынша өткен жылдың жылдық статистикалық деректерімен айқындалады;
****** - субсидиялар нормативі Министрлік ұсынған ауыл шаруашылығы жануарларының бір басына арналған тікелей өндірістік шығындар нормативтері негізінде айқындалады.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға арналған бюджеттік
субсидиялар беруге үміткер ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге, жеке және
заңды тұлғаларға қойылатын өлшемшарттар мен талаптар
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттар мен талаптар
1
2
3
1.
Ірі қара малдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1. Барлық жануарларда бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және олардың АЖБ мен АТЖ-да тіркелуі және ондағы деректерге сәйкес келуі.
2. Тауарлы аналық басы бар табын үшін қосымша:
1) өсімді молайтуда зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір тұқымдық бұқа, бұрын өсімді молайтуда пайдаланылмаған тұқымдық бұқаны қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес етті және етті-сүтті бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды (өзінің бұқаларын немесе жалдау шарттарымен) пайдалану;
2) тұқымдық түрлендіруге қатысатын асыл тұқымды тұқымдық бұқаның жасы ағымдағы жылдың 1 маусымына 12 айдан кем болмауы тиіс.

3) кастрация всех беспородных бычков данного стада старше одного года в целях недопущения их использования для воспроизводства.
3. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенного крупного рогатого скота мясного, молочного и молочно-мясного направления для получения субсидий - наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе.
1.1
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота сельскохозяйственным кооперативом
1. Выполнение одного из следующих условий:
1.1 В случае регистрации скота на сельскохозяйственный кооператив - наличие идентификационных номеров у всех животных и их регистрация и соответствие данных в ИСЖ и ИАС;
1.2 В случае организации ведение селекционной и племенной работы с сельскохозяйственным кооперативом для его членов без регистрации маточного поголовья крупного рогатого скота на сельскохозяйственный кооператив - наличие идентификационных номеров у всех животных членов кооператива и их регистрация и соответствие данных в ИСЖ и ИАС у членов кооператива.
2. Возраст племенного быка-производителя, участвующий в породном преобразовании должен быть не менее 12 месяцев на 1 июня текущего года.
3. Использование (собственных или на условиях аренды) в воспроизводстве племенных быков-производителей мясного, молочного и молочно-мясного направления в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного быка-производителя на тридцать голов случного контингента, использование быка-производителя не более двух случных сезонов подряд ранее не использованных в воспроизводстве) и/или осуществление искусственного осеменения семенем мясного, молочного и мясо-молочного направления.
4. Кастрация всех бычков данного стада старше одного года в целях недопущения их использования для воспроизводства.
5. По истечении одного года после получения субсидий за ведение селекционной и племенной работы для дальнейшего получения данных субсидий необходимо осуществление заготовки животноводческой продукции (с наличием соответствующей инфраструктуры).
2.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем овец
1. Наличие идентификационных номеров у всех животных и их регистрация и соответствие данных в ИСЖ и ИАС.
2. Дополнительно для отары с товарным маточным поголовьем:
1) использование искусственного осеменения маточного поголовья и (или) использование в воспроизводстве и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных баранов-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного барана-производителя на тридцать голов случного контингента при вольной случке и/или не менее одного барана-производителя на триста голов случного контингента при искусственном осеменении, использование барана-производителя не более двух случных сезонов подряд);

3) осы табынның бір жастан асқан барлық тұқымсыз бұқаларын өсімді молайту үшін пайдаланылуына жол бермеу мақсатында піштіру.
3. Субсидиялар алу үшін етті, сүтті, сүтті-етті бағыттағы асыл тұқымды ірі қара мал басын өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін қосымша – аналық баста Республикалық палата тиісті тұқым бойынша берген асыл тұқымды жануар мәртебесінің болуы.
1.1
Ауыл шаруашылығы кооперативінің ірі қара малдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуі
1. Мынадай талаптардың бірін орындау:
1.1. Мал ауыл шаруашылығы кооперативінде тіркелген жағдайда – барлық жануарларда бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және олардың АЖБ мен АТЖ-да тіркелуі және ондағы деректерге сәйкес келуі;
1.2. Ірі қара малдың аналық басын ауыл шаруашылығы кооперативінде тіркеместен, оның мүшелері үшін ауыл шаруашылығы кооперативімен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуді ұйымдастыру – кооператив мүшелерінің барлық жануарларында бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және олардың АЖБ мен АТЖ-да тіркелуі және ондағы деректердің кооператив мүшелеріне сәйкес келуі.
2. Тұқымдық түрлендіруге қатысатын асыл тұқымды тұқымдық бұқаның жасы ағымдағы жылдың 1 маусымына дейін 12 айдан кем болмауы тиіс.
3. Өсімді молайтуда зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір тұқымдық бұқа, бұрын өсімді молайтуда пайдаланылмаған тұқымдық бұқаны қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес етті және етті-сүтті бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды (өзінің бұқаларын немесе жалдау шарттарымен) пайдалану және/немесе етті, сүтті және сүтті-етті бағыттағы ұрықпен қолдан ұрықтандыруды жүзеге асыру.
4. Осы табынның бір жастан асқан барлық бұқаларын өсімді молайту үшін пайдаланылуына жол бермеу мақсатында піштіру.
5. Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізгені үшін субсидиялар алғаннан кейін бір жыл өткен соң осы субсидияларды одан әрі алу үшін мал шаруашылығы өнімін дайындауды (тиісті инфрақұрылым бола отырып) жүзеге асыру қажет
2.
Қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1. Барлық жануарларда бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және олардың АЖБ мен АТЖ-да тіркелуі және ондағы деректерге сәйкес келуі.
2. Тауарлы аналық басы бар отарлар үшін қосымша:
1) аналық басты қолдан ұрықтандыруды пайдалану және (немесе) өсімді молайтуда зоотехникалық нормативтерге (еркін шағылыстыру кезінде шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір тұқымдық қошқар және/немесе қолдан ұрықтандыру кезінде шағылыстыру контингентінің үш жүз басына кемінде бір тұқымдық қошқар, тұқымдық қошқарды қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды пайдалану және соларға ауыстыру;

2) возраст племенных баранов-производителей тонкорунного или полутонкорунного направления должен быть не менее 12 месяцев на 1 сентября текущего года; племенных баранов-производителей мясосального направления – не менее 6 месяцев на 1 сентября текущего года;
3) кастрация всех беспородных баранов в стаде старше трех месяцев в целях недопущения их использования для воспроизводства;
4) наличие технологического оборудования для проведения искусственного осеменения или проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец совместно с племенными и дистрибьютерными центрами (при использовании искусственного осеменения).
3. Дополнительно для отары с племенным маточным поголовьем:
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой;
2) использование искусственного осеменения маточного поголовья семенем оцененных по собственной продуктивности племенных баранов-производителей и/или использование в воспроизводстве оцененных по собственной продуктивности племенных баранов-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного барана-производителя на тридцать голов случного контингента при вольной случке или не менее одного барана-производителя на триста голов случного контингента при искусственном осеменении);
3) наличие технологического оборудования для проведения искусственного осеменения или проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец совместно с племенными и дистрибьютерными центрами (при использовании искусственного осеменения).
3.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей)
1. Наличие регистрации в ИАС и Республиканской палате.
2. Возраст племенных маралов должен быть не менее 36 месяцев на 1 сентября текущего года.
3. Использование в воспроизводстве и ротации племенных самцов-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного самца на тридцать голов случного контингента, использование самца-производителя не более двух случных сезонов подряд).
4.
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
1. Наличие не менее 10 пчелосемей на момент подачи заявки на получение субсидий.
2. Регистрация в Республиканской палате.
5.
Приобретение товаропроизводителями племенного крупного рогатого скота
1. Наличие идентификационных номеров у приобретҰнного поголовья и их регистрация и соответствие данных в ИСЖ и ИАС.
2. Наличие регистрации приобретҰнного поголовья в Республиканской палате.
3. Возраст приобретенного отечественного крупного рогатого скота не превышает на момент даты продажи, указанной в племенном свидетельстве, импортного скота – на момент постановки их на карантинирование у продавца (экспортера):
мясном скотоводстве: телки – 18 месяцев включительно, нетели и бычки – 26 месяцев включительно;
молочном скотоводстве: телки – 18 месяцев включительно, нетели и бычки – 26 месяцев включительно.

2) биязы жүн немесе жартылай биязы жүн бағытындағы асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың жасы ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне 12 айдан; етті-майлы бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың жасы ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне 6 айдан кем болмауы тиіс;
3) отардағы үш айдан асқан барлық тұқымсыз қошқарларды өсімді молайту үшін пайдаланылуын болдырмау мақсатында піштіру;
4) қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін технологиялық жабдықтың болуы немесе асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтармен бірлесе отырып, қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу (қолдан ұрықтандыруды пайдалану кезінде).
3. Асыл тұқымды аналық басы бар отарлар үшін қосымша:
1) аналық баста Республикалық палата берген асыл тұқымды жануар мәртебесінің болуы;
2) аналық басты өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруды пайдалану және/немесе өсімді молайтуда зоотехникалық нормативтерге (еркін шағылыстыру кезінде шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір тұқымдық қошқар немесе қолдан ұрықтандыру кезінде шағылыстыру контингентінің үш жүз басына кемінде бір тұқымдық қошқар) сәйкес өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды пайдалану;
3) қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін технологиялық жабдықтың болуы немесе асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтармен бірлесе отырып, қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу (қолдан ұрықтандыруды пайдалану кезінде).
3.
Маралдардың (бұғылардың) аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1. АТЖ-да және Республикалық палатада тіркелген болуы.
2. Асыл тұқымды маралдардың жасы ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне 36 айдан кем болмауы тиіс.
3. Шағылыстыру маусымы бойы өсімді молайтуда және ротациялауда зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір аталық, тұқымдық аталықты қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес асыл тұқымды тұқымдық аталықтарды пайдалану.
4.
Балара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1. Субсидияға өтінім берген сәтте кемінде 10 балара ұясының болуы.
2. Республикалық палатада тіркелуі.
5.
Тауар өндірушілердің асыл тұқымды ірі қара мал сатып алуы
1. Сатып алынған мал бастарында бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және олардың АЖБ мен АТЖ-да тіркелуі және ондағы деректерге сәйкес келуі.
2. Сатып алынған мал бастарының Республикалық палатада тіркелген болуы.
3. Сатып алынған отандық ірі қара малдың жасы асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату күніне, импорттық малдың жасы - оларды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте:
етті мал шаруашылығында: қашарлар 18 айдан (қоса алғанда), құнажындар мен бұқашықтар 26 айдан (қоса алғанда) аспайды;
сүтті мал шаруашылығында: қашарлар
18 айдан (қоса алғанда), құнажындар мен бұқашықтар 26 айдан (қоса алғанда) аспайды.

4. Использование приобретенного племенного маточного поголовья в хозяйстве, в пределах зоотехнической нормы естественной убыли, не менее двух лет.
Племенных быков-производителей:
- приобретенных для собственного маточного поголовья – не менее двух случных сезонов;
- приобретенных для дальнейшей передачи в аренду в целях породного преобразования в общественные и товарные стада – не более одного случного сезона.
5. Использование приобретенного импортного крупного рогатого скота для воспроизводства стада (в том числе переданного импортерам в лизинг или реализованного в кредит) в течение трех лет только на территории Республики Казахстан.
6.
Приобретение товаропроизводителями племенных овец, лошадей, верблюдов, коз, свиней и маралов
1. Наличие идентификационных номеров у приобретҰнного поголовья и их регистрация и соответствие данных в ИСЖ (кроме маралов) и ИАС.
2. Наличие регистрации приобретҰнного поголовья в Республиканской палате.
3. Возраст приобретенного отечественного племенного животного не превышает на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве, импортного скота – на момент постановки их на карантинирование у продавца (экспортера):
овцы: ярки – 18 месяцев включительно; баранчики и бараны-производители –
18 месяцев включительно;
лошади: жеребчики – 5 лет включительно;
кобылки – 3 лет включительно;
верблюды: самцы – 5 лет включительно;
самки – 3 лет включительно;
козы: самцы – 18 месяцев включительно;
самки – 18 месяцев включительно;
свиньи: свинки – 12 месяцев включительно; хряки – 14 месяцев включительно;
маралы: самки – 18 месяцев включительно; самцы – 24 месяцев включительно.
4. Использование в пределах зоотехнической нормы естественной убыли приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводственных целях не менее двух лет, племенных производителей – не менее двух случных сезонов.
7.
Приобретение племенного суточного молодняка мясного и яичного направлений (включая водоплавающую птицу)
1. Приобретение племенного суточного молодняка мясного и яичного направлений у отечественных и зарубежных хозяйств.
2. Наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания.
8.
Содержание племенных быков-производителей мясных, молочных и молочно-мясных пород, используемых для воспроизводства
При предоставлении в аренду племенных быков-производителей мясных, молочных и молочно-мясных пород для общественных стад:
1. Проведение схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию данных племенных быков-производителей в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств;

