О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды"
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 15 марта 2017 года № 96. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2017 года № 15020. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК 02.06.2020 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11229, опубликованный 3 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 10 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему приказу.
2. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.

"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2017 жылғы 15 наурыздағы № 96 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 сәуірде № 15020 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 02.06.2020 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11229 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 10-қосымшалары осы бұйрықтың 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау Комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу және ресми жариялау үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра энергетики
Республики Казахстан
М. Досмухамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
___________ Д. Абаев
15 марта 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________Т. Сулейменов
16 марта 2017 года
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 15 марта 2017 года № 96
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента обращения на портал:
выдача лицензии и (или) приложения к лицензии – не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней;
переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии - в течение 3 (три) рабочих дней.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды либо мотивированный ответ об отказе в оказание государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің м.а.
М. Досмұхамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
___________ Д. Абаев
2017 жылғы 15 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________Т. Сүлейменов
2017 жылғы 16 наурыз
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 15 наурыздағы
№ 96 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
1-қосымша
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1- тарау. Жалпы ережелер
1. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2- тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
порталға жүгінген кезден бастап:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру - 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу - 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап, екі жұмыс күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша береді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) оның қосымшасын қайта ресімдеу, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады және сақталады.

7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатели).
Лицензионный сбор за выдачу лицензии, переоформление лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды осуществляется в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляет:
за выдачу лицензии - 50 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
за переоформление лицензии составляет 10% от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП.
Лицензионный сбор за выдачу и переоформление приложения к лицензии не взимается.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Оплата производится в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).
8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
на портал:
для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия квитанции об уплате в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия квитанции об уплате в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о лицензии, услугодатель получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруге, лицензияны және (немесе) қосымшаны қайта ресімдеуге лицензиялық алым 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 471-бабына сәйкес жүзеге асырылады және:
лицензия беруге – 50 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
лицензияны қайта ресімдеуге – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 10 %-ды құрайды, бірақ 4 АЕК-ден артық емес.
Лицензияға қосымшаны беруге және қайта ресімдеуге лицензиялық алым алынбайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Төлем екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮТШ) жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
порталға:
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін жеке тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ арқылы төлеуді есептемегенде, жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы түбіртектің электрондық көшірмесі.
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес, қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтердің электрондық нысаны;
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін жеке тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ арқылы төлеуді есептемегенде, жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы түбіртектің электрондық көшірмесі;
Жеке басын куәландыратын заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сәйкес келетін "электронды үкімет" шлюзінен алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
порталға – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) услугополучатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
3) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
4) наличие вступившего в законную силу приговора суда в отношении услугополучателя государственной услуги, запрещающего ему заниматься заявляемым видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг.
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі мыналар болып табылады:
1) субъектілердің осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынуы;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сай келмеуі;
3) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленбеуі;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қатысты өтініш білдірген қызмет түрлерімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салуы.
3- тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
2) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, тапсырылған шағымға жауапты алу орнымен мерзімі көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінгенде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының телефоны 1414, 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства – www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя – www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) портале.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица _____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них, может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо ___________ _____________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
(в случае наличия)                               Дата заполнения: "___"_____ 20__ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер
филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или подвида (ов) деятельности)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них, может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель ___________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
(в случае наличия)                               Дата заполнения: "__" ______ 20__ год
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Форма
Сведения
о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по
выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4 -тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Министрліктің - www.cerc.energo.gov.kz. интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) порталда.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтініші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің (лері) толық атауы көрсетілсін)
_______________________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______________
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруіңізді сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта __________________________________________
Телефондары ________________________________________________
Факс _______________________________________________________
Банк шоты __________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ____________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
_____ парақ қоса беріледі
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
Жеке тұлға __________ ____________________________________________
(қолы)      (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" ___________ ___________
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
______________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _______________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы,
қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _________________________________________________
Телефондары _______________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банк шоты _________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге
қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
Басшы ______________ ______________________________________________
(қолы)            (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _____________________________
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысандары

1. К деятельности по природоохранному проектированию, нормированию и (или)
экологическому аудиту для I категории хозяйственной и иной деятельности для физических
лиц:
1) Соответствующее высшее образование по профилю:
наименование специальности и квалификации ________________________________;
номер и дата выдачи диплома ______________________________________________;
место выдачи диплома ____________________________________________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _________________________;
номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов об
образовании, выданных зарубежными организациями образования
________________________________________________________.
2) Практический опыт работы в области охраны окружающей среды не менее трех
лет, в том числе в области природоохранного проектирования, нормирования не менее
одного года для деятельности по экологическому аудиту:
стаж работы в области охраны окружающей среды __________________________;
стаж работы в области природоохранного проектирования, нормирования:
____________________________________________________________________________;
место работы __________________________________________________________;
занимаемая должность __________________________________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и (или) номер и дата индивидуального
трудового договора _____________________________.
3) Аккредитованная специализированная лаборатория либо договор о выполнении
аналитических работ (услуг) организациями, имеющими аккредитованные лаборатории:
наличие собственной лаборатории ________________________________________;
номер и дата аттестата аккредитации ______________________________________;
область аккредитации ___________________________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации ___________________________________;
место выдачи аттестата аккредитации _____________________________________;
срок действия аттестата аккредитации _____________________________________.
В случае отсутствия собственной лаборатории:
договор о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими
аккредитованные лаборатории: ______________________________;
наименование организации, имеющей лабораторию _________________________;
номер и дата заключения договора ________________________________________;
номер и дата аттестата аккредитации ______________________________________;
область аккредитации ___________________________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации ___________________________________;
место выдачи аттестата аккредитации _____________________________________;
срок действия аттестата аккредитации _____________________________________.
4) Программный комплекс по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду:
наименование программного комплекса ___________________________________;
производитель программного комплекса ___________________________________.

1. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау және (немесе) экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін жеке тұлғаларға:
1) Бейіні бойынша тиісті жоғары білімі:
мамандықтың және біліктіліктің атауы _________________________;
дипломның нөмірі және берілген күні___________________________;
диплом берілген орны _________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы ______________________________.
шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және
нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген күні
__________________________________________________________________;
2) қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл оның ішінде, экологиялық аудит
жөніндегі қызмет үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау саласындағы практикалық
жұмыс тәжірибесі кемінде бір жыл:
қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс өтілі_____________________;
табиғатты қорғауды жобалау нормалау саласындағы жұмыс өтілі_________;
жұмыс орны ___________________________________________________;
атқаратын лауазымы _________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының
нөмірі және күні_________________.
3) Аккредиттелген мамандандырылған зертхана не аккредиттелген зертханалары бар
ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт:
өз зертханасының болуы _______________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні _______________________;
аккредиттеу саласы __________________________________________;
аттестатты берген орган ________________________________________;
аттестат берген орын____________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі ____________________;
Өз зертханасы болмаған жағдайда
1) зертханасы бар ұйымның атауы _________________________________;
шарттың нөмірі және жасалған күні_______________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ________________________;
аккредиттеу саласы __________________________________________;
аттестатты берген орган ______________________________;
аттестат берілген орын _____________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі___________________________.
2) Қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық
кешен: бағдарламалық кешеннің атауы ___________________________________;
бағдарламалық кешеннің өндірушісі _______________________________.

2. Для деятельности по природоохранному проектированию, нормированию и (или)
экологическому аудиту для I категории хозяйственной и иной деятельности для
юридических лиц:
1) Высшее образование (для руководителя):
наименование специальности и квалификации ______________________________;
номер и дата выдачи диплома ____________________________________________;
место выдачи диплома __________________________________________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _______________________;
номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов об
образовании, выданных зарубежными организациями образования __________________;
номер и дата приказа о принятии на работу в качестве руководителя и (или) номер и
дата индивидуального трудового договора _______________________________________.
2) Не менее двух специалистов, работающих в штате данного юридического лица,
имеющих соответствующее высшее образование по профилю с практическим опытом
работы в области охраны окружающей среды не менее трех лет:
фамилия, имя, отчество специалиста ______________________________________;
занимаемая должность: _________________________________________________;
стаж работы в области охраны окружающей среды: _________________________;
занимаемые должности _________________________________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и (или) номер и дата индивидуального
трудового договора __________________________________________________________;
наименование специальности и квалификации ____________________________;
номер и дата выдачи диплома __________________________________________;
место выдачи диплома ________________________________________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _____________________;
номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов об
образовании, выданных зарубежными организациями образования_________________.
Для экологического аудита: не менее двух экологических аудиторов, работающих в
штате данного юридического лица:
фамилия, имя, отчество экологического аудитора __________________________;
занимаемая должность: ________________________________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и (или) номер и дата индивидуального
трудового договора _________________________________;
номер и дата выдачи лицензии с указанием подвида деятельности (экологический
аудит) ______________________________________________.
3) Аккредитованная специализированная лаборатория либо договор о выполнении
аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории:
наличие собственной лаборатории _______________________________________;
номер и дата аттестата аккредитации _____________________________________;
область аккредитации __________________________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации __________________________________;
место выдачи аттестата аккредитации ____________________________________;
срок действия аттестата аккредитации ____________________________________.
В случае отсутствия собственной лаборатории:
наименование организации, имеющей лабораторию _________________________;
номер и дата заключения договора _______________________________________;
номер и дата аттестата аккредитации _____________________________________;
область аккредитации __________________________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации __________________________________;
место выдачи аттестата аккредитации ____________________________________;
срок действия аттестата аккредитации ____________________________________.
4) Программный комплекс по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду:
наименование программного комплекса __________________________________;
производитель программного комплекса __________________________________.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Форма
Заявление
физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии (нужное
подчеркнуть)
№_________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) _______________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
________________________________________________________________________________
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или)
________________________________________________________________________________
приложение(я) к лицензии)
на осуществление ________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) по
следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменение фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-
лицензиата _____________________________________________________;
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
наименования __________________________________________________________________;

2. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғатты қорғауды жобалау,
нормалау және экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін заңды тұлғаларға:
1) Жоғары білімі (басшы үшін):
мамандықтың және біліктіліктің атауы ____________________________;
дипломның нөмірі және берілген күні_____________________________;
диплом берілген орын___________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы_________________________________;
шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және
нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген
күні ____________________________________________________________;
басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке
еңбек шартының нөмірі және күні ____________________.
2) Осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін бейіні бойынша тиісті жоғары білімі,
қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар кем
дегенде екі маманның болуы:
атқаратын лауазымдары маманның тегі, аты, әкесінің аты ____________;
қоршаған ортаны қорғау саласындаға жұмыс өтілі ___________________;
лауазымы___________________________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек
шартының нөмірі және күні _____________;
мамандықтың және біліктіліктің атауы _____________________________;
дипломның нөмірі және берілген күні______________________________;
диплом берілген орын___________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы_________________________________.
шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және
нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген күні_____.
Экологиялық аудит үшін осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін кем дегенде екі эколог
аудитордың болуы:
эколог аудиторының тегі, аты, әкесінің аты _________________________;
атқаратын лауазымы ____________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек
шартының нөмірі және күні ________________________________;
қызметтің кіші түрі (экологиялық аудит) көрсетілген лицензияның берілген күні және нөмірі
__________________________________________.
3) Аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар
ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт:
өз зертханасының болуы ________________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ________________________;
аккредиттеу саласы______________________________________________;
аттестатты берген орган _________________________________________;
аттестат берілген орын ___________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі _____________________.
Өз зертханасы болмаған жағдайда:
зертханасы бар ұйымның атауы ___________________________________;
шарттың нөмірі және жасалған күні________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ________________________;
аккредиттеу саласы _____________________________________________;
аккредиттеу аттестатын берген орган ______________________________;
аттестат берілген жер ___________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі_____________________.
4) Қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешен:
бағдарламалық кешеннің атауы __________________________________;
бағдарламалық кешеннің өндірушісі _______________________________.
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ____________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын) қағаз тасығышта
___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай
(тиісті жолға Х қою қажет):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруі;
2) дара кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі;

3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
юридического адреса ____________________________________________________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" _________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов ___________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности _________________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности ______________________________;
на бумажном носителе _______ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица _____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них, может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
Физическое лицо ____________ ______________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
(в случае наличия)                               Дата заполнения: "___" _____ 20__ года
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Форма
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационным номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер
филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
_______________________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление _________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния __________________________________________________________________;
преобразования ___________________________________________________________;
присоединения ____________________________________________________________;
выделения ________________________________________________________________;
разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ______________________;

3) дара кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда,
лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін
рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей
оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда;
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ______________________ негіз(дер) бойынша
қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы ________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _______________________________________________
Телефондары _____________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банк шоты _______________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_______________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат(стационарлық үй-жайлар нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің
лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлық
қолтаңбамен куәландыруына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға ____________ _________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 5-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
жүзеге асыруға (қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, _____________ берілген, (лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) мынадай (тиісті жолға Х қою қажет):
1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу __________________________________________________________________________
қайта құру ______________________________________________________________________
қосылу _________________________________________________________________________
бөліп шығару ___________________________________________________________________
бөліну ___________________________________________ жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ___________________________________;

3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата __________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" __________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов ___________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
______________________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности ________________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности _____________________________
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица __________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ______________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________________
Факс __________________________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них, может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
Руководитель _______________ ______________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
(в случае наличия)                                     Дата заполнения: "__" _____ 20__
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 15 марта 2017 года № 96
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции"
Глава 1. Общие положения

3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ________________________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда,
лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін
рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы __________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін
немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей
оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда ____________________________________________________________________;
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі _____________________________________________;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _______________________________________
негіздер бойынша қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес
келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлық
қолтаңбамен куәландыруына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________ ____________________________________________
(қолы)       (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 15 наурыздағы
№ 96 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
2-қосымша
"Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента обращения на портал: выдача лицензии – не позднее 10 (десяти) рабочих дней;
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз согласно лимитам (квот) потребления озоноразрушающих веществ на период соответствующий год, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личным кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
Лицензионный сбор за выдачу лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции осуществляется в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и составляет:
за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей (далее - МРП).
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).

1. "Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
порталға жүгінген кезден бастап:лицензия беру - 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей;
Қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылданған кезден бастап екі жұмыс күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтылығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша береді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тиісті жылдық кезеңіне озонды бұзатын заттарды тұтыну лимиттерін (квоталарын) сәйкес озонды бұзатын заттарды және құрамында солардың өнімдері бар заттарды Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және осы елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі-ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сақталады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі.
Озонды бұзатын заттарды және құрамында солардың өнімдері бар заттарды Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және осы елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беруге лицензиялық алым 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексініңи 471-бабына сәйкес жүзеге асырылады және:
лицензия беруге - 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК), құрайды.
Төлем екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮТШ) жүзеге асырылуы мүмкін.

8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
на портал:
для получения лицензии:
заявление о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
заявление о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия квитанции об уплате в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия договора (контракта) об оказании посреднических услуг (в случае, если в качестве заявителя выступает посредник);
электронная копия сертификата соответствия или письменное уведомление изготовителя (производителя) о том, что произведенные им озоноразрушающие вещества и (или) продукция, содержащая озоноразрушающие вещества, отвечают требованиям документов, в соответствии с которым они изготавливаются;
электронная копия действующего страхового полиса страхования грузов либо иного документа, предусмотренного законодательством государства-члена Союза, подтверждающего обеспечение заявителем, осуществляющим ввоз озоноразрушающих веществ и (или) продукции, содержащей озоноразрушающие вещества, гарантий в случае причинения ущерба здоровью человека и окружающей среде;
в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении восстановления озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если восстановление будет осуществляться не заявителем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить восстановление озоноразрушающих веществ, установки, соответствующей установленным требованиям;
в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении уничтожения озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если уничтожение будет осуществляться не заявителем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить уничтожение озоноразрушающих веществ, установки для уничтожения, соответствующей технологиям уничтожения озоноразрушающих веществ, одобренным Решениями Сторон Монреальского протокола;
в случае ввоза озоноразрушающих веществ для использования в качестве сырья электронная копия письма заявителя, подтверждающее использование озоноразрушающих веществ исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ, либо копию договора (контракта) с организацией, которая будет использовать озоноразрушающие вещества исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ;
электронная копия сведений, подтверждающих, что перемещение озоноразрушающих веществ осуществляется в таре многократного использования, в случае, если законодательством государства-члена Союза установлен запрет на ввоз (вывоз) озоноразрушающих веществ в таре однократного использования.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

8. Жұмыс кестесі:
порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9) Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
порталға:
лицензия алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жеке түрлерін экспортқа шығаруға лицензия беру туралы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жеке түрлерін импортқа шығаруға лицензия беру туралы өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ЭҮТШ арқылы төлеуді есептемегенде түбіртектің электрондық көшірмесі;
делдалдық қызмет көрсету туралы (егер тапсырыс беруші ретінде делдал әрекет етсе) шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
әзірлеушінің (өндірушінің), ол шығарған озон қабатын бұзатын заттардың немесе оларды құрайтын өнімдердің оларға сәйкес әзірленетін құжаттардың талаптарына сәйкес келетіні туралы сәйкестік сертификатының және (немесе) жазбаша хабарламасының электрондық көшірмесі;
адамның денсаулығы мен қоршаған ортаға зиян келтіретін жағдайда, озон қабатын бұзатын заттардың және оларды құрайтын өнімдерді әкелуді жүзеге асыратын өтініш берушінің қолданыстағы сақтандыру полисінің немесе Одаққа мүше мемлекет заңнамасында көзделген өзге де кепілдіктерін қамтамасыз етуін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыру туралы (егер қалпына келтіруді өтініш беруші жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда белгіленген тиісті талаптарға сәйкес келетін қондырғының болуын растау;
кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыру туралы (қалпына келтіруді өтініш беруші жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда Монреаль хаттамасы Тараптарының шешімдерімен мақұлданған озон қабатын бұзатын заттарды жою технологияларына сай келетін қондырғының бар болуын растау;
озон қабатын бұзатын заттардың шикізат ретінде пайдалану үшін әкелу мақсатында озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде ғана пайдаланатынын растайтын өтініш берушінің электрондық хаты немесе озон қабатын бұзатын заттардың озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын ұйыммен шарттың электрондық көшірмесі;
егер Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында озон қабатын бұзатын заттардың бір рет пайдалану ыдысында әкелуге (әкетуге) тыйым салу белгіленген жағдайда озон қабатын бұзатын заттардың бірнеше рет пайдалану ыдысында тасымалданатынын растайтын мәліметтердың электрондық нысаны.
Жеке басын куәландыратын заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сәйкес келетін "электронды үкімет" шлюзінен алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
порталға – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении заявляемым видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю лицензию;
6) отсутствие квоты потребления озоноразрушающих веществ установленные уполномоченным органом в области охраны окружающей среды в соответствии с международными договорами Республикой Казахстан по веществам, разрушающим озоновый слой.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі мыналар болып табылады:
1) жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған;
2) лицензиялық алымның төленбеуі;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сай келмеуі;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қатысты өтініш білдірген қызмет түрлерімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға уақытша тыйым салуы;
6) Қазақстан Республикасының озон қабатын бұзатын заттар жөніндегі халықаралық шарттарына сәйкес қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган белгілейтін озонды бұзатын заттарды тұтыну квоталарының болмауы.
3- тарау . Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
2) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, тапсырылған шағымға жауапты алу орнымен мерзімі көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінгенде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланысорталығының телефоны 1414, 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены:
1) интернет-ресурсе Министерства - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя - www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) портале.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз на
территорию Республики Казахстан
из стран, не входящих в Таможенный
союз, и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти страны
озоноразрушающих веществ и
содержащей их продукции"
Форма
Заявление
о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ |
3. Тип лицензии
| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Должность
Телефон
Подпись, печать (в случае наличия), дата
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз на
территорию Республики Казахстан
из стран, не входящих в Таможенный
союз, и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти страны
озоноразрушающих веществ и
содержащей их продукции"
Форма
Заявление
о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4- тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Министрліктің - www.cerc.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) порталда.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414, 8 800 080 7777).
"Озонды бұзатын заттарды және
құрамында озонды бұзатын
заттар бар өнiмдердi Кеден
одағына кірмейтін
елдерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы елдерге әкетуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерін экспорттауға лицензия беру туралы өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
КК.АА.ЖЖЖЖ бастап
КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда|
3. Лицензия типі
| ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт №
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы
7. Жөнелту елі |
8. Сатушы ел |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық
құны
12. Шығарылған ел |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі (болған жағдайда) күні
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
"Озонды бұзатын заттарды және
құрамында озонды бұзатын
заттар бар өнiмдердi Кеден
одағына кірмейтін елдерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы елдерге әкетуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерін импорттауға лицензия беру туралы өтініш

1. Заявление №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ |
3. Тип лицензии
| ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя Фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Должность
Телефон
Подпись, печать (в случае наличия), дата
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение 3
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 15 марта 2017 года № 96
Приложение 3
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента обращения на портал:
выдача разрешения – в течение 10 (десяти) рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества либо мотивированный ответ об отказе в оказание государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭПЦ) уполномоченного лица услугодателя.

