Об утверждении Правил ведения учета лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 8 февраля 2017 года № 10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2017 года № 14898. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.02.2018 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 16-1) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 26.09.2017 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения учета лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних.
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 169 "Об утверждении Правил ведения учета лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних, и публикации сведений о них" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 12987, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 10 февраля 2016 года).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;

"Кәмелетке толмағандарға жыныстық тиіспеушілікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 8 ақпандағы № 10 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 14 наурызда № 14898 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.02.2018 № 29 (бірінші ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 16-1) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 26.09.2017 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1. Осы бұйрыққа қоса беріліп отырған Кәмелетке толмағандарға жыныстық тиіспеушілікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алуды жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. "Кәмелетке толмағандарға жыныстық тиіспеушілікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алуды жүргізу және олар туралы мәліметтерді жариялау туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 169 бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12987 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылдың 10 ақпанында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

4) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета Мусина Б.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
10 февраля 2017 года
______________К. Касымов
Утверждены приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 8 февраля 2017 года № 10
Правила
ведения учета лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения учета лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних (далее - Правила) определяют порядок ведения специального учета лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних (далее – учет лиц).
2. Учет лиц осуществляется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) и Управлениями Комитета по областям, городов Астана и Алматы, Военным управлением и Региональным транспортным управлением Комитета (далее - территориальные органы Комитета).
Территориальным органом Комитета в пределах своей компетенции осуществляется ведение учета лиц, осужденных военными судами и привлеченных к уголовной ответственности органами внутренних дел на транспорте.
Публикация сведений о лицах, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних (далее - учетные лица) осуществляется Комитетом.
3. Учет лиц, осуществляется путем ведения справочных дел на каждое учетное лицо и ведения автоматизированной информационной системы "Специальные учеты (далее – АИС СУ).
4. Субъектами учета являются все государственные органы, осуществляющие следствие и дознание, исполнение наказания, а также подразделения административной и миграционной полиции Республики Казахстан, местные полицейские службы Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящих Правил осуществляется Комитетом и его территориальными органами.
6. Бланки информационных учетных документов установленных форм и качества материала, предусмотренных настоящими Правилами, изготавливаются правоохранительными, судебными и иными государственными органами и организациями, а также лицами, которые в соответствии с Законом Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" предоставляют правовую статистическую информацию уполномоченному органу для целей государственной правовой статистики, ведения специальных учетов, изучения и анализа документированной информации, применяемой в уголовно-правовой, гражданско-правовой, административно-правовой сферах (далее – субъекты правовой статистики и специальных учетов), в соответствии с приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 68 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения, и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15516) (далее – приказ ГП РК № 68).

4) осы бұйрықты мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субьектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберілуін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасы Б.Б.Мусинге жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры Ж. Асанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2017 жылғы 10 ақпан
_______ Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 8 ақпандағы
№ 10 бұйрығымен
бекітілген
Кәмелетке толмағандарға жыныстық тиіспеушілікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алуды жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Кәмелетке толмағандарға жыныстық тиіспеушілікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдарды есепке алуды жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) кәмелетке толмағандарға жыныстық тиіспеушілікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдарды арнайы есепке алуды (бұдан әрі – адамдарды есепке алу) жүргізудің тәртібін анықтайды.
2. Адамдарды есепке алуды Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) және Комитеттің облыс бойынша Басқармалары, Астана және Алматы қалаларының, Әскери және Аумақтық көлік Басқармалары (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық органдары) жүзеге асырылады.
Комитеттің аумақтық органдары өз құзыреті шегінде әскери сотпен сотталған және көліктегі ішкі істер органдармен қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың есебін жүргізуді жүзеге асырады.
Кәмелетке толмағандарға жыныстық тиіспеушілікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдар (бұдан әрі – есептегі адамдар) туралы мәліметтерді жариялауды Комитет жүзеге асырады.
3. Адамдарды есепке алу әрбір есептегі адамға анықтама істерін және "Арнайы есепке алу" автоматтандырылған ақпараттар жүйесін (бұдан әрі – АЕА ААЖ) жүргізу жолымен жүзеге асырылады.
4. Тергеу және анықтауды, жазаны орындауды жүзеге асыратын барлық мемлекеттік органдар, сонымен бірге Қазақстан Республикасының әкімшілік және көші-қон полицияларының бөлімшелері, Қазақстан Республикасының жергілікті полиция қызметі есепке алудың субъектілері болып табылады.
5. Осы Қағидалардың орындалуын бақылауды Комитет және оның аумақтық органдары жүзеге асырады.
6. Осы Қағидалар қарастырған ақпараттық есепке алу құжаттарының бланктерінің белгіленген нысаны және материалдың сапасы мемлекеттiк құқықтық статистика, арнайы есепке алу iсiн жүргiзу, қылмыстық-құқықтық, азаматтық-құқықтық, әкiмшiлiк-құқықтық салаларда қолданылатын құжатталған ақпаратты зерделеу және талдау мақсаттары үшiн уәкiлеттi органға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құқықтық статистикалық ақпарат беретiн құқық қорғау, сот органдары және өзге де мемлекеттiк органдар мен ұйымдар, сондай-ақ адамдар (бұдан әрі - құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері) "Қылмыстық жауаптылыққа тартылатын, қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, және ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық есебін жүргізу мен пайдалану қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15516 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 68 бұйрығына сәйкес (бұдан әрі – ҚР БП № 68 бұйрығы) дайындайды.