4. Сатып алынған асыл тұқымды аналық басты шаруашылықта табиғи кемудің зоотехникалық нормасы шегінде кемінде екі жыл пайдалану.
Мыналарды:
- өзінің аналық бас үшін сатып алынған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды кемінде екі шағылыстыру маусымында пайдалану;
- тұқымдық түрлендіру мақсатында одан әрі қоғамдық және тауарлы табындарға жалға беру үшін сатып алынған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бір шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау.
5. Табынның өсімін молайту үшін сатып алынған (оның ішінде импорттаушы лизингке берген немесе кредитке сатқан) импорттық ірі қара малды үш жыл ішінде тек Қазақстан Республикасы аумағында ғана пайдалану.
6.
Тауар өндірушілердің асыл тұқымды қойларды, жылқыларды, түйелерді, ешкілерді, шошқаларды және маралдарды сатып алуы
1. Сатып алынған бастарда бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және олардың АЖБ (маралдардан басқа) мен АТЖ-да тіркелуі және ондағы деректерге сәйкес келуі.
2. Сатып алынған бастардың Республикалық палатада тіркелген болуы.
3. Сатып алынған отандық ірі қара малдың жасы асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату күніне, импорттық малдың жасы - оларды сатушыда (экспорттаушы) карантинге қойған сәтте:
қойлар: тұсақтар 18 айдан (қоса есептегенде);
тоқты қошқарлар мен тұқымдық қошқарлар 18 айдан (қоса есептегенде);
жылқылар: еркек жылқылар – 5 жылдан (қоса есептегенде);
байталдар – 3 жылдан (қоса есептегенде);
түйелер: аталықтары – 5 жылдан (қоса есептегенде);
ұрғашылары – 3 жылдан (қоса есептегенде);
ешкілер: аталықтары – 18 айдан (қоса есептегенде);
ұрғашылары – 18 айдан (қоса есептегенде);
шошқалар: мегежіндер – 12 айдан (қоса есептегенде);
еркек шошқалар – 14 айдан (қоса есептегенде);
маралдар: аналықтары – 18 айдан (қоса есептегенде);
аталықтары – 24 айдан (қоса есептегенде) аспайды.
4. Сатып алынған асыл тұқымды аналық басты табиғи кемудің зоотехникалық нормасы шегінде өсімді молайту мақсатында кемінде екі жыл, асыл тұқымды тұқымдық аталықтарды кемінде екі шағылыстыру маусымында пайдалану.
7.
Етті және жұмыртқа бағыттарындағы асыл тұқымды тәуліктік балапан сатып алу (суда жүзетін құсты қоса есептегенде)
1. Отандық және шетелдік шаруашылықтардан етті және жұмыртқа бағыттарындағы асыл тұқымды тәуліктік балапан сатып алу.
2. Торда немесе еденде күтіп-бағуға арналған технологиялық жабдықтың болуы.
8.
Өсімді молайту үшін пайдаланылатын етті, сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын күтіп-бағу
Қоғамдық табындар үшін етті, сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын жалға беру кезінде:
1. Елді мекен тұрғындарының жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табында асыл тұқымды тұқымдық бұқалар деректерін бекітіп беру және пайдалану жөніндегі жиынын өткізу;

2. Наличие регистрации племенных быков-производителей в системе ИАС и ИСЖ;
3. Использование племенных быков-производителей в воспроизводстве стада не более двух случных сезонов подряд в соответствии с зоотехническими нормативами
(не менее одного быка-производителя на тридцать голов случного контингента);
4. Кастрация всех беспородных бычков данного общественного стада старше 1 года в целях недопущения их использования для воспроизводства, подтверждаемая справкой выданная ветеринарным врачом, закрепленным за сельским округом.
При предоставлении в аренду племенных быков-производителей мясных пород откормочными площадками для воспроизводства в товарных стадах:
1. Наличие учетного номера откормочной площадки;
2. Наличие регистрации быков-производителей откормочных площадок в системе ИАС и ИСЖ;
3. Наличие договора с товарными хозяйствами по закреплению и использованию племенных быков-производителей мясных пород в стаде;
4. Использование племенных быков-производителей в воспроизводстве стада не более одного случного сезона в соответствии с зоотехническими нормативами
(не менее одного племенного быка-производителя на тридцать голов случного контингента).
Приложение 3
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Критерии и требования к сельскохозяйственным товаропроизводителям, физическим и юридическим лицам, претендующим на предоставление субсидий на повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Направление субсидирования
Параметры
Критерии и требования
1
Удешевление затрат откорма бычков
фактический откорм от 1000 голов*
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья бычков на откорме в ИАС и ИСЖ.
2. Живая масса бычков на момент реализации на убой не менее 400 килограмм**.
3. Срок откорма каждого бычка не менее 100 календарных дней (срок откорма рассчитывается от срока постановки бычка на откормочную площадку через систему ИСЖ, даты акта приема передачи бычков на откормочную площадку до акта забоя бычков), при осуществлении Услуг по откорму скота срок откорма рассчитывается от срока постановки бычка на откормочную площадку (подтверждаемая датой акта приема-передачи бычков на откормочную площадку по договору оказания услуг откорма) до акта забоя бычков, вне зависимости от права собственности и без перемещения бычка с откормочной площадки.

2. Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың АТЖ мен АЖБ жүйесінде тіркелген болуы;
3. Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды табынның өсімін молайтуда зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір тұқымдық бұқа) сәйкес қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау;
4. Ауылдық округке бекітіліп берілген ветеринар дәрігер берген анықтамамен расталатын, осы табынның 1 жастан асқан барлық бұқашықтарын өсімді молайту үшін пайдаланылуына жол бермеу мақсатында піштіру.
Бордақылау алаңдарының тауарлы табындарда өсімді молайту үшін етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын жалға беруі кезінде:
1. Бордақылау алаңының есепке алу нөмірінің болуы;
2. Бордақылау алаңдарының тұқымдық бұқаларының АТЖ мен АЖБ жүйесінде тіркелген болуы;
3. Тауарлы шаруашылықтармен табында етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын бекітіп беру және пайдалану жөніндегі шарттың болуы;
4. Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды табынның өсімін молайтуда зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір тұқымдық бұқа) сәйкес бір шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруға арналған
субсидиялар беруге үміткер ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге, жеке және
заңды тұлғаларға қойылатын өлшемшарттар мен талаптар
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Субсидиялау бағыты
Параметрлері
Өлшемшарттар мен талаптар
1.
Бұқашықтарды бордақылау шығындарын арзандату
1000 бастан басталатын нақты бордақылау*
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және бордақылаудағы бұқашықтар басының АЖБ мен АТЖ-да тіркелуі.
2. Бұқашықтардың тiрiдей салмағы кемінде 400 килограмм**.
3. Әр бұқашықты бордақылау мерзімі кемінде 100 күн (бордақылау мерзімі бұқашықтың АЖБ жүйесі арқылы бордақылау алаңына қойылған мерзімнен бұқашықты бордақылау алаңына қабылдау-беру актісінің күнінен бұқашықтарды сою актісіне дейін саналады), малды бордақылау жөніндегі көрсетілетін қызметті жүзеге асыру кезінде бордақылау мерзімі бұқашықты бордақылау алаңына қойған мерзімнен (бордақылау қызметін көрсететін шарт бойынша бұқашықтарды бордақылау алаңына қабылдау-тапсыру актісінің күнімен расталады) құқық меншігінен тыс байланыссыз және бұқашықты бордақылау алаңынан басқа жерге ауыстырусыз бұқашықтарды сою актісіне дейін есептеледі.

4. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
5. Специализированная площадка для откорма крупного рогатого скота с развитой инфраструктурой, соответствующей рекомендованным нормам технологического проектирования предприятий крупного рогатого скота мясного направления:
въездной дезбарьер;
карантинная площадка;
площадки для содержания животных;
ветрозащита (не обязательно для южных регионов);
твердое покрытие перед кормушками и поилками;
кормушки и/или кормовой стол;
источник и система водоснабжения;
поилки с подогревом (не обязательно для южных регионов);
навозохранилище и лагуна для сбора талых вод;
кормоприготовительная (дробилка/плющилка зерна или комбикормовый цех) и кормораздаточная техника /оборудование;
хранилище для кормов;
ветеринарный пункт, раскол и фиксатор с весами для КРС, трап для разгрузки и погрузки животных;
наличие необходимого объема кормов и соблюдение рациона для зернового откорма бычков.
фактический откорм от 100 голов*
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья бычков на откорме в ИСЖ.
2. Живая масса бычков на момент реализации на убой не менее 400 килограмм**.
3. Срок откорма каждого бычка не менее 100 дней (срок откорма рассчитывается от срока постановки бычка на откормочную площадку через систему ИСЖ, даты акта приема передачи бычков на откормочную площадку до акта забоя бычков).
4. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
5. Площадка для откорма крупного рогатого скота единовременного откорма и с инфраструктурой:
площадки для содержания животных;
кормоприготовительная (дробилка/плющилка зерна или комбикормовый цех) и кормораздаточная техника /оборудование;
трап для разгрузки и погрузки животных.
Сельскохозяйственный кооператив
1. Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья (членов кооператива) на откорме в ИСЖ.
2. Живая масса бычков на момент реализации на убой не менее 350 килограмм** и не менее 250 кг живой массы бычков при реализации на откормочные площадки.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
4. Количество членов кооператива не менее двадцати.
5. Выполнение одного из следующих условий:

4. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
5. Етті бағыттағы ірі қара мал кәсіпорның технологиялық жобалаудың ұсынылған нормаларына сәйкес келетін дамыған инфрақұрылымы бар, ірі қара малды бордақылауға арналған мамандандырылған алаң:
-кіреберістегі дезинфекциялық тосқауыл;
-карантиндік алаң;
-жануарларды күтiп-бағуға арналған алаңдар;
- желден қорғаныс (оңтүстік өңірлер үшін міндетті емес);
- науалар мен астаулар алдында қатты төсем;
-науалар және/немесе азық үстелі;
-сумен жабдықтау көзі мен жүйесі;
-жылытқышы бар астаулар (оңтүстік өңірлер үшін міндетті емес);
- көң сақтау қоймасы және қар суын жинауға арналған мүйіс;
-азық дайындау (дән уатқыш/жаныштағыш немесе құрама жем цехі) және азық тарату техникасы/жабдығы;
- азықтарға арналған сақтау қоймасы;
- ветеринариялық пункт, ІҚМ-ға арналған таразылары бар өткелек пен бекіткіш, жануарларды түсіру мен тиеуге арналған басқыш;
-қажетті азық көлемінің болуы және бұқашықтарды астықпен бордақылауға арналған рационныңсақталуы.
100 бастан басталатын нақты бордақылау*
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және бордақылаудағы бұқашық бастарының АЖБ-да тіркелуі.
2. Сойысқа өткізу сәтінде бұқашықтардың тiрiдей/сойыс салмағы кемінде 400 килограмм/200 килограмм**.
3. Әр бұқашықты бордақылау мерзімі кемінде 100 күн (бордақылау мерзімі бұқашық АТЖ жүйесі арқылы бордақылау алаңына қойылған мерзімнен, бұқашықтарды бордақылау алаңына қабылдау-беру актісінің күнінен бұқашықтарды сою актісіне дейін саналады).
4. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастырумен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
5. Бір реттік бордақыланатын ірі қара малды бордақылауға арналған және мынадай инфрақұрылымы бар алаң:
Жануарларды күтiп-бағуға арналған алаңдар;
Азық дайындау (дәнуатқыш/жаныштағыш немесе құрама жем цехі) және азық тарату техникасы /жабдығы;
Жануарларды түсірумен тиеуге арналған басқыш.
Ауыл шаруашылығы кооперативі
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және бордақылаудағы мал басының (кооператив мүшелерінің) АЖБ-да тіркелуі.
2. Сойысқа өткізу сәтінде бұқашықтардың тiрiдей/сойыс салмағы кемінде 350 килограмм/170 килограмм** және бордақылау алаңдарына өткізгенде бұқашықтардың тірідей салмағы кемінде 250 килограмм;
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу;
4. Кооператив мүшелерінің саны кеміндежиырма;
5. Келесі шарттардың біреуін орындау:

5.1 реализация на мясоперерабатывающее предприятие;
5.2 забой на собственном или принадлежащем одному из членов кооператива (с заключением договора на оказание услуг) убойном пункте (с холодильной установкой и ветеринарно-санитарной лабораторией) или убойной площадке (с холодильным оборудованием), имеющем учетный номер;
5.3 реализация бычков на откормочную площадку от 1000 скотомест.
2.
Удешевление производства ягнятины
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья ягнят в ИСЖ.
2. Возраст ягнят на момент реализации не более двенадцати месяцев.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
3.
Удешевление производства конины
Хозяйство с маточным поголовьем лошадей не менее 75 голов
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья в ИСЖ.
2. Живая масса лошадей (реализуемых на убой) должна быть не менее 350 килограмм**.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
4.
Удешевление производства верблюжатины
Хозяйство с маточным поголовьем верблюдов не менее 75 голов
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья в ИСЖ.
2. Живая масса верблюдов (реализуемых на убой) должна быть не менее 350 килограмм**.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
5.
Удешевление производства свинины
Свинокомплекс с фактическим откормом от 500 голов
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья в ИСЖ.
2. Живая масса свиней на момент реализации на убой не менее 100 килограмм**.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
4.Наличие:
поголовья (ремонтный молодняк и свиноматки);
(линии кормораздачи, поения и микроклимата);
Убойного оборудование;
комбикормового цеха;
весового устройства.
6.
Удешевление производства мяса птицы (бройлер, индейка, водоплавающая)
Фактическое производство от 1000 тонн мяса птицы в год (бройлер, индейка)***
1. Птицефабрика с инфраструктурой:
наличие технологических условий для круглогодового содержания птицы;
наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания птицы;
наличие линии по забою птицы (убойный цех);
2. Наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
Фактическое производство от 20 тонн мяса птицы в год (водоплавающая, бройлер)***
1. Наличие помещения для содержания птицы.

5.1 ет өндіруші кәсіпорынға өткізу;
5.2 Есепке алу нөмірі бар өзінің немесе кооператив мүшелерінің біріне (қызметтер көрсетуге арналған шарт жасасумен) тиесілі сою пунктінде (тоңазытқыш қондырғысы және ветеринариялық-санитариялық зертханасы бар) немесе сою алаңында (тоңазытқыш жабдығы бар) сою;
5.3 бұқашықтарды 1000 мал орнынан басталатынбордақылау алаңына өткізу.
2.
Қозы етін өндіруді арзандату
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және қозыбасының АЖБ-да тіркелуі.
2. Қозыны өткізу кезіндегі жасы он екі айдан аспауы керек.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастырумен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
3.
Жылқы етін өндіруді арзандату
Жылқының кемінде 75 аналық басы бар шаруашылық
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басының АЖБ-да тіркелуі.
2. Жылқылардың (союға өткізілетін) тiрiдей салмағы кемінде 350 килограмм болуы тиіс**.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
4.
Түйе етін өндіруді арзандату
Түйенің кемінде 75 аналық басы бар шаруашылық
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басының АЖБ-да тіркелуі.
2. Түйелердің (союға өткізілетін) тiрiдей салмағы кемінде 350 килограмм болуы тиіс**.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
5.
Шошқа етін өндіруді арзандату
500 бастан бастап нақты бордақыланатын шошқа кешені
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басының АЖБ-да тіркелуі.
2. Шошқалардың сойысқа өткізу сәтіндегі тiрiдей салмағы кемінде 100 килограмм**.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
4.Мыналардың:
- шошқа басының (толықтыратын төл және мегежін);
- өнеркәсіптік алаңды (азық тарату, суару желісі және микроклимат) автоматтандырудың;
- сою жабдығы;
- құрама жем цехінің;
- таразы құрылғысының болуы.
6.
Құс (бройлер, күрке тауық, суда жүзетін) етін өндіруді арзандату
Жылына құс (бройлер, күрке тауық) етін 1000 тоннадан бастап нақты өндіру
***
1. Мынадай инфрақұрылымы бар құсфабрикасы:
- құсты жыл бойы күтіп-бағу үшін технологиялық жағдайдың болуы;
- құсты торда немесе еденде күтіп-бағуға арналған технологиялық жабдықтың болуы;
-құс сою жөніндегі желінің (сою цехі) болуы;
2. Аталған сертификаттардың (ИСО, ХАССП тамақ қауiпсiздiгі жүйесi) бiрiнiң болуы.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастырумен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
Жылына құс (суда жүзетін, бройлер) етін 20 тоннадан бастап нақты өндіру***
1. Құстарды күтіп-бағуға арналған жайдың болуы.