1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
КК.АА.ЖЖЖЖ бастап
КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда |
3. Лицензия типі
| ИМПОРТ
4. Келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатушы
7. Жөнелту елі |
8. Сатушы ел|
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық
құны
12. Шығарылған ел |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауар коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі (болған жағдайда) күні
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 15 наурыздағы
№ 96 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
3-қосымша
"Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында
озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау . Жалпы ережелер
1. "Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетики министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
порталға жүгінген кезден бастап:
рұқсат беру - 10 (он) жұмыс күні ішінде, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін - 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
Қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылданған кезден бастап екі жұмыс күніішінде ұсынылған құжаттардың толықтылығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша береді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат немесе осы стандарттың 10 тармағында көрсетілген негізде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электронды цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
на портал:
заявка на выдачу разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форму сведений с документами, подтверждающие наличие в штате заявителя не менее двух сотрудников – ответственных исполнителей, имеющих соответствующее высшее образование и стаж работы по специальности не менее трех лет или соответствующее среднее специальное образование и стаж работы по специальности не менее пяти лет по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
порталға:
озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім берушінің штатында кем дегенде екі қызметкердің – сәйкес жоғарғы білімі және мамандық бойынша үш жылдан кем емес жұмыс өтілі бар немесе сәйкес орта білімі және мамандық бойынша бес жылдан кем емес жұмыс өтілі бар жауапты орындаушылардың болуын растайтын құжаттарымен бірге мәліметтер нысаны;
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерлікті мемлекетті тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет"шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден алады;
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
порталда – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама жіберіледі.
10.Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз:
1) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) қызмет көрсетуге қажетті қызметті алушының және (немесе) берілген материалдар, объектілер, ақпараттар мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының құқықтық нормалық актілерінің талаптарына сәйкес келмеуі;

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя - www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) на портале.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения
на производство работ с
использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж,
обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества"
Форма
ЗАЯВКА
на выдачу разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества
________________________________________________________________________________
(наименование организации-заявителя или фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
индивидуального предпринимателя)
________________________________________________________________________________
(юридический адрес организации или адрес проживания заявителя)
контактные телефоны, факс _______________________________________________________
Заявляет о производстве работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт,
монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества
_________________________________________
Число специалистов, задействованных в техническом обслуживании
__________________________________________________________________
Число специалистов, прошедших профессиональную подготовку по работе с
озоноразрушающими веществами _____________________________________
Деятельность
Укажите вид деятельности, характерный для компании:
Производство холодильного оборудования
Сборка/установка холодильного оборудования
Продажа
Ремонт и техническое обслуживание холодильного оборудования
Прочее
________________________________________________________________________________
К заявке прилагаются следующие документы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
Руководитель
предприятия __________________ __________________________________________________
(личная подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия))
" " 20 __ год.
Место печати (в случае наличия)
Приложение 2
стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения
на производство работ с
использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж,
обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества"
Форма
Сведения
о соответствии заявителя требованиям для получения разрешения на производство
работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4- тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Министрліктің - www.cerc.energo.gov.kz интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) порталда.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Озонды бұзатын заттарды
пайдалана отырып, жұмыстар
жүргізуге, құрамында
озонды бұзатын заттар бар
жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды
бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге
рұқсат беруге
ӨТІНІМ
________________________________________________________________________________
(өтініш беруші ұйымның атауы немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
________________________________________________________________________________
(өтініш беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе өтініш берушінің тұрғылықты мекенжайы)
байланыс телефондары, факс ______________________________________________________
Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізу, құрамында озон
қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеу, монтаждау, оларға қызмет көрсету туралы мәлімдейді
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Техникалық қызмет көрсетуге тартылған мамандар саны ______________________________.
Озон қабатын бұзатын заттармен жұмыс істеу бойынша кәсіптік даярлаудан өткен мамандар саны
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қызметі
Компанияға тән қызметтің түрін көрсетіңіз:
Тоңазытқыш жабдықты шығару
Тоңазытқыш жабдықты жинақтау/орнату
Сату
Тоңазытқыш жабдықты жөндеу және оған техникалық қызмет көрсету
Басқалар
__________________________________________________________
Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Кәсіпорын басшысы
____________ _______________________ ________________________
(жеке қолы) мөрдің орны (болған жағдайда) (тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
Өтінімді тіркеу күні 20 __ жылғы "___" _____________.
"Озонды бұзатын заттарды
пайдалана отырып, жұмыстар
жүргізуге, құрамында
озонды бұзатын заттар бар
жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықты жөндеуге, монтаждауға, оған қызмет көрсетуге рұқсат алу үшін талаптарға өтініш берушінің сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны

1. Технический паспорт оборудования по переработке и извлечению
озоноразрушающих веществ:
1) наименование оборудования;
2) модель (марка) оборудования;
3) краткое описание функций;
2. Производственно-техническая база:
1) номер и дата договора купли/продажи аренды производственных помещений;
2) с кем заключен договор (наименование юридического/физического лица);
3) местонахождение (адрес).
3. Служба, обеспечивающая эксплуатацию, техническое обслуживание оборудования,
учет и перевозку озоноразрушающих веществ:
1) наименование документа;
2) дата выдачи документа.
4. Страховой полис по обязательному экологическому страхованию:
1) номер и дата выдачи страхового полиса;
2) наименование страховщика;
3) наименование страхователя;
4) срок действия страхового полиса.
5. Персонал:
1) фамилия, имя, отчество (в случае наличия) сотрудников;
2) наименование специализации и квалификации;
3) номер и дата выдачи диплома/аттестата;
4) наименование учебного заведения, выдавшего диплом/аттестат;
5) номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов об
образовании, выданных зарубежными организациями образования;
6) стаж работы по специальности;
7) номер и дата выдачи сертификата/удостоверения;
8) наименование организации, выдавшей сертификат/удостоверение.
Приложение 4
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 15 марта 2017 года № 96
Приложение 4
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача экологических разрешений для объектов I категории"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача экологических разрешений для объектов I категории" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателей;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателям, а также при обращении на портал:
выдача разрешения - не более 2 (два) месяцев;
переоформление разрешения - в течение 1 (один) месяца;
Услугодатель в течение пятнадцати календарных дней со дня регистрации пакета документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ с обоснованием причин отклонения.

1. Озон қабатын бұзатын заттарды қайта өңдеу және алу жөніндегі жабдықтың техникалық паспорты:
1) жабдықтың атауы;
2) жабдықтың моделі (маркасы);
3) функциялардың қысқаша сипаттамасы.
2. Өндірістік-техникалық базасы:
1) өндірістік үй-жайларды сатып алу/сату, жалға алу шартының нөмірі және күні;
2) кіммен шарт жасасқан (заңды/жеке тұлғаның атауы);
3) орналасқан жері (мекенжайы).
3. Жабдықтарды пайдалануды, оларға техникалық қызмет көрсетуді, озон қабатын бұзатын заттарды есепке алуды және тасымалдауды қамтамасыз ететін қызмет:
1) құжаттың атауы;
2) құжаттың берілген күні.
4. Міндетті экологиялық сақтандыру жөніндегі сақтандыру полисі:
1) сақтандыру полисінің нөмірі және берілген күні;
2) сақтанушының атауы;
3) сақтандырушының атауы;
4) сақтандыру полисінің қолданылу мерзімі.
5. Қызметкерлер:
1) қызметкердің Т.А.Ә.
2) мамандануы мен біліктілігінің атауы;
3) диплом/аттестат нөмірі және берілген күні;
4) диплом/аттестат берген оқу орнының атауы;
5) шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген күні;
6) мамандығы бойынша жұмыс өтілі;
7) сертификат/куәлік нөмірі және берілген күні;
8) сертификат/куәлік берген ұйымның атауы.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 15 наурыздағы
№ 96 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
4-қосымша
"І санаттағы объектілер үшін экологиялық рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1- тарау. Жалпы ережелер
1. "І санаттағы объектілер үшін экологиялық рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті және оның аумақтықбөлімшелерікөрсетеді(бұдан әрі – қызмет көрсетуші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушілердің кеңсесі;
2) www.egov.kz,www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2- тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
рұқсат беру - 2 (екі) айдан аспайды;
рұқсатты қайта ресімдеу - 1 (бір) ай ішінде;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап, күнтізбелік он бес күннің ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша береді.

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем - 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: для разрешения, переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории – электронная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
для получения разрешения:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
заключение экологической экспертизы на проекты нормативов эмиссий;
план мероприятий по охране окружающей среды.
для переоформления разрешения:
заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
на портал:
для получения разрешения:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия заключения государственной экологической экспертизы на проекты нормативов эмиссий (в случае отсутствия сведений в информационной системе);
электронная копия плана мероприятий по охране окружающей среды;
для переоформления разрешения:
заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
Сведения документов, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о разрешении, заключениях государственной экологической и санитарно-эпидемиологической экспертизы на проект намечаемой деятельности с разделом по оценке воздействия на окружающую среду и на проект нормативов эмиссий, содержащий технические удельные нормативы эмиссии услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі – І санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу, рұқсат беру не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны:
І санаттағы объектілер үшін қоршаған орта эмиссияларына рұқсаттар, рұқсаттарды қайта рәсімдеу үшін – электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қағаз түрінде жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолы (бұдан әрі - ЭЦҚ)қойылған электрондық құжаттар нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
Өтінішті қабылдау және мемлекеттіккөрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін белгіленген.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
рұқсаттар алу үшін:
І санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
нормативтік эмиссия жобаларына экологиялық сараптама қорытындысы;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары.
рұқсаттарды қайта рәсімдеу үшін:
І санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
порталға:
рұқсат алу үшін:
І санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
нормативтік эмиссия жобаларына мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының электрондық көшірмесі;
қоршаған орта қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарының электрондық көшірмесі;
рұқсаттарды қайта рәсімдеу үшін:
І санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қайта рәсімдеу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
Жеке басты куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, рұқсат туралы, қоса тіркелетін қоршаған ортаға әсерін бағалау бойынша бөлімі бар көзделген қызмет жобасына және техникалық үлестік нормативтері қамтылған эмиссия нормативтерінің жобасына мемлекеттік экологиялық және санитариялық-эпидемиологиялық сараптама қорытындылары құжаттарының мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде
егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, оның тіркелгені туралы көшірмесіндегі белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
порталға – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) несоответствие запрашиваемых условий природопользования требованиям, указанным в статье 73 Экологического Кодекса Республики Казахстан;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.