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 26.09.2017 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Сотрудники Комитета и его территориальных органов обеспечивают конфиденциальность персональных данных физического лица, ставшего жертвой правонарушения, вследствие которого ему был причинен моральный и физический вред (далее – потерпевшее лицо).
Глава 2. Категории лиц, подлежащих учету
8. Учету подлежат лица:
1) осужденные за совершение преступлений против половой неприкосновенности несовершеннолетних:
в период с января 1991 года по декабрь 1997 года по статьям 101, 102, 103, 104 Уголовного кодекса Казахской ССР;
в период с 1 января 1998 по декабрь 2010 года по пункту "д" части 2 и пункту "в" части 3 статьи 120; по пункту "д" части 2 и пункту "в" части 3 статьи 121; статьям 122, 123 и 124 Уголовного Кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК);
в период с января 2011 года по декабрь 2014 года по пунктам "в, д" части 3, части 4 статьи 120; по пунктам "в, г" части 3, части 4 статьи 121; статьям 122, 123 и 124 УК РК;
в период с января 2015 года по пунктам 3 и 5 части 3, части 4 статьи 120; по пунктам 3 и 5 части 3, части 4 статьи 121; статьям 122, 123 и 124 УК РК;
2) лица, совершившие преступления против половой неприкосновенности несовершеннолетних, в отношении которых с 1991 года уголовные дела прекращены ввиду применения принудительных мер медицинского характера (далее – привлеченные к уголовной ответственности), также в отношении которых принято процессуальное решение о прекращении уголовного дела на основании пункта 9 части первой статьи 35 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК), в том числе пункта 9 части первой статьи 37 УПК РК (в редакции 1997 г.).
Глава 3. Порядок ведения учета лиц, сроки постановки
их на учет и снятия с учета
9. Учет лиц, осуществляется на основании следующих информационно-учетных документов (далее – ИУД):
1) электронная алфавитная учетная карточка (далее – ЭАУК);
2) электронная карточка на учетное лицо (далее – ЭК);
3) копия приговора суда;
4) извещение об осужденном (заключенном под стражу) установленной формы согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
5) сообщение об установлении и изменении места жительства учетного лица согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 26.09.2017 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
7. Комитеттің және оның аумақтық органдарының қызметкерлері құқық бұзушылық салдарынан келтірілген моральдық және дене нұқсанының құрбаны болған жеке тұлғаның (бұдан әрі - жәбірленуші адам) жеке мәліметтердің құпиялығын қамтамасыз етеді.
2-тарау. Есепке алуға жататын адамдардың санаты
8. Есепке алуға жататын адамдар:
1) кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы құқық бұзушылықтар жасағаны үшін сотталғандар:
1991 жылдың қаңтарынан 1997 жылдың желтоқсаны аралығында Қазақ ССР Қылмыстық Кодексінің 101, 102, 103, 104 - баптары бойынша;
1998 жылдың 1 қаңтарынан 2010 жылдың желтоқсаны аралығында Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) 120-бабының 3-бөлігінің "в" тармағы бойынша және 121-бабының 3-бөлігінің "в" тармағы және 2 бөлігінің "д" тармағы бойынша; 122, 123, және 124-баптары бойынша;
2011 жылдың 1 қаңтарынан 2014 жылдың желтоқсаны аралығында ҚР ҚК 120-бабының 4-бөлігі , 3-бөлігінің "в, д" тармақтары бойынша; 121-бабының 4-бөлігі, 3-бөлігінің "в, г" тармақтары бойынша; 122, 123, және 124-баптары бойынша;
2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап ҚР ҚК 120-бабының 4-бөлігі, 3-бөлігінің 3 және және 5-тармақтары бойынша; 121-бабының 4-бөлігі, 3-бөлігінің 3 және 5-тармақтары бойынша; 122, 123, және 124-баптары бойынша.
2) кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыс жасаған, оларға қатысты 1991 жылдан бастап медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шарасын қолдануға байланысты қылмыстық істер қысқартылған адамдар (бұдан әрі – қылмыстық жауапкершілікке тартылғандар), сонымен бірге Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодекстің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 35-бабының бірінші бөлігі 9-тармағы негізінде қылмыстық істі қысқарту туралы іс жүргізу шешімі қабылданған, оның ішінде ҚР ҚПК 37-бабының бірінші бөлігі 9-тармағы бойынша (1997 жылғы редакциядағы).
3-тарау. Адамдарды есепке алуды жүргізу, есепке қоюдың мерзімі және есептен шығару тәртібі
9. Адамдарды есепке алу келесі ақпараттық-есеп құжаттарының негізінде жүзеге асырылады (бұдан әрі – АЕҚ):
1) электрондық әліпбилік есеп карточкасы (бұдан әрі – ЭӘЕК);
2) есептегі адамның электронды карточкасы (бұдан әрі – ЭК);
3) сот үкімінің көшірмесі;
4) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес орнатылған нысанда сотталғандар (қамауға алынғандар) жөніндегі хабарлама;
5) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес есептегі адамның мекен-жайын өзгертуі және анықталуы жөніндегі хабарлама.

10. Постановка на учет осуществляется территориальными органами Комитета путем ввода сведений об учетном лице в ЭК в АИС СУ на основании сведений ЭАУК и приговора суда, вступившего в законную силу.
11. Территориальными органами Комитета ежемесячно проводятся сверки сведений пофамильного учета АИС СУ и сведений, по введенным за указанный период статистическим карточкам формы Л-2 на лицо, подозреваемое (обвиняемое) в совершении уголовного правонарушения (далее – карточка формы Л-2) и формы Л-3 на лицо, в отношении которого вынесены судебные акты (далее – карточка формы Л-3), согласно Приложению 13 и Приложению 18 к Правилам приема и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденного приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744).
Подразделение формирования правовой статистики территориального органа Комитета, включая военный и транспортный, при установлении карточек формы Л-2 и Л-3 по статьям, указанным в пункте 8 настоящих Правил в течение одного рабочего дня письменно информирует подразделение пофамильного учета.
12. При установлении ввода в ЕРДР карточки формы Л-2 на лицо, в отношении которого принято процессуальное решение о прекращении уголовного дела в соответствии с подпунктом 2) пункта 8 настоящих Правил, ответственный сотрудник территориального органа Комитета в течение двадцати четырех часов уточняет достоверность сведений, обеспечивает ввод в АИС СУ и экспортирует данные в ЭК.
При установлении ввода в ЕРДР карточки формы Л-3 на лицо, в отношении которого вынесены судебные акты, сотрудник территориального органа Комитета изучает приговор суда, а в случае его отсутствия в течение двух рабочих дней запрашивает приговор в органах суда.
13. Сотрудник районного (городского) подразделения территориального органа Комитета после ввода в ЕРДР карточки формы Л-3 в отношении лиц, предусмотренных пунктом 8 Правил, незамедлительно письменно информирует сотрудника аппарата территориального органа Комитета, ответственного за ведение учета лиц.
14. Сотрудниками территориальных органов Комитета изучается приговор суда на предмет наличия статьи, указанной в пункте 8 Правил и установления возраста потерпевшего лица (до 17 лет включительно на момент совершения преступления).

10. Есепке алу Комитеттің аумақтық органдарымен ЭК есептегі адамдар жөнінде мәліметтерді АЕА ААЖ-не ЭӘЕК мәліметтерінің және заңды күшіне енген сот үкімдерінің негізінде енгізу жолымен жүзеге асырылады.
11. "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарларды қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 (Нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарларды қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларына 13 қосымшасына және 18 қосымшасына сәйкес комитеттің аумақтық органдары ай сайын АЕА ААЖ тегі бойынша есептің мәліметтері көрсетілген кезеңде Т-2 нысандағы статистикалық карточкалар бойынша қылмыстық құқық бұзушылық жасаған күдікті (айыпталушы) адамдарға (бұдан әрі - Т-2 нысанды карточка) және сот актілері шығарылған адамдарға қатысты Т-3 нысанына (бұдан әрі – Т-3 нысанды карточка) салыстыру жұмыстарын жүргізеді.
Комитеттің аумақтық органдарының құқықтық статистиканы қалыптастыру бөлімшелері, Әскери және көлік басқармаларымен қоса алғанда, осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген баптар бойынша Т-2 және Т-3 нысанды карточкалар анықталғанда, бір жұмыс күні ішінде жазбаша түрде тегі бойынша есепке алу бөлімшесіне хабарлайды.
12. Осы Қағидалардың 8 тармағының 2) тармақшасына сәйкес қылмыстық істі қысқарту туралы процестік шешім қабылданған адамға қатысты Т-2 нысанды карточкасы СДТБТ енгізілгені анықталғанда, Комитеттің аумақтық органының жауапты қызметкері жиырма төрт сағаттың ішінде мәліметтің нақтылығын анықтайды, АЕА ААЖ енгізуді қамтамасыз етеді және мәліметтерді ЭК-на экспорт жасайды.
Сот актілері шығарылған адамға қатысты Т-3 нысанды карточкасы СДТБТ енгізілгені анықталғанда, Комитеттің аумақтық органының қызметкері сот үкімін оқып зерделейді, ал ол болмаған жағдайда екі жұмыс күні ішінде сот органдарына үкімге сұрау салады.
13. Комитеттің аумақтық органының аудандық (қалалық) бөлімшелерінің қызметкерлері Т-3 нысанды карточкасы СДТБТ енгізілгеннен кейін Қағидалардың 8 тармағымен қарастырылған адамдарға қатысты, есепті жүргізуге жауапты Комитеттің аумақтық органының аппараты қызметкеріне кешіктірмей жазбаша түрде хабарлайды.
14. Комитеттің аумақтық органының қызметкерлері Қағидалардың 8 тармағында көрсетілген баптардың болуына және жәбірленуші адамның жасын (қылмыс жасаған сәтте 17 жасқа дейін қоса алғанда) анықтау үшін сот үкімін оқып зерделейді.