2. Осуществление промышленного забоя.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий.
7.
Удешевление производства пищевого яйца
Фактическое производство от 20 млн. яиц в год***
1. Птицефабрика с инфраструктурой:
наличие технологических условий для круглогодового содержания птицы;
наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания птицы;
наличие автоматической машины для сортировки яиц****;
2. Наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
Фактическое производство перепелиных яиц от 1000 штук в год***
1. Наличие помещения с клеточным оборудованием для содержания птицы.
2. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий.
8.
Удешевление производства молока
Молочно-товарная ферма с фуражным поголовьем коров не менее 400 голов
1. Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИАС и ИСЖ.
2. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
3. Наличие молочного комплекса с соответствующей инфраструктурой,
механизированным доением, навозоудалением и кормораздачей, автопоением и кормоцехом.
Молочно-товарная ферма с фуражным поголовьем коров не менее 50 голов
1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья в ИАС и ИСЖ.
2. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
3. Наличие машинного доения, включая переносные доильные установки.
Сельскохозяйственный кооператив
1. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий.
2. Количество членов кооператива не менее 20.
3. Наличие собственного молокоприемного пункта.
4. Субсидированию подлежит молоко, заготовленное и реализованное на молокоперерабатывающее предприятие (в том числе собственные).
5. Организация искусственного осеменения маточного поголовья (подтверждаемая договором на оказание услуг по искусственному осеменению) или использование племенных быков производителей в стаде (не менее одного быка-производителя на тридцать голов случного контингента), с 1 января 2018 организация искусственного осеменения маточного поголовья (подтверждаемая договором на оказание услуг по искусственному осеменению) и использование племенных быков производителей молочных, молочно-мясных пород в стаде (не менее одного быка-производителя на тридцать голов случного контингента).
9.
Удешевление производства кобыльего/верблюжьего/ козьего молока*****

2. Өнеркәсіптік союды жүзеге асыру.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру.
7.
Тағамдық жұмыртқа өндіруді арзандату
Жылына 20 млн. жұмыртқадан бастап нақты өндіру***
1. Мынадай инфрақұрылымы бар құсфабрикасы:
- құсты жыл бойы күтіп-бағу үшін технологиялық жағдайдың болуы;
- құсты торда немесе еденде күтіп- бағуға арналған технологиялық жабдықтың болуы;
- жұмыртқаны сұрыптауға арналған автоматты машинаның болуы****;
2. Аталған сертификаттардың (ИСО, ХАССП тамақ қауiпсiздiгі жүйесi) бiрiнiң болуы.
3. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастырумен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
Жылына 1000 данадан бастап бөдене жұмыртқасын нақты өндіру***
1. Құстарды күтіп-бағуға арналған торлы жабдығы бар жайдың болуы.
2. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру.
8.
Сүт өндіруді арзандату
Кемінде 400 бас бағымдағы сауын сиыры бар сүтті-тауарлы ферма
1. Жануарлардың мал басының бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және АТЖ мен АЖБ-да тіркелуі.
2. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
3. Тиiстi инфрақұрылымы, механикаландырылған сауу, көң шығару және азық тарату, автосуару мүмкіндігі мен азық цехі бар сүт кешенiнiң болуы.
Кемінде 50 бас бағымдағы сауын сиыры бар сүтті-тауарлы ферма
1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басының АТЖ мен АЖБ-да тіркелуі.
2. Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру мен жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды жүргізу.
3. Тасымалды сауу қондырғыларын қоса алғанда, машинамен сауудың болуы.
Ауыл шаруашылығы кооперативі
1.Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және іске асыру.
2. Кооператив мүшелерінің саны кемінде 20.
3. Өзінің сүтқабылдау пунктінің болуы.
4. Сүтті қайта өндеуші (оның ішінде меншікті) кәсіпорынға өткізілген және дайындалған сүт субсидиялауға жатады.
5. аналық басты қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру (қолдан ұрықтандыру бойынша қызмет көрсету шартпен расталады) немесе асылтұқымды тұқымдық бұқашықтарды табында қолдану (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір тұқымдық қошқар) 2018 жылдың 1 қаңтарынан аналық басты қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру (қолдан ұрықтандыру бойынша қызмет көрсетуге шартпен расталады) және сүтті, сүтті-етті тұқымды асыл тұқымдық тұқымдық бұқаларды қолдану (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір тұқымдық қошқар).
9.
Бие/түйе/ешкі сүтін өндіруді арзандату*****

1. Наличие идентификационных номеров животных, и регистрация поголовья в ИСЖ, за исключением сельскохозяйственных кооперативов.
2. Реализация молока на молокоперерабатывающее предприятие или цех по переработке молока, имеющий учетный номер.
3. Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий.
10.
Удешевление производства тонкой и полутонкой шерсти
1. Наличие помещения для стрижки овец, сортировки и заготовки шерсти.
2. Шерсть не ниже 50 качества******.
3. Реализация тонкой и полутонкой шерсти на предприятия первичной переработки шерсти.
11.
Удешевление стоимости комбикормов
1. Комбикормовый завод, имеющий учетный номер.
2. Наличие лабораторного анализа подтверждения качества комбикормов.
3. Реализация удешевленных комбикормов сельскохозяйственным кооперативам, имеющим не менее 20 членов.
12.
Удешевление производства говядины в убойном весе
Мясокомбинат, занимающийся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота
1. Наличие собственного оборудования по забою крупного рогатого скота с проектной мощностью не менее 100 тыс. голов в год;
2. Наличие собственной системы утилизации отходов забоя крупного рогатого скота;
3. Объем экспорта не менее 30% от общего фактического годового производства в физическом выражении;
4. Соответствие международным стандартам качества (подтвержденных международным аудитом).
Примечания:
* - фактический откорм определяется количеством реализованных бычков с откормочной площадки за двенадцатимесячный период, предшествующий дате подачи заявки на получение субсидий (за исключением вновь введҰнных откормочных площадок, для которых норматив определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев);
** - живая масса животных (реализуемых на убой) должна быть подтверждена справкой, выданной перерабатывающим предприятием, имеющим учетный номер (код), куда была реализована животноводческая продукция, или убойным пунктом, имеющим учетный номер (код), услугами которого (по забою животных) воспользовался товаропроизводитель. Количество реализованного молодняка свиней в течении года на мясо определяется по нормативу 50% от выхода приплода на основных свиноматок хозяйства по состоянию на 1 января отчетного года;
*** - для товаропроизводителей, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, уровень определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев;
**** - требование действует с первого июля 2017 года.

1. Жануарлардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басының АЖБ-да тіркелуі, ауылшаруашылығы кооперативтерінен басқа.
2. Сүтті қайтаөңдеуші кәсіпорынға немесе есептік нөмірі бар сүтті қайта өңдеу жөніндегі цехқа өткізу.
3.Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру.
10.
Биязы және жартылай биязы жүн
өндіруді арзандату
1.Қойларды қырқуға, жүнді сұрыптауға және дайындауға арналған қора-жайлардың болуы.
2. Жүннiң сапасы кемінде 50******.
3. Биязы және жартылай биязы жүндi бастапқы қайта өңдеуші кәсiпорынға өткiзу.
11.
Құрама жем
құнын арзандату
1. Есептік нөмірі бар құрама жем зауыты.
2. Құрама жем сапасын растаудың зертханалық талдауының болуы.
3. Кемінде 20 мүшесі бар ауылшаруашылығыкооперативтерінеарзандатылғанқұрамажемөткізу.
12.
Сою салмағындағы сиыр еті өндірісін арзандату
Ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаты
1. Жобалау қуаты жылына кемінде 100 мың басты құрайтын ірі қара малды союға арналған өзінің жабдығының болуы;
2. Сойылған ірі қара малдың қалдықтарын кәдеге жарататын өз жүйесінің болуы;
3. Экспорт көлемі физикалық мәнде жалпы нақты жылдық өндірістің кемінде 30%-ын құрауы;
4. Халықаралық сапа стандартына сәйкес болуы (халықаралық аудитпен расталған);
Ескертпелер:
* нақты бордақылау субсидиялар алуға арналған өтінім берген күннің алдындағы он екі айлық кезең үшін бордақылау алаңынан өткізілген бұқашықтар санымен анықталады (нормативі 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты өтінім берілген көлемдеріне сүйене отырып анықталады, жаңадан іске қосылған мал бордақылау алаңдарын қоспағанда);
** - жануарлардың малдың (союға өткiзiлетiн) тiрiдей/сойыс салмағы мал шаруашылығы өнiмі өткізілген, есептік нөмiрi (коды) бар қайта өңдеуші кәсіпорын немесе тауар өндiрушi қызметтерiн (малды сою жөнiндегi) пайдаланған, есептік нөмірі (коды) бар сою пункті берген анықтамамен расталуы тиiс. Жыл бойы етке өткізілген шошқа төлінің саны есепті жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша шаруашылықтың негізгі мегежіндеріне арналған төл шығымының 50%-ы нормативі бойынша анықталады;
*** - деңгей 12 айдан кем қызметі етіп жатқан тауар өндірушілер үшін, қызмет кезеңіне айлармен бөлініп, 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты өтінім берілген көлемдеріне сүйене отырып анықталады;
**** - талап 2017 жылдың бірінші шілдесінен бастап қолданылады;

***** - годовой объем производства молока кобыльего/верблюжьего/козьего на 1 голову дойной кобылы/верблюдицы/козы определяется по нормативу 750/1500/800 килограмм;
****** - качество шерсти подтверждается справкой, выданной лабораторией по оценке качества шерсти.
Приложение 4
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Форма 1, предназначенная для сбора
административных данных
"Отчет по освоению бюджетных средств по ____________области"
Отчетный период за ________ 20___ года
(месяц)
Индекс: 1-ЖИВ
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц представляющих: Управления сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы
Куда представляется: Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно, в срок до пятого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным месяцем
по развитию племенного животноводства
№п/п
Субсидируемое направление
Единица измерения (голов, тысяч голов, штук, тысяч штук, пчелосемей)
Норматив удешевления единицы, (тенге)
Утвержденный субсидируемый объем на год, (голов, тысяч штук)
Утвержденная сумма субсидий на год, (тысяч тенге)
Одобренный субсидируемый объем на текущую дату, (голов, тысяч штук)
Одобренная сумма субсидий на текущую дату, (тысяч тенге)
Просубсидировано на текущую дату, (голов, тысяч штук)
Фактически выплачено субсидий на текущую дату, (тысяч тенге)
Подлежит к оплате в следующем месяце/году (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
по повышению продуктивности и качества продукции животноводства
№ п/п
Субсидируемое направление
Утвержденный субсидируемый объем на год, (голов, тонн, тысяч штук)
Утвержденная сумма субсидий на год, (тысяч тенге)
Одобренный субсидируемый объем на текущую дату, (голов, тонн, тысяч штук)
Одобренная сумма субсидий на текущую дату, (тысяч тенге)
Просубсидированный объем (тонн, тысяч штук, голов)
Сумма выплаченных субсидий, (тысяч тенге)
Подлежит к оплате в следующем месяце/году (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
Руководитель управления сельского хозяйства
_____________ _______________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать)
Руководитель отдела животноводства/субсидирования
_____________ _______________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель финансового отдела
_____________ _______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению приведены в приложении к настоящей
форме "Отчет по освоению бюджетных средств", предназначенной для сбора
административных данных.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчет по освоению бюджетных средств"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по освоению бюджетных средств"