10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі мыналар болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) қызмет көрсетуге қажетті қызметті алушының және (немесе) берілген материалдар, объектілер, ақпараттар мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының құқықтық нормалық актілерінің талаптарына сәйкес келмеуі;
3) табиғат пайдаланудың шарттарының Қазақстан Республикасы Экологиялық Кодексінің 73-бабында көрсетілген сұратылып отырған талаптарға сай келмеуі.
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрлікке осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс нөмірі;
2) заңды тұлға - атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушының қол қоюы керек.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, тапсырылған шағымға жауапты алу орнымен мерзімі көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарастыру нәтижелері бойынша дәлелді жауап қызмет алушыға пошта байланысыарқылы жіберіледі не көсетілетін қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет - ресурсах:
1) Министерства - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Услугодателя - www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Разграничение предоставления услугодателем государственной услуги устанавливается приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 23 июля 2009 года № 143-Ө "О распределении объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, и для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями".
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средствам "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 580058, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача экологических разрешений
для объектов I категории"
Форма
Наименование государственного органа
Заявка
на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду
для объектов I категории
________________________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания физического лица)

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kzинтернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Министрліктің - www.cerc.energo.gov.kz. интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) порталда.
14. Көрсетілетін қызметті берушімен мемлекеттік қызметті беруді шектеу Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау Министрінің 2009 жылғы 23 шілдедегі № 143-Ө "Мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттар беру үшін I санат объектілерін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу бөлу туралы" бұйрығымен белгіленеді.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"І санаттағы объектілер үшін
экологиялық рұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның атауы
I санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу өтінімі
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(өтініш иесі-ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның мекенжайы)

1. Общая информация
Контактные телефоны, факс _________________________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается заявка
________________________________________________________________________________
категория природопользователя (класс опасности производственного объекта)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Данные о месторасположении промышленных площадок, на которых
находятся источники загрязнения окружающей среды производственного
объекта:
Таблица 1. Данные о месторасположении промышленных площадок
Номер промышленной площадки
Наименование промышленной площадки
Область
Район, населенный пункт
Координаты, градус, минут, секунд
Занимаемая территория, га
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7
3. Запрашиваемые лимиты объемов выбросов (сбросов) загрязняющих веществ и размещаемых отходов (серы) по годам:
Таблица 2. Лимиты выбросов загрязняющих веществ
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы выбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемые лимиты выбросов загрязняющих веществ в атмосферу
Фактические выбросы за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Таблица 3. Лимиты сбросов загрязняющих веществ
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы сбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемые лимиты сбросов загрязняющих веществ
Фактический объем сбросов за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по водовыпускам:
По водовыпуску 1
По водовыпуску 2 и т.д.
Таблица 4. Лимиты на размещение отходов производства и потребления
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы отходов
Запрашиваемые лимиты отходов
Фактические объемы размещения (хранения) отходов за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Таблица 5. Лимиты на размещение серы
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы серы
Запрашиваемые лимиты серы
Фактические объемы размещения серы за год, предшествующий заявке
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Предлагаемые природопользователем условия природопользования:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Настоящим удостоверяем, что эмиссии в окружающую среду будут соответствовать
описанным в настоящей заявке.

1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефоны, факс _________________________________________________________
Өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы _________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушының санаты (өндірістік объектінің қауіптілік сыныбы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Өндіріс объектісінің қоршаған ортаны ластау кезідері тұратын өнеркәсіп алаңдарының
орналасқан жері туралы деректер:
1-кесте. Өнеркәсіптік алаңдардың орналасқан жері туралы мәліметтер
Өнеркәсіптік алаңның нөмірі
Өнеркәсіптік алаңның атауы
Облысы
Ауданы, елді мекені
Координаттары градус, минута, секунда
Алып жатқан аумағы, гектар
ендік
бойлық
1
2
3
4
5
6
7
3. Жылдар бойынша ластаушы заттардың шығарындылары, (төгінділерді) және
орналастырылатын қалдықтары (күкірт) көлемінің сұратылатын лимиттері.
2-Кесте. Ластаушы заттар шығарындыларының лимиттері
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысың нөмері және берілген күні
Ластаушы заттар шығарындыларының нормативтік көлемі
Ластаушы заттардың шығарындыларының сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі шығарындылар көлемі
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__жылға
барлығы, олардың ішінде алаңдар бойынша:
1-алаң
2-алаң және т. б.
3-кесте. Ластаушы заттар төгінділерінің лимиттері
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының нөмері және берілген күні
Ластаушы заттар төгінділерінің нормативтік көлемі
Ластаушы заттардың төгінділерінің сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі төгінділер көлемі
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__жылға
барлығы, олардың ішінде су шығарымдары бойынша:
1-су шығарымы бойынша
2-су шығарымы бойынша және т.б.
4-кесте. Өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру лимиттері
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының атауы
Мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысының нөмері
және берілген күні
Қалдықтардың нормативтік көлемі
Қалдықтардың сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы қалдықтарды орналастырудың іс жүзіндегі көлемдері
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__жылға
1
2
3
4
5
Барлығы, олардың ішінде алаңдар бойынша:
1-алаң
2 -алаң және т. б.
5-кесте. Күкірт орналастыруға арналған лимиттер
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының нөмері және берілген күні
Күкірттің нормативтік көлемі
Күкірттің сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі күкірт орналастыру көлемдері
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__жылға
барлығы, олардың ішінде алаңдар бойынша:
1-алаң
2 -алаң және т. б.
Табиғат пайдаланушылар ұсынатын табиғат пайдалану шарттары:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қоршаған ортаға эмиссиялар осы өтінімде көрсетілгендерге сәйкес болатындығын растаймыз.

4. К заявке прилагаются следующие документы:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Уполномоченное
(физическое лицо) ________________ _________________________________________
(личная подпись)                   (расшифровка подписи)
Место печати
" " 20 __ год
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача экологических разрешений
для объектов I категории"
Форма
Заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую
среду для объектов I категории
(в случаях изменения наименования или организационно-правовой формы,
реорганизации природопользователя)
Прошу Вас переоформить разрешение на эмиссии в окружающую среду с
________________________________________________________________________________
(наименование юридического или физического лица, на которое была оформлено
разрешение)
на______________________________________________________________________________
(наименование измененного юридического или физического лица)
№ разрешения ________________ выданное (кем) _____________________________________
на______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(юридический адрес организации заявителя или адрес проживания физического лица)
Категория природопользователя (класс опасности производственного объекта)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
________________________________________________________________________________
К заявке прилагаются следующие документы:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Уполномоченное
(физическое лицо) ______________ ___________________________________________
(личная подпись)             (расшифровка подписи)
Место печати
Приложение 5
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 15 марта 2017 года № 96
Приложение 5
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов I категории"
Глава 1. Общие положения

4. Өтінімге мынадай құжаттар ұсынылады:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңмен корғалатын ақпараттық жүйелер қамтитын кұпия мәліметтерді қолдануға келісемін
Уәкілетті
(жеке тұлға) _____________________ ____________________________
(жеке қолы)            (қолын ашып жазу)
Мөр орны
20___ жыл ____ " "
"І санаттағы объектілер үшін
экологиялықрұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
І санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу өтінімі
(табиғат пайдаланушының атауы немесе ұйымдық-құқықтық
нысаны өзгерген, қайта құрылған жағдайда)
Сізден Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеуді сұраймын
________________________________________________________________________________
(рұқсат рәсімделген жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның ауыстырылған атауы)
Берілген рұқсат №
(кіммен) ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(өтініш иесінің-ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұратын мекенжайы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушы санаты ( өндірістік объектінің қауіптілік сыныбы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
________________________________________________________________________________
Өтінімге мынадай құжаттар ұсынылады:
________________________________________________________________________________
Заңмен қорғалатын ақпараттық жүйелер қамтитын құпия мәліметтерді қолдануға келісемін
Уәкілетті
(жеке тұлға) ________________ ______________________
(жеке қолы)             (қолын ашып жазу)
Мөр орны
20___ жыл ____ "
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 27 сәуірдегі
№ 185 бұйрығына
5-қосымша
"I санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов I категории" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства и его территориальными подразделениями (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
выдача заключения государственной экологической экспертизы - не более 2 (два) месяцев;
выдача повторного заключения государственной экологической экспертизы - не более 1 (один) месяца;
предварительная экспертиза - не более 5 (пять) рабочих дней;
Услугодатель в течение пяти рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - заключение государственной экологической экспертизы с выводом "согласовывается/не согласовывается" по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭПЦ) уполномоченного лица услугодателя.