15. Сотрудник территориального органа Комитета формирует и заполняет ЭК на основании сведений приговора суда, материалов уголовного дела, сведений Системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов (далее - СИОПСО).
Сведения о лице вводятся в ЭК не позднее трех календарных дней с момента ввода в ЕРДР карточек форм Л-2, Л-3, при наличии приговора суда.
16. Сотрудник территориального органа Комитета вводит сведения по реквизитам в электронную алфавитную карточку, а затем экспортирует сведения ЭАУК в ЭК и заполняет реквизиты ЭК с прикреплением графических копий приговора и копии документа, удостоверяющего личность.
17. Территориальный орган письменно информирует Комитет о постановке на учет лица в течение двух рабочих дней с момента постановки на учет.
18. Анкетные данные учетного лица уточняются по документу, удостоверяющему личность (удостоверение личности, паспорт, свидетельство о рождении, водительское удостоверение), а в случае его отсутствия – по сведениям СИОПСО.
19. Анкетные данные потерпевшего лица уточняются по приговору суда, документу удостоверяющему личность (при наличии в уголовном деле либо в надзорном деле надзирающего прокурора) и сведениям СИОПСО.
20. При выявлении расхождений сотрудник территориального органа Комитета в течение двадцати четырех часов с момента получения достоверных сведений обеспечивает ввод в АИС СУ недостающих сведений.
21. Сотрудник территориального органа Комитета ведет картотеку проверочных дел на учетных лиц.
В проверочном деле формируются следующие документы:
1) приговор суда и иные процессуальные документы судебных органов;
2) заключение по форме согласно приложению 3 настоящих Правил;
3) копия документа, удостоверяющего личность лица, совершившего уголовное правонарушение, а в случае его отсутствия, сведения СИОПСО;
4) копия документа, удостоверяющего личность потерпевшего лица либо копии иных документов из материалов уголовного дела, в которых содержится информация о возрасте либо анкетных данных, а в случае их отсутствия, сведения СИОПСО;
5) сведения о постановке и снятии на административный надзор и пробационный контроль;
6) ЭК;
7) копии ИУД, предусмотренных в пункте 9 настоящих правил;
8) переписка с государственными органами по уточнению данных либо по истребованию документов;
9) копия свидетельства (акта) о смерти осужденного либо сведения СИОПСО (в случае смерти лица);
10) копия акта судебно-психиатрической экспертизы лица, совершившего уголовное правонарушение (при наличии).

15. Комитеттің аумақтық органының қызметкері сот үкімдерінің, қылмыстық іс материалдарының, Құқық қорғау және арнайы органдарымен ақпарат алмасу жүйесі (бұдан әрі - ҚАО ААЖ) мәліметтерінің негізінде ЭК-ын қалыптастырады және толтырады.
Сот үкімі болған жағдайда, адам туралы мәлімет Т-2, Т-3 нысанды карточкалары СДТБТ енгізілген сәттен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей ЭК-на енгізіледі.
16. Комитеттің аумақтық органының қызметкері электронды әліпбилік карточкаға деректемелер бойынша мәліметтерді енгізеді, содан кейін ЭӘЕК мәліметтерін ЭК-на экспорттайды және үкімнің, құжаттың және жеке куәліктің графикалық көшірмелерін тіркей отырып, ЭК-ның деректемелерін толтырады.
17. Аумақтық орган жазбаша түрде адамды есепке алу туралы Комитетке есепке қойылған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде хабарлайды.
18. Есепке алынатын адамның сауалнамалық деректері жеке басын растайтын құжат бойынша (жеке бас куәлігі, паспорт, туу туралы куәлік, көлік жүргізуші куәлігі), ал ол болмаған жағдайда - ҚАО ААЖ мәліметтері бойынша анықталады.
19. Жәбірленуші адамның сауалнамалық деректері сот үкімі, жеке басын куәландыратын құжаттары (қылмыстық істің ішінде болмаса қадағалаушы прокурордың қадағалау ісінде болған жағдайда) және ҚАО ААЖ мәліметтері бойынша анықталады.
20. Айырмашылық анықталған жағдайда, Комитеттің аумақтық органының қызметкері жиырма төрт сағаттың ішінде нақты мәліметтерді алған сәттен бастап АЕА ААЖ жетіспейтін мәліметтерді енгізуді қамтамасыз етеді.
21. Комитеттің аумақтық органының қызметкері есептегі адамның тексеру ісінің картотекасын жүргізеді.
Тексеру ісінде келесі құжаттар қалыптастырылады:
1) сот үкімі және сот органдарының басқа да процессуалдық құжаттары;
2) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қортынды;
3) қылмыстық құқық бұзушылық жасаған адамның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі, ал ол болмаған жағдайда, ҚАО ААЖ мәліметтері;
4) жәбірленуші адамның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі болмаса сауалнамалық деректері туралы ақпараттар бар қылмыстық істің ішіндегі басқа құжаттардың көшірмесі, ал ол болмаған жағдайда, ҚАО ААЖ мәліметтері;
5) әкімшілік қадағалауға және пробациялық бақылауға қою және алу туралы мәліметтер;
6) ЭК;
7) осы Қағидалардың 9-тармағында қарастырылған АЕҚ көшірмесі;
8) деректерді анықтау болмаса құжаттарды сұрату бойынша мемлекеттік органдармен алмасу хаттары;
9) сотталушының қайтыс болуы туралы куәліктің (актінің) көшірмесі болмаса ҚАО ААЖ мәліметтері (адам қайтыс болған жағдайда);
10) қылмыстық құқық бұзушылық жасаған адамның сот-психиатрия сараптама актісінің көшірмесі (болған жағдайда).

22. Проверочные дела подлежат хранению в Комитете и его территориальных органах в специальных металлических шкафах.
23. При освобождении лица по отбытию срока наказания на основании извещения об осужденном сотрудник территориального органа Комитета направляет информацию в Комитет не позднее пяти рабочих дней с документами, перечисленными в пункте 21 настоящих Правил.
Направлению в Комитет подлежат сведения о лицах, совершивших правонарушения в совершеннолетнем возрасте (от 18 лет) в отношении малолетних детей (до 14 лет).
24. При переквалификации учетной статьи на не учетную сотрудник территориального органа Комитета направляет информацию в Комитет не позднее пяти рабочих дней с прикреплением в АИС СУ сканированных копий заключения, копии приговора суда, заверенной подписью руководителя, и печатью территориального органа Комитета.
25. Сотрудник территориального органа Комитета в случае отсутствия сообщения органа внутренних дел, осуществляющего административный надзор, пробационный контроль, о фактическом месте проживания учетного лица направляет запрос о месте фактического проживания в органы внутренних дел и контролирует исполнение запроса в течение двадцати календарных дней.
В случае, если принятые территориальным органом меры по установлению сведений о месте проживания лица, не дали результатов, то ответственный сотрудник территориального органа в течение двадцати четырех часов сообщает об этом в Комитет.
Ответственный сотрудник Комитета в течение двух рабочих дней направляет запрос об определении фактического места проживания учетного лица в Министерство внутренних дел.
26. В случае, если в ходе сверки установлен факт смерти учетного лица, сотрудник территориального органа Комитета вносит корректировки в ЭК и информирует Комитет для снятия учетного лица с учета.
27. Сотрудник территориального органа Комитета в целях контроля за лицами, осужденными к принудительным мерам медицинского характера ежеквартально проводит сверки с органами внутренних дел и медицинскими учреждениями на предмет поступления и нахождения лица в медицинском учреждении, а также по изменению в отношении них мер медицинского характера и их освобождения.
По результатам сверки территориальные органы Комитета ежемесячно к пятому числу направляют в органы внутренних дел списки освобожденных лиц, в отношении которых прекращено применение мер медицинского характера для постановки на контроль и установления места жительства.
28. В Комитете формируются проверочные дела в отношении лиц, указанных в пункте 38 настоящих Правил, освобожденных по отбытию наказания, подлежащих публикации в информационной системе Комитета. В проверочных делах формируются документы, указанные в пункте 21 настоящих Правил, а также документы по переписке с территориальными органами Комитета и государственными органами по вопросам обеспечения полноты и достоверности учета.