***** - бие/түйе/ешкі/ сүтін өндірудің жылдық көлемі сауын биенің/түйенің 1 басына 750/1500/800 килограмм нормативі бойынша айқындалады;
****** - жүннiң сапасы жүн сапасын бағалау жөнiндегi зертхана берген анықтамамен расталады.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған 1-нысан
"__________________ облысы бойынша бюджет қаражатын игеру жөніндегі есеп"
20___ жылғы _______________ үшін есептік кезең
(айы)
Индексі: 1-ЖИВ
Мерзімділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар аясы: облыстар, Астана және Алматы қалалары жергілікті атқарушы органдардың ауыл шаруашылығы басқармалары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесіне (қоса есептегенде) дейінгі мерзімде
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамату бойынша
Р/с №
Субсидияланатын бағыт
Өлшем бірлігі (бас, мың бас, дана, мың дана, бал ара ұясы)
Бірлігін арзандатунормативі (теңге)
Бір жылға бекітілген субсидияланатын көлем, (бас, мың дана)
Бір жылға бекітілген субсидиялар сомасы, (мың теңге)
Ағымдағыкүнге мақұлданған субсидияланатын көлем, (бас, мың дана)
Ағымдағыкүнге мақұлданған субсидиялар сомасы, (мың теңге)
Ағымдағыкүнге субсидияланғаны, (бас, мың дана)
Ағымдағы күнге нақты төленген субсидиялар, (мың теңге)
Келесі айда/жылда төленуге тиістісі (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны
мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бойынша
Р/с
Субсидияланатын бағыт
Бір жылға бекітілген субсидияланатын көлем, (бас, тонна, мың дана)
Бір жылға бекітілген субсидиялар сомасы, (мың теңге)
Ағымдағы күнге мақұлданған субсидияланатын көлем, (бас, тонна мың дана)
Ағымдағы күнге мақұлданған субсидиялар сомасы, (мың теңге)
Субсидияланған көлем (тонна, мың дана, бас)
Төленген субсидиялар сомасы (мың теңге)
Келесі айда/жылда төленуге тиістісі (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
______________ ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөрі)
Мал шаруашылығы/субсидиялау бөлімінің басшысы
______________ _____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қаржы бөлімінің басшысы
______________ _____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе: Толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған осы "Бюджет қаражатын игеру жөніндегі есеп" нысанына қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Бюджет қаражатын
игеру жөніндегі есеп" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған
"Бюджет қаражатын игеру жөніндегі есеп"
нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по освоению бюджетных средств", разработано согласно приказа Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 629 "Об утверждении Инструкции по проведению бюджетного мониторинга" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14623).
2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за освоением бюджетных средств, направленных на развитие племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан Управлениями сельского хозяйства областей, городов Астаны и Алматы, ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным месяцем.
4. Показатели формируются по фактическим данным освоения средств на первое число текущего отчетного периода.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
По направлению развития племенного животноводства:
6. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В столбце 2 Формы указывается вид субсидируемого направления.
8. В столбце 3 Формы указывается единица измерения субсидируемого вида.
9. В столбце 4 Формы указывается норматив субсидирования.
10. В столбце 5 Формы указывается утвержденный субсидируемый объем продукции на год.
11. В столбце 6 Формы указывается утвержденная сумма субсидий на год.
12. В столбце 7 Формы указывается одобренный субсидируемый объем на текущую дату.
13. В столбце 8 Формы указывается одобренный объем субсидий на текущую дату.
14. В столбце 9 Формы указывается количество просубсидированного объема продукции на текущую дату.
15. В столбце 10 Формы указывается фактически выплаченные объемы субсидий на текущую дату.
16. В столбце 11 Формы указывается объем субсидий, подлежащий к оплате в следующем месяце/году.
По направлению повышения продуктивности и качества продукции животноводства
17. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
18. В столбце 2 Формы указывается вид субсидируемого направления.
19. В столбце 3 Формы указывается утвержденный субсидируемый объем продукции на год.
20. В столбце 4 Формы указывается утвержденная сумма субсидий на год.
21. В столбце 5 Формы указывается одобренный объем субсидий на текущую дату.
22. В столбце 6 Формы указывается одобренная сумма субсидий на текущую дату.
23. В столбце 7 Формы указывается просубсидированный объем продукции.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бюджет қаражатын игеру жөніндегі есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 629 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14623 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.
2. Аталған Нысанды жүргізудің негізгі міндеті асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға бағытталған бюджет қаражатының игерілуіне мониторинг жүргізу болып табылады.
3. Толтырылған Нысанды облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ауыл шаруашылығы басқармалары ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-іне Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынады.
4. Көрсеткіштер қаражатты игерудің нақты деректері бойынша ағымдағы есепті кезеңнің бірінші күніне қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту бағыты бойынша:
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында субсидияланатын бағыт түрі көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында субсидияланатын түрдің өлшем бірлігі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында субсидиялау нормативі көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында бір жылға бекітілген субсидияланатын көлем көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында бір жылға бекітілген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында ағымдағы күнге мақұлданған субсидиялар көлемі көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында ағымдағы күнге мақұлданған субсидиялар сомасы көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында ағымдағы күнге субсидияланған өнім көлемінің саны көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында ағымдағы күнге нақты төленген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында келесі айда/жылда төленуге тиіс субсидиялар көлемі көрсетіледі.
Мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бағыты бойынша:
17. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
18. Нысанның 2-бағанында субсидияланатын бағыт түрі көрсетіледі.
19. Нысанның 3-бағанында бір жылға бекітілген субсидияланатын көлем көрсетіледі.
20. Нысанның 4-бағанында бір жылға бекітілген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
21. Нысанның 5-бағанында ағымдағы күнге мақұлданған субсидиялар көлемі көрсетіледі.
22. Нысанның 6-бағанында ағымдағы күнге мақұлданған субсидиялар сомасы көрсетіледі.
23. Нысанның 7-бағанында субсидияланған өнім көлемі көрсетіледі.

24. В столбце 8 Формы указывается сумма выплаченных субсидий.
25. В столбце 9 Формы указывается объем субсидий, подлежащий к оплате в следующем месяце/году.
Форма 2, предназначенная для сбора
административных данных
"Информация о выплате субсидий
по ________________ области за 20 __ год"
Отчетный период за 20___ год
Индекс: 2-ЖИВ
Периодичность: ежегодная
Круг лиц представляющих: Управления сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы
Куда представляется: Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Срок представления: ежегодно, в срок до десятого числа (включительно) января
по развитию племенного животноводства
п/п
Наименование получателя субсидий
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Просубсидированный объем (голов, тысяч штук, пчелосемей)
Сумма выплаченных субсидий, (тысяч тенге)
Дата выплаченных субсидий
1
2
3
4
5
6
Наименование субсидируемого направления
_______ район
Итого
по повышению продуктивности и качества продукции животноводства
п/п
Наименование получателя субсидий
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Просубсидированный объем (голов, тысяч штук, пчелосемей)
Сумма выплаченных субсидий, (тысяч тенге)
Дата поступления сводного акта района/дата выплаченных субсидий
1
2
3
4
5
6
Наименование субсидируемого направления
_______ район
Итого
Руководитель управления сельского хозяйства
_____________ _______________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать)
Руководитель отдела животноводства/субсидирования
_____________ ________________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель финансового отдела
_____________ ________________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению приведены в приложении к настоящей форме "Информация о выплате субсидий", предназначенной для сбора административных данных.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Информация о выплате субсидий"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о выплате субсидий"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о выплате субсидий", разработана согласно приказа Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 629 "Об утверждении Инструкции по проведению бюджетного мониторинга" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14623).

24. Нысанның 8-бағанында төленген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
25. Нысанның 9-бағанында келесі айда/жылда төленуге тиіс субсидиялар көлемі көрсетіледі.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған, 2-нысан
________ облысы бойынша 20__ жылы
"Субсидиялардың төленуі туралы ақпарат"
20___ жылғы есепті кезең бойынша
Индексі: 2-ЖИВ
Мерзімділігі: жыл сайын
Ұсынатын тұлғалар аясы: облыстар, Астана және Алматы қалалары жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, қаңтардың онына (қоса есептегенде) дейінгі мерзімде
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту бойынша
Р/с
Субсидиялар алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Субсидияланған көлем (бас, мың дана, бал ара ұясы)
Төленген субсидиялар сомасы, (мың теңге)
Субсидиялар төленген күн
1
2
3
4
5
6
Субсидиялау бағытының атауы
________ ауданы
Жиыны
мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бойынша
Р/с
Субсидиялар алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Субсидияланған көлем (бас, мың дана, бал ара ұясы)
Төленген субсидиялар сомасы, (мың теңге)
Аудан бойынша жиынтық актінің түскен күні/субсидия төленген күн
1
2
3
4
5
6
Субсидиялау бағытының атауы
________ ауданы
Жиыны
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
______________ ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөрі)
Мал шаруашылығы/субсидиялау бөлімінің басшысы
______________ _____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қаржы бөлімінің басшысы
______________ _____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе: Толтыру бойынша түсіндірме осы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Субсидиялардың төленуі туралы ақпарат" нысанына қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Субсидиялардың
төленуі туралы ақпарат"
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған
"Субсидиялардың төленуі туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тартау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Субсидиялардың төленуі туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 629 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14623 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.

2. Основной задачей ведения данной Формы является осуществление мониторинга за выплатой субсидий, направленных на развитие племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
3. Заполненная Форма предоставляется в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан Управлениями сельского хозяйства областей, городов Астаны и Алматы, ежегодно к 10 числу января месяца.
4. Показатели формируются по фактическим данным выплаты средств по итогам года.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
По направлению развития племенного животноводства:
6. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В столбце 2 Формы указывается наименование получателя субсидий.
8. В столбце 3 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес идентификационный номер.
9. В столбце 4 Формы указывается просубсидированный объем продукции.
10. В столбце 5 Формы указывается сумма выплаченных субсидий.
11. В столбце 6 Формы указывается дата сводного акта района/дата выплаченных субсидий.
По направлению повышения продуктивности и качества продукции животноводства
12. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
13. В столбце 2 Формы указывается наименование получателя субсидий.
14. В столбце 3 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес идентификационный номер.
15. В столбце 4 Формы указывается просубсидированный объем продукции.
16. В столбце 5 Формы указывается сумма выплаченных субсидий.
17. В столбце 6 Формы указывается дата сводного акта района/дата выплаченных субсидий.
Приложение 5
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
форма 1
Отдел сельского хозяйства
___________________ района
Заявка
на получение субсидий за приобретенный племенной крупный рогатый скот,
племенных овец (коз), племенных жеребцов, племенных свиней,
племенных верблюдов-производителей, племенных маралов (оленей)
у отечественных и зарубежных хозяйств; племенных суточных цыплят
мясного и яичного направления (оставить нужное)
Номер заявки:_____________
Дата формирования заявки:_____________
1. Товаропроизводитель (покупатель): _______________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица / наименование юридического
лица)

2. Аталған Нысанды жүргізудің негізгі міндеті асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға бағытталған субсидиялардың төленуіне мониторинг жүргізу болып табылады.
3. Толтырылған нысанды жыл сайын қаңтар айының 10-ына облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ауыл шаруашылығы басқармалары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынады.
4. Көрсеткіштер жыл қорытындысы бойынша қаражат төлеудің нақты деректері бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы тұлға адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту бағыты бойынша:
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында субсидиялар алушының атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында субсидияланған өнім көлемі көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында төленген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында аудан бойынша жиынтық актінің түскен күні/субсидиялар төленген күн көрсетіледі.
Мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бағыты бойынша:
12. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
13. Нысанның 2-бағанында субсидиялар алушының атауы көрсетіледі.
14. Нысанның 3-бағанында жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
15. Нысанның 4-бағанында субсидияланған өнім көлемі көрсетіледі.
16. Нысанның 5-бағанында төленген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
17. Нысанның 6-бағанында аудан бойынша жиынтық актінің түскен күні/субсидиялар төленген күн көрсетіледі.
Асыл тұқымды мал шаруашылығын
дамытуды, мал
шаруашылығының
өнiмдiлiгiн және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
5-қосымша
1-нысан
____________________
ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Отандық және шетелдік асыл тұқымды шаруашылықтардан сатып алынған асыл тұқымды ірі
қара малға, асыл тұқымды қойларға (ешкілерге), асыл тұқымды айғырларға, асыл тұқымды
шошқаларға, асыл тұқымды тұқымдық түйелерге, асыл тұқымды маралдарға (бұғыларға);
етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды тәуліктік балапандарға
(қажеттісін қалдырыңыз) субсидиялар алуға арналған
өтінім
Ескерту. 5-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өтінім нөмірі_______________________
Өтінімді жинастыру күні _____________
1. Тауар өндіруші (сатып алушы): ______________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) заңды тұлғаның атауы)

2. Адрес товаропроизводителя (покупателя):__________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)
3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
________________________________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Фактически приобретено племенной продукции (материала) в 20___ году:
1) вид:__________________________________________________________________________
(крупный рогатый скот/ овцы/ козы/ лошади/ свиньи/ верблюды/ маралы (олени))
________________________________________________________________________________
суточные цыплята
2) порода (кросс), направление продуктивности: ______________________________________
________________________________________________________________________________
3) половозрастная группа, возраст (для отечественного скота - на момент даты продажи, для
импортного скота – на момент постановки их на карантинирование у продавца):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4) область, страна происхождения: __________________________________________________
________________________________________________________________________________
5) данные о продавце (страна, наименование продавца, месторасположение):
________________________________________________________________________________
Статистика по приобретенной племенной продукции (материала):
Скотоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Молочное и молочно-мясное направление продуктивности
Всего голов отечественного происхождения

2. Тауар өндірушінің (сатып алушының) мекенжайы: ________________________________
______________________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/село/ауыл, көше, үйдің №)
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі ____________________________
______________________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. 20__ жылы асыл тұқымды өнімнің (материалдың) нақты сатып алынғаны:
1) түрі: ________________________________________________________________________
(ірі қара мал/қойлар/ешкілер/жылқылар/шошқалар/түйелер/маралдар (бұғылар)
______________________________________________________________________________
тәуліктік балапандар
2) тұқым (кросс), өнімділік бағыты: _______________________________________________
______________________________________________________________________________
3) жас-жыныс тобы, жасы (отандық малдар үшін – сату күні кезінде, импорттық мал үшін - сатушыда карантинға қою кезінде):_______________________________________________________________________
4) облысы, шығарылған елі: ______________________________________________________
_______________________________________________________________________________
5) сатушы туралы деректер (елі, сатушының атауы, орналасқан жері): ___________________
_______________________________________________________________________________
Сатып алынған асыл тұқымды өнім (материал) жөніндегі статистика
Мал шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Өнімділіктің сүтті және етті-сүтті бағыты
Отандық мал басының барлығы