1. "I санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы - 2 (екі) айдан аспай беріледі;
қайталама ресімдеу мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы - 1 (бір) айдан аспай беріледі;
алдын ала сараптама – 5 (бес) жұмыс күнінен аспай;
Қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылданған кезден бастап бес жұмыс күн аралығында ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталса көрсетілетін қызмет беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша түрінде береді.
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты –20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "келісіледі/келісілмейді" деген тұжырыммен мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысы немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер және жағдайлар бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электронды және (немесе) қағаз түрінде.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін қағаз түрінде алуға өтініш жасаған жағдайда, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі электронды түрде ресімделіп, қағазғабасып шығарылады және қызмет көрсетушінің уәкілетті адамының қолы және мөріменкуәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтанбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жолданады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
заявка на проведение государственной экологической экспертизы, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги:
в случае предпроектной и проектной документации намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами оценки воздействия на окружающую среду (далее – ОВОС), оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования с предоставлением:
результатов учета общественного мнения;
материалов, подтверждающих публикацию заявки в средствах массовой информации (далее – СМИ);
электронной версии проекта;
в случае проектов нормативов эмиссий с предоставлением:
проекта нормативов эмиссий с приложением электронной версии проекта;
в случае проекта нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду:
материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ;
в случае проекта естественно-научных обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий, упразднению государственных природных заказников и государственных заповедных зон республиканского значения и уменьшению:
материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ.
в случае технико-экономические обоснования по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий, упразднению государственных природных заказников и государственных заповедных зон республиканского значения и уменьшению их территории с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования:
результатов учета общественного мнения;
материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ;
электронной версии проекта;
в случае биологических обоснований на добычу и использование ресурсов растительного и животного мира:
материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ.
в случае проектов генеральных планов застройки (развития) городов и территорий, в том числе территорий специальных экономических зон и территорий с особым режимом ведения хозяйственной деятельности, с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования:
результатов учета общественного мнения;
материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ;
электронной версии проекта;
в случае материалов обследования территорий, обосновывающие отнесение этих территорий к зонам экологического бедствия или чрезвычайной экологической ситуации с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования:
результатов учета общественного мнения;
материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ;
заключений уполномоченных государственных органов в области здравоохранения, науки и научно-технической деятельности и образования;
электронной версии проекта.
в случае проектов хозяйственной деятельности, которая может оказывать воздействие на окружающую среду сопредельных государств или для осуществления которой необходимо использование общих с сопредельными государствами природных объектов либо которая затрагивает интересы сопредельных государств, в том числе по комплексу "Байконур", определенные международными договорами Республики Казахстан с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования:
результатов учета общественного мнения;
материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ;
электронной версии проекта.
на портал:
заявка на проведение государственной экологической экспертизы, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:
в случае предпроектной и проектной документации намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами ОВОС, оформленные в виде электронного документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования, удостоверенного ЭЦП услугополучателя в следующем составе:
электронная копия результатов учета общественного мнения;
электронная копия материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ;
в случае проектов нормативов эмиссий с предоставлением:
проекта нормативов эмиссий в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
в случае проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:
электронной копии материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ;
в случае проектов естественно-научных обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий, упразднению государственных природных заказников и государственных заповедных зон республиканского значения и уменьшению в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:
электронной копии материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ;
в случае технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий, упразднению государственных природных заказников и государственных заповедных зон республиканского значения и уменьшению их территории с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде электронного документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:
электронной копии результатов учета общественного мнения;
электронной копии материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ в форме электронной копии документа;
в случае биологических обоснований на добычу и использование ресурсов животного и растительного мира в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:
электронная копия материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ;
в случае проектов генеральных планов застройки (развития) городов и территорий, в том числе территорий специальных экономических зон и с особым режимом ведения хозяйственной деятельности, с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде электронного документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:
электронная копия результатов учета общественного мнения;
электронная копия материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ;
в случае материалов обследования территорий, обосновывающие отнесение этих территорий к зонам экологического бедствия или чрезвычайной экологической ситуации с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде электронного документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования, удостоверенного ЭЦП услугополучателя с предоставлением:
электронной копии результатов учета общественного мнения;
электронной копии материалов, подтверждающих публикацию заявки в СМИ;
электронных копий заключений уполномоченных государственных органов в области здравоохранения, науки и научно-технической деятельности и образования.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатели получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініш қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2) портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтінім жасаса, өтініш қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
мемлекеттік қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу жөнінде өтінім;
егер әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін құжат түрінде рәсімделген, қоршаған ортаға әсерін бақылау (бұдан әрі-ҚОӘБ)материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы мыналармен бірге:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
өтінімді бұқаралық ақпарат құралдарында (бұдан әрі БАҚ) жарияланғанын растайтын материалдар;
жобаның электрондық нұсқасын ұсынып;
эмиссиялар нормативтерiнiң жобалары болған жағдайда мыналармен бірге:
электрондық нұсқасымен қоса эмиссиялар нормативтерi жобасы;
iске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсерлерге әкеп соғуы мүмкiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттардың жобалары, келесі құрамда:
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдар;
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту, республикалық маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалдар мен мемлекеттік қорық аймақтарын тарату және оларды кішірейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми негіздемелердің жобалары:
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдар;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту, республикалық маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалдар мен мемлекеттік қорық аймақтарын тарату және олардың аумақтарын кішірейту жөніндегі техникалық-экономикалық негіздемелердің жобалары:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдар;
жобаның электрондық нұсқасы;
өсімдіктер мен жануарлар дүниесi ресурстарын алу мен пайдалануға арналған биологиялық негiздемелер:
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдар;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге қалалар мен аумақтарды, оның iшiнде арнайы экономикалық аймақтар аумақтарын және шаруашылық қызметін жүргiзудiң айрықша режимiндегi аумақтарды салудың (дамытудың) бас жоспарларының жобалары:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдар;
жобаның электрондық нұсқасы;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге осы аумақтарды экологиялық зілзала немесе төтенше экологиялық жағдай аймақтарына жатқызуды негiздейтiн аумақтарды зерттеу материалдары:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдар;
денсаулық сақтау, ғылым және ғылыми-техникалық қызмет және білім беру салаларындағы уәкілетті мемлекеттік органдардың қорытындылары;
жобаның электрондық нұсқасы;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге шектес мемлекеттердiң қоршаған ортасына әсер етуi мүмкiн немесе оны жүзеге асыру үшiн шектес мемлекеттермен ортақ табиғи объектілерді пайдалану қажет болатын не шектес мемлекеттердiң Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында айқындалған, оның ішінде "Байқоңыр" кешені бойынша мүдделерiн қозғайтын шаруашылық қызмет жобалары:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдар;
жобаның электрондық нұсқасы.
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу жөнінде өтінім;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттамасы, келесі құрамда:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижесінің электронды көшірмесі;
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдардың электронды көшірмесі;
эмиссиялар нормативтерiнiң жобалары мыналармен бірге:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі эмиссиялар нормативтерi жобасы;
iске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсерлерге әкеп соғуы мүмкiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттардың көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі жобалары:
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдардың электронды көшірмесі;
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту, республикалық маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалдар мен мемлекеттік қорық аймақтарын тарату және олардың аумақтарын кішірейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми негіздемелердің көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі жобалары:
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдардың электронды көшірмесі;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту, республикалық маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалдар мен мемлекеттік қорық аймақтарын тарату және олардың аумақтарын кішірейту жөніндегі техникалық-экономикалық негіздемелердің көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі жобалары:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижесінің электронды көшірмесі;
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдардың электронды көшірмесі;
өсімдіктер мен жануарлар дүниесi ресурстарын алу мен пайдалануға арналған көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі биологиялық негiздемелер, келесі құрамда:
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдардың электронды көшірмесі;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге қалалар мен аумақтарды, оның iшiнде арнайы экономикалық аймақтар аумақтарын және шаруашылық қызметін жүргiзудiң айрықша режимiндегi аумақтарды салудың (дамытудың) бас жоспарларының көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі жобалары:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижесінің электронды көшірмесі;
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдардың электронды көшірмесі;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге осы аумақтарды экологиялық зілзала немесе төтенше экологиялық жағдай аймақтарына жатқызуды негiздейтiн аумақтарды зерттеу көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі материалдары мыналармен бірге:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижесінің электронды көшірмесі;
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдардың электронды көшірмесі;
денсаулық сақтау, ғылым және ғылыми-техникалық қызмет және білім беру салаларындағы уәкілетті мемлекеттік органдардың қорытындыларының электронды көшірмелері;
Жеке басын куәландыратын заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сәйкес келетін "электронды үкімет" шлюзінен алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметті алушыдан ақпараттық жүйелерге қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
Көрсетілетін қызметті берушіге – өтініш қағаз тасымалдағышта қабылданғанын растайтын құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетілуімен кеңседе тіркелгені туралы оның көшірмесіне белгі соғу болып табылады;
порталға – "жеке кабинетке" мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салу қабылданғаны туралы мәртебе жолданады.

10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности, представленных услугополучателем документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них, требуемых для получения государственной услуги в соответствии с пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Экологическим законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тартудың негіздері:
1) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9 тармағына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) қызмет көрсетуге қажетті қызметті алушының және (немесе) берілген материалдар, объектілер, ақпараттар мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының Экологиялық заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі;
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
5) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
6) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, тапсырылған шағымға жауапты алу орнымен мерзімі көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінгенде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланысорталығының телефоны 1414, 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет - ресурсах:
1) Министерства - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Услугодателя - www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Разграничение предоставления услугодателем государственной услуги устанавливается приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 23 июля 2009 года № 143-Ө "О распределении объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, и для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями".
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средствам "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 580058, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для
объектов I категории"
Форма
Заявитель (наименование организации)
Заключение государственной экологической экспертизы
на _______________________________________________________________________
(наименование проекта, документа)
Материалы разработаны ____________________________________________________
(полное наименование проектной организации-разработчика)
Заказчик материалов проекта ________________________________________________
(полное название организации-заказчика, адрес)
На рассмотрение государственной экологической экспертизы представлены:
________________________________________________________________________________
(наименование проектной документации, перечисление комплектности представленных
материалов, других документов)
Материалы поступили на рассмотрение __________________ 20__ года
(дата, номер входящей регистрации)
Общие сведения
Краткая характеристика физико-географических условий района размещения объекта
экспертизы, фонового состояния окружающей среды, основных технических,
технологических решений, в том числе описание технологического процесса, оказывающего
отрицательное воздействие на окружающую среду, рассмотрение альтернативных вариантов
в сравнении с лучшими аналогами современных технологий.
Оценка воздействия намечаемой деятельности
на окружающую среду (ОВОС)
Полная характеристика воздействия объекта на воздушную среду, поверхностные и
подземные воды, земельные ресурсы, растительный и животный мир, недра, физических
воздействий, возможность и вероятность аварийных ситуаций, экологических рисков.
При рассмотрении архитектурно-планировочной документации, схем развития
инженерной инфраструктуры населенных пунктов, проектов на реконструкцию
(расширение) действующих предприятий все показатели в части воздействия на
окружающую природную среду даются по состоянию, как на существующее положение, так
и на расчетный срок.
Вывод
Результатом осуществления государственной экологической экспертизы является
заключение с выводом "согласовывается/не согласовывается".
Руководитель экспертного подразделения
уполномоченного органа _________________ _______________________
подпись фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель экспертного подразделения
территориального подразделения
уполномоченного органа __________ ______________________________
подпись фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для
объектов I категории"
Форма
В ___________________________________________
(полное наименование государственного органа)
от _________________________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ______________________________________
(индекс, город, район, область, улица,
№ дома, телефон)
Реквизиты заявителя _________________________
(№ свидетельства о государственной регистрации
юридического лица/физического лица БИН, ИИН)
Заявка на проведение государственной экологической экспертизы
Прошу провести государственную экологическую экспертизу на проект
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(указать полное наименование проекта)
Перечень прилагаемых документов:
__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Руководитель___________ ___________________________________________________
подпись             фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"___" ____________ 20___год
Приложение 6
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 15 марта 2017 года № 96
Приложение 6
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий"
Глава 1. Общие положения