22. Тексеру істері Комитеттің және оның аумақтық органдарының арнайы темір шкафтарында сақталады.
23. Жазаны өтеу мерзімі бойынша босатылған адамға, сотталушы жөніндегі хабарлама негізінде Комитеттің аумақтық органының қызметкері ақпаратты Комитетке бес жұмыс күнінен кешіктірмей, осы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса жолдайды.
Комитетке жолдауға құқық бұзушылық жасаған жасы кәмелеттік жасқа толған (18 жастан бастап), жасөспірім балалар (14 жасқа дейін) туралы хабарлама жатады.
24. Есепке алынатын бап есепке алмайтын бапқа саралағанда, Комитеттің аумақтық органының қызметкері ақпаратты Комитетке бес жұмыс күнінен кешіктірмей қортындының, сот үкімінің сканерленген көшірмелерін АЕА ААЖ бекітіп, басшылықтың қолымен және Комитеттің аумақтық органының мөрімен бекітіп жолдайды.
25. Комитеттің аумақтық органының қызметкері әкімшілік қадағалау, пробациялық бақылау жүргізетін ішкі істер органының хабарламасы болмаған жағдайда, адамның нақты тұратын жері туралы ішкі істер органына тұратын нақты орны туралы сұрау салады және осы сұраудың күнтізбелік жиырма күні ішінде орындалуына бақылау жасайды.
Аумақтық орган адамның нақты тұратын жерін анықтау туралы қабылдаған шаралар нәтиже бермеген жағдайда, аумақтық органның жауапты қызметкері жиырма төрт сағаттың ішінде бұл туралы Комитетке хабарлайды.
Комитеттің жауапты қызметкері екі жұмыс күні ішінде есептегі адамның нақты тұратын жерін анықтау жөнінде Ішкі істер министрлігіне сұрау жолдайды.
26. Салыстыру жұмысы барысында есептегі адамның қайтыс болғаны анықталған жағдайда, Комитеттің аумақтық органының қызметкері ЭК-на түзетулер енгізеді және есептегі адамды есептен шығарып тастау үшін Комитетке хабарлайды.
27. Комитеттің аумақтық органының қызметкері медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шарасы қолданылған сотталған адамдарға қатысты ішкі істер органдары және медициналық мекемелермен тұлғаның медициналық мекемеге түскенін және жатқанын білу үшін, сонымен қатар оларға қатысты медициналық сипаттағы шараның өзгеруіне және олардың босатылуына бақылау жасау үшін, тоқсан сайын салыстыру жұмыстарын жүргізеді.
Салыстыру жұмысының нәтижесі бойынша Комитеттің аумақтық органдары медициналық сипаттағы шара тоқтатылған адамдарды бақылауға алу және тұратын жерін анықтау үшін, әр айдың бесінші күнінде ішкі істер органына босатылған тұлғалардың тізімін жолдайды.
28. Комитетте осы Қағидалардың 38 тармағында көрсетілген адамдарға қатысты жазасын өтеуден босатылған, Комитеттің геоақпараттық жүйесінде жариялауға жататын тексеру ісі қалыптастырылады. Тексеру істерінде осы Қағидалардың 21 тармағында көрсетілген құжаттар, сонымен бірге есептің толықтығын және нақтылығын қамтамасыз ету сұрағы бойынша Комитеттің аумақтық органдары және мемлекеттік органдарымен алмасу хаттары қалыптастырылады.

29. Снятие с учета лиц осуществляется по основаниям:
1) снятие лица с пофамильного учета, в соответствии с приказом ГП РК № 68;
2) вынесение постановления суда об изменении квалификации преступления на статью, не указанную в пункте 8 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 29 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 26.09.2017 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. Снятие лица с учета, а также иные корректировки сведений учета осуществляются ответственным сотрудником Комитета в течение трех рабочих дней с момента поступления официальных документов от территориального органа Комитета или субъекта учета.
31. Территориальными органами Комитета документы о снятии лиц с учета направляются в Комитет не позднее пяти рабочих дней.
Глава 4. Порядок и сроки предоставления субъектами
сведений об учетных лицах
32. Администрация следственного изолятора в течение пяти рабочих дней после получения справки о вступлении приговора суда в законную силу представляет в территориальный орган Комитета копию вступившего в законную силу приговора (постановления) суда и извещение об осужденном, в котором отражаются сведения о существе данного приговора.
33. Органы внутренних дел, осуществляющие по месту жительства учетного лица, после освобождения от отбытия наказания, административный надзор или пробационный контроль за его поведением, в течение пяти рабочих дней после постановки лица на учет направляют в территориальные органы Комитета сведения о фактическом месте его проживания, а также информацию о назначении административного надзора, пробационного контроля (дата постановки, орган, осуществляющий надзор/контроль, фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника, осуществляющего надзор/контроль, контактные телефоны, сроки надзора/контроля, продление срока, дата и причина снятия с надзора/контроля).
34. Органы внутренних дел по представленным территориальным органом Комитета спискам ежемесячно к десятому числу представляет в территориальные органы Комитета сведения об их месте жительстве.
35. Органы внутренних дел, осуществляющие административный надзор, пробационный контроль при изменении адреса проживания лица, состоящего на контроле, надзоре, направляет сообщение о перемене места жительства согласно приложению 2 к настоящим Правилам в течение двух рабочих дней с момента установления нового адреса.
36. Публикация сведений об учетных лицах осуществляется Комитетом.
Публикации подлежат лица, находящиеся на свободе, освобожденные после отбытия наказания за совершение преступлений против половой неприкосновенности несовершеннолетних:

29. Адамды есептен алу мына негіздер бойынша жүзеге асырылады:
1) ҚР БП № 68 бұйрығына сәйкес, адамды тегі бойынша есептен алу;
2) осы Қағидалардың 8 тармағында көрсетілмеген қылмысты саралаудың бапқа өзегертілуі жөнінде сот қаулысының шығарылуы.
Ескерту. 29-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 26.09.2017 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
30. Адамды есептен алу, сонымен бірге есептің мәліметтеріне басқа өзгертулер енгізу Комитеттің жауапты қызметкерімен үш жұмыс күні ішінде Комитеттің аумақтық органдарынан болмаса есеп субъектілерінен ресми құжат келіп түскен сәттен бастап жүзеге асырылады.
31. Комитеттің аумақтық органдарымен адамды есептен алу туралы құжаттар Комитетке бес жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады.
4-тарау. Есепке жататын адамдар жөнінде субъектілер мен мәліметтерді ұсыну тәртібі және мерзімі
32. Тергеу абақтысының әкімшілігі бес жұмыс күні ішінде үкімнің заңды күшіне енуі туралы анықтама алғаннан кейін, Комитеттің аумақтық органына заңды күшіне енген сот үкімнің (қаулының) көшірмесін және осы үкімнің шыққаны туралы мәлімет жазылған сотталушы жөнінде хабарлама ұсынады.
33. Ішкі істер органдары, есептегі адам жазасын өтеуден босатылғаннан кейін, тұратын жері бойынша оның мінез-құлқына әкімшілік қадағалау және пробациялық бақылау жүргізетін, бес жұмыс күні ішінде адам есепке тұрғаннан кейін Комитеттің аумақтық органына оның нақты тұратын жері, сонымен қатар әкімшілік қадағалау және пробациялық бақылау тағайындалғаны туралы ақпарат жолдайды (қойылған күні, қадағалау/бақылау жүргізетін орган, қадағалау/бақылау жүргізетін қызметкердің аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда), байланыс телефоны, қадағалау/бақылаудың мерзімі, мерзімін ұзарту, қадағалау/бақылаудан алынған күні және себебі).
34. Ішкі істер органдары Комитеттің аумақтық органдарымен ұсынылған тізім бойынша әр айдың оныншы күні Комитеттің аумақтық органдарына олардың тұратын мекен-жайы жөнінде мәліметтер ұсынады.
35 Әкімшілік қадағалау және пробациялық бақылау жүргізетін ішкі істер органдары, бақылауда, қадағалауда тұрған тұлғаның мекен-жайы өзгерген жағдайда, осы Қағидалардың 2 қосымшасына сәйкес, мекен-жайының өзгеруі туралы хабарламаны екі жұмыс күні ішінде жаңа мекен-жайы анықталған сәттен бастап жолдайды.
36. Есептегі адамдар жөніндегі мәліметтерді жариялау Комитетпен жүзеге асырылады.
Жариялауға бостандықта жүрген, кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы құқық бұзушылықтар жасағаны үшін жазадан босатылған адамдар жатады:

- в период с января 1991 года по декабрь 1997 года по статьям 101 и 103 Уголовного кодекса Казахской ССР;
- в период с 1 января 1998 по декабрь 2010 года по пункту "д" части 2 и пункту "в" части 3 статьи 120; по пункту "д" части 2 и пункту "в" части 3 статьи 121, статье 124 Уголовного Кодекса Республики Казахстан;
- в период с января 2011 года по декабрь 2014 года по пунктам "в, д" части 3, части 4 статьи 120; по пунктам "в, г" части 3, части 4 статьи 121, статье 124 УК РК;
- в период с января 2015 года по пунктам 3 и 5 части 3, части 4 статьи 120; по пунктам 3 и 5 части 3, части 4 статьи 121, статье 124 УК РК;
2) лица, совершившие преступления против половой неприкосновенности несовершеннолетних, в отношении которых с 1998 года уголовные дела прекращены ввиду применения принудительных мер медицинского характера, также в отношении которых принято процессуальное решение о прекращении уголовного дела на основании пункта 9 части первой статьи 35 УПК РК, в том числе пункта 9 части первой статьи 37 УПК РК (в редакции 1997 г.).
37. Публикации подлежат лица, совершившие правонарушения в совершеннолетнем возрасте (от 18 лет) в отношении малолетних детей (до 14 лет).
38. Публикация осуществляется сотрудником Комитета путем отображения на интернет - ресурсе Комитета в Информационном сервисе на геоинформационной карте "лиц, совершивших насильственные действия сексуального характера в отношении несовершеннолетних" (далее – карта лиц).
Сведения о лицах публикуются в течение пяти рабочих дней с момента поступления в Комитет документов, перечисленных в подпунктах 1), 2), 4) и 5) пункта 21 настоящих Правил, при наличии информации о фактическом месте жительства лица.
39. Публикуемые сведения о лицах содержат анкетные данные (фамилия, имя, отчество (при наличии), дата и место рождения), фотографию, данные об осуждении или привлечении к уголовной ответственности, месте жительства (без указания номера квартиры, в случае если частный дом, то номера дома), а также возраст потерпевшего лица на момент совершения уголовного правонарушения.
40. Не подлежит указанию на карте лиц пункты и части статей осуждения.
41. Фотографии учетных лиц для публикации запрашиваются из СИОПСО.
42. Размещение сведений на карте учета лиц осуществляет ответственный сотрудник управления аналитической работы и правового регулирования Комитета в течение одного рабочего дня со дня поступления информации от управления специальных учетов Комитета, согласованной с курирующим заместителем Председателя Комитета.

1991 жылдың қаңтарынан 1997 жылдың желтоқсаны аралығында Қазақ ССР Қылмыстық Кодексінің 101 және 103-баптары бойынша;
1998 жылдың 1 қаңтарынан 2010 жылдың желтоқсаны аралығында ҚР ҚК 120-бабының 3-бөлігінің "в" тармағы бойынша және 2 бөлігінің "д" тармағы бойынша; 121-бабының 3-бөлігінің "в" тармағы және 2 бөлігінің "д" тармағы бойынша; 124-бап бойынша;
2011 жылдың қаңтарынан 2014 жылдың желтоқсаны аралығында ҚР ҚК 120-бабының 4-бөлігі, 3-бөлігінің "в, д" тармақтары бойынша; 121-бабының 4-бөлігі, 3-бөлігінің "в, г" тармақтары бойынша; 124-бап бойынша;
2015 жылдың қаңтарынан бастап ҚР ҚК 120-бабының 4-бөлігі, 3-бөлігінің 3 және және 5-тармақтары бойынша; 121-бабының 4-бөлігі, 3-бөлігінің 3 және 5-тармақтары бойынша, және 124-бап бойынша.
2) кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы құқық бұзушылықтар жасаған, оларға қатысты 1991 жылдан бастап медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шарасын қолданылуға байланысты қылмыстық істер қысқартылған тұлғалар, сонымен бірге ҚР ҚПК 35-бабының бірінші бөлігінің 9-тармағы негізінде қылмыстық істі қысқарту туралы іс жүргізу шешімі қабылданған, оның ішінде ҚР ҚПК 37-бабының бірінші бөлігінің 9-тармағы бойынша (1997 жылғы редакциядағы).
37. Жариялауға кәмелеттік жаста (18 жастан бастап) құқық бұзушылық жасаған адамдар жатады, жасөспірім балаларға қатысты (14 жасқа дейін).
38. Жариялау Комитеттің қызметкерімен жүзеге асырылады, Комитеттің ғаламтор-ресурсында "кәмелетке толмағандарға қатысты жыныстық сипаттағы зорлау әрекеттерін жасаған адамдар" геоақпараттық картасында бейнелеу жолымен (бұдан әрі – тұлғалардың картасы).
Адамдар туралы мәлімет бес жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 21 тармағының 1), 2), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттар Комитетке келіп түскен сәттен бастап жарияланады, адамның нақты мекен-жайы туралы ақпарат болғанда.
39. Жарияланатын адамдар туралы мәліметтер сауалнамалық деректерден тұрады (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), туған жылы және жері), суреті, сотталуы болмаса қылмыстық жауапкершілікке тартылуы жөнінде мәліметтер, тұратын мекен-жайы (пәтер нөмірі, ал егер жеке меншік үй болса онда үй нөмірі көрсетілмей), сонымен қатар қылмыстық құқық бұзушылық жасаған сәттегі жәбірленуші адамның жасы.
40. Тұлғалардың картасында сотталу бабының бөлімі және тармағы көрсетуге жатпайды.
41. Есептегі адамның суреті ҚАО ААЖ сұрау салып алынады.
42. Адамның есеп картасына мәліметтерін орналастыруды Комитеттің талдау жұмысы және құқықтық реттеу басқармасының жауапты қызметкерімен бір жұмыс күні ішінде Комитеттің арнайы есепке алу басқармасынан тиісті ақпарат түскен күннен бастап Комитет Төрағасының жетекші орынбасарымен келісіліп жүзеге асырылады.