170 000
Австралия, США, Канада
225 000
Стран Европы и СНГ
150 000
Мясное направление продуктивности
Всего голов
150 000
ИТОГО:
Овцеводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Ярки
8 000
Бараны-производители
20 000
Бараны-производители для племенных центров
30 000
ИТОГО:
Коневодство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенных жеребцов
100 000
Племенного маточного поголовья
40 000
ИТОГО:
Верблюдоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Верблюдов-производителей
100 000
Племенного маточного поголовья
40 000
ИТОГО:
Свиноводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенного поголовья
75 000
ИТОГО:
Птицеводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Мясное птицеводство
Приобретение племенного суточного молодняка мясного направления родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных хозяйств
600
Яичное птицеводство
Приобретение племенного суточного молодняка яичного направления родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных хозяйств
400
ИТОГО:
Мараловодство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенного поголовья
*
ИТОГО:
Козоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенного поголовья
*
ИТОГО:
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи/лизинга племенных животных, племенной птицеводческой продукции
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Сумма по договору, тенге
2.
Платежные документы, подтверждающие полную оплату и/или отсрочку платежа по договору купли-продажи племенных животных и племенной птицеводческой продукции
Наименование документа (ов)
Всего оплаченная сумма, тенге
3.
Племенное свидетельство (сертификата) племенного животного, племенных суточных цыплят и племенных яиц
Номер свидетельства (в)
Дата выдачи
4.
Акт оприходования животных и/или птицы
Номер акта
Дата
Количество, голов
5.
Акт постановки и снятия с карантинирования у продавца (в случае приобретения из-за рубежа)
Номер акта (ов)
Дата (ы) постановки на карантинирование
Дата (ы) снятия с карантинирования
Количество, голов
6.
Документы, подтверждающие наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания птицы
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
7.
ДНК-паспорта (в случае приобретения племенных быков-производителей из-за рубежа);
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
8.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Обязуюсь обеспечить целевое использование приобретенных племенных животных.
Товаропроизводитель (покупатель)*:
_________ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
* - при электронной подаче заявки подписывается электронной цифровой подписью заявителя.
форма 2
Отдел сельского хозяйства
____________________ района
Заявка
на получение субсидий за содержание племенных быков-производителей
мясных, молочных и молочно-мясных пород, используемых
для воспроизводства
Номер заявки:___________
Дата формирования заявки:___________
1. Товаропроизводитель: __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица / наименование юридического
лица)
2. Адрес товаропроизводителя _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)
3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
________________________________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Количество племенных быков-производителей _________голов
5. Норматив субсидирования 100 000 тенге
6. Сумма возмещения _______________ тенге
Быки-производители, используемые для случки в общественных/товарных стадах
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
индивидуальный номер животного (далее - ИНЖ)
инвентарный номер (при наличии)
возраст, (месяцев)
порода
регистрационный номер впалате
начало, дата
населенный пункт
наименование стада
1
2
3
4
5
6
7
8
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Решение схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию племенных быков-производителей мясных, молочных и молочно-мясных пород в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств (заполняется по каждому стаду, только для общественных стад)
Наименование населенного пункта
Дата проведения схода
Количество маточного поголовья планируемого к участию в вольной случке, голов
Количество племенных быков производителей, голов
Идентификационные номера племенных быков-производителей
Порода
Регистрационный номер в Палате
Наименование владельца быка (ов)
2.
Договор между откормплощадкой и фермерскими хозяйством по закреплению и использованию (аренде) племенных быков-производителей мясных и молочно-мясных пород в стаде (заполняется только для товарных стад)
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество маточного поголовья планируемого к участию в вольной случке, голов
Количество племенных быков производителей, голов
Идентификационный номер (а) племенных быков-производителей
Порода племенного быка-производителя
Регистрационный номер в Палате
3.
Справка о кастрации беспородных быков данного товарного и общественного стада, выданного ветеринарным врачом, закрепленным за сельским округом
Номер и дата выдачи
Наименование сельского округа, населенного пункта
Количество безпородных быков всего, голов
Количество кастрированных быков, голов
ФИО выдавшего справку
4.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель*:
_______________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
* - при электронной подаче заявки подписывается электронной цифровой подписью заявителя.
форма 3
Отдел сельского хозяйства
_________________ района
Заявка
на получение субсидий на возмещение племенным и дистрибьютерным
центрам (далее – поставщик) до 100 % затрат по искусственному
осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота/овец в личных
подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах,
а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся
разведением каракульских пород овец
Номер заявки:___________
Дата формирования заявки:___________
1. Поставщик: ___________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического
лица)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
________________________________________________________________________________
(для физического /юридического лица)
3. Адрес поставщика: _____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)
4. Количество осемененного маточного поголовья _____________ голов
5. Норматив субсидирования ________________ тенге
6. Сумма возмещения _______________ тенге
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота/овец
Номер договора
Дата заключения
2.
Дистрибьютерский договор по реализации племенного материала отечественного племенного центра (при наличии)
Номер договора
Дата договора
3.
Акт осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота/овец
Номер и дата акта
Вид животного
Количество осемененного поголовья, голов
Наименование сельского округа и фамилия, имя, отчества (при его наличии) специалиста по осеменению
4.
Акт обследования на стельность осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота
Номер и дата акта
Вид животного
Количество стельного осемененного поголовья, голов
Наименование сельского округа и фамилия, имя, отчества (при его наличии) специалиста по осеменению
5.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Поставщик*: ________ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _______________ 20__ года
* - при электронной подаче заявки подписывается электронной цифровой подписью заявителя.
форма 4

170 000
Аустралия, АҚШ, Канада
225 000
Еуропа және ТМД елдері
150 000
Өнімділіктің етті бағыты
Мал басының барлығы
150 000
ЖИЫНЫ:
Қой шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Тұсақтар
8 000
Тұқымдық қошқарлар
20 000
Асыл тұқымдық орталықтар үшін тұқымдық қошқарлар
30 000
ЖИЫНЫ:
Жылқы шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымды айғырлар
100 000
Асыл тұқымды аналық бас
40 000
ЖИЫНЫ:
Түйе шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Тұқымдық түйелер
100 000
Асыл тұқымды аналық мал басы
40 000
ЖИЫНЫ:
Шошқа шаруашылығы
Сатып алынған
бас
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
асыл тұқымды бастар
75 000
ЖИЫНЫ:
Құс шаруашылығы
Сатып алынған бас
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Етті құс шаруашылығы
Отандық және шетелдік асыл тұқымдық шаруашылықтардан ата-енелік/ата-тектік нысандағы етті бағыттағы асыл тұқымды тәуліктік балапан сатып алу
600
Жұмыртқалы құс шаруашылығы
Отандық және шетелдік асыл тұқымдық шаруашылықтардан ата-енелік/ата-тектік
нысандағы жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды тәуліктік балапан сатып алу
250
ЖИЫНЫ:
Марал шаруашылығы
Сатып алынған бас
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымды бас
*
ЖИЫНЫ:
Ешкі шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымды мал басы
*
ЖИЫНЫ:
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Асыл тұқымды жануарлар, асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімін сатып алу-сату/лизингі шарты
Шарт (тар) нөмірі
Жасасу күні
Бас саны
Шарт бойынша сомасы , теңге
2.
Асыл тұқымды жануарлар және асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімін сатып алу-сату шарты бойынша толық төлем жасалғанын және/немесе төлемнің кейінге қалдырылғанын растайтын төлем құжаттары
Құжат (тар) атауы
Барлық төленген сома, теңге
3.
Асыл тұқымды жануарлардың, асыл тұқымды тәуліктік балапандар мен асыл тұқымды жұмыртқаның асыл тұқымдық куәлігі (сертификаты)
Куәлік (тер) нөмірі
Берілген күні
4.
Жануарлар мен құстарды кіріске алу актісі
Акт нөмірі
Күні
Саны, бас
5.
Сатушыда карантинге қою және одан алу актісі (шетелден сатып алынған жағдайда)
Акт нөмірі
Карантинге қою күні (дері)
Карантиннен алу күні (дері)
Саны, бас
6.
Құсты торда немесе еденде күтіп-бағуға арналған технологиялық жабдықтың болуын растайтын құжаттар
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні (бар болса)
7.
ДНК–паспорттар (асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды шетелден сатып алған жағдайда)
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні (бар болса)
8.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды)
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері: Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Сатып алынған асыл тұқымды жануарларды мақсатты пайдалануды қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы):
____________________________________________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр (бар болса) орны
20___ жылғы "_____"_____________
- *өтінішті электрондық түрде берген жағдайда,
өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады.
2-нысан
____________________
ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Өтінім нөмірі
__________________
Өтінімді жинақтау күні
___________
Өсімін молайту үшін пайдаланылатын
етті, сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын күтіп-бағуға
субсидиялар алуға арналған өтінім
1.Тауар өндіруші ________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/заңды тұлғаның атауы)
2.Тауар өндірушінің мекенжайы: ___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/село/ауыл, көше, үй №)
3.Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі: _____________________________
_______________________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4.Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың саны ____________________________________ бас
5.Субсидиялау нормативі 100 000 теңге
6.Өтеуге жататын сома ______________ теңге
Қоғамдық/тауарлық табындарда шағылыстыру үшін пайдаланылатын тұқымдық бұқалар
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
жануардың жеке нөмірі (бұдан әрі - ЖЖН)
инвентарлық нөмірі (бар болса)
жасы, (айы)
тұқымы
палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, күні
елді мекен
табынның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табында етті, сүтті және етті-сүтті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын бекітіп беру және пайдалану жөніндегі елді мекен тұрғындары жиынының шешімі (тек ғана әр табынға толтырылады қоғамдық табындар үшін)
Елді мекен атауы
Жиын өткізу күні
Еркін шағылыстыруға қатыстыруға жоспарланған аналық бас саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалар саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың бірдейлендіру нөмірлері
Тұқымы
Палатадағы тіркеу нөмірі
Бұқа (лар) иесінің атауы
2.
Бордақылау алаңы мен фермерлік шаруашылық арасындағы табындағы етті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын бекітіп беру және пайдалану (жалдау алу) жөніндегі шарт (тек тауарлы табындар үшін ғана толтырылады)
Шарт (тар) нөмірі
Жасасу күні
Еркін шағылыстыруға қатыстыруға жоспарланған аналық бас саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалар саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың бірдейлендіру нөмірі
Асыл тұқымды тұқымдық бұқаның тұқымы
Палатадағы тіркеу нөмірі
3.
Ауылдық округке бекітіп берілген ветеринар дәрігер берген тауарлы және қоғамдық табындағы тұқымсыз бұқаларды піштіру туралы анықтама
Нөмірі және берілген күні
Ауылдық округ, елді мекен атауы
Тұқымсыз бұқалардың барлық саны, бас
Піштірілген бұқалар саны, бас
Анықтама берушінің ТАӘ
4.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері: Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы):
________________ ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр (бар болса) орны
20___жылғы "_____" _______________
- *өтінішті электрондық түрде берген жағдайда, өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады.
3-нысан
____________________
ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде, сондай-ақ, қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың/қойдың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды жеткізушілерге 100 %-ға дейін өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім*
Өтінім нөмірі ___________________
Өтінімді жинақтау күні ___________
1. Жеткізуші: ____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/заңды тұлғаның атауы, мекенжайы)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі
________________________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Жеткізушінің мекенжайы: _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/село/ауыл, көше, үй №)
Ұрықтандырылған аналық бас саны _____________ бас
Субсидиялау нормативі _______________________ теңге
Өтеу сомасы ________________________________ теңге
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың/қойдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
2.
Отандық асыл тұқымдық орталықтың
асыл тұқымды материалын өткізу жөніндегі дистрибьютерлік шарт (бар болса)
Шарт нөмірі
Шарт күні
3.
Ірі қара малдың/қойдың аналық басын ұрықтандыру актісі
Акт нөмірі және күні
Жануар түрі
Ұрықтандырылған мал басының саны, бас
Ауылдық округ атауы және ұрықтандыру жөніндегі маманның тегі, аты, әкесінің аты
Ірі қара малдың ұрықтандырылған аналық басын буаздыққа зерттеп қарау актісі
Акт нөмірі және күні
Жануар түрі
Ұрықтандырылған буаз мал басының саны, бас
Ұрықтандырылған мал басының саны, бас
Ауылдық округ атауы және ұрықтандыру жөніндегі маманның тегі, аты, әкесінің аты
4.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Жеткізуші*: _________ ________________________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр (бар болса) орны
20__ жылғы"_____" _______________
- *өтінішті электрондық түрде берген жағдайда өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады.
4-нысан
_________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Бұқашықтарды бордақылау, қозы етін, сүт, жылқы етiн, түйе етін, шошқа етiн, құс және күрке тауық етiн, тағамдық жұмыртқа, биязы және жартылай биязы жүн өндiру, ірі қара малды союмен және етін бастапқы қайта өңдеумен айналысатын ет комбинаттарының сиыр етін өндіру шығындарын арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім

Сноска. Форма 4 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
Заявка
на получение субсидий на удешевление затрат откорма бычков,
производства ягнятины, молока, конины, верблюжатины, свинины, мяса
птицы и индейки, пищевого яйца, тонкорунной и полутонкорунной шерсти,
мяса говядины, произведенной мясокомбинатами, занимающихся забоем и
первичной переработкой мяса крупного рогатого скота
1. Товаропроизводитель: _______________________________________________
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
(для физического/юридического лица)___________________________________________
3. Адрес товаропроизводителя: ___________________________________________
____________________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)
4. Учетный номер хозяйства (при наличии) _________________________________
5. Средний удой по стаду (для товаропроизводителей коровьего молока с
фуражным поголовьем коров не менее 50 голов) __________________________________
6. Реализованный/произведенный объем (заполнить нужное):
Вид продукции
Учетный номер предприятия по убою/переработке
Покупатель продукции, бизнес идентификационный номер
Единица измерения
Произведенный/заготовленный и реализованный объем, единиц
Норматив субсидий за единицу, тенге
Итого субсидий, тысяч тенге
1
2
3
5
6
7
8
Откорм бычков
голова
Ягнятина
голова
Конина
килограмм
Верблюжатина
килограмм
Свинина
килограмм
Мясо птицы
килограмм
Мясо индейки
килограмм
Пищевое яйцо
Штук
Коровье молоко
килограмм
Кобылье молоко
килограмм
Козье молоко
килограмм
Верблюжье молоко
килограмм
Тонкая и полутонкая шерсть
килограмм
Мясо говядины
килограмм
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документы, подтверждающие реализацию продукции (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Объем реализованной продукции
Сумма по договору, тенге
2.
Документы, подтверждающие полную оплату за реализованную продукции (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Объем реализованной продукции
Оплаченная сумма, тенге
3.
Документы, подтверждающие оказанные услуги по убою животных и первичной переработке (договор, счет-фактуру, платежный документ) при использовании услуг предприятия, не принадлежащего товаропроизводителю
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Объем реализованной и оплаченной продукции
4.
Реестр товарно-транспортных накладных на реализацию продукции (в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Номер и дата товарно-транспортной накладной (указывается по каждой накладной)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждой накладной)
5.
Реестр кассовых чеков (заполняется в случае самостоятельной реализации продукции)
Номер и дата кассового чека (указывается по каждому чеку)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждому чеку)
6.
Акт забоя животных
Номер и дата акта (ов)
Количество забитого поголовья, голов
Всего живой вес, килограмм
Всего убойный вес, килограмм
Средний убойный вес одной головы, килограмм
7.
Выписка из электронного похозяйственного учета или отчета из формы 24-СХ "Отчет о состоянии животноводства" (не предоставляется сельскохозяйственным кооперативом)
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Объем произведенной продукции, килограмм
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
8.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель:
___________ _________________________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
"_____" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства _________________________________________
______________________ района _________________области
________________ _____________________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
форма 5
Отдел сельского хозяйства
_________________ района
Заявка
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной
работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота,
охваченного породным преобразованием
(по базовому нормативу)
Номер заявки:___________
Дата формирования заявки:___________