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Министрліктің - www.cerc.energo.gov.kz. интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
14. Көрсетілетін қызметті берушімен мемлекеттік қызметті беруді шектеу Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау Министрінің 2009 жылғы 23 шілдедегі № 143-Ө "Мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттар беру үшін I санат объектілерін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу бөлу туралы" бұйрығымен белгіленеді.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"I санаттағы объектілерге
мемлекеттік экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Өтініш иесі (ұйымның атауы)
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы
________________________________________________________________________________
(құжаттың, жобаның атауы)
Материалдар әзірленген ___________________________________________________________
(әзірлеуші жоба ұйымының толық атауы)
Жоба материалдарына тапсырыс беруші _____________________________________________
(тапсырыс беруші ұйымның толық атауы, мекен жайы)
Мемлекеттік экологиялық сараптамаға қарастыруға ұсынылды:
________________________________________________________________________________
(жобалық құжаттаманың атауы, ұсынылып отырған басқа құжаттар, материалдардың
толықтығын атау)
Материалдар қарастыруға келіп түсті ________________________________ 20__ жылы
(күні, тіркеудің кіріс нөмері)
Жалпы мәліметтер
Сараптама объектісінің орналасу ауданының физикалық-географиялық жағдайының,
қоршаған ортаның фондық жағдайы, негізгі техникалық, технологиялық шешімдер қысқаша
сипаттамасы, соның ішінде қоршаған ортаға теріс әсерін тигізетін технологиялық процестерді
сипаттау заманауи технологиялардың үздік аналогтарымен салыстырып балама түрлерін қарау.
Межеленіп отырған қызметтің қоршаған ортаға әсерін бағалау (ҚОӘБ)
Объектінің ауа ортасына, жерасты және жерүсті суларына, жер ресурстарына, жануар
және өсімдік дүниесіне, жер қойнауына әсер етуінің,физикалық әсер етуінің жалпы
сипаттамасы, экологиялық қауіп-қатер, апаттық жағдайлар болуы және мүмкіндігі, ықтималдығы.
Сәулеттік-жобалық құжаттамаларды, елді мекендердегі инженерлікинфрақұрылымның
даму сызбасы, қолданыстағы кәсіпорындардың реконструкциялау (кеңейту) жобаларын
қарастыру кезінде қоршаған ортаға әсер ету бөлігінде барлық көрсеткіштер сол жағдайға,
сондай-ақ есептік мерзімге беріледі.
Тұжырымдама
Мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізудің нәтижесі"келісілді/келісілмеді"
тұжырымдамасымен қорытынды болып табылады.
Уәкілетті органның сараптамалық
Бөлімшесінің басшысы___________________________________________________
қолы, аты, тегі, жөні (болған жағдайда)
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі
сараптамалық бөлімшесінің басшысы_______________________________________
қолы, аты, тегі, жөні (болған жағдайда)
"I санаттағы объектілерге
мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Қайда __________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
Кімнен____________________________________
(өтініш иесінің толық атауы)
мекен жайы _______________________________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше,
үй нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректемелері_________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның
мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі,
__________________________________
(БСН,ЖСН)
Мемлекеттік сараптаманы жүргізуге өтінім
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
жобаға _________________________________________________________________________
(жобаның толық атауын көрсету)
мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуді сұраймын.
Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Басшы ____________ ____________________________________________
(қолы)                  (аты, тегі, жөні (болған жағдайда)
"______" ____________20____жыл
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 15 наурыздағы
№ 96 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
6-қосымша
"ІІ, ІІІ және ІV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) канцелярию услугодателя;
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал:
выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II категории в срок не более 1(один) месяца со дня регистрации заявки;
выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов III категории в срок не более 10 (десять) рабочих дней со дня регистрации заявки;
выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории в срок не более 5 (пять) рабочих дней со дня регистрации заявки;
переоформление разрешения - в течение 1 месяца;
Услугодатель не более пятнадцати календарных дней для объектов II категории, для объектов III категории в срок не более пяти календарных дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ с обоснованием причин отклонения.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категорий либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

1. "ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетики министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1)"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы(бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2- тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
ІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру өтінімді тіркеген күннен бастап – 1 (бір)айдан аспайтын мерзімде;
ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру өтінімді тіркеген күннен бастап - 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде;
ІV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру өтінімді тіркеген күннен бастап - 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде;
рұқсатты қайта ресімдеу - 1 (бір) ай ішінде;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген қызметті алушыдан құжаттарды алған кезден бастап ІІ санаттағы объектілер үшін он бес күнтізбелік күннен аспайтын, ІІІ санаттағы объектілер үшін бес күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде ұсынылған құжаттарды толықтығына тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес екендігі анықталған жағдайда көрсетілген қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті қарастыру бойынша себептерін негіздей отырып жазбаша дәлелді бас тарту береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
2) мемлекеттік қызметті алу үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға жүгінген күні қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік көрстілетін қызметті көрсету нәтижесі – II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат, рұқсатты қайта ресімдеу не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10 -тармағымен көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қағаз түрінде жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаттар нысанында "жеке кабинетке" жолданады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9-00 часов до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) Государственная корпорация - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения объекта услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II и III категории:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II и III категорий по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
заключение государственной экологической экспертизы на проекты нормативов эмиссий;
план мероприятий по охране окружающей среды.
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
нормативы эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем.
для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий:
заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін белгіленген.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) Мемлекеттік корпорация - еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - сенбі аралығында жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін;
Мемлекеттік қызмет көрсету көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек күту тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;
3) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
ІІ және ІІІ санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
нормативтік эмиссия жобаларына мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары.
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
есептік немесе аспаптық жолмен белгіленген және негізделген қоршаған ортаға эмиссияның нормативтері.
II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қайта рәсімдеу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім.

2) в Государственную корпорацию:
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III категории:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II и III категорий по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
заключение государственной экологической экспертизы на проекты нормативов эмиссий;
план мероприятий по охране окружающей среды;
удостоверение личности (для идентификации личности).
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
нормативы эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем;
удостоверение личности (для идентификации личности).
для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий:
заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
удостоверение личности (для идентификации личности).
3) на портал:
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III категории:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II и III категорий по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия заключения государственной экологической экспертизы на проекты нормативов эмиссий;
электронная копия плана мероприятий по охране окружающей среды.
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия нормативов эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем;
для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий:
заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
Сведения документов, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о разрешении, заключениях государственной экологической экспертизы на проекты, содержащий нормативы эмиссии услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющий личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
Государственной корпорации – расписка о приеме соответствующих документов;
на портал – в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

2) Мемлекеттік корпорацияға:
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
нормативтік эмиссия жобаларына мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
жеке куәлігі (жеке басын сәйкестендіру үшін).
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
есептік немесе аспаптық жолмен белгіленген және негізделген қоршаған ортаға эмиссияның нормативтері;
жеке куәлігі (жеке басын сәйкестендіру үшін).
II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қайта рәсімдеу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алу үшін өтінім;
жеке куәлігі (жеке басын сәйкестендіру үшін).
3) порталға:
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
нормативтік эмиссия жобаларына мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының электрондық көшірмесі;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарының электрондық көшірмесі.
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшағасәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
есептік немесе аспаптық жолмен белгіленген және негізделген қоршаған ортаға эмиссияның нормативтерінің электрондық көшірмесі.
II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қайта рәсімдеу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерлікті мемлекеттік тіркеу, эмиссияның нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындылары, рұқсаттары туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Қызметтерді алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарымен өзгеше көзделмесе Көрсетілетін ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпиясы бар мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Құжаттарды қабылдаған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды, содан кейін түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді сәйкес құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде жеке куәлігін (не оның өкілінің нотариалды куәләндырылғансенімхат бойынша) ұсынған жағдайда жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады. Бір ай өткеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, оның тіркелгені туралы көшірмесіндегі белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
Мемлекеттік корпорацияға – тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат;
порталға – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) несоответствие запрашиваемых условий природопользования требованиям, указанным в статье 73 Экологического Кодекса Республики Казахстан;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному настоящим стандартом государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) местных исполнительных органов областей, городов областного значения, столицы, услугодателей и (или) его должностных лиц и (или) Государственных корпорации и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственных корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, либо на имя руководителя соответствующего местного исполнительного органа (далее - Акимат) по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя или Акимата в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Акимата с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Акимата, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Акимата.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).

10. Мыналар мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) қызмет көрсетуге қажетті қызметті алушының және (немесе) берілген материалдар, объектілер, ақпараттар мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының құқықтық нормалық актілерінің талаптарына сәйкес келмеуі;
3) табиғат пайдаланудың шарттарының Қазақстан Республикасы Экологиялық Кодексінің 73-бабында көрсетілген сұратылып отырған талаптарға сай келмеуі.
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
Егер көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінімді қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бас тарту туралы қолхат береді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша облыстардың, облыстық маңызы бар қалалардың, астананың, жергілікті атқарушы органдарының, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші жергілікті атқарушы органның басшысының атына (бұдан әрі – Әкімдік) немесе көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің немесе Әкімдіктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
2) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, тапсырылған шағымға жауапты алу орнымен мерзімі көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Әкімдіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Әкімдіктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік корпорация қызметкерініңәрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорация басшысына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша беріледі.
Мемлекеттік корпорация кеңсесінде қолма қол және поштамен жіберілген шағымды тіркеу (шағымның немесе шағымға ілеспе хаттың екінші данасында мөр, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады) оны қабылдауды растау болып табылады.

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее их жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт - центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Электронного правительства Республики Казахстан - www.egov.kz, раздел "Государственные органы Республики Казахстан";
2) Государственной корпорации - www.goscorp.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в
окружающую среду для объектов
II, III и IV категорий"
Форма
Наименование государственного органа
Заявка
на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду
для объектов II и III категорий
__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________ (наименование
природопользователя)_____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания физического лица)

Портал арқылы жүгінгенде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланысорталығының телефоны 1414, 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Адамның тыныс-тіршілігін шектейтін организм функцияларының үнемі нашарлауы салдарынан денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушылар 1414, 8 800 080 7777 - Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінген кезде, олардың мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қажеттілігі болған жағдайда тұрғылықты жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорация қызметкері қабылдайды.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мына интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Қазақстан Республикасының электрондық үкіметі www.egov.kz , "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік органдары" бөлімі
2) мемлекеттік корпорация - www.goscorp.kz.
15. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алуға өтінім
________________________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
________________________________________________________________________________
(өтінім беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы)
________________________________________________________________________________

1. Общая информация
Контактные телефоны, факс__________________________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается заявка
____________________________________________________________________
Категория природопользователя (класс опасности производственного
объекта)________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Данные о месторасположении промышленных площадок, на которых находятся
источники загрязнения окружающей среды производственного объекта:
Таблица 1. Данные о месторасположении промышленных площадок
Номер промышленной площадки
Наименование промышленной площадки
Область
Район, населенный пункт
Координаты, градус, минут, секунд
Занимаемая территория, га
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7
3. Запрашиваемые лимиты объемов выбросов (сбросов) загрязняющих
веществ и размещаемых отходов (серы) по годам:
Таблица 2. Лимиты выбросов загрязняющих веществ
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы выбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемые лимиты выбросов загрязняющих веществ в атмосферу
Фактические выбросы за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Таблица 3. Лимиты сбросов загрязняющих веществ
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы сбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемые лимиты сбросов загрязняющих веществ
Фактический объем сбросов за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по водовыпускам:
По водовыпуску 1
По водовыпуску 2 и т.д.
Таблица 4. Лимиты на размещение отходов производства и потребления
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы отходов
Запрашиваемые лимиты отходов
Фактические объемы размещения (хранения) отходов за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Таблица 5. Лимиты на размещение серы
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы серы
Запрашиваемые лимиты серы
Фактические объемы размещения серы за год, предшествующий заявке
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Предлагаемые природопользователем условия природопользования:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________
Настоящим удостоверяем, что эмиссии в окружающую среду будут