43. Полнота и достоверность публикуемых сведений обеспечивается ответственным сотрудником управления специальных учетов Комитета.
44. Основаниями для снятия лица с публикации являются:
1) снятие лица с учета лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности несовершеннолетних;
2) смерть лица;
3) достижение 95-ти летнего возраста;
4) погашение судимости в соответствии с нормами УК РК, но не менее шести лет с момента освобождения за исключением лиц, совершивших преступления, указанные в пункте 8 настоящих Правил два и более раз.
45. Снятие с публикации, а также другие корректировки сведений, опубликованных на карте учет лиц, осуществляется ответственным сотрудником управления аналитической работы и правового регулирования Комитета на основании письменного запроса управления специальных учетов Комитета, согласованного с курирующим заместителем Председателя Комитета, в течение одного рабочего дня с момента поступления такого запроса.
Приложение 1 к Правилам
ведения учета лиц,
привлеченных к уголовной
ответственности за совершение
уголовных правонарушений
против половой неприкосновенности
несовершеннолетних, и
публикации сведений о них
Форма
Сверено в пофамильной картотеке Отмечено _________________________________________
(фамилия)
Личное дело № _________________________                   Уголовное дело
№_____________________________________
Извещение об осужденном (заключенном под стражу)
1. Фамилия ______________________________________________________________________
2. Имя __________________________________________________________________________
3. Отчество (при наличии) _________________________________________________________
4. Дата рождения "___" ____________ 19__ г.
ИИН ___________________________________________________________________________
5. Место рождения
________________________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт)
________________________________________________________________________________
6. Место жительства до привлечения к уголовной ответственности
________________________________________________________________________________
7. Дата задержания "___" _______________ 20___ г. ___________________________________
8. Осужден "___"__________ 20___ г.
________________________________________________________________________________
(наименование суда)
________________________________________________________________________________
статьи _______________________ Уголовного кодекса _________________________________
(республики)
срок _______ лет _________ месяцев
________________________________________________________________________________
(основные и дополнительные меры наказания, когда, каким судом признан опасным
рецидивистом)

43. Жарияланатын мәліметтің толықтығы және нақтылығы Комитеттің арнайы есепке алу басқармасының жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады.
44. Жариялаудан адамды алудың негізі болып табылады:
1) кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы құқық бұзушылықтар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың есебінен алу;
2) адамның қайтыс болуы;
3) 95 жасқа жетуі;
4) соттылықтың жойылуы, ҚК нормаларына сәйкес, бірақ босатылған сәттен бастап алты жылдан кем болмауы керек, осы Қағидалардың 8 тармағында көрсетілген екі және одан да көп қылмыс жасаған адамдардан басқасы;
45. Жариялаудан алу, сонымен бірге адамды есепке алу картасында жарияланған мәліметтерге басқа да өзгертулер енгізу Комитеттің талдау жұмысы және құқықтық реттеу басқармасының жауапты қызметкерімен жүзеге асырылады, Комитет Төрағасының жетекші орынбасарымен келісілген Комитеттің арнайы есепке алу басқармасының жазбаша сұрауының негізінде бір жұмыс күні ішінде осындай сұрау келіп түскен сәттен бастап.
Кәмелетке толмағандарға
жыныстық тиіспеушілікке қарсы
қылмыстық құқық
бұзушылықтар жасағаны үшін
қылмыстық жауаптылыққа
тартылған адамдарды есепке
алуды жүргізу және олар туралы
мәліметтерді жариялау
қағидаларына
1 қосымша
Нысан
Тегі бойынша картотекмен салыстырылды       Белгіленді
________________________________________________________________________________
(тегі)
Жеке іс № ____________________       Қылмыстық іс
№ ______________________________________
Сотталған жөнінде хабарлама (қамауға алынған)
1. Тегі __________________________________________________________________________
2. Аты __________________________________________________________________________
3. Әкесінің аты (болған жағдайда) __________________________________________________
4. Туған жылы "__"____________ 19__ ж.
ЖСН ___________________________________________________________________________
5. Туған жері ____________________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен)
________________________________________________________________________________
6. Қылмыстық жауапкершілікке тартылғанға дейінгі тұрған жері ________________________
________________________________________________________________________________
7. Ұсталған күні "___"_______________ 20___ ж.
________________________________________________________________________________
8. Сотталды "___"__________ 20___ ж.
________________________________________________________________________________
(соттың атауы)
________________________________________________________________________________
бабы _______________________ Қылмыстық кодекс __________________________________
(республиканың)
мерзімі _______ жыл _______ ай ___________________________________________________
(негізгі және қосымша жаза шарасы,
________________________________________________________________________________қашан, қылмыстың қайталанауы қай сотпен танылған)
________________________________________________________________________________

9. Приговор вступил в законную силу "___" __________ 20___ г.
10. Приговор изменен_____________________________________________________________
(постановление и наименование суда)
от "___"_________ 20___г. ________________________________________________________
(содержание постановления)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Оборотная сторона
11. Прибыл(а), убыл(а) "___" __________ 20___ г. ____
________________________________________________________________________________
(ненужное зачеркнуть) (условное наименование учреждения, и их местонахождение -
область)
12. Неотбытая часть наказания заменена более мягким видом наказания либо сокращен срок
назначенного наказания (ст.ст.73, 87 УК РК) Решение принято "___" ____________ 20___ г.
________________________________________________________________________________
дата вынесения постановления, наименование суда
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(содержание решения)
13. Освобожден(а) /____ /__ / "___" ________ 20___ г.
13.1 по отбытии срока наказания
13.2 от уголовной ответственности с прим. ст.__________ УК РК (ст. ст. 65-71 УК РК)
13.3 от наказания на основании акта амнистии или помилования ст.78 УК РК
13.4 применено условное осуждение на основ. ч. __ ст.63 УК РК на срок ______лет_____мес.
13.5 применена отсрочка отбывания наказания в соответствии со ст.74 УК РК, до
"___" ________________ 20__ г. на срок ____лет_______мес_______дн.
13.6 применено условно-досрочное освобождение на основании ст. _____УК РК (ст. ст. 72,
86 УК РК) на не отбытый срок ______лет_______мес_______дн.
13.7 в связи с отменой условного осуждения на основ. ч. 1 ст.64 УК РК на срок
____лет____мес___дн.
Решение принято "___"______ 20___ г.
________________________________________________________________________________
(основание, кем,
________________________________________________________________________________
когда принято решение и его содержание, при условном
________________________________________________________________________________
и условно-досрочном освобождении - не отбытый срок)
14. По освобождении убыл(а)______________________________________________________
(избранное место жительства)

9. Үкім заңды күшіне енді "___"__________ 20___ ж.
10. Үкім өзгерді __________________________________________________________________
(қаулы және
________________________________________________________________________________
соттың атауы)
"___"_________ 20___ж. __________________________________________________________
(қаулының мазмұны)
________________________________________________________________________________
Келесі жағы
11. Келді, кетті "___"________ 20__ ж.
________________________________________________________________________________
(қажетсізін сызып тастау керек)                        (мекеменің шартты атауы,
________________________________________________________________________________
және олардың орналасқан жері - облыс)
12. Жазаның өтелмеген бөлігі аса ауыр емес жазаға ауыстырылған болмаса тағайындалған
жазаның мерзімі қысқартылған (ҚР ҚК 73, 87 баптары ) Шешім қабылданды "___"______ 20___ ж.
________________________________________________________________________________
қаулының шығарылған күні, соттың атауы
________________________________________________________________________________
(шешімнің мазмұны)
13. Босатылды /____ /__ / "___"_______ 20__ ж.
13.1 жаза мерзімінің өтелуі бойынша _______________________________________________
13.2 ҚР ҚК ( 65-71 баптарын) қолданумен қылмыстық жауапкершіліктен босатылды
13.3 ҚР ҚК 78 бабы амнистия актісі болмаса рақымшылық жасау негізінде
13.4 ҚР ҚК 63 бабының ___ бөлігі _______негізінде __ жыл______ай мерзіміне шартты түрде
соттау қолданылған
13.5 ҚР ҚК.74 бабына сәйкес жазаны өтеу мерзімін ұзарту қолданылған,
____ жыл _______ай_______күн мерзіміне "___"________________ 20__ ж. дейін.
13.6 ҚР ҚК ( 72, 86 баптары) негізінде өтелмеген ______ жыл _______ай ______ күн мерзімге
шартты-мерзімінен бұрын босату қолданылған.
13.7 ҚР ҚК (64 бабының 1 бөлігі) негізінде _____ жыл ______ ай_____ күн мерзімге шартты
түрде сотталудың күшін жоюы.
Шешім қабылданды "___"______ 20__ ж. ____________________________________________
(негізі, кіммен,
________________________________________________________________________________
шешім қашан қабылданды және оның мазмұны, шартты түрде
________________________________________________________________________________
және өтелмеген мерзімге шартты-мерзімінен бұрын босатылу жағдайында )
14. Босатылғаннан кейін кетті ______________________________________________________
(таңдаған мекен-жайы)