Ескерту. 4-нысан жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тауар өндіруші: __________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)/заңды тұлғаның атауы)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (жеке/заңды тұлға үшін)
__________________________________________________________________________
3.Тауар өндірушінің мекенжайы:______________________________________________
(облыс, аудан, қала/село/ауыл, көше, үй №)
4. Шаруашылықтың есепке алу нөмірі (бар болса): _______________________________
5. Табын бойынша орташа сауым (бағымдағы сүтті сиырлардың кемінде 50 басы бар сиыр сүтін өндіретін тауар өндірушілер үшін)
6. Өткізілген/өндірілген көлем (қажеттісін толтыру):
Өнім түрі
Сою/өңдеу жөніндегі кәсіпорынның есепке алу нөмірі
Өнімді сатып алушы, бизнес сәйкестендіру нөмірі
Өлшем бірлігі
Өндірілген/ дайындалған және өткізілген көлем, бірлік
1 бірлік үшін субсидиялау нормативі, теңге
Субсидия лардың жиыны, мың теңге
1
2
3
5
6
7
8
Бұқашықтар бордақылау
бас
Қозы еті
бас
Жылқы еті
килограмм
Түйе еті
килограмм
Шошқа еті
килограмм
Құс еті
килограмм
Күрке тауық еті
килограмм
Тағамдық жұмыртқа
дана
Сиыр сүті
килограмм
Бие сүті
килограмм
Ешкі сүті
килограмм
Түйе сүті
килограмм
Биязы және жартылай биязы жүн
килограмм
Сиыр еті
килограмм
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Өнімнің өткізілгенін растайтын құжаттар (өнімді өзінің қайта өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтеріне берген жағдайда ұсынылмайды)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
Шарт бойынша сомасы, теңге
2.
Өткізілген өнімге ақы толық төленгенін растайтын құжаттар (өнімді өзінің қайта өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтеріне берген жағдайда ұсынылмайды)
Құжатта (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
Төленген сома, теңге
3.
Тауар өндірушіге тиесілі емес кәсіпорынның көрсетілетін қызметін пайдаланған кезде жануарларды сою және бастапқы өңдеу бойынша көрсетілген қызметтерді растайтын құжаттар (шарт, шот-фактура, төлем құжаты)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген және төленген өнім көлемі
4.
Өнімді өткізуге арналған тауарлық-көліктік жүкқұжаттардың тізілімі (өнімді өзінің жеке қайта өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтеріне өткізген жағдайда)
Тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі және күні (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
5.
Кассалық чектердің тізілімі (өнімді өздері өткізген жағдайда толтырылады)
Кассалық чектің нөмірі және күні (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
6.
Жануарларды сою актісі
Акт (тар) нөмірі және күні
Сойылған мал басы саны, бас
Барлық тірідей салмағы, килограмм
Барлық сойыс салмағы, килограмм
Бір бастың орташа сойыс салмағы, килограмм
7.
Электрондық шаруашылық бойынша есепке алудан немесе "Мал шаруашылығы жай-күйінің есебі" 24-аш нысаны есебінен үзінді-көшірме (ауыл шаруашылығы кооперативтері ұсынбайды)
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Өндірілген өнім көлемі, килограмм
Есептің тіркеу нөмірі және статистика органдарының оны қабылдау күні
8.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші ______________ _________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөрі (бар болса))
20__ жылғы"_____" _______________
Өтінім 20__ жылғы"_____" _______________ қарауға қабылданды
_________________ облысы ________________ ауданының ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөр (бар болса))
5-нысан
____________________
ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған аналық ірі қара мал басымен селекциялық және асыл
тұқымдық жұмысты жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
(базалық норматив бойынша)
Өтінім нөмірі __________
Өтінімді жинақтау күні ____________

1. Наименование товаропроизводителя: _____________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)
3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер (для
физического/юридического лица) ___________________________________________________
4. Статистика по ведению породного преобразования:
1) Маточное поголовье (от 18 месяцев), голов: __________
2) Племенные быки мясного, молочно-мясного направления, голов: _________
3) Нагрузка на быка-производителя, голов: ____________________

1. Тауар өндірушінің атауы: _______________________________________________________
2.Тауар өндірушінің мекенжайы: __________________________________________________
(облыс, аудан, қала/село/ауыл, көше, үй №)
3.Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (жеке / заңды тұлға үшін)
________________________________________________________________________________
4.Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика:
1) Аналық мал басы (18 айдан бастап), бас: __________________________________________
2) Етті, сүтті-етті бағыттағы асыл тұқымды бұқалар, бас: ______________________________
3) Тұқымдық бұқаға жүктеме, бас: _________________________________________________

4) Всего зарегистрировано поголовья в ИАС, голов____________
5) Всего зарегистрировано поголовья в ИСЖ, голов____________
6) Количество кастрированных бычков (старше 12 месяцев), голов __________
7) Норматив субсидирования ________________ тенге
8) Сумма возмещения _______________ тенге
Используемые в хозяйстве быки-производители (не заполняется в случае использования искусственного осеменения):
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
Сведения о приобретении
ИНЖ
возраст, месяцев
порода
регистрационный номер в палате
начало, дата
период, сезонов
дата поступления
наименование продавца
1
2
3
4
5
6
7
8
Маточное поголовье, участвующее в породном преобразовании
ИНЖ
Возраст, месяцев
Дата регистрации в хозяйстве
1
2
3
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Заполняется в случае если заявка подается сельскохозяйственным кооперативом, осуществляющим искусственное осеменение:
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота
Номер договора
Дата заключения
2.
Дистрибьютерский договор по реализации племенного материала отечественного племенного центра (при наличии)
Номер договора
Дата договора
3.
Акт осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота
Номер и дата акта
Вид животного
Количество осемененного поголовья, голов
Наименование сельского округа и фамилия, имя, отчество (при его наличии) специалиста по осеменению
4.
Акт обследования на стельность осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота
Номер и дата акта
Вид животного
Количество стельного осемененного поголовья, голов
Наименование сельского округа и фамилия, имя, отчество (при его наличии) специалиста по осеменению
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Обязуюсь обеспечить сохранность просубсидированного маточного поголовья (за исключением падежа в пределах норм естественной убыли) в течение года, в случае не обеспечения сохранности обязуюсь вернуть полученные субсидии.
Товаропроизводитель*:
_________ _________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
* - при электронной подаче заявки подписывается электронной цифровой подписью заявителя.
форма 6
Отдел сельского хозяйства
_______________________ района
Заявка
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы
с маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным
преобразованием (по дополнительному нормативу)
Номер заявки:___________
Дата формирования заявки:___________

4) АТЖ-да тіркелген барлық мал басы, бас __________________________________________
5) АЖС-да тіркелген барлық мал басы, бас __________________________________________
6) Піштірілген бұқашықтардың саны (12 айдан асқан), бас _____________________________
7) Субсидиялау нормативі ________________ теңге
8) Өтеу сомасы _______________ теңге
Шаруашылықта пайдаланылатын тұқымдық бұқалар (қолдан ұрықтандыру пайдаланылған жағдайда толтырылмайды):
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
Сатып алу туралы мәліметтер
ЖБН
жасы, ай
тұқымы
палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, күні
Кезең, маусым
Түсу күні
Сатушының атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Тұқымдық түрлендіруге қатысатын аналық мал басы
ЖБН
жасы, ай
Шаруашылықта тіркелген күні
1
2
3
р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Өтінімді қолдан ұрықтандыруды жүзеге асыратын ауыл шаруашылығы кооперативі беретін жағдайда толтырылады:
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
2.
Отандық асыл тұқымдық орталықтың
асыл тұқымды материалын өткізу құқығына арналған дистрибьютерлік шарт (жыл сайынғы)
Шарт нөмірі
Шарт күні
3.
Ірі қара малдың аналық басын ұрықтандыру актісі
Акт нөмірі және күні
Жануар түрі
Ұрықтандырылған мал басының саны, бас
Ауылдық округ атауы және ұрықтандыру жөніндегі маманның тегі, аты, әкесінің аты
4.
Ірі қара малдың ұрықтандырылған аналық басын буаздыққа зерттеп қарау актісі
Акт нөмірі және күні
Жануар түрі
Ұрықтандырылған буаз мал басының саны, бас
Ауылдық округ атауы және ұрықтандыру жөніндегі маманның тегі, аты, әкесінің аты
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Субсидияланған аналық мал басының бір жыл ішінде сақталуын қамтамасыз етуге міндеттенемін (табиғи кему нормаларының шегінде өлуді қоспағанда), сақталу қамтамасыз етілмеген жағдайда, алынған субсидияларды қайтарып беруге міндеттенемін.
Тауар өндіруші: ____________________
(қолы)
_______________________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр (бар болса ) орны
20 ___ жылғы "_____" ____________
- *өтінішті электрондық түрде берген жағдайда, өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады.
6-нысан
____________________
ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған аналық ірі қара мал басымен селекциялық және асыл
тұқымдық жұмысты жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
(қосымша норматив бойынша)
Өтінім нөмірі __________
Өтінімді жинақтау күні ____________

2) Количество полученных телят, голов: _________
3) Выход телят по хозяйству, %: ________________
4) Всего зарегистрировано поголовья в ИАС, голов____________
5) Всего зарегистрировано поголовья в ИСЖ, голов____________
6) Норматив субсидирования ________________ тенге
7) Сумма возмещения _______________ тенге
Данные о полученном приплоде:
ИНЖ матери просубсидированной по базовому нормативу текущем году
ИНЖ приплода
Дата рождения
1
2
3
4
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Обязуюсь обеспечить сохранность полученных телят до момента сверки Рабочей группой, создаваемой Отделом.
Товаропроизводитель*:
_________ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
* - при электронной подаче заявки подписывается электронной цифровой подписью заявителя.
форма 7
Отдел сельского хозяйства
____________________ района
Заявка
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы
с маточным поголовьем крупного рогатого скота (для товаропроизводителей,
занимающихся разведением племенногокрупного рогатого скота
мясного, молочного и молочно-мясного направлений продуктивности)
(по базовому нормативу)
Номер заявки:___________
Дата формирования заявки:___________
1. Наименование товаропроизводителя: _____________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)

2) Алынған төлдердің саны, бас: ____________________________________________________
3) Шаруашылық бойынша төлдің орташа шығысы, %: _________________________________
4) АТЖ-да тіркелген барлық мал басы, бас ____________
5) АЖС-да тіркелген барлық мал басы, бас ____________
6) Субсидиялау нормативі ________________ теңге
7) Өтеу сомасы______________ теңге
Алынған төл туралы мәліметтер:
Ағымдағы жылы базалық норматив бойынша субсидияланған енесінің ЖБН
Төлдің ЖБН
Туған күні
1
2
3
4
р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Алынған төлдердің Бөлім құрған Жұмыс тобының салыстырып-тексеру сәтіне дейін сақталуын қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Тауар өндіруші:____________ __________________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр (бар болса) орны
20 ___ жылғы "_____" ____________
- *өтінішті электрондық түрде берген жағдайда өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады.
7-нысан
____________________
ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Ірі қара малдың аналық мал басымен селекциялық және асыл
тұқымдық жұмыс жүргізуге (өнімділіктің етті, сүтті және етті-сүтті
бағыттарындағы асыл тұқымды ірі қара мал өсірумен айналысатын тауар
өндірушілер үшін) субсидиялар алуға арналған
өтінім (базалық норматив бойынша)
Өтінім нөмірі _______________
Өтінім жинақтау күні ____________
1. Тауар өндірушінің атауы: _______________________________________________________
2.Тауар өндірушінің мекенжайы:___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/село/ауыл, көше, үй №)

3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер (для
физического/юридического лица) ___________________________________________________
Статистика по ведению селекционно-племенной работы:
4. Количество маточного поголовья (коровы, нетели и телки старше 15 месяцев), голов:____
5. Всего зарегистрировано поголовья в ИАС, голов____________
6. Всего зарегистрировано поголовья в ИСЖ, голов____________

3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (жеке/заңды тұлға үшін)
________________________________________________________________________________
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу бойынша статистика:
4. Аналық мал басы саны (сиырлар, қашарлар және 15 айдан үлкен құнажындар), бас
________________________________________________________________________________
5. АТЖ-да тіркелген барлық мал саны, ____________ бас
6. АЖС-да тіркелген барлық мал саны, ____________ бас

7. Норматив субсидирования ________________ тенге
8. Сумма возмещения _______________ тенге
Сведения о племенном маточном поголовье:
Сведения о животном
ИНЖ
возраст, месяцев
порода
регистрационный номер в палате
наименование стада
1
2
3
4
5
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Обязуюсь обеспечить исполнение критериев и требований, указанных в приложении 2 к Правилам субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства и сохранность просубсидированного маточного поголовья (за исключением падежа в пределах норм естественной убыли) в течение года, в случае не обеспечения сохранности обязуюсь вернуть полученные субсидии.
Товаропроизводитель*:
_________ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
* - при электронной подаче заявки подписывается электронной цифровой подписью заявителя.
форма 8
Отдел сельского хозяйства
_______________________ района
Заявка
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы
с маточным поголовьем крупного рогатого скота (для товаропроизводителей,
занимающихся разведением племенного крупного рогатого скота мясного,
молочного и молочно-мясного направлений продуктивности)
(по дополнительному нормативу)
Номер заявки:___________
Дата формирования заявки:___________
1. Наименование товаропроизводителя: _____________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)