1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефондары, факс ________________________________________________
Өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушының санаты (өндірістік объектінің қауіптілік класы)
________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
________________________________________________________________________________
2. Өндіріс объектісінің қоршаған ортаны ластау көзідері тұратын өнеркәсіп
алаңдарының орналасқан жері туралы деректер:
1-кесте. Өнеркәсіптік алаңдардың орналасқан орны туралы деректер
Өнеркәсіп алаңының нөмірі
Өнеркәсіп алаңының атауы
Облыс
Aудан, елді мекен
Координаталары, град. мин. сек.
Aлып жатқан аумағы, га
ендік
бойлық
1
2
3
4
5
6
7
3. Ластаушы зат шығарындылары (төгінділері) мен орналастырылатын қалдықтар
(күкірт) көлемінің жылдар бойынша сұралатын лимиті.
2-кесте. Ластаушы заттар шығарындыларының лимиттері
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының нөмірі мен күні
Ластаушы зат төгінділерінің нормативті көлемі
Атмосфераға шығарылатын ластаушы заттар шығарындыларының сұратылатын лимиттері
Өтінім берілген жылдың алдындағы жылдың нақты шығарындылары
тонна/жыл
тонна/жыл
тонна/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылы
Барлығы, оның ішінде алаң бойынша
1-алаң
2-алаң және т.б.
3-кесте. Ластаушы заттар төгінділерінің лимиттері
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының нөмірі мен күні
Ластаушы зат төгінділерінің нормативті көлемі
Атмосфераға шығарылатын ластаушы заттар шығарындыларының сұратылатын лимиттері
Өтінім берілген жылдың алдындағы жылдың нақты шығарындылары
тонна/жыл
тонна/жыл
тонна/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылы
Барлығы, оның ішінде су ағызу бойынша:
1-су ағызу бойынша
2-су ағызу бойынша және т.б.
4-кесте. Өндірістік және тұтыну қалдықтарын орналастыру лимиттері
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының нөмірі мен күні
Қалдықтардың нормативтік көлемі
Қалдықтардың сұратылатын лимиттері
Өтінім беретін жылдың алдындағы жылы қалдықтарды орналастырудың (сақтаудың) нақты көлемі
т/жыл
т/жыл
т/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылы
Барлығы, оның ішінде алаң бойынша
1-алаң
2-алаң және т.б.
5-кесте. Күкіртті орналастыруға арналған лимиттер
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының нөмірі мен күні
Күкірттің нормативтік көлемі
Күкірттің сұратылатын лимиттері
Өтінім беретін жылдың алдындағы жылы орналастырудың нақты көлемі
т/жыл
т/жыл
т/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылы
Барлығы, оның ішінде алаң бойынша
1-алаң
2-алаң және т.б.
Табиғат пайдаланушыларға табиғат пайдаланудың ұсынылатын шарттары:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қоршаған ортаға эмиссиялар осы өтінімде берілген сипаттамаға сәйкес болатынын растаймыз.

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013
года "О государственных услугах", отдел № ____ филиала Государственной корпорации
(указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
(указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом
государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. _______________________________________________________________________;
2. _______________________________________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ________________________
Телефон __________________________________________________________________
Получил: Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 7
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 15 марта 2017 года № 96
Приложение 7
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана и Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) канцелярию услугодателя;
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, Государственную корпорацию, а также при обращении на портал:
выдача заключения государственной экологической экспертизы – не более одного месяца для объектов II категории, не более 10 (десять) рабочих дней для объектов III и IV категорий;
выдача повторного заключения государственной экологической экспертизы – не более десяти рабочих дней для объектов II категории, не более пяти рабочих дней для объектов III и IV категорий;
предварительная экспертиза – не более 3 (три) рабочих дней;
Услугодатель не более трех рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 cәуірдегі Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының (мекенжайын көрсету керек) №__ бөлімі Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету керек) мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1.________________________________________________________;
2.________________________________________________________;
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің)
(қолы)
Орындаушы тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________________________________________________
Телефон
_________________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) / қолы
"__" ________ 20 __ ж.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 15 наурыздағы
№ 96 бұйрығына
7- қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
7-қосымша
"II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру - II санаттағы объектілер үшін – бір айдан, III және IV санаттардағы объектілер үшін 10 (он) жұмыс күнінен аспайды;
қайталама мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру - II санаттағы объектілер үшін – он жұмыс күнінен, III және IV санаттардағы объектілер үшін бес жұмыс күнінен аспайды;
алдын ала сараптама - үш жұмыс күнінен аспайды;
Қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылданған кезден бастап үш жұмыс күн аралығында ұсынылған құжаттардың толықтылығын тексереді.
Егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталса қызмет беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қарастырылмайтынын жазбаша түрінде дәлелдеп қайтарады.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем - 15 минут, в Государственной корпорации – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 20 минут, в Государственной корпорации - 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - заключение государственной экологической экспертизы с выводом "согласовывается/не согласовывается" по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, при необходимости распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги устанавливается с 9-00 часов до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Государственная корпорация - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется по месту нахождения объекта услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минут, Мемлекеттік корпорацияда - 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіде көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут, Мемлекеттік корпорацияда - 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі-осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "келісіледі/келісілмейді" деген тұжырыммен мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қағаз түрінде жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызмет алушының "жеке кабинетіне" жолданады және сақталады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
Өтініш қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін белгіленеді.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) Мемлекеттік корпорацияның - еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - сенбі аралығында жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады;
3) портал - тәулік бойы жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде (көрсетілетін қызметті алушы қызмет уақыты аяқталғанда, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтінім жасаса, өтініш кабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі келесі жұмыс күнімен орындалады).

9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявка на проведение государственной экологической экспертизы, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги:
в случае предпроектной и проектной документации намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования в следующем составе:
результаты учета общественного мнения;
материалы, подтверждающие публикацию заявки в средствах массовой информации (далее – СМИ);
электронная версия проекта;
в случае проектов нормативов эмиссий:
проект нормативов эмиссий с приложением электронной версии проекта;
в случае проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических, документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду:
материалы, подтверждающие публикацию заявки в СМИ;
2) в Государственную корпорацию:
заявка на проведение государственной экологической экспертизы, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги:
в случае предпроектной и проектной документации намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования в следующем составе:
результаты учета общественного мнения;
материалы, подтверждающие публикацию заявки в средствах массовой информации (далее – СМИ);
электронная версия проекта;
в случае проекты нормативов эмиссий:
проект нормативов эмиссий с приложением электронной версии проекта;
в случае проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических, документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду:
материалы, подтверждающие публикацию заявки в СМИ;
3) на портал:
заявка на проведение государственной экологической экспертизы, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:
в случае предпроектной и проектной документации намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами ОВОС:
электронная копия результатов учета общественного мнения;
электронная копия материалов, подтверждающие публикацию заявки в СМИ;
в случае проектов нормативов эмиссий:
электронная копия проекта нормативов эмиссий.
в случае проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду, разрабатываемых органами местного государственного управления, в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя в следующем составе:
электронная копия материалов, подтверждающие публикацию заявки в СМИ;
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, сотрудник Государственной корпорации и услугодателя получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства";
Услугодатель и работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющий личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
Государственной корпорации – расписка о приеме соответствующих документов;
на портал – в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізуге өтініш;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы, келесі құрамда:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
өтінімді бұқаралық ақпарат құралдарында (бұдан әрі-БАҚ) жарияланғанын растайтын материалдар;
жобаның электрондық нұсқасы;
эмиссиялар нормативтерiнiң жобаларына:
эмиссиялар нормативтерiнiң жобаның электрондық нұсқасымен қоса;
iске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсерлерге әкеп соғуы мүмкiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттардың жобалары, келесі құрамда:
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдар;
2) Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізуге өтінім;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы, келесі құрамда:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
өтінімді бұқаралық ақпарат құралдарында (бұдан әрі-БАҚ) жарияланғанын растайтын материалдар;
жобаның электрондық нұсқасы;
эмиссиялар нормативтерiнiң жобаларына:
эмиссиялар нормативтерiнiң жобаның электрондық нұсқасымен қоса;
iске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсерлерге әкеп соғуы мүмкiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттардың жобалары, келесі құрамда:
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдар;
3) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізуге өтінім;
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін ҚОӘБ материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы:
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижесінің электронды көшірмесі;
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдардың электронды көшірмесі;
эмиссиялар нормативтерінің жобаларына:
эмиссиялар нормативтерiнiң жобаның электрондық көшірмесі.
іске асырылуы қоршаған ортаға теріс әсерлерге әкеп соғуы мүмкін әзірлеген Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, нормативтік-техникалық және нұсқаулық-әдістемелік құжаттардың көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі жобалары, келесі құрамда:
өтінімді БАҚ-та жарияланғанын растайтын материалдардың электронды көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттарлың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттарының мәліметтерін Мемлекеттік корпорация қызметкері және көрсетілетін қызмет беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілмесе қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет алушыдан ақпарат жүйесіндегі заңмен қорғалатын құпияны пайдалануға келісім алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға түпнұсқаларын қайтарады;
Мемлекеттік корпорация арқылы дайын болған құжаттарды беру, көрсетілетін қызметті жеке басын куәландыратын құжат көрсеткен кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат алушы (немесе оның сенімхат бойынша нотариалды куәландырылған өкілі ) негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады. Бір ай өткеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұранымы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, оның тіркелгені туралы көшірмесіндегі белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
Мемлекеттік корпорацияға – тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат;
порталға – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности, представленных услугополучателем документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них, требуемых для получения государственной услуги в соответствии с пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги.
В случае представления услугополучателем в Государственную корпорацию неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Экологическим законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) местных исполнительных органов областей, городов областного значения, столицы, услугодателей и (или) его должностных лиц и (или) Государственных корпораций и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, либо на имя руководителя соответствующего местного исполнительного органа (далее - Акимат) по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя или Акимата в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Акимата с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Акимата, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Акимата.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).

10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тартудың негіздері:
1) осы мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау.
Егер көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартындағы 9-тармақта көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) қызмет көрсетуге қажетті қызметті алушының және (немесе) берілген материалдар, объектілер, ақпараттар мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының Экологиялық заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі;
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша облыстардың, облыстық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші жергілікті атқарушы органның басшысының атына (бұдан әрі – Әкімдік) немесе көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің немесе Әкімдіктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
2) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, тапсырылған шағымға жауапты алу орнымен мерзімі көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Әкімдіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Әкімдіктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік корпорация қызметкерініңәрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорация басшысынаосы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша беріледі.
Мемлекеттік корпорация кеңсесінде қолма қол және поштамен жіберілген шағымды тіркеу (шағымның немесе шағымға ілеспе хаттың екінші данасында мөр, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады) оны қабылдауды растау болып табылады.