15. Возвращен(а)(водворен(а) в места лишения свободы /_____/___/
Дата начала исчисления срока "____" ____________ 20____ г.
в связи с: 15.1 отменой условно-досрочного освобождения на срок______лет_____мес_____дн
15.2 отменой условного осуждения (ч. 3 ст.64 УК РК) на срок___лет_____мес_____дн
15.3 отменой или истечением срока отсрочки ч.__(ч.ч.2,3) ст.74 УК РК на срок___лет____мес____дн
15.4 назначением наказания, по правилам, предусмотренным ст.60 УК РК, лицу, к которому
ранее было применено условно-досрочное освобождение, либо условно осужденному (ч. 5
ст.64 УК РК) или в период отсрочки отбывания наказания (ч.4 ст.74 УК РК).
15.5 заменой неотбытого срока ограничения свободы (ч. 3 ст.44 УК РК) на срок ___ лет _____ мес_____дн
л/свободы.
Решение принято "___"______ 20___ г.
________________________________________________________________________________
дата вынесения постановления, наименование суда
________________________________________________________________________________
(содержание решения)
________________________________________________________________________________
16. Умер(ла) "___" ___________ 20___ г. сообщение о регистрации смерти направлено
________________________________________________________________________________
(дата и наименование органа ЗАГС)
17. Извещение составлено
________________________________________________________________________________
(условное наименование учреждения и их местонахождения, (населенный пункт, область)
Исполнитель ____________________________________________________________________
(подпись, фамилия)
Начальник ______________________________________________________________________
(подпись, фамилия)
"___"__________________ 20___ г.
Примечание: Пункты 1-6, 17 заполняются во всех случаях, 8 только на осужденных,
остальные - в зависимости от цели составления извещения (освобождение, возвращение в
места лишения свободы и т.д.)
(Размер 205 х 290)
Приложение 2 к Правилам
ведения учета лиц,
привлеченных к уголовной
ответственности за совершение
уголовных правонарушений
против половой неприкосновенности
несовершеннолетних, и
публикации сведений о них
Форма
СООБЩЕНИЕ
об установлении и изменении места жительства учетного лица
1. Ф.И.О подучетного лица:
Фамилия /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
Имя /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
Отчество (при наличии)/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
2. Дата рождения "______" __________19____г.р.,
3. Осужден, привлечен к мерам медицинского характера
_____________________________________________________________________________
(наименование суда)

15. Бас бостандығынан айыру орнына қайтарылды, қамалды /____/__/
Мерзімін санауды бастаған күн "____"____________ 20___ ж.
Байланысты: 15.1 _____ жыл _______ ай_____ күн мерзіміне шартты-мерзімінен бұрын
босатылудың күшін жоюы
15.2 ___ жыл _____ай_____күн мерзіміне шартты түрде сотталудың күшін жоюы (ҚР ҚК
64 бабы 3 бөлігі)
15.3 ___жыл ____ай____күн мерзіміне ұзартудың күшін жоюы болмаса мерзімінің өтуі
( ҚР ҚК 74 бабы ___ бөлігі )
15.4 ҚР ҚК 60 бабымен қарастырылған тәртіп бойынша жазаның тағайындалуы, бұрын
шартты мерзімінен бұрын босату қолданылған, болмаса шартты сотталған тұлғаға (ҚР ҚК
64 бабы 5 бөлігі) болмаса жазаны өтеуді ұзарту кезеңінде (ҚР ҚК 74 бабы 4 бөлігі).
15. бостандығын шектеудің өтелмеген мерзімін (ҚР ҚК 44 бабы 3 бөлігі)
____ жыл ______ ай ____ күнге бас бостандығынан айыруға ауыстыру
Шешім қабылданды "___"______ 20___ ж.
________________________________________________________________________________
қаулының шыққан күні, соттың атауы
________________________________________________________________________________
(шешімнің мазмұны)
16. Қайтыс болды "___"____ 20___ ж. Қайтыс болудың тіркелгені туралы хабарлама жіберілді ________________________________________________________________________________
(күні, АХАЖ органының атауы)
17. Хабарлама құрастырылды ______________________________________________________
(мекеменің шартты атауы
________________________________________________________________________________
және оның орналасқан жері (елді мекен, облыс)
Орындаушы _____________________________________________________________________
(қолы, тегі)
Бастық ____________________________________________________
(қолы, тегі)
"___"__________________ 20___ ж.
Ескерту: 1-6,17 тармақтары барлық жағдайда толтырылады, 8 тек сотталғандарға, қалғаны
хабарламаны құрастыру мақсатына байланысты (босатылу, бас бостандығынан айыру орнына қайтару және т.б.)
(мөлшері 205 х 290)
Кәмелетке толмағандарға
жыныстық тиіспеушілікке қарсы
қылмыстық құқық
бұзушылықтар жасағаны үшін
қылмыстық жауаптылыққа
тартылған адамдарды есепке
алуды жүргізу және олар туралы
мәліметтерді жариялау
қағидаларына
2 қосымша
Нысан
Есептегі тұлғаның мекен-жайын өзгертуі және анықталуы жөнінде
ХАБАРЛАМА
1. Есептегі тұлғаның Т.А.Ә:
Тегі /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
Аты /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/___/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
Әкесінің аты (болған жағдайда)
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
2. Туған жылы "______"__________19____ж.т.,
3. Сотталған, медициналық сипаттағы шараға тартылған ____________________________
(соттың атауы)