7. Субсидиялау нормативі________________ теңге
8. Өтеу сомасы _______________ теңге
Асыл тұқымды аналық мал басы туралы мәліметтер
Жануар туралы мәліметтер
ЖБН
жасы, ай
тұқымы
палатадағы тіркеу нөмірі
табынның атауы
1
2
3
4
5
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына 2-қосымшада көрсетілген өлшемшарттар мен талаптардың және субсидияланған аналық мал басының бір жыл ішінде сақталуын (табиғи кему нормалары шегінде малдың өлім-жітімін қоспағанда) қамтамасыз етуге, сақталуын қамтамасыз етпеген жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға міндеттенемін.
Тауар өндіруші: _______________________________________
(қолы)
____________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр орны (бар болса)
20__ жылғы "_____" ______________
- *өтінішті электрондық түрде берген жағдайда, өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады.
8-нысан
____________________
ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Ірі қара малдың аналық басымен селекциялық және асыл
тұқымдық жұмыс жүргізуге (өнімділіктің етті, сүтті және етті-сүтті
бағыттарындағы ірі қара малды өсірумен айналысатын тауар
өндірушілер үшін) субсидиялар алуға арналған
өтінім (қосымша норматив бойынша)
Өтінім нөмірі _______________
Өтінім жинақтау күні ____________
1. Тауар өндірушінің атауы: ____________________________
2.Тауар өндірушінің мекенжайы:________________________________________
(облыс, аудан, қала/село/ауыл, көше, үй №)

3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер (для
физического/юридического лица) ___________________________
4. Статистика по ведению селекционно-племенной работы:
1) Среднегодовое поголовье коров за последние 12 месяцев
2) Количество полученных телят, голов: _________
3) Выход телят по хозяйству, %: ________________
4) Всего зарегистрировано поголовья в ИАС, голов____________

3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (жеке/заңды тұлға үшін)
_________
4. Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу бойынша статистика: ____
____________________________________________________________________
1) соңғы 12 ай үшін жартыжылдық сиырлардың басы: ______________________
2) Алынған төлдердің саны, бас: _________
3) Шаруашылық бойынша төлдің жалпы шығысы,%:____________________
4) АТЖ-да тіркелген барлық мал саны, бас:____________

5) Всего зарегистрировано поголовья в ИСЖ, голов____________
6) Норматив субсидирования ________________ тенге
7) Сумма возмещения _______________ тенге
Данные о полученном приплоде:
ИНЖ матери просубсидированной по базовому нормативу в текущем году
ИНЖ теленка
Дата рождения
1
2
3
4
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель*:
_________ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
* - при электронной подаче заявки подписывается электронной цифровой подписью заявителя.
форма 9
Отдел сельского хозяйства
____________________ района
Заявка
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы
с племенным маточным поголовьем овец
Номер заявки:___________
Дата формирования заявки:___________
1. Наименование товаропроизводителя: _____________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)
3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер (для
физического/юридического лица) ___________________________________________________
4. Статистика по ведению селекционной и племенной работы:
Наименование направления
При вольной случке
При искусственном осеменении
Селекционно-племенная работа с племенным маточным поголовьем овец
Всего маточного поголовья (от 12 месяцев), голов:
Удовлетворяющее маточное поголовье (от 12 месяцев), голов:
Племенных баранов-производителей, голов:
Нагрузка на барана-производителя, голов:
Всего зарегистрировано поголовья в ИАС, голов____________
Всего зарегистрировано поголовья в ИСЖ, голов____________
Количество кастрированных баранчиков (старше 3 месяцев), голов ________
Норматив субсидирования ________________ тенге
Сумма возмещения _______________ тенге
Сведения о племенных баранах-производителях при использовании с племенным маточным поголовьем:
ИНЖ
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
порода
1
2
3
4
5
Список маточного поголовья овец, участвующего в селекционной и племенной работе*
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
1
2
3
4
5
* таблица включает информацию только по идентификационным номерам животных, овцы, приведенные в таблице участвуют в селекционной и племенной работе на дату формирования заявки, номера отсортированы в порядке увеличения
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документы, подтверждающие наличие специального технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения сельскохозяйственных животных или договор с племенным и дистрибьютерным центром на проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
Наименование имеющегося в наличии оборудования или наименование племенного и дистрибьютерного центра с которым заключен договор
2.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Обязуюсь обеспечить исполнение критериев и требований, указанных в приложении 2 к Правилам субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
Товаропроизводитель*:
_________ ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
* - при электронной подаче заявки подписывается электронной цифровой подписью заявителя.
форма 10
Отдел сельского хозяйства
_______________________ района
Заявка
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы
с маточным поголовьем овец, охваченного породным преобразованием
Номер заявки:___________
Дата формирования заявки:___________

5) АЖС-да тіркелген барлық мал саны, бас:____________
6) Субсидиялау нормативі________________ теңге
7) Өтеу сомасы _______________ теңге
Алынған төл туралы деректер
Ағымдағы жылғы базалық норматив бойынша субсидияланған енесінің ЖБН
Төлдің ЖБН
Туылған күні
1
3
4
5
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші: _____________________________________________________
(қолы)
____________________________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр (бар болса) орны
20__ жылғы "_____" ______________
- *өтінішті электрондық түрде берген жағдайда, өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады.
9-нысан
____________________
ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Асыл тұқымды қойдың аналық басымен
селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізуге
субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі _______________
Өтінім жинақтау күні ____________
1. Тауар өндірушінің атауы: _______________________________________________________
2.Тауар өндірушінің мекенжайы: ___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/село/ауыл, көше, үй №)
3.Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (жеке/заңды тұлға үшін)
________________________________________________________________________________
4. Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу бойынша статистика:
Бағыттың атауы
Еркін шағылыстыру кезінде
Қолдан ұрықтандыру кезінде
Асыл тұқымды қойлардың аналық
басымен селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
Барлық аналық бас (12 айдан бастап), бас:
Қағаттандыратын аналық бас (12 айдан бастап), бас:
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар, бас:
Тұқымдық қошқарларға арналған жүктеме, бас:
АТЖ-да тіркелген барлық мал саны, бас: ____________
АЖС-да тіркелген барлық мал саны, бас: ____________
Піштірілген тоқты қошқарлардың саны (3 айдан асқан), бас ____________
Субсидиялау нормативі ________________ теңге
8) Өтеу сомасы _______________ теңге
Асыл тұқымды аналық мал басымен бірге пайдалану кезіндегі асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар туралы мәліметтер
ЖБН
инвентарлық нөмірі
лақап аты
жасы, ай
тұқымы
1
2
3
4
5
Селекциялық және тұқымдық жұмысқа қатысатын қойлардың аналық мал басының тізімі*
ЖБН
ЖБН
ЖБН
ЖБН
ЖБН
1
2
3
4
5
* кесте тек жануарлардың бірдейлендіру нөмірлері жөніндегі ақпаратты қамтиды, кестеде келтірілген қойлар тұқымдық түрлендіруге өтінімді қалыптастыру мерзімінен бастап қатысады, нөмірлер ұлғаю тәртібімен іріктелген
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы технологиялық жабдықтардың болуын растайтын құжат немесе қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізуге асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықпен шарт
Құжаттың (құжаттардың) атауы
Нөмірі мен мерзімі (болған жағдайда)
Қолда бар жабдық атауы немесе шарт жасалған асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталық атауы
2.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына 2-қосымшада көрсетілген өлшемшарттар мен талаптардың орындалуын қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Тауар өндіруші: _______________________________________________________
(қолы)
_____________________________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр (бар болса) орны
20__ жылғы "_____" ______________
- *өтінішті электрондық түрде берген жағдайда, өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады.
10-нысан
____________________
ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Маралдардың (бұғылардың) аналық басымен селекциялық және асыл
тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған
өтінім
Өтінім нөмірі _______________
Өтінім жинақтау нөмірі ____________

3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер (для
физического/юридического лица) ___________________________________________________
4. Приобретено __________ единиц специальной техники и технологического оборудования,
используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья
сельскохозяйственных животных
5. Сумма возмещения _______________ тенге
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных
Номер договора
Дата заключения
Вид приобретенного оборудования
2.
Документы, подтверждающие стоимость и оплату приобретенных товаров
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Стоимость и оплаченная сумма
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Покупатель*:
_________ __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
* - при электронной подаче заявки подписывается электронной цифровой подписью заявителя.
форма 14
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
Заявка
на получение субсидий на удешевление затрат на корма
сельскохозяйственных животных
1. Наименование товаропроизводителя: _____________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)
3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер (для
физического/юридического лица) ___________________________________________________
4. Учетный номер хозяйства ____________________________________
5. Наличие маточного поголовья _________________________ голов
6. Норматив субсидирования ________________ тенге
7. Сумма возмещения _______________ тенге
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Акт об отводе земельного участка на кормовые культуры и (или) сенокосных (косимых) угодий (пашни, сенокосы, пастбища коренного улучшения) и/или договор на покупку кормов
№ акта/договора
Дата выдачи акта/дата заключения договора
Площадь, га/объем, тонн
2.
Справка-расчет затрат на корма
Дата составления
Вид корма
Наименование затрат
Всего стоимость, тенге
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель:
________ ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
"_____" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ____________________________________________
_____________________________________ района ____________________________ области
_________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать)
форма 15
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
Заявка
на получение субсидий, на удешевление стоимости комбикормов,
произведенных комбикормовыми заводами и реализованных
сельскохозяйственным кооперативам

3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (жеке/заңды тұлға үшін)
________________________________________________________________________________
4. Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтың __________ данасы сатып алынды
5. Өтеу сомасы _______________ теңге
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басын сақтау және қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру үшін пайдаланылатын арнайы техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға арналған сатып алу-сату шарты
Шарт нөмірі
Жасалған күні
Сатып алынған жабдық түрі
2.
Сатып алынған тауарлардың құнын және оған ақы төленгенін растайтын құжаттар
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Кұжатта (құжаттарда) көрсетілген күн
Құны және төленген сома
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық пошта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Сатып алушы: _________ ______________________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр (бар болса) орны
20__ жылғы "_____" _______________
- *өтінішті электрондық түрде берген жағдайда, өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады.
14-нысан
____________________
ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Ауыл шаруашылығы жануарлары азығына жұмсалған
шығындарды арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндірушінің атауы: _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
2.Тауар өндірушінің мекенжайы: ___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/село/ауыл, көше, үй №)
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (жеке/заңды тұлға үшін)
________________________________________________________________________________
4. Шаруашылықтың есепке алу нөмірі _______________________________________________
5. Аналық бас бар _________________________ бас
6. Субсидиялау нормативі________________ теңге
7. Өтеу сомасы _______________ теңге
р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Азықтық дақылдарға және (немесе) шабындық (шабылатын) алқаптарға (түбегейлі жақсарту егістіктері, шабындықтары, жайылымдары) жер учаскесiн бөлiп беру актісі және (немесе) азық сатып алу шарты
актің/шарттың №
Акт берген күн/шарт жасалған күн
алаң, га/көлем, тонна
2.
Азыққа кеткен шығындардың анықтама-есептемесі
Жасау күні
Азық түрі
Шығындар атауы
Барлық құны, теңге
3.
Екінші деңгейдегі банктің немесе ұлттық пошта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші: _________ _______________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөр (бар болса)
20__ жылғы "_____" _______________
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
_____________________ облысы _________________ ауданы ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы _____________________________
________________ _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөр)
15-нысан
____________________
ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Құрамажем зауыттары өндірген және ауыл шаруашылығы кооперативтеріне өткізілген
құрамажем құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған
өтінім

1. Наименование товаропроизводителя: _____________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________________________________
________________________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)
3. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер (для
физического/юридического лица) ___________________________________________________
4. Учетный номер комбикормового предприятия__________________________
5. Норматив субсидирования ________________ тенге
6. Сумма возмещения _______________ тенге
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор на покупку
комбикормов *
Наименование кооператива приобретшего комбикорма
Номер и дата регистрации кооператива
Количество членов у кооператива
Номер и дата заключения договора
Вид приобретенного комбикорма
Объем, тонн
Стоимость тонны комбикорма, тенге
Общая сумма договора, тенге
2.
Платежные документы, подтверждающие полную оплату по договору купли-продажи комбикормов*
Наименование документа (ов)
Всего оплаченная сумма, тенге
3.
Документ подтверждающий прохождения лабораторного анализа качества комбикормов
Наименование документа
Дата составления документа
Вид комбикорма
4.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
* - заполняется по каждому кооперативу
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель:
_________ _______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
"_____" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ____________________________________________
_________________________________ района ___________________________ области
_________ _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать)
форма 16
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
Заявка на получение субсидий
реализацию бычков на откормочные площадки
от 1000 скотомест сельскохозяйственным кооперативом

1. Тауар өндірушінің атауы:____________________________________________
____________________________________________________________________
2.Тауар өндірушінің мекенжайы:________________________________________
(облыс, аудан, қала/село/ауыл, көше, үй №)
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (жеке/заңды тұлға үшін)
_____________________________________________________________________
4. Шаруашылықтың есепке алу нөмірі ____________________________________
5. Субсидиялау нормативі________________ теңге
6. Өтеу сомасы _______________ теңге
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Құрамажем сатып алуға арналған шарт*
Құрамажем сатып алған кооперативтің атауы
Кооперативтің тіркелу нөмірі және күні
Кооператив мүшелерінің саны
Шарттың нөмірі және жасасу күні
Сатып алынған құрамажем түрі
Көлемі, тонна
Бір тонна құрамажем құны, теңге
Шарттың жалпы сомасы, теңге
2.
Құрамажем сатып алу-сату шарты бойынша толық ақы төленгенін растайтын төлем құжаттары*
Құжат(тар) атауы
Барлық төленген сома, теңге
3.
Құрамажем сапасына зертханалық талдау жүргізілгенін растайтын құжат
Құжат(тар) атауы
Құжаттың жасалған күні
Құрамажем түрі
4.
Екінші деңгейдегі банктің немесе ұлттық пошта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе ұлттық почта операторының деректемелері:
Банктің немесе ұлттық почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
* - әрбір кооператив бойынша толтырылады
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші: _________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөр (бар болса)
20__ жылғы "_____" _______________
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
_____________________ облысы _________________ ауданы ауыл шаруашылығы бөлімінің
басшысы _____________________________________________________
________________ _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөр)
16-нысан
____________________
ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Ауыл шаруашылығы кооперативінің 100 мал орнынан басталатын бордақылау алаңдарына
бұқашықтар өткізгені үшін субсидиялар алуға арналған
өтінім