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013
года "О государственных услугах", отдел №__ филиала Государственной корпорации
(указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
(указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом
государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) _______________________________________________________________________;
2) _______________________________________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Работник
Государственной корпорации___________________________________ _____________
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)       (подпись)
Исполнитель: ____________________________________________ _________________
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)       подпись
Телефон __________________________________________________________________
Получил: ________________________________________________ _________________
фамилия, имя, отчество (в случае наличия) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__год
Приложение 8
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 15 марта 2017 года № 96
Приложение 10
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт оказания государственной услуги
"Предоставление экологической информации"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление экологической информации" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды" (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи документов:
услугодателю – в течение 10 рабочих дней;
в филиалы Государственной корпорации, расположенные в городе Астана - в течение 10 рабочих дней;
для других филиалов Государственной корпорации – в течение 10 рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация филиалының (мекенжайын көрсету керек) №__ бөлімі Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету керек) мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттар қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
(Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы:тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
___________________________________________
Телефон тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/ қолы
"__" _________20__жыл
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 15 наурыздағы
№ 96 бұйрығына
8 – қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
10- қосымша
"Экологиялық ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Экологиялық ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық-талдау орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезден бастап:
Көрстілетін қызметті берушіге- 10 күнтізбелік күнаралығында;
Мемлекеттік корпорацияның Астана қаласында орналасқан филиалдарына– 10 күнтізбелік күн аралығында;
Мемлекеттік корпорацияның басқа филиалдарына – 10 күнтізбелік күн аралығында.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш берген күн көрсетілетін мемлекеттік қызметтің мерзіміне кірмейді;

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем услугодателю - 20 минут, в Государственную корпорацию - 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя у услугодателя -10 минут, в Государственной корпорации – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги: экологическая информация.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе, физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги устанавливается с 9-00 часов до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
2) Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя либо его уполномоченного представителя по нотариально заверенной доверенности:
1) к услугодателю:
заявление о предоставлении экологической информации по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) в Государственную корпорацию:
заявление о предоставлении экологической информации по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности).
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, работник Государственной корпорации получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронную копию заявления.
Работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Выдача готовых документов через Государственную корпорацию осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.

2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін күтуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыты– 20 минут, Мемлекеттік корпорацияда –15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: экологиялық ақпарат.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынудың нысаны: қағаз.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
2) Мемлекеттік корпорация - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – сенбіге дейін қоса алғанда бекітілген жұмыс тәртібіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін түскі үзіліссіз.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен үзеге асады, "электрондық үкімет" веб-порталының көмегімен электрондық кезекті брондауға болады.
9. Қызметті алушының немесе оның нотариалды куәландырылған сенімхат бойыншауәкілетті өкілінің өтініші бойынша мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы стандарттың 1- қосымшасына сәйкес экологиялық ақпаратты беру туралы өтініш;
2) Мемлекеттік корпорацияға:
осы стандарттың 1- қосымшасына сәйкес экологиялық ақпаратты беру туралы өтініш;
жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
Жеке басты куәландыратын құжаттарлың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттарының мәліметтерін Мемлекеттік корпорация қызметкері және көрсетілетін қызмет беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды.
Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілмесе қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет алушыдан ақпарат жүйесіндегі заңмен қорғалатын құпияны пайдалануға келісім алады.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорация арқылы дайын болған құжаттарды беру, көрсетілетін қызметті жеке басын куәландыратын құжат көрсеткен кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат алушы (немесе оның сенімхат бойынша нотариалды куәландырылған өкілі ) негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация бір ай ішінде нәтижені сақтауды жүзеге асырады, содан кейін әрі қарай оларды сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұранысы бойынша бір жұмыс күні ішінде Көрсетілетін қызметті беруші дайын болған құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін мемлекеттік корпорацияға жолдайды.

10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю, являются:
1) услугодатель не располагает запрашиваемой экологической информацией государственный орган, в который направлена просьба, не располагает запрашиваемой экологической информацией;
2) просьба является явно необоснованной или сформулирована в слишком общем виде;
3) просьба касается материалов, находящихся на заключительном этапе их подготовки, или внутренней переписки государственных органов и между ними, когда такое исключение предусматривается национальным законодательством или сложившейся практикой, при этом учитывается заинтересованность общественности в получении такой информации;
4) разглашение такой информации отрицательно повлияет на:
конфиденциальность работы государственных органов в тех случаях, когда такая конфиденциальность предусматривается национальным законодательством;
международные отношения, национальную оборону или государственную безопасность;
отправление правосудия возможность для лиц подвергаться справедливому судебному разбирательству или способность государственных органов проводить расследование уголовного или дисциплинарного характера;
конфиденциальность коммерческой и промышленной информации в тех случаях, когда такая конфиденциальность охраняется законом в целях защиты законных экономических интересов. В этих рамках информация о выбросах, относящаяся к охране окружающей среды, подлежит раскрытию;
права интеллектуальной собственности.
5) конфиденциальность личных данных и/или архивов, касающихся физического лица, когда соответствующее лицо не дало согласия на представление такой информации общественности в соответствии с положениями национального законодательства;
6) интересы третьей стороны, представившей запрашиваемую информацию, если эта сторона не связана правовым обязательством поступать подобным образом, или если на эту сторону не может быть возложено такое обязательство, и в тех случаях, когда эта сторона не дает согласия на разглашение материала;
7) окружающую среду, к которой относится эта информация, например места размножения редких видов.
Основанием отказа в оказании государственной услуги при обращении услугополучателя в Государственную корпорацию, является представление услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному подпунктом 2) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, в этом случае работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.

10. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті беруші жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіде сұрау салынған экологиялық ақпараттың болмауы, өтiнiш жiберiлген мемлекеттiк органда сұрау салынған экологиялық ақпараттың болмауы;
2) өтініш айқын негізсіз болуы немесе тым жалпылама түрде тұжырымдалуы;
3) өтініш әзірлеудің ақырғы кезеңінде немесе мемлекеттік органдардың ішкі хат жазысуларында және олардың арасында тұрған, ұлттық заңнамада немесе қалыптасқан практикада мұндай жағдай көзделген материалдарға қатысты болса, экологиялық ақпарат беру туралы өтініштен бас тартылуы мүмкін, бұл орайда жұртшылықтың мұндай ақпарат алуға мүдделілігі ескеріледі;
4) мұндай ақпаратты жария ету мыналарға:
құпиялылық ұлттық заңнамамен қарастырылған кездегі, мемлекеттік органдар жұмысының құпиялылығына;
халықаралық қатынастарға, ұлттық қорғанысқа немесе мемлекеттікқауіпсіздікке;
сот әділдігін жасауға, адамдарға әділетті сот тергеуін жүргізу мүмкіндігіне немесе органдардың қылмыстық немесе тәртіптік сипаттағы тергеу жүргізу қабілетіне;
заңды экономикалық мүдделерді қорғау мақсатында коммерциялық және өнеркәсіптік ақпараттың жасырылуына. Бұл шеңберде қоршаған ортаны қорғауға қатысты шығарындылар туралы ақпарат ашып көрсетілуі тиіс;
зияткерлік меншік құқықтарына.
5) ұлттық заңнама ережелеріне сәйкес жұртшылыққа мұндай ақпарат беруге тиісті адам келісім бермеген кезде жеке адамға қатысты жеке деректердің және/немесе мұрағаттардың құпиялылығына;
6) егер бұл тарап бұлайша әрекет жасауға құқықтық міндеттемемен байланысты болмаса немесе егер бұл тарапқа мұндай міндеттеме жүктелуі мүмкін болмаса және бұл тарап материалды жария етуге келісім бермесе, сұрау салынған ақпаратты берген үшінші тараптың мүдделеріне;
7) осы ақпартат қоршаған ортаға, мысалы, сирек кездесетін түрлердің өсіп-өнетін орындарынатеріс әсер етеді
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағы 2) тармақшасында көзделген тізбеге сәйкесМемлекеттік корпорацияға құжаттар жиынтығын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы мемлекеттік қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпораций и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписано услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства или Государственной корпорации.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется на интернет-ресурс Государственной корпорации, указанный в подпункте 3) пункта 14 настоящего стандарта государственной услуги.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации

3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
2) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, тапсырылған шағымға жауапты алу орнымен мерзімі көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Мемлекеттік корпорация кеңсесінде қолма қол және поштамен жіберілген шағымды тіркеу (шағымның немесе шағымға ілеспе хаттың екінші данасында мөр, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады) оны қабылдауды растау болып табылады.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағы 3) тармақшасында көрсетілген Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсынажіберіледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям, имеющим нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт - центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя: www.ecogosfond.kz раздел "Государственная услуга";
3) интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.goscorp.kz;
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Предоставление экологической информации"
Форма
Генеральному директору
РГП на ПХВ "Информационно-
аналитический центр охраны окружающей
среды"
______________________________________
(фамилия и инициалы)
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
в случае подачи юридическим лицом
необходимо указать наименование)
ИИН/БИН_____________________________
адрес:_________________________________
тел.___________________________________
Заявление
о предоставлении экологической информации
Прошу предоставить следующую экологическую информацию:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата: " " ___________ 20___год
Подпись: ________________________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Предоставление экологической информации"
Форма
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013
года "О государственных услугах", отдел №__ филиала Некоммерческого акционерного
общества "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
__________________________________ ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а
именно:
Наименование отсутствующих документов:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету,оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызмет ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Адамның тыныс-тіршілігін шектейтін организм функцияларының үнемі нашарлауы салдарынан денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушылар 1414, 8 800 080 7777 - бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінген кезде, олардың мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қажеттілігі болған жағдайда тұрғылықты жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорация қызметкері қабылдайды.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет сайты - www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;
2) Қызмет берушінің интернет-ресурсы: www.ecogosfond.kz, бөлім "Мемлекеттік қызмет";
3) Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсында: www.goscorp.kz;
15. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары 8 (7172) 58 00 58, 119 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Экологиялық ақпаратты беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
ШЖҚ "Қоршаған ортаны
қорғаудың ақпараттық-талдау
орталығы" республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының Бас
директорына
______________________
(Аты-жөні)
______________________
(тегі мен аты-жөні (бар болса),
заңды тұлға берген жағдайда
атауын көрсету қажет )
ЖСН/БСН___________________
Мекенжайы__________________
Телефоны___________________
Экологиялық ақпаратты беру туралы өтініш
Мынадай экологиялық ақпаратты беруді сұраймын:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Мен ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәлiметтердi пайдалануға келісемін.
Күні: "____" ___________20__ж.
Қолы: ______________________
Экологиялық ақпаратты беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының филиалының №___ бөлімі ( мекенжайын көрсету), Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында қарастырылған тізбеге сәйкес, ________________________құжаттардың толық пакетінің болмауына байланысты, Сізге мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Болмаған құжаттардың атауы:

1) ____________________________________________________________________;
2) ____________________________________________________________________;
3) ____________________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
(работника Государственной корпорации)
Исполнитель ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон_________________________________________________
Получил: ________________________________________ / ______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год

1) ______________________________________________
2) ______________________________________________
3) ______________________________________________
Осы қолхат әрбір тарап үшін біреуден, 2 данада жасалды.
____________________________ ________________________
(Мемлекеттік корпорация                  ( қолы)
қызметкерінің) аты-жөні
Орындаушы:___________________________
Аты-жөні (болған жағдайда)
Телефоны_____________________
Алдым: _________________________________ / _____________________________
Аты-жөні (болған жағдайда) / көрсетілетін қызмет алушының қолы
"____" ___________20__ж.