4. Дата вынесения приговора (постановления) "____" _________________ 20___ г.
5. Статья осуждения/привлечения УК РК__________________________________________
6. Мера наказания _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
7. Дата вступления приговора (постановления) в законную силу "___" _________ 20___ г.
8. Освобожден(а) /____ /__ / "___" _______ 20___ г.
Решение принято "___" ______ 20___ г. ___________________________________________
(основание, кем,
______________________________________________________________________________
когда принято решение и его содержание, при условном
______________________________________________________________________________
и условно-досрочном освобождении - не отбытый срок)
9. По освобождении убыл(а)_____________________________________________________
(избранное место жительства)
_____________________________________________________________________________
10. Дата изменения "____" _________________ 20___ г.
11. Адрес места жительства: ____________________________________________________
(область, город, район, село, улица, номер дома, если частный дом, то только улица)
_____________________________________________________________________________
12. Дата постановки на административный надзор, пробационный контроль
"___"__________ 20___ г.
(нужное подчеркнуть)
13. Срок надзора/контроля ______________________________________________________
14. Продление срока надзора/контроля ____________________________________________
15. Дата снятия с надзора/контроля "___" __________ 20___ г.
16. Причина снятия с надзора/контроля ____________________________________________
Руководитель органа внутренних дел _____________________________________________
______________________________________________________________________________
(наименование органа, фамилия, подпись)
"____" ______________ 20 __ г.
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, подпись сотрудника территориального
органа Комитета)
"____" ______________ 20 __ г.
(размер 210х297, плотность не менее 80гр./м2)
Приложение 3 к Правилам
ведения учета лиц,
привлеченных к уголовной
ответственности за совершение
уголовных правонарушений
против половой неприкосновенности
несовершеннолетних, и
публикации сведений о них
Форма
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
обоснованности постановки на учет лиц, привлеченных к уголовной ответственности
за совершение уголовных правонарушений против половой неприкосновенности
несовершеннолетних, и публикации сведений о них
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
________________________________________________________________________________
(дата рождения: число, месяц, год)
ИИН №___________
УД № ________ от _______
Мной прокурором __________________________________________________________
(указать должность ответственного прокурора)
________________________________________________________________________________
(Комитет или территориальный орган Комитета)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) прокурора)
проверено справочное дело:
_____________________________________ осужденного_______________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)                         (дата суда, кем осужден,
________________________________________________________________________________
статья, часть и пункт осуждения, расшифровка статьи по УК РК (год редакции УК), мера
наказания)
Срок начала исчисления наказания ____________________________________________
(число, месяц, год)
__________________________________________________________________________ ранее
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
судим/не судим, привлекался/ не привлекался: ________________________________________
(сроки отбытия: с (число, месяц, год) по число, месяц, год)
________________________________________________________________________________
(дата привлечения суда, статья осуждения, мера наказания)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Согласно приговору суда _____ от _____ преступление совершено ________________.
(дата совершения преступления)
Уголовное правонарушение совершено единолично/в группе (соучастники фамилия, имя,
отчество (при наличии ), на тот момент ему было _____________________________________.
(указать возраст преступника на момент совершения преступления)
Анкетные данные___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
перепроверены и подтверждены ___________________________________________________.
(документы, материалы уголовного дела)
Освобожден ________________________________ Находится в местах лишения
(дата освобождения)
свободы/по отбытию срока наказания.
Проживает по адресу _______________________________________________________
(указать фактический адрес проживания, в случае освобождения)
Адрес лица установлен ______________________________________________________
(дата установления, указать каким образом установлен
адрес и наименование органа, установивший адрес)
Потерпевшим(-ми) является(-ются):
1) ________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и дата рождения потерпевшего)
на момент преступления было _____________________________________________________;
(указать возраст потерпевшего на момент совершения преступления)
2) ________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и дата рождения потерпевшего)
на момент преступления было _____________________________________________________.
(указать возраст потерпевшего на момент совершения преступления)
По результатам изучения собранных материалов прихожу к заключению, что
_______________________________________________________подлежит учету (публикации
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
на геоинформационной системе Комитета), как лицо, привлеченное к ответственности за
совершение уголовного правонарушения против половой неприкосновенности
несовершеннолетних.
Прокурор отдела                                                 ___________
Согласовано:
Начальник отдела                                                 ___________
Начальник Управления                                           ___________

4. Үкімнің (қаулының) шығарылған күні "____"_________________ 20___ ж.
5. Сотталу/ тартылу ҚР ҚК бабы__________________________________________
6. Жазалау шарасы
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
7. Үкімнің (қаулының) заңды күшіне енген күні "____"____________________ 20____ ж.
8. Босатылды /____ /__ / "___"_______ 20___ ж.
Шешім қабылданды "___"______ 20___ ж. _________________________________________
(негізі, кіммен,
______________________________________________________________________________
шешім қашан қабылданды және оның мазмұны,шартты және
______________________________________________________________________________
өтелмеген мерзімге шартты-мерзімге босатылуы)
9. Босатылғаннан кейін кетті_____________________________________________________
(таңдалған мекен-жайы)
______________________________________________________________________________
10. Өзгертілген күн "____"_________________ 20___ ж.
11. Тұратын мекен-жайының адресі: ______________________________________________
(облыс, қала, аудан, ауыл, көше, үйдің нөмірі, егер жеке меншік үй болса, онда тек көше)
______________________________________________________________________________
12. Әкімшілік қадағалауға, пробациялық бақылауға қойылған күн "___"________ 20___ ж.
(қажеттінің астын сызу керек)
13. Қадағалау/бақылаудың мерзімі ________________________________________________
14. Қадағалау/бақылау мерзімін ұзарту ____________________________________________
15. Қадағалау/бақылаудан алып тастау күні "___"__________ 20___ ж.
16. Қадағалау/бақылаудан алып тастаудың себебі ___________________________________
Ішкі істер бөлімінің басшысы ____________________________________________________
______________________________________________________________________________
(органның атауы,тегі, қолы)
"____" ______________ 20 __ ж.
______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, Комитеттің аумақтық органы
қызметкерінің қолы)
"____" ______________ 20 __ ж.
(мөлшері 210х297, қалыңдығы 80гр./м2 кем емес)
Кәмелетке толмағандарға
жыныстық тиіспеушілікке қарсы
қылмыстық құқық
бұзушылықтар жасағаны үшін
қылмыстық жауаптылыққа
тартылған адамдарды есепке
алуды жүргізу және олар туралы
мәліметтерді жариялау
қағидаларына
3 қосымша
Нысан
Кәмелетке толмағандардың жыныстық қатынасына қол сұқпаушылыққа және олар туралы мәліметтерді жариялауға қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін, қылмыстық жауапкершілікке тартылған тұлғаларды есепке қоюдың негізділігі туралы ҚОРТЫНДЫ
________________________________________________________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________________________________________________________________________
(туған күні: күні, айы, жылы)
ЖСН №___________
ЖК № ________ _______жылғы
Мен ____________________________________________________________________________
(Комитет немесе Комитеттің аумақтық органы)
прокуроры ________________________________________________________________
(жауапты прокурордың лауазымы)
________________________________________________________________________________
(прокурордың аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)
анықтама істі тексердім:
________________________________________________________________________________
(прокурордың аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бұрын сотталған/сотталмаған, тартылған/тартылмаған_________________________________
(прокурордың аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________________________________________________________________________
сот болған күні, кім соттаған, сотталған бабы, жазалау шарасы)
________________________________________________________________________________
Жаза мерзімін санаудың басталған күні _______________.
(күнін көрсету).
_________________________ жылғы сот үкіміне сәйкес қылмыс жасалды. Қылмыстық
(қылмыстың жасалған күні)
құқық бұзушылық жеке/топта (____________________________________________________)
(сыбайлас қылмыс жасаушының аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)
жасалған, сол сәтте ол ______________________жаста болды.
(қылмыс жасаған сәттегі қылмыскердің жасын көрсету керек)
____________________________________________ сауалнамалық деректері тексерілді
(аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)
және ________________________________________________ мәліметтерімен дәлелденді.
(қылмыстық іс материалдары, құжаттар)
Жазасын өтеу мерзімі бойынша ____________________________________ босатылды.
(босатылған күні)
Қазір бас бостандығынан айыру орындарында/жазаның мерзімін өтеу бойынша ___________
_______________________________________________________мекен-жай бойынша тұрады.
(нақты тұратын мекен-жайын көрсету керек).
Тұлғаның мекен-жайы анықталды ____________________________________________
(анықталған күні)
________________________________________________________________________________
(қандай жағдаймен мекен-жайы анықталғанын көрсету керек және мекен-жайды анықтаған
органның атауы)
Жәбірленуші болып табылады:
1) ________________________________________________________________________
(жәбірленушінің аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайд) және туған күні)
қылмыс жасау сәтінде ______________________________________________________ болды.
(қылмыс жасау сәтіндегі жәбірленушінің жасын көрсету керек)
1) ________________________________________________________________________
(жәбірленушінің аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайд) және туған күні)
қылмыс жасау сәтінде _____________________________________________________ болды.
Жиналған материалдарды зерделеу нәтижесі бойынша қортынды жасаймын, яғни
_______________________________________________________________________кәмелетке
(аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)
толмағандардың жыныстық қатынасына қол сұқпаушылыққа қарсы қылмыстық құқық
бұзушылық жасағаны үшін жауапкершілікке тартылған тұлға ретінде Комитеттің
геоақпараттық жүйесінде жариялауға жатады.
Бөлім прокуроры ___________
Келісілді:
Бөлім бастығы ___________
Басқарма бастығы ___________