1. Наименование сельскохозяйственного кооператива: _________________________________
2. Область и район: _______________________________________________________________
3. Регистрационный номер, дата регистрации: ________________________________________
4. Количество членов у кооператива_________________________________________________
Сведения о бычках, реализованных на откормочные площадки
ИНЖ
Возраст при продаже, месяцев
Живая масса при продаже, килограмм
Дата продажи
Покупатель
Наименование откорм-площадки
Учетный номер
1
2
3
4
5
6
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи бычков на откормочную площадку или при реализации через заготовительные организации – договор закупа крупного рогатого скота между товаропроизводителем, заготовительной организацией и откормочной площадкой
Номер договора
Дата заключения
Количество приобретенных бычков, голов
Стоимость одной головы, тенге
Всего сумма по договору, тенге
2.
Акт приема-передачи бычков на откормочную площадку
Номер и дата акта
Количество бычков, голов
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель:
________ _________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
"_____" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ____________________________________________
_____________________________ района _____________________________________области
________ _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать)
Приложение 5-1
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Сноска. Правила дополнены приложением 5-1 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
форма
Уведомление о необходимости доработки заявки на получение субсидий
№_____*
от " ___ " _________ 20 ____ года
Товаропроизводитель
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Цель обращения __________________________________________________________
(субсидируемое направление)
Дата обращения "__________" ____________________________ 20 ____ года
Необходимо доработать:____________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________ района (города)
____________________________ области ____________________________________________
__________________________________________________ _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
* - Срок доработки заявки два рабочих дня.
Приложение 6
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Форма 1
Заключение специальной комиссии
на соответствие критериям и требованиям товаропроизводителя,
претендующего на получение субсидий
"___"____________ 20___ года

1. Ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы: ________________________________________
2. Облыс және аудан ______________________________________________________________
3. Тіркелу нөмірі, тіркелген күні: ___________________________________________________
4. Кооператив мүшелерінің саны ___________________________________________________
Бордақылау алаңдарына өткізілген бұқашықтар туралы деректер
ЖБН
Сату кезіндегі жасы, ай
Сату кезіндегі тірідей массасы, килограмм
Сатылған күні
Сатып алушы
Бордақылау алаңының атауы
Есепке алу нөмірі
1
2
3
4
5
6
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Бордақылау алаңына бұқашыларды сатып алу-сату шарты немесе дайындаушы ұйымдары арқылы өткізілген кезде – тауар өндіруші, дайындаушы ұйым және бордақылау алаңы арасындағы ірі қара малды сатып алу шарты
Шарттың нөмірі
Жасалған күні
Сатып алынған бұқашықтардың саны, бас
Бір бастың құны, теңге
Шарт бойынша барлық сомма, теңге
2.
Бұқашықтарды бордақылау алаңына қабылдау-тапсыру акті
Актінің нөмірі мен күні
Бұқашықтардың саны, бас
3.
Екінші деңгейдегі банктің немесе ұлттық пошта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе ұлттық почта операторының деректемелері:
Банктің немесе ұлттық почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші: _________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөр (бар болса)
20__ жылғы "_____" _______________
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
_____________________ облысы _________________ ауданы ауыл шаруашылығы бөлімінің
басшысы _____________________________________________________
________________ _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөр)
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының
өнiмдiлiгiн және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
5-1-қосымша
нысан
Субсидиялар алуға арналған өтінімді пысықтау қажеттілігі туралы
№_____ хабарлама*
Ескерту. Қағида 5-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "___" _________
Тауар өндіруші ____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жүгіну мақсаты ___________________________________________________________
(субсидияланатын бағыт)
Өтініш берілген күн 20 ___ жылғы "_______" __________________________________
________________________________________________________ қайта жөндеу қажет
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________ облысы ____________________ ауданы (қаласы) ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы
______________ _________________________________ __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
* - Өтінімді пысықтау мерзімі екі жұмыс күні.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
1-нысан
Арнайы комиссияның субсидиялар алуға үміткер тауар өндірушінің өлшемшарттар мен
талаптарға сәйкестігі туралы қорытындысы
20 ___ жылғы "___" _________

1. Населенный пункт _____________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
2. Дата проведения схода "_____"_____________ 20_____ года.
3. Участвовало в сходе владельцев скота, имеющих скот ______человек.
4. Имеется на начало пастбищного сезона текущего года в наличии маточного поголовья
(старше двух лет) ________________________ голов.
5. Планируется организовать вольную случку маточного поголовья крупного рогатого скота
в общественном стаде племенными быками-производителями мясного, молочного, молочно-
мясного направления в текущем пастбищном сезоне в количестве ________________ голов.
6. Использовать в воспроизводстве племенных быков-производителей в соответствии с
зоотехническими нормативами.
По итогам проведения схода, жители вышеуказанного населенного пункта, приняли
решения:
1) об использовании племенных быков-производителей мясного, молочного, молочно-
мясного направления в общественном стаде;
2) о кастрации всех беспородных быков данного общественного стада.
Идентификационный номер племенного быка-производителя
Порода
Регистрационный номер в ИАС
Владелец быка
1.
2.
3.
Аким сельского округа ____________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Секретарь схода граждан __________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подписной лист
Мы, нижеподписавшиеся, поддерживаем инициативу по закреплению и использованию
быков-производителей в общественном стаде
________________________________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Подпись
Дата
1.
2.
3.
Приложение 10
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Форма
Информация
по зарегистрированным/выбывшим животным одного владельца
(из базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных)
___________________________________________
Наименование товаропроизводителя, юридический адрес
на __________ 20__ года
№ п/п
Вид животного
Идентификационный номер животного
Порода
Пол животного
Дата рождения
Дата постановки
Дата снятия
Причина снятия
Ветеринарный врач государственной
ветеринарной организации, созданной
местным исполнительным органом _______ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Приложение 11
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства

1. Елді мекен __________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
2. Жиынның өткізілген күні 20___ жылғы "_____"_____________.
3. Жиынға қатысқан малдары бар мал иелері __________ адам.
4. Ағымдағы жылғы жайылым маусымының басында аналық бастың (екі жастан асқан) бары _________________________ бас.
5. Ағымдағы жайылым маусымында қоғамдық табындағы ірі қара малдың _________________________________________________ аналық басын етті, сүтті, етті-сүтті бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалармен еркін шағылыстыруды ұйымдастыру жоспарлануда.
6. Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды өсімін молайтуда зоотехникалық нормативтерге сәйкес пайдалану.
Жиынның қорытындылары бойынша жоғарыда көрсетілген елді мекен тұрғындары:
1) қоғамдық табында етті, сүтті, етті-сүтті бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану туралы;
2) аталған қоғамдық табынның барлық тұқымсыз бұқаларын піштіру туралы шешім қабылдады.
Асыл тұқымды тұқымдық бұқаның бірдейлендіру нөмірі
Тұқымы
АСЖ-дағы тіркеу нөмірі
Бұқаның иесі
1.
2.
3.
Ауылдық округ әкімі ________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Азаматтар жиынының хатшысы ________ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қол қою парағы
Біз, төменде қол қойғандар, тұқымдық бұқаларды қоғамдық табынға бекітіп беру және пайдалану туралы бастаманы қолдаймыз
____________________________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Қолы
Күні
1
2
3
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Бір жануар иесінің тіркелген/шығарылған жануарлары бойынша ақпарат
(ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордан)
___________________________________________
Тауар өндірушінің атауы, заңды мекенжайы
20__ жылғы __________
Р/с №
Жануар түрі
Жануардың бірдейлендіру нөмірі
Тұқымы
Жануардың жынысы
Туған күні
Қойылған күні
Алып тасталған күні
Алып
тасталу себебі
Жергілікті атқарушы орган құрған
мемлекеттік ветеринариялық ұйымның
ветеринар дәрігері _______________ ___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр (бар болса) орны
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының
өнiмдiлiгiн және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған 1-нысан
"________________облысы________ ауданы (қаласы) бойынша
"тауар өндірушілердің өтінімдерін қарау қорытындылары жөніндегі ақпарат"
20___ жылғы "____" ___________ жай-күй бойынша есептік кезең

Сноска. Приложение 11 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 12.12.2017 № 490 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Форма 1, предназначенная
для сбора
административных данных
"Информация по итогам рассмотрения заявок товаропроизводителей"
по _____________ району (городу) ________________ области"
Отчетный период по состоянию на "____" ______________ 20___года
Индекс: 4-ЖИВ
Периодичность: постоянная
Круг лиц представляющих: Управления сельского хозяйства местных
исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы
Куда представляется: Отделы сельского хозяйства местных исполнительных
органов районов
Срок представления: постоянно, по итогам утверждения сводного акта по
области по повышению продуктивности и качества продукции животноводства
№ п/п
Наименование товаропроизводителя (заявителя)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Субсидируемое направление
Объем произведенной и реализованной продукции по заявке (тонн, голов, штук)
Норматив субсидирования (тенге)
Причитающаяся сумма субсидий (тенге)
Результат рассмотрения
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель управления сельского хозяйства
___________________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать)
Руководитель отдела животноводства/субсидирования
___________________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель финансового отдела
___________________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению приведены в приложении к
настоящей форме "Информация по итогам рассмотрения заявок
товаропроизводителей", предназначенной для сбора административных данных.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных
"Информация по итогам
рассмотрения заявок
товаропроизводителей"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по итогам рассмотрения заявок товаропроизводителей"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по итогам рассмотрения заявок товаропроизводителей", разработана в соответствии приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2015 № 3-2/378 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области животноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11284).

Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.12.2017 № 490 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 4-ЖИВ
Кезеңділігі: тұрақты
Ұсынатын тұлғалар шеңбері: облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары
Қайда ұсынылады: аудандардың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы бөлімдері
Ұсыну мерзімі: тұрақты мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыру жөніндегі облыс бойынша жиынтық актіні бекіту қорытындылары бойынша
Р/с
Тауар өндірушінің (өтінім берушінің) атауы
Жеке сәйкестіндіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Субсидиялау бағыты
Өтінім бойынша өндірілген және өткізілген өнімнің көлемі (тонна, бас, дана)
Субсидиялау нормативі (теңге)
Тиесілі субсидиялар сомасы (теңге)
Қарау қорытындысы
1
2
3
4
5
6
7
8
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
_______________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөр)
Мал шаруашылығы/субсидиялау бөлімінің басшысы
_____________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қаржы бөлімінің басшысы
_________________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе: Толтыру бойынша түсіндірме осы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Тауар өндірушілердің өтінімдерін қарау қорытындылары жөніндегі ақпарат" нысанына қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған "Тауар өндірушілердің
өтінімдерін қарау
қорытындылары жөніндегі
ақпарат" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған
"Тауар өндірушілердің өтінімдерін қарау қорытындылары жөніндегі ақпарат"
нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Тауар өндірушілердің өтінімдерін қарау қорытындылары жөніндегі ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 3-2/378 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 11284 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.

2. Основной задачей ведения данной Формы является уведомление отделов сельского хозяйства районов об итогах рассмотрения заявок товаропроизводителей на повышение продуктивности и качества продукции животноводства.
3. Заполненная Форма предоставляется в отделы сельского хозяйства местных исполнительных органов районов.
4. Показатели формируются по утвержденному сводному акту по области.
5. Форму подписывает первый руководитель, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
По направлению повышения продуктивности и качества продукции животноводства
6. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
7. В столбце 2 Формы указывается наименование товаропроизводителя.
8. В столбце 3 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес идентификационный номер.
9. В столбце 4 Формы указывается направление субсидирования.
10. В столбце 5 Формы указывается объем произведенной и реализованной продукции по заявке.
11. В столбце 6 Формы указывается норматив субсидирования.
12. В столбце 7 Формы указывается сумма причитающихся субсидий.
13. В столбце 8 Формы указывается результат рассмотрения.
форма 2
Уведомление
от " ___ " _________ 20 ____ года
Товаропроизводитель
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии )
Цель обращения __________________________________________________
(субсидируемое направление)
Дата обращения "__________" ____________________________ 20 ____ года
Решение ________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________ района (города)
____________________________ области __________________________________
__________________________________________________ ___________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
от 27 января 2017 года № 30
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9987, опубликованный 24 декабря 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").

2. Аталған Нысанды жүргізудің негізгі міндеті аудандардың ауыл шаруашылығы бөлімдерін тауар өндірушілердің мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруға арналған өтінімдерін қарау қорытындылары туралы хабардар ету болып табылады.
3. Толтырылған нысан аудандардың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы бөлімдеріне ұсынылады.
4. Көрсеткіштер облыс бойынша бекітілген жиынтық акт бойынша қалыптастырылады.
5. Нысанға бірінші басшы, ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бағыты бойынша:
6. Нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында тауар өндірушінің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында жеке сәйкестіндіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында субсидиялау бағыты көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында өтінім бойынша өндірілген және өткізілген өнімнің көлемі көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында субсидиялау нормативі көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында тиесілі субсидиялар сомасы көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында қарау нәтижесі көрсетіледі.
2-нысан
Хабарлама
20 ___ жылғы "___" _________
Тауар өндіруші ____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жүгіну мақсаты ____________________________________________________________
(субсидияланатын бағыт)
Өтініш берілген күн 20 ___ жылғы "_______" ___________________________________
Шешім ___________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________ облысы _______________ ауданы (қаласы) ауыл шаруашылығы
бөлімінің басшысы
__________________________________________________ _______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                               (қолы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ауыл
шаруашылығы Министрінің
2017 жылғы 27 қаңтардағы
№ 30 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9987 болып тіркелген, 2014 жылғы 24 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

2. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2015 года № 3-1/671 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11909, опубликованный 24 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Подпункт 1) пункта 1 приказа исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 ноября 2015 года № 3-2/980 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12393, опубликованный 22 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 506 "О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14724, опубликованный 15 февраля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

2. "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 3-1/671 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11909 болып тіркелген, 2015 жылғы 24 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының. 2015 жылғы 6 қарашадағы № 3-2/980 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12393 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) 1 тармағының 1) тармақшасы.
4. "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 506 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14724 болып тіркелген, 2017 жылғы 15 